Los Angeles-i Filmkritikusok díja (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Legjobb animációs film Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Pókember: Irány a Pókverzum!
2018 Legjobb dokumentumfilm Shirkers (2018)
 
2018 Legjobb eredeti filmzene If Beale Street Could Talk (2018)
Ha a Beale utca mesélni tudna
Nicholas Britell
2018 Legjobb férfi főszereplő First Reformed (2017)
A hitehagyott
Ethan Hawke
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Beoning (2018)
Gyújtogatók
Steven Yeun
2018 Legjobb film Roma (2018)
 
2018 Legjobb forgatókönyv Can You Ever Forgive Me? (2018)
Megbocsátasz valaha?
Nicole Holofcener - Jeff Whitty
2018 Legjobb idegen nyelvű film Beoning (2018)
Gyújtogatók
2018 Legjobb idegen nyelvű film Manbiki kazoku (2018)
Bolti tolvajok
2018 Legjobb látványtervezés Black Panther (2018)
Fekete Párduc
Hannah Beachler
2018 Legjobb női főszereplő The Favourite (2018)
A kedvenc
Olivia Colman
2018 Legjobb női mellékszereplő If Beale Street Could Talk (2018)
Ha a Beale utca mesélni tudna
Regina King
2018 Legjobb operatőr Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Legjobb rendező Leave No Trace (2018)
Ne hagyj nyomot!
Debra Granik
2018 Legjobb vágás Minding the Gap (2018)
 
Bing Liu - Joshua Altman
2017 Legjobb animációs film The Breadwinner (2017)
A kenyérkereső
2017 Legjobb dokumentumfilm Visages, villages (2017)
Arcélek, útszélek
2017 Legjobb eredeti filmzene Phantom Thread (2017)
Fantomszál
Johnny Greenwood
2017 Legjobb férfi főszereplő Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
Timothée Chalamet
2017 Legjobb férfi mellékszereplő The Florida Project (2017)
Floridai álom
Willem Dafoe
2017 Legjobb film Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
2017 Legjobb forgatókönyv Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele
2017 Legjobb idegen nyelvű film 120 battements par minute (2017)
120 dobbanás percenként
2017 Legjobb idegen nyelvű film Nyeljubov (2017)
Szeretet nélkül
2017 Legjobb látványtervezés Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Dennis Gassner
2017 Legjobb női főszereplő The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Sally Hawkins
2017 Legjobb női mellékszereplő Lady Bird (2017)
 
Laurie Metcalf
2017 Legjobb operatőr The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Dan Laustsen
2017 Legjobb rendező The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Guillermo del Toro
2017 Legjobb rendező Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
Luca Guadagnino
2017 Legjobb vágás Dunkirk (2017)
 
Lee Smith
2017 New Generation Award Lady Bird (2017)
 
Greta Gerwig
2016 Legjobb animációs film Kimi no na wa. (2016)
Mi a neved?
2016 Legjobb dokumentumfilm I Am Not Your Negro (2016)
Nem vagyok a rabszolgád
2016 Legjobb férfi főszereplő Paterson (2016)
 
Adam Driver
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Moonlight (2016)
Holdfény
Mahershala Ali
2016 Legjobb film Moonlight (2016)
Holdfény
2016 Legjobb filmzene La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Justin Hurwitz - Benj Pasek - Justin Paul
2016 Legjobb forgatókönyv The Lobster (2015)
A homár
Yorgos Lanthimos - Efthymis Filippou
2016 Legjobb idegen nyelvű film Ah-ga-ssi (2016)
A szobalány
2016 Legjobb látványtervezés Ah-ga-ssi (2016)
A szobalány
Ryu Seong-hee
2016 Legjobb női főszereplő Elle (2016)
Áldozat?
Isabelle Huppert
2016 Legjobb női főszereplő L'avenir (2016)
Az eljövendő napok
Isabelle Huppert
2016 Legjobb női mellékszereplő Certain Women (2016)
Egyes nők
Lily Gladstone
2016 Legjobb operatőr Moonlight (2016)
Holdfény
James Laxton
2016 Legjobb rendező Moonlight (2016)
Holdfény
Barry Jenkins
2016 Legjobb vágás O.J.: Made in America (2016)
O. J. - Egy amerikai hős
Bret Granato - Maya Mumma - Ben Sozanski
2016 New Generation Award Krisha (2015)
 
Trey Edward Shults
2016 New Generation Award Krisha (2015)
 
Krisha Fairchild
2015 Legjobb dokumentumfilm Amy (2015)
Amy - Az Amy Winehouse-sztori
2015 Legjobb eredeti filmzene Anomalisa (2015)
 
Carter Burwell
2015 Legjobb férfi főszereplő Steve Jobs (2015)
 
Michael Fassbender
2015 Legjobb férfi mellékszereplő 99 Homes (2014)
 
Michael Shannon (V)
2015 Legjobb film Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
2015 Legjobb filmzene Carol (2015)
 
Carter Burwell
2015 Legjobb forgatókönyv Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Thomas McCarthy - Josh Singer
2015 Legjobb idegen nyelvű film Saul fia (2015)
Son of Saul
2015 Legjobb látványtervezés Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Colin Gibson
2015 Legjobb női főszereplő 45 Years (2015)
45 év
Charlotte Rampling
2015 Legjobb női mellékszereplő Ex Machina (2015)
 
Alicia Vikander
2015 Legjobb operatőr Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
John Seale
2015 Legjobb rendező Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
George Miller (II)
2015 Legjobb vágás The Big Short (2015)
A nagy dobás
Hank Corwin
2015 New Generation Award Creed (2015)
Creed - Apollo fia
Ryan Coogler
2014 Legjobb animációs film Kaguyahime no monogatari (2013)
Kaguya hercegnő története
2014 Legjobb dokumentumfilm Citizenfour (2014)
 
2014 Legjobb eredeti filmzene Under the Skin (2013)
A felszín alatt
Mica Levi
2014 Legjobb eredeti filmzene Inherent Vice (2014)
Beépített hiba
Jonny Greenwood
2014 Legjobb férfi főszereplő Locke (2013)
Locke - Nincs visszaút
Tom Hardy
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2014 Legjobb film Boyhood (2014)
Sráckor
2014 Legjobb forgatókönyv The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Wes Anderson
2014 Legjobb látványtervezés The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Adam Stockhausen
2014 Legjobb női főszereplő Boyhood (2014)
Sráckor
Patricia Arquette
2014 Legjobb női mellékszereplő Ida (2013)
 
Agata Kulesza
2014 Legjobb operatőr Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Emmanuel Lubezki
2014 Legjobb rendező Boyhood (2014)
Sráckor
Richard Linklater
2014 Legjobb vágás Boyhood (2014)
Sráckor
Sandra Adair
2014 New Generation Award Selma (2014)
 
Ava DuVernay
2013 Legjobb animációs film Ernest et Célestine (2012)
Ernest & Celestine
2013 Legjobb dokumentumfilm Stories We Tell (2012)
Apáim története
2013 Legjobb eredeti filmzene Inside Llewyn Davis (2013)
Llewyn Davis világa
T-Bone Burnett
2013 Legjobb férfi főszereplő Nebraska (2013)
 
Bruce Dern
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Jared Leto
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Spring Breakers (2012)
Spring Breakers - Csajok szabadon
James Franco
2013 Legjobb film Gravity (2013)
Gravitáció
2013 Legjobb film Her (2013)
A nő
2013 Legjobb forgatókönyv Before Midnight (2013)
Mielőtt éjfélt üt az óra
Richard Linklater - Ethan Hawke - Julie Delpy
2013 Legjobb idegen nyelvű film Ida (2013)
 
2013 Legjobb idegen nyelvű film La vie d'Adèle (2013)
Adèle élete - 1-2. fejezet
2013 Legjobb látványtervezés Her (2013)
A nő
K.K. Barrett
2013 Legjobb női főszereplő Blue Jasmine (2013)
 
Cate Blanchett
2013 Legjobb női főszereplő La vie d'Adèle (2013)
Adèle élete - 1-2. fejezet
Adèle Exarchopoulos
2013 Legjobb női mellékszereplő 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Lupita Nyong'o
2013 Legjobb operatőr Gravity (2013)
Gravitáció
Emmanuel Lubezki
2013 Legjobb rendező Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón
2013 Legjobb vágás Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón - Mark Sanger
2012 Legjobb animációs film Frankenweenie (2012)
Frankenweenie - Ebcsont beforr
2012 Legjobb dokumentumfilm The Gatekeepers (2012)
The Gatekeepers - A Sin Bet titkai
2012 Legjobb eredeti filmzene Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Dan Romer - Benh Zeitlin
2012 Legjobb férfi főszereplő The Master (2012)
 
Joaquin Phoenix
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Dwight Henry
2012 Legjobb film Amour (2012)
Szerelem
2012 Legjobb forgatókönyv Argo (2012)
Az Argo-akció
Chris Terrio
2012 Legjobb idegen nyelvű film Holy Motors (2012)
 
2012 Legjobb látványtervezés The Master (2012)
 
2012 Legjobb női főszereplő Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
Jennifer Lawrence
2012 Legjobb női főszereplő Amour (2012)
Szerelem
Emmanuelle Riva
2012 Legjobb női mellékszereplő The Master (2012)
 
Amy Adams (III)
2012 Legjobb operatőr Skyfall (2012)
 
Roger Deakins
2012 Legjobb rendező The Master (2012)
 
Paul Thomas Anderson
2012 Legjobb vágás Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Dylan Tichenor - William Goldenberg
2011 Legjobb animációs film Rango (2011)
 
2011 Legjobb dokumentumfilm Cave of Forgotten Dreams (2010)
 
2011 Legjobb eredeti filmzene Hanna (2011)
Hanna - Gyilkos természet
The Chemical Brothers
2011 Legjobb férfi főszereplő A Dangerous Method (2011)
Veszélyes vágy
Michael Fassbender
2011 Legjobb férfi főszereplő Shame (2011)
A szégyentelen
Michael Fassbender
2011 Legjobb férfi főszereplő Jane Eyre (2011)
 
Michael Fassbender
2011 Legjobb férfi főszereplő X-Men: First Class (2011)
X-Men: Az elsők
Michael Fassbender
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Beginners (2010)
Kezdők
Christopher Plummer
2011 Legjobb film The Descendants (2011)
Utódok
2011 Legjobb forgatókönyv Jodaeiye Nader az Simin (2011)
Nader és Simin - Egy elválás története
Asghar Farhadi
2011 Legjobb idegen nyelvű film Nanjing! Nanjing! (2009)
Élet és halál városa
2011 Legjobb látványtervezés Hugo (2011)
A leleményes Hugo
2011 Legjobb női főszereplő Shi (2010)
Poézis - Mégis szép az élet
Yoon Jeong-hee
2011 Legjobb női mellékszereplő The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Jessica Chastain
2011 Legjobb női mellékszereplő Take Shelter (2011)
 
Jessica Chastain
2011 Legjobb női mellékszereplő Coriolanus (2011)
 
Jessica Chastain
2011 Legjobb női mellékszereplő The Debt (2010)
Az adósság
Jessica Chastain
2011 Legjobb női mellékszereplő Texas Killing Fields (2011)
Texas gyilkos földjén
Jessica Chastain
2011 Legjobb női mellékszereplő The Help (2011)
A segítség
Jessica Chastain
2011 Legjobb operatőr The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Emmanuel Lubezki
2011 Legjobb rendező The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick
2010 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2010 Legjobb dokumentumfilm Last Train Home (2009)
Az utolsó vonat
2010 Legjobb eredeti filmzene The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Trent Reznor - Atticus Ross
2010 Legjobb eredeti filmzene The Ghost Writer (2010)
Szellemíró
Alexandre Desplat
2010 Legjobb férfi főszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Colin Firth
2010 Legjobb férfi mellékszereplő Un prophète (2009)
A próféta
Niels Arestrup
2010 Legjobb film The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
2010 Legjobb forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2010 Legjobb idegen nyelvű film Carlos (2010)
 
2010 Legjobb látványtervezés Inception (2010)
Eredet
2010 Legjobb női főszereplő Madeo (2009)
Mother
Kim Hye-ja
2010 Legjobb női mellékszereplő Animal Kingdom (2010)
Animal Kingdom - A rettegés birodalma
Jacki Weaver
2010 Legjobb operatőr Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Matthew Libatique
2010 Legjobb rendező Carlos (2010)
 
Olivier Assayas
2010 Legjobb rendező The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher
2009 Legjobb animációs film Fantastic Mr. Fox (2009)
A fantasztikus Róka úr
2009 Legjobb dokumentumfilm The Cove (2009)
Az öböl
2009 Legjobb dokumentumfilm Les plages d'Agnès (2008)
The Beaches of Agnès
2009 Legjobb eredeti filmzene Crazy Heart (2009)
Őrült szív
T-Bone Burnett - Stephen Bruton
2009 Legjobb férfi főszereplő Crazy Heart (2009)
Őrült szív
Jeff Bridges
2009 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2009 Legjobb film The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
2009 Legjobb forgatókönyv Up in the Air (2009)
Egek ura
Jason Reitman - Sheldon Turner
2009 Legjobb idegen nyelvű film L'heure d'été (2008)
Nyári időszámítás
2009 Legjobb látványtervezés District 9 (2009)
 
2009 Legjobb női főszereplő Séraphine (2008)
 
Yolande Moreau
2009 Legjobb női mellékszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2009 Legjobb operatőr Das weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte (2009)
A fehér szalag
Christian Berger
2009 Legjobb rendező The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Kathryn Bigelow
2008 Legjobb animációs film Vals Im Bashir (2008)
Libanoni keringő
2008 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2008 Legjobb eredeti filmzene Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
A.R. Rahman
2008 Legjobb férfi főszereplő Milk (2008)
 
Sean Penn
2008 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2008 Legjobb film WALL·E (2008)
 
2008 Legjobb forgatókönyv Happy-Go-Lucky (2008)
Hajrá, boldogság!
Mike Leigh
2008 Legjobb idegen nyelvű film Sanxia Haoren (2006)
Csendélet
2008 Legjobb látványtervezés Synecdoche, New York (2008)
Kis-nagy világ
2008 Legjobb női főszereplő Happy-Go-Lucky (2008)
Hajrá, boldogság!
Sally Hawkins
2008 Legjobb női mellékszereplő Vicky Cristina Barcelona (2008)
 
Penélope Cruz
2008 Legjobb operatőr Sanxia Haoren (2006)
Csendélet
Wai Yu Lik
2008 Legjobb rendező Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2007 Legjobb animációs film Persepolis (2007)
 
2007 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2007 Legjobb dokumentumfilm No End in Sight (2007)
 
2007 Legjobb eredeti filmzene Once (2006)
Egyszer
Markéta Irglová - Glen Hansard
2007 Legjobb férfi főszereplő There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Daniel Day-Lewis
2007 Legjobb férfi mellékszereplő 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (2007)
4 hónap, 3 hét, 2 nap
Vlad Ivanov
2007 Legjobb film There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
2007 Legjobb forgatókönyv The Savages (2007)
Apu vad napjai
Tamara Jenkins
2007 Legjobb idegen nyelvű film 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (2007)
4 hónap, 3 hét, 2 nap
2007 Legjobb látványtervezés There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
2007 Legjobb női főszereplő La Môme (2007)
Piaf
Marion Cotillard
2007 Legjobb női mellékszereplő Gone Baby Gone (2007)
Hideg nyomon
Amy Ryan
2007 Legjobb női mellékszereplő Before the Devil Knows You're Dead (2007)
Mielőtt az ördög rádtalál
Amy Ryan
2007 Legjobb operatőr Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
Janusz Kaminski
2007 Legjobb rendező There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Paul Thomas Anderson
2006 Legjobb animációs film Happy Feet (2006)
Táncoló talpak
2006 Legjobb dokumentumfilm An Inconvenient Truth (2006)
Kellemetlen igazság
2006 Legjobb eredeti filmzene The Queen (2006)
A királynő
Alexandre Desplat
2006 Legjobb eredeti filmzene The Painted Veil (2006)
Színes fátyol
Alexandre Desplat
2006 Legjobb férfi főszereplő Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)
Borat: Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika
Sacha Baron Cohen
2006 Legjobb férfi főszereplő The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Forest Whitaker
2006 Legjobb férfi mellékszereplő The Queen (2006)
A királynő
Michael Sheen
2006 Legjobb film Letters from Iwo Jima (2006)
Levelek Ivo Dzsimáról
2006 Legjobb forgatókönyv The Queen (2006)
A királynő
Peter Morgan
2006 Legjobb idegen nyelvű film Das Leben der Anderen (2006)
A mások élete
2006 Legjobb látványtervezés El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2006 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2006 Legjobb női mellékszereplő Moartea domnului Lazarescu (2005)
Lazarescu úr halála
Luminita Gheorghiu
2006 Legjobb operatőr Children of Men (2006)
Az ember gyermeke
Emmanuel Lubezki
2006 Legjobb rendező United 93 (2006)
A United 93-as
Paul Greengrass
2005 Legjobb animációs film Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005)
Wallace & Gromit és az elvetemült veteménylény
2005 Legjobb dokumentumfilm Grizzly Man (2005)
Medvebarát
2005 Legjobb eredeti filmzene Hauru no ugoku shiro (2004)
A vándorló palota
Joe Hisaishi
2005 Legjobb férfi főszereplő Capote (2005)
 
Philip Seymour Hoffman
2005 Legjobb férfi mellékszereplő A History of Violence (2005)
Erőszakos múlt
William Hurt
2005 Legjobb film Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
2005 Legjobb forgatókönyv The Squid and the Whale (2005)
A tintahal és a bálna
Noah Baumbach
2005 Legjobb forgatókönyv Capote (2005)
 
Dan Futterman
2005 Legjobb idegen nyelvű film Caché (2005)
Rejtély
2005 Legjobb látványtervezés 2046 (2004)
 
2005 Legjobb női főszereplő Down to the Bone (2004)
Csontodiglan
Vera Farmiga
2005 Legjobb női mellékszereplő Capote (2005)
 
Catherine Keener
2005 Legjobb operatőr Good Night, and Good Luck. (2005)
Jó estét, jó szerencsét!
Robert Elswit
2005 Legjobb rendező Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Ang Lee
2004/2 Legjobb animációs film The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
2004/2 Legjobb dokumentumfilm Born Into Brothels: Calcutta's Red Light Kids (2004)
 
2004/2 Legjobb eredeti filmzene The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
Michael Giacchino
2004/2 Legjobb férfi főszereplő Kinsey (2004)
Kinsey - Mindenki másképp csinálja
Liam Neeson
2004/2 Legjobb férfi mellékszereplő Sideways (2004)
Kerülőutak
Thomas Haden Church
2004/2 Legjobb film Sideways (2004)
Kerülőutak
2004/2 Legjobb forgatókönyv Sideways (2004)
Kerülőutak
Alexander Payne - Jim Taylor
2004/2 Legjobb idegen nyelvű film Shi mian mai fu (2004)
Repülő tőrök klánja
2004/2 Legjobb látványtervezés The Aviator (2004)
Aviátor
2004/2 Legjobb női főszereplő Vera Drake (2004)
 
Imelda Staunton
2004/2 Legjobb női mellékszereplő Sideways (2004)
Kerülőutak
Virginia Madsen
2004/2 Legjobb operatőr Collateral (2004)
Collateral - A halál záloga
Dion Beebe - Paul Cameron
2004/2 Legjobb rendező Sideways (2004)
Kerülőutak
Alexander Payne
2004/1 Legjobb animációs film Les triplettes de Belleville (2003)
Belleville randevú - Francia rémes
2004/1 Legjobb dokumentumfilm The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara (2003)
A háború ködében
2004/1 Legjobb eredeti filmzene Les triplettes de Belleville (2003)
Belleville randevú - Francia rémes
Benoît Charest - Mathieu Chedid
2004/1 Legjobb férfi főszereplő Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Bill Murray
2004/1 Legjobb férfi mellékszereplő Love Actually (2003)
Igazából szerelem
Bill Nighy
2004/1 Legjobb film American Splendor (2003)
Sikersztori
2004/1 Legjobb forgatókönyv American Splendor (2003)
Sikersztori
Shari Springer Berman - Robert Pulcini
2004/1 Legjobb idegen nyelvű film L'homme du train (2002)
A férfi a vonatról
2004/1 Legjobb látványtervezés The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004/1 Legjobb női főszereplő 21 Grams (2003)
21 gramm
Naomi Watts
2004/1 Legjobb női mellékszereplő House of Sand and Fog (2003)
Ház a ködben
Shohreh Aghdashloo
2004/1 Legjobb operatőr Girl with a Pearl Earring (2003)
Leány gyöngy fülbevalóval
Eduardo Serra
2004/1 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2002 Legjobb animációs film Sen to Chihiro no kamikakushi (2001)
Chihiro szellemországban
2002 Legjobb dokumentumfilm The Cockettes (2002)
 
2002 Legjobb eredeti filmzene Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Elmer Bernstein
2002 Legjobb férfi főszereplő About Schmidt (2002)
Schmidt története
Jack Nicholson
2002 Legjobb férfi főszereplő Gangs of New York (2002)
New York bandái
Daniel Day-Lewis
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Chris Cooper
2002 Legjobb film About Schmidt (2002)
Schmidt története
2002 Legjobb forgatókönyv About Schmidt (2002)
Schmidt története
Alexander Payne - Jim Taylor
2002 Legjobb idegen nyelvű film Y tu mamá también (2001)
Anyádat is
2002 Legjobb látványtervezés Gangs of New York (2002)
New York bandái
2002 Legjobb női főszereplő Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Julianne Moore
2002 Legjobb női főszereplő The Hours (2002)
Az órák
Julianne Moore
2002 Legjobb női mellékszereplő Sunshine State (2002)
Napfényes Florida
Edie Falco
2002 Legjobb operatőr Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Edward Lachman
2002 Legjobb rendező Hable con ella (2002)
Beszélj hozzá!
Pedro Almodóvar
2001 Legjobb animációs film Shrek (2001)
 
2001 Legjobb dokumentumfilm Les glaneurs et la glaneuse (2000)
A guberálok és én
2001 Legjobb eredeti filmzene The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Howard Shore
2001 Legjobb férfi főszereplő Training Day (2001)
Kiképzés
Denzel Washington
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Moulin Rouge! (2001)
 
Jim Broadbent
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Iris (2001)
Iris - Egy csodálatos női elme
Jim Broadbent
2001 Legjobb film In the Bedroom (2001)
A hálószobában
2001 Legjobb forgatókönyv Memento (2000)
Mementó
Christopher Nolan
2001 Legjobb idegen nyelvű film No Man's Land (2001)
Senkiföldje
2001 Legjobb látványtervezés Moulin Rouge! (2001)
 
2001 Legjobb női főszereplő In the Bedroom (2001)
A hálószobában
Sissy Spacek
2001 Legjobb női mellékszereplő Iris (2001)
Iris - Egy csodálatos női elme
Kate Winslet
2001 Legjobb operatőr The Man Who Wasn't There (2001)
Az ember, aki ott se volt
Roger Deakins
2001 Legjobb rendező Mulholland Dr. (2001)
Mulholland Drive - A sötétség útja
David Lynch
2000 Legjobb animációs film Chicken Run (2000)
Csibefutam
2000 Legjobb dokumentumfilm Dark Days (2000)
 
2000 Legjobb eredeti filmzene Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Tan Dun
2000 Legjobb férfi főszereplő Wonder Boys (2000)
Wonder Boys - Pokoli hétvége
Michael Douglas
2000 Legjobb férfi mellékszereplő Shadow of the Vampire (2000)
A vámpír árnyéka
Willem Dafoe
2000 Legjobb film Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2000 Legjobb forgatókönyv You Can Count on Me (2000)
Számíthatsz rám
Kenneth Lonergan
2000 Legjobb idegen nyelvű film Yi yi (2000)
Családi kötelékek
2000 Legjobb látványtervezés Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2000 Legjobb női főszereplő Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
Julia Roberts
2000 Legjobb női mellékszereplő Wonder Boys (2000)
Wonder Boys - Pokoli hétvége
Frances McDormand
2000 Legjobb női mellékszereplő Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Frances McDormand
2000 Legjobb operatőr Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Peter Pau
2000 Legjobb rendező Traffic (2000)
 
Steven Soderbergh
2000 Legjobb rendező Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
Steven Soderbergh
1999 Legjobb animációs film The Iron Giant (1999)
Szuper haver
1999 Legjobb dokumentumfilm Buena Vista Social Club (1999)
 
1999 Legjobb eredeti filmzene South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999)
South Park: Nagyobb, hosszabb és vágatlan
Trey Parker - Marc Shaiman
1999 Legjobb férfi főszereplő The Insider (1999)
A bennfentes
Russell Crowe
1999 Legjobb férfi mellékszereplő The Insider (1999)
A bennfentes
Christopher Plummer
1999 Legjobb film The Insider (1999)
A bennfentes
1999 Legjobb forgatókönyv Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
Charlie Kaufman
1999 Legjobb idegen nyelvű film Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
1999 Legjobb látványtervezés Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
1999 Legjobb női főszereplő Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Hilary Swank
1999 Legjobb női mellékszereplő Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Chloë Sevigny
1999 Legjobb operatőr The Insider (1999)
A bennfentes
Dante Spinotti
1999 Legjobb rendező American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Sam Mendes
1998 Legjobb animációs film A Bug's Life (1998)
Egy bogár élete
1998 Legjobb dokumentumfilm The Farm: Angola, USA (1998)
 
1998 Legjobb eredeti filmzene Gods and Monsters (1998)
Érzelmek tengerében
Carter Burwell
1998 Legjobb eredeti filmzene The Butcher Boy (1997)
A kis véreskezű
Elliot Goldenthal
1998 Legjobb férfi főszereplő Gods and Monsters (1998)
Érzelmek tengerében
Ian McKellen
1998 Legjobb férfi mellékszereplő Rushmore (1998)
Okostojás
Bill Murray
1998 Legjobb férfi mellékszereplő Wild Things (1998)
Vad vágyak
Bill Murray
1998 Legjobb férfi mellékszereplő A Simple Plan (1998)
Szimpla ügy
Billy Bob Thornton
1998 Legjobb film Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
1998 Legjobb forgatókönyv Bulworth (1998)
Nyomd a sódert!
Warren Beatty - Jeremy Pikser - Brian Helgeland
1998 Legjobb idegen nyelvű film Festen (1998)
Születésnap
1998 Legjobb látványtervezés Pleasantville (1998)
 
1998 Legjobb női főszereplő Central do Brasil (1998)
Központi pályaudvar
Fernanda Montenegro
1998 Legjobb női főszereplő High Art (1998)
 
Ally Sheedy
1998 Legjobb női mellékszereplő Pleasantville (1998)
 
Joan Allen
1998 Legjobb operatőr Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Janusz Kaminski
1998 Legjobb rendező Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Steven Spielberg
1997 Legjobb animációs film Hercules (1997)
Herkules
1997 Legjobb animációs film The Spirit of Christmas - Jesus vs. Santa (1995)
 
1997 Legjobb dokumentumfilm Riding the Rails (1997)
A vasparipa hátán
1997 Legjobb eredeti filmzene Kundun (1997)
Tibet végnapjai
Philip Glass
1997 Legjobb férfi főszereplő The Apostle (1997)
 
Robert Duvall
1997 Legjobb férfi mellékszereplő Boogie Nights (1997)
 
Burt Reynolds
1997 Legjobb film L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
1997 Legjobb forgatókönyv L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
Curtis Hanson - Brian Helgeland
1997 Legjobb idegen nyelvű film La promesse (1996)
Az ígéret
1997 Legjobb látványtervezés Titanic (1997)
 
1997 Legjobb női főszereplő The Wings of the Dove (1997)
A galamb szárnyai
Helena Bonham Carter
1997 Legjobb női mellékszereplő Boogie Nights (1997)
 
Julianne Moore
1997 Legjobb operatőr L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
Dante Spinotti
1997 Legjobb rendező L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
Curtis Hanson
1996 Legjobb dokumentumfilm When We Were Kings (1996)
Amikor királyok voltunk - Muhammad Ali
1996 Legjobb eredeti filmzene Kansas City (1996)
 
Hal Willner
1996 Legjobb férfi főszereplő Shine (1996)
Ragyogj!
Geoffrey Rush
1996 Legjobb férfi mellékszereplő Everyone Says I Love You (1996)
A varázsige: I love you
Edward Norton
1996 Legjobb film Secrets & Lies (1996)
Titkok és hazugságok
1996 Legjobb forgatókönyv Fargo (1996)
 
Ethan Coen - Joel Coen
1996 Legjobb idegen nyelvű film La cérémonie (1995)
A szertartás
1996 Legjobb látványtervezés The Portrait of a Lady (1996)
Egy hölgy arcképe
1996 Legjobb látványtervezés Evita (1996)
 
1996 Legjobb női főszereplő Secrets & Lies (1996)
Titkok és hazugságok
Brenda Blethyn
1996 Legjobb női mellékszereplő The Portrait of a Lady (1996)
Egy hölgy arcképe
Barbara Hershey
1996 Legjobb operatőr The English Patient (1996)
Az angol beteg
John Seale
1996 Legjobb operatőr Michael Collins (1996)
 
Chris Menges
1996 Legjobb rendező Secrets & Lies (1996)
Titkok és hazugságok
Mike Leigh
1995 Legjobb animációs film Toy Story (1995)
Toy Story - Játékháború
1995 Legjobb dokumentumfilm Crumb (1994)
 
1995 Legjobb eredeti filmzene A Little Princess (1995)
A kis hercegnő
Patrick Doyle
1995 Legjobb férfi főszereplő Leaving Las Vegas (1995)
Las Vegas, végállomás
Nicolas Cage
1995 Legjobb férfi mellékszereplő Devil in a Blue Dress (1995)
Kék ördög
Don Cheadle
1995 Legjobb film Leaving Las Vegas (1995)
Las Vegas, végállomás
1995 Legjobb forgatókönyv Sense and Sensibility (1995)
Értelem és érzelem
Emma Thompson
1995 Legjobb idegen nyelvű film Les Roseaux sauvages (1994)
Vad nád
1995 Legjobb látványtervezés A Little Princess (1995)
A kis hercegnő
1995 Legjobb női főszereplő Leaving Las Vegas (1995)
Las Vegas, végállomás
Elisabeth Shue
1995 Legjobb női mellékszereplő Nixon (1995)
 
Joan Allen
1995 Legjobb operatőr Yao a yao yao dao waipo qiao (1995)
A sanghaji maffia
Yue Lu
1995 Legjobb rendező Leaving Las Vegas (1995)
Las Vegas, végállomás
Mike Figgis
1994 Legjobb animációs film The Lion King (1994)
Az oroszlánkirály
1994 Legjobb dokumentumfilm Hoop Dreams (1994)
Kosaras álmok
1994 Legjobb eredeti filmzene Ed Wood (1994)
 
Howard Shore
1994 Legjobb férfi főszereplő Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
John Travolta
1994 Legjobb férfi mellékszereplő Ed Wood (1994)
 
Martin Landau
1994 Legjobb film Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
1994 Legjobb forgatókönyv Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino - Roger Avary
1994 Legjobb idegen nyelvű film Trois couleurs: Rouge (1994)
Három szín: Piros
1994 Legjobb látványtervezés The Hudsucker Proxy (1994)
A nagy ugrás
1994 Legjobb női főszereplő Blue Sky (1994)
Kék ég
Jessica Lange
1994 Legjobb női mellékszereplő Bullets Over Broadway (1994)
Lövések a Broadwayn
Dianne Wiest
1994 Legjobb operatőr Ed Wood (1994)
 
Stefan Czapsky
1994 Legjobb rendező Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino
1993 Legjobb animációs film Le Fleuve aux grandes eaux (1993)
A mindenttudó folyó
1993 Legjobb dokumentumfilm It's All True (1993)
Ez mind igaz
1993 Legjobb eredeti filmzene Trois couleurs: Bleu (1993)
Három szín: Kék
Zbigniew Preisner
1993 Legjobb férfi főszereplő Shadowlands (1993)
Árnyékország
Anthony Hopkins
1993 Legjobb férfi mellékszereplő The Fugitive (1993)
A szökevény
Tommy Lee Jones
1993 Legjobb film Schindler's List (1993)
Schindler listája
1993 Legjobb forgatókönyv The Piano (1993)
Zongoralecke
Jane Campion
1993 Legjobb idegen nyelvű film Ba wang bie ji (1993)
Isten veled, ágyasom!
1993 Legjobb látványtervezés Schindler's List (1993)
Schindler listája
1993 Legjobb női főszereplő The Piano (1993)
Zongoralecke
Holly Hunter
1993 Legjobb női mellékszereplő The Piano (1993)
Zongoralecke
Anna Paquin
1993 Legjobb női mellékszereplő Fearless (1993)
Félelem nélkül
Rosie Perez
1993 Legjobb operatőr Schindler's List (1993)
Schindler listája
Janusz Kaminski
1993 Legjobb operatőr The Piano (1993)
Zongoralecke
Stuart Dryburgh
1993 Legjobb rendező The Piano (1993)
Zongoralecke
Jane Campion
1992 Legjobb animációs film Aladdin (1992)
 
1992 Legjobb dokumentumfilm Black Harvest (1992)
 
1992 Legjobb eredeti filmzene Damage (1992)
Végzet
Zbigniew Preisner
1992 Legjobb férfi főszereplő Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
Clint Eastwood
1992 Legjobb férfi mellékszereplő Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
Gene Hackman
1992 Legjobb film Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
1992 Legjobb forgatókönyv Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
David Webb Peoples - Roger Avary
1992 Legjobb nem amerikai film The Crying Game (1992)
A síró játék
1992 Legjobb női főszereplő Howards End (1992)
Szellem a házban
Emma Thompson
1992 Legjobb női mellékszereplő Husbands and Wives (1992)
Férjek és feleségek
Judy Davis
1992 Legjobb operatőr Da hong deng long gao gao gua (1991)
A vörös lámpások
Zhao Fei
1992 Legjobb rendező Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
Clint Eastwood
1991 Legjobb animációs film Beauty and the Beast (1991)
A szépség és a szörnyeteg
1991 Legjobb dokumentumfilm American Dream (1990)
 
1991 Legjobb eredeti filmzene La double vie de Véronique (1991)
Veronika kettős élete
Zbigniew Preisner
1991 Legjobb férfi főszereplő The Prince of Tides (1991)
Hullámok hercege
Nick Nolte
1991 Legjobb férfi mellékszereplő Barton Fink (1991)
Hollywoodi lidércnyomás
Michael Lerner
1991 Legjobb film Bugsy (1991)
 
1991 Legjobb forgatókönyv Bugsy (1991)
 
James Toback
1991 Legjobb idegen nyelvű film La belle noiseuse (1991)
A szép bajkeverő
1991 Legjobb női főszereplő The Fisher King (1991)
A halászkirály legendája
Mercedes Ruehl
1991 Legjobb női mellékszereplő Life Is Sweet (1990)
Az élet oly édes
Jane Horrocks
1991 Legjobb operatőr Barton Fink (1991)
Hollywoodi lidércnyomás
Roger Deakins
1991 Legjobb rendező Bugsy (1991)
 
Barry Levinson
1990 Legjobb animációs film The Rescuers Down Under (1990)
Mentőcsapat a kenguruk földjén
1990 Legjobb dokumentumfilm Paris Is Burning (1990)
 
1990 Legjobb eredeti filmzene The Sheltering Sky (1990)
Oltalmazó ég
Richard Horowitz - Ryuichi Sakamoto
1990 Legjobb férfi főszereplő Reversal of Fortune (1990)
A szerencse forgandó
Jeremy Irons
1990 Legjobb férfi mellékszereplő Goodfellas (1990)
Nagymenők
Joe Pesci
1990 Legjobb film Goodfellas (1990)
Nagymenők
1990 Legjobb forgatókönyv Reversal of Fortune (1990)
A szerencse forgandó
Nicholas Kazan
1990 Legjobb idegen nyelvű film La vie et rien d'autre (1989)
Az élet és semmi más
1990 Legjobb női főszereplő The Grifters (1990)
Svindlerek
Anjelica Huston
1990 Legjobb női mellékszereplő Goodfellas (1990)
Nagymenők
Lorraine Bracco
1990 Legjobb operatőr Goodfellas (1990)
Nagymenők
Michael Ballhaus
1990 Legjobb rendező Goodfellas (1990)
Nagymenők
Martin Scorsese
1989 Legjobb angol nyelvű külföldi film Distant Voices, Still Lives (1988)
Távoli hangok, csendélet
1989 Legjobb animációs film The Little Mermaid (1989)
A kis hableány
1989 Legjobb dokumentumfilm Roger & Me (1989)
Roger és én
1989 Legjobb eredeti filmzene Do the Right Thing (1989)
Szemet szemért
Bill Lee
1989 Legjobb férfi főszereplő My Left Foot: The Story of Christy Brown (1989)
A bal lábam: Christy Brown története
Daniel Day-Lewis
1989 Legjobb férfi mellékszereplő Do the Right Thing (1989)
Szemet szemért
Danny Aiello
1989 Legjobb film Do the Right Thing (1989)
Szemet szemért
1989 Legjobb idegen nyelvű film Une affaire de femmes (1988)
Női ügyek
1989 Legjobb női főszereplő The Fabulous Baker Boys (1989)
Azok a csodálatos Baker fiúk
Michelle Pfeiffer
1989 Legjobb női főszereplő Sex, Lies, and Videotape (1989)
Szex, hazugság, video
Andie MacDowell
1989 Legjobb női mellékszereplő My Left Foot: The Story of Christy Brown (1989)
A bal lábam: Christy Brown története
Brenda Fricker
1989 Legjobb operatőr The Fabulous Baker Boys (1989)
Azok a csodálatos Baker fiúk
Michael Ballhaus
1989 Legjobb rendező Do the Right Thing (1989)
Szemet szemért
Spike Lee
1988 Legjobb dokumentumfilm Hôtel Terminus (1988)
 
1988 Legjobb eredeti filmzene The Moderns (1988)
A modernek
Mark Isham
1988 Legjobb férfi főszereplő Big (1988)
Segítség, felnőttem!
Tom Hanks
1988 Legjobb férfi mellékszereplő Little Dorrit (1987)
Kis Dorrit
Alec Guinness
1988 Legjobb film Little Dorrit (1987)
Kis Dorrit
1988 Legjobb forgatókönyv Bull Durham (1988)
Baseball bikák
Ron Shelton
1988 Legjobb nem amerikai film Der Himmel über Berlin (1987)
Berlin felett az ég
1988 Legjobb női főszereplő Running on Empty (1988)
Üresjárat
Christine Lahti
1988 Legjobb női mellékszereplő Dead Ringers (1988)
Két test egy lélek
Geneviève Bujold
1988 Legjobb operatőr Der Himmel über Berlin (1987)
Berlin felett az ég
Henri Alekan
1988 Legjobb rendező Dead Ringers (1988)
Két test egy lélek
David Cronenberg
1987 Legjobb eredeti filmzene The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
Ryuichi Sakamoto - David Byrne - Cong Su
1987 Legjobb férfi főszereplő Ironweed (1987)
Gyomok között
Jack Nicholson
1987 Legjobb férfi főszereplő Roxanne (1987)
 
Steve Martin
1987 Legjobb férfi mellékszereplő Street Smart (1987)
Hamis riport
Morgan Freeman
1987 Legjobb film Hope and Glory (1987)
Remény és dicsőség
1987 Legjobb forgatókönyv Hope and Glory (1987)
Remény és dicsőség
John Boorman
1987 Legjobb nem amerikai film Au revoir les enfants (1987)
Viszontlátásra, gyerekek!
1987 Legjobb női főszereplő Anna (1987)
 
Sally Kirkland
1987 Legjobb női főszereplő Broadcast News (1987)
A híradó sztárjai
Holly Hunter
1987 Legjobb női mellékszereplő Moonstruck (1987)
Holdkórosok
Olympia Dukakis
1987 Legjobb operatőr The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
Vittorio Storaro
1987 Legjobb rendező Hope and Glory (1987)
Remény és dicsőség
John Boorman
1986 Legjobb eredeti filmzene 'Round Midnight (1986)
Jazz Párizsban
Herbie Hancock - Dexter Gordon
1986 Legjobb férfi főszereplő Mona Lisa (1986)
 
Bob Hoskins
1986 Legjobb férfi mellékszereplő Blue Velvet (1986)
Kék bársony
Dennis Hopper
1986 Legjobb film Hannah and Her Sisters (1986)
Hannah és nővérei
1986 Legjobb forgatókönyv Hannah and Her Sisters (1986)
Hannah és nővérei
Woody Allen
1986 Legjobb nem amerikai film Sans toit ni loi (1985)
Sem fedél, sem törvény
1986 Legjobb női főszereplő Sans toit ni loi (1985)
Sem fedél, sem törvény
Sandrine Bonnaire
1986 Legjobb női mellékszereplő Hannah and Her Sisters (1986)
Hannah és nővérei
Dianne Wiest
1986 Legjobb női mellékszereplő Mona Lisa (1986)
 
Cathy Tyson
1986 Legjobb operatőr The Mission (1986)
A misszió
Chris Menges
1986 Legjobb rendező Blue Velvet (1986)
Kék bársony
David Lynch
1985 Legjobb eredeti filmzene Ran (1985)
Ran - Káosz
Tôru Takemitsu
1985 Legjobb férfi főszereplő Kiss of the Spider Woman (1985)
A Pókasszony csókja
William Hurt
1985 Legjobb férfi mellékszereplő Plenty (1985)
Bőség
John Gielgud
1985 Legjobb film Brazil (1985)
 
1985 Legjobb forgatókönyv Brazil (1985)
 
Terry Gilliam - Charles McKeown - Tom Stoppard
1985 Legjobb nem amerikai film Ran (1985)
Ran - Káosz
1985 Legjobb nem amerikai film La historia oficial (1985)
A hivatalos változat
1985 Legjobb női főszereplő Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
Meryl Streep
1985 Legjobb operatőr Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
David Watkin
1985 Legjobb rendező Brazil (1985)
 
Terry Gilliam
1984 Legjobb eredeti filmzene Once Upon a Time in America (1984)
Volt egyszer egy Amerika
Ennio Morricone
1984 Legjobb férfi főszereplő Amadeus (1984)
 
F. Murray Abraham
1984 Legjobb férfi főszereplő Under the Volcano (1984)
A vulkán alatt
Albert Finney
1984 Legjobb férfi mellékszereplő A Soldier's Story (1984)
Katonatörténet
Adolph Caesar
1984 Legjobb film Amadeus (1984)
 
1984 Legjobb forgatókönyv Amadeus (1984)
 
Peter Shaffer
1984 Legjobb nem amerikai film De Vierde man (1983)
A negyedik férfi
1984 Legjobb női főszereplő Crimes of Passion (1984)
Szenvedélyes bűnök
Kathleen Turner
1984 Legjobb női mellékszereplő A Passage to India (1984)
Út Indiába
Peggy Ashcroft
1984 Legjobb operatőr The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
Chris Menges
1984 Legjobb rendező Amadeus (1984)
 
Milos Forman
1983 Legjobb eredeti filmzene Koyaanisqatsi (1983)
Kizökkent világ
Philip Glass
1983 Legjobb férfi főszereplő Tender Mercies (1983)
Az Úr kegyelméből
Robert Duvall
1983 Legjobb férfi mellékszereplő Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
Jack Nicholson
1983 Legjobb film Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
1983 Legjobb forgatókönyv Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
James L. Brooks
1983 Legjobb nem amerikai film Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
1983 Legjobb női főszereplő Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
Shirley MacLaine
1983 Legjobb női mellékszereplő The Year of Living Dangerously (1982)
A veszélyes élet éve
Linda Hunt
1983 Legjobb operatőr Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
Sven Nykvist
1983 Legjobb rendező Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
James L. Brooks
1982 Legjobb eredeti filmzene 48 Hrs. (1982)
48 óra
James Horner
1982 Legjobb férfi főszereplő Gandhi (1982)
 
Ben Kingsley
1982 Legjobb férfi mellékszereplő The World According to Garp (1982)
Garp szerint a világ
John Lithgow
1982 Legjobb film E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
1982 Legjobb forgatókönyv Tootsie (1982)
Aranyoskám
Larry Gelbart - Murray Schisgal
1982 Legjobb nem amerikai film Mad Max 2 (1981)
Mad Max 2.: Az országúti harcos
1982 Legjobb női főszereplő Sophie's Choice (1982)
Sophie választása
Meryl Streep
1982 Legjobb női mellékszereplő The World According to Garp (1982)
Garp szerint a világ
Glenn Close
1982 Legjobb operatőr Blade Runner (1982)
Szárnyas fejvadász
Jordan Cronenweth
1982 Legjobb rendező E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
Steven Spielberg
1981 Legjobb eredeti filmzene Ragtime (1981)
 
Randy Newman
1981 Legjobb férfi főszereplő Atlantic City (1980)
 
Burt Lancaster
1981 Legjobb férfi mellékszereplő Arthur (1981)
 
John Gielgud
1981 Legjobb film Atlantic City (1980)
 
1981 Legjobb forgatókönyv Atlantic City (1980)
 
John Guare
1981 Legjobb nem amerikai film Pixote: A Lei do Mais Fraco (1981)
Pixote, the Law of the Weakest
1981 Legjobb női főszereplő The French Lieutenant's Woman (1981)
A francia hadnagy szeretője
Meryl Streep
1981 Legjobb női mellékszereplő Reds (1981)
Vörösök
Maureen Stapleton
1981 Legjobb operatőr Reds (1981)
Vörösök
Vittorio Storaro
1981 Legjobb rendező Reds (1981)
Vörösök
Warren Beatty
1980 Legjobb eredeti filmzene The Long Riders (1980)
Jesse James balladája
Ry Cooder
1980 Legjobb férfi főszereplő Raging Bull (1980)
Dühöngő bika
Robert De Niro
1980 Legjobb férfi mellékszereplő Ordinary People (1980)
Átlagemberek
Timothy Hutton
1980 Legjobb film Raging Bull (1980)
Dühöngő bika
1980 Legjobb forgatókönyv Return of the Secaucus 7 (1980)
 
John Sayles
1980 Legjobb nem amerikai film Die Blechtrommel (1979)
A bádogdob
1980 Legjobb női főszereplő Coal Miner's Daughter (1980)
A szénbányász lánya
Sissy Spacek
1980 Legjobb női mellékszereplő Melvin and Howard (1980)
Melvin és Howard
Mary Steenburgen
1980 Legjobb operatőr Tess (1979)
Egy tiszta nő
Ghislain Cloquet - Geoffrey Unsworth
1980 Legjobb rendező Tess (1979)
Egy tiszta nő
Roman Polański
1979 Legjobb eredeti filmzene The Black Stallion (1979)
A fekete paripa
Carmine Coppola
1979 Legjobb férfi főszereplő Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
Dustin Hoffman
1979 Legjobb férfi mellékszereplő Being There (1979)
Isten hozta, Mister!
Melvyn Douglas
1979 Legjobb film Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
1979 Legjobb forgatókönyv Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
Robert Benton
1979 Legjobb nem amerikai film Soldaat van Oranje (1977)
Futás az életért
1979 Legjobb női főszereplő Norma Rae (1979)
 
Sally Field
1979 Legjobb női mellékszereplő Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
Meryl Streep
1979 Legjobb operatőr The Black Stallion (1979)
A fekete paripa
Caleb Deschanel
1979 Legjobb rendező Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
Robert Benton
1978 Legjobb eredeti filmzene Midnight Express (1978)
Éjféli expressz
Giorgio Moroder
1978 Legjobb férfi főszereplő Coming Home (1978)
Hazatérés
Jon Voight
1978 Legjobb férfi mellékszereplő Who Is Killing the Great Chefs of Europe? (1978)
Ki öli meg Európa nagy konyhafőnökeit?
Robert Morley
1978 Legjobb film Coming Home (1978)
Hazatérés
1978 Legjobb forgatókönyv An Unmarried Woman (1978)
Asszony férj nélkül
Paul Mazursky
1978 Legjobb nem amerikai film La vie devant soi (1977)
Előttem az élet
1978 Legjobb női főszereplő Coming Home (1978)
Hazatérés
Jane Fonda
1978 Legjobb női mellékszereplő Interiors (1978)
Belső terek
Maureen Stapleton
1978 Legjobb női mellékszereplő Stevie (1978)
 
Mona Washbourne
1978 Legjobb operatőr Days of Heaven (1978)
Mennyei napok
Néstor Almendros
1978 Legjobb rendező The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
Michael Cimino
1977 Legjobb eredeti filmzene Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
John Williams
1977 Legjobb férfi főszereplő The Goodbye Girl (1977)
Hölgyem, Isten áldja
Richard Dreyfuss
1977 Legjobb férfi mellékszereplő Julia (1977)
Júlia
Jason Robards
1977 Legjobb film Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1977 Legjobb forgatókönyv Annie Hall (1977)
 
Woody Allen - Marshall Brickman
1977 Legjobb nem amerikai film Cet obscur objet du désir (1977)
A vágy titokzatos tárgya
1977 Legjobb női főszereplő 3 Women (1977)
Három nő
Shelley Duvall
1977 Legjobb női mellékszereplő Julia (1977)
Júlia
Vanessa Redgrave
1977 Legjobb operatőr Julia (1977)
Júlia
Douglas Slocombe
1977 Legjobb rendező The Turning Point (1977)
Fordulópont
Herbert Ross
1976 Legjobb eredeti filmzene Taxi Driver (1976)
Taxisofőr
Bernard Herrmann
1976 Legjobb férfi főszereplő Taxi Driver (1976)
Taxisofőr
Robert De Niro
1976 Legjobb film Rocky (1976)
 
1976 Legjobb film Network (1976)
Hálózat
1976 Legjobb forgatókönyv Network (1976)
Hálózat
Paddy Chayefsky
1976 Legjobb nem amerikai film Ansikte mot ansikte (1976)
Szemben önmagunkkal
1976 Legjobb női főszereplő Ansikte mot ansikte (1976)
Szemben önmagunkkal
Liv Ullmann
1976 Legjobb operatőr Bound for Glory (1976)
Dicsőségre ítélve
Haskell Wexler
1976 Legjobb rendező Network (1976)
Hálózat
Sidney Lumet
1975 Legjobb férfi főszereplő Dog Day Afternoon (1975)
Kánikulai délután
Al Pacino
1975 Legjobb film Dog Day Afternoon (1975)
Kánikulai délután
1975 Legjobb film One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
1975 Legjobb forgatókönyv Nashville (1975)
 
Joan Tewkesbury
1975 Legjobb nem amerikai film Toute une vie (1974)
Egy egész élet
1975 Legjobb női főszereplő Una breve vacanza (1973)
 
Florinda Bolkan
1975 Legjobb operatőr Barry Lyndon (1975)
 
John Alcott
1975 Legjobb rendező Dog Day Afternoon (1975)
Kánikulai délután
Sidney Lumet