Londoni Filmfesztivál (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Girl (2018)
Lány
Lukas Dhont
2018 Legjobb film Joy (2018)
 
2017 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Inxeba (2017)
The Wound
2017 Legjobb film Nyeljubov (2017)
Szeretet nélkül
2016 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Grave (2016)
Nyers
Julia Ducournau
2016 Legjobb film Certain Women (2016)
Egyes nők
2015 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) The Witch (2015)
A boszorkány
Robert Eggers
2015 Legjobb film Chevalier (2015)
 
2014 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Plemja (2014)
A törzs
Miroszlav Szlabospickij
2014 Legjobb film Leviafan (2014)
Leviatán
2013 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Ilo Ilo (2013)
 
Anthony Chen
2013 Legjobb film Ida (2013)
 
2012 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Benh Zeitlin
2012 Legjobb film De rouille et d'os (2012)
Rozsda és csont
2011 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Las acacias (2011)
 
Pablo Giorgelli
2011 Legjobb film We Need to Talk About Kevin (2011)
Beszélnünk kell Kevinről
2010 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) The Arbor (2010)
 
Clio Barnard
2010 Legjobb film Kak ja provjol etyim letom (2010)
Így ért véget a nyaram
2009 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Ajami (2009)
 
Scandar Copti - Yaron Shani
2009 Legjobb film Un prophète (2009)
A próféta
2008 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Tulpan (2008)
 
Szergej Dvorcsevoj
2008 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) Pranzo di ferragosto (2008)
Vénasszonyok nyara
2007 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Persepolis (2007)
 
Vincent Paronnaud - Marjane Satrapi
2007 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) California Dreamin' (Nesfarsit) (2007)
California Dreamin'
2006 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Red Road (2006)
 
Andrea Arnold
2006 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) Das Leben der Anderen (2006)
A mások élete
2005 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Eläville ja kuolleille (2005)
Élők és holtak
Kari Paljakka
2005 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) Pavee Lackeen: The Traveller Girl (2005)
Pavee Lackeen - Cigányúton
2004 Legjobb elsőfilmes rendező (Sutherland-trófea) Tarnation (2003)
 
Jonathan Caouette
2004 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) The Woodsman (2004)
 
2003 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) En som Hodder (2003)
Hodder és a tündér
2002 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) Rachida (2002)
 
2001 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) In the Bedroom (2001)
A hálószobában
2000 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) Nationale 7 (2000)
Légyott a Hetesen
1999 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
1998 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) Smoke Signals (1998)
Füstjelek
1997 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) Lea (1996)
 
1996 Legjobb film (Satyajit Ray-díj) Bolse Vita (1996)