Las Vegas-i Filmkritikusok Szövetségének díja (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Breakthrough Director A Star Is Born (2018)
Csillag születik
Bradley Cooper
2018 Legígéretesebb fiatal színész Wildlife (2018)
Vadon
Ed Oxenbould
2018 Legígéretesebb fiatal színésznő Eighth Grade (2018)
 
Elsie Fisher
2018 Legjobb adaptált forgatókönyv Leave No Trace (2018)
Ne hagyj nyomot!
Debra Granik - Anne Rosellini
2018 Legjobb akciófilm Mission: Impossible - Fallout (2018)
Mission: Impossible: Utóhatás
2018 Legjobb animációs film Isle of Dogs (2018)
Kutyák szigete
2018 Legjobb betétdal A Star Is Born (2018)
Csillag születik
Shallow
2018 Legjobb családi film Mary Poppins Returns (2018)
Mary Poppins visszatér
2018 Legjobb dokumentumfilm Won't You Be My Neighbor? (2018)
 
2018 Legjobb eredeti filmzene Suspiria (2018)
Sóhajok
Thom Yorke
2018 Legjobb eredeti forgatókönyv A Quiet Place (2018)
Hang nélkül
John Krasinski - Bryan Woods - Scott Beck
2018 Legjobb férfi főszereplő First Reformed (2017)
A hitehagyott
Ethan Hawke
2018 Legjobb férfi mellékszereplő A Star Is Born (2018)
Csillag születik
Sam Elliott
2018 Legjobb film Roma (2018)
 
2018 Legjobb film (sci-fi/horror) A Quiet Place (2018)
Hang nélkül
2018 Legjobb film (vígjáték) Sorry to Bother You (2018)
 
2018 Legjobb idegen nyelvű film Roma (2018)
 
2018 Legjobb képi effektusok Ready Player One (2018)
 
2018 Legjobb kosztümtervező The Favourite (2018)
A kedvenc
Sandy Powell
2018 Legjobb látványtervezés Isle of Dogs (2018)
Kutyák szigete
Curt Enderle
2018 Legjobb női főszereplő A Star Is Born (2018)
Csillag születik
Lady Gaga
2018 Legjobb női mellékszereplő If Beale Street Could Talk (2018)
 
Regina King
2018 Legjobb operatőr Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Legjobb rendező Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Legjobb színészgárda Widows (2018)
Nyughatatlan özvegyek
2018 Legjobb vágás Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón - Adam Gough
2017 Breakthrough Director Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele
2017 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő The Florida Project (2017)
Floridai álom
Brooklynn Prince
2017 Legjobb adaptált forgatókönyv Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
James Ivory
2017 Legjobb akciófilm Star Wars: The Last Jedi (2017)
Star Wars: Az utolsó Jedik
2017 Legjobb animációs film Coco (2017)
 
2017 Legjobb betétdal Coco (2017)
 
Remember Me
2017 Legjobb családi film Coco (2017)
 
2017 Legjobb dokumentumfilm Jane (2017)
 
2017 Legjobb eredeti filmzene The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Alexandre Desplat
2017 Legjobb eredeti forgatókönyv Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Martin McDonagh
2017 Legjobb férfi főszereplő Get Out (2017)
Tűnj el!
Daniel Kaluuya
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Sam Rockwell
2017 Legjobb film Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
2017 Legjobb film (sci-fi/horror) Get Out (2017)
Tűnj el!
2017 Legjobb film (vígjáték) The Big Sick (2017)
Rögtönzött szerelem
2017 Legjobb idegen nyelvű film First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers (2017)
 
2017 Legjobb képi effektusok Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
2017 Legjobb kosztümtervező Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Renée April
2017 Legjobb látványtervezés Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
2017 Legjobb női főszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Frances McDormand
2017 Legjobb női mellékszereplő Lady Bird (2017)
 
Laurie Metcalf
2017 Legjobb operatőr Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Roger Deakins
2017 Legjobb rendező The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Guillermo del Toro
2017 Legjobb színészgárda Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
2017 Legjobb vágás Baby Driver (2017)
Nyomd, Bébi, nyomd!
Paul Machliss - Jonathan Amos
2016 Breakthrough Director Moonlight (2016)
Holdfény
Barry Jenkins
2016 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Lucas Hedges
2016 Legjobb adaptált forgatókönyv Nocturnal Animals (2016)
Éjszakai ragadozók
Tom Ford (VIII)
2016 Legjobb akciófilm Captain America: Civil War (2016)
Amerika Kapitány: Polgárháború
2016 Legjobb animációs film Kubo and the Two Strings (2016)
Kubo és a varázshúrok
2016 Legjobb betétdal La La Land (2016)
Kaliforniai álom
City of Stars
2016 Legjobb családi film Hunt for the Wilderpeople (2016)
Vademberek hajszája
2016 Legjobb dokumentumfilm O.J.: Made in America (2016)
O. J. - Egy amerikai hős
2016 Legjobb eredeti filmzene La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Justin Hurwitz
2016 Legjobb eredeti forgatókönyv La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Damien Chazelle
2016 Legjobb férfi főszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Casey Affleck
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Nocturnal Animals (2016)
Éjszakai ragadozók
Michael Shannon (V)
2016 Legjobb film La La Land (2016)
Kaliforniai álom
2016 Legjobb film (sci-fi/horror) The Witch (2015)
A boszorkány
2016 Legjobb film (vígjáték) The Nice Guys (2016)
Rendes fickók
2016 Legjobb idegen nyelvű film Ah-ga-ssi (2016)
A szobalány
2016 Legjobb kosztümtervező The Witch (2015)
A boszorkány
Linda Muir
2016 Legjobb látványtervezés La La Land (2016)
Kaliforniai álom
David Wasco - Sandy Reynolds-Wasco
2016 Legjobb női főszereplő Jackie (2016)
 
Natalie Portman
2016 Legjobb női mellékszereplő Fences (2016)
Kerítések
Viola Davis
2016 Legjobb operatőr La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Linus Sandgren
2016 Legjobb rendező La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Damien Chazelle
2016 Legjobb színészgárda Hidden Figures (2016)
A számolás joga
2016 Legjobb vágás Moonlight (2016)
Holdfény
Nat Sanders - Joi McMillon
2015 Breakthrough Director Ex Machina (2015)
 
Alex Garland
2015 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Room (2015)
A szoba
Jacob Tremblay
2015 Legjobb adaptált forgatókönyv The Martian (2015)
Mentőexpedíció
Drew Goddard
2015 Legjobb animációs film Inside Out (2015)
Agymanók
2015 Legjobb betétdal Furious 7 (2015)
Halálos iramban 7.
See You Again
2015 Legjobb dokumentumfilm Going Clear: Scientology and the Prison of Belief (2015)
Szcientológia, avagy a hit börtöne
2015 Legjobb eredeti filmzene The Hateful Eight (2015)
Aljas nyolcas
Ennio Morricone
2015 Legjobb eredeti forgatókönyv Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Thomas McCarthy - Josh Singer
2015 Legjobb férfi főszereplő The Revenant (2015)
A visszatérő
Leonardo DiCaprio
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Creed (2015)
Creed - Apollo fia
Sylvester Stallone
2015 Legjobb film Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
2015 Legjobb idegen nyelvű film Ich seh, Ich seh (2014)
Jó éjt, anyu!
2015 Legjobb képi effektusok Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
2015 Legjobb kosztümtervező Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Jenny Beavan
2015 Legjobb látványtervezés Brooklyn (2015)
 
Robert Parle - Irene O'Brien
2015 Legjobb női főszereplő Room (2015)
A szoba
Brie Larson
2015 Legjobb női mellékszereplő Love & Mercy (2014)
Szeretet és köszönet
Elizabeth Banks
2015 Legjobb operatőr The Revenant (2015)
A visszatérő
Emmanuel Lubezki
2015 Legjobb rendező Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Thomas McCarthy
2015 Legjobb színészgárda Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
2015 Legjobb vágás Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Margaret Sixel
2014 Breakthrough Director Whiplash (2014)
 
Damien Chazelle
2014 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő St. Vincent (2014)
 
Jaeden Lieberher
2014 Legjobb animációs film The LEGO Movie (2014)
A LEGO-kaland
2014 Legjobb betétdal Frank (2014)
 
I Love You All
2014 Legjobb dokumentumfilm Citizenfour (2014)
 
2014 Legjobb eredeti filmzene Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Antonio Sanchez
2014 Legjobb férfi főszereplő Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Michael Keaton
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2014 Legjobb film Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
2014 Legjobb forgatókönyv Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Alejandro González Iñárritu - Nicolás Giacobone - Alexander Dinelaris - Armando Bo
2014 Legjobb idegen nyelvű film Ida (2013)
 
2014 Legjobb képi effektusok Interstellar (2014)
Csillagok között
2014 Legjobb kosztümtervező Guardians of the Galaxy (2014)
A galaxis őrzői
Alexandra Byrne
2014 Legjobb látványtervezés The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Adam Stockhausen
2014 Legjobb női főszereplő Wild (2014)
Vadon
Reese Witherspoon
2014 Legjobb női mellékszereplő Snowpiercer (2013)
Snowpiercer - Túlélők viadala
Tilda Swinton
2014 Legjobb operatőr Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Emmanuel Lubezki
2014 Legjobb rendező Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Alejandro González Iñárritu
2014 Legjobb színészgárda Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
2014 Legjobb vágás Edge of Tomorrow (2014)
A holnap határa
James Herbert - Laura Jennings
2013 Legjobb animációs film Frozen (2013)
Jégvarázs
2013 Legjobb betétdal Inside Llewyn Davis (2013)
Llewyn Davis világa
Please Mr. Kennedy
2013 Legjobb dokumentumfilm Blackfish (2013)
Blackfish – Egy kardszárnyú delfin története
2013 Legjobb eredeti filmzene 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Hans Zimmer
2013 Legjobb férfi főszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Matthew McConaughey
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Jared Leto
2013 Legjobb fiatal színész/színésznő Mud (2012)
 
Tye Sheridan
2013 Legjobb film 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
2013 Legjobb forgatókönyv Her (2013)
A nő
Spike Jonze
2013 Legjobb idegen nyelvű film La vie d'Adèle (2013)
Adèle élete - 1-2. fejezet
2013 Legjobb képi effektusok Gravity (2013)
Gravitáció
2013 Legjobb kosztümtervező 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Patricia Norris
2013 Legjobb látványtervezés Gravity (2013)
Gravitáció
Andy Nicholson
2013 Legjobb női főszereplő Saving Mr. Banks (2013)
Banks úr megmentése
Emma Thompson
2013 Legjobb női mellékszereplő 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Lupita Nyong'o
2013 Legjobb operatőr Gravity (2013)
Gravitáció
Emmanuel Lubezki
2013 Legjobb rendező 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Steve McQueen (III)
2013 Legjobb vágás Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón - Mark Sanger
2012 Breakthrough Director Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Benh Zeitlin
2012 Legjobb animációs film ParaNorman (2012)
 
2012 Legjobb betétdal Skyfall (2012)
 
Skyfall
2012 Legjobb dokumentumfilm Bully (2011)
The Bully Project
2012 Legjobb eredeti filmzene Life of Pi (2012)
Pi élete
Mychael Danna
2012 Legjobb férfi főszereplő Lincoln (2012)
 
Daniel Day-Lewis
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Lincoln (2012)
 
Tommy Lee Jones
2012 Legjobb fiatal színész/színésznő Life of Pi (2012)
Pi élete
Suraj Sharma
2012 Legjobb film Life of Pi (2012)
Pi élete
2012 Legjobb forgatókönyv Looper (2012)
Looper - A jövő gyilkosa
Rian Johnson
2012 Legjobb idegen nyelvű film Amour (2012)
Szerelem
2012 Legjobb képi effektusok Life of Pi (2012)
Pi élete
2012 Legjobb kosztümtervező Anna Karenina (2012)
 
Jacqueline Durran
2012 Legjobb látványtervezés Prometheus (2012)
 
Alex Cameron - Anthony Caron-Delion - Peter Dorme
2012 Legjobb női főszereplő Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
Jennifer Lawrence
2012 Legjobb női mellékszereplő Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Anne Hathaway
2012 Legjobb operatőr Life of Pi (2012)
Pi élete
Claudio Miranda
2012 Legjobb rendező Life of Pi (2012)
Pi élete
Ang Lee
2012 Legjobb vágás Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Dylan Tichenor - William Goldenberg
2011 Legjobb animációs film Rango (2011)
 
2011 Legjobb betétdal The Muppets (2011)
Muppets
Man or Muppet
2011 Legjobb családi film Hugo (2011)
A leleményes Hugo
2011 Legjobb dokumentumfilm Project Nim (2011)
 
2011 Legjobb eredeti filmzene The Artist (2011)
A némafilmes
Ludovic Bource
2011 Legjobb férfi főszereplő The Artist (2011)
A némafilmes
Jean Dujardin
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Drive (2011)
Drive - Gázt!
Albert Brooks
2011 Legjobb fiatal színész/színésznő Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Asa Butterfield
2011 Legjobb film The Artist (2011)
A némafilmes
2011 Legjobb forgatókönyv Moneyball (2011)
Pénzcsináló
Steven Zaillian - Aaron Sorkin
2011 Legjobb idegen nyelvű film Jûsan-nin no shikaku (2010)
13 Assassins
2011 Legjobb képi effektusok Rise of the Planet of the Apes (2011)
A majmok bolygója: Lázadás
2011 Legjobb kosztümtervező The Artist (2011)
A némafilmes
Mark Bridges
2011 Legjobb látványtervezés The Artist (2011)
A némafilmes
Gregory S. Hooper
2011 Legjobb női főszereplő My Week with Marilyn (2011)
Egy hét Marilynnel
Michelle Williams
2011 Legjobb női mellékszereplő Bridesmaids (2011)
Koszorúslányok
Melissa McCarthy
2011 Legjobb operatőr The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Emmanuel Lubezki
2011 Legjobb rendező Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn
2011 Legjobb vágás Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Thelma Schoonmaker
2010 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2010 Legjobb betétdal Tangled (2010)
Aranyhaj és a nagy gubanc
I See the Light
2010 Legjobb családi film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2010 Legjobb dokumentumfilm Waiting for Superman (2010)
Supermanre várva: Az amerikai közoktatás hibái
2010 Legjobb eredeti filmzene The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Trent Reznor - Atticus Ross
2010 Legjobb férfi főszereplő 127 Hours (2010)
127 óra
James Franco
2010 Legjobb férfi mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Christian Bale
2010 Legjobb fiatal színész/színésznő True Grit (2010)
A félszemű
Hailee Steinfeld
2010 Legjobb film The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
2010 Legjobb forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2010 Legjobb idegen nyelvű film Män som hatar kvinnor (2009)
A tetovált lány
2010 Legjobb képi effektusok Inception (2010)
Eredet
2010 Legjobb kosztümtervező Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
Colleen Atwood
2010 Legjobb látványtervezés Black Swan (2010)
Fekete hattyú
David Stein - Thérèse DePrez
2010 Legjobb női főszereplő Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Natalie Portman
2010 Legjobb női mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Amy Adams (III)
2010 Legjobb operatőr Inception (2010)
Eredet
Wally Pfister
2010 Legjobb rendező The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher
2010 Legjobb vágás Inception (2010)
Eredet
Lee Smith
2009 Legjobb animációs film Fantastic Mr. Fox (2009)
A fantasztikus Róka úr
2009 Legjobb betétdal Crazy Heart (2009)
Őrült szív
The Weary Kind
2009 Legjobb családi film Fantastic Mr. Fox (2009)
A fantasztikus Róka úr
2009 Legjobb dokumentumfilm Anvil! The Story of Anvil (2008)
 
2009 Legjobb eredeti filmzene Star Trek (2009)
 
Michael Giacchino
2009 Legjobb férfi főszereplő The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Jeremy Renner
2009 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2009 Legjobb fiatal színész/színésznő The Lovely Bones (2009)
Komfortos mennyország
Saoirse Ronan
2009 Legjobb film The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
2009 Legjobb forgatókönyv (500) Days of Summer (2009)
500 nap (nyár)
Scott Neustadter - Michael H. Weber
2009 Legjobb idegen nyelvű film Chi bi (2008)
Vörös szikla
2009 Legjobb képi effektusok Star Trek (2009)
 
2009 Legjobb kosztümtervező Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Anna B. Sheppard
2009 Legjobb látványtervezés Avatar (2009)
 
Rick Carter - Robert Stromberg - Kim Sinclair
2009 Legjobb női főszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Gabourey Sidibe
2009 Legjobb női mellékszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2009 Legjobb operatőr The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Barry Ackroyd
2009 Legjobb rendező The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Kathryn Bigelow
2009 Legjobb vágás The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Chris Innis - Bob Murawski
2008 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2008 Legjobb betétdal Quantum of Solace (2008)
A Quantum csendje
Another Way to Die
2008 Legjobb családi film The Spiderwick Chronicles (2008)
A Spiderwick-krónikák
2008 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2008 Legjobb eredeti filmzene Defiance (2008)
Ellenállók
James Newton Howard
2008 Legjobb férfi főszereplő Frost/Nixon (2008)
 
Frank Langella
2008 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2008 Legjobb fiatal színész/színésznő The Reader (2008)
A felolvasó
David Kross
2008 Legjobb film Frost/Nixon (2008)
 
2008 Legjobb forgatókönyv Frost/Nixon (2008)
 
Peter Morgan
2008 Legjobb idegen nyelvű film Mongol (2007)
 
2008 Legjobb képi effektusok Iron Man (2008)
A Vasember
2008 Legjobb kosztümtervező The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Jacqueline West
2008 Legjobb látványtervezés The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Donald Graham Burt - Victor J. Zolfo
2008 Legjobb női főszereplő Revolutionary Road (2008)
A szabadság útjai
Kate Winslet
2008 Legjobb női főszereplő The Reader (2008)
A felolvasó
Kate Winslet
2008 Legjobb női mellékszereplő The Wrestler (2008)
A pankrátor
Marisa Tomei
2008 Legjobb operatőr The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Claudio Miranda
2008 Legjobb rendező Frost/Nixon (2008)
 
Ron Howard
2008 Legjobb vágás Frost/Nixon (2008)
 
Daniel P. Hanley - Mike Hill
2007 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2007 Legjobb betétdal Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007)
A lankadatlan - A Dewey Cox-sztori
Walk Hard
2007 Legjobb családi film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2007 Legjobb dokumentumfilm Sicko (2007)
 
2007 Legjobb eredeti filmzene There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Jonny Greenwood
2007 Legjobb férfi főszereplő There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Daniel Day-Lewis
2007 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Javier Bardem
2007 Legjobb fiatal színész Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
Ed Sanders
2007 Legjobb fiatal színésznő Atonement (2007)
Vágy és vezeklés
Saoirse Ronan
2007 Legjobb film No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2007 Legjobb forgatókönyv Juno (2007)
 
Diablo Cody
2007 Legjobb idegen nyelvű film Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
2007 Legjobb képi effektusok Transformers (2007)
 
2007 Legjobb kosztümtervező Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
Colleen Atwood
2007 Legjobb látványtervezés Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter és a Főnix Rendje
Stuart Craig
2007 Legjobb női főszereplő Juno (2007)
 
Ellen Page
2007 Legjobb női mellékszereplő I'm Not There (2007)
I'm Not There - Bob Dylan életei
Cate Blanchett
2007 Legjobb operatőr There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Robert Elswit
2007 Legjobb rendező No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2007 Legjobb vágás The Bourne Ultimatum (2007)
A Bourne-ultimátum
Christopher Rouse
2006 Legjobb animációs film Monster House (2006)
Rém Rom
2006 Legjobb betétdal Charlotte's Web (2006)
Malac a pácban
Ordinary Miracle
2006 Legjobb családi film Charlotte's Web (2006)
Malac a pácban
2006 Legjobb dokumentumfilm An Inconvenient Truth (2006)
Kellemetlen igazság
2006 Legjobb eredeti filmzene The Good German (2006)
A jó német
Thomas Newman
2006 Legjobb férfi főszereplő The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Forest Whitaker
2006 Legjobb férfi mellékszereplő Blood Diamond (2006)
Véres gyémánt
Djimon Hounsou
2006 Legjobb fiatal színész/színésznő Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
Abigail Breslin
2006 Legjobb film The Departed (2006)
A tégla
2006 Legjobb forgatókönyv Thank You for Smoking (2005)
Thank You For Smoking - Köszönjük, hogy rágyújtott!
Jason Reitman
2006 Legjobb idegen nyelvű film El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2006 Legjobb képi effektusok X-Men: The Last Stand (2006)
X-Men: Az ellenállás vége
2006 Legjobb kosztümtervező Marie Antoinette (2006)
 
Milena Canonero
2006 Legjobb látványtervezés Marie Antoinette (2006)
 
K.K. Barrett
2006 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2006 Legjobb női mellékszereplő Dreamgirls (2006)
 
Jennifer Hudson
2006 Legjobb operatőr Children of Men (2006)
Az ember gyermeke
Emmanuel Lubezki
2006 Legjobb rendező The Departed (2006)
A tégla
Martin Scorsese
2006 Legjobb vágás The Departed (2006)
A tégla
Thelma Schoonmaker
2005 Legjobb animációs film Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005)
Wallace & Gromit és az elvetemült veteménylény
2005 Legjobb betétdal Transamerica (2005)
 
Travelin' Thru
2005 Legjobb családi film Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter és a Tűz Serlege
2005 Legjobb dokumentumfilm La marche de l'empereur (2005)
Pingvinek vándorlása
2005 Legjobb eredeti filmzene Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Gustavo Santaolalla
2005 Legjobb férfi főszereplő Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Heath Ledger
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Crash (2004)
Ütközések
Matt Dillon
2005 Legjobb fiatal színész/színésznő War of the Worlds (2005)
Világok harca
Dakota Fanning
2005 Legjobb film Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
2005 Legjobb forgatókönyv Crash (2004)
Ütközések
Paul Haggis - Bobby Moresco
2005 Legjobb idegen nyelvű film Kung fu (2004)
A pofonok földje
2005 Legjobb képi effektusok King Kong (2005)
 
2005 Legjobb kosztümtervező King Kong (2005)
 
Terry Ryan
2005 Legjobb látványtervezés King Kong (2005)
 
Simon Bright - Dan Hennah
2005 Legjobb női főszereplő Walk the Line (2005)
A nyughatatlan
Reese Witherspoon
2005 Legjobb női mellékszereplő North Country (2005)
Kőkemény Minnesota
Frances McDormand
2005 Legjobb operatőr King Kong (2005)
 
Andrew Lesnie
2005 Legjobb rendező Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Ang Lee
2005 Legjobb vágás King Kong (2005)
 
Jamie Selkirk
2004 Legjobb animációs film Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
2004 Legjobb betétdal School of Rock (2003)
Rocksuli
School of Rock
2004 Legjobb családi film Holes (2003)
Stanley, a szerencse fia
2004 Legjobb dokumentumfilm Capturing the Friedmans (2003)
Elfogták Friedmanékat
2004 Legjobb eredeti filmzene The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Howard Shore
2004 Legjobb férfi főszereplő Mystic River (2003)
Titokzatos folyó
Sean Penn
2004 Legjobb férfi főszereplő 21 Grams (2003)
21 gramm
Sean Penn
2004 Legjobb férfi mellékszereplő The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Sean Astin
2004 Legjobb fiatal színész/színésznő Thirteen (2003)
Tizenhárom
Evan Rachel Wood
2004 Legjobb film The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb forgatókönyv The Station Agent (2003)
Az állomásfőnök
Thomas McCarthy
2004 Legjobb idegen nyelvű film Cidade de Deus (2002)
Isten városa
2004 Legjobb kosztümtervező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Ngila Dickson - Richard Taylor (III)
2004 Legjobb látványtervezés The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Grant Major - Dan Hennah - Alan Lee
2004 Legjobb női főszereplő Monster (2003)
A rém
Charlize Theron
2004 Legjobb női mellékszereplő Thirteen (2003)
Tizenhárom
Holly Hunter
2004 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Andrew Lesnie
2004 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2004 Legjobb vágás Kill Bill: Vol. 1 (2003)
Kill Bill
Sally Menke
2003 Legjobb animációs film Lilo & Stitch (2002)
Lilo és Stitch - A csillagkutya
2003 Legjobb betétdal Gangs of New York (2002)
New York bandái
The Hands That Built America
2003 Legjobb családi film The Rookie (2002)
A későn kezdő
2003 Legjobb dokumentumfilm Bowling for Columbine (2002)
Kóla, puska, sültkrumpli
2003 Legjobb eredeti filmzene 25th Hour (2002)
Az utolsó éjjel
Terence Blanchard
2003 Legjobb férfi főszereplő Gangs of New York (2002)
New York bandái
Daniel Day-Lewis
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Gangs of New York (2002)
New York bandái
John C. Reilly
2003 Legjobb férfi mellékszereplő The Hours (2002)
Az órák
John C. Reilly
2003 Legjobb fiatal színész/színésznő Igby Goes Down (2002)
Minden jöhet
Kieran Culkin
2003 Legjobb film Confessions of a Dangerous Mind (2002)
Egy veszedelmes elme vallomásai
2003 Legjobb forgatókönyv Igby Goes Down (2002)
Minden jöhet
Burr Steers
2003 Legjobb idegen nyelvű film Y tu mamá también (2001)
Anyádat is
2003 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb kosztümtervező The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Ngila Dickson - Richard Taylor (III)
2003 Legjobb látványtervezés Frida (2002)
 
Bernardo Trujillo - Felipe Fernández del Paso
2003 Legjobb női főszereplő The Hours (2002)
Az órák
Nicole Kidman
2003 Legjobb női mellékszereplő Igby Goes Down (2002)
Minden jöhet
Susan Sarandon
2003 Legjobb operatőr Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
Conrad L. Hall
2003 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Peter Jackson
2003 Legjobb vágás The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Michael Horton - Jabez Olssen
2002 Legjobb animációs film Shrek (2001)
 
2002 Legjobb betétdal The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
May It Be
2002 Legjobb családi film Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001)
Harry Potter és a bölcsek köve
2002 Legjobb dokumentumfilm Startup.com (2001)
Startup.com
2002 Legjobb eredeti filmzene The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Howard Shore
2002 Legjobb férfi főszereplő Memento (2000)
Mementó
Guy Pearce
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Ghost World (2001)
Tétova tinédzserek
Steve Buscemi
2002 Legjobb fiatal színész/színésznő I Am Sam (2001)
Nevem Sam
Dakota Fanning
2002 Legjobb film Memento (2000)
Mementó
2002 Legjobb forgatókönyv Memento (2000)
Mementó
Christopher Nolan
2002 Legjobb idegen nyelvű film No Man's Land (2001)
Senkiföldje
2002 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb kosztümtervező The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Ngila Dickson - Richard Taylor (III)
2002 Legjobb női főszereplő The Deep End (2001)
Mélyvíz
Tilda Swinton
2002 Legjobb női mellékszereplő Mulholland Dr. (2001)
Mulholland Drive - A sötétség útja
Naomi Watts
2002 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Andrew Lesnie
2002 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Peter Jackson
2002 Legjobb vágás Memento (2000)
Mementó
Dody Dorn
2000 Legjobb adaptált forgatókönyv Wonder Boys (2000)
Wonder Boys - Pokoli hétvége
Steve Kloves
2000 Legjobb animációs film Chicken Run (2000)
Csibefutam
2000 Legjobb betétdal Wonder Boys (2000)
Wonder Boys - Pokoli hétvége
Things Have Changed
2000 Legjobb dokumentumfilm The Life and Times of Hank Greenberg (1998)
 
2000 Legjobb eredeti filmzene Gladiator (2000)
Gladiátor
Hans Zimmer - Lisa Gerrard
2000 Legjobb eredeti forgatókönyv Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
Susannah Grant - Richard LaGravenese
2000 Legjobb férfi főszereplő Quills (2000)
Sade márki játékai
Geoffrey Rush
2000 Legjobb férfi mellékszereplő Traffic (2000)
 
Benicio Del Toro
2000 Legjobb fiatal színész/színésznő Billy Elliot (2000)
 
Jamie Bell
2000 Legjobb film Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
2000 Legjobb idegen nyelvű film La fille sur le pont (1999)
Lány a hídon
2000 Legjobb képi effektusok Gladiator (2000)
Gladiátor
2000 Legjobb kosztümtervező Gladiator (2000)
Gladiátor
Janty Yates
2000 Legjobb női főszereplő Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért
Ellen Burstyn
2000 Legjobb női mellékszereplő Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Kate Hudson
2000 Legjobb operatőr O Brother, Where Art Thou? (2000)
Ó, testvér, merre visz az utad?
Roger Deakins
2000 Legjobb rendező Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
Steven Soderbergh
2000 Legjobb rendező Traffic (2000)
 
Steven Soderbergh
2000 Legjobb vágás Gladiator (2000)
Gladiátor
Pietro Scalia
1998 Legjobb betétdal The Mighty (1998)
Az óriás
Freak, The Mighty
1998 Legjobb dokumentumfilm Kurt & Courtney (1998)
Kurt és Courtney - A helyi Nirvana
1998 Legjobb eredeti filmzene A Simple Plan (1998)
Szimpla ügy
Danny Elfman
1998 Legjobb férfi főszereplő La vita è bella (1997)
Az élet szép
Roberto Benigni
1998 Legjobb férfi mellékszereplő Your Friends & Neighbors (1998)
Gyere! Csere! - Egy erkölcstelen mese
Jason Patric
1998 Legjobb film Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
1998 Legjobb forgatókönyv Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
Marc Norman - Tom Stoppard
1998 Legjobb idegen nyelvű film La vita è bella (1997)
Az élet szép
1998 Legjobb női főszereplő Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
Gwyneth Paltrow
1998 Legjobb női mellékszereplő Primary Colors (1998)
A nemzet színe-java
Kathy Bates
1998 Legjobb operatőr Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Janusz Kaminski
1998 Legjobb rendező La vita è bella (1997)
Az élet szép
Roberto Benigni
1998 Legjobb rendező Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Steven Spielberg