Goya-díj (Spanyol Filmakadémia díja) (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Legígéretesebb fiatal színész Handia (2017)
Giant
Eneko Sagardoy
2018 Legígéretesebb fiatal színésznő Estiu 1993 (2017)
Summer 1993
Bruna Cusí
2018 Legjobb adaptált forgatókönyv The Bookshop (2017)
Könyvesbolt a tengerparton
Isabel Coixet
2018 Legjobb animációs film Tadeo Jones 2: El secreto del Rey Midas (2017)
Tad, az utolsó felfedező
2018 Legjobb betétdal La llamada (2017)
Holy Camp!
La llamada
2018 Legjobb elsőfilmes rendező Estiu 1993 (2017)
Summer 1993
Carla Simón
2018 Legjobb eredeti filmzene Handia (2017)
Giant
Pascal Gaigne
2018 Legjobb eredeti forgatókönyv Handia (2017)
Giant
Aitor Arregi - Andoni de Carlos - José Mari Goenaga - Jon Garaño
2018 Legjobb férfi főszereplő El autor (2017)
The Motive
Javier Gutiérrez
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Estiu 1993 (2017)
Summer 1993
David Verdaguer
2018 Legjobb film The Bookshop (2017)
Könyvesbolt a tengerparton
2018 Legjobb film (európai) The Square (2017)
A négyzet
2018 Legjobb hang Verónica (2017)
Veronica
2018 Legjobb képi effektusok Handia (2017)
Giant
2018 Legjobb kosztümtervező Handia (2017)
Giant
Saioa Lara
2018 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Una mujer fantástica (2017)
Egy fantasztikus nő
2018 Legjobb látványtervezés Handia (2017)
Giant
Mikel Serrano
2018 Legjobb női főszereplő No sé decir adiós (2017)
 
Nathalie Poza
2018 Legjobb női mellékszereplő El autor (2017)
The Motive
Adelfa Calvo
2018 Legjobb operatőr Handia (2017)
Giant
Javier Agirre Erauso
2018 Legjobb rendező The Bookshop (2017)
Könyvesbolt a tengerparton
Isabel Coixet
2018 Legjobb smink/maszk Handia (2017)
Giant
2018 Legjobb utómunka felügyelő Handia (2017)
Giant
Ander Sistiaga
2018 Legjobb vágás Handia (2017)
Giant
Laurent Dufreche - Raúl López
2017 Legígéretesebb fiatal színész El hombre de las mil caras (2016)
 
Carlos Santos (VII)
2017 Legígéretesebb fiatal színésznő El olivo (2016)
Az olajfa
Anna Castillo
2017 Legjobb adaptált forgatókönyv El hombre de las mil caras (2016)
 
Alberto Rodríguez - Rafael Cobos
2017 Legjobb animációs film Psiconautas, los niños olvidados (2015)
Psychonauts, the Forgotten Children
2017 Legjobb betétdal Cerca de tu casa (2016)
 
Ai, ai, ai
2017 Legjobb elsőfilmes rendező Tarde para la ira (2016)
Késő harag
Raúl Arévalo
2017 Legjobb eredeti filmzene A Monster Calls (2016)
Szólít a szörny
Fernando Velázquez
2017 Legjobb eredeti forgatókönyv Tarde para la ira (2016)
Késő harag
Raúl Arévalo - David Pulido
2017 Legjobb férfi főszereplő Que Dios nos perdone (2016)
 
Roberto Álamo
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Tarde para la ira (2016)
Késő harag
Manolo Solo
2017 Legjobb film Tarde para la ira (2016)
Késő harag
2017 Legjobb film (európai) Elle (2016)
Áldozat?
2017 Legjobb hang A Monster Calls (2016)
Szólít a szörny
2017 Legjobb képi effektusok A Monster Calls (2016)
Szólít a szörny
2017 Legjobb kosztümtervező 1898. Los últimos de Filipinas (2016)
 
Paola Torres
2017 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) El ciudadano ilustre (2016)
The Distinguished Citizen
2017 Legjobb látványtervezés A Monster Calls (2016)
Szólít a szörny
Eugenio Caballero
2017 Legjobb női főszereplő Julieta (2016)
 
Emma Suárez
2017 Legjobb női mellékszereplő La propera pell (2016)
The Next Skin
Emma Suárez
2017 Legjobb operatőr A Monster Calls (2016)
Szólít a szörny
Oscar Faura
2017 Legjobb rendező A Monster Calls (2016)
Szólít a szörny
Juan Antonio Bayona
2017 Legjobb smink/maszk A Monster Calls (2016)
Szólít a szörny
2017 Legjobb utómunka felügyelő A Monster Calls (2016)
Szólít a szörny
Sandra Hermida
2017 Legjobb vágás A Monster Calls (2016)
Szólít a szörny
Bernat Vilaplana - Jaume Martí
2016 Legígéretesebb fiatal színész A cambio de nada (2015)
Nothing in Return
Miguel Herrán
2016 Legígéretesebb fiatal színésznő Un otoño sin Berlín (2015)
An Autumn Without Berlin
Irene Escolar
2016 Legjobb adaptált forgatókönyv A Perfect Day (2015)
Egy tökéletes nap
Fernando León de Aranoa
2016 Legjobb animációs film Atrapa la bandera (2015)
Szerezd meg a zászlót
2016 Legjobb betétdal Palmeras en la nieve (2015)
 
Palmeras en la nieve
2016 Legjobb elsőfilmes rendező A cambio de nada (2015)
Nothing in Return
Daniel Guzmán
2016 Legjobb eredeti filmzene Nadie quiere la noche (2015)
Nobody Wants the Night
Lucas Vidal
2016 Legjobb eredeti forgatókönyv Truman (2015)
 
Cesc Gay - Tomàs Aragay
2016 Legjobb férfi főszereplő Truman (2015)
 
Ricardo Darín
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Truman (2015)
 
Javier Cámara
2016 Legjobb film Truman (2015)
 
2016 Legjobb film (európai) Mustang (2015)
 
2016 Legjobb hang El desconocido (2015)
 
2016 Legjobb képi effektusok Anacleto: Agente secreto (2015)
Spy Time
2016 Legjobb kosztümtervező Nadie quiere la noche (2015)
Nobody Wants the Night
Clara Bilbao
2016 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) El Clan (2015)
A klán
2016 Legjobb látványtervezés Palmeras en la nieve (2015)
 
Antón Laguna
2016 Legjobb női főszereplő Techo y comida (2015)
Food and Shelter
Natalia de Molina
2016 Legjobb női mellékszereplő La novia (2015)
 
Luisa Gavasa
2016 Legjobb operatőr La novia (2015)
 
Migue Amoedo
2016 Legjobb rendező Truman (2015)
 
Cesc Gay
2016 Legjobb smink/maszk Nadie quiere la noche (2015)
Nobody Wants the Night
2016 Legjobb utómunka felügyelő Nadie quiere la noche (2015)
Nobody Wants the Night
Marta Miró - Andrés Santana
2016 Legjobb vágás El desconocido (2015)
 
Jorge Coira
2015 Legígéretesebb fiatal színész Ocho apellidos vascos (2014)
Spanyol affér
Dani Rovira
2015 Legígéretesebb fiatal színésznő La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
Nerea Barros
2015 Legjobb adaptált forgatókönyv Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo (2014)
 
Claro Garcia - Cristobal Ruiz - Javier Fesser
2015 Legjobb animációs film Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo (2014)
 
2015 Legjobb betétdal El Niño (2014)
 
Nino sin Miedo
2015 Legjobb díszlettervező El Niño (2014)
 
Edmon Roch - Toni Novella
2015 Legjobb elsőfilmes rendező 10.000 Km (2014)
Tízezer km
Carlos Marquesk-Marcet
2015 Legjobb eredeti filmzene La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
Julio de la Rosa
2015 Legjobb eredeti forgatókönyv La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
Rafael Cobos - Alberto Rodríguez
2015 Legjobb férfi főszereplő La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
Javier Gutiérrez
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Ocho apellidos vascos (2014)
Spanyol affér
Karra Elejalde
2015 Legjobb film La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
2015 Legjobb film (európai) Ida (2013)
 
2015 Legjobb hang El Niño (2014)
 
2015 Legjobb képi effektusok El Niño (2014)
 
2015 Legjobb kosztümtervező La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
Fernando Garcia
2015 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Relatos salvajes (2014)
Eszeveszett mesék
2015 Legjobb látványtervezés La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
Pepe Domingue
2015 Legjobb női főszereplő Magical Girl (2014)
 
Bárbara Lennie
2015 Legjobb női mellékszereplő Ocho apellidos vascos (2014)
Spanyol affér
Carmen Machi
2015 Legjobb operatőr La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
Alex Catala
2015 Legjobb rendező La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
Alberto Rodríguez
2015 Legjobb smink/maszk Musarañas (2014)
Shrew's Nest
2015 Legjobb vágás La isla mínima (2014)
Mocsárvidék
Jose M.G. Moyano
2014 Legígéretesebb fiatal színésznő Vivir es fácil con los ojos cerrados (2013)
Könnyű csukott szemmel élni
Natalia de Molina
2014 Legjobb adaptált forgatókönyv Todas las mujeres (2013)
All the Women
Alejandro Hernández - Mariano Barroso
2014 Legjobb animációs film Metegol (2013)
Csocsó-sztori
2014 Legjobb betétdal La gran familia española (2013)
Csókok és gólok
Do You Really Want To Be In Love?
2014 Legjobb elsőfilmes rendező La herida (2013)
Wounded
Fernando Franco
2014 Legjobb eredeti filmzene Vivir es fácil con los ojos cerrados (2013)
Könnyű csukott szemmel élni
Pat Metheny
2014 Legjobb eredeti forgatókönyv Vivir es fácil con los ojos cerrados (2013)
Könnyű csukott szemmel élni
David Trueba
2014 Legjobb férfi főszereplő Vivir es fácil con los ojos cerrados (2013)
Könnyű csukott szemmel élni
Javier Cámara
2014 Legjobb férfi mellékszereplő La gran familia española (2013)
Csókok és gólok
Roberto Álamo
2014 Legjobb fiatal színész Stockholm (2013)
 
Javier Pereira
2014 Legjobb film Vivir es fácil con los ojos cerrados (2013)
Könnyű csukott szemmel élni
2014 Legjobb film (európai) Amour (2012)
Szerelem
2014 Legjobb hang Las brujas de Zugarramurdi (2013)
Bűbáj és kéjelgés
2014 Legjobb képi effektusok Las brujas de Zugarramurdi (2013)
Bűbáj és kéjelgés
2014 Legjobb kosztümtervező Las brujas de Zugarramurdi (2013)
Bűbáj és kéjelgés
Francisco Delgado López
2014 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Azul y no tan rosa (2012)
Blue and Not So Pink
2014 Legjobb látványtervezés Las brujas de Zugarramurdi (2013)
Bűbáj és kéjelgés
Arturo García - José Luis Arrizabalaga
2014 Legjobb női főszereplő La herida (2013)
Wounded
Marián Álvarez
2014 Legjobb női mellékszereplő Las brujas de Zugarramurdi (2013)
Bűbáj és kéjelgés
Terele Pávez
2014 Legjobb operatőr Caníbal (2013)
Cannibal
Pau Esteve Birba
2014 Legjobb rendező Vivir es fácil con los ojos cerrados (2013)
Könnyű csukott szemmel élni
David Trueba
2014 Legjobb smink/maszk Las brujas de Zugarramurdi (2013)
Bűbáj és kéjelgés
2014 Legjobb utómunka felügyelő Las brujas de Zugarramurdi (2013)
Bűbáj és kéjelgés
Carlos Bernases
2014 Legjobb vágás Las brujas de Zugarramurdi (2013)
Bűbáj és kéjelgés
Pablo Blanco
2013 Legjobb adaptált forgatókönyv Las aventuras de Tadeo Jones (2012)
Tad Jones csudálatos kalandjai
Javier López Barreira - Gorka Magallón - Ignacio del Moral - Jordi Gasull - Neil Landau
2013 Legjobb animációs film Las aventuras de Tadeo Jones (2012)
Tad Jones csudálatos kalandjai
2013 Legjobb betétdal Blancanieves (2012)
Hófehérke
No Te Puedo Encontrar
2013 Legjobb elsőfilmes rendező Las aventuras de Tadeo Jones (2012)
Tad Jones csudálatos kalandjai
Enrique Gato
2013 Legjobb eredeti filmzene Blancanieves (2012)
Hófehérke
Alfonso de Villalonga
2013 Legjobb eredeti forgatókönyv Blancanieves (2012)
Hófehérke
Pablo Berger
2013 Legjobb férfi főszereplő El muerto y ser feliz (2012)
The Dead Man and Being Happy
José Sacristán
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Grupo 7 (2012)
Hetes osztag
Julián Villagrán
2013 Legjobb fiatal színész Grupo 7 (2012)
Hetes osztag
Joaquín Núñez
2013 Legjobb fiatal színésznő Blancanieves (2012)
Hófehérke
Macarena García
2013 Legjobb film Blancanieves (2012)
Hófehérke
2013 Legjobb film (európai) Intouchables (2011)
Életrevalók
2013 Legjobb hang Lo imposible (2012)
A lehetetlen
2013 Legjobb képi effektusok Lo imposible (2012)
A lehetetlen
2013 Legjobb kosztümtervező Blancanieves (2012)
Hófehérke
Paco Delgado
2013 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Juan de los Muertos (2011)
Juan, a zombivadász
2013 Legjobb látványtervezés Blancanieves (2012)
Hófehérke
Alain Bainée
2013 Legjobb női főszereplő Blancanieves (2012)
Hófehérke
Maribel Verdú
2013 Legjobb női mellékszereplő Una pistola en cada mano (2012)
Péntek Barcelonában
Candela Peña
2013 Legjobb operatőr Blancanieves (2012)
Hófehérke
Kiko de la Rica
2013 Legjobb rendező Lo imposible (2012)
A lehetetlen
Juan Antonio Bayona
2013 Legjobb smink/maszk Blancanieves (2012)
Hófehérke
2013 Legjobb utómunka felügyelő Lo imposible (2012)
A lehetetlen
Sandra Hermida Muñiz
2013 Legjobb vágás Lo imposible (2012)
A lehetetlen
Elena Ruiz - Bernat Villaplana
2012 Legjobb adaptált forgatókönyv Arrugas (2011)
Wrinkles
Rosanna Cecchini - Ángel de la Cruz - Ignacio Ferreras - Paco Roca
2012 Legjobb animációs film Arrugas (2011)
Wrinkles
2012 Legjobb betétdal La voz dormida (2011)
Az alvó hang
Nana de la hierbabuena
2012 Legjobb elsőfilmes rendező Eva (2011)
 
Kike Maíllo
2012 Legjobb eredeti filmzene La piel que habito (2011)
A bőr, amelyben élek
Alberto Iglesias
2012 Legjobb eredeti forgatókönyv No habrá paz para los malvados (2011)
Nincs kegyelem
Michel Gaztambide - Enrique Urbizu
2012 Legjobb férfi főszereplő No habrá paz para los malvados (2011)
Nincs kegyelem
José Coronado
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Eva (2011)
 
Lluís Homar
2012 Legjobb fiatal színész La piel que habito (2011)
A bőr, amelyben élek
Jan Cornet
2012 Legjobb fiatal színésznő La voz dormida (2011)
Az alvó hang
María León
2012 Legjobb film No habrá paz para los malvados (2011)
Nincs kegyelem
2012 Legjobb film (európai) The Artist (2011)
A némafilmes
2012 Legjobb hang No habrá paz para los malvados (2011)
Nincs kegyelem
2012 Legjobb képi effektusok Eva (2011)
 
2012 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Un cuento chino (2011)
Kínai, elvitelre
2012 Legjobb látványtervezés Blackthorn (2011)
Butch Cassidy visszatér
Juan Pedro De Gaspar
2012 Legjobb női főszereplő La piel que habito (2011)
A bőr, amelyben élek
Elena Anaya
2012 Legjobb női mellékszereplő La voz dormida (2011)
Az alvó hang
Ana Wagener
2012 Legjobb operatőr Blackthorn (2011)
Butch Cassidy visszatér
Juan Ruiz Anchía
2012 Legjobb rendező No habrá paz para los malvados (2011)
Nincs kegyelem
Enrique Urbizu
2012 Legjobb smink/maszk La piel que habito (2011)
A bőr, amelyben élek
2012 Legjobb utómunka felügyelő Blackthorn (2011)
Butch Cassidy visszatér
Andrés Santana
2012 Legjobb vágás No habrá paz para los malvados (2011)
Nincs kegyelem
Pablo Blanco
2011 Legjobb adaptált forgatókönyv Pa negre (2010)
Fekete lelkek
Agustí Villaronga
2011 Legjobb betétdal Lope (2010)
Lope de Vega
Que el soneto nos tome por sorpresa
2011 Legjobb elsőfilmes rendező Bon appétit (2010)
 
David Pinillos
2011 Legjobb eredeti filmzene También la lluvia (2010)
Ismeretlen föld
Alberto Iglesias
2011 Legjobb eredeti forgatókönyv Buried (2010)
Élve eltemetve
Chris Sparling
2011 Legjobb férfi főszereplő Biutiful (2010)
 
Javier Bardem
2011 Legjobb férfi mellékszereplő También la lluvia (2010)
Ismeretlen föld
Karra Elejalde
2011 Legjobb fiatal színész Pa negre (2010)
Fekete lelkek
Francesc Colomer
2011 Legjobb fiatal színésznő Pa negre (2010)
Fekete lelkek
Marina Comas
2011 Legjobb film Pa negre (2010)
Fekete lelkek
2011 Legjobb film (európai) The King's Speech (2010)
A király beszéde
2011 Legjobb hang Buried (2010)
Élve eltemetve
2011 Legjobb képi effektusok Balada triste de trompeta (2010)
Egy őrült szerelem balladája
2011 Legjobb kosztümtervező Lope (2010)
Lope de Vega
Tatiana Hernández
2011 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) La vida de los peces (2010)
Mint hal a vízben
2011 Legjobb látványtervezés Pa negre (2010)
Fekete lelkek
Ana Alvargonzález
2011 Legjobb női főszereplő Pa negre (2010)
Fekete lelkek
Nora Navas
2011 Legjobb női mellékszereplő Pa negre (2010)
Fekete lelkek
Laia Marull
2011 Legjobb operatőr Pa negre (2010)
Fekete lelkek
Antonio Riestra
2011 Legjobb rendező Pa negre (2010)
Fekete lelkek
Agustí Villaronga
2011 Legjobb smink/maszk Balada triste de trompeta (2010)
Egy őrült szerelem balladája
2011 Legjobb utómunka felügyelő También la lluvia (2010)
Ismeretlen föld
Cristina Zumárraga
2011 Legjobb vágás Buried (2010)
Élve eltemetve
Rodrigo Cortés
2010 Legjobb adaptált forgatókönyv Celda 211 (2009)
Cell 211
Daniel Monzón - Jorge Guerricaechevarría
2010 Legjobb betétdal Yo, también (2009)
Élek és szeretek
Yo también
2010 Legjobb elsőfilmes rendező Tres dies amb la família (2009)
Three Days with the Family
Mar Coll
2010 Legjobb eredeti filmzene Los abrazos rotos (2009)
Megtört ölelések
Alberto Iglesias
2010 Legjobb eredeti forgatókönyv Agora (2009)
 
Alejandro Amenábar - Mateo Gil
2010 Legjobb férfi főszereplő Celda 211 (2009)
Cell 211
Luis Tosar
2010 Legjobb férfi mellékszereplő Gordos (2009)
Kövéren szép az élet
Raúl Arévalo
2010 Legjobb fiatal színész Celda 211 (2009)
Cell 211
Alberto Ammann
2010 Legjobb fiatal színésznő El secreto de sus ojos (2009)
Szemekbe zárt titkok
Soledad Villamil
2010 Legjobb film Celda 211 (2009)
Cell 211
2010 Legjobb film (európai) Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2010 Legjobb hang Celda 211 (2009)
Cell 211
2010 Legjobb képi effektusok Agora (2009)
 
2010 Legjobb kosztümtervező Agora (2009)
 
Gabriella Pescucci
2010 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) El secreto de sus ojos (2009)
Szemekbe zárt titkok
2010 Legjobb látványtervezés Agora (2009)
 
Guy Dyas
2010 Legjobb női főszereplő Yo, también (2009)
Élek és szeretek
Lola Dueñas
2010 Legjobb női mellékszereplő Celda 211 (2009)
Cell 211
Marta Etura
2010 Legjobb operatőr Agora (2009)
 
Xavi Giménez
2010 Legjobb rendező Celda 211 (2009)
Cell 211
Daniel Monzón
2010 Legjobb smink/maszk Agora (2009)
 
2010 Legjobb utómunka felügyelő Agora (2009)
 
José Luis Escolar
2010 Legjobb vágás Celda 211 (2009)
Cell 211
Cristina Pastor
2009 Legjobb adaptált forgatókönyv Los girasoles ciegos (2008)
Vak napraforgók
Rafael Azcona - José Luis Cuerda
2009 Legjobb betétdal El truco del manco (2008)
The One-Handed Trick
A tientas
2009 Legjobb elsőfilmes rendező El truco del manco (2008)
The One-Handed Trick
Santiago Zannou
2009 Legjobb eredeti filmzene The Oxford Murders (2008)
 
Roque Bańos
2009 Legjobb eredeti forgatókönyv Camino (2008)
 
Javier Fesser
2009 Legjobb férfi főszereplő Che: Part One (2008)
Che - Az argentin
Benicio Del Toro
2009 Legjobb férfi mellékszereplő Camino (2008)
 
Jordi Dauder
2009 Legjobb fiatal színész El truco del manco (2008)
The One-Handed Trick
El Langui
2009 Legjobb film Camino (2008)
 
2009 Legjobb film (európai) 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (2007)
4 hónap, 3 hét, 2 nap
2009 Legjobb hang Tres días (2008)
Before the Fall
2009 Legjobb képi effektusok Misión: Salvar la Tierra (2008)
Mortadelo and Filemon: Mission - Save the Planet
2009 Legjobb kosztümtervező El Greco (2007)
 
Lala Huete
2009 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) La buena vida (2008)
A boldog élet
2009 Legjobb látványtervezés Che: Part One (2008)
Che - Az argentin
Antxón Gómez
2009 Legjobb női főszereplő Camino (2008)
 
Carme Elias
2009 Legjobb női mellékszereplő Vicky Cristina Barcelona (2008)
 
Penélope Cruz
2009 Legjobb operatőr Solo quiero caminar (2008)
A bosszú angyalai
Paco Femenia
2009 Legjobb rendező Camino (2008)
 
Javier Fesser
2009 Legjobb smink/maszk Misión: Salvar la Tierra (2008)
Mortadelo and Filemon: Mission - Save the Planet
2009 Legjobb utómunka felügyelő The Oxford Murders (2008)
 
Rosa Romero
2009 Legjobb vágás The Oxford Murders (2008)
 
Alejandro Lázaro
2008 Legjobb adaptált forgatókönyv Bajo las estrellas (2007)
A csillagos ég alatt
Félix Viscarret
2008 Legjobb betétdal Fados (2007)
 
Fado da saudade
2008 Legjobb elsőfilmes rendező El orfanato (2007)
Árvaház
Juan Antonio Bayona
2008 Legjobb eredeti filmzene Las 13 rosas (2007)
 
Roque Bańos
2008 Legjobb eredeti forgatókönyv El orfanato (2007)
Árvaház
Sergio G. Sánchez
2008 Legjobb férfi főszereplő Bajo las estrellas (2007)
A csillagos ég alatt
Alberto San Juan
2008 Legjobb férfi mellékszereplő Las 13 rosas (2007)
 
José Manuel Cervino
2008 Legjobb fiatal színész La soledad (2007)
Solitary Fragments
José Luis Torrijo
2008 Legjobb fiatal színésznő [Rec] (2007)
 
Manuela Velasco
2008 Legjobb fiatal színésznő Camino (2008)
 
Nerea Camacho
2008 Legjobb film La soledad (2007)
Solitary Fragments
2008 Legjobb hang El orfanato (2007)
Árvaház
2008 Legjobb képi effektusok El orfanato (2007)
Árvaház
2008 Legjobb kosztümtervező Las 13 rosas (2007)
 
Lena Mossum
2008 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) XXY (2007)
 
2008 Legjobb látványtervezés El orfanato (2007)
Árvaház
Josep Rosell
2008 Legjobb női főszereplő Siete mesas de billar francés (2007)
Hét francia biliárdasztal
Maribel Verdú
2008 Legjobb női mellékszereplő Siete mesas de billar francés (2007)
Hét francia biliárdasztal
Amparo Baró
2008 Legjobb operatőr Las 13 rosas (2007)
 
José Luis Alcaine
2008 Legjobb rendező La soledad (2007)
Solitary Fragments
Jaime Rosales
2008 Legjobb smink/maszk El orfanato (2007)
Árvaház
2008 Legjobb utómunka felügyelő El orfanato (2007)
Árvaház
Sandra Hermida
2008 Legjobb vágás [Rec] (2007)
 
David Gallart
2007 Legjobb adaptált forgatókönyv Salvador (Puig Antich) (2006)
Salvador
Lluís Arcarazo
2007 Legjobb betétdal La educación de las hadas (2006)
Tündérmese
Tiempo pequeńo
2007 Legjobb elsőfilmes rendező Azuloscurocasinegro (2006)
Sötétkékmajdnemfekete
Daniel Sánchez Arévalo
2007 Legjobb eredeti filmzene Volver (2006)
 
Alberto Iglesias
2007 Legjobb eredeti forgatókönyv El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
Guillermo del Toro
2007 Legjobb férfi főszereplő Vete de mí (2006)
Go Away from Me
Juan Diego
2007 Legjobb férfi mellékszereplő Azuloscurocasinegro (2006)
Sötétkékmajdnemfekete
Antonio de la Torre
2007 Legjobb fiatal színész Azuloscurocasinegro (2006)
Sötétkékmajdnemfekete
Quim Gutiérrez
2007 Legjobb fiatal színésznő El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
Ivana Baquero
2007 Legjobb film Volver (2006)
 
2007 Legjobb film (európai) The Queen (2006)
A királynő
2007 Legjobb hang El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2007 Legjobb képi effektusok El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2007 Legjobb kosztümtervező Alatriste (2006)
Alatriste kapitány
Francesca Sartori
2007 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Las manos (2006)
The Hands
2007 Legjobb látványtervezés Alatriste (2006)
Alatriste kapitány
Benjamín Fernández
2007 Legjobb női főszereplő Volver (2006)
 
Penélope Cruz
2007 Legjobb női mellékszereplő Volver (2006)
 
Carmen Maura
2007 Legjobb operatőr El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
Guillermo Navarro
2007 Legjobb rendező Volver (2006)
 
Pedro Almodóvar
2007 Legjobb smink/maszk El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2007 Legjobb utómunka felügyelő Alatriste (2006)
Alatriste kapitány
Cristina Zumárraga
2007 Legjobb vágás El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
Bernat Vilaplana
2006 Legjobb adaptált forgatókönyv El método (2005)
A Grönholm-módszer
Marcelo Pińeyro - Mateo Gil
2006 Legjobb betétdal Princesas (2005)
Utcalányok
Me llaman calle
2006 Legjobb elsőfilmes rendező Tapas (2005)
 
José Corbacho - Juan Cruz
2006 Legjobb eredeti filmzene Habana Blues (2005)
Havanna Blues
Juan Antonio Leyva - José Luis Garrido - Equis Alfonso - Dayan Abad - Descemer Bueno - Kiki Ferrer - Kelvis Ochoa
2006 Legjobb eredeti forgatókönyv The Secret Life of Words (2005)
A szavak titkos élete
Isabel Coixet
2006 Legjobb férfi főszereplő Camarón (2005)
Camaron
Óscar Jaenada
2006 Legjobb férfi mellékszereplő El método (2005)
A Grönholm-módszer
Carmelo Gómez
2006 Legjobb fiatal színész 7 vírgenes (2005)
 
Jesús Carroza
2006 Legjobb fiatal színésznő Princesas (2005)
Utcalányok
Micaela Nevárez
2006 Legjobb film The Secret Life of Words (2005)
A szavak titkos élete
2006 Legjobb film (európai) Match Point (2005)
 
2006 Legjobb hang Obaba (2005)
 
2006 Legjobb képi effektusok Frágiles (2005)
Hideg csontok
2006 Legjobb kosztümtervező Camarón (2005)
Camaron
María José Iglesias
2006 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Iluminados por el fuego (2005)
A tűz fényében
2006 Legjobb látványtervezés Ninette (2005)
 
Gil Parrondo
2006 Legjobb női főszereplő Princesas (2005)
Utcalányok
Candela Peña
2006 Legjobb női mellékszereplő Tapas (2005)
 
Elvira Mínguez
2006 Legjobb operatőr Iberia (2005)
 
José Luis López-Linares
2006 Legjobb rendező The Secret Life of Words (2005)
A szavak titkos élete
Isabel Coixet
2006 Legjobb smink/maszk Camarón (2005)
Camaron
2006 Legjobb utómunka felügyelő The Secret Life of Words (2005)
A szavak titkos élete
Esther García
2006 Legjobb vágás Habana Blues (2005)
Havanna Blues
Fernando Pardo
2005 Legjobb adaptált forgatókönyv Diarios de motocicleta (2004)
Che Guevara: A motoros naplója
José Rivera
2005 Legjobb betétdal El milagro de Candeal (2004)
Candeal csodája
Zambie mameto
2005 Legjobb elsőfilmes rendező Frío sol de invierno (2004)
Hideg téli napsütés
Pablo Malo
2005 Legjobb eredeti filmzene Mar adentro (2004)
A belső tenger
Alejandro Amenábar
2005 Legjobb eredeti forgatókönyv Mar adentro (2004)
A belső tenger
Alejandro Amenábar - Mateo Gil
2005 Legjobb férfi főszereplő Mar adentro (2004)
A belső tenger
Javier Bardem
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Mar adentro (2004)
A belső tenger
Celso Bugallo
2005 Legjobb fiatal színész Mar adentro (2004)
A belső tenger
Tamar Novas
2005 Legjobb fiatal színésznő Mar adentro (2004)
A belső tenger
Belén Rueda
2005 Legjobb film Mar adentro (2004)
A belső tenger
2005 Legjobb film (európai) Gegen die Wand (2004)
Fallal szemben
2005 Legjobb hang Mar adentro (2004)
A belső tenger
2005 Legjobb képi effektusok El Lobo (2004)
El Lobo – A farkas
2005 Legjobb kosztümtervező The Bridge of San Luis Rey (2004)
Szent Lajos király hídja
Yvonne Blake
2005 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Whisky (2004)
 
2005 Legjobb látványtervezés Tiovivo c. 1950 (2004)
 
Gil Parrondo
2005 Legjobb női főszereplő Mar adentro (2004)
A belső tenger
Lola Dueñas
2005 Legjobb női mellékszereplő Mar adentro (2004)
A belső tenger
Mabel Rivera
2005 Legjobb operatőr Mar adentro (2004)
A belső tenger
Javier Aguirresarobe
2005 Legjobb rendező Mar adentro (2004)
A belső tenger
Alejandro Amenábar
2005 Legjobb smink/maszk Mar adentro (2004)
A belső tenger
2005 Legjobb utómunka felügyelő Mar adentro (2004)
A belső tenger
Emiliano Otegui
2005 Legjobb vágás El Lobo (2004)
El Lobo – A farkas
Guillermo S. Maldonado
2004 Legjobb adaptált forgatókönyv My Life Without Me (2003)
Az élet nélkülem
Isabel Coixet
2004 Legjobb betétdal My Life Without Me (2003)
Az élet nélkülem
Humans Like You
2004 Legjobb elsőfilmes rendező La suerte dormida (2003)
Alvó szerencse
Ángeles González Sinde
2004 Legjobb eredeti filmzene Al sur de Granada (2003)
South from Granada
Juan Bardem
2004 Legjobb eredeti forgatókönyv Te doy mis ojos (2003)
Többet ne!
Icíar Bollaín - Alicia Luna
2004 Legjobb férfi főszereplő Te doy mis ojos (2003)
Többet ne!
Luis Tosar
2004 Legjobb férfi mellékszereplő En la ciudad (2003)
A városban
Eduard Fernández
2004 Legjobb fiatal színész Días de fútbol (2003)
Focibolondok
Fernando Tejero
2004 Legjobb fiatal színésznő La flaqueza del bolchevique (2003)
A bolsevik gyarlósága
María Valverde
2004 Legjobb film Te doy mis ojos (2003)
Többet ne!
2004 Legjobb film (európai) Good Bye Lenin! (2003)
 
2004 Legjobb hang Te doy mis ojos (2003)
Többet ne!
2004 Legjobb képi effektusok La Gran aventura de Mortadelo y Filemón (2003)
Mortadelo és Filemón nagy kalandja
2004 Legjobb kosztümtervező Carmen (2003)
Carmen
Yvonne Blake
2004 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Historias mínimas (2002)
Apró sztorik
2004 Legjobb látványtervezés La Gran aventura de Mortadelo y Filemón (2003)
Mortadelo és Filemón nagy kalandja
César Macarrón
2004 Legjobb női főszereplő Te doy mis ojos (2003)
Többet ne!
Laia Marull
2004 Legjobb női mellékszereplő Te doy mis ojos (2003)
Többet ne!
Candela Peña
2004 Legjobb operatőr Soldados de Salamina (2003)
Salamina katonái
Javier Aguirresarobe
2004 Legjobb rendező Te doy mis ojos (2003)
Többet ne!
Icíar Bollaín
2004 Legjobb smink/maszk La Gran aventura de Mortadelo y Filemón (2003)
Mortadelo és Filemón nagy kalandja
2004 Legjobb utómunka felügyelő La Gran aventura de Mortadelo y Filemón (2003)
Mortadelo és Filemón nagy kalandja
Luis Manso - Marisa Ortiz
2004 Legjobb vágás La Gran aventura de Mortadelo y Filemón (2003)
Mortadelo és Filemón nagy kalandja
Iván Aledo
2003 Legjobb adaptált forgatókönyv Lugares comunes (2002)
Közhelyek
Adolfo Aristarain - Kathy Saavedra
2003 Legjobb betétdal Salomé (2002)
 
Sevillana para Carlos
2003 Legjobb elsőfilmes rendező Smoking Room (2002)
 
Roger Gual - Julio D. Wallovits
2003 Legjobb eredeti filmzene Hable con ella (2002)
Beszélj hozzá!
Alberto Iglesias
2003 Legjobb eredeti forgatókönyv En la ciudad sin limites (2002)
Város határok nélkül
Antonio Hernández - Enrique Brasó
2003 Legjobb férfi főszereplő Los Lunes al sol (2002)
Napfényes hétfők
Javier Bardem
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Los Lunes al sol (2002)
Napfényes hétfők
Luis Tosar
2003 Legjobb fiatal színész Los Lunes al sol (2002)
Napfényes hétfők
José Ángel Egido
2003 Legjobb fiatal színésznő Rencor (2002)
Édes bosszú
Lolita Flores
2003 Legjobb film Los Lunes al sol (2002)
Napfényes hétfők
2003 Legjobb film (európai) The Pianist (2002)
A zongorista
2003 Legjobb hang El otro lado de la cama (2002)
Vágyastársak
2003 Legjobb képi effektusok 800 balas (2002)
800 golyó
2003 Legjobb kosztümtervező El embrujo de Shanghai (2002)
A sanghaji varázslat
Lala Huete
2003 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) El Último tren (2002)
Az utolsó vonat
2003 Legjobb látványtervezés El embrujo de Shanghai (2002)
A sanghaji varázslat
Salvador Parra
2003 Legjobb női főszereplő Lugares comunes (2002)
Közhelyek
Mercedes Sampietro
2003 Legjobb női mellékszereplő En la ciudad sin limites (2002)
Város határok nélkül
Geraldine Chaplin
2003 Legjobb operatőr El caballero Don Quijote (2002)
Don Quijote lovag
José Luis Alcaine
2003 Legjobb rendező Los Lunes al sol (2002)
Napfényes hétfők
Fernando León de Aranoa
2003 Legjobb smink/maszk El embrujo de Shanghai (2002)
A sanghaji varázslat
2003 Legjobb utómunka felügyelő La Caja 507 (2002)
Az 507-es széf
Fernando Victoria de Lecea
2003 Legjobb vágás La Caja 507 (2002)
Az 507-es széf
Ángel Hernández Zoido
2002 Legjobb adaptált forgatókönyv Salvajes (2001)
Savages
Jorge Juan Martínez - Carlos Molinero - Clara Pérez Escrivá - Lola Salvador
2002 Legjobb betétdal El Bosque animado (2001)
Mesél az erdő
Tu bosque animado
2002 Legjobb elsőfilmes rendező Intacto (2001)
 
Juan Carlos Fresnadillo
2002 Legjobb eredeti filmzene Lucía y el sexo (2001)
A szex és Lucía
Alberto Iglesias
2002 Legjobb eredeti forgatókönyv The Others (2001)
Más világ
Alejandro Amenábar
2002 Legjobb férfi főszereplő Fausto 5.0 (2001)
Faust 5.0
Eduard Fernández
2002 Legjobb férfi mellékszereplő El Cielo abierto (2000)
10 nap nélküled
Emilio Gutiérrez Caba
2002 Legjobb fiatal színész Intacto (2001)
 
Leonardo Sbaraglia
2002 Legjobb fiatal színésznő Lucía y el sexo (2001)
A szex és Lucía
Paz Vega
2002 Legjobb film The Others (2001)
Más világ
2002 Legjobb film (európai) Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Amélie csodálatos élete
2002 Legjobb hang The Others (2001)
Más világ
2002 Legjobb képi effektusok Buñuel y la mesa del rey Salomón (2001)
Bunuel és Salamon király asztala
2002 Legjobb kosztümtervező Juana la Loca (2001)
Őrült Johanna
Javier Artińano
2002 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) La fuga (2001)
Szökött becsület
2002 Legjobb látványtervezés The Others (2001)
Más világ
Benjamín Fernández
2002 Legjobb női főszereplő Juana la Loca (2001)
Őrült Johanna
Pilar López de Ayala
2002 Legjobb női mellékszereplő Sin vergüenza (2001)
No Shame
Rosa María Sarda
2002 Legjobb operatőr The Others (2001)
Más világ
Javier Aguirresarobe
2002 Legjobb rendező The Others (2001)
Más világ
Alejandro Amenábar
2002 Legjobb smink/maszk Juana la Loca (2001)
Őrült Johanna
2002 Legjobb utómunka felügyelő The Others (2001)
Más világ
Emiliano Otegui - Miguel Ángel González
2002 Legjobb vágás The Others (2001)
Más világ
Nacho Ruiz Capillas
2001 Legjobb adaptált forgatókönyv Lázaro de Tormes (2001)
 
Fernando Fernán Gómez
2001 Legjobb betétdal Fugitivas (2000)
Szökevények
2001 Legjobb elsőfilmes rendező El bola (2000)
Golyó
Achero Mańas
2001 Legjobb eredeti filmzene Sé quién eres (2000)
Tudom, ki vagy te
José Nieto (II)
2001 Legjobb eredeti forgatókönyv El bola (2000)
Golyó
Achero Mańas - Verónica Fernández
2001 Legjobb férfi főszereplő Adiós con el corazón (2000)
Goodbye from the Heart
Juan Luis Galiardo
2001 Legjobb férfi mellékszereplő La Comunidad (2000)
A közösség
Emilio Gutiérrez Caba
2001 Legjobb fiatal színész El bola (2000)
Golyó
Juan José Ballesta
2001 Legjobb fiatal színésznő Fugitivas (2000)
Szökevények
Laia Marull
2001 Legjobb film El bola (2000)
Golyó
2001 Legjobb film (európai) Dancer in the Dark (2000)
Táncos a sötétben
2001 Legjobb hang Calle 54 (2000)
 
2001 Legjobb képi effektusok La Comunidad (2000)
A közösség
2001 Legjobb kosztümtervező Lázaro de Tormes (2001)
 
Javier Artińano
2001 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Plata quemada (2000)
Füstbe ment pénz
2001 Legjobb látványtervezés You're the one (una historia de entonces) (2000)
Te vagy az egyetlen
Gil Parrondo - Gumersindo Andrés
2001 Legjobb női főszereplő La Comunidad (2000)
A közösség
Carmen Maura
2001 Legjobb női mellékszereplő You're the one (una historia de entonces) (2000)
Te vagy az egyetlen
Julia Gutiérrez Caba
2001 Legjobb operatőr You're the one (una historia de entonces) (2000)
Te vagy az egyetlen
Raúl Pérez Cubero
2001 Legjobb rendező Leo (2000)
 
José Luis Borau
2001 Legjobb smink/maszk Besos para todos (2000)
Kisses for Everyone
2001 Legjobb utómunka felügyelő You're the one (una historia de entonces) (2000)
Te vagy az egyetlen
Luis María Delgado
2001 Legjobb vágás You're the one (una historia de entonces) (2000)
Te vagy az egyetlen
Miguel González Sinde
2000 Legjobb adaptált forgatókönyv La lengua de las mariposas (1999)
Hogyan beszélnek a lepkék?
Rafael Azcona - José Luis Cuerda - Manuel Rivas
2000 Legjobb elsőfilmes rendező Solas (1999)
Magány
Benito Zambrano
2000 Legjobb eredeti filmzene Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
Alberto Iglesias
2000 Legjobb eredeti forgatókönyv Solas (1999)
Magány
Benito Zambrano
2000 Legjobb férfi főszereplő Goya en Burdeos (1999)
Goya Bordeaux-ban
Francisco Rabal
2000 Legjobb férfi mellékszereplő París Tombuctú (1999)
Párizs - Timbuktu
Juan Diego
2000 Legjobb fiatal színész Solas (1999)
Magány
Carlos Álvarez-Nóvoa
2000 Legjobb fiatal színésznő Solas (1999)
Magány
Ana Fernández
2000 Legjobb film Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
2000 Legjobb film (európai) La vita è bella (1997)
Az élet szép
2000 Legjobb hang Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
2000 Legjobb képi effektusok Nadie conoce a nadie (1999)
Senki sem ismer senkit
2000 Legjobb kosztümtervező Goya en Burdeos (1999)
Goya Bordeaux-ban
Pedro Moreno
2000 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) La vida es silbar (1998)
Az élet egy füttyszó
2000 Legjobb látványtervezés Goya en Burdeos (1999)
Goya Bordeaux-ban
Pierre-Louis Thévenet
2000 Legjobb női főszereplő Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
Cecilia Roth
2000 Legjobb női mellékszereplő Solas (1999)
Magány
María Galiana
2000 Legjobb operatőr Goya en Burdeos (1999)
Goya Bordeaux-ban
Vittorio Storaro
2000 Legjobb rendező Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
Pedro Almodóvar
2000 Legjobb smink/maszk Goya en Burdeos (1999)
Goya Bordeaux-ban
2000 Legjobb utómunka felügyelő Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
Esther García
2000 Legjobb vágás Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
José Salcedo
1999 Legjobb adaptált forgatókönyv Mensaka (1998)
 
Salvador García Ruiz
1999 Legjobb elsőfilmes rendező Torrente, el brazo tonto de la ley (1998)
Torrente, a törvény két balkeze
Santiago Segura
1999 Legjobb eredeti filmzene Los amantes del Círculo Polar (1998)
Az Északi-sarkkör szerelmesei
Alberto Iglesias
1999 Legjobb eredeti forgatókönyv Barrio (1998)
Barrio - Külvárosi utcák
Fernando León de Aranoa
1999 Legjobb férfi főszereplő El Abuelo (1998)
A nagyapa
Fernando Fernán Gómez
1999 Legjobb férfi mellékszereplő Torrente, el brazo tonto de la ley (1998)
Torrente, a törvény két balkeze
Tony Leblanc
1999 Legjobb fiatal színész La niña de tus ojos (1998)
The Girl of Your Dreams
Miroslav Táborsky
1999 Legjobb fiatal színésznő Barrio (1998)
Barrio - Külvárosi utcák
Marieta Orozco
1999 Legjobb film La niña de tus ojos (1998)
The Girl of Your Dreams
1999 Legjobb film (európai) The Boxer (1997)
A bunyós
1999 Legjobb hang Tango (1998)
Tangó
1999 Legjobb képi effektusok El milagro de P. Tinto (1998)
The Miracle of P. Tinto
1999 Legjobb kosztümtervező La niña de tus ojos (1998)
The Girl of Your Dreams
Lala Huete - Sonia Grande
1999 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) El faro (1999)
The Lighthouse
1999 Legjobb látványtervezés La niña de tus ojos (1998)
The Girl of Your Dreams
Gerardo Vera
1999 Legjobb női főszereplő La niña de tus ojos (1998)
The Girl of Your Dreams
Penélope Cruz
1999 Legjobb női mellékszereplő La hora de los valientes (1998)
A Time for Defiance
Adriana Ozores
1999 Legjobb operatőr Mararía (1998)
 
Juan Ruiz Anchía
1999 Legjobb rendező Barrio (1998)
Barrio - Külvárosi utcák
Fernando León de Aranoa
1999 Legjobb smink/maszk La niña de tus ojos (1998)
The Girl of Your Dreams
1999 Legjobb utómunka felügyelő La niña de tus ojos (1998)
The Girl of Your Dreams
Angélica Huete
1999 Legjobb vágás Los amantes del Círculo Polar (1998)
Az Északi-sarkkör szerelmesei
Iván Aledo
1998 Legjobb adaptált forgatókönyv La femme de chambre du Titanic (1997)
A Titanic szobalánya
Jean-Louis Benoît - Bigas Luna - Cuca Canals
1998 Legjobb elsőfilmes rendező Familia (1996)
Család
Fernando León de Aranoa
1998 Legjobb eredeti filmzene La buena estrella (1997)
A szerencsecsillag
Eva Gancedo
1998 Legjobb eredeti forgatókönyv La buena estrella (1997)
A szerencsecsillag
Ricardo Franco - Ángeles González Sinde
1998 Legjobb férfi főszereplő La buena estrella (1997)
A szerencsecsillag
Antonio Resines
1998 Legjobb férfi mellékszereplő Carne trémula (1997)
Eleven hús
José Sancho
1998 Legjobb fiatal színész Secretos del corazón (1997)
A szív titkai
Andoni Erburu
1998 Legjobb fiatal színésznő Chevrolet (1997)
 
Isabel Ordaz
1998 Legjobb film La buena estrella (1997)
A szerencsecsillag
1998 Legjobb hang Secretos del corazón (1997)
A szív titkai
1998 Legjobb képi effektusok Airbag (1997)
 
1998 Legjobb kosztümtervező La femme de chambre du Titanic (1997)
A Titanic szobalánya
Franca Squarciapino
1998 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Cenizas del paraíso (1997)
Az Éden hamvai
1998 Legjobb látványtervezés Secretos del corazón (1997)
A szív titkai
Félix Murcia
1998 Legjobb női főszereplő Martín (Hache) (1997)
Martin H
Cecilia Roth
1998 Legjobb női mellékszereplő Secretos del corazón (1997)
A szív titkai
Charo López
1998 Legjobb operatőr El color de las nubes (1997)
A felhők színe
Jaume Peracaula
1998 Legjobb rendező La buena estrella (1997)
A szerencsecsillag
Ricardo Franco
1998 Legjobb smink/maszk Perdita Durango (1997)
Démoni szeretők - Perdita Durango
1998 Legjobb utómunka felügyelő Perdita Durango (1997)
Démoni szeretők - Perdita Durango
José Luis Escolar
1998 Legjobb vágás Airbag (1997)
 
Pablo Blanco
1997 Legjobb adaptált forgatókönyv El perro del hortelano (1995)
A kertész kutyája
Pilar Miró - Rafael Pérez Sierra
1997 Legjobb elsőfilmes rendező Tesis (1996)
Halálos tézis
Alejandro Amenábar
1997 Legjobb eredeti filmzene Tierra (1996)
Földön egy angyal
Alberto Iglesias
1997 Legjobb eredeti forgatókönyv Tesis (1996)
Halálos tézis
Alejandro Amenábar
1997 Legjobb férfi főszereplő Como un relámpago (1996)
 
Santiago Ramos
1997 Legjobb férfi mellékszereplő La buena vida (1996)
Mi a boldogság?
Luis Cuenca
1997 Legjobb fiatal színész Tesis (1996)
Halálos tézis
Fele Martínez
1997 Legjobb fiatal színésznő Más allá del jardín (1996)
A kert túloldalán
Ingrid Rubio
1997 Legjobb film Tesis (1996)
Halálos tézis
1997 Legjobb film (európai) Secrets & Lies (1996)
Titkok és hazugságok
1997 Legjobb hang Tesis (1996)
Halálos tézis
1997 Legjobb képi effektusok Tierra (1996)
Földön egy angyal
1997 Legjobb kosztümtervező El perro del hortelano (1995)
A kertész kutyája
Pedro Moreno
1997 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Sol de otoño (1996)
Autumn Sun
1997 Legjobb látványtervezés El perro del hortelano (1995)
A kertész kutyája
Félix Murcia
1997 Legjobb női főszereplő El perro del hortelano (1995)
A kertész kutyája
Emma Suárez
1997 Legjobb női mellékszereplő Más allá del jardín (1996)
A kert túloldalán
Mary Carrillo
1997 Legjobb operatőr El perro del hortelano (1995)
A kertész kutyája
Javier Aguirresarobe
1997 Legjobb rendező El perro del hortelano (1995)
A kertész kutyája
Pilar Miró
1997 Legjobb smink/maszk El perro del hortelano (1995)
A kertész kutyája
1997 Legjobb utómunka felügyelő Tesis (1996)
Halálos tézis
Emiliano Otegui
1997 Legjobb vágás Tesis (1996)
Halálos tézis
María Elena Sáinz de Rozas
1996 Legjobb adaptált forgatókönyv Historias del Kronen (1995)
Stories from the Kronen
Montxo Armendáriz - José Ángel Mańas
1996 Legjobb elsőfilmes rendező Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto (1995)
Senki sem fog beszélni rólunk, ha meghalunk
Agustín Díaz Yanes
1996 Legjobb eredeti filmzene Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto (1995)
Senki sem fog beszélni rólunk, ha meghalunk
Bernardo Bonezzi
1996 Legjobb eredeti forgatókönyv Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto (1995)
Senki sem fog beszélni rólunk, ha meghalunk
Agustín Díaz Yanes
1996 Legjobb férfi főszereplő Boca a boca (1995)
Szájból szájba
Javier Bardem
1996 Legjobb férfi mellékszereplő Así en el cielo como en la tierra (1995)
On Earth as It Is in Heaven
Luis Ciges
1996 Legjobb fiatal színész El día de la bestia (1995)
A Fenevad napja
Santiago Segura
1996 Legjobb fiatal színésznő Land and Freedom (1995)
Haza és szabadság
Rosana Pastor
1996 Legjobb film Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto (1995)
Senki sem fog beszélni rólunk, ha meghalunk
1996 Legjobb film (európai) Lamerica (1994)
 
1996 Legjobb hang El día de la bestia (1995)
A Fenevad napja
1996 Legjobb képi effektusok El día de la bestia (1995)
A Fenevad napja
1996 Legjobb kosztümtervező La leyenda de Balthasar el Castrado (1996)
 
Pablo Gago
1996 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) El Callejón de los milagros (1995)
A Milagros sikátor
1996 Legjobb látványtervezés El día de la bestia (1995)
A Fenevad napja
José Luis Arrizabalaga - Biaffra
1996 Legjobb női főszereplő Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto (1995)
Senki sem fog beszélni rólunk, ha meghalunk
Victoria Abril
1996 Legjobb női mellékszereplő Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto (1995)
Senki sem fog beszélni rólunk, ha meghalunk
Pilar Bardem
1996 Legjobb operatőr Antártida (1995)
Antarktisz
Javier Aguirresarobe
1996 Legjobb rendező El día de la bestia (1995)
A Fenevad napja
Álex de la Iglesia
1996 Legjobb smink/maszk El día de la bestia (1995)
A Fenevad napja
1996 Legjobb utómunka felügyelő Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto (1995)
Senki sem fog beszélni rólunk, ha meghalunk
José Luis Escolar
1996 Legjobb vágás Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto (1995)
Senki sem fog beszélni rólunk, ha meghalunk
José Salcedo
1995 Legjobb adaptált forgatókönyv Días contados (1994)
Megszámlált napok
Imanol Uribe
1995 Legjobb elsőfilmes rendező Justino, un asesino de la tercera edad (1994)
Justino, egy nyugdíjas bérgyilkos
Santiago Aguilar
1995 Legjobb eredeti filmzene La pasión turca (1994)
Turkish Passion
José Nieto (II)
1995 Legjobb eredeti forgatókönyv Todos los hombres sois iguales (1994)
Minden férfi egyforma
Joaquín Oristrell - Yolanda García Serrano - Juan Luis Iborra - Manuel Gómez Pereira
1995 Legjobb férfi főszereplő Días contados (1994)
Megszámlált napok
Carmelo Gómez
1995 Legjobb férfi mellékszereplő Días contados (1994)
Megszámlált napok
Javier Bardem
1995 Legjobb fiatal színész Justino, un asesino de la tercera edad (1994)
Justino, egy nyugdíjas bérgyilkos
Saturnino García
1995 Legjobb fiatal színésznő Días contados (1994)
Megszámlált napok
Ruth Gabriel
1995 Legjobb film Días contados (1994)
Megszámlált napok
1995 Legjobb film (európai) The Snapper (1993)
Méregzsák
1995 Legjobb hang Los peores años de nuestra vida (1994)
 
1995 Legjobb képi effektusok Días contados (1994)
Megszámlált napok
1995 Legjobb kosztümtervező Canción de cuna (1994)
 
Yvonne Blake
1995 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Fresa y chocolate (1994)
Eper és csokoládé
1995 Legjobb látványtervezés Canción de cuna (1994)
 
Gil Parrondo
1995 Legjobb női főszereplő Todos los hombres sois iguales (1994)
Minden férfi egyforma
Cristina Marcos
1995 Legjobb női mellékszereplő Canción de cuna (1994)
 
María Luisa Ponte
1995 Legjobb operatőr Canción de cuna (1994)
 
Manuel Rojas
1995 Legjobb rendező Días contados (1994)
Megszámlált napok
Imanol Uribe
1995 Legjobb smink/maszk Días contados (1994)
Megszámlált napok
1995 Legjobb utómunka felügyelő La pasión turca (1994)
Turkish Passion
José Luis Escolar
1995 Legjobb vágás Días contados (1994)
Megszámlált napok
Teresa Font
1994 Legjobb adaptált forgatókönyv Tirano Banderas (1993)
 
José Luis García Sánchez - Rafael Azcona
1994 Legjobb elsőfilmes rendező Mi hermano del alma (1994)
Édes bátyám
Mariano Barroso
1994 Legjobb eredeti filmzene La ardilla roja (1993)
Vörös mókus
Alberto Iglesias
1994 Legjobb eredeti forgatókönyv Sombras en una batalla (1993)
 
Mario Camus
1994 Legjobb férfi főszereplő Madregilda (1993)
 
Juan Echanove
1994 Legjobb férfi mellékszereplő Sombras en una batalla (1993)
 
Fernando Valverde (Tito Valverde)
1994 Legjobb film Todos a la cárcel (1993)
Börtönbe mindenki!
1994 Legjobb film (európai) Trois couleurs: Bleu (1993)
Három szín: Kék
1994 Legjobb hang Todos a la cárcel (1993)
Börtönbe mindenki!
1994 Legjobb képi effektusok La madre muerta (1993)
A halott anya
1994 Legjobb kosztümtervező Tirano Banderas (1993)
 
Andrea D'Odorico
1994 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Gatica, el mono (1993)
 
1994 Legjobb látványtervezés Tirano Banderas (1993)
 
Félix Murcia
1994 Legjobb női főszereplő Kika (1993)
 
Verónica Forqué
1994 Legjobb női mellékszereplő ¿Por qué lo llaman amor cuando quieren decir sexo? (1993)
Why Do They Call It Love When They Mean Sex?
Rosa María Sarda
1994 Legjobb operatőr El pájaro de la felicidad (1993)
 
José Luis Alcaine
1994 Legjobb rendező Todos a la cárcel (1993)
Börtönbe mindenki!
Luis García Berlanga
1994 Legjobb smink/maszk Tirano Banderas (1993)
 
1994 Legjobb utómunka felügyelő Tirano Banderas (1993)
 
José L. García Arrojo
1994 Legjobb vágás Tirano Banderas (1993)
 
Pablo González del Amo
1993 Legjobb adaptált forgatókönyv El maestro de esgrima (1992)
Tőrbe csalva
Francisco Prada - Antonio Larreta - Pedro Olea - Arturo Pérez-Reverte
1993 Legjobb elsőfilmes rendező Vacas (1992)
Tehenek
Julio Medem
1993 Legjobb eredeti filmzene El maestro de esgrima (1992)
Tőrbe csalva
José Nieto (II)
1993 Legjobb eredeti forgatókönyv Belle epoque (1992)
 
Rafael Azcona - José Luis García Sánchez - Fernando Trueba
1993 Legjobb férfi főszereplő La marrana (1992)
 
Alfredo Landa
1993 Legjobb férfi mellékszereplő Belle epoque (1992)
 
Fernando Fernán Gómez
1993 Legjobb film Belle epoque (1992)
 
1993 Legjobb hang Orquesta Club Virginia (1992)
 
1993 Legjobb képi effektusok Acción mutante (1993)
Mutant Action
1993 Legjobb kosztümtervező El maestro de esgrima (1992)
Tőrbe csalva
Javier Artińano
1993 Legjobb külföldi film (Európai Unió) Indochine (1992)
Indokína
1993 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Un lugar en el mundo (1992)
A Place in the World
1993 Legjobb látványtervezés Belle epoque (1992)
 
Juan Botella
1993 Legjobb női főszereplő Belle epoque (1992)
 
Ariadna Gil
1993 Legjobb női mellékszereplő Belle epoque (1992)
 
Chus Lampreave
1993 Legjobb operatőr Belle epoque (1992)
 
José Luis Alcaine
1993 Legjobb rendező Belle epoque (1992)
 
Fernando Trueba
1993 Legjobb smink/maszk Acción mutante (1993)
Mutant Action
1993 Legjobb utómunka felügyelő Acción mutante (1993)
Mutant Action
Esther García
1993 Legjobb vágás Belle epoque (1992)
 
Carmen Frías
1992 Legjobb adaptált forgatókönyv El rey pasmado (1991)
Az elképedt király
Joan Potau - Gonzalo Torrente Malvido
1992 Legjobb elsőfilmes rendező Alas de mariposa (1991)
Lepkeszárnyak
Juanma Bajo Ulloa
1992 Legjobb eredeti filmzene El rey pasmado (1991)
Az elképedt király
José Nieto (II)
1992 Legjobb eredeti forgatókönyv Alas de mariposa (1991)
Lepkeszárnyak
Juanma Bajo Ulloa - Eduardo Bajo Ulloa
1992 Legjobb férfi főszereplő Don Juan en los infiernos (1991)
Don Juan in Hell
Fernando Guillén
1992 Legjobb férfi mellékszereplő El rey pasmado (1991)
Az elképedt király
Juan Diego
1992 Legjobb film Amantes (1991)
Szeretők
1992 Legjobb hang El rey pasmado (1991)
Az elképedt király
1992 Legjobb képi effektusok Beltenebros (1991)
 
1992 Legjobb kosztümtervező El rey pasmado (1991)
Az elképedt király
Javier Artińano
1992 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) La frontera (1991)
 
1992 Legjobb látványtervezés El rey pasmado (1991)
Az elképedt király
Félix Murcia
1992 Legjobb női főszereplő Alas de mariposa (1991)
Lepkeszárnyak
Silvia Munt
1992 Legjobb női mellékszereplő Todo por la pasta (1991)
Anything for Bread
Kiti Manver
1992 Legjobb operatőr Beltenebros (1991)
 
Javier Aguirresarobe
1992 Legjobb rendező Amantes (1991)
Szeretők
Vicente Aranda
1992 Legjobb smink/maszk El rey pasmado (1991)
Az elképedt király
1992 Legjobb utómunka felügyelő El rey pasmado (1991)
Az elképedt király
Andrés Santana
1992 Legjobb vágás Beltenebros (1991)
 
José Luis Matesanz
1991 Legjobb adaptált forgatókönyv ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
Carlos Saura - Rafael Azcona
1991 Legjobb elsőfilmes rendező Boom boom (1990)
Bumm-bumm
Rosa Vergés
1991 Legjobb eredeti filmzene Lo más natural (1991)
The Most Natural Thing
José Nieto (II)
1991 Legjobb eredeti forgatókönyv Las cartas de Alou (1990)
Letters from Alou
Montxo Armendáriz
1991 Legjobb férfi főszereplő ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
Andrés Pajares
1991 Legjobb férfi mellékszereplő ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
Gabino Diego
1991 Legjobb film ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
1991 Legjobb hang ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
1991 Legjobb képi effektusok ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
1991 Legjobb kosztümtervező ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
Rafael Palmero - Mercedes Sánchez
1991 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Caídos del cielo (1990)
 
1991 Legjobb látványtervezés ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
Rafael Palmero
1991 Legjobb női főszereplő ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
Carmen Maura
1991 Legjobb női mellékszereplő Las Edades de Lulú (1990)
Lulú
María Barranco
1991 Legjobb operatőr Las cartas de Alou (1990)
Letters from Alou
Alfredo F. Mayo
1991 Legjobb rendező ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
Carlos Saura
1991 Legjobb smink/maszk ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
1991 Legjobb utómunka felügyelő ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
Víctor Albarrán
1991 Legjobb vágás ¡Ay, Carmela! (1990)
Jaj, Carmela!
Pablo González del Amo
1990 Legjobb utómunka felügyelő El sueño del mono loco (1989)
The Mad Monkey
José López Rodero
1989 Legjobb adaptált forgatókönyv Jarrapellejos (1988)
 
Antonio Giménez Rico - Manuel Gutiérrez Aragón
1989 Legjobb eredeti filmzene Pasodoble (1988)
 
Carmelo A. Bernaola
1989 Legjobb eredeti forgatókönyv Mujeres al borde de un ataque de nervios (1988)
Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén
Pedro Almodóvar
1989 Legjobb férfi főszereplő Diario de invierno (1988)
Winter Diary
Fernando Rey
1989 Legjobb férfi mellékszereplő Espérame en el cielo (1988)
 
José Sazatornil
1989 Legjobb film Mujeres al borde de un ataque de nervios (1988)
Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén
1989 Legjobb hang Berlín Blues (1988)
 
1989 Legjobb képi effektusok Slugs, muerte viscosa (1988)
Csigák
1989 Legjobb kosztümtervező Remando al viento (1988)
Szél hátán
Yvonne Blake
1989 Legjobb látványtervezés Remando al viento (1988)
Szél hátán
Wolfgang Burmann
1989 Legjobb női főszereplő Mujeres al borde de un ataque de nervios (1988)
Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén
Carmen Maura
1989 Legjobb női mellékszereplő Mujeres al borde de un ataque de nervios (1988)
Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén
Maria Barranco
1989 Legjobb operatőr Remando al viento (1988)
Szél hátán
Carlos Suárez
1989 Legjobb rendező Remando al viento (1988)
Szél hátán
Gonzalo Suárez
1989 Legjobb smink/maszk Remando al viento (1988)
Szél hátán
1989 Legjobb utómunka felügyelő Remando al viento (1988)
Szél hátán
José G. Jacoste
1989 Legjobb vágás Mujeres al borde de un ataque de nervios (1988)
Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén
José Salcedo
1988 Legjobb eredeti filmzene El Bosque animado (1987)
 
José Nieto (II)
1988 Legjobb férfi főszereplő El Bosque animado (1987)
 
Alfredo Landa
1988 Legjobb férfi mellékszereplő Divinas palabras (1987)
Divine Words
Juan Echanove
1988 Legjobb film El Bosque animado (1987)
 
1988 Legjobb forgatókönyv El Bosque animado (1987)
 
Rafael Azcona
1988 Legjobb hang Divinas palabras (1987)
Divine Words
1988 Legjobb képi effektusok Angustia (1987)
Szorongás
1988 Legjobb kosztümtervező El Bosque animado (1987)
 
Javier Artińano
1988 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) Lo que importa es vivir (1987)
Life Is Most Important
1988 Legjobb látványtervezés La casa de Bernarda Alba (1987)
Bernarda Alba háza
Rafael Palmero
1988 Legjobb női főszereplő La vida alegre (1987)
Vidám élet
Verónica Forqué
1988 Legjobb női mellékszereplő Moros y cristianos (1987)
Moors and Christians
Verónica Forqué
1988 Legjobb operatőr Divinas palabras (1987)
Divine Words
Fernando Arribas
1988 Legjobb rendező Asignatura aprobada (1987)
 
José Luis Garci
1988 Legjobb utómunka felügyelő Cara de acelga (1987)
Silver-Beet Face
Marisol Carnicero
1988 Legjobb vágás Divinas palabras (1987)
Divine Words
Pablo González del Amo
1987 Legjobb eredeti filmzene La mitad del cielo (1986)
Az álmok fele
Milladoiro
1987 Legjobb férfi főszereplő Mambrú se fue a la guerra (1986)
Mambrú elment a háborúba
Fernando Fernán Gómez
1987 Legjobb férfi mellékszereplő Tata mía (1986)
Dear Nanny
Miguel Rellán
1987 Legjobb film El viaje a ninguna parte (1986)
Voyage to Nowhere
1987 Legjobb forgatókönyv El viaje a ninguna parte (1986)
Voyage to Nowhere
Fernando Fernán Gómez
1987 Legjobb hang Werther (1986)
 
1987 Legjobb kosztümtervező El amor brujo (1986)
Bűvös szerelem
Gerardo Vera
1987 Legjobb külföldi film (spanyol nyelvű) La película del rey (1986)
A King and His Movie
1987 Legjobb látványtervezés Dragón Rapide (1986)
 
Félix Murcia
1987 Legjobb női főszereplő Hay que deshacer la casa (1986)
 
Amparo Rivelles
1987 Legjobb női mellékszereplő El año de las luces (1986)
A fények éve
Verónica Forqué
1987 Legjobb operatőr El amor brujo (1986)
Bűvös szerelem
Teodoro Escamilla
1987 Legjobb rendező El viaje a ninguna parte (1986)
Voyage to Nowhere
Fernando Fernán Gómez
1987 Legjobb smink/maszk Dragón Rapide (1986)
 
1987 Legjobb vágás Banter (1986)
The Last of Philip Banter
Eduardo Biurrun