Genti Filmfesztivál (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Közönségdíj a legjobb filmnek Zimna wojna (2018)
Hidegháború
2018 Közönségdíj a legjobb filmnek Capharnaüm (2018)
Kafarnaum - A remény útja
2018 Legjobb film Zimna wojna (2018)
Hidegháború
2017 Közönségdíj a legjobb filmnek Rabot (2017)
 
2017 Legjobb film Zagros (2017)
 
2016 Közönségdíj a legjobb filmnek Home (2016)
 
2016 Legjobb film A Quiet Passion (2016)
A lélek társat választ
2015 Közönségdíj a legjobb filmnek Carol (2015)
 
2015 Közönségdíj a legjobb filmnek Black (2015)
Fekete
2015 Legjobb film Ixcanul (2015)
Ixcanul Volcano
2014 Közönségdíj a legjobb filmnek Pride (2014)
Büszkeség és bányászélet
2014 Legjobb film Gente de bien (2014)
 
2013 Közönségdíj a legjobb filmnek Short Term 12 (2013)
Átmeneti állomás
2013 Legjobb film The Selfish Giant (2013)
Az önző óriás
2012 Közönségdíj a legjobb filmnek Jagten (2012)
A vadászat
2012 Legjobb film Tabu (2012)
 
2011 Legjobb film Elena (2011)
 
2011 Legjobb színész The Invader (2011)
 
Isaka Sawadogo
2011 Legjobb színésznő Martha Marcy May Marlene (2011)
 
Elizabeth Olsen
2010 Közönségdíj a legjobb filmnek Submarino (2010)
 
2010 Közönségdíj a legjobb filmnek Die Fremde (2010)
Az idegen
2010 Legjobb első film Till det som är vackert (2010)
Tiszta
Lisa Langseth
2010 Legjobb film Die Fremde (2010)
Az idegen
2010 Legjobb színész Snabba cash (2010)
Instant dohány
Dragomir Mrsic
2010 Legjobb színésznő Shahada (2010)
 
Maryam Zaree
2009 Közönségdíj a legjobb filmnek The Cove (2009)
Az öböl
2009 Közönségdíj a legjobb filmnek The Stoning of Soraya M. (2008)
 
2009 Legjobb első film Ajami (2009)
 
Scandar Copti - Yaron Shani
2009 Legjobb film Einaym Pkuhot (2009)
Tágra nyílt szemek
2009 Legjobb forgatókönyv Zion Ve Ahav (2009)
A példakép
Eran Merav
2008 Közönségdíj a legjobb filmnek Hunger (2008)
Éhség
2008 Közönségdíj a legjobb filmnek Young@Heart (2007)
Örökifjak
2008 Legjobb első film Hunger (2008)
Éhség
Steve McQueen (III)
2008 Legjobb film Pazar - Bir ticaret masali (2008)
The Market: A Tale of Trade
2008 Legjobb forgatókönyv Stella (2008)
 
Sylvie Verheyde
2008 Legjobb rendező O' Horten (2007)
 
Bent Hamer
2008 Legjobb színész Pazar - Bir ticaret masali (2008)
The Market: A Tale of Trade
Genco Erkal
2008 Legjobb színész Kabuli kid (2008)
 
Hadji Gul
2008 Legjobb színésznő Stella (2008)
 
Karole Rocher
2008 Legjobb színésznő Séraphine (2008)
 
Yolande Moreau
2007 Közönségdíj a legjobb filmnek Auf der anderen Seite (2007)
A másik oldalon
2007 Közönségdíj a legjobb filmnek Blindsight (2006)
Vakfény
2007 Legjobb első film Once (2006)
Egyszer
John Carney (V)
2007 Legjobb film Die Fälscher (2007)
Pénzhamisítók
2007 Legjobb forgatókönyv The Savages (2007)
Apu vad napjai
Tamara Jenkins
2007 Legjobb rendező In memoria di me (2007)
Az én emlékezetemre
Saverio Costanzo
2007 Legjobb színész Bikur Ha-Tizmoret (2007)
A zenekar látogatása
Sasson Gabai
2007 Legjobb színésznő Bikur Ha-Tizmoret (2007)
A zenekar látogatása
Ronit Elkabetz
2006 Közönségdíj a legjobb filmnek El método (2005)
A Grönholm-módszer
2006 Közönségdíj a legjobb filmnek When the Road Bends: Tales of a Gypsy Caravan (2006)
Kanyarog az út - Egy cigánykaraván meséi
2006 Legjobb első film Princess (2006)
Hercegnő
Anders Morgenthaler
2006 Legjobb film Ten Canoes (2006)
Tíz kenu
2006 Legjobb forgatókönyv Slumming (2006)
Nyomortúra
Michael Glawogger - Barbara Albert
2006 Legjobb rendező Valkoinen kaupunki (2006)
Fagyott város
Aku Louhimies
2005 Közönségdíj a legjobb filmnek Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul (2005)
Át a hídon - Isztambul hangjai
2005 Közönségdíj a legjobb filmnek Het paard van Sinterklaas (2005)
Winky lova
2005 Legjobb első film Kammerflimmern (2004)
Szívritmus
Hendrik Hölzemann
2005 Legjobb film The Three Burials of Melquiades Estrada (2005)
Melquiades Estrada három temetése
2005 Legjobb forgatókönyv Be with Me (2005)
Maradj velem!
Eric Khoo - Wong Kim Hoh
2005 Legjobb rendező Hong yan (2005)
Dam Street
Li Yu
2004 A zsűri különdíja The Woodsman (2004)
 
Kevin Bacon
2004 Közönségdíj a legjobb filmnek La finestra di fronte (2003)
A szemközti ablak
2004 Közönségdíj a legjobb filmnek The Syrian Bride (2004)
A szíriai menyasszony
2004 Legjobb első film Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Michel Gondry
2004 Legjobb film Dare mo shiranai (2004)
Anyátlanok
2004 Legjobb forgatókönyv The Syrian Bride (2004)
A szíriai menyasszony
Suha Arraf - Eran Riklis
2004 Legjobb rendező Khakestar-o-khak (2004)
Earth and Ashes
Atiq Rahimi
2003 A zsűri különdíja Song for a Raggy Boy (2003)
Dal egy agyonvert fiúért
Aisling Walsh
2003 Közönségdíj a legjobb filmnek De Zaak Alzheimer (2003)
Célpont: A gyilkos
2003 Legjobb első film Sansa (2003)
 
Siegfried
2003 Legjobb film In America (2002)
Amerikában
2003 Legjobb forgatókönyv Salmer fra kjøkkenet (2003)
Dalok a konyhából
Bent Hamer - Jorgen Bergmark
2003 Legjobb rendező Baramnan gajok (2003)
A Good Lawyer's Wife
Im Sang-soo
2002 A zsűri különdíja Spider (2002)
Pók
David Cronenberg
2002 Közönségdíj a legjobb filmnek Piedras (2002)
Sorsfordítók
2002 Legjobb első film Mein Bruder der Vampir (2001)
Testvérszívók
Sven Taddicken
2002 Legjobb film Mies vailla menneisyyttä (2002)
A múlt nélküli ember
2002 Legjobb forgatókönyv The Tracker (2002)
Nyomkövető
Rolf de Heer
2002 Legjobb rendező Halbe Treppe (2002)
Félúton
Andreas Dresen
2001 Közönségdíj a legjobb filmnek Les enfants de l'amour (2002)
Szerelemgyerekek
2001 Legjobb első film My Brother Tom (2001)
 
Dom Rotheroe
2001 Legjobb film Atanarjuat, the Fast Runner (2001)
Atanarjuat
2001 Legjobb forgatókönyv How Harry Became a Tree (2001)
Haragos Harry
Christine Gentet - Goran Paskaljevic - Stephen Walsh
2001 Legjobb rendező Qian xi man po (2001)
Mambó az ezredfordulón
Hou Hsiao-hsien
2000 A zsüri különdíja Pleure pas Germaine (2000)
Don't Cry Germaine
2000 A zsüri különdíja Trolösa (2000)
Hűtlenek
2000 Közönségdíj a legjobb filmnek Billy Elliot (2000)
 
2000 Legjobb első film Pleure pas Germaine (2000)
Don't Cry Germaine
Alain de Halleux
2000 Legjobb film Amores perros (2000)
Korcs szerelmek
2000 Legjobb rendező Tillsammans (2000)
Együtt
Lukas Moodysson
1999 A zsűri különdíja Himalaya - l'enfance d'un chef (1999)
Himalája - Az élet sója
Bruno Coulais
1999 A zsüri különdíja Haut les coeurs! (1999)
Fel a fejjel!
1999 Közönségdíj a legjobb filmnek Himalaya - l'enfance d'un chef (1999)
Himalája - Az élet sója
1999 Legjobb első film Fucking Åmål (1998)
Kurva Amal
Lukas Moodysson
1999 Legjobb film Himalaya - l'enfance d'un chef (1999)
Himalája - Az élet sója
1999 Legjobb rendező Haut les coeurs! (1999)
Fel a fejjel!
Sólveig Anspach