Floridai Filmkritikusok díja (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Golden Orange Award Agua Viva (2018)
 
2018 Legjobb adaptált forgatókönyv Can You Ever Forgive Me? (2018)
Megbocsátasz valaha?
Nicole Holofcener - Jeff Whitty
2018 Legjobb animációs film Mirai no Mirai (2018)
Mirai - Lány a jövőből
2018 Legjobb dokumentumfilm Shirkers (2018)
 
2018 Legjobb elsőfilmes rendező Eighth Grade (2018)
 
Bo Burnham
2018 Legjobb eredeti filmzene First Man (2018)
Az első ember
Justin Hurwitz
2018 Legjobb eredeti forgatókönyv Sorry to Bother You (2018)
Bocs, hogy zavarom
Boots Riley
2018 Legjobb férfi főszereplő You Were Never Really Here (2017)
Sosem voltál itt
Joaquin Phoenix
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Beoning (2018)
Gyújtogatók
Steven Yeun
2018 Legjobb film The Favourite (2018)
A kedvenc
2018 Legjobb idegen nyelvű film Manbiki kazoku (2018)
Bolti tolvajok
2018 Legjobb képi effektusok Annihilation (2018)
Expedíció
2018 Legjobb látványtervezés The Favourite (2018)
A kedvenc
Fiona Crombie
2018 Legjobb női főszereplő Can You Ever Forgive Me? (2018)
Megbocsátasz valaha?
Melissa McCarthy
2018 Legjobb női mellékszereplő Manbiki kazoku (2018)
Bolti tolvajok
Andô Sakura
2018 Legjobb operatőr Zimna wojna (2018)
Hidegháború
Lukasz Zal
2018 Legjobb rendező Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Legjobb színészgárda The Favourite (2018)
A kedvenc
2018 Pauline Kael Breakout Award Eighth Grade (2018)
 
Elsie Fisher
2017 Golden Orange Award The Florida Project (2017)
Floridai álom
2017 Legjobb adaptált forgatókönyv Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
Luca Guadagnino - James Ivory
2017 Legjobb animációs film Coco (2017)
 
2017 Legjobb dokumentumfilm Jane (2017)
 
2017 Legjobb elsőfilmes rendező Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele
2017 Legjobb eredeti filmzene Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Hans Zimmer - Benjamin Wallfisch
2017 Legjobb eredeti forgatókönyv Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele
2017 Legjobb férfi főszereplő Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
Timothée Chalamet
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Sam Rockwell
2017 Legjobb film Dunkirk (2017)
 
2017 Legjobb idegen nyelvű film 120 battements par minute (2017)
120 dobbanás percenként
2017 Legjobb képi effektusok Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
2017 Legjobb látványtervezés Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Dennis Gassner - Alessandra Querzola
2017 Legjobb női főszereplő I, Tonya (2017)
Én, Tonya
Margot Robbie
2017 Legjobb női mellékszereplő I, Tonya (2017)
Én, Tonya
Allison Janney
2017 Legjobb operatőr Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Roger Deakins
2017 Legjobb rendező Dunkirk (2017)
 
Christopher Nolan
2017 Legjobb színészgárda Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
2017 Pauline Kael Breakout Award Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
Timothée Chalamet
2016 Golden Orange Award Moonlight (2016)
Holdfény
2016 Legjobb adaptált forgatókönyv Love & Friendship (2016)
Szerelem és barátság
Whit Stillman
2016 Legjobb animációs film Kubo and the Two Strings (2016)
Kubo és a varázshúrok
2016 Legjobb dokumentumfilm Cameraperson (2016)
 
2016 Legjobb elsőfilmes rendező The Edge of Seventeen (2016)
Egy magányos tinédzser
Kelly Fremon
2016 Legjobb eredeti filmzene La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Justin Hurwitz
2016 Legjobb eredeti forgatókönyv The Lobster (2015)
A homár
Yorgos Lanthimos - Efthymis Filippou
2016 Legjobb férfi főszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Casey Affleck
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Hell or High Water (2016)
A préri urai
Jeff Bridges
2016 Legjobb film The Lobster (2015)
A homár
2016 Legjobb idegen nyelvű film Elle (2016)
Áldozat?
2016 Legjobb képi effektusok Arrival (2016)
Érkezés
2016 Legjobb látványtervezés La La Land (2016)
Kaliforniai álom
David Wasco - Sandy Reynolds-Wasco
2016 Legjobb női főszereplő Elle (2016)
Áldozat?
Isabelle Huppert
2016 Legjobb női mellékszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Michelle Williams
2016 Legjobb operatőr La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Linus Sandgren
2016 Legjobb rendező La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Damien Chazelle
2016 Legjobb színészgárda American Honey (2016)
 
2016 Pauline Kael Breakout Award Moonlight (2016)
Holdfény
Barry Jenkins
2015 Legjobb adaptált forgatókönyv The Big Short (2015)
A nagy dobás
Adam McKay - Charles Randolph
2015 Legjobb animációs film Inside Out (2015)
Agymanók
2015 Legjobb dokumentumfilm Amy (2015)
Amy - Az Amy Winehouse-sztori
2015 Legjobb eredeti filmzene Love & Mercy (2014)
Szeretet és köszönet
Atticus Ross
2015 Legjobb eredeti forgatókönyv Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Thomas McCarthy - Josh Singer
2015 Legjobb férfi főszereplő Love & Mercy (2014)
Szeretet és köszönet
Paul Dano
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Ex Machina (2015)
 
Oscar Isaac
2015 Legjobb film Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
2015 Legjobb idegen nyelvű film Nie yin niang (2015)
The Assassin
2015 Legjobb képi effektusok Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
2015 Legjobb látványtervezés Carol (2015)
 
Judy Becker - Heather Loeffler
2015 Legjobb női főszereplő Room (2015)
A szoba
Brie Larson
2015 Legjobb női mellékszereplő Clouds of Sils Maria (2014)
Sils Maria felhői
Kristen Stewart
2015 Legjobb operatőr Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
John Seale
2015 Legjobb rendező Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
George Miller (II)
2015 Legjobb színészgárda Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
2015 Pauline Kael Breakout Award Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
Daisy Ridley
2014 Breakthrough Director Whiplash (2014)
 
Damien Chazelle
2014 Legjobb adaptált forgatókönyv Gone Girl (2014)
Holtodiglan
Gillian Flynn
2014 Legjobb animációs film The LEGO Movie (2014)
A LEGO-kaland
2014 Legjobb dokumentumfilm Life Itself (2014)
 
2014 Legjobb eredeti filmzene Under the Skin (2013)
A felszín alatt
Mica Levi
2014 Legjobb eredeti forgatókönyv The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Wes Anderson
2014 Legjobb férfi főszereplő Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Michael Keaton
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2014 Legjobb film Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
2014 Legjobb idegen nyelvű film Serbuan maut 2: Berandal (2014)
A rajtaütés 2.
2014 Legjobb képi effektusok Interstellar (2014)
Csillagok között
2014 Legjobb látványtervezés The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Adam Stockhausen
2014 Legjobb női főszereplő Gone Girl (2014)
Holtodiglan
Rosamund Pike
2014 Legjobb női mellékszereplő Boyhood (2014)
Sráckor
Patricia Arquette
2014 Legjobb operatőr Interstellar (2014)
Csillagok között
Hoyte Van Hoytema
2014 Legjobb rendező Boyhood (2014)
Sráckor
Richard Linklater
2014 Legjobb színészgárda The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
2012 Legjobb adaptált forgatókönyv Argo (2012)
Az Argo-akció
Chris Terrio
2012 Legjobb animációs film Frankenweenie (2012)
Frankenweenie - Ebcsont beforr
2012 Legjobb dokumentumfilm The Queen of Versailles (2012)
 
2012 Legjobb eredeti forgatókönyv Looper (2012)
Looper - A jövő gyilkosa
Rian Johnson
2012 Legjobb férfi főszereplő Lincoln (2012)
 
Daniel Day-Lewis
2012 Legjobb férfi mellékszereplő The Master (2012)
 
Philip Seymour Hoffman
2012 Legjobb film Argo (2012)
Az Argo-akció
2012 Legjobb idegen nyelvű film Intouchables (2011)
Életrevalók
2012 Legjobb képi effektusok Life of Pi (2012)
Pi élete
2012 Legjobb látványtervezés Anna Karenina (2012)
 
Thomas Brown - Sarah Greenwood
2012 Legjobb női főszereplő Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Jessica Chastain
2012 Legjobb női mellékszereplő Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Anne Hathaway
2012 Legjobb operatőr Skyfall (2012)
 
Roger Deakins
2012 Legjobb rendező Argo (2012)
Az Argo-akció
Ben Affleck
2012 Pauline Kael Breakout Award Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Quvenzhané Wallis
2011 Legjobb adaptált forgatókönyv The Descendants (2011)
Utódok
Alexander Payne - Nat Faxon - Jim Rash
2011 Legjobb animációs film The Adventures of Tintin (2011)
Tintin kalandjai
2011 Legjobb dokumentumfilm Project Nim (2011)
 
2011 Legjobb eredeti forgatókönyv The Artist (2011)
A némafilmes
Michel Hazanavicius
2011 Legjobb férfi főszereplő Shame (2011)
A szégyentelen
Michael Fassbender
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Drive (2011)
Drive - Gázt!
Albert Brooks
2011 Legjobb film The Descendants (2011)
Utódok
2011 Legjobb idegen nyelvű film La piel que habito (2011)
A bőr, amelyben élek
2011 Legjobb képi effektusok Rise of the Planet of the Apes (2011)
A majmok bolygója: Lázadás
2011 Legjobb látványtervezés Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Dante Ferretti
2011 Legjobb női főszereplő My Week with Marilyn (2011)
Egy hét Marilynnel
Michelle Williams
2011 Legjobb női mellékszereplő The Descendants (2011)
Utódok
Shailene Woodley
2011 Legjobb operatőr The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Emmanuel Lubezki
2011 Legjobb rendező Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Martin Scorsese
2011 Pauline Kael Breakout Award Martha Marcy May Marlene (2011)
 
Elizabeth Olsen
2010 Legjobb adaptált forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2010 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2010 Legjobb dokumentumfilm The Tillman Story (2010)
 
2010 Legjobb eredeti forgatókönyv Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan
2010 Legjobb férfi főszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Colin Firth
2010 Legjobb férfi mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Christian Bale
2010 Legjobb film The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
2010 Legjobb idegen nyelvű film Io sono l'amore (2009)
Szerelmes lettem
2010 Legjobb képi effektusok Inception (2010)
Eredet
2010 Legjobb látványtervezés Inception (2010)
Eredet
Guy Hendrix Dyas - Brad Ricker
2010 Legjobb női főszereplő Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Natalie Portman
2010 Legjobb női mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Melissa Leo
2010 Legjobb operatőr Inception (2010)
Eredet
Wally Pfister
2010 Legjobb rendező The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher
2010 Pauline Kael Breakout Award Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
Jennifer Lawrence
2009 Legjobb animációs film Up (2009)
Fel
2009 Legjobb dokumentumfilm The Cove (2009)
Az öböl
2009 Legjobb férfi főszereplő Up in the Air (2009)
Egek ura
George Clooney
2009 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2009 Legjobb film Up in the Air (2009)
Egek ura
2009 Legjobb forgatókönyv (500) Days of Summer (2009)
500 nap (nyár)
Scott Neustadter - Michael H. Weber
2009 Legjobb idegen nyelvű film Sin Nombre (2009)
 
2009 Legjobb női főszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Gabourey Sidibe
2009 Legjobb női mellékszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2009 Legjobb operatőr Avatar (2009)
 
Mauro Fiore
2009 Legjobb rendező Up in the Air (2009)
Egek ura
Jason Reitman
2009 Pauline Kael Breakout Award Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Gabourey Sidibe
2008 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2008 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2008 Legjobb férfi főszereplő The Wrestler (2008)
A pankrátor
Mickey Rourke
2008 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2008 Legjobb film Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2008 Legjobb forgatókönyv Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Simon Beaufoy
2008 Legjobb idegen nyelvű film Låt den rätte komma in (2008)
Engedj be!
2008 Legjobb női főszereplő Frozen River (2008)
A befagyott folyó
Melissa Leo
2008 Legjobb női mellékszereplő The Wrestler (2008)
A pankrátor
Marisa Tomei
2008 Legjobb operatőr The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Wally Pfister
2008 Legjobb rendező Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2008 Pauline Kael Breakout Award In Bruges (2008)
Erőszakik
Martin McDonagh
2007 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2007 Legjobb dokumentumfilm No End in Sight (2007)
 
2007 Legjobb férfi főszereplő There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Daniel Day-Lewis
2007 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Javier Bardem
2007 Legjobb film No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2007 Legjobb forgatókönyv Juno (2007)
 
Diablo Cody
2007 Legjobb idegen nyelvű film Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
2007 Legjobb női főszereplő Juno (2007)
 
Ellen Page
2007 Legjobb női főszereplő Gone Baby Gone (2007)
Hideg nyomon
Amy Ryan
2007 Legjobb operatőr No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Roger Deakins
2007 Legjobb operatőr The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)
Jesse James meggyilkolása, a tettes a gyáva Robert Ford
Roger Deakins
2007 Legjobb rendező No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2007 Pauline Kael Breakout Award Juno (2007)
 
Ellen Page
2006 Legjobb animációs film Monster House (2006)
Rém Rom
2006 Legjobb dokumentumfilm An Inconvenient Truth (2006)
Kellemetlen igazság
2006 Legjobb férfi főszereplő The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Forest Whitaker
2006 Legjobb férfi mellékszereplő The Departed (2006)
A tégla
Jack Nicholson
2006 Legjobb film The Departed (2006)
A tégla
2006 Legjobb forgatókönyv The Departed (2006)
A tégla
William Monahan
2006 Legjobb idegen nyelvű film El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2006 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2006 Legjobb női mellékszereplő Notes on a Scandal (2006)
Egy botrány részletei
Cate Blanchett
2006 Legjobb operatőr El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
Guillermo Navarro
2006 Legjobb rendező The Departed (2006)
A tégla
Martin Scorsese
2006 Pauline Kael Breakout Award Dreamgirls (2006)
 
Jennifer Hudson
2005 Legjobb animációs film Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005)
Wallace & Gromit és az elvetemült veteménylény
2005 Legjobb dokumentumfilm Grizzly Man (2005)
Medvebarát
2005 Legjobb férfi főszereplő Capote (2005)
 
Philip Seymour Hoffman
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Cinderella Man (2005)
A remény bajnoka
Paul Giamatti
2005 Legjobb film Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
2005 Legjobb forgatókönyv Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Larry McMurtry - Diana Ossana
2005 Legjobb idegen nyelvű film Kung fu (2004)
A pofonok földje
2005 Legjobb női főszereplő Walk the Line (2005)
A nyughatatlan
Reese Witherspoon
2005 Legjobb női mellékszereplő Junebug (2005)
 
Amy Adams (III)
2005 Legjobb operatőr Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Rodrigo Prieto
2005 Legjobb rendező Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Ang Lee
2005 Pauline Kael Breakout Award Crash (2004)
Ütközések
Terrence Howard
2004/2 Legjobb animációs film The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
2004/2 Legjobb dokumentumfilm Fahrenheit 9/11 (2004)
 
2004/2 Legjobb férfi főszereplő Ray (2004)
 
Jamie Foxx
2004/2 Legjobb férfi mellékszereplő Sideways (2004)
Kerülőutak
Thomas Haden Church
2004/2 Legjobb film Sideways (2004)
Kerülőutak
2004/2 Legjobb forgatókönyv Sideways (2004)
Kerülőutak
Alexander Payne - Jim Taylor
2004/2 Legjobb idegen nyelvű film Un long dimanche de fiançailles (2004)
Hosszú jegyesség
2004/2 Legjobb női főszereplő Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Hilary Swank
2004/2 Legjobb női mellékszereplő Kinsey (2004)
Kinsey - Mindenki másképp csinálja
Laura Linney
2004/2 Legjobb rendező Sideways (2004)
Kerülőutak
Alexander Payne
2004/2 Pauline Kael Breakout Award Garden State (2004)
A régi környék
Zach Braff
2004/1 Legjobb animációs film Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
2004/1 Legjobb dokumentumfilm Capturing the Friedmans (2003)
Elfogták Friedmanékat
2004/1 Legjobb férfi főszereplő Mystic River (2003)
Titokzatos folyó
Sean Penn
2004/1 Legjobb férfi mellékszereplő Mystic River (2003)
Titokzatos folyó
Tim Robbins
2004/1 Legjobb film The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004/1 Legjobb forgatókönyv Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Sofia Coppola
2004/1 Legjobb idegen nyelvű film L'homme du train (2002)
A férfi a vonatról
2004/1 Legjobb női főszereplő 21 Grams (2003)
21 gramm
Naomi Watts
2004/1 Legjobb női mellékszereplő Pieces of April (2003)
Hálaadás
Patricia Clarkson
2004/1 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Andrew Lesnie
2004/1 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2004/1 Legjobb színészgárda A Mighty Wind (2003)
Egy húron
2004/1 Pauline Kael Breakout Award American Splendor (2003)
Sikersztori
Robert Pulcini - Shari Springer Berman
2003 Legjobb animációs film Sen to Chihiro no kamikakushi (2001)
Chihiro szellemországban
2003 Legjobb betétdal Chicago (2002)
 
2003 Legjobb dokumentumfilm Bowling for Columbine (2002)
Kóla, puska, sültkrumpli
2003 Legjobb eredeti filmzene Standing in the Shadows of Motown (2002)
 
2003 Legjobb férfi főszereplő Gangs of New York (2002)
New York bandái
Daniel Day-Lewis
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Chris Cooper
2003 Legjobb film Adaptation. (2002)
Adaptáció.
2003 Legjobb forgatókönyv Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Charlie Kaufman
2003 Legjobb idegen nyelvű film Y tu mamá también (2001)
Anyádat is
2003 Legjobb női főszereplő Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Julianne Moore
2003 Legjobb női mellékszereplő Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Meryl Streep
2003 Legjobb operatőr Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Edward Lachman
2003 Legjobb rendező Gangs of New York (2002)
New York bandái
Martin Scorsese
2003 Legjobb színészgárda Thirteen Conversations About One Thing (2001)
Kavalkád az élet
2003 Pauline Kael Breakout Award Secretary (2002)
A titkárnő
Maggie Gyllenhaal
2002 Legjobb animációs film Shrek (2001)
 
2002 Legjobb betétdal Hedwig and the Angry Inch (2001)
Hedwig és a Mérges Csonk
2002 Legjobb dokumentumfilm Startup.com (2001)
Startup.com
2002 Legjobb férfi főszereplő Bandits (2001)
Banditák
Billy Bob Thornton
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Sexy Beast (2000)
Szexi dög
Ben Kingsley
2002 Legjobb film Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Amélie csodálatos élete
2002 Legjobb forgatókönyv Memento (2000)
Mementó
Christopher Nolan
2002 Legjobb idegen nyelvű film Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Amélie csodálatos élete
2002 Legjobb női főszereplő In the Bedroom (2001)
A hálószobában
Sissy Spacek
2002 Legjobb női mellékszereplő The Man Who Cried (2000)
A síró ember
Cate Blanchett
2002 Legjobb operatőr The Man Who Wasn't There (2001)
Az ember, aki ott se volt
Roger Deakins
2002 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Peter Jackson
2002 Legjobb színészgárda Gosford Park (2001)
 
2002 Legjobb új filmkészítő Hedwig and the Angry Inch (2001)
Hedwig és a Mérges Csonk
John Cameron Mitchell
2001 Legjobb animációs film Chicken Run (2000)
Csibefutam
2001 Legjobb betétdal O Brother, Where Art Thou? (2000)
Ó, testvér, merre visz az utad?
2001 Legjobb dokumentumfilm The Life and Times of Hank Greenberg (1998)
 
2001 Legjobb eredeti filmzene O Brother, Where Art Thou? (2000)
Ó, testvér, merre visz az utad?
2001 Legjobb férfi főszereplő Quills (2000)
Sade márki játékai
Geoffrey Rush
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Traffic (2000)
 
Benicio Del Toro
2001 Legjobb film Traffic (2000)
 
2001 Legjobb forgatókönyv State and Main (2000)
Ennyi!
David Mamet
2001 Legjobb idegen nyelvű film Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2001 Legjobb női főszereplő Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért
Ellen Burstyn
2001 Legjobb női mellékszereplő Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Frances McDormand
2001 Legjobb operatőr Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Peter Pau
2001 Legjobb rendező Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
Steven Soderbergh
2001 Legjobb színészgárda State and Main (2000)
Ennyi!
2001 Legjobb új filmkészítő Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Kate Hudson
2000 Legjobb animációs film The Iron Giant (1999)
Szuper haver
2000 Legjobb dokumentumfilm Buena Vista Social Club (1999)
 
2000 Legjobb férfi főszereplő American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Kevin Spacey
2000 Legjobb férfi mellékszereplő The Sixth Sense (1999)
Hatodik érzék
Haley Joel Osment
2000 Legjobb film Magnolia (1999)
Magnólia
2000 Legjobb forgatókönyv Election (1999)
Gimiboszi
Alexander Payne - Jim Taylor
2000 Legjobb idegen nyelvű film Lola rennt (1998)
A lé meg a Lola
2000 Legjobb női főszereplő Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Hilary Swank
2000 Legjobb női mellékszereplő Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
Catherine Keener
2000 Legjobb operatőr Snow Falling on Cedars (1999)
Hó hull a cédrusra
Robert Richardson
2000 Legjobb rendező American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Sam Mendes
2000 Legjobb színészgárda Magnolia (1999)
Magnólia
2000 Legjobb új filmkészítő Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
Spike Jonze
1999 Legjobb férfi főszereplő Gods and Monsters (1998)
Érzelmek tengerében
Ian McKellen
1999 Legjobb férfi mellékszereplő A Civil Action (1998)
Zavaros vizeken
Robert Duvall
1999 Legjobb film Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
1999 Legjobb forgatókönyv Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
Marc Norman - Tom Stoppard
1999 Legjobb idegen nyelvű film La vita è bella (1997)
Az élet szép
1999 Legjobb női főszereplő Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
Gwyneth Paltrow
1999 Legjobb női mellékszereplő Buffalo '66 (1998)
Buffalo '66, avagy Megbokrosodott teendők
Christina Ricci
1999 Legjobb operatőr Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Janusz Kaminski
1999 Legjobb rendező The Truman Show (1998)
Truman show
Peter Weir
1999 Legjobb új filmkészítő Pi (1998)
 
Darren Aronofsky
1998 Legjobb férfi főszereplő The Apostle (1997)
 
Robert Duvall
1998 Legjobb férfi mellékszereplő My Best Friend's Wedding (1997)
Álljon meg a nászmenet!
Rupert Everett
1998 Legjobb film Titanic (1997)
 
1998 Legjobb forgatókönyv L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
Brian Helgeland - Curtis Hanson
1998 Legjobb idegen nyelvű film Shall we dansu? (1996)
Hölgyválasz - Én táncolnék veled
1998 Legjobb női főszereplő As Good As It Gets (1997)
Lesz ez még így se
Helen Hunt
1998 Legjobb női mellékszereplő Boogie Nights (1997)
 
Julianne Moore
1998 Legjobb operatőr Titanic (1997)
 
Russell Carpenter
1998 Legjobb rendező L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
Curtis Hanson
1998 Legjobb színészgárda Boogie Nights (1997)
 
1998 Legjobb új filmkészítő Smoke Signals (1998)
Füstjelek
Chris Eyre - Sherman Alexie
1998 Legjobb új filmkészítő Good Will Hunting (1997)
 
Matt Damon - Ben Affleck
1997 Legjobb betétdal That Thing You Do! (1996)
Nyomul a banda
1997 Legjobb férfi főszereplő Shine (1996)
Ragyogj!
Geoffrey Rush
1997 Legjobb férfi mellékszereplő Primal Fear (1996)
Legbelső félelem
Edward Norton
1997 Legjobb film Fargo (1996)
 
1997 Legjobb forgatókönyv Fargo (1996)
 
Ethan Coen - Joel Coen
1997 Legjobb idegen nyelvű film Ridicule (1996)
Rizsporos intrikák
1997 Legjobb női főszereplő Fargo (1996)
 
Frances McDormand
1997 Legjobb női mellékszereplő The People vs. Larry Flynt (1996)
Larry Flynt, a provokátor
Courtney Love
1997 Legjobb operatőr The English Patient (1996)
Az angol beteg
John Seale
1997 Legjobb rendező Fargo (1996)
 
Joel Coen
1997 Legjobb új filmkészítő Swingers (1996)
Bárbarátok
Jon Favreau
1997 Legjobb új filmkészítő Swingers (1996)
Bárbarátok
Doug Liman