Dallas-Forth Worth-i Filmkritikusok díjai (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Legjobb animációs film Isle of Dogs (2018)
Kutyák szigete
2018 Legjobb dokumentumfilm Won't You Be My Neighbor? (2018)
 
2018 Legjobb eredeti filmzene Isle of Dogs (2018)
Kutyák szigete
Alexandre Desplat
2018 Legjobb férfi főszereplő Vice (2018)
Alelnök
Christian Bale
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Green Book (2018)
Zöld könyv - Útmutató az élethez
Mahershala Ali
2018 Legjobb film A Star Is Born (2018)
Csillag születik
2018 Legjobb forgatókönyv The Favourite (2018)
A kedvenc
Deborah Davis - Tony McNamara
2018 Legjobb idegen nyelvű film Roma (2018)
 
2018 Legjobb női főszereplő The Favourite (2018)
A kedvenc
Olivia Colman
2018 Legjobb női mellékszereplő If Beale Street Could Talk (2018)
Ha a Beale utca mesélni tudna
Regina King
2018 Legjobb operatőr Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Legjobb rendező Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek The Rider (2017)
A rodeós
2017 Legjobb animációs film Coco (2017)
 
2017 Legjobb dokumentumfilm City of Ghosts (2017)
Szellemváros
2017 Legjobb eredeti filmzene The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Alexandre Desplat
2017 Legjobb férfi főszereplő Darkest Hour (2017)
A legsötétebb óra
Gary Oldman
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Sam Rockwell
2017 Legjobb film The Shape of Water (2017)
A víz érintése
2017 Legjobb forgatókönyv Lady Bird (2017)
 
Greta Gerwig
2017 Legjobb idegen nyelvű film The Square (2017)
A négyzet
2017 Legjobb női főszereplő The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Sally Hawkins
2017 Legjobb női mellékszereplő I, Tonya (2017)
Én, Tonya
Allison Janney
2017 Legjobb operatőr The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Dan Laustsen
2017 Legjobb rendező The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Guillermo del Toro
2017 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek The Florida Project (2017)
Floridai álom
2016 Legjobb animációs film Zootopia (2016)
Zootropolis - Állati nagy balhé
2016 Legjobb dokumentumfilm Tower (2016)
 
2016 Legjobb eredeti filmzene La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Justin Hurwitz
2016 Legjobb férfi főszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Casey Affleck
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Moonlight (2016)
Holdfény
Mahershala Ali
2016 Legjobb film Moonlight (2016)
Holdfény
2016 Legjobb forgatókönyv Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Kenneth Lonergan
2016 Legjobb idegen nyelvű film Ah-ga-ssi (2016)
A szobalány
2016 Legjobb női főszereplő Jackie (2016)
 
Natalie Portman
2016 Legjobb női mellékszereplő Fences (2016)
Kerítések
Viola Davis
2016 Legjobb operatőr La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Linus Sandgren
2016 Legjobb rendező Moonlight (2016)
Holdfény
Barry Jenkins
2016 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Moonlight (2016)
Holdfény
2015 Legjobb animációs film Inside Out (2015)
Agymanók
2015 Legjobb dokumentumfilm Amy (2015)
Amy - Az Amy Winehouse-sztori
2015 Legjobb eredeti filmzene The Revenant (2015)
A visszatérő
Bryce Dessner - Carsten Nicolai - Ryûichi Sakamoto
2015 Legjobb férfi főszereplő The Revenant (2015)
A visszatérő
Leonardo DiCaprio
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Love & Mercy (2014)
Szeretet és köszönet
Paul Dano
2015 Legjobb film Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
2015 Legjobb forgatókönyv Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Thomas McCarthy - Josh Singer
2015 Legjobb idegen nyelvű film Saul fia (2015)
Son of Saul
2015 Legjobb női főszereplő Room (2015)
A szoba
Brie Larson
2015 Legjobb női mellékszereplő Carol (2015)
 
Rooney Mara
2015 Legjobb operatőr The Revenant (2015)
A visszatérő
Emmanuel Lubezki
2015 Legjobb rendező The Revenant (2015)
A visszatérő
Alejandro González Iñárritu
2015 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Tangerine (2015)
 
2014 Legjobb animációs film The LEGO Movie (2014)
A LEGO-kaland
2014 Legjobb dokumentumfilm Citizenfour (2014)
 
2014 Legjobb eredeti filmzene Interstellar (2014)
Csillagok között
Hans Zimmer
2014 Legjobb férfi főszereplő Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Michael Keaton
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2014 Legjobb film Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
2014 Legjobb forgatókönyv Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Alejandro González Iñárritu - Nicolás Giacobone - Alexander Dinelaris - Armando Bo
2014 Legjobb idegen nyelvű film Turist (2014)
Lavina
2014 Legjobb női főszereplő Wild (2014)
Vadon
Reese Witherspoon
2014 Legjobb női mellékszereplő Boyhood (2014)
Sráckor
Patricia Arquette
2014 Legjobb operatőr Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Emmanuel Lubezki
2014 Legjobb rendező Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Alejandro González Iñárritu
2014 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Boyhood (2014)
Sráckor
2013 Legjobb animációs film Frozen (2013)
Jégvarázs
2013 Legjobb dokumentumfilm 20 Feet from Stardom (2013)
 
2013 Legjobb eredeti filmzene Gravity (2013)
Gravitáció
Steven Price
2013 Legjobb férfi főszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Matthew McConaughey
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Jared Leto
2013 Legjobb film 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
2013 Legjobb forgatókönyv 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
John Ridley
2013 Legjobb idegen nyelvű film La vie d'Adèle (2013)
Adèle élete - 1-2. fejezet
2013 Legjobb női főszereplő Blue Jasmine (2013)
 
Cate Blanchett
2013 Legjobb női mellékszereplő 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Lupita Nyong'o
2013 Legjobb operatőr Gravity (2013)
Gravitáció
Emmanuel Lubezki
2013 Legjobb rendező Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón
2013 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Fruitvale Station (2013)
A megálló
2012 Legjobb animációs film ParaNorman (2012)
 
2012 Legjobb dokumentumfilm Searching for Sugar Man (2012)
Rodriguez nyomában
2012 Legjobb férfi főszereplő Lincoln (2012)
 
Daniel Day-Lewis
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Lincoln (2012)
 
Tommy Lee Jones
2012 Legjobb film Lincoln (2012)
 
2012 Legjobb forgatókönyv Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Mark Boal
2012 Legjobb idegen nyelvű film Amour (2012)
Szerelem
2012 Legjobb női főszereplő Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Jessica Chastain
2012 Legjobb női mellékszereplő Lincoln (2012)
 
Sally Field
2012 Legjobb operatőr Life of Pi (2012)
Pi élete
Claudio Miranda
2012 Legjobb rendező Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Kathryn Bigelow
2012 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
2011 Legjobb animációs film Rango (2011)
 
2011 Legjobb dokumentumfilm Cave of Forgotten Dreams (2010)
 
2011 Legjobb férfi főszereplő The Descendants (2011)
Utódok
George Clooney
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Beginners (2010)
Kezdők
Christopher Plummer
2011 Legjobb film The Descendants (2011)
Utódok
2011 Legjobb forgatókönyv The Descendants (2011)
Utódok
Alexander Payne - Nat Faxon - Jim Rash
2011 Legjobb idegen nyelvű film Jodaeiye Nader az Simin (2011)
Nader és Simin - Egy elválás története
2011 Legjobb női főszereplő My Week with Marilyn (2011)
Egy hét Marilynnel
Michelle Williams
2011 Legjobb női mellékszereplő The Descendants (2011)
Utódok
Shailene Woodley
2011 Legjobb operatőr The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Emmanuel Lubezki
2011 Legjobb rendező The Descendants (2011)
Utódok
Alexander Payne
2011 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek We Need to Talk About Kevin (2011)
Beszélnünk kell Kevinről
2010/2 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2010/2 Legjobb dokumentumfilm Waiting for Superman (2010)
Supermanre várva: Az amerikai közoktatás hibái
2010/2 Legjobb férfi főszereplő 127 Hours (2010)
127 óra
James Franco
2010/2 Legjobb férfi mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Christian Bale
2010/2 Legjobb film The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
2010/2 Legjobb forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2010/2 Legjobb idegen nyelvű film Biutiful (2010)
 
2010/2 Legjobb női főszereplő Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Natalie Portman
2010/2 Legjobb női mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Melissa Leo
2010/2 Legjobb operatőr 127 Hours (2010)
127 óra
Enrique Chediak - Anthony Dod Mantle
2010/2 Legjobb rendező The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher
2010/2 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
2010 Legjobb animációs film Up (2009)
Fel
2010 Legjobb dokumentumfilm The Cove (2009)
Az öböl
2010 Legjobb férfi főszereplő Up in the Air (2009)
Egek ura
George Clooney
2010 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2010 Legjobb film Up in the Air (2009)
Egek ura
2010 Legjobb forgatókönyv Up in the Air (2009)
Egek ura
Jason Reitman - Sheldon Turner
2010 Legjobb idegen nyelvű film Sin Nombre (2009)
 
2010 Legjobb női főszereplő An Education (2009)
Egy lányról
Carey Mulligan
2010 Legjobb női mellékszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2010 Legjobb operatőr The Lovely Bones (2009)
Komfortos mennyország
Andrew Lesnie
2010 Legjobb rendező Up in the Air (2009)
Egek ura
Jason Reitman
2010 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
2009 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2009 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2009 Legjobb férfi főszereplő Milk (2008)
 
Sean Penn
2009 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2009 Legjobb film Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2009 Legjobb forgatókönyv Milk (2008)
 
Dustin Lance Black
2009 Legjobb idegen nyelvű film Ne le dis à personne (2006)
Ne szólj senkinek
2009 Legjobb női főszereplő Rachel Getting Married (2008)
Rachel esküvője
Anne Hathaway
2009 Legjobb női mellékszereplő Doubt (2008)
Kétely
Viola Davis
2009 Legjobb operatőr The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Wally Pfister
2009 Legjobb rendező Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2009 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Wendy and Lucy (2008)
Wendy és Lucy
2008 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2008 Legjobb dokumentumfilm The King of Kong: A Fistful of Quarters (2007)
 
2008 Legjobb férfi főszereplő There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Daniel Day-Lewis
2008 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Javier Bardem
2008 Legjobb film No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2008 Legjobb forgatókönyv Juno (2007)
 
Diablo Cody
2008 Legjobb idegen nyelvű film Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
2008 Legjobb női főszereplő Away from Her (2006)
Egyre távolabb
Julie Christie
2008 Legjobb női mellékszereplő Michael Clayton (2007)
 
Tilda Swinton
2008 Legjobb operatőr The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)
Jesse James meggyilkolása, a tettes a gyáva Robert Ford
Roger Deakins
2008 Legjobb rendező No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2008 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Once (2006)
Egyszer
2007 Legjobb animációs film Happy Feet (2006)
Táncoló talpak
2007 Legjobb dokumentumfilm An Inconvenient Truth (2006)
Kellemetlen igazság
2007 Legjobb férfi főszereplő The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Forest Whitaker
2007 Legjobb férfi mellékszereplő Little Children (2006)
Apró titkok
Jackie Earle Haley
2007 Legjobb film United 93 (2006)
A United 93-as
2007 Legjobb idegen nyelvű film Letters from Iwo Jima (2006)
Levelek Ivo Dzsimáról
2007 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2007 Legjobb női mellékszereplő Notes on a Scandal (2006)
Egy botrány részletei
Cate Blanchett
2007 Legjobb operatőr Apocalypto (2006)
 
Dean Semler
2007 Legjobb rendező The Departed (2006)
A tégla
Martin Scorsese
2007 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Half Nelson (2006)
Fél Nelson
2006 Legjobb animációs film Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005)
Wallace & Gromit és az elvetemült veteménylény
2006 Legjobb dokumentumfilm Murderball (2005)
Gyilkos labda - A kerekesszék harcosai
2006 Legjobb férfi főszereplő Capote (2005)
 
Philip Seymour Hoffman
2006 Legjobb férfi mellékszereplő Crash (2004)
Ütközések
Matt Dillon
2006 Legjobb film Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
2006 Legjobb forgatókönyv Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Larry McMurtry - Diana Ossana
2006 Legjobb idegen nyelvű film Paradise Now (2005)
Mennyország most
2006 Legjobb női főszereplő Transamerica (2005)
 
Felicity Huffman
2006 Legjobb női mellékszereplő Capote (2005)
 
Catherine Keener
2006 Legjobb operatőr Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Rodrigo Prieto
2006 Legjobb rendező Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Ang Lee
2006 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Me And You And Everyone We Know (2005)
Te meg én és minden ismerősünk
2005 Legjobb animációs film The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
2005 Legjobb dokumentumfilm Fahrenheit 9/11 (2004)
 
2005 Legjobb férfi főszereplő Sideways (2004)
Kerülőutak
Paul Giamatti
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Sideways (2004)
Kerülőutak
Thomas Haden Church
2005 Legjobb film Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
2005 Legjobb idegen nyelvű film Un long dimanche de fiançailles (2004)
Hosszú jegyesség
2005 Legjobb női főszereplő Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Hilary Swank
2005 Legjobb női mellékszereplő Sideways (2004)
Kerülőutak
Virginia Madsen
2005 Legjobb rendező The Aviator (2004)
Aviátor
Martin Scorsese
2005 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Maria Full of Grace (2004)
Drogfutárok
2004 Legjobb animációs film Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
2004 Legjobb férfi főszereplő Mystic River (2003)
Titokzatos folyó
Sean Penn
2004 Legjobb férfi mellékszereplő The Cooler (2003)
A szerencseforgató
Alec Baldwin
2004 Legjobb film The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb idegen nyelvű film Cidade de Deus (2002)
Isten városa
2004 Legjobb női főszereplő Monster (2003)
A rém
Charlize Theron
2004 Legjobb női mellékszereplő Cold Mountain (2003)
Hideghegy
Renée Zellweger
2004 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Andrew Lesnie
2004 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2004 Legrosszabb film The Cat in the Hat (2003)
A Macska - Le a kalappal!
2004 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek American Splendor (2003)
Sikersztori
2003 Legjobb animációs film Sen to Chihiro no kamikakushi (2001)
Chihiro szellemországban
2003 Legjobb dokumentumfilm Bowling for Columbine (2002)
Kóla, puska, sültkrumpli
2003 Legjobb dokumentumfilm Capturing the Friedmans (2003)
Elfogták Friedmanékat
2003 Legjobb férfi főszereplő About Schmidt (2002)
Schmidt története
Jack Nicholson
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Chris Cooper
2003 Legjobb film Chicago (2002)
 
2003 Legjobb idegen nyelvű film Y tu mamá también (2001)
Anyádat is
2003 Legjobb női főszereplő Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Julianne Moore
2003 Legjobb női mellékszereplő About Schmidt (2002)
Schmidt története
Kathy Bates
2003 Legjobb operatőr Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Edward Lachman
2003 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Peter Jackson
2003 Legrosszabb film FearDotCom (2002)
Félelem.com
2003 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek My Big Fat Greek Wedding (2002)
Bazi nagy görög lagzi
2002 Legjobb animációs film Shrek (2001)
 
2002 Legjobb férfi főszereplő A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Russell Crowe
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Sexy Beast (2000)
Szexi dög
Ben Kingsley
2002 Legjobb film A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
2002 Legjobb idegen nyelvű film Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Amélie csodálatos élete
2002 Legjobb női főszereplő In the Bedroom (2001)
A hálószobában
Sissy Spacek
2002 Legjobb női mellékszereplő In the Bedroom (2001)
A hálószobában
Marisa Tomei
2002 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Andrew Lesnie
2002 Legjobb rendező A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Ron Howard
2002 Legrosszabb film Freddy Got Fingered (2001)
Eszement Freddy
2002 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek Memento (2000)
Mementó
2001 Legjobb animációs film Chicken Run (2000)
Csibefutam
2001 Legjobb férfi főszereplő Gladiator (2000)
Gladiátor
Russell Crowe
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
Albert Finney
2001 Legjobb film Traffic (2000)
 
2001 Legjobb idegen nyelvű film Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2001 Legjobb női főszereplő You Can Count on Me (2000)
Számíthatsz rám
Laura Linney
2001 Legjobb női mellékszereplő Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Kate Hudson
2001 Legjobb operatőr Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Peter Pau
2001 Legjobb rendező Traffic (2000)
 
Steven Soderbergh
2001 Legrosszabb film Battlefield Earth (2000)
Háború a Földön
2001 Russel Smith-díj a legjobb független filmnek You Can Count on Me (2000)
Számíthatsz rám
2000 Legjobb dokumentumfilm Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr. (1999)
Mr. Halál - Fred A. Leuchter felemelkedése és bukása
2000 Legjobb férfi főszereplő American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Kevin Spacey
2000 Legjobb férfi mellékszereplő The Sixth Sense (1999)
Hatodik érzék
Haley Joel Osment
2000 Legjobb film American Beauty (1999)
Amerikai szépség
2000 Legjobb idegen nyelvű film Lola rennt (1998)
A lé meg a Lola
2000 Legjobb női főszereplő Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Hilary Swank
2000 Legjobb női mellékszereplő Cookie's Fortune (1999)
Cuki hagyatéka
Julianne Moore
2000 Legjobb operatőr Snow Falling on Cedars (1999)
Hó hull a cédrusra
Robert Richardson
2000 Legjobb rendező American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Sam Mendes
1999 Legjobb film Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
1998 Legjobb férfi főszereplő Ulee's Gold (1997)
Ulee aranya
Peter Fonda
1998 Legjobb férfi mellékszereplő Boogie Nights (1997)
 
Burt Reynolds
1998 Legjobb film L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
1998 Legjobb női főszereplő The Wings of the Dove (1997)
A galamb szárnyai
Helena Bonham Carter
1998 Legjobb női mellékszereplő The Wings of the Dove (1997)
A galamb szárnyai
Alison Elliott
1998 Legjobb rendező Titanic (1997)
 
James Cameron
1996 Legjobb férfi főszereplő Leaving Las Vegas (1995)
Las Vegas, végállomás
Nicolas Cage
1996 Legjobb férfi mellékszereplő The Usual Suspects (1995)
Közönséges bűnözők
Kevin Spacey
1996 Legjobb film Leaving Las Vegas (1995)
Las Vegas, végállomás
1996 Legjobb idegen nyelvű film Les misérables (1995)
Nyomorultak
1996 Legjobb női főszereplő Leaving Las Vegas (1995)
Las Vegas, végállomás
Elisabeth Shue
1996 Legjobb női mellékszereplő Mighty Aphrodite (1995)
Hatalmas Aphrodité
Mira Sorvino
1996 Legjobb rendező Leaving Las Vegas (1995)
Las Vegas, végállomás
Mike Figgis
1996 Legrosszabb film Showgirls (1995)
 
1994 Legjobb férfi főszereplő The Remains of the Day (1993)
Napok romjai
Anthony Hopkins
1994 Legjobb férfi mellékszereplő Schindler's List (1993)
Schindler listája
Ralph Fiennes
1994 Legjobb film Schindler's List (1993)
Schindler listája
1994 Legjobb női főszereplő The Piano (1993)
Zongoralecke
Holly Hunter
1994 Legjobb rendező Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg