British Independent Film Awards (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Breakthrough Producer Ray & Liz (2018)
 
Jacqui Davies
2018 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Ray & Liz (2018)
 
Richard Billingham
2018 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Beast (2017)
 
Jessie Buckley
2018 Legjobb brit független film The Favourite (2018)
A kedvenc
2018 Legjobb eredeti filmzene You Were Never Really Here (2017)
Sosem voltál itt
Jonny Greenwood
2018 Legjobb férfi főszereplő A Prayer Before Dawn (2017)
A kíméletlen
Joe Cole
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Disobedience (2017)
A rabbi meg a lánya
Alessandro Nivola
2018 Legjobb forgatókönyv The Favourite (2018)
A kedvenc
Deborah Davis - Tony McNamara
2018 Legjobb forgatókönyvíró (az első forgatökönyvéért) American Animals (2018)
 
Bart Layton
2018 Legjobb hang You Were Never Really Here (2017)
Sosem voltál itt
2018 Legjobb képi effektusok Early Man (2018)
Ősember - Kicsi az ős, de hős!
2018 Legjobb kosztümtervező The Favourite (2018)
A kedvenc
Sandy Powell
2018 Legjobb külföldi független film Roma (2018)
 
2018 Legjobb látványtervezés The Favourite (2018)
A kedvenc
Fiona Crombie
2018 Legjobb női főszereplő The Favourite (2018)
A kedvenc
Olivia Colman
2018 Legjobb női mellékszereplő The Favourite (2018)
A kedvenc
Rachel Weisz
2018 Legjobb operatőr The Favourite (2018)
A kedvenc
Robbie Ryan
2018 Legjobb rendező The Favourite (2018)
A kedvenc
Yorgos Lanthimos
2018 Legjobb smink/maszk The Favourite (2018)
A kedvenc
2018 Legjobb szereposztó rendező The Favourite (2018)
A kedvenc
Dixie Chassay
2018 Legjobb vágás American Animals (2018)
 
Julian Hart - Nick Fenton - Chris Gill
2017 Breakthrough Producer I Am Not a Witch (2017)
Nem vagyok boszorkány
Emily Morgan
2017 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek I Am Not a Witch (2017)
Nem vagyok boszorkány
Rungano Nyoni
2017 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Lady Macbeth (2016)
 
Naomi Ackie
2017 Legjobb brit független film God's Own Country (2017)
Isten országa
2017 Legjobb eredeti filmzene Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Carter Burwell
2017 Legjobb férfi főszereplő God's Own Country (2017)
Isten országa
Josh O'Connor
2017 Legjobb férfi mellékszereplő The Death of Stalin (2017)
Sztálin halála
Simon Russell Beale
2017 Legjobb forgatókönyv Lady Macbeth (2016)
 
Alice Birch
2017 Legjobb forgatókönyvíró (az első forgatökönyvéért) God's Own Country (2017)
Isten országa
Francis Lee (I)
2017 Legjobb hang God's Own Country (2017)
Isten országa
2017 Legjobb képi effektusok The Ritual (2017)
 
2017 Legjobb kosztümtervező Lady Macbeth (2016)
 
Holly Waddington
2017 Legjobb külföldi független film Get Out (2017)
Tűnj el!
2017 Legjobb látványtervezés The Death of Stalin (2017)
Sztálin halála
Cristina Casali
2017 Legjobb női főszereplő Lady Macbeth (2016)
 
Florence Pugh
2017 Legjobb női mellékszereplő The Party (2017)
A vendégek
Patricia Clarkson
2017 Legjobb operatőr Lady Macbeth (2016)
 
Ari Wegner
2017 Legjobb rendező I Am Not a Witch (2017)
Nem vagyok boszorkány
Rungano Nyoni
2017 Legjobb smink/maszk The Death of Stalin (2017)
Sztálin halála
2017 Legjobb szereposztó rendező The Death of Stalin (2017)
Sztálin halála
Sarah Crowe
2017 Legjobb vágás Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Jon Gregory
2016 Breakthrough Producer The Girl with All the Gifts (2016)
Kiéhezettek
Camille Gatin
2016 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Under the Shadow (2016)
 
Babak Anvari
2016 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő I, Daniel Blake (2016)
Én, Daniel Blake
Hayley Squires
2016 Legjobb brit független film American Honey (2016)
 
2016 Legjobb dokumentumfilm Notes on Blindness (2016)
 
2016 Legjobb férfi főszereplő I, Daniel Blake (2016)
Én, Daniel Blake
Dave Johns
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Adult Life Skills (2016)
 
Brett Goldstein
2016 Legjobb forgatókönyv Under the Shadow (2016)
 
Babak Anvari
2016 Legjobb forgatókönyvíró (az első forgatökönyvéért) Adult Life Skills (2016)
 
Rachel Tunnard
2016 Legjobb külföldi független film Moonlight (2016)
Holdfény
2016 Legjobb női főszereplő American Honey (2016)
 
Sasha Lane
2016 Legjobb női mellékszereplő Under the Shadow (2016)
 
Avin Manshadi
2016 Legjobb rendező American Honey (2016)
 
Andrea Arnold
2016 Technikai díj American Honey (2016)
 
Robbie Ryan
2015 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek The Survivalist (2015)
A túlélő
Stephen Fingleton
2015 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Nina Forever (2015)
Örökké Nina
Abigail Hardingham
2015 Legjobb brit független film Ex Machina (2015)
 
2015 Legjobb dokumentumfilm Dark Horse (2015)
 
2015 Legjobb férfi főszereplő Legend (2015)
Legenda
Tom Hardy
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Suffragette (2015)
A szüfrazsett
Brendan Gleeson
2015 Legjobb forgatókönyv Ex Machina (2015)
 
Alex Garland
2015 Legjobb külföldi független film Room (2015)
A szoba
2015 Legjobb női főszereplő Brooklyn (2015)
 
Saoirse Ronan
2015 Legjobb női mellékszereplő The Lobster (2015)
A homár
Olivia Colman
2015 Legjobb producer Kajaki (2014)
 
Paul Katis - Andrew de Lotbiniere
2015 Legjobb rendező Ex Machina (2015)
 
Alex Garland
2015 Technikai díj Ex Machina (2015)
 
Andrew Whitehurst
2014 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek 20,000 Days on Earth (2014)
20.000 nap a Földön
Iain Forsyth
2014 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek 20,000 Days on Earth (2014)
20.000 nap a Földön
Jane Pollard
2014 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Catch Me Daddy (2014)
 
Sameena Jabeen Ahmed
2014 Legjobb brit független film Pride (2014)
Büszkeség és bányászélet
2014 Legjobb dokumentumfilm Next Goal Wins (2014)
 
2014 Legjobb férfi főszereplő Calvary (2014)
Kálvária
Brendan Gleeson
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Pride (2014)
Büszkeség és bányászélet
Andrew Scott
2014 Legjobb forgatókönyv Frank (2014)
 
Jon Ronson - Peter Straughan
2014 Legjobb külföldi független film Boyhood (2014)
Sráckor
2014 Legjobb női főszereplő Belle (2013)
 
Gugu Mbatha-Raw
2014 Legjobb női mellékszereplő Pride (2014)
Büszkeség és bányászélet
Imelda Staunton
2014 Legjobb rendező '71 (2014)
 
Yann Demange
2014 Technikai díj Frank (2014)
 
Stephen Rennicks
2013 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek For Those in Peril (2013)
Csak saját felelősségre
Paul Wright
2013 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Shell (2012)
 
Chloe Pirrie
2013 Legjobb brit független film Metro Manila (2013)
 
2013 Legjobb dokumentumfilm Pokazatelnyy protsess: Istoriya Pussy Riot (2013)
Pussy Riot: A Punk Prayer
2013 Legjobb férfi főszereplő Filth (2013)
Mocsok
James McAvoy
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Starred Up (2013)
 
Ben Mendelsohn
2013 Legjobb forgatókönyv Locke (2013)
Locke - Nincs visszaút
Steven Knight
2013 Legjobb külföldi független film La vie d'Adèle (2013)
Adèle élete - 1-2. fejezet
2013 Legjobb női főszereplő Le Week-End (2013)
 
Lindsay Duncan
2013 Legjobb női mellékszereplő The Look of Love (2013)
A szenvedély királya
Imogen Poots
2013 Legjobb rendező Metro Manila (2013)
 
Sean Ellis
2013 Technikai díj The Selfish Giant (2013)
Az önző óriás
Amy Hubbard
2012 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek The Imposter (2012)
Az Imposztor
Bart Layton
2012 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő My Brother the Devil (2012)
 
James Floyd
2012 Legjobb brit független film Broken (2012)
Ébredés
2012 Legjobb dokumentumfilm The Imposter (2012)
Az Imposztor
2012 Legjobb férfi főszereplő Berberian Sound Studio (2012)
 
Toby Jones
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Broken (2012)
Ébredés
Rory Kinnear
2012 Legjobb forgatókönyv Sightseers (2012)
Vérturisták
Alice Lowe
2012 Legjobb forgatókönyv Sightseers (2012)
Vérturisták
Steve Oram - Amy Jump
2012 Legjobb külföldi független film Jagten (2012)
A vadászat
2012 Legjobb női főszereplő Shadow Dancer (2012)
Kettős játszma
Andrea Riseborough
2012 Legjobb női mellékszereplő Hyde Park on Hudson (2012)
A király látogatása
Olivia Colman
2012 Legjobb rendező Berberian Sound Studio (2012)
 
Peter Strickland
2012 Technikai díj Berberian Sound Studio (2012)
 
Joakim Sundström - Stevie Haywood
2011 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Tyrannosaur (2011)
Tirannoszaurusz
Paddy Considine
2011 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Weekend (2011)
Hétvége
Tom Cullen
2011 Legjobb brit független film Tyrannosaur (2011)
Tirannoszaurusz
2011 Legjobb dokumentumfilm Senna (2010)
 
2011 Legjobb férfi főszereplő Shame (2011)
A szégyentelen
Michael Fassbender
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Kill List (2011)
Halállista
Michael Smiley
2011 Legjobb forgatókönyv Submarine (2010)
 
Richard Ayoade
2011 Legjobb külföldi független film Jodaeiye Nader az Simin (2011)
Nader és Simin - Egy elválás története
2011 Legjobb női főszereplő Tyrannosaur (2011)
Tirannoszaurusz
Olivia Colman
2011 Legjobb női mellékszereplő Coriolanus (2011)
 
Vanessa Redgrave
2011 Legjobb rendező We Need to Talk About Kevin (2011)
Beszélnünk kell Kevinről
Lynne Ramsay
2011 Technikai díj Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Suszter, Szabó, Baka, Kém
Maria Djurkovic
2010 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek The Arbor (2010)
 
Clio Barnard
2010 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő In Our Name (2010)
 
Joanne Froggatt
2010 Legjobb brit független film The King's Speech (2010)
A király beszéde
2010 Legjobb dokumentumfilm Enemies of the People (2009)
A nép ellenségei
2010 Legjobb férfi főszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Colin Firth
2010 Legjobb férfi mellékszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Geoffrey Rush
2010 Legjobb forgatókönyv The King's Speech (2010)
A király beszéde
David Seidler
2010 Legjobb külföldi független film Un prophète (2009)
A próféta
2010 Legjobb női főszereplő Never Let Me Go (2010)
Ne engedj el!
Carey Mulligan
2010 Legjobb női mellékszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Helena Bonham Carter
2010 Legjobb rendező Monsters (2010)
 
Gareth Edwards
2010 Technikai díj Monsters (2010)
 
Gareth Edwards
2009 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Moon (2009)
Hold
Duncan Jones
2009 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Fish Tank (2009)
Akvárium
Katie Jarvis
2009 Legjobb brit független film Moon (2009)
Hold
2009 Legjobb dokumentumfilm Mugabe and the White African (2009)
 
2009 Legjobb férfi főszereplő Bronson (2009)
 
Tom Hardy
2009 Legjobb férfi mellékszereplő Looking for Eric (2009)
Barátom, Eric
John Henshaw
2009 Legjobb forgatókönyv In the Loop (2009)
Egy kis gubanc
Jesse Armstrong - Simon Blackwell - Armando Iannucci - Tony Roche
2009 Legjobb külföldi független film Låt den rätte komma in (2008)
Engedj be!
2009 Legjobb női főszereplő An Education (2009)
Egy lányról
Carey Mulligan
2009 Legjobb női mellékszereplő Nowhere Boy (2009)
A sehol fiú
Anne-Marie Duff
2009 Legjobb rendező Fish Tank (2009)
Akvárium
Andrea Arnold
2009 Technikai díj Bright Star (2009)
Fényes csillag
Greig Fraser
2008 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Hunger (2008)
Éhség
Steve McQueen (III)
2008 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Dev Patel
2008 Legjobb brit független film Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2008 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2008 Legjobb férfi főszereplő Hunger (2008)
Éhség
Michael Fassbender
2008 Legjobb férfi mellékszereplő Happy-Go-Lucky (2008)
Hajrá, boldogság!
Eddie Marsan
2008 Legjobb forgatókönyv In Bruges (2008)
Erőszakik
Martin McDonagh
2008 Legjobb külföldi független film Vals Im Bashir (2008)
Libanoni keringő
2008 Legjobb női főszereplő The Boy in the Striped Pyjamas (2008)
A csíkos pizsamás fiú
Vera Farmiga
2008 Legjobb női mellékszereplő Happy-Go-Lucky (2008)
Hajrá, boldogság!
Alexis Zegerman
2008 Legjobb rendező Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2008 Technikai díj Hunger (2008)
Éhség
Sean Bobbitt
2007 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Control (2007)
 
Anton Corbijn
2007 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Control (2007)
 
Sam Riley
2007 Legjobb brit független film Control (2007)
 
2007 Legjobb dokumentumfilm Joe Strummer: The Future Is Unwritten (2007)
Joe Strummer - A jövő nincs megírva
2007 Legjobb férfi főszereplő Eastern Promises (2007)
Eastern Promises - Gyilkos ígéretek
Viggo Mortensen
2007 Legjobb forgatókönyv Notes on a Scandal (2006)
Egy botrány részletei
Patrick Marber
2007 Legjobb külföldi független film Das Leben der Anderen (2006)
A mások élete
2007 Legjobb mellékszereplő Control (2007)
 
Toby Kebbell
2007 Legjobb női főszereplő Notes on a Scandal (2006)
Egy botrány részletei
Judi Dench
2007 Legjobb rendező Control (2007)
 
Anton Corbijn
2007 Technikai díj Sunshine (2007)
Napfény
Mark Tildesley
2006 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Kidulthood (2006)
Zűrös kölykök
Menhaj Huda
2006 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő This Is England (2006)
Ez itt Anglia
Thomas Turgoose
2006 Legjobb brit független film This Is England (2006)
Ez itt Anglia
2006 Legjobb dokumentumfilm The Road to Guantánamo (2006)
Guantánamo
2006 Legjobb férfi főszereplő Red Road (2006)
 
Tony Curran
2006 Legjobb forgatókönyv The Queen (2006)
A királynő
Peter Morgan
2006 Legjobb külföldi független film Caché (2005)
Rejtély
2006 Legjobb mellékszereplő Venus (2006)
Vénusz
Leslie Phillips
2006 Legjobb női főszereplő Red Road (2006)
 
Kate Dickie
2006 Legjobb rendező The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Kevin Macdonald
2006 Technikai díj The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Anthony Dod Mantle
2005 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Festival (2005)
 
Annie Griffin
2005 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő In My Father's Den (2004)
Apám sufnija
Emily Barclay
2005 Legjobb brit független film The Constant Gardener (2005)
Az elszánt diplomata
2005 Legjobb dokumentumfilm The Liberace of Baghdad (2005)
A bagdadi Liberace
2005 Legjobb férfi főszereplő The Constant Gardener (2005)
Az elszánt diplomata
Ralph Fiennes
2005 Legjobb forgatókönyv Millions (2004)
Milliók
Frank Cottrell Boyce
2005 Legjobb külföldi független film Der Untergang (2004)
A bukás: Hitler utolsó napjai
2005 Legjobb mellékszereplő The Libertine (2004)
Rochester grófja – Pokoli kéj
Rosamund Pike
2005 Legjobb női főszereplő The Constant Gardener (2005)
Az elszánt diplomata
Rachel Weisz
2005 Legjobb rendező The Descent (2005)
The Descent - A barlang
Neil Marshall
2005 Technikai díj The Descent (2005)
The Descent - A barlang
Jon Harris
2004 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Intermission (2003)
Kényszerszünet
John Crowley
2004 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Bullet Boy (2004)
 
Ashley Walters
2004 Legjobb brit független film Vera Drake (2004)
 
2004 Legjobb dokumentumfilm Touching the Void (2003)
Zuhanás a csendbe
2004 Legjobb férfi főszereplő Vera Drake (2004)
 
Philip Davis
2004 Legjobb forgatókönyv Shaun of the Dead (2004)
Haláli hullák hajnala
Simon Pegg
2004 Legjobb külföldi független film Oldeuboi (2003)
Oldboy
2004 Legjobb mellékszereplő Vera Drake (2004)
 
Eddie Marsan
2004 Legjobb női főszereplő Vera Drake (2004)
 
Imelda Staunton
2004 Legjobb rendező Vera Drake (2004)
 
Mike Leigh
2004 Technikai díj Touching the Void (2003)
Zuhanás a csendbe
Mike Eley
2003 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Sixteen Years of Alcohol (2003)
Tizenhat év alkohol
Richard Jobson
2003 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Pure (2002)
Tiszta lappal
Harry Eden
2003 Legjobb brit független film Dirty Pretty Things (2002)
Gyönyörű mocsokságok
2003 Legjobb dokumentumfilm Bodysong (2003)
 
2003 Legjobb férfi főszereplő Dirty Pretty Things (2002)
Gyönyörű mocsokságok
Chiwetel Ejiofor
2003 Legjobb forgatókönyv Dirty Pretty Things (2002)
Gyönyörű mocsokságok
Steven Knight
2003 Legjobb külföldi független film Cidade de Deus (2002)
Isten városa
2003 Legjobb mellékszereplő Sixteen Years of Alcohol (2003)
Tizenhat év alkohol
Susan Lynch
2003 Legjobb női főszereplő The Heart of Me (2002)
 
Olivia Williams
2003 Legjobb rendező Dirty Pretty Things (2002)
Gyönyörű mocsokságok
Stephen Frears
2003 Technikai díj In This World (2002)
Ezen a világon
Peter Christelis
2002 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Showboy (2002)
 
Lindy Heymann
2002 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Sweet Sixteen (2002)
Édes kamaszkor
Martin Compston
2002 Legjobb brit független film Sweet Sixteen (2002)
Édes kamaszkor
2002 Legjobb férfi főszereplő Bloody Sunday (2002)
Véres vasárnap
James Nesbitt
2002 Legjobb forgatókönyv Lawless Heart (2001)
A sors fintora
Tom Hunsinger
2002 Legjobb külföldi független film (angol nyelvű) Lantana (2001)
Lantana - Szövevény
2002 Legjobb külföldi független film (nem angol nyelvű) Monsoon Wedding (2001)
Esküvő monszun idején
2002 Legjobb női főszereplő Morvern Callar (2002)
Ellopott siker
Samantha Morton
2002 Legjobb rendező Bloody Sunday (2002)
Véres vasárnap
Paul Greengrass
2002 Technikai díj Morvern Callar (2002)
Ellopott siker
Alwin Kuchler
2001 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek The Warrior (2001)
A harcos
Asif Kapadia
2001 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő My Brother Tom (2001)
 
Ben Whishaw
2001 Legjobb brit független film Sexy Beast (2000)
Szexi dög
2001 Legjobb férfi főszereplő Sexy Beast (2000)
Szexi dög
Ben Kingsley
2001 Legjobb forgatókönyv Sexy Beast (2000)
Szexi dög
Louis Mellis
2001 Legjobb külföldi független film (angol nyelvű) Memento (2000)
Mementó
2001 Legjobb külföldi független film (nem angol nyelvű) Fa yeung nin wa (2000)
Szerelemre hangolva
2001 Legjobb női főszereplő Late Night Shopping (2001)
Éjjel-nappal fiatalok
Kate Ashfield
2001 Legjobb rendező Sexy Beast (2000)
Szexi dög
Jonathan Glazer
2001 Technikai díj The Warrior (2001)
A harcos
Roman Osin
2000 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek One Day in September (1999)
 
Kevin Macdonald
2000 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Billy Elliot (2000)
 
Jamie Bell
2000 Legjobb brit független film Billy Elliot (2000)
 
2000 Legjobb férfi főszereplő Some Voices (2000)
Hangok
Daniel Craig
2000 Legjobb forgatókönyv Billy Elliot (2000)
 
Lee Hall
2000 Legjobb külföldi független film (angol nyelvű) The Straight Story (1999)
The Straight Story - Igaz történet
2000 Legjobb külföldi független film (nem angol nyelvű) Kadosh (1999)
 
2000 Legjobb női főszereplő The House of Mirth (2000)
Az Öröm háza
Gillian Anderson (I)
2000 Legjobb rendező Billy Elliot (2000)
 
Stephen Daldry
1999 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek Ratcatcher (1999)
Patkányfogó
Lynne Ramsay
1999 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő The War Zone (1999)
Hadszíntér
Lara Belmont
1999 Legjobb brit független film Wonderland (1999)
Csodaország
1999 Legjobb férfi főszereplő Gods and Monsters (1998)
Érzelmek tengerében
Ian McKellen
1999 Legjobb forgatókönyv East is East (1999)
A kelet az kelet
Ayub Khan-Din
1999 Legjobb külföldi független film (angol nyelvű) Happiness (1998)
A boldogságtól ordítani
1999 Legjobb külföldi független film (nem angol nyelvű) Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
1999 Legjobb női főszereplő Hilary and Jackie (1998)
Hilary és Jackie
Emily Watson
1999 Legjobb rendező Hilary and Jackie (1998)
Hilary és Jackie
Anand Tucker
1998 Douglas Hickox-díj a legjobb elsőfilmes rendezőnek 24 7: Twenty Four Seven (1997)
Hétszer 24
Shane Meadows
1998 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Nil by Mouth (1997)
Éhkoppon
Laila Morse
1998 Legjobb brit független film My Name Is Joe (1998)
Nevem Joe
1998 Legjobb férfi főszereplő Nil by Mouth (1997)
Éhkoppon
Ray Winstone
1998 Legjobb forgatókönyv My Name Is Joe (1998)
Nevem Joe
Paul Laverty
1998 Legjobb külföldi független film (angol nyelvű) Boogie Nights (1997)
 
1998 Legjobb külföldi független film (nem angol nyelvű) L'Appartement (1996)
Szerelmi fészek
1998 Legjobb női főszereplő Nil by Mouth (1997)
Éhkoppon
Kathy Burke
1998 Legjobb rendező My Name Is Joe (1998)
Nevem Joe
Ken Loach