BAFTA (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Legjobb adaptált forgatókönyv Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
James Ivory
2018 Legjobb animációs film Coco (2017)
 
2018 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
2018 Legjobb dokumentumfilm I Am Not Your Negro (2016)
Nem vagyok a rabszolgád
2018 Legjobb eredeti filmzene The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Alexandre Desplat
2018 Legjobb eredeti forgatókönyv Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Martin McDonagh
2018 Legjobb férfi főszereplő Darkest Hour (2017)
A legsötétebb óra
Gary Oldman
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Sam Rockwell
2018 Legjobb film Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
2018 Legjobb hang Dunkirk (2017)
 
2018 Legjobb képi effektusok Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
2018 Legjobb kosztümtervező Phantom Thread (2017)
Fantomszál
Mark Bridges
2018 Legjobb látványtervezés The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Paul Austerberry - Jeff Melvin - Shane Vieau
2018 Legjobb nem angol nyelvű film Ah-ga-ssi (2016)
A szobalány
2018 Legjobb női főszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Frances McDormand
2018 Legjobb női mellékszereplő I, Tonya (2017)
Én, Tonya
Allison Janney
2018 Legjobb operatőr Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Roger Deakins
2018 Legjobb rendező The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Guillermo del Toro
2018 Legjobb smink/maszk Darkest Hour (2017)
A legsötétebb óra
2018 Legjobb vágás Baby Driver (2017)
Nyomd, Bébi, nyomd!
Paul Machliss - Jonathan Amos
2017 Legjobb adaptált forgatókönyv Lion (2016)
Oroszlán
Luke Davies
2017 Legjobb animációs film Kubo and the Two Strings (2016)
Kubo és a varázshúrok
2017 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) I, Daniel Blake (2016)
Én, Daniel Blake
2017 Legjobb dokumentumfilm 13th (2016)
 
2017 Legjobb eredeti filmzene La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Justin Hurwitz
2017 Legjobb eredeti forgatókönyv Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Kenneth Lonergan
2017 Legjobb férfi főszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Casey Affleck
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Lion (2016)
Oroszlán
Dev Patel
2017 Legjobb film La La Land (2016)
Kaliforniai álom
2017 Legjobb hang Arrival (2016)
Érkezés
2017 Legjobb képi effektusok The Jungle Book (2016)
A dzsungel könyve
2017 Legjobb kosztümtervező Jackie (2016)
 
Madeline Fontaine
2017 Legjobb látványtervezés Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)
Legendás állatok és megfigyelésük
Stuart Craig - Anna Pinnock
2017 Legjobb nem angol nyelvű film Saul fia (2015)
Son of Saul
2017 Legjobb női főszereplő La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Emma Stone
2017 Legjobb női mellékszereplő Fences (2016)
Kerítések
Viola Davis
2017 Legjobb operatőr La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Linus Sandgren
2017 Legjobb rendező La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Damien Chazelle
2017 Legjobb smink/maszk Florence Foster Jenkins (2016)
Florence - A tökéletlen hang
2017 Legjobb vágás Hacksaw Ridge (2016)
A fegyvertelen katona
John Gilbert
2016 Legjobb adaptált forgatókönyv The Big Short (2015)
A nagy dobás
Adam McKay - Charles Randolph
2016 Legjobb adaptált forgatókönyv Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Thomas McCarthy - Josh Singer
2016 Legjobb animációs film Inside Out (2015)
Agymanók
2016 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Brooklyn (2015)
 
2016 Legjobb dokumentumfilm Amy (2015)
Amy - Az Amy Winehouse-sztori
2016 Legjobb eredeti filmzene The Hateful Eight (2015)
Aljas nyolcas
Ennio Morricone
2016 Legjobb férfi főszereplő The Revenant (2015)
A visszatérő
Leonardo DiCaprio
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Bridge of Spies (2015)
Kémek hídja
Mark Rylance
2016 Legjobb film The Revenant (2015)
A visszatérő
2016 Legjobb hang The Revenant (2015)
A visszatérő
2016 Legjobb képi effektusok Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
2016 Legjobb kosztümtervező Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Jenny Beavan
2016 Legjobb látványtervezés Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Colin Gibson - Lisa Thompson
2016 Legjobb nem angol nyelvű film Relatos salvajes (2014)
Eszeveszett mesék
2016 Legjobb női főszereplő Room (2015)
A szoba
Brie Larson
2016 Legjobb női mellékszereplő Steve Jobs (2015)
 
Kate Winslet
2016 Legjobb operatőr The Revenant (2015)
A visszatérő
Emmanuel Lubezki
2016 Legjobb rendező The Revenant (2015)
A visszatérő
Alejandro González Iñárritu
2016 Legjobb smink/maszk Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
2016 Legjobb vágás Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Margaret Sixel
2015 Legjobb adaptált forgatókönyv The Theory of Everything (2014)
A mindenség elmélete
Anthony McCarten
2015 Legjobb animációs film The LEGO Movie (2014)
A LEGO-kaland
2015 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) The Theory of Everything (2014)
A mindenség elmélete
2015 Legjobb díszlettervező The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Adam Stockhausen - Anna Pinnock
2015 Legjobb dokumentumfilm Citizenfour (2014)
 
2015 Legjobb eredeti filmzene The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Alexandre Desplat
2015 Legjobb eredeti forgatókönyv The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Wes Anderson
2015 Legjobb férfi főszereplő The Theory of Everything (2014)
A mindenség elmélete
Eddie Redmayne
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2015 Legjobb film Boyhood (2014)
Sráckor
2015 Legjobb hang Whiplash (2014)
 
2015 Legjobb képi effektusok Interstellar (2014)
Csillagok között
2015 Legjobb kosztümtervező The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Milena Canonero
2015 Legjobb nem angol nyelvű film Ida (2013)
 
2015 Legjobb női főszereplő Still Alice (2014)
Megmaradt Alice-nek
Julianne Moore
2015 Legjobb női mellékszereplő Boyhood (2014)
Sráckor
Patricia Arquette
2015 Legjobb operatőr Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Emmanuel Lubezki
2015 Legjobb rendező Boyhood (2014)
Sráckor
Richard Linklater
2015 Legjobb smink/maszk The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
2015 Legjobb vágás Whiplash (2014)
 
Tom Cross
2014 Legjobb adaptált forgatókönyv Philomena (2013)
Philomena - Határtalan szeretet
Steve Coogan - Jeff Pope
2014 Legjobb animációs film Frozen (2013)
Jégvarázs
2014 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Gravity (2013)
Gravitáció
2014 Legjobb díszlettervező The Great Gatsby (2013)
A nagy Gatsby
Catherine Martin - Beverley Dunn
2014 Legjobb dokumentumfilm The Act of Killing (2012)
Az ölés aktusa
2014 Legjobb eredeti filmzene Gravity (2013)
Gravitáció
Steven Price
2014 Legjobb eredeti forgatókönyv American Hustle (2013)
Amerikai botrány
David O. Russell - Eric Singer
2014 Legjobb férfi főszereplő 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Chiwetel Ejiofor
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Captain Phillips (2013)
Phillips kapitány
Barkhad Abdi
2014 Legjobb film 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
2014 Legjobb hang Gravity (2013)
Gravitáció
2014 Legjobb képi effektusok Gravity (2013)
Gravitáció
2014 Legjobb kosztümtervező The Great Gatsby (2013)
A nagy Gatsby
Catherine Martin
2014 Legjobb nem angol nyelvű film La grande bellezza (2013)
A nagy szépség
2014 Legjobb női főszereplő Blue Jasmine (2013)
 
Cate Blanchett
2014 Legjobb női mellékszereplő American Hustle (2013)
Amerikai botrány
Jennifer Lawrence
2014 Legjobb operatőr Gravity (2013)
Gravitáció
Emmanuel Lubezki
2014 Legjobb rendező Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón
2014 Legjobb smink/maszk American Hustle (2013)
Amerikai botrány
2014 Legjobb vágás Rush (2013)
Hajsza a győzelemért
Daniel P. Hanley - Mike Hill
2013 Legjobb adaptált forgatókönyv Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
David O. Russell
2013 Legjobb animációs film Brave (2012)
Merida, a bátor
2013 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Skyfall (2012)
 
2013 Legjobb díszlettervező Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Eve Stewart - Anna Lynch-Robinson
2013 Legjobb dokumentumfilm Searching for Sugar Man (2012)
Rodriguez nyomában
2013 Legjobb eredeti filmzene Skyfall (2012)
 
Thomas Newman
2013 Legjobb eredeti forgatókönyv Django Unchained (2012)
Django elszabadul
Quentin Tarantino
2013 Legjobb férfi főszereplő Lincoln (2012)
 
Daniel Day-Lewis
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Django Unchained (2012)
Django elszabadul
Christoph Waltz
2013 Legjobb film Argo (2012)
Az Argo-akció
2013 Legjobb hang Les Misérables (2012)
A nyomorultak
2013 Legjobb képi effektusok Life of Pi (2012)
Pi élete
2013 Legjobb kosztümtervező Anna Karenina (2012)
 
Jacqueline Durran
2013 Legjobb nem angol nyelvű film Amour (2012)
Szerelem
2013 Legjobb női főszereplő Amour (2012)
Szerelem
Emmanuelle Riva
2013 Legjobb női mellékszereplő Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Anne Hathaway
2013 Legjobb operatőr Life of Pi (2012)
Pi élete
Claudio Miranda
2013 Legjobb rendező Argo (2012)
Az Argo-akció
Ben Affleck
2013 Legjobb smink/maszk Les Misérables (2012)
A nyomorultak
2013 Legjobb vágás Argo (2012)
Az Argo-akció
William Goldenberg
2012 Legjobb adaptált forgatókönyv Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Suszter, Szabó, Baka, Kém
Bridget O'Connor - Peter Straughan
2012 Legjobb animációs film Rango (2011)
 
2012 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Suszter, Szabó, Baka, Kém
2012 Legjobb díszlettervező Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Dante Ferretti - Francesca Lo Schiavo
2012 Legjobb dokumentumfilm Senna (2010)
 
2012 Legjobb eredeti forgatókönyv The Artist (2011)
A némafilmes
Michel Hazanavicius
2012 Legjobb férfi főszereplő The Artist (2011)
A némafilmes
Jean Dujardin
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Beginners (2010)
Kezdők
Christopher Plummer
2012 Legjobb film The Artist (2011)
A némafilmes
2012 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) The Artist (2011)
A némafilmes
Ludovic Bource
2012 Legjobb hang Hugo (2011)
A leleményes Hugo
2012 Legjobb képi effektusok Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter és a Halál ereklyéi - II. rész
2012 Legjobb kosztümtervező The Artist (2011)
A némafilmes
Mark Bridges
2012 Legjobb nem angol nyelvű film La piel que habito (2011)
A bőr, amelyben élek
2012 Legjobb női főszereplő The Iron Lady (2011)
A Vaslady
Meryl Streep
2012 Legjobb női mellékszereplő The Help (2011)
A segítség
Octavia Spencer
2012 Legjobb operatőr The Artist (2011)
A némafilmes
Guillaume Schiffman
2012 Legjobb rendező The Artist (2011)
A némafilmes
Michel Hazanavicius
2012 Legjobb smink/maszk The Iron Lady (2011)
A Vaslady
2012 Legjobb vágás Senna (2010)
 
Gregers Sall - Chris King
2011 Legjobb adaptált forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2011 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2011 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) The King's Speech (2010)
A király beszéde
2011 Legjobb díszlettervező Inception (2010)
Eredet
Guy Hendrix Dyas - Larry Dias - Doug Mowat
2011 Legjobb eredeti forgatókönyv The King's Speech (2010)
A király beszéde
David Seidler
2011 Legjobb férfi főszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Colin Firth
2011 Legjobb férfi mellékszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Geoffrey Rush
2011 Legjobb film The King's Speech (2010)
A király beszéde
2011 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) The King's Speech (2010)
A király beszéde
Alexandre Desplat
2011 Legjobb hang Inception (2010)
Eredet
2011 Legjobb képi effektusok Inception (2010)
Eredet
2011 Legjobb kosztümtervező Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
Colleen Atwood
2011 Legjobb nem angol nyelvű film Män som hatar kvinnor (2009)
A tetovált lány
2011 Legjobb női főszereplő Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Natalie Portman
2011 Legjobb női mellékszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Helena Bonham Carter
2011 Legjobb operatőr True Grit (2010)
A félszemű
Roger Deakins
2011 Legjobb rendező The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher
2011 Legjobb smink/maszk Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
2011 Legjobb vágás The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Angus Wall - Kirk Baxter
2010 Legjobb adaptált forgatókönyv Up in the Air (2009)
Egek ura
Jason Reitman - Sheldon Turner
2010 Legjobb animációs film Up (2009)
Fel
2010 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Fish Tank (2009)
Akvárium
2010 Legjobb díszlettervező Avatar (2009)
 
Rick Carter - Robert Stromberg - Kim Sinclair
2010 Legjobb eredeti forgatókönyv The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Mark Boal
2010 Legjobb férfi főszereplő A Single Man (2009)
Egy egyedülálló férfi
Colin Firth
2010 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2010 Legjobb film The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
2010 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Up (2009)
Fel
Michael Giacchino
2010 Legjobb hang The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
2010 Legjobb képi effektusok Avatar (2009)
 
2010 Legjobb kosztümtervező The Young Victoria (2009)
Az ifjú Viktória királynő
Sandy Powell
2010 Legjobb nem angol nyelvű film Un prophète (2009)
A próféta
2010 Legjobb női főszereplő An Education (2009)
Egy lányról
Carey Mulligan
2010 Legjobb női mellékszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2010 Legjobb operatőr The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Barry Ackroyd
2010 Legjobb rendező (David Lean-díj) The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Kathryn Bigelow
2010 Legjobb smink/maszk The Young Victoria (2009)
Az ifjú Viktória királynő
2010 Legjobb vágás The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Bob Murawski - Chris Innis
2009 Carl Forman-díj a legígéretesebb elsőfilmesnek Hunger (2008)
Éhség
Steve McQueen (III)
2009 Legjobb adaptált forgatókönyv Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Simon Beaufoy
2009 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2009 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2009 Legjobb díszlettervező The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Donald Graham Burt - Victor J. Zolfo
2009 Legjobb eredeti forgatókönyv In Bruges (2008)
Erőszakik
Martin McDonagh
2009 Legjobb férfi főszereplő The Wrestler (2008)
A pankrátor
Mickey Rourke
2009 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2009 Legjobb film Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2009 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
A.R. Rahman
2009 Legjobb hang Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2009 Legjobb képi effektusok The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
2009 Legjobb kosztümtervező The Duchess (2008)
A hercegnő
Michael O'Connor
2009 Legjobb nem angol nyelvű film Il y a longtemps que je t'aime (2008)
Oly sokáig szerettelek
2009 Legjobb női főszereplő The Reader (2008)
A felolvasó
Kate Winslet
2009 Legjobb női mellékszereplő Vicky Cristina Barcelona (2008)
 
Penélope Cruz
2009 Legjobb operatőr Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Anthony Dod Mantle
2009 Legjobb rendező (David Lean-díj) Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2009 Legjobb smink/maszk The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
2009 Legjobb vágás Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Chris Dickens
2008 Legjobb adaptált forgatókönyv Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
Ronald Harwood
2008 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2008 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) This Is England (2006)
Ez itt Anglia
2008 Legjobb díszlettervező Atonement (2007)
Vágy és vezeklés
Sarah Greenwood - Katie Spencer
2008 Legjobb eredeti forgatókönyv Juno (2007)
 
Diablo Cody
2008 Legjobb férfi főszereplő There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Daniel Day-Lewis
2008 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Javier Bardem
2008 Legjobb film Atonement (2007)
Vágy és vezeklés
2008 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) La Môme (2007)
Piaf
Christopher Gunning
2008 Legjobb hang The Bourne Ultimatum (2007)
A Bourne-ultimátum
2008 Legjobb képi effektusok The Golden Compass (2007)
Az arany iránytű
2008 Legjobb kosztümtervező La Môme (2007)
Piaf
Marit Allen
2008 Legjobb nem angol nyelvű film Das Leben der Anderen (2006)
A mások élete
2008 Legjobb női főszereplő La Môme (2007)
Piaf
Marion Cotillard
2008 Legjobb női mellékszereplő Michael Clayton (2007)
 
Tilda Swinton
2008 Legjobb operatőr No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Roger Deakins
2008 Legjobb rendező (David Lean-díj) No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2008 Legjobb smink/maszk La Môme (2007)
Piaf
2008 Legjobb vágás The Bourne Ultimatum (2007)
A Bourne-ultimátum
Christopher Rouse
2007 Carl Forman-díj a legígéretesebb elsőfilmesnek Red Road (2006)
 
Andrea Arnold
2007 Legjobb adaptált forgatókönyv The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Peter Morgan - Jeremy Brock
2007 Legjobb animációs film Happy Feet (2006)
Táncoló talpak
2007 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
2007 Legjobb díszlettervező Children of Men (2006)
Az ember gyermeke
2007 Legjobb eredeti forgatókönyv Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
Michael Arndt
2007 Legjobb férfi főszereplő The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Forest Whitaker
2007 Legjobb férfi mellékszereplő Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
Alan Arkin
2007 Legjobb film The Queen (2006)
A királynő
2007 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Babel (2006)
Bábel
Gustavo Santaolalla
2007 Legjobb hang Casino Royale (2006)
 
2007 Legjobb képi effektusok Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)
A Karib-tenger kalózai: Holtak kincse
2007 Legjobb kosztümtervező El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2007 Legjobb nem angol nyelvű film El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2007 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2007 Legjobb női mellékszereplő Dreamgirls (2006)
 
Jennifer Hudson
2007 Legjobb operatőr Children of Men (2006)
Az ember gyermeke
Emmanuel Lubezki
2007 Legjobb rendező (David Lean-díj) United 93 (2006)
A United 93-as
Paul Greengrass
2007 Legjobb smink/maszk El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2007 Legjobb vágás United 93 (2006)
A United 93-as
2006 Legjobb adaptált forgatókönyv Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Larry McMurtry - Diana Ossana
2006 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005)
Wallace & Gromit és az elvetemült veteménylény
2006 Legjobb díszlettervező Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter és a Tűz Serlege
2006 Legjobb eredeti forgatókönyv Crash (2004)
Ütközések
Paul Haggis - Bobby Moresco
2006 Legjobb férfi főszereplő Capote (2005)
 
Philip Seymour Hoffman
2006 Legjobb férfi mellékszereplő Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Jake Gyllenhaal
2006 Legjobb film Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
2006 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Memoirs of a Geisha (2005)
Egy gésa emlékiratai
John Williams
2006 Legjobb hang Walk the Line (2005)
A nyughatatlan
2006 Legjobb képi effektusok King Kong (2005)
 
2006 Legjobb kosztümtervező Memoirs of a Geisha (2005)
Egy gésa emlékiratai
2006 Legjobb nem angol nyelvű film De battre mon coeur s'est arrêté (2005)
Halálos szívdobbanás
2006 Legjobb női főszereplő Walk the Line (2005)
A nyughatatlan
Reese Witherspoon
2006 Legjobb női mellékszereplő Crash (2004)
Ütközések
Thandie Newton
2006 Legjobb operatőr Memoirs of a Geisha (2005)
Egy gésa emlékiratai
Dion Beebe
2006 Legjobb rendező (David Lean-díj) Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Ang Lee
2006 Legjobb smink/maszk The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
2006 Legjobb vágás The Constant Gardener (2005)
Az elszánt diplomata
2005 Legjobb adaptált forgatókönyv Sideways (2004)
Kerülőutak
Alexander Payne - Jim Taylor
2005 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) My Summer of Love (2004)
Szerelmem nyara
2005 Legjobb díszlettervező The Aviator (2004)
Aviátor
2005 Legjobb eredeti forgatókönyv Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Charlie Kaufman
2005 Legjobb férfi főszereplő Ray (2004)
 
Jamie Foxx
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Closer (2004)
Közelebb
Clive Owen
2005 Legjobb film The Aviator (2004)
Aviátor
2005 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Diarios de motocicleta (2004)
Che Guevara: A motoros naplója
Gustavo Santaolalla
2005 Legjobb hang Ray (2004)
 
2005 Legjobb képi effektusok The Day After Tomorrow (2004)
Holnapután
2005 Legjobb kosztümtervező Vera Drake (2004)
 
2005 Legjobb nem angol nyelvű film Diarios de motocicleta (2004)
Che Guevara: A motoros naplója
2005 Legjobb női főszereplő Vera Drake (2004)
 
Imelda Staunton
2005 Legjobb női mellékszereplő The Aviator (2004)
Aviátor
Cate Blanchett
2005 Legjobb operatőr Collateral (2004)
Collateral - A halál záloga
Dion Beebe - Paul Cameron
2005 Legjobb rendező (David Lean-díj) Vera Drake (2004)
 
Mike Leigh
2005 Legjobb smink/maszk The Aviator (2004)
Aviátor
2005 Legjobb vágás Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
2004 Legjobb adaptált forgatókönyv The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Phillippa Boyens - Peter Jackson - Fran Walsh
2004 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Touching the Void (2003)
Zuhanás a csendbe
2004 Legjobb díszlettervező Master and Commander: The Far Side of the World (2003)
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
2004 Legjobb eredeti forgatókönyv The Station Agent (2003)
Az állomásfőnök
Thomas McCarthy
2004 Legjobb férfi főszereplő Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Bill Murray
2004 Legjobb férfi mellékszereplő Love Actually (2003)
Igazából szerelem
Bill Nighy
2004 Legjobb film The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Cold Mountain (2003)
Hideghegy
Gabriel Yared - T-Bone Burnett
2004 Legjobb hang Master and Commander: The Far Side of the World (2003)
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
2004 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb kosztümtervező Master and Commander: The Far Side of the World (2003)
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
2004 Legjobb nem angol nyelvű film In This World (2002)
Ezen a világon
2004 Legjobb női főszereplő Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Scarlett Johansson
2004 Legjobb női mellékszereplő Cold Mountain (2003)
Hideghegy
Renée Zellweger
2004 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Andrew Lesnie
2004 Legjobb rendező (David Lean-díj) Master and Commander: The Far Side of the World (2003)
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
Peter Weir
2004 Legjobb smink/maszk Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)
A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka
2004 Legjobb vágás Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
2003 Legjobb adaptált forgatókönyv Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Charlie Kaufman - Donald Kaufman
2003 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) The Warrior (2001)
A harcos
2003 Legjobb díszlettervező Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
2003 Legjobb eredeti forgatókönyv Hable con ella (2002)
Beszélj hozzá!
Pedro Almodóvar
2003 Legjobb férfi főszereplő Gangs of New York (2002)
New York bandái
Daniel Day-Lewis
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Catch Me If You Can (2002)
Kapj el, ha tudsz
Christopher Walken
2003 Legjobb film The Pianist (2002)
A zongorista
2003 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) The Hours (2002)
Az órák
Philip Glass
2003 Legjobb hang Chicago (2002)
 
2003 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb kosztümtervező The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb nem angol nyelvű film Hable con ella (2002)
Beszélj hozzá!
2003 Legjobb női főszereplő The Hours (2002)
Az órák
Nicole Kidman
2003 Legjobb női mellékszereplő Chicago (2002)
 
Catherine Zeta-Jones
2003 Legjobb operatőr Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
Conrad L. Hall
2003 Legjobb rendező (David Lean-díj) The Pianist (2002)
A zongorista
Roman Polański
2003 Legjobb smink/maszk Frida (2002)
 
2003 Legjobb vágás Cidade de Deus (2002)
Isten városa
2002 Legjobb adaptált forgatókönyv Shrek (2001)
 
Ted Elliott - Terry Rossio - Joe Stillman - Roger S.H. Schulman
2002 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Gosford Park (2001)
 
2002 Legjobb díszlettervező Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Amélie csodálatos élete
2002 Legjobb eredeti forgatókönyv Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Amélie csodálatos élete
Guillaume Laurant - Jean-Pierre Jeunet
2002 Legjobb férfi főszereplő A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Russell Crowe
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Moulin Rouge! (2001)
 
Jim Broadbent
2002 Legjobb film The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Moulin Rouge! (2001)
 
Craig Armstrong - Marius De Vries
2002 Legjobb hang Moulin Rouge! (2001)
 
2002 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb kosztümtervező Gosford Park (2001)
 
2002 Legjobb nem angol nyelvű film Amores perros (2000)
Korcs szerelmek
2002 Legjobb női főszereplő Iris (2001)
Iris - Egy csodálatos női elme
Judi Dench
2002 Legjobb női mellékszereplő A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Jennifer Connelly
2002 Legjobb operatőr The Man Who Wasn't There (2001)
Az ember, aki ott se volt
Roger Deakins
2002 Legjobb rendező (David Lean-díj) The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Peter Jackson
2002 Legjobb smink/maszk The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb vágás Mulholland Dr. (2001)
Mulholland Drive - A sötétség útja
2001 Legjobb adaptált forgatókönyv Traffic (2000)
 
Stephen Gaghan
2001 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Billy Elliot (2000)
 
2001 Legjobb díszlettervező Gladiator (2000)
Gladiátor
2001 Legjobb eredeti forgatókönyv Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Cameron Crowe
2001 Legjobb férfi főszereplő Billy Elliot (2000)
 
Jamie Bell
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Traffic (2000)
 
Benicio Del Toro
2001 Legjobb film Gladiator (2000)
Gladiátor
2001 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Tan Dun
2001 Legjobb hang Almost Famous (2000)
Majdnem híres
2001 Legjobb képi effektusok The Perfect Storm (2000)
Viharzóna
2001 Legjobb kosztümtervező Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2001 Legjobb nem angol nyelvű film Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2001 Legjobb női főszereplő Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
Julia Roberts
2001 Legjobb női mellékszereplő Billy Elliot (2000)
 
Julie Walters
2001 Legjobb operatőr Gladiator (2000)
Gladiátor
John Mathieson
2001 Legjobb rendező (David Lean-díj) Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Ang Lee
2001 Legjobb smink/maszk How the Grinch Stole Christmas (2000)
A Grincs
2001 Legjobb vágás Gladiator (2000)
Gladiátor
2000 Legjobb adaptált forgatókönyv The End of the Affair (1999)
Egy kapcsolat vége
Neil Jordan
2000 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) East is East (1999)
A kelet az kelet
2000 Legjobb díszlettervező Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
2000 Legjobb eredeti forgatókönyv Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
Charlie Kaufman
2000 Legjobb férfi főszereplő American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Kevin Spacey
2000 Legjobb férfi mellékszereplő The Talented Mr. Ripley (1999)
A tehetséges Mr. Ripley
Jude Law
2000 Legjobb film American Beauty (1999)
Amerikai szépség
2000 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Thomas Newman
2000 Legjobb hang The Matrix (1999)
Mátrix
2000 Legjobb képi effektusok The Matrix (1999)
Mátrix
2000 Legjobb kosztümtervező Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
2000 Legjobb nem angol nyelvű film Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
2000 Legjobb női főszereplő American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Annette Bening
2000 Legjobb női mellékszereplő Tea with Mussolini (1999)
Tea Mussolinivel
Maggie Smith
2000 Legjobb operatőr American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Conrad L. Hall
2000 Legjobb rendező (David Lean-díj) Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
Pedro Almodóvar
2000 Legjobb smink/maszk Topsy-Turvy (1999)
Tingli-tangli
2000 Legjobb vágás American Beauty (1999)
Amerikai szépség
1999 Legjobb adaptált forgatókönyv Primary Colors (1998)
A nemzet színe-java
Elaine May
1999 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Elizabeth (1998)
 
1999 Legjobb díszlettervező The Truman Show (1998)
Truman show
1999 Legjobb eredeti forgatókönyv The Truman Show (1998)
Truman show
Andrew Niccol
1999 Legjobb férfi főszereplő La vita è bella (1997)
Az élet szép
Roberto Benigni
1999 Legjobb férfi mellékszereplő Elizabeth (1998)
 
Geoffrey Rush
1999 Legjobb film Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
1999 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Elizabeth (1998)
 
David Hirschfelder
1999 Legjobb hang Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
1999 Legjobb képi effektusok Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
1999 Legjobb kosztümtervező Velvet Goldmine (1998)
Bálványrock - Velvet Goldmine
1999 Legjobb nem angol nyelvű film Central do Brasil (1998)
Központi pályaudvar
1999 Legjobb női főszereplő Elizabeth (1998)
 
Cate Blanchett
1999 Legjobb női mellékszereplő Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
Judi Dench
1999 Legjobb operatőr Elizabeth (1998)
 
Remi Adefarasin
1999 Legjobb rendező (David Lean-díj) The Truman Show (1998)
Truman show
Peter Weir
1999 Legjobb smink/maszk Elizabeth (1998)
 
1999 Legjobb vágás Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
1998 Legjobb adaptált forgatókönyv Romeo+Juliet (1996)
Romeo+Júlia
Craig Pearce - Baz Luhrmann
1998 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Nil by Mouth (1997)
Éhkoppon
1998 Legjobb díszlettervező Romeo+Juliet (1996)
Romeo+Júlia
1998 Legjobb eredeti forgatókönyv Nil by Mouth (1997)
Éhkoppon
Gary Oldman
1998 Legjobb férfi főszereplő The Full Monty (1997)
Alul semmi
Robert Carlyle
1998 Legjobb férfi mellékszereplő The Full Monty (1997)
Alul semmi
Tom Wilkinson
1998 Legjobb film The Full Monty (1997)
Alul semmi
1998 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Romeo+Juliet (1996)
Romeo+Júlia
Nellee Hooper
1998 Legjobb hang L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
1998 Legjobb képi effektusok The Fifth Element (1997)
Az ötödik elem
1998 Legjobb kosztümtervező Mrs. Brown (1997)
Botrány a birodalomban
1998 Legjobb nem angol nyelvű film L'Appartement (1996)
Szerelmi fészek
1998 Legjobb női főszereplő Mrs. Brown (1997)
Botrány a birodalomban
Judi Dench
1998 Legjobb női mellékszereplő The Ice Storm (1997)
Jégvihar
Sigourney Weaver
1998 Legjobb operatőr The Wings of the Dove (1997)
A galamb szárnyai
Eduardo Serra
1998 Legjobb rendező (David Lean-díj) Romeo+Juliet (1996)
Romeo+Júlia
Baz Luhrmann
1998 Legjobb smink/maszk The Wings of the Dove (1997)
A galamb szárnyai
1998 Legjobb vágás L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
1997 Legjobb adaptált forgatókönyv The English Patient (1996)
Az angol beteg
Anthony Minghella
1997 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Secrets & Lies (1996)
Titkok és hazugságok
1997 Legjobb díszlettervező Richard III (1995)
III. Richárd
1997 Legjobb eredeti forgatókönyv Secrets & Lies (1996)
Titkok és hazugságok
Mike Leigh
1997 Legjobb férfi főszereplő Shine (1996)
Ragyogj!
Geoffrey Rush
1997 Legjobb férfi mellékszereplő The Crucible (1996)
A salemi boszorkányok
Paul Scofield
1997 Legjobb film The English Patient (1996)
Az angol beteg
1997 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) The English Patient (1996)
Az angol beteg
Gabriel Yared
1997 Legjobb hang Shine (1996)
Ragyogj!
1997 Legjobb képi effektusok Twister (1996)
 
1997 Legjobb kosztümtervező Richard III (1995)
III. Richárd
1997 Legjobb nem angol nyelvű film Ridicule (1996)
Rizsporos intrikák
1997 Legjobb női főszereplő Secrets & Lies (1996)
Titkok és hazugságok
Brenda Blethyn
1997 Legjobb női mellékszereplő The English Patient (1996)
Az angol beteg
Juliette Binoche
1997 Legjobb operatőr The English Patient (1996)
Az angol beteg
John Seale
1997 Legjobb rendező (David Lean-díj) Fargo (1996)
 
Joel Coen
1997 Legjobb smink/maszk The Nutty Professor (1996)
A bölcsek kövére
1997 Legjobb vágás The English Patient (1996)
Az angol beteg
1996 Legjobb adaptált forgatókönyv Trainspotting (1996)
 
John Hodge
1996 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) The Madness of King George (1994)
György király
1996 Legjobb díszlettervező Apollo 13 (1995)
 
1996 Legjobb eredeti forgatókönyv The Usual Suspects (1995)
Közönséges bűnözők
Christopher McQuarrie
1996 Legjobb férfi főszereplő The Madness of King George (1994)
György király
Nigel Hawthorne
1996 Legjobb férfi mellékszereplő Rob Roy (1995)
 
Tim Roth
1996 Legjobb film Sense and Sensibility (1995)
Értelem és érzelem
1996 Legjobb film The Usual Suspects (1995)
Közönséges bűnözők
1996 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Il postino (1994)
Neruda postása
Luis Enríquez Bacalov
1996 Legjobb hang Braveheart (1995)
A rettenthetetlen
1996 Legjobb képi effektusok Apollo 13 (1995)
 
1996 Legjobb kosztümtervező Braveheart (1995)
A rettenthetetlen
1996 Legjobb nem angol nyelvű film Il postino (1994)
Neruda postása
1996 Legjobb női főszereplő Sense and Sensibility (1995)
Értelem és érzelem
Emma Thompson
1996 Legjobb női mellékszereplő Sense and Sensibility (1995)
Értelem és érzelem
Kate Winslet
1996 Legjobb operatőr Braveheart (1995)
A rettenthetetlen
John Toll
1996 Legjobb rendező (David Lean-díj) Il postino (1994)
Neruda postása
Michael Radford
1996 Legjobb smink/maszk The Madness of King George (1994)
György király
1996 Legjobb vágás The Usual Suspects (1995)
Közönséges bűnözők
1995 Legjobb adaptált forgatókönyv Quiz Show (1994)
Kvíz show
Paul Attanasio
1995 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Shallow Grave (1994)
Sekély sírhant
1995 Legjobb díszlettervező Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)
Interjú a vámpírral
1995 Legjobb eredeti forgatókönyv Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino - Roger Avary
1995 Legjobb férfi főszereplő Four Weddings and a Funeral (1994)
Négy esküvő és egy temetés
Hugh Grant
1995 Legjobb férfi mellékszereplő Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Samuel L. Jackson
1995 Legjobb film Four Weddings and a Funeral (1994)
Négy esküvő és egy temetés
1995 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Backbeat (1993)
Backbeat - A bandából legenda lett
Don Was
1995 Legjobb hang Speed (1994)
Féktelenül
1995 Legjobb képi effektusok Forrest Gump (1994)
 
1995 Legjobb kosztümtervező The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert (1994)
Priscilla, a sivatag királynőjének kalandjai
1995 Legjobb nem angol nyelvű film Belle epoque (1992)
 
1995 Legjobb nem angol nyelvű film Huozhe (1994)
Élni
1995 Legjobb női főszereplő The Client (1994)
Az ügyfél
Susan Sarandon
1995 Legjobb női mellékszereplő Four Weddings and a Funeral (1994)
Négy esküvő és egy temetés
Kristin Scott Thomas
1995 Legjobb operatőr Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)
Interjú a vámpírral
Philippe Rousselot
1995 Legjobb rendező (David Lean-díj) Four Weddings and a Funeral (1994)
Négy esküvő és egy temetés
Mike Newell
1995 Legjobb smink/maszk The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert (1994)
Priscilla, a sivatag királynőjének kalandjai
1995 Legjobb vágás Speed (1994)
Féktelenül
1994 Legjobb adaptált forgatókönyv Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Zaillian
1994 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) Shadowlands (1993)
Árnyékország
1994 Legjobb díszlettervező The Piano (1993)
Zongoralecke
1994 Legjobb eredeti filmzene Schindler's List (1993)
Schindler listája
John Williams
1994 Legjobb eredeti forgatókönyv Groundhog Day (1993)
Idétlen időkig
Danny Rubin - Harold Ramis
1994 Legjobb férfi főszereplő Shadowlands (1993)
Árnyékország
Anthony Hopkins
1994 Legjobb férfi mellékszereplő Schindler's List (1993)
Schindler listája
Ralph Fiennes
1994 Legjobb film Schindler's List (1993)
Schindler listája
1994 Legjobb hang The Fugitive (1993)
A szökevény
1994 Legjobb képi effektusok Jurassic Park (1993)
 
1994 Legjobb kosztümtervező The Piano (1993)
Zongoralecke
1994 Legjobb nem angol nyelvű film Ba wang bie ji (1993)
Isten veled, ágyasom!
1994 Legjobb női főszereplő The Piano (1993)
Zongoralecke
Holly Hunter
1994 Legjobb női mellékszereplő The Age of Innocence (1993)
Az ártatlanság kora
Miriam Margolyes
1994 Legjobb operatőr Schindler's List (1993)
Schindler listája
Janusz Kaminski
1994 Legjobb rendező (David Lean-díj) Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg
1994 Legjobb smink/maszk Orlando (1992)
 
1994 Legjobb vágás Schindler's List (1993)
Schindler listája
1993 Legjobb adaptált forgatókönyv The Player (1992)
A játékos
Michael Tolkin
1993 Legjobb brit film (Alexander Korda-díj) The Crying Game (1992)
A síró játék
1993 Legjobb díszlettervező Strictly Ballroom (1992)
Kötelező táncok
1993 Legjobb eredeti filmzene Strictly Ballroom (1992)
Kötelező táncok
David Hirschfelder
1993 Legjobb eredeti forgatókönyv Husbands and Wives (1992)
Férjek és feleségek
Woody Allen
1993 Legjobb férfi főszereplő Chaplin (1992)
 
Robert Downey Jr.
1993 Legjobb férfi mellékszereplő Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
Gene Hackman
1993 Legjobb film Howards End (1992)
Szellem a házban
1993 Legjobb hang JFK (1991)
JFK - A nyitott dosszié
1993 Legjobb képi effektusok Death Becomes Her (1992)
Jól áll neki a halál
1993 Legjobb kosztümtervező Strictly Ballroom (1992)
Kötelező táncok
1993 Legjobb nem angol nyelvű film Da hong deng long gao gao gua (1991)
A vörös lámpások
1993 Legjobb női főszereplő Howards End (1992)
Szellem a házban
Emma Thompson
1993 Legjobb operatőr The Last of the Mohicans (1992)
Az utolsó mohikán
Dante Spinotti
1993 Legjobb rendező The Player (1992)
A játékos
Robert Altman
1993 Legjobb smink/maszk The Last of the Mohicans (1992)
Az utolsó mohikán
1993 Legjobb vágás JFK (1991)
JFK - A nyitott dosszié
1992 Legjobb adaptált forgatókönyv The Commitments (1991)
 
Dick Clement - Ian La Frenais - Roddy Doyle
1992 Legjobb díszlettervező Edward Scissorhands (1990)
Ollókezű Edward
1992 Legjobb eredeti filmzene Cyrano de Bergerac (1990)
 
Jean-Claude Petit
1992 Legjobb eredeti forgatókönyv Truly Madly Deeply (1990)
Szívből, igazán
Anthony Minghella
1992 Legjobb férfi főszereplő The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Anthony Hopkins
1992 Legjobb férfi mellékszereplő Robin Hood: Prince of Thieves (1991)
Robin Hood, a tolvajok fejedelme
Alan Rickman
1992 Legjobb film The Commitments (1991)
 
1992 Legjobb hang Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
1992 Legjobb képi effektusok Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
1992 Legjobb kosztümtervező Cyrano de Bergerac (1990)
 
1992 Legjobb nem angol nyelvű film Das Schreckliche Mädchen (1990)
A rémes lány
1992 Legjobb női főszereplő The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jodie Foster
1992 Legjobb női mellékszereplő Frankie and Johnny (1991)
Krumplirózsa
Kate Nelligan
1992 Legjobb operatőr Cyrano de Bergerac (1990)
 
Pierre Lhomme
1992 Legjobb rendező The Commitments (1991)
 
Alan Parker
1992 Legjobb smink/maszk Cyrano de Bergerac (1990)
 
1992 Legjobb vágás The Commitments (1991)
 
1991 Legjobb adaptált forgatókönyv Goodfellas (1990)
Nagymenők
Nicholas Pileggi - Martin Scorsese
1991 Legjobb díszlettervező Dick Tracy (1990)
 
1991 Legjobb eredeti filmzene Nuovo Cinema Paradiso (1988)
Cinema Paradiso
Ennio Morricone - Andrea Morricone
1991 Legjobb eredeti forgatókönyv Nuovo Cinema Paradiso (1988)
Cinema Paradiso
Giuseppe Tornatore
1991 Legjobb férfi főszereplő Nuovo Cinema Paradiso (1988)
Cinema Paradiso
Philippe Noiret
1991 Legjobb férfi mellékszereplő Nuovo Cinema Paradiso (1988)
Cinema Paradiso
Salvatore Cascio
1991 Legjobb film Goodfellas (1990)
Nagymenők
1991 Legjobb hang The Fabulous Baker Boys (1989)
Azok a csodálatos Baker fiúk
1991 Legjobb képi effektusok Honey, I Shrunk the Kids (1989)
Drágám, a kölykök összementek!
1991 Legjobb kosztümtervező Goodfellas (1990)
Nagymenők
1991 Legjobb nem angol nyelvű film Nuovo Cinema Paradiso (1988)
Cinema Paradiso
1991 Legjobb női főszereplő Driving Miss Daisy (1989)
Miss Daisy sofőrje
Jessica Tandy
1991 Legjobb női mellékszereplő Ghost (1990)
 
Whoopi Goldberg
1991 Legjobb operatőr The Sheltering Sky (1990)
Oltalmazó ég
Vittorio Storaro
1991 Legjobb rendező Goodfellas (1990)
Nagymenők
Martin Scorsese
1991 Legjobb smink/maszk Dick Tracy (1990)
 
1991 Legjobb vágás Goodfellas (1990)
Nagymenők
1990 Legjobb adaptált forgatókönyv Dangerous Liaisons (1988)
Veszedelmes viszonyok
Christopher Hampton
1990 Legjobb díszlettervező The Adventures of Baron Munchausen (1988)
Münchausen báró kalandjai
1990 Legjobb eredeti filmzene Dead Poets Society (1989)
Holt költők társasága
Maurice Jarre
1990 Legjobb eredeti forgatókönyv When Harry Met Sally... (1989)
Harry és Sally
Nora Ephron
1990 Legjobb férfi főszereplő My Left Foot: The Story of Christy Brown (1989)
A bal lábam: Christy Brown története
Daniel Day-Lewis
1990 Legjobb férfi mellékszereplő My Left Foot: The Story of Christy Brown (1989)
A bal lábam: Christy Brown története
Ray McAnally
1990 Legjobb film Dead Poets Society (1989)
Holt költők társasága
1990 Legjobb hang Mississippi Burning (1988)
Lángoló Mississippi
1990 Legjobb képi effektusok Back to the Future Part II (1989)
Vissza a jövőbe 2.
1990 Legjobb kosztümtervező The Adventures of Baron Munchausen (1988)
Münchausen báró kalandjai
1990 Legjobb nem angol nyelvű film La vie et rien d'autre (1989)
Az élet és semmi más
1990 Legjobb női főszereplő Shirley Valentine (1989)
 
Pauline Collins
1990 Legjobb női mellékszereplő Dangerous Liaisons (1988)
Veszedelmes viszonyok
Michelle Pfeiffer
1990 Legjobb operatőr Mississippi Burning (1988)
Lángoló Mississippi
Peter Biziou
1990 Legjobb rendező Henry V (1989)
V. Henrik
Kenneth Branagh
1990 Legjobb smink/maszk The Adventures of Baron Munchausen (1988)
Münchausen báró kalandjai
1990 Legjobb vágás Mississippi Burning (1988)
Lángoló Mississippi
1989 Legjobb adaptált forgatókönyv The Unbearable Lightness of Being (1988)
A lét elviselhetetlen könnyűsége
Jean-Claude Carrière - Philip Kaufman
1989 Legjobb díszlettervező Tucker: The Man and His Dream (1988)
Tucker, az autóbolond
1989 Legjobb eredeti filmzene Empire of the Sun (1987)
A nap birodalma
John Williams
1989 Legjobb eredeti forgatókönyv A World Apart (1988)
Elválasztott világ
Shawn Slovo
1989 Legjobb férfi főszereplő A Fish Called Wanda (1988)
A hal neve: Wanda
John Cleese
1989 Legjobb férfi mellékszereplő A Fish Called Wanda (1988)
A hal neve: Wanda
Michael Palin
1989 Legjobb film The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
1989 Legjobb hang Empire of the Sun (1987)
A nap birodalma
1989 Legjobb képi effektusok Who Framed Roger Rabbit (1988)
Roger nyúl a pácban
1989 Legjobb kosztümtervező The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
1989 Legjobb nem angol nyelvű film Babettes gaestebud (1987)
Babette lakomája
1989 Legjobb női főszereplő The Lonely Passion of Judith Hearne (1987)
Kései szenvedély
Maggie Smith
1989 Legjobb női mellékszereplő Moonstruck (1987)
Holdkórosok
Olympia Dukakis
1989 Legjobb operatőr Empire of the Sun (1987)
A nap birodalma
Allen Daviau
1989 Legjobb rendező Au revoir les enfants (1987)
Viszontlátásra, gyerekek!
Louis Malle
1989 Legjobb smink/maszk The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
1989 Legjobb vágás Fatal Attraction (1987)
Végzetes vonzerő
1988 Legjobb adaptált forgatókönyv Jean de Florette (1986)
A paradicsom...
Claude Berri - Gérard Brach
1988 Legjobb díszlettervező Radio Days (1987)
A rádió aranykora
1988 Legjobb eredeti filmzene The Untouchables (1987)
Aki legyőzte Al Caponét
Ennio Morricone
1988 Legjobb eredeti forgatókönyv Wish You Were Here (1987)
Bárcsak itt lennél
David Leland
1988 Legjobb férfi főszereplő Der Name der Rose (1986)
A rózsa neve
Sean Connery
1988 Legjobb férfi mellékszereplő Jean de Florette (1986)
A paradicsom...
Daniel Auteuil
1988 Legjobb film Jean de Florette (1986)
A paradicsom...
1988 Legjobb hang Cry Freedom (1987)
Kiálts szabadságért!
1988 Legjobb képi effektusok The Witches of Eastwick (1987)
Az eastwicki boszorkányok
1988 Legjobb kosztümtervező Radio Days (1987)
A rádió aranykora
1988 Legjobb nem angol nyelvű film Offret (1986)
Áldozathozatal
1988 Legjobb női főszereplő 84 Charing Cross Road (1987)
Egy ház Londonban
Anne Bancroft
1988 Legjobb női mellékszereplő Hope and Glory (1987)
Remény és dicsőség
Susan Wooldridge
1988 Legjobb operatőr Jean de Florette (1986)
A paradicsom...
Bruno Nuytten
1988 Legjobb rendező Platoon (1986)
A szakasz
Oliver Stone
1988 Legjobb smink/maszk Der Name der Rose (1986)
A rózsa neve
1988 Legjobb vágás Platoon (1986)
A szakasz
1987 Legjobb adaptált forgatókönyv Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
Kurt Luedtke
1987 Legjobb díszlettervező A Room with a View (1986)
Szoba kilátással
1987 Legjobb eredeti filmzene The Mission (1986)
A misszió
Ennio Morricone
1987 Legjobb eredeti forgatókönyv Hannah and Her Sisters (1986)
Hannah és nővérei
Woody Allen
1987 Legjobb férfi főszereplő Mona Lisa (1986)
 
Bob Hoskins
1987 Legjobb férfi mellékszereplő The Mission (1986)
A misszió
Ray McAnally
1987 Legjobb film A Room with a View (1986)
Szoba kilátással
1987 Legjobb hang Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
1987 Legjobb képi effektusok Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
1987 Legjobb nem angol nyelvű film Ran (1985)
Ran - Káosz
1987 Legjobb női főszereplő A Room with a View (1986)
Szoba kilátással
Maggie Smith
1987 Legjobb női mellékszereplő A Room with a View (1986)
Szoba kilátással
Judi Dench
1987 Legjobb operatőr Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
David Watkin
1987 Legjobb rendező Hannah and Her Sisters (1986)
Hannah és nővérei
Woody Allen
1987 Legjobb smink/maszk Ran (1985)
Ran - Káosz
1987 Legjobb vágás The Mission (1986)
A misszió
1986 Legjobb adaptált forgatókönyv Prizzi's Honor (1985)
A Prizzik becsülete
Richard Condon - Janet Roach
1986 Legjobb díszlettervező Brazil (1985)
 
1986 Legjobb eredeti filmzene Witness (1985)
A kis szemtanú
Maurice Jarre
1986 Legjobb eredeti forgatókönyv The Purple Rose of Cairo (1985)
Kairó bíbor rózsája
Woody Allen
1986 Legjobb férfi főszereplő Kiss of the Spider Woman (1985)
A Pókasszony csókja
William Hurt
1986 Legjobb férfi mellékszereplő Defence of the Realm (1985)
A birodalom védelme
Denholm Elliott
1986 Legjobb film The Purple Rose of Cairo (1985)
Kairó bíbor rózsája
1986 Legjobb hang Amadeus (1984)
 
1986 Legjobb képi effektusok Brazil (1985)
 
1986 Legjobb kosztümtervező The Cotton Club (1984)
Gengszterek klubja
1986 Legjobb nem angol nyelvű film Redl ezredes (1985)
Oberst Redl
1986 Legjobb női főszereplő A Passage to India (1984)
Út Indiába
Peggy Ashcroft
1986 Legjobb női mellékszereplő Desperately Seeking Susan (1985)
Kétségbeesve keresem Susant
Rosanna Arquette
1986 Legjobb operatőr Amadeus (1984)
 
Miroslav Ondrícek
1986 Legjobb smink/maszk Amadeus (1984)
 
1986 Legjobb vágás Amadeus (1984)
 
1985 Legjobb adaptált forgatókönyv The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
Bruce Robinson
1985 Legjobb betétdal Ghostbusters (1984)
Szellemirtók
1985 Legjobb díszlettervező The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
1985 Legjobb eredeti filmzene Once Upon a Time in America (1984)
Volt egyszer egy Amerika
Ennio Morricone
1985 Legjobb eredeti forgatókönyv Broadway Danny Rose (1984)
 
Woody Allen
1985 Legjobb férfi főszereplő The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
Haing S. Ngor
1985 Legjobb férfi mellékszereplő A Private Function (1984)
Magánpraxis
Denholm Elliott
1985 Legjobb film The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
1985 Legjobb hang The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
1985 Legjobb képi effektusok Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)
Indiana Jones és a végzet temploma
1985 Legjobb kosztümtervező Once Upon a Time in America (1984)
Volt egyszer egy Amerika
1985 Legjobb női főszereplő A Private Function (1984)
Magánpraxis
Maggie Smith
1985 Legjobb női mellékszereplő A Private Function (1984)
Magánpraxis
Liz Smith
1985 Legjobb operatőr The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
Chris Menges
1985 Legjobb rendező Paris, Texas (1984)
Párizs, Texas
Wim Wenders
1985 Legjobb smink/maszk Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes (1984)
Tarzan, a majmok ura
1985 Legjobb vágás The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
1984 Legjobb adaptált forgatókönyv Heat and Dust (1983)
Hőség és por
Ruth Prawer Jhabvala
1984 Legjobb betétdal An Officer and a Gentleman (1982)
Garni-zóna
1984 Legjobb díszlettervező La Traviata (1982)
Traviata
1984 Legjobb eredeti filmzene Merry Christmas, Mr. Lawrence (1983)
Boldog karácsonyt Mr. Lawrence!
Ryuichi Sakamoto
1984 Legjobb eredeti forgatókönyv The King of Comedy (1983)
A komédia királya
Paul D. Zimmerman
1984 Legjobb férfi főszereplő Educating Rita (1983)
Rita többet akar - Szebb dalt énekelni
Michael Caine
1984 Legjobb férfi főszereplő Tootsie (1982)
Aranyoskám
Dustin Hoffman
1984 Legjobb férfi mellékszereplő Trading Places (1983)
Szerepcsere
Denholm Elliott
1984 Legjobb film Educating Rita (1983)
Rita többet akar - Szebb dalt énekelni
1984 Legjobb hang WarGames (1983)
Háborús játékok
1984 Legjobb képi effektusok Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
1984 Legjobb kosztümtervező La Traviata (1982)
Traviata
1984 Legjobb nem angol nyelvű film Danton (1983)
 
1984 Legjobb női főszereplő Educating Rita (1983)
Rita többet akar - Szebb dalt énekelni
Julie Walters
1984 Legjobb női mellékszereplő Trading Places (1983)
Szerepcsere
Jamie Lee Curtis
1984 Legjobb operatőr Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
Sven Nykvist
1984 Legjobb rendező Local Hero (1983)
Porunk hőse
Bill Forsyth
1984 Legjobb smink/maszk Tootsie (1982)
Aranyoskám
1984 Legjobb vágás Flashdance (1983)
 
1983 Legjobb betétdal Pink Floyd The Wall (1982)
Pink Floyd: A fal
1983 Legjobb díszlettervező Blade Runner (1982)
Szárnyas fejvadász
1983 Legjobb eredeti filmzene E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
John Williams
1983 Legjobb férfi főszereplő Gandhi (1982)
 
Ben Kingsley
1983 Legjobb férfi mellékszereplő Reds (1981)
Vörösök
Jack Nicholson
1983 Legjobb film Gandhi (1982)
 
1983 Legjobb forgatókönyv Missing (1982)
Eltűntnek nyilvánítva
Constantin Costa-Gavras - Donald Stewart
1983 Legjobb hang Pink Floyd The Wall (1982)
Pink Floyd: A fal
1983 Legjobb képi effektusok Poltergeist (1982)
Poltergeist - Kopogó szellem
1983 Legjobb kosztümtervező Blade Runner (1982)
Szárnyas fejvadász
1983 Legjobb nem angol nyelvű film Cristo si è fermato a Eboli (1979)
Krisztus megállt Ebolinál
1983 Legjobb női főszereplő On Golden Pond (1981)
Aranytó
Katharine Hepburn
1983 Legjobb női mellékszereplő Gandhi (1982)
 
Rohini Hattangadi
1983 Legjobb női mellékszereplő Reds (1981)
Vörösök
Maureen Stapleton
1983 Legjobb operatőr Blade Runner (1982)
Szárnyas fejvadász
Jordan Cronenweth
1983 Legjobb rendező Gandhi (1982)
 
Richard Attenborough
1983 Legjobb smink/maszk La guerre du feu (1981)
A tűz háborúja
1983 Legjobb vágás Missing (1982)
Eltűntnek nyilvánítva
1982 Legjobb díszlettervező Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
1982 Legjobb férfi főszereplő Atlantic City (1980)
 
Burt Lancaster
1982 Legjobb férfi mellékszereplő Chariots of Fire (1981)
Tűzszekerek
Ian Holm
1982 Legjobb film Chariots of Fire (1981)
Tűzszekerek
1982 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) The French Lieutenant's Woman (1981)
A francia hadnagy szeretője
Carl Davis
1982 Legjobb forgatókönyv Gregory's Girl (1981)
Gregory barátnője
Bill Forsyth
1982 Legjobb hang The French Lieutenant's Woman (1981)
A francia hadnagy szeretője
1982 Legjobb kosztümtervező Chariots of Fire (1981)
Tűzszekerek
1982 Legjobb női főszereplő The French Lieutenant's Woman (1981)
A francia hadnagy szeretője
Meryl Streep
1982 Legjobb operatőr Tess (1979)
Egy tiszta nő
Ghislain Cloquet - Geoffrey Unsworth
1982 Legjobb rendező Atlantic City (1980)
 
Louis Malle
1982 Legjobb vágás Raging Bull (1980)
Dühöngő bika
1981 Legjobb díszlettervező The Elephant Man (1980)
Az elefántember
1981 Legjobb eredeti filmzene Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
John Williams
1981 Legjobb férfi főszereplő The Elephant Man (1980)
Az elefántember
John Hurt
1981 Legjobb film The Elephant Man (1980)
Az elefántember
1981 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Fame (1980)
Hírnév
Michael Gore
1981 Legjobb forgatókönyv Being There (1979)
Isten hozta, Mister!
Jerzy Kosinski
1981 Legjobb hang Fame (1980)
Hírnév
1981 Legjobb kosztümtervező Kagemusha (1980)
Árnyéklovas
1981 Legjobb operatőr All That Jazz (1979)
Mindhalálig zene
Giuseppe Rotunno
1981 Legjobb rendező Kagemusha (1980)
Árnyéklovas
Akira Kurosawa
1981 Legjobb vágás All That Jazz (1979)
Mindhalálig zene
1980 Legjobb díszlettervező Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
1980 Legjobb férfi főszereplő The China Syndrome (1979)
Kína-szindróma
Jack Lemmon
1980 Legjobb férfi mellékszereplő Apocalypse Now (1979)
Apokalipszis most
Robert Duvall
1980 Legjobb film Manhattan (1979)
 
1980 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Days of Heaven (1978)
Mennyei napok
Ennio Morricone
1980 Legjobb forgatókönyv Manhattan (1979)
 
Woody Allen - Marshall Brickman
1980 Legjobb hang Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
1980 Legjobb kosztümtervező Yanks (1979)
Jenkik
1980 Legjobb női főszereplő The China Syndrome (1979)
Kína-szindróma
Jane Fonda
1980 Legjobb női mellékszereplő Yanks (1979)
Jenkik
Rachel Roberts (I)
1980 Legjobb operatőr The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
Zsigmond Vilmos
1980 Legjobb rendező Apocalypse Now (1979)
Apokalipszis most
Francis Ford Coppola
1980 Legjobb vágás The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
1979 Legjobb díszlettervező Close Encounters of the Third Kind (1977)
Harmadik típusú találkozások
1979 Legjobb férfi főszereplő The Goodbye Girl (1977)
Hölgyem, Isten áldja
Richard Dreyfuss
1979 Legjobb férfi mellékszereplő Midnight Express (1978)
Éjféli expressz
John Hurt
1979 Legjobb film Julia (1977)
Júlia
1979 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
John Williams
1979 Legjobb forgatókönyv Julia (1977)
Júlia
Alvin Sargent
1979 Legjobb hang Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1979 Legjobb kosztümtervező Death on the Nile (1978)
Halál a Níluson
1979 Legjobb női főszereplő Julia (1977)
Júlia
Jane Fonda
1979 Legjobb női mellékszereplő Interiors (1978)
Belső terek
Geraldine Page
1979 Legjobb operatőr Julia (1977)
Júlia
Douglas Slocombe
1979 Legjobb rendező Midnight Express (1978)
Éjféli expressz
Alan Parker
1979 Legjobb vágás Midnight Express (1978)
Éjféli expressz
1978 Legjobb díszlettervező Il Casanova di Federico Fellini (1976)
Casanova
1978 Legjobb férfi főszereplő Network (1976)
Hálózat
Peter Finch
1978 Legjobb férfi mellékszereplő A Bridge Too Far (1977)
A híd túl messze van
Edward Fox
1978 Legjobb film Annie Hall (1977)
 
1978 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) A Bridge Too Far (1977)
A híd túl messze van
John Addison
1978 Legjobb forgatókönyv Annie Hall (1977)
 
Woody Allen - Marshall Brickman
1978 Legjobb hang A Bridge Too Far (1977)
A híd túl messze van
1978 Legjobb kosztümtervező Il Casanova di Federico Fellini (1976)
Casanova
1978 Legjobb női főszereplő Annie Hall (1977)
 
Diane Keaton
1978 Legjobb női mellékszereplő Equus (1977)
 
Jenny Agutter
1978 Legjobb operatőr A Bridge Too Far (1977)
A híd túl messze van
Geoffrey Unsworth
1978 Legjobb rendező Annie Hall (1977)
 
Woody Allen
1978 Legjobb vágás Annie Hall (1977)
 
1977 Legjobb díszlettervező Bugsy Malone (1976)
 
1977 Legjobb férfi főszereplő One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
Jack Nicholson
1977 Legjobb férfi mellékszereplő One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
Brad Dourif
1977 Legjobb film One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
1977 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Taxi Driver (1976)
Taxisofőr
Bernard Herrmann
1977 Legjobb forgatókönyv Bugsy Malone (1976)
 
Alan Parker
1977 Legjobb hang Bugsy Malone (1976)
 
1977 Legjobb kosztümtervező Die Marquise von O... (1976)
O. márkiné
1977 Legjobb női főszereplő One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
Louise Fletcher
1977 Legjobb női mellékszereplő Bugsy Malone (1976)
 
Jodie Foster
1977 Legjobb női mellékszereplő Taxi Driver (1976)
Taxisofőr
Jodie Foster
1977 Legjobb operatőr Picnic at Hanging Rock (1975)
Piknik a Függő sziklánál
Russel Boyd
1977 Legjobb rendező One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
Milos Forman
1977 Legjobb vágás One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
1976 Legjobb díszlettervező Rollerball (1975)
 
1976 Legjobb férfi főszereplő Dog Day Afternoon (1975)
Kánikulai délután
Al Pacino
1976 Legjobb férfi főszereplő The Godfather: Part II (1974)
A keresztapa 2.
Al Pacino
1976 Legjobb férfi mellékszereplő The Towering Inferno (1974)
Pokoli torony
Fred Astaire
1976 Legjobb film Alice Doesn't Live Here Anymore (1974)
Alice már nem lakik itt
1976 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Jaws (1975)
Cápa
John Williams
1976 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) The Towering Inferno (1974)
Pokoli torony
John Williams
1976 Legjobb forgatókönyv Alice Doesn't Live Here Anymore (1974)
Alice már nem lakik itt
Robert Getchell
1976 Legjobb hang Nashville (1975)
 
1976 Legjobb kosztümtervező The Day of the Locust (1975)
A sáska napja
1976 Legjobb női főszereplő Alice Doesn't Live Here Anymore (1974)
Alice már nem lakik itt
Ellen Burstyn
1976 Legjobb női mellékszereplő Alice Doesn't Live Here Anymore (1974)
Alice már nem lakik itt
Diane Ladd
1976 Legjobb operatőr Barry Lyndon (1975)
 
John Alcott
1976 Legjobb rendező Barry Lyndon (1975)
 
Stanley Kubrick
1976 Legjobb vágás Dog Day Afternoon (1975)
Kánikulai délután
1975 Legjobb díszlettervező The Great Gatsby (1974)
A nagy Gatsby
1975 Legjobb férfi főszereplő Chinatown (1974)
Kínai negyed
Jack Nicholson
1975 Legjobb férfi főszereplő The Last Detail (1973)
Az utolsó szolgálat
Jack Nicholson
1975 Legjobb férfi mellékszereplő Murder on the Orient Express (1974)
Gyilkosság az Orient expresszen
John Gielgud
1975 Legjobb film Lacombe Lucien (1974)
 
1975 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Murder on the Orient Express (1974)
Gyilkosság az Orient expresszen
Richard Rodney Bennett
1975 Legjobb forgatókönyv Chinatown (1974)
Kínai negyed
Robert Towne
1975 Legjobb forgatókönyv The Last Detail (1973)
Az utolsó szolgálat
Robert Towne
1975 Legjobb hang The Conversation (1974)
Magánbeszélgetés
1975 Legjobb kosztümtervező The Great Gatsby (1974)
A nagy Gatsby
1975 Legjobb női főszereplő Summer Wishes, Winter Dreams (1973)
 
Joanne Woodward
1975 Legjobb női mellékszereplő Murder on the Orient Express (1974)
Gyilkosság az Orient expresszen
Ingrid Bergman
1975 Legjobb operatőr The Great Gatsby (1974)
A nagy Gatsby
Douglas Slocombe
1975 Legjobb rendező Chinatown (1974)
Kínai negyed
Roman Polański
1975 Legjobb vágás The Conversation (1974)
Magánbeszélgetés
1974 Legjobb díszlettervező The Hireling (1973)
A Lady sofőrje
1974 Legjobb férfi főszereplő Pete 'n' Tillie (1972)
Micsoda házasság!
Walter Matthau
1974 Legjobb férfi főszereplő Charley Varrick (1973)
 
Walter Matthau
1974 Legjobb férfi mellékszereplő O Lucky Man! (1973)
A szerencse fia
Arthur Lowe
1974 Legjobb film La nuit américaine (1973)
Amerikai éjszaka
1974 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) O Lucky Man! (1973)
A szerencse fia
Alan Price
1974 Legjobb forgatókönyv Le charme discret de la bourgeoisie (1972)
A burzsoázia diszkrét bája
Luis Buñuel - Jean-Claude Carrière
1974 Legjobb hang Jesus Christ Superstar (1973)
Jézus Krisztus Szupersztár
1974 Legjobb kosztümtervező The Hireling (1973)
A Lady sofőrje
1974 Legjobb női főszereplő Le charme discret de la bourgeoisie (1972)
A burzsoázia diszkrét bája
Stéphane Audran
1974 Legjobb női főszereplő Juste avant la nuit (1971)
Mielőtt leszáll az éj
Stéphane Audran
1974 Legjobb női mellékszereplő La nuit américaine (1973)
Amerikai éjszaka
Valentina Cortese
1974 Legjobb operatőr Don't Look Now (1973)
Ne nézz vissza!
Anthony B. Richmond
1974 Legjobb rendező La nuit américaine (1973)
Amerikai éjszaka
François Truffaut
1974 Legjobb vágás The Day of the Jackal (1973)
A Sakál napja
1973 Legjobb díszlettervező Cabaret (1972)
Kabaré
1973 Legjobb férfi főszereplő The French Connection (1971)
Francia kapcsolat
Gene Hackman
1973 Legjobb férfi főszereplő The Poseidon Adventure (1972)
A Poseidon-katasztrófa
Gene Hackman
1973 Legjobb férfi mellékszereplő The Last Picture Show (1971)
Az utolsó mozielőadás
Ben Johnson (I)
1973 Legjobb film Cabaret (1972)
Kabaré
1973 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) The Godfather (1972)
A keresztapa
Nino Rota
1973 Legjobb forgatókönyv The Last Picture Show (1971)
Az utolsó mozielőadás
Larry McMurtry - Peter Bogdanovich
1973 Legjobb forgatókönyv The Hospital (1971)
A kórház
Paddy Chayefsky
1973 Legjobb hang Cabaret (1972)
Kabaré
1973 Legjobb kosztümtervező Alice's Adventures in Wonderland (1972)
Alice Csodaországban
1973 Legjobb kosztümtervező The Tragedy of Macbeth (1971)
Macbeth
1973 Legjobb kosztümtervező Young Winston (1972)
A fiatal Churchill
1973 Legjobb női főszereplő Cabaret (1972)
Kabaré
Liza Minnelli
1973 Legjobb női mellékszereplő The Last Picture Show (1971)
Az utolsó mozielőadás
Cloris Leachman
1973 Legjobb operatőr Alice's Adventures in Wonderland (1972)
Alice Csodaországban
Geoffrey Unsworth
1973 Legjobb operatőr Cabaret (1972)
Kabaré
Geoffrey Unsworth
1973 Legjobb rendező Cabaret (1972)
Kabaré
Bob Fosse
1973 Legjobb vágás The French Connection (1971)
Francia kapcsolat
1972 Legjobb díszlettervező Morte a Venezia (1971)
Halál Velencében
1972 Legjobb férfi főszereplő Sunday Bloody Sunday (1971)
Vasárnap, átkozott vasárnap
Peter Finch
1972 Legjobb férfi mellékszereplő The Go-Between (1970)
A közvetítő
Edward Fox
1972 Legjobb film Sunday Bloody Sunday (1971)
Vasárnap, átkozott vasárnap
1972 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Summer of '42 (1971)
Kamaszkorom legszebb nyara
Michel Legrand
1972 Legjobb forgatókönyv The Go-Between (1970)
A közvetítő
Harold Pinter
1972 Legjobb hang Morte a Venezia (1971)
Halál Velencében
1972 Legjobb kosztümtervező Morte a Venezia (1971)
Halál Velencében
1972 Legjobb női főszereplő Sunday Bloody Sunday (1971)
Vasárnap, átkozott vasárnap
Glenda Jackson
1972 Legjobb női mellékszereplő The Go-Between (1970)
A közvetítő
Margaret Leighton
1972 Legjobb operatőr Morte a Venezia (1971)
Halál Velencében
Pasqualino De Santis
1972 Legjobb rendező Sunday Bloody Sunday (1971)
Vasárnap, átkozott vasárnap
John Schlesinger
1972 Legjobb vágás Sunday Bloody Sunday (1971)
Vasárnap, átkozott vasárnap
1971 Legjobb díszlettervező Waterloo (1970)
 
1971 Legjobb férfi főszereplő Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
Robert Redford
1971 Legjobb férfi főszereplő Downhill Racer (1969)
Verseny a lejtőn
Robert Redford
1971 Legjobb férfi főszereplő Tell Them Willie Boy Is Here (1969)
Halál a Rubin hegyen
Robert Redford
1971 Legjobb férfi mellékszereplő Kes (1969)
 
Colin Welland
1971 Legjobb film Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
1971 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
Burt Bacharach
1971 Legjobb forgatókönyv Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
William Goldman
1971 Legjobb hang Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
1971 Legjobb kosztümtervező Waterloo (1970)
 
1971 Legjobb női főszereplő Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
Katharine Ross
1971 Legjobb női főszereplő Tell Them Willie Boy Is Here (1969)
Halál a Rubin hegyen
Katharine Ross
1971 Legjobb női mellékszereplő They Shoot Horses, Don't They? (1969)
A lovakat lelövik, ugye?
Susannah York
1971 Legjobb operatőr Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
Conrad L. Hall
1971 Legjobb rendező Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
George Roy Hill
1971 Legjobb vágás Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
1970 Legjobb díszlettervező Oh! What a Lovely War (1969)
Ó, az a csodás háború
1970 Legjobb férfi főszereplő Midnight Cowboy (1969)
Éjféli cowboy
Dustin Hoffman
1970 Legjobb férfi főszereplő John and Mary (1969)
John és Mary
Dustin Hoffman
1970 Legjobb férfi mellékszereplő Oh! What a Lovely War (1969)
Ó, az a csodás háború
Laurence Olivier
1970 Legjobb film Midnight Cowboy (1969)
Éjféli cowboy
1970 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) Z (1969)
Z, avagy egy politikai gyilkosság anatómiája
Mikis Theodorakis
1970 Legjobb forgatókönyv Midnight Cowboy (1969)
Éjféli cowboy
Waldo Salt
1970 Legjobb hang Oh! What a Lovely War (1969)
Ó, az a csodás háború
1970 Legjobb kosztümtervező Oh! What a Lovely War (1969)
Ó, az a csodás háború
1970 Legjobb női főszereplő The Prime of Miss Jean Brodie (1969)
Miss Brody virágzása
Maggie Smith
1970 Legjobb női mellékszereplő The Prime of Miss Jean Brodie (1969)
Miss Brody virágzása
Celia Johnson
1970 Legjobb operatőr Oh! What a Lovely War (1969)
Ó, az a csodás háború
Gerry Turpin
1970 Legjobb rendező Midnight Cowboy (1969)
Éjféli cowboy
John Schlesinger
1970 Legjobb vágás Midnight Cowboy (1969)
Éjféli cowboy
1969 Legjobb díszlettervező 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
1969 Legjobb férfi főszereplő Guess Who's Coming to Dinner (1967)
Találd ki, ki jön vacsorára!
Spencer Tracy
1969 Legjobb férfi mellékszereplő The Bofors Gun (1968)
 
Ian Holm
1969 Legjobb film The Graduate (1967)
Diploma előtt
1969 Legjobb filmzene (Anthony Asquith-díj) The Lion in Winter (1968)
Az oroszlán télen
John Barry
1969 Legjobb forgatókönyv The Graduate (1967)
Diploma előtt
Buck Henry - Calder Willingham
1969 Legjobb hang 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
1969 Legjobb kosztümtervező Romeo and Juliet (1968)
Rómeó és Júlia
1969 Legjobb női főszereplő Guess Who's Coming to Dinner (1967)
Találd ki, ki jön vacsorára!
Katharine Hepburn
1969 Legjobb női főszereplő The Lion in Winter (1968)
Az oroszlán télen
Katharine Hepburn
1969 Legjobb női mellékszereplő Charlie Bubbles (1967)
 
Billie Whitelaw
1969 Legjobb női mellékszereplő Twisted Nerve (1968)
 
Billie Whitelaw
1969 Legjobb operatőr 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
Geoffrey Unsworth
1969 Legjobb rendező The Graduate (1967)
Diploma előtt
Mike Nichols
1969 Legjobb vágás The Graduate (1967)
Diploma előtt
1968 Legjobb brit díszlet (színes) A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
1968 Legjobb brit film A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
1968 Legjobb brit forgatókönyv A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
Robert Bolt
1968 Legjobb brit kosztüm (fekete-fehér) Mademoiselle (1966)
A kisasszony
1968 Legjobb brit kosztüm (színes) A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
1968 Legjobb brit operatőr (fekete-fehér) The Whisperers (1967)
 
Gerry Turpin
1968 Legjobb brit operatőr (színes) A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
Ted Moore
1968 Legjobb brit színész A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
Paul Scofield
1968 Legjobb brit színésznő The Whisperers (1967)
 
Edith Evans
1968 Legjobb film A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
1968 Legjobb külföldi színész In the Heat of the Night (1967)
Forró éjszakában
Rod Steiger
1968 Legjobb külföldi színésznő Un homme et une femme (1966)
Egy férfi és egy nő
Anouk Aimée
1967 Legjobb brit díszlet (fekete-fehér) The Spy Who Came In from the Cold (1965)
A kém, aki a hidegből jött
1967 Legjobb brit díszlet (színes) The Blue Max (1966)
A kék Max
1967 Legjobb brit film The Spy Who Came In from the Cold (1965)
A kém, aki a hidegből jött
1967 Legjobb brit forgatókönyv Morgan: A Suitable Case for Treatment (1966)
Morgan: Orvosi eset
David Mercer
1967 Legjobb brit kosztüm (színes) The Wrong Box (1966)
Elcserélt küldemények
1967 Legjobb brit operatőr (fekete-fehér) The Spy Who Came In from the Cold (1965)
A kém, aki a hidegből jött
Oswald Morris
1967 Legjobb brit operatőr (színes) Arabesque (1966)
Arabeszk
Christopher Challis
1967 Legjobb brit színész Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)
Nem félünk a farkastól
Richard Burton
1967 Legjobb brit színész The Spy Who Came In from the Cold (1965)
A kém, aki a hidegből jött
Richard Burton
1967 Legjobb brit színésznő Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)
Nem félünk a farkastól
Elizabeth Taylor
1967 Legjobb brit vágás Morgan: A Suitable Case for Treatment (1966)
Morgan: Orvosi eset
1967 Legjobb film Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)
Nem félünk a farkastól
1967 Legjobb külföldi színész The Pawnbroker (1964)
A zálogos
Rod Steiger
1967 Legjobb külföldi színésznő Viva Maria! (1965)
 
Jeanne Moreau
1966 Legjobb brit díszlet (fekete-fehér) Darling (1965)
 
1966 Legjobb brit díszlet (színes) The Ipcress File (1965)
Az Ipcress-ügyirat
1966 Legjobb brit film The Ipcress File (1965)
Az Ipcress-ügyirat
1966 Legjobb brit forgatókönyv Darling (1965)
 
Frederic Raphael
1966 Legjobb brit kosztüm (színes) Those Magnificent Men in Their Flying Machines or How I Flew from London to Paris in 25 hours 11 minutes (1965)
Azok a csodálatos férfiak...
1966 Legjobb brit operatőr (fekete-fehér) The Hill (1965)
A domb
Oswald Morris
1966 Legjobb brit operatőr (színes) The Ipcress File (1965)
Az Ipcress-ügyirat
Otto Heller
1966 Legjobb brit színész Darling (1965)
 
Dirk Bogarde
1966 Legjobb brit színésznő Darling (1965)
 
Julie Christie
1966 Legjobb film My Fair Lady (1964)
 
1966 Legjobb külföldi színész The Killers (1964)
Gyilkosok
Lee Marvin
1966 Legjobb külföldi színész Cat Ballou (1965)
Cat Ballou legendája
Lee Marvin
1966 Legjobb külföldi színésznő In Harm's Way (1965)
Szemben az árral
Patricia Neal
1965 Legjobb brit díszlet (fekete-fehér) Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
1965 Legjobb brit díszlet (színes) Becket (1964)
 
1965 Legjobb brit film Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
1965 Legjobb brit forgatókönyv The Pumpkin Eater (1964)
Tökmagevő
Harold Pinter
1965 Legjobb brit kosztüm (fekete-fehér) The Pumpkin Eater (1964)
Tökmagevő
1965 Legjobb brit kosztüm (színes) Becket (1964)
 
1965 Legjobb brit operatőr (fekete-fehér) The Pumpkin Eater (1964)
Tökmagevő
Oswald Morris
1965 Legjobb brit operatőr (színes) Becket (1964)
 
Geoffrey Unsworth
1965 Legjobb brit színész Guns at Batasi (1964)
 
Richard Attenborough
1965 Legjobb brit színész Seance on a Wet Afternoon (1964)
Szeánsz egy esös délutánon
Richard Attenborough
1965 Legjobb brit színésznő Charade (1963)
Amerikai fogócska
Audrey Hepburn
1965 Legjobb film Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
1965 Legjobb külföldi színész Ieri, oggi, domani (1963)
Tegnap, ma, holnap
Marcello Mastroianni
1965 Legjobb külföldi színésznő The Pumpkin Eater (1964)
Tökmagevő
Anne Bancroft
1964 Legjobb brit film Tom Jones (1963)
 
1964 Legjobb brit forgatókönyv Tom Jones (1963)
 
John Osborne
1964 Legjobb brit operatőr (fekete-fehér) The Servant (1963)
A szolga
Douglas Slocombe
1964 Legjobb brit operatőr (színes) From Russia with Love (1963)
Oroszországból szeretettel
Ted Moore
1964 Legjobb brit színész The Servant (1963)
A szolga
Dirk Bogarde
1964 Legjobb brit színésznő This Sporting Life (1963)
Egy ember ára
Rachel Roberts (I)
1964 Legjobb film Tom Jones (1963)
 
1964 Legjobb külföldi színész Divorzio all'italiana (1961)
Válás olasz módra
Marcello Mastroianni
1964 Legjobb külföldi színésznő Hud (1963)
 
Patricia Neal
1963 Legjobb brit film Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
1963 Legjobb brit forgatókönyv Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
Robert Bolt
1963 Legjobb brit színész Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
Peter O'Toole
1963 Legjobb brit színésznő The L-Shaped Room (1962)
Kiadó szoba
Leslie Caron
1963 Legjobb film Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
1963 Legjobb külföldi színész Birdman of Alcatraz (1962)
Az alcatrazi ember
Burt Lancaster
1963 Legjobb külföldi színésznő The Miracle Worker (1962)
A csodatevő
Anne Bancroft
1962 Legjobb brit film A Taste of Honey (1961)
Egy csepp méz
1962 Legjobb brit forgatókönyv A Taste of Honey (1961)
Egy csepp méz
Shelagh Delaney - Tony Richardson
1962 Legjobb brit forgatókönyv The Day the Earth Caught Fire (1961)
 
Wolf Mankowitz - Val Guest
1962 Legjobb brit színész No Love for Johnnie (1961)
 
Peter Finch
1962 Legjobb brit színésznő A Taste of Honey (1961)
Egy csepp méz
Dora Bryan
1962 Legjobb film Ballada o szoldate (1959)
Ballada a katonáról
1962 Legjobb film The Hustler (1961)
A svindler
1962 Legjobb külföldi színész The Hustler (1961)
A svindler
Paul Newman
1961 Legjobb brit film Saturday Night and Sunday Morning (1960)
Szombat este és vasárnap reggel
1961 Legjobb brit forgatókönyv The Angry Silence (1960)
 
Bryan Forbes
1961 Legjobb brit színész The Trials of Oscar Wilde (1960)
 
Peter Finch
1961 Legjobb brit színésznő Saturday Night and Sunday Morning (1960)
Szombat este és vasárnap reggel
Rachel Roberts (I)
1961 Legjobb film The Apartment (1960)
Legénylakás
1961 Legjobb külföldi színész The Apartment (1960)
Legénylakás
Jack Lemmon
1961 Legjobb külföldi színésznő The Apartment (1960)
Legénylakás
Shirley MacLaine
1960 Legjobb brit film Sapphire (1959)
A gyűlölet áldozata
1960 Legjobb brit forgatókönyv I'm All Right Jack (1959)
 
Frank Harvey - John Boulting - Alan Hackney
1960 Legjobb brit színész I'm All Right Jack (1959)
 
Peter Sellers
1960 Legjobb brit színésznő The Nun's Story (1959)
Egy apáca története
Audrey Hepburn
1960 Legjobb film Ben-Hur (1959)
Ben Hur
1960 Legjobb külföldi színész Some Like It Hot (1959)
Van, aki forrón szereti
Jack Lemmon
1960 Legjobb külföldi színésznő Ask Any Girl (1959)
Kérd bármelyik lányt
Shirley MacLaine
1959 Legjobb brit film Room at the Top (1959)
Hely a tetőn
1959 Legjobb brit forgatókönyv Orders to Kill (1958)
 
Paul Dehn
1959 Legjobb brit színész The Key (1958)
 
Trevor Howard
1959 Legjobb brit színésznő Orders to Kill (1958)
 
Irene Worth
1959 Legjobb film Room at the Top (1959)
Hely a tetőn
1959 Legjobb külföldi színész The Defiant Ones (1958)
A megbilincseltek
Sidney Poitier
1959 Legjobb külföldi színésznő Room at the Top (1959)
Hely a tetőn
Simone Signoret
1958 Legjobb brit film The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
1958 Legjobb brit forgatókönyv The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
Pierre Boulle
1958 Legjobb brit színész The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
Alec Guinness
1958 Legjobb brit színésznő The Story of Esther Costello (1957)
 
Heather Sears
1958 Legjobb film The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
1958 Legjobb külföldi színész 12 Angry Men (1957)
Tizenkét dühös ember
Henry Fonda
1958 Legjobb külföldi színésznő Les sorcières de Salem (1957)
Salemi boszorkányok
Simone Signoret
1957 Legjobb brit film Reach for the Sky (1956)
 
1957 Legjobb brit forgatókönyv The Man Who Never Was (1956)
 
Nigel Balchin
1957 Legjobb brit színész A Town Like Alice (1956)
 
Peter Finch
1957 Legjobb brit színésznő A Town Like Alice (1956)
 
Virginia McKenna
1957 Legjobb film Gervaise (1956)
Patkányfogó
1957 Legjobb külföldi színész Gervaise (1956)
Patkányfogó
François Périer
1957 Legjobb külföldi színésznő The Rose Tattoo (1955)
 
Anna Magnani
1956 Legjobb brit film Richard III (1955)
III. Richárd
1956 Legjobb brit forgatókönyv The Ladykillers (1955)
Betörő az albérlőm
William Rose
1956 Legjobb brit színész Richard III (1955)
III. Richárd
Laurence Olivier
1956 Legjobb brit színésznő The Ladykillers (1955)
Betörő az albérlőm
Katie Johnson
1956 Legjobb film Richard III (1955)
III. Richárd
1956 Legjobb külföldi színész Marty (1955)
 
Ernest Borgnine
1956 Legjobb külföldi színésznő Marty (1955)
 
Betsy Blair
1955 Legjobb brit film Hobson's Choice (1954)
Hobson és lányai
1955 Legjobb brit forgatókönyv The Young Lovers (1954)
 
George Tabori - Robin Estridge
1955 Legjobb brit színész Doctor in the House (1954)
 
Kenneth More
1955 Legjobb brit színésznő The Divided Heart (1954)
 
Yvonne Mitchell
1955 Legjobb film Le salaire de la peur (1953)
A félelem bére
1955 Legjobb külföldi színész On the Waterfront (1954)
A rakparton
Marlon Brando
1955 Legjobb külföldi színésznő The Divided Heart (1954)
 
Cornell Borchers
1954 Legjobb brit film Genevieve (1953)
 
1954 Legjobb brit színész Julius Caesar (1953)
 
John Gielgud
1954 Legjobb brit színésznő Roman Holiday (1953)
Római vakáció
Audrey Hepburn
1954 Legjobb film Jeux interdits (1952)
Tiltott játékok
1954 Legjobb külföldi színész Julius Caesar (1953)
 
Marlon Brando
1954 Legjobb külföldi színésznő Lili (1953)
 
Leslie Caron
1953 Legjobb brit film The Sound Barrier (1952)
 
1953 Legjobb brit színész The Sound Barrier (1952)
 
Ralph Richardson
1953 Legjobb brit színésznő A Streetcar Named Desire (1951)
A vágy villamosa
Vivien Leigh
1953 Legjobb film The Sound Barrier (1952)
 
1953 Legjobb külföldi színész Viva Zapata! (1952)
 
Marlon Brando
1953 Legjobb külföldi színésznő Casque d'or (1952)
Aranysisak
Simone Signoret
1952 Legjobb brit film The Lavender Hill Mob (1951)
A Levendula-dombi csőcselék
1952 Legjobb film La Ronde (1950)
Körbe-körbe
1951 Legjobb brit film The Blue Lamp (1950)
 
1951 Legjobb film All About Eve (1950)
Mindent Éváról
1950 Legjobb brit film The Third Man (1949)
A harmadik ember
1950 Legjobb film Ladri di biciclette (1948)
Biciklitolvajok
1949 Legjobb brit film The Fallen Idol (1948)
Ledőlt bálvány
1949 Legjobb film Hamlet (1948)
 
1948 Legjobb brit film Odd Man Out (1947)
Egy ember lemarad
1948 Legjobb film The Best Years of Our Lives (1946)
Életünk legszebb évei