American Society of Cinematographers Award (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2019 Legjobb operatőr Zimna wojna (2018)
Hidegháború
Lukasz Zal
2019 Legjobb operatőr (Spotlight Award) Namme (2017)
 
Giorgi Shvelidze
2018 Legjobb operatőr Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Roger Deakins
2018 Legjobb operatőr (Spotlight Award) November (2017)
 
Mart Taniel
2017 Legjobb operatőr Lion (2016)
Oroszlán
Greig Fraser
2017 Legjobb operatőr (Spotlight Award) Skhvisi sakhli (2016)
House of Others
Gorka Gómez Andreu
2017 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) The Night Of (2016)
Aznap éjjel
Igor Martinovic
2016 Legjobb operatőr The Revenant (2015)
A visszatérő
Emmanuel Lubezki
2016 Legjobb operatőr (Spotlight Award) Saul fia (2015)
Son of Saul
Erdély Mátyás
2016 Legjobb operatőr (Spotlight Award) Macbeth (2015)
 
Adam Arkapaw
2015 Legjobb operatőr Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Emmanuel Lubezki
2014 Legjobb operatőr Gravity (2013)
Gravitáció
Emmanuel Lubezki
2013 Legjobb operatőr Skyfall (2012)
 
Roger Deakins
2012 Legjobb operatőr The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Emmanuel Lubezki
2012 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) Page Eight (2011)
Nyolcadik oldal
Martin Ruhe
2011 Legjobb operatőr Inception (2010)
Eredet
Wally Pfister
2011 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) The Pacific (2010)
The Pacific - A hős alakulat
Stephen F. Windon
2010 Legjobb operatőr Das weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte (2009)
A fehér szalag
Christian Berger
2010 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) Taking Chance (2009)
A lélek útja
Alar Kivilo
2009 Legjobb operatőr Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Anthony Dod Mantle
2008 Legjobb operatőr There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Robert Elswit
2008 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) The Company (2007)
A Cég - A CIA regénye
Ben Nott
2007 Legjobb operatőr Children of Men (2006)
Az ember gyermeke
Emmanuel Lubezki
2007 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) Nightmares and Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006)
Rémálmok és Lidércek: Történetek Stephen Kingtől
John Stokes
2006 Legjobb operatőr Memoirs of a Geisha (2005)
Egy gésa emlékiratai
Dion Beebe
2006 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) Warm Springs (2005)
 
Robbie Greenberg
2005 Legjobb operatőr Un long dimanche de fiançailles (2004)
Hosszú jegyesség
Bruno Delbonnel
2005 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) Homeland Security (2004)
Szeptember 11 - Terror a fedélzeten
Jonathan Freeman
2004 Legjobb operatőr Seabiscuit (2003)
Vágta
John Schwartzman
2004 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat - kereskedelmi/közszolgálati TV) Hitler: The Rise of Evil (2003)
Hitler - A Sátán felemelkedése
Pierre Gill
2003 Legjobb operatőr Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
Conrad L. Hall
2003 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat - kábel/fizetős csatorna) Last Call (2002)
Az utolsó hívás
Jeff Jur
2002 Legjobb operatőr The Man Who Wasn't There (2001)
Az ember, aki ott se volt
Roger Deakins
2002 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat - kábel/fizetős csatorna) Attila (2001)
Attila, isten ostora
Steven Fierberg
2002 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat - kereskedelmi/közszolgálati TV) Uprising (2001)
Lázadás
Denis Lenoir
2001 Legjobb operatőr The Patriot (2000)
A hazafi
Caleb Deschanel
2001 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat - kábel/fizetős csatorna) The Crossing (2000)
Átkelés
René Ohashi
2001 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat - kereskedelmi/közszolgálati TV) Cora Unashamed (2000)
Küzdelem az igazságért
Ernest Holzman
2000 Legjobb operatőr American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Conrad L. Hall
2000 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) Introducing Dorothy Dandridge (1999)
Fekete csillag
Robbie Greenberg
1999 Legjobb operatőr The Thin Red Line (1998)
Az őrület határán
John Toll
1999 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot vagy minisorozat) Winchell (1998)
 
Robbie Greenberg
1998 Legjobb operatőr Titanic (1997)
 
Russell Carpenter
1998 Legjobb operatőr (minisorozat) George Wallace (1997)
 
Alan Caso
1998 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot) Buffalo Soldiers (1997)
 
William Wages
1997 Legjobb operatőr The English Patient (1996)
Az angol beteg
John Seale
1997 Legjobb operatőr (minisorozat) The Siege at Ruby Ridge (1996)
 
Donald M. Morgan
1997 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot) Riders of the Purple Sage (1996)
Vadnyugati történet
William Wages
1996 Legjobb operatőr Braveheart (1995)
A rettenthetetlen
John Toll
1996 Legjobb operatőr (minisorozat) Streets of Laredo (1995)
Texasi krónikák - Laredo utcái
Edward J. Pei
1996 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot) Truman (1995)
 
Paul Elliott
1995 Legjobb operatőr The Shawshank Redemption (1994)
A remény rabjai
Roger Deakins
1995 Legjobb operatőr (minisorozat) Family Album (1994)
Danielle Steel: Családi album
Michael W. Watkins
1994 Legjobb operatőr Searching for Bobby Fischer (1993)
A bajnok
Conrad L. Hall
1994 Legjobb operatőr (minisorozat) Return to Lonesome Dove (1993)
Texasi krónikák - A vad vidék
Kees Van Oostrum
1994 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot) Geronimo (1993)
 
Donald M. Morgan
1993 Legjobb operatőr Hoffa (1992)
 
Stephen H. Burum
1993 Legjobb operatőr (minisorozat) Drug Wars: The Cocaine Cartel (1992)
 
Roy H. Wagner
1993 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot) Stalin (1992)
Sztálin
Zsigmond Vilmos
1992 Legjobb operatőr Bugsy (1991)
 
Allen Daviau
1992 Legjobb operatőr (minisorozat) Love, Lies and Murder (1991)
 
Isidore Mankofsky
1992 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot) Dillinger (1991)
A gengszterkirály
Donald M. Morgan
1991 Legjobb operatőr Dances With Wolves (1990)
Farkasokkal táncoló
Dean Semler
1991 Legjobb operatőr (minisorozat) Lucky/Chances (1990)
Jackie Collins: Vad játszma
Gayne Rescher
1991 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot) Murder in Mississippi (1990)
 
Donald M. Morgan
1990 Legjobb operatőr Blaze (1989)
Blamázs
Haskell Wexler
1990 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot) Single Women Married Men (1989)
 
Gayne Rescher
1989 Legjobb operatőr Tequila Sunrise (1988)
Az utolsó csepp
Conrad L. Hall
1989 Legjobb operatőr (minisorozat) War and Remembrance (1988)
A sas felszáll
Dietrich Lohmann
1989 Legjobb operatőr (tévéfilm/pilot) Little Girl Lost (1988)
Az elveszett kislány
Philip H. Lathrop
1988 Legjobb operatőr Empire of the Sun (1987)
A nap birodalma
Allen Daviau
1988 Legjobb operatőr (minisorozat) Christmas Snow (1986)
 
Philip H. Lathrop
1987 Legjobb operatőr Peggy Sue Got Married (1986)
Előre a múltba
Jordan Cronenweth