Cikkek, elemzések, portrék, interjúk

Film Oldal Cikk Szerző
...Hol zsarnokság van... (1989)

444.hu Egy kommunista vérbíró, aki 56-ban nemet mondott
Szűcs Sándort, az Újpest válogatott focistáját 1951-ben a titkosszolgálat rávette, hogy szökni próbáljon a határon, majd elfogták és kivégezték. A focista a bitófa alatt gyermekei képével a kezében könyörgött a bírónak kegyelemért. A bíró 1956-ban, a forradalom leverését követően kapott egy listát tizennégy névvel, akiket halálra kellett ítélnie. Erre már nem volt hajlandó. Elment inkább segédmunkásnak. A film a rendszerváltás után 20 évig dobozban állt, mivel a volt bíró a bemutató után letiltotta a film vetítését.
'I Know Where I'm Going!' (1945)
Vágyak szigete
magyar.film.hu Egy magyar álmodta meg, miért szép a szerelem Skóciában
Joan egész életében tudta, hová tart, már csak egy hajóút választja el a vágyott beteljesüléstől, a gazdag férjtől, amikor beüt a szerelem. Elragadó, finom humorral átszőtt romantikus komédia, amelyben a vad skót táj a bennünk szunnyadó szenvedélyt testesíti meg. Vigyázat! Ebbe a filmbe nagyon könnyű belehabarodni.
wurlitzer

magyar.film.hu Megkerült az utolsó Ed Wood-film
A héten boltokba kerül Ed Wood amerikai kultrendező utolsó, 1971-ben készült filmjének DVD változata. A Necromania című alkotás kb. 7000 dollárból készült, és kevéssel a befejezés után elveszett. A pornográf elemekkel átszőtt történet egy fiatal párról szól, akik szexuális felvilágosítását egy boszorkánybanda vállalja magára. Woodról, aki sokak szerint kiérdemelte a „minden idők legrosszabb filmrendezője” címet, Tim Burton készített filmet 1994-ben, Johnny Deppel a főszerepben.

index.hu Megjelent a koporsós kultpornó
Október 27-én jelent meg dvd-n Ed Wood utolsó pornófilmje, a Necromania, amiben egy boszorkány egy szőrös páron segít, hogy a szerelmi életük izgalmasabb legyen. A koporsós szeretkezés jelenetét a világ legrosszabb rendezőjének kikiáltott filmes a hetvenes években dirigálta, majd a forgatás után elvesztette a filmtekercset. Három rajongó találta meg 2001-ben, miután egyiküket kieengedték a börtönből.
'Necromania': A Tale of Weird Love! (1971)

www.cinegore.net Necromania: A Tale of Weird Love! (1971)
Különböző helyeken több alkalommal méltattam már Ed Wood munkásságát, és a Plan 9 után nem is hittem, hogy még nagy meglepetéseket tartogat számomra ez a kiváló ember. Az Orgy of the Dead azonban rendesen rácáfolt erre, én pedig ismét becsaptam magam: “abszolút mélypont a kategóriában” – írtam a filmről még tavaly novemberben. Belátom, megint tévedtem… naív voltam és tudatlan, de a Necromania megvilágosította elmém. Végre tudom (kurva nagy boldogság ez…), hogy a gagyi szex-rémfilmeknél is vannak mélyebb szintek. Egy legalábbis biztosan: a gagyi pornó-rémfilm. Mert én nem tudtam, hogy ez a Wood ilyet is csinált.
(500) Days of Summer (2009)
500 nap (nyár)
Kritikus Tömeg (500) Days of Summer (2009)
Az elmúlt évben újabb nevet jegyezhettünk fel az MTV csilli-villi klipvilágából a filmbirodalomba dobbantó rendezők eddig is népes táborába. Marc Webb a 90-es évek második felétől egyebek mellett a Green Day-nek, a P.O.D.-nek, a Maroon 5-nak, vagy Regina Spector-nak rittyentgetett össze nem ritkán igen pofásra sikeredett zenés videókat, ambícióit tekintve azonban elég annyi, hogy önmagára már ezekben a kezdeti időkben is mint lesben álló, ugrásra kész nagyfilmesként tekintett. Sokéves, kitartó s...
slozi
fidelio.hu A bennünk élő gonosz
Marius von Mayenburg Mártírok című darabját több mint négy éve játssza a Katona a Kamrában. Keresve sem találhatna jobb helyszínt egy darab, amely a végletekig fokozódó kérdéskereséssel és önmagyarázattal foglalkozik - a minőségi Egyel, a mindenek felett állóval, ahogy Karl Jaspers fogalmaz. Mindezt könnyű sima vallásfanatizmusnak bélyegezni, és a témától, főleg filmen, nem áll távol az olcsó botránykeltés sem. Kirill Szerebrennyikov filmje valószínűleg közel sem olyan ütős, mint amilyennek szánták, de az orosz filmrendezőnek nemcsak a próbálkozása érdemel elismerést, hanem a végeredmény is.
Adam Taylor
nepszava.hu Sárgarépa kondommal
Szerebrennyikov filmje nem a hitről, nem a vallásról, de még nem is a Bibliai igazságokról szól, hanem az őrületté fokozódó hatalomvágyról egy tehetetlen környezetben. Ki más érthetné ezt kristály tisztán, ha nem mi, itt Európa keleti felén. Venjamin legfőbb segítőtársa a többiekben megbúvó gyávaság, a morális űr. Aki az abszurddá váló hatalmi tobzódással felveszi a harcot, azt kidobják maguk közül a nyugalom kedvéért.
www.prae.hu Tartuffe Oroszországban
A vallási fanatizmusról jónéhány filmet láthattunk már, azonban a Marius von Mayenburg német drámaíró azonos című darabjából Kirill Serebrennikov rendezésében készült Mártírok új perspektívából mutatja be egy fals próféta működését egy tipikus orosz iskolában.
www.filmtett.ro ÖNMAGA KERESZTJE
A színdarabnak indult, majd mozgóképes formát is öltött Mártírok olyan aktuális problémákat feszeget, mint a vallási fundamentalizmus és az abból könnyen kialakuló Messiás-szindróma. A kamaszkorral járó természetes lelki-fizikai változásokkal, valamint az őt körülvevő világgal szemben tehetetlen Veniamin teljes mellszélességgel fordul a szemellenzős hit felé, hogy idővel maga is istent játsszon.
[Rec] (2007)

Kritikus Tömeg [Rec] (2007)
Mivel a borzongatós filmek megoldásai egy idő után könnyen önismétlővé válhatnak, mindig jól jön, ha egy ügyesebb rendezőnek sikerül a horrorpiacra dobnia egy vérfrissítő ötletet. 1999-ben többek között így tudott látványos sikert aratni a Blair witch project névre keresztelt frásztúra, amelyet elődjeivel ellentétben teljes egészében kézi kamerával vettek fel. A teljesen új nézőpontba csöppent néző a profizmussal használt kamerastílusnak köszönhetően választási lehetőséget sem kapott, hogy át kí...
Dió
#Jézus - Apám nevében (2017)
P.S.O: In the Name of My Father
www.filmtett.ro EZ MÉG VICCNEK IS ROSSZ
Roczó-Nagy Zoltán megpróbálta a fiatalok ízlésére gyúrni Jézus keresztre feszítését rohamrendőrökkel, akciójelentekkel, sci-fi elemekkel, és grafikus erőszakábrázolással, de csúfosan lebőgött. Még ha lett is volna elég pénze és tehetsége egy látványos popkornmozit csinálni a messiás történetéből (nem volt), a szándék nagyon félrement.
#Jézus - Apám nevében (2017)
P.S.O: In the Name of My Father
szemlelek.blog.hu Nem az üzenettel van a baj - a magyar Jézus-filmről
Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy az ún. keresztény filmek (már a címkézéssel komoly problémák vannak), miért nem tudnak eljutni az emberekhez, de legfőképp az, hogy miért nem tudnak olyan színvonalat megütni, ami elegendő lenne ahhoz, hogy az ismerőseimnek is ajánljam a megtekintésüket.
Ágó
#Sohavégetnemérős (2016)

www.filmtekercs.hu #Kínosanlazázós
Fluor Tomi, Diaz és a WellHello kétségtelenül napjaink egyik legmeghatározóbb magyar popformációja. Mondhatni zenei divatdiktátorok és iránymutatók ők, így csak idő kérdése volt, hogy egy egészestés játékfilmmel is előálljanak.
#Sohavégetnemérős (2016)

www.filmtett.ro #POPCSAJOKSATÖBBI
Fluor Tomi gondoskodik róla, hogy karácsony közeledtével is igazi nyári bulihangulatba kerüljünk.
Cloverfield Lane 10.
www.filmtett.ro A VÍZBÜL VESZI KI A ZOKSZIGÉNT - Dan Trachtenberg: 10 Cloverfield Lane / Cloverfield Lane 10.
A Cloverfield Lane 10.-nek alig van köze az előzményfilmhez, ennek ellenére jó. Vagy épp ezért.
gringo
Cloverfield Lane 10.
smokingbarrels.blog.hu Cloverfield Lane 10 / 10 Cloverfield Lane (2016)
És bizony a Cloverfield Lane 10-nek nem hogy semmi köze nincs a 2008-as found footage darabhoz, de azt is nehezen tudom eldönteni, hogy filmnek tekintsem-e, vagy csak egy marketinges blöffnek.
Cloverfield Lane 10.
hu.ign.com POSZT-APOKALIPTIKUS RÉMES HÁRMAS?
J.J. Abrams nagyon jól tudja, hogy kell felkelteni az emberek kíváncsiságát. A jó ötlet (rakat ember egy kihaltnak tűnő szigeten, amivel valami nagyon nincs rendben! kisváros szélén kisiklott szerelvény rajta valami idegennel!) nem elég: a felvezetés és a tálalás mindennél fontosabb. Ugyan Abrams a nagyobb szuperprodukciók esetében is megpróbált titkolózni - és Az ébredő Erőnél tulajdonképpen ez működött is, hisz majd megőrültünk a történetmorzsák tologatása közben -, de míg a Star Warsok és Trekek esetében részben meg kellett adnia magát a marketingnek, saját produkciós irodája, a Bad Robot fennhatósága alatt készülő kisebb zsánerfilmek esetében saját kénye-kedve szerint járathatta a ködgépet. És ezért nem lehetek neki elég hálás, hisz Abrams annak ellenére képes minket a sötétben tartani, hogy ez a közösségi hálók korában szinte lehetetlen.
geekz.444.hu Cloverfield Lane 10. – Az apokalipszis a másik ember
Van valami szimpatikus abban, hogy manapság, amikor egy nagyobb hollywoodi filmhez már fél (vagy akár egy egész) évvel a bemutatója előtt kijön az első előzetes, a Cloverfield Lane 10.-nek három hónapja még a létezéséről sem tudott senki az alkotókon kívül. Persze kis költségvetésű (15 milliós) produkcióról van szó, amely a notóriusan titkolózó („esküszöm, hogy nem Khan!”) J.J. Abrams produceri felügyelete készült, de van itt egy másik fontos részlet is: a Cloverfield Lane 10. kezdetben The Cellar címen futott, és csak időközben jöttek rá a stúdiónál, hogy az eredetileg minden mástól független sztori a tematikájából és a hangvételéből eredően kvázi-folytatásként hozzácsatolható a 2008-as óriásszörnyes-találtfilmes Cloverfieldhez.
Olórin
www.movieaddicts.hu Cloverfield Lane 10 kritika
Igazi mesteri pszichológiai játék, ahogyan Michelle-el együtt kétkedünk abban végig, hogy mi lehet az igazság, és figyelünk fel a gyanús jelekre. Nagyon nehéz másfél órát kitölteni három emberrel és kvázi egy helyszínnel, de a rendezőnek sikerült, amiért jár a dicséret
hetediksor.hu Cloverfield Lane 10
Mi ez? Folytatás? Nem. Előzményfilm? Semmiképp. Spin-off? Majdnem, de mégsem. Minden bizonnyal új franchise variáns született, és ha van bárkinek jó ötlete az esetleges elnevezésre, a válaszokat a szerkesztőségbe várjuk.
www.filmtekercs.hu Horror a szemében – Cloverfield Lane 10
Kamaradráma gyönyörű konfliktusokkal, érzékeny rezzenésekkel, és amellett tűzzel, fegyverrel, savval és késsel – mert a Cloverfield név kötelez. Spoiler-mentes kritika!
Cloverfield Lane 10.
prizmafolyoirat.com Most nem csak a producerek lehetnek boldogok
Az ilyen produkciókra találták ki az újságírók a “meglepetésfilm” szót. Tegnap felbukkant a magyar mozik műsorán egy olyan film, ami lényegében egyetlen térben játszódik, egy olyan színész sem szerepel benne, akire rá lehet építeni egy promóciós kampányt, az eredeti címen fut magyarázó alcím nélkül, és a plakát is hagy némi kétséget a pontos besorolás felől.
Cloverfield Lane 10.
www.origo.hu Nem az az ijesztő, amitől félünk
Nyolc évvel ezelőtt meglepetésként került a mozikba a Cloverfield, amelyben szörnyek lepték el New York városát. Az a film azért tudott akkorát ütni, mert senki nem tudott róla semmit. A producereknek most sikerült másodszor is megjátszani ugyanezt a trükköt: titokban folytatást csináltak a filmhez. A Cloverfield Lane 10 agyas, idegőrlő posztapokaliptikus thriller, amely túlszárnyalja az elődjét, egy új Ellen Ripley-t avat, és megajándékoz egy nagy formátumú John Goodman-alakítással.
akritizator.blog.hu A szoba thrillerváltozata
Ha bárki kérdezné, igen, a Cloverfield Lane 10-nek van némi köze a 2008-as Cloverfieldhez, de nem történetileg. A szereplők sem azonosak, sőt, még formailag sem tekinthető teljes joggal a Cloverfield utódjának, mert nem found footage stílusban készült. Az eredeti film alkotói (Drew Goddard és J. J. Abrams) producerekként visszatérnek ugyan, ám az alkotógárda új. A film premisszája közel azonos A szoba c. Oscar-díjra jelölt filmmel, csak sokkal fordulatosabb és erősebben épít a suspense-re. Fordulataiban mégsem illogikus, mert rendkívül szoros kauzális lánc fűzi össze, s az egészet remek színészi alakítások és a hangulatot tökéletesen aláfestő (vagy ellenpontozó) zenei betétek fűszerezik.
Cloverfield Lane 10.
aeonflux.blog.hu kritika: cloverfield lane 10 [10 cloverfield lane] (2016)
A kitűnő szkript a dráma és az izgalom mellett nem nélkülözi a humort sem, nagyszerűen összerakott karaktereibe pedig remekül lehel életet mindhárom színész.
Cloverfield Lane 10.
index.hu Egy rosszabb a világvégénél, ha egy kettyóssal kell tölteni
Oké, oké, de milyen a film? Megmondom: a Cloverfield Lane 10 egy korrekt thriller, amiben annyi minden nincsen, hogy emlékezetes maradjon. Egy jó, bár kicsit kiszámítható ötletből készült, jó sok csavart adtak hozzá, John Goodman személyében egy súlyosan jó színészt, és egy mérsékelten izgalmas cselekményt is belevittek. De valahogy a mérsékelt a legjobb szó rá. Egy mérsékelt thriller. Azt már a nézőre bízom, hogy ez mennyire fog neki bejönni.
hessteg.com Egy szobányi feszültség - Cloverfield Lane 10 kritika
A vártnak megfelelően feszült és izgalmas lett a Cloverfield Lane 10, de aki űrlények háborújára készül, az csalódni fog.
10 Minutes Gone (2019)
Fejvesztve
hessteg.com Fejvesztve (2019) - Kritika
Ez annyira rossz, hogy nagyon rossz.
10 Years (2011)
Újra együtt
www.filmtekercs.hu Megfektetnék Tímeát – Újra együtt
Noha talán senki sem tudja, milyen céllal készült, mégiscsak van valami guilty pleasure az Újra együtt című amerikai filmben. A nagyon is fájóan kiszámítható történet apró részleteire mégiscsak rá tudunk mosolyogni, hiszen szereplőit, a 10 éves érettségi találkozóra visszatérő fiatalokat könnyen megkedveltetik velünk. Morzsoljunk el azért néhány Coelho idézetet is szemünk alatt!
10.000 Km (2014)
Tízezer km
www.movieaddicts.hu Távkapcsolat = Tévkapcsolat
Mindenféleképpen érdemes megnézni ezt a romantikus drámát, azonban lehet nem a párunk a legalkalmasabb partner rá. A kapcsolat mindenféle pozitív és vicces oldala is megmutatkozik a film során, mégis inkább a nyomasztó és feszült hangulat válik dominánssá, amelyet még egy megmentő gesztus sem tud feloldani a végén
1001 Gram (2014)
1001 gramm
www.movieaddicts.hu 1001 gramm kritika
Minden ember számára időnként (tudatosan, vagy tudattalanul) felmerül a kérdés, hogy mi legyen az igazodási pont, amihez az életét alakítja. Egyáltalán szükségesek-e az ilyen igazodási pontok? És tudnak-e egymás mellett élni különböző nyelvű és kultúrájú emberek, ha nincs meg a közös nevező, a mindenki által elfogadott csatlakozási pont?
12 Angry Men (1957)
Tizenkét dühös ember
Kritikus Tömeg 12 Angry Men (1957)
12 Dühős Ember - Egy tucat ember - Vajon mit sugall ez a cím? 12 dühős embert, akik elitéltek egy embert (tudniillik az esküdtszék mindig 12 emberből áll). Egyedi filmmel állunk szemben, ugyanis minden idők egyik legizgalmasabb filmjével állunk szemben. Hogy miért egyedi? - Megmondom én: azért, mert a történet egyetlen egy teremben játszódik le és mégis képes az embert az egész film végéig izgalomban tartani; azért, mert az alkotóknak nem volt szükségük semmilyen speciális trükkökre; azért, mert...
K.Doglegy
popcornproject.hu 12 katona kritika
Korrekt akciófilm a 12 katona, a stílus kedvelőinek merem ajánlani. A politikát a lehetséges minimumon tartották, de pár jó mondatra azért futotta ezen a vonalon is. Jerry talán visszatalált a jó útra. Pár film múlva már tudni fogjuk.
12 katona
hu.ign.com Győzelem minden áron!
Volt idő, mikor Jerry Bruckheimer producer neve egyet jelentett a minőségi tömegfilmes szórakoztatással. Mondjuk, ezek más idők voltak, hisz Bruckheimer (és az idő előtt eltávozott producertársa, Don Simpson) neve olyan filmek mellett díszelgett, mint a Beverly Hills-i zsaru, a Top Gun, a Bad Boys, A szikla, a Con Air vagy az Armageddon. Jó hangos, egész vásznat betöltő tesztoszteron turmixok voltak ezek, melyek ideje mára egyértelműen lejárt. Valószínűleg a 12 katona is egészen más megítélésben részesült volna, ha a 90-es években valósul meg, de persze ezt kizárja az a tény, hogy a film a 9/11 utáni első válaszcsapásról szól.
Zalaba Ferenc
hetediksor.hu 12 katona - kritika
A WTC elleni merénylet után egy zöldfülű parancsnoknak jut a válaszcsapás. Embereivel lóháton száll szembe a tálibokkal és néhány hét alatt olyan eredményt ér el, amihez egyes vélemények szerint normális esetben két évre lett volna szükség. Na de egy háborúban mi számít normálisnak?
120 battements par minute (2017)
120 dobbanás percenként
www.filmtett.ro KÖZÉRDEKŰ SZERELEM
Elismerésre méltó, hogy a film vállaltan aktivista jellege ellenére sem laposodik el, és egészséges adag humor jellemez benne számos párbeszédet.

444.hu A világ talán legpusztítóbb filmje lett a magyar robotos sci-fi
Tíz perce ültem a moziban, amikor már leírtam azt a jegyzeteim közé, hogy„biztosra tudom mondani, hogy rosszabb, mint bármi más, amit eddig láttam”,és egy órája néztem a filmet, amikor még mindig nem értettem, ki kicsoda, mit akar, milyen idősíkban vagyunk, mi történik és mi a végcél.

www.delmagyar.hu Rendetlen rendezettség
Vagy inkább rendezett rendetlenség is lehetne a cím, oly mindegy. A tótkomlósi születésű rendező, Peter Noel legújabb filmje, a 129 alaposan feladja a leckét nézőinek.
Umberto

hu.ign.com 129 - Kritika
A vetítés után fejünket vakarva próbáltuk összeilleszteni a látottakat, melyek értelmezésében a több szerepet is eljátszó színészek, a nyilvánvaló elemek esetlen takargatása és szükségtelen túlbonyolítása, a filmből ki-besétáló karakterek, az időben és térben való ugrándozás, a rengeteg visszatartott információ és a bődületes közhelyeket kántáló narráció sem segített.
Zalaba Ferenc
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (2016)
13 óra: Bengázi titkos katonái
smokingbarrels.blog.hu 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (2016)
Michael Bay-filmet ritkán vár valaki, azonban számos oka volt annak, amiért a 13 Hours ígéretesnek tűnt: Bay legutóbbi kisebb költségvetésű darabja, a Pain & Gain kifejezetten erős lett és rendezői szempontból a két legutóbbi Transformers határozottan javuló tendenciát mutatott. A fő ok azonban mindenképpen az volt, hogy a rendező alakváltó robotos filmjeit mélységesen átható (és kicsit meg is fojtó) hadseregfétist itt végre szabadjára engedhette, és megmutathatta, hogy mire képes, ha tényleg nem kell másról szólnia egy filmjének, mint hogy az amerikaiak szétrúgják mindenki más seggét. Bay azonban úgy tűnik azon filmesek közé tartozik, akiknek nem tesz jót az effajta szabadság...
133 nap - A Tanácsköztársaság története (2015)

www.prae.hu Dicsőség vagy szégyen?
Sok más huszadik századi magyar történelmi esemény mellett az első, 1919-es kommunista diktatúra is általában kibeszéletlen és feldolgozatlan a kollektív emlékezetben – erre tesz kísérletet Borsody István 133 nap – a Tanácsköztársaság története című dokumentumfilmjében.
1408 (2007)

Kritikus Tömeg 1408 (2007)
A cselekmény röviden a következő; főhősünk (John Cusack) kísértetekről szóló szennyirodalomból tartja fönn magát. Egy „rajongói” levél a 1408-as szobára hívja föl figyelmét, amelybe semmiképp sem szabad belépnie. Felkutatja az érintett szállodát és az igazgató (Samuel Jackson) terjengős figyelmeztetése ellenére kiveszi egy éjszakára, ahonnan eddig kevesen távoztak élve. Mert a szobában furcsa dolgok történnek! Hősünket innentől kezdve kísértetek és fájdalmas emlékek manifesztációi ijesztg...
largo
16 Blocks (2006)
16 utca
Kritikus Tömeg 16 Blocks (2006)
A másodvonal árnyékából rettentő nehéz előbújni, főleg egy visszaesőnek. Bruce Willis azonban 2005-ben megmutatta, hogy hiába a pénzügyi és erkölcsi csődfilmek hosszadalmas lajstroma (A kölyök, Hart háborúja, A nap könnyei, satöbbi), ő ugyanaz a borotvaéles vigyorú keménylegény, akit a Die Hard óta tisztelünk. Robert Rodriguez a comics-adaptálás hagyományait átíró stílbravúrjának, a Sin Citynek elkészülte óta ugyanis Hollywood krémje ismét emlegeti a nevét. A siker egyszerű titka, hogy Bruce Wil...
Hannibal Lecter

hu.ign.com A soha meg nem álló háború - 1917
Az 1917 szögegyenes narratívával és még annál is egyszerűbb karakterekkel dolgozik, hogy megvalósítsa mesteri tervét, azaz hogy olybá tűnjön, mintha vágás nélkül valósították volna meg, a stílus viszont nem megy a tartalom rovására, habár a hatás egészen más lesz, mint amit egy kendőzetlen háborús drámától elvárnánk: az 1917 olyan, mint egy horrorhullámvasút, amiről nem akarunk leszállni.

www.filmtekercs.hu Egy napban egy egész háború – 1917
Az 1917 lényegében egy nagyszabású „kísérleti film”, amit Sam Mendes egyetlen célból készített: megvizsgálta, hogy 100 év távlatából és élő szemtanúk hiányában miképpen lehet a leginkább valósághűen testközelbe hozni az első világháború lövészárok-hadviselésre építő küzdelmeit.

hetediksor.hu 1917 - Kritika
Az egyetlen, vágás nélküli(nek tűnő) cselekményfolyam magával rántja a nézőt, a vér és a puskapor szagát azonban ne várjuk, a lánctalpak zaja és a fegyverek ropogása is elmarad, az 1917 sokkal inkább az emberi lélekben okozott háborús károkra koncentrál.

www.pcguru.hu 1917 - Erőltetett (halál)menet
Az 1917 az elmúlt évek legfontosabb filmje, egy olyan élményt nyújtó alkotás, amely magába ránt, és órákig, napokig nem ereszt.

kritikairoda.blog.hu 1917 kritika
Az 1917 technikai szempontból fontos és hatalmas mérföldkő, de szerencsére filmnek sem éppen utolsó.
Benny Bug
1917 (2019)

kulter.hu Ketten a nagy háború ellen
Bár a mozi 120 éves története során szép számmal készültek első világháborús filmek, a huszadik század második felétől a második világégés volt a népszerűbb téma a háborús filmek világában. A 100. évforduló alkalmából felszaporodtak a nagy háborút taglaló alkotások (A hosszú út hazafelé, Szürke senkik, Tolkien, Akik már nem öregszenek meg), ezek egyik utolsó és leghatásosabb darabja az 1917 Sam Mendestől.