Legfrissebb kommentek

Bár a horror alapvetően nem az én műfajom, már régóta megszerettem volna nézni, és most sor került rá. Annyit mondhatok, hogy aki nem csinálj össze a gatyáját a film végére, az nem tudom miből van.
Ami különösen tetszik,

hogy a film előrehaladtával egyre fokozza a feszültséget anélkül, hogy bármi ijesztőt mutatna, csupán a három/két szereplő reakcióival, az egyre kapkodóbbá váló kamera mozgásokkal, és a rémisztő hangokkal operál.

Ha majd úgy adódik, hogy kint alszom ez erdőben egy sátorban, biztosan be fog villanni ez a film :)

2016-09-30 23:59:50 Shirley Valentine (1989) Jereváni Rádió (3) #1

Az angol részek jók, de amikor átvált a görög színre, akkor ellaposodik.

Feszült krimi, gyors léptékű, remek lendülettel rendelkező film, amiben egyes jelenetben tényleg a lehető legtökéletesebben használják a képi világot - talán még sosem láttam ilyen szépen a fekete-fehért alkalmazni. A történet kiváló, mindvégig fenntartja a figyelmet, nem lankad. Amiért a négyest adom, az leginkább a suta vég, szinte paródiába illő finálé - rohanó ringlispilen verekedés, melybe néha egy gyerek is beszáll, miközben egy vén öregember alatta mászik át, hogy kikapcsolja a gépezetet? Egyrészről a Family Guy kakasa és Peter jutott eszembe, akik minden negatív, halálközeli, mást veszélyeztető körülménytől eltekintve önfeledten verekednek, s persze azokat az ócska filmeket, ahol ugyanez megjelenik. Szörnyű finálé, rendkívül méltatlan a filmhez. A finálé tehát nagyon nem jó, kifejezetten elrontja a filmet - nem is csak a happy end. Pedig addig zseniális a film, az egy-két logikátlanságtól eltekintve.
Egy erős négyes, minden negatívum ellenére remek élmény volt, a finálét ellensúlyozza az olyan káprázatosan jól megkomponált jelenetek, mint a gyilkosság szcénája, a teniszmeccs vs. öngyújtókereső jelenetek vagy amikor a Guy ráveszi magát, hogy elmenjen megölni az apát.

2016-09-30 23:47:06 Toni Erdmann (2016) ryood (4) #2

az év egyik legkülönlegeseb filmje, sok meglepő dologgal.
közel a zseniálishoz.

2016-09-30 23:01:28 Snowden (2016) Kalevala (3) #10

Snowden igaz történetét a dokumentumfilmek mesélik el hitelesen, mint a Citizenfour vagy Snowden’s Great Escape. Ez a film sajnos nem sokat használt Snowdennek.

További kommentek...

A nap filmje

Strangers on a Train (1951)

Strangers on a Train
Idegenek a vonaton
(Alfred Hitchcock)
amerikai dráma, film noir, krimi, thriller

Bruno és Guy egy vonaton ismerkednek össze. Annak ellenére, hogy a barátságuk újkeletű, Bruno meglepő ötlettel rukkol elő: felajánlja, hogy megöli Guy feleségét, aki nem akar elválni a férjétől, hogy az ne tudja elvenni új szerelmét, viszont cserébe Guy ölje meg Bruno apját, mert az öreg erőszakosságával Bruno útjában van.

Korábbi napok filmjei...

Facebook

Legfrissebb írások

[www.mozimaniaapp.hu] Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei kritika

A rendező Úr már jó pár éve nem csinált szerintem igazán kiemelkedően jó mozit, az a gyermeki varázs, mely régi műveiben megvolt, valahogy hiányoznak új alkotásaiból. Kicsit beállt az iparosok táborába. Hogy ezúttal sikerült e visszacsempésznie valamit ebbe a filmbe korábbi önmagából? Hát nézzük.

[www.vox.hu] Mélytengeri pokol

Peter Berg a katasztrofális Csatahajó után újra kihajózott a nyílt tengerre, de most egy kifejezetten erős filmet hozott össze minden idők legsúlyosabb olajkatasztrófájáról.

[www.vox.hu] Kiéhezettek

A film, amiben az „okos kislány” kifejezés új értelmet nyer. És egy műfaj is.

További írások...

Szavazz: Érzésed szerint ki volt eddig Meryl Streep legméltóbb férfipartnere a filmjeiben?

További szavazások...

Random idézet

Mary apja: Visszajöjjünk, amikor nincsen társaságod, vagy...
Mary: Oh, az eléggé nehéz lenne mert Tim igazából itt lakik.
Mary anyja: Tényleg? Veled?
Tim: Igen, de semmi orális szex! Eszküszöm!

További idézetek...

Random érdekesség

"(Olivia de Havilland) egyre gyakrabban lépett fel színházakban is. Sorra alakította a neurotikus-excentrikus szerepeket, 1952-ben óriási sikert aratott Daphne du Maurier Rachel unokahúgom című regényéből készült film főszereplőjeként. A hatvanas években Hollywood valóságos "horrorkirálynőt" formált belőle, hol bennragadt egy liftben (Nő csapdában), hol pedig keresztre feszítették (Johanna nőpápa). 1965-ben a Cannes-i Filmfesztivál első női zsűritagja volt. Említést érdemel még az 1986-os Anasztázia című történelmi sorozatban nyújtott alakítása is, melyért 1987-ben Golden Globe-díjat nyert. Utoljára 1988-ban lépett fel: Bessie-t, a trónról lemondott VIII. Edvárd brit király feleségének nagynénjét alakította egy tévéfilmben." (mult-kor.hu)

További érdekességek...

A nap toplistája

Leghülyébb magyar címek (Mizi)

További toplisták...