Legfrissebb kommentek

Ahelyett, hogy mondjuk beültünk volna megnézni a mother!-t, vagy mittomén, ezt a minősíthetetlen okádékot néztük esti "kikapcsolódás" gyanánt. Csak úgy ömlik belőle a moslék, egy nagy rakás guanó, háromszor nevettem igazán fel. Mindennek a legalja, egyszerűen hulladék. Sablonhegyek, klisévölgyek, nuku eredetiség, fertelmes humor.
Erőltetett baromság a stresszben haldokló amerikai középosztály kismunkásainak, akik szeretnének kirúgni a hámból, de két óránál többre nincs idejük, ezért megnézik filmen, hogyan csinálják mások. Verjük szét az irodát, csapassuk szét a partit - amit egy rövid délután alatt sikerült megszervezni -, itassuk le a főnököt, orgiázzunk a vállalati vécében, fektessünk le mindenkit, kokózzunk be, piáljuk le magunkat, majd következmények nélkül szedáljuk le a helyi internethálózatot, majd szűziesen sikongatva és tinisen poénkodva húzzunk vállalati másnapi reggelire, mert mindez tökéletesen rendben van!!!
Szívesen, nem kell megnézned a filmet (ha már láttad, bocsáss meg, hogy felelevenítettem).
Gané. 2,3334%

2017-10-19 22:59:43 mother! (2017) / anyám! Tenebra (5) #3

Én az enyémet már elmondtam itt. :D

A Cinefesten láttam egyébként, és ott nagyon megosztotta a közönséget, voltak, akik kimentek róla. De a poén, hogy még 2 nap múlva is erről hallottam vitatkozni embereket. :D Tehát akárki akármit mond, azért ez egy igen elgondolkodtató darab.

Számomra működött thrillerként és kőkemény szerzői filmként is, meg persze eszembe jutott a Rosemary gyermeke. A film végkifejletén azóta is gondolkodom, szerintem nincs rá egyértelmű magyarázat, bár Aronofsky egy interjúban utalgatott rá. De én ezt a helyet sokkal inkább éreztem Pokolnak, mint a Teremtő és a teremtés allegóriájának. Az én értelmezésemben a hősnő, JL figurája követett el valamilyen bűnt az életében, amiért egy ilyen "loop"-ban kell élnie az idők végezetéig. Hogy ki a férje? Nehéz megmondani ezt is. Sátánnak ugyanúgy nem mondanám, ahogy Teremtőnek sem. De egy biztos: ez az egész nem a valóságban játszódik,
vagy nem a mi valóságunkban.

És persze a filmben az a bizonyos víziószerű jelenetsor, ami a közepe felé van, igen erős kortárs politikai áthallásokkal bír. Legyen bár szó Európáról vagy Amerikáról.

De amit számomra tökéletesen megragadott a film elsődleges szinten is, az az szorongásélmény, amit az ember akkor él át, mikor kicsúsznak a keze közül a dolgok, elveszíti az irányítást. A privátszféra megsemmisülése nagyon erősen benne van ebben a filmben, és szerintem ez mindannyiunk alapélménye a távolról bekapcsolható webkamerák vagy könnyedén lekövethető, minden mozzanatunkról automatikusan tájékoztató okostelefonok korában. Meg persze a Snowden-ügy utáni világban.

előzmény: Umberto (#2)

2017-10-19 22:27:16 [Melyik filmen sírtál?] Danesz99 #25

Jó pár filmnél eltört már a mécses és nálam alapszabály hogy ha egy könnycseppet is elmorzsolok, akkor az a film 4-nél már nem lehet rosszabb. A teljesség igénye nélkül néhány példa: a Schmidt története végén együtt zokogtam Nicholsonnal, a Pengeélen (ami az egyik kedvencem) totál padlóra visz mindig amikor nézem, a Forrest Gump alatt elhasználok legalább egy fél csomag zsepit, de például az igazából szerelem is gombócot tud rakni a torkomba mikor Firth a fél várossal a vállán belép az étterembe. De ha olyanom van még egy jobban sikerült vészhelyzet rész is taccsra tud vágni. Aztán még ott van a Philadelphia, Csillagainkban a hiba, A lehetetlen, Komfortos mennyország, A felejtés virágai, A faun labirintusa, Az élet szép stb. Na meg ott van a másik véglet is, amikor egy-egy family guy részen sírva röhögök.

gyönyörű óda a tengerhez.

További kommentek...

A nap filmje

mother! (2017)

3,8 ★★★★☆ mother! (2017)
anyám!
(Darren Aronofsky)
amerikai dráma, horror, thriller

Egy pár kapcsolatát próbára teszi egy hívatlan vendég, amikor váratlanul megzavarja addigi békés életüket otthonukban.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[smokingbarrels.blog.hu] Ó, anyám!

Az Anyámra! azt mondani, hogy megosztó film, erősen eufemisztikus kijelentés. Már a kritikusok sem rajongtak érte egyöntetűen (volt, aki az évtized legrosszabb filmjének titulálta), a mozi nézők pedig egész egyszerűen utálták. Az amerikai filmpremierek közönség-elégedettségét mérő Cinemascore közvélemény kutatáson a nézők a legalacsonyabb, F osztályzattal jutalmazták a filmet. Az idei Jameson Cinefesten mi is megnéztük és természetesen minket is megosztott a film. Duplakritika.

[index.hu] Ez a sztori még Sztálinnak is sok volt

„A Lady Macbeth tényleg nehéz film, ami felzaklat, és amitől kényelmetlenül, sőt, egyenesen rosszul érezzük magunkat. Bonyolult pszichológiai folyamatokat, emberi drámákat, sorscsapásokat mutat be egy férfiak által uralt világban, amelyben a nőket szinte állatokként kezelik, és amelyben a főszereplő inkább úgy dönt, hogy a saját kezébe veszi tragikus sorsát, de a vakmerőségével csak újabb tragédiákat szabadít a környezetére.”

[www.vox.hu] Happy End

Amikor híre ment, hogy Michael Haneke új filmje épp Calais-ban, a francia menekült sátorváros környékén fog játszódni, mindenki biztosra vette, hogy az osztrák zsenitől egy húsba vágó társadalomkritikát kapunk majd. Tévedtünk.

További írások...

Szavazz: Az Oscar-életműdíjra várományos Donald Sutherland melyik alakításáért érdemelt volna meg legalább egy jelölést?

További szavazások...

Random idézet

Manu:
Tudta, hogy lezárnak minket, mint a kísérleti nyulakat?

PG

További idézetek...

Random érdekesség

Youtube-on Adonis legendás meccse(ke)t néz (a film elején), ahol a váltósúlyú T. Bradley, Jr. vs J. M. Márquez meccs is felbukkan (melyet az előbbi nyert a mexikói legendával szemben).

További érdekességek...

A nap toplistája

Folytatások, amelyek jobbak, mint az előző rész - TOP 12 (Semprini)

További toplisták...