Legfrissebb kommentek

Nekem egyszer nézhető. Nem derült ki ki volt a faszi mikor megérkezett aki az apjának adta ki magát, az sem hogy ezt miért csinálta, valamint az igazi apja hogy került a pincébe.

Barátom, szerintem keress fel egy terapeutát és utána gondolkodj el azon, ha már belelendülsz a baromság irásába, akkor vállald is a következményét, hogy legyengeelméjűznek. Ha ebben 1-2 poén van és igy vélekedsz róla, nem is tudom, a Csupasz pisztoly, Haláli fegyver, top Secret és Tsa filmekről mi lehet a véleményed... talán nem is akarom tudni. Mond meg mitől lehetett volna ez a film a számodra 6-s értékelésű, mert belekötni mindenbe lehet...Szóval hihetetlen, elhiszem, hogy fasza dolog nagyot irni, de ne mérjük már túl a ló pömpölőjét. Ez nem vigjáték??? .. te jó ég...humortalan?? Egyél meg egy durván megérett citromot és attól lehet lesz valami arcizom mozgásod.

előzmény: The Cortez (#32)

2021-01-22 21:12:25 [Vapiti 2020] cucu #67

A toplistan joval alacsonyabb a "lec" nezettseg szempontjabol: a Top250-re 100 szavazattol fel lehet mar kerulni, cserebe max 250 film van rajta, igy amelyik filmnek 4,3 vagy rosszabb atlaga van, az lemarad rola, mikozben "objektive" jo filmnek szamit (mondjuk pl 4,2-es atlaggal). Vapitin a tapasztalat az, hogy a legnepszerubb filmek kozul nyer a legmagasabb atlagu. Lasd pl tavaly, amikor a Kafarnaum nem tudott nyerni, mert nem volt elegge ismert (szazvalahany szavazat), cserebe az Eloskodok nyert, ami egyebkent a 2019-ben bemutatott filmek kozt a masodik legjobb, szoval szinten jo (atlag alapjan). A Joker pedig hiaba nepszerubb, alacsonyabb az atlaga. Szoval tenyleg nem a legnepszerubb nyer, hanem a legjobb azok kozul, aminek van "eleg" szavazata, ahol az "eleg" magasabb, mint a Top250-nel a lec.

előzmény: offerus (#64)

Szerintem nem maga miatt kérdezte a derék nemtelen. :)

előzmény: oscarmániás (#13748)

Nincs ezen semmi érdekes, vagy csodálnivaló, osztogatták egymásnak a díjakat a filmszemléken, közben pedig a mozik kongottak az ürességtől a filmjeik alatt (Kivéve a Tanút). Jancsóra meg maximum a meztelen nők miatt jöttek be néhányan, amíg máshol nem jutottak hozzá ilyen ingerekhez :-) .

előzmény: oscarmániás (#5)

További kommentek...

A nap filmje

Jean de Florette (1986)

4,5 ★★★★☆ Jean de Florette (1986)
A paradicsom...
(Claude Berri)
francia-olasz-osztrák-svájci dráma

A múlt század eleji Provence-ban, a levendulamezőkkel borított vadregényes tájakon megelevenedő történet az itt lakó emberek élet-halál harcát mutatja be, amit egymás ellen, és a vidéken ritka kincsnek számító forrásvízért folytatnak már hosszú évtizedek óta. Ugolin, a Soubeyran család utolsó reménysége, nagybátyjával, Césarral szemet vet a szomszéd tanyájára, ahol gazdagságot ígérő forrás is lelhető. A tulajdonos egy "baleset" folytán távozik az élők sorából, ám az új örökös, Jean de Florette se számíthat a helybéliek jóindulatára. Elszántsága a film második, "...és a pokol" című részében válik sorsszerűvé.

Korábbi napok filmjei...

Vapiti-jelöltek

Nézd meg őket február 25-ig (még 1 hónap), és szavazz a legjobb filmre, férfi és női színészre.

Legfrissebb írások

[revizoronline.com] AZ ELLENÁLLÁS DERŰS MELANKÓLIÁJA

„Abban rejlik az erőd, hogy nemet tudsz mondani” – vallja az elnyomás iráni költője, Mohammad Rasoulof, aki Arany Medve-díjas filmjében a gonosz banalitásáról az ellenállás derűs melankóliájára csúsztatja át a hangsúlyokat.

Tovább...

[filmdroid.hu] Vadonszelídítés helyett legyűrni akarjuk a természetet - Wolfwalkers

Izzadjon bármekkora szerverpark a hollywoodi stúdiók tőszomszédságában, a mozicsodához nem elég a szoftver rideg számítása: az csak akkor születik meg, ha emberi kreativitás és verejték tapad hozzá. Míg a jórészt számítógépes vizualizációval készült kortárs képregényfilmeket elnézve úgy érezzük, rájuk férne egy alapos hozamkorlátozás, Tomm Moore rendező következetesen jár az ellenkező úton, hogy kézműves animációval készült tündérvilágokat nyisson meg számunkra.

Tovább...

[divany.hu] Fel lehet-e valaha dolgozni a gyermekünk elvesztését?

Mundruczó Kornél és Wéber Kata közös filmje, a Pieces of a Woman olyan emberi tragédiát mutat be, ami mindig is létezett, mégsem beszélünk róla eleget, sőt mi több: nem is igazán tudjuk, mit kell vele kezdeni.

További írások...

Szavazz: Melyik a kedvenc "egysnittes" filmed?

További szavazások...

Random idézet

SPOILER!

Steve Rogers / Amerika Kapitány: S.H.I.E.L.D.-ügynökök, Steve Rogers beszél. Sokat hallottak rólam az elmúlt napokban. Arra utasították önöket, hogy kapjanak el. De itt az idő, hogy megtudják az igazat. A S.H.I.E.L.D. nem az, aminek hittük. Ugyanis elfoglalta a HYDRA. A vezetője Alexander Pierce. A taktikai egység és a Vízió-projekt is a HYDRÁ-hoz tartozik, nem tudom, hányan. De köztünk vannak. Lehet, hogy épp önök mellett. Majdnem elérték a céljukat. Megölték Nick Fury-t. És ezzel még nincs vége. Ha ma elindítják a repülőgép anyahajókat, a HYDRA minden ellenségét kiiktathatja. Kivéve, ha megakadályozzuk. Tudom, hogy sokat kérek. De a szabadságnak ára van. Mindig is így volt. Én hajlandó vagyok megfizetni. Ha egyedül vagyok ezzel, ám legyen. De remélem, nincs így.
Sam Wilson / Sólyom: Mondd, ezt gyakoroltad, vagy csak kipattant a fejedből?

További idézetek...

Random érdekesség

Az akkoriban elsőfilmes David Fincher kezét erősen megkötötte a 20th Century Fox, amit a fiatal direktor nem rejtett véka alá. Állítása szerint annak örült volna a legjobban, ha a Los Angeles-i faji zavargások közben felégetik a filmlabort, ahol a musztereket tartották.

További érdekességek...

A nap toplistája

BEST OF... 1981-1990 (Hannibal Lecter)

További toplisták...