Legfrissebb kommentek

Megrögzött Agatha Christe-rajongóként (és gyűjtőként) egy ideje kifejezetten kritikus(abb) szemmel nézek minden produkciót ami a krimi királynőjének valamely művéből készült. Láttam már gyengébben megírt regényt jól előadva színpadon,alapművet rommá barmolva nagyvásznon,novellát felslegesen másfél órásra duzzasztva tévében,szóval nagy meglepetésekre már nem számítottam,ám a BBC 3 részes minisorozata amilyen váratlanul ért,legalább akkora meglepetést okozott - jó értelemben természetesen. A történet - Christie talán leghíresebb regénye,az 1939-ben kiadott Tíz kicsi néger alapján - adott: egy elhagyatott szigetre érkezik nyolc idegen,akik aztán a kéttagú kiszolgálószemélyzettel kiegészülve szép lassan fogyatkozni kezdenek. Gyanakvás,rettegés,vádaskodás,őrület - és a végén minden idők egyik legálleejtősebb befejezése.

A szereplőgárda parádés,felesleges is egyesével mindenkit felsorolni,nincs kakukktojás. (Na,egyet azért mégis: az elkerülhetetlen vég felé közeledve Burn Gormannek van egy bepiáltan,keseregve előadott monológja-vallomása,az a jelenet egyszerűen tanítani való.) A fényképezés pazar,a díszletek,a zene szintén,egyszóval minden a helyén van. A karakterek megismeréséhez,jellemük megértéséhez rengeteg pluszt ad a számtalan flashback,egyik jobb és izgalmasabb mint a másik. Minimális eltérések vannak ugyan a regényhez képest,ugyanakkor ez az első angol nyelvű feldolgozás,ami az eredeti véggel fejeződik be (szerencsére,a színpadi változathoz Christie új,pozitív befejezést írt). A szép lassan beforduló emberek idegi leépülése fokról fokra teljesen reális,ez a harmadik részben egy drogos-piálós jelenetben csúcsosodik ki - már önmagában azért érdemes volt leforgatni a szériát. Amit még kiemelnék,az a sminkesek munkája: hihetetlen ahogy elhitetik velünk hogy valaki egyszer milyen szép és üde és fiatal,másszor meg ápolatlan,karikás szemű,szánni való,mintha nem is ugyanaz a személy lenne. Pazar!

Mindenbe bele lehet kötni,ebbe is bele lehetne,de részemről az alakítások,az izgalmi faktor,a hangulat messze elviszi a hátán az egészet,ami nagy szó,lévén már ismertem a történetet. Tényleg csak ajánlani tudom minden krimirajongónak,a Sara Phelps-féle feldolgozások közül (A vád tanúja,Az alibi,Az ABC gyilkosságok) messze a legjobban sikerült darab.

Bár a néhány flashback indokolatlan volt(és túl hosszú is),a többségének volt funkciója,szerintem nem volt felesleges Jesse történetének a lezárása.Így lett kerek az egész,a lehető legjobb lezárást kapta a Jesse szál.Végig róla szólt,kicsit ilyen road-movie krimi-dráma feelingje volt az egésznek ahogy végigkövetjük az Ő útját, közben kapunk flashbackeket az emlékeim keresztül.Természetesen ,nincs meg benne az a komplexitás mint ami sorozatban,de nem is az volt a cél,a 2 órából kihoztak amit lehetett... 75%

2019-10-13 17:47:27 Il sorpasso (1962) / Előzés tomside (5) #16

Nagyon kiszakít mindenből, ami mai. Nagyon nagy utazás, valahová, ahol eredeti nyelven szólnak eredeti dolgokról. Ha elvágyódsz, csak ülj be az ""ifjú Wertherék" mellé. Harmadik ülés ugyan nincs a kocsiban, de a képernyő kiváltja a te helyed. Nem szeretnék sznobnak tűnni, nem is érzem annak magam, de az "alapműveken" keresztül, amilyen ez is, az ember tényleg többet tud meg a Filmről. Ennélfogva ez a film nem csak kiváló szórakozás, de egyben hasznos tudás is.

Szép napot!

The Day Shall Come - ezt nem találtam a keresővel, kérném szépen az illetékes(eke)t orvosolni a helyzetet. :)

2019-10-13 14:39:05 Joker (2019) Dezsmant (5) #133

Megadtam neki az ötöst még ha gyengén is, viszont nagyon jól fel lett építve, hogy honnan indult és mért vált Jokerré. Ez is mint a Volt egyszer egy Hollywood lassan indul be és utána válik izgalmassá. Durva, kissé megrázó, fordulatos és van társadalmi mondani valója is, így tudnám jellemezni.

További kommentek...

A nap filmje

Szegénylegények (1965)

4,3 ★★★★☆ Szegénylegények (1965)

(Jancsó Miklós)
magyar dráma

1869-ben gróf Ráday Gedeon kormánybiztos megkezdi az ország közbiztonságának helyreállítását. Tevékenységének egy része arra irányul, hogy felkutassa, és ártalmatlanná tegye azokat a szegénylegényeket és betyárokat, akik a '48-as szabadságharcban Rózsa Sándor vezetésével részt vettek. Az elfogottakat egy alföldi sáncban tartják, ahol néhány magánzárka kivételével szabad ég alatt, puszta földön élnek a rabok. A kihallgatások egy közeli tanyán folynak. Szabályszerű ítélet itt nem születik. A hatalom emberei a legkülönbözőbb kegyetlen lélektani módszerekhez folyamodnak az emberek megtörésére.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.filmtekercs.hu] A Private War

Látta a gyerekeket meghalni, hogy neked ne kelljen – A Private War

[kritikairoda.blog.hu] Gemini Man kritika

Ha egy Will Smith nem lenne elég, lessetek rá Ang Lee hazánkban is forgatott filmjére, ahol dupla adagot kapunk belőle!

[www.es.hu] Film szerző nélkül - Mű szerző nélkül

Nem volt rossz reklám Florian Hen­ckel von Donnersmarck új filmje, a Mű szerző nélkül számára, hogy a világhírű festő, Gerhard Richter, akinek életéről a főhős alakját mintázta, dühödten megtagadta a végeredményt. Mellesleg igaza volt, nemcsak azért, mert gyönge kis mozi ez, hanem – vélem – főleg azért, mert von Donnersmarck, aki a művészet lényegéről próbált tanmesét előadni, úgy képzeli el az alkotói folyamatot, akár egy széplelkű dilettáns.

További írások...

Szavazz: Magyarországon ezek voltak a legnézettebb filmek 2018-ban. Nálad bekerült valamelyik az év Top10 filmje közé?

További szavazások...

Random idézet

Jane Spencer:Kínai kaja, a bolt már 3 éve bezárt.
(Frank beleszagol és elájul)

További idézetek...

Random érdekesség

Bryan Singer:
Az is jó volt a gyártás számára, hogy az emberek egói háttérbe szorultak, mert senki se érezte, hogy a filmkészítés terhe rá nehezedne. Ha valaki kevesebbet vállal, akkor másoknak többet kell dolgoznia, és erre nem volt szükség. Ezért jó szereplőtársakkal dolgozni.

PG

További érdekességek...