Legfrissebb kommentek

2017-04-28 15:23:42 The Invitation (2016) / A meghívás kwzatz (5) #30

OFF:
Mind más témájú, de A meghíváshoz hasonlóan mindben van valami nyomasztó kérdés, feszült légkörrel rendelkeznek és szerintem érdekes a cselekményük, kicsit lassúak - akárcsak A meghívás -, de ettől függetlenül szerintem izgalmasak és okos filmek. Befogadhatósági sorrendben ( :D ) :
1. Gone Baby Gone / Hideg nyomon
2. Abre los ojos / Nyisd ki a szemed - az 1997-es, eredeti változat
3. Incendies / Felperzselt föld
4. Oldboy - 2003-as eredeti változat
5. Spoorlos / Nyomtalanul
6. Kokuhaku / Confessions
7. Goksung - (ez nem egyszerű, de ha rászán egy kis időt az ember, emésztgeti, és minden a helyére kerül, szerintem rájön, hogy egy zseniálisan összerakott film - van egy jó kis rövid youtube videó, ami segít ebben)

Mondjuk szerintem ezek olyan filmek, amik közé nem árt beépíteni valami könnyedebbet néha, ha nem akar a néző kifordulni önmagából. :D

előzmény: Lanie (#29)

Garfield szerintem is szuper választás volt Doss szerepére.

2017-04-28 14:40:12 Patriots Day (2016) TheDriver (4) #5

AZ utcai lövöldözés valóban baromi élethû és brutál izgalmas lett.

2017-04-28 11:05:44 The 13th Warrior (1999) / A 13. harcos Tenebra (4) #8

Ez a film irtó bugyuta, de kiváló hatásvadász jelenetei vannak, melyek miatt egy guilty pleasure kategória. :D
Kedvenc részem ez: "Lo there do I see my father; Lo there do I see my mother and my sisters and my brothers; Lo there do I see the line of my people, back to the beginning. Lo, they do call me, they bid me take my place among them, in the halls of Valhalla, where the brave may live forever."

Vajna nem akar ilyet ősmagyarokkal? :D :D :D

Ja, és a spanyol Antonio Banderas mint arab-viking harcos - priceless!

Érdekes, hogy elég gyengén muzsikál ez a film itt KT-n. Én magam nagyon jó szórakoztam rajta, régen nevettem ennyit filmen, egyszerű és jó.

További kommentek...

A nap filmje

Der letzte Mann (1924)

4,6 ★★★★☆ Der letzte Mann (1924)
Az utolsó ember
(Friedrich Wilhelm Murnau)
német dráma, némafilm

Az Utolsó ember a filmtörténet időtlen klasszikusa, amelyet 1958-ban a "brüsszeli 12"-be, minden idők legjobb filmjei közé is beválasztottak. Egy hotelportás története, akit öreg napjaira vécésnek fokoznak le, s akit a megaláztatás tönkretesz, hiszen pompás egyenruhájával élete értelmét is elvesztette. Murnau - és vele egyenrangú alkotótársai, Carl Mayer forgatókönyvíró, Karl Freund operatőr és nem utolsó sorban a főszerepet játszó, zseniális Emil Jannings - inzertek nélkül, a szöveg súlyától megszabadulva csak képekben, montázsokkal mesélik el a szívszorító történetet. A kamera szabadon mozog, követi a hős sorsát - az események főszereplőjévé válik. A hotel zsongó élete, az öreg portás részeg-jelenete, a pletykázó asszonyok montázsa, a szürke külváros és a csillogó hotel kontrasztja felejthetetlen képsorokban elevenedik meg.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.origo.hu] Elállt a lélegzetünk a Budapest noir első képeitől

Kijöttek az első képek a Budapest noir forgatásáról

[www.movieaddicts.hu] A kör kritika

Az egyszerű cselekménye ellenére képes többrétűnek lenni A kör: nagyon aktuális témákat boncolgat, emellett egy igen baljóslatú disztópiát is felfest, ami egy cseppet sem tűnik oly távolinak, mint a jövőképek többsége. Ahogy A kör egyik szlogenje kijelenti: a megosztás törődés. Így nem is lehet kérdés, hogy ajánlom-e.

[hetediksor.hu] Alien kiskáté

Dan O’Bannontól, Ridley Scotton át H.R. Gigerig, Meryl Streep is versenyben volt Ripley szerepére, az idegen állkapcsának inaihoz óvszereket vagdostak fel, a stúdió nyeresége mindössze 4 millió dollár volt... és további érdekfeszítő tény a klasszikus Alienről.

További írások...

Szavazz: Már csak hónapok kérdése és jön Ridley Scott új filmje. Legutóbbi 10 alkotása közül melyik tetszett a legjobban?

További szavazások...

Random idézet

További idézetek...

Random érdekesség

Gloria Stuart a legidősebb színésznő akit Oscar díjra jelöltek.

További érdekességek...

A nap toplistája

Jó pasik, akik tehetségesek is (Jill)

További toplisták...