Legfrissebb kommentek

2022-10-03 03:07:21 Days of Thunder (1990) / Mint a villám dittike (4) #10

Igazán szórakoztató és veszélyes jelenetekkel teli alkotás.

2022-10-03 01:38:20 Blonde (2022) / Szöszi dorothygale (5) #16

Nyomasztò, depressziòs darab. De lehet ez a valòsàg… bàrmi lehet. A valòt csak M . Monroe tudja/ tudta…. Ana de Armas nagyon jò.
2 kedvencem is jàtszott ebben a filmben. Az egyik Bobby Cannavale ès a màsik Adrien Brody. Ezer ève nem làttam jàtszani. Nekem az ô alakítàsa tetszett az egyik legjobban.
A kedvenc jelenetem az mikor “A trió” boldog. Akkor volt talàn 1x igazàn boldog M.M….persze csak akkor ha ez a fikció mègiscsak a valósàg.
Kicsit olyan èrzès a film : mint mikor azt mondod: elmesèlek vagy csak kèrdezek valamit. De nem velem törtènt , egy barátommal. … ja persze….

2022-10-02 23:35:07 [JÁTÉK] Xuja #50506

9. Kallódó emberek?

Ez a műfaj igen aktuális, még szerencse, hogy él és látható.

A Gyűrűk Ura megmarad a fővárosiak privilégiumának, úgyhogy megelégszem David O. Russel új filmjével. (Bár, igazából csak egy filmjét szeretem igazán.)

További kommentek...

A nap filmje

Les maîtres du temps (1982)

4,1 ★★★★☆ Les maîtres du temps (1982)
Az idő urai
(René Laloux)
angol-francia-magyar-nyugat-német-svájci animáció, sci-fi

A film főhőse egy kisfiú, akit Piel-nek hívnak, s aki egy végzetes baleset során egyedül marad a titokzatos, félelmetes Perdide bolygón.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.puliwood.hu] Modern szatíra, ahogy azt csak Ruben Östlund tudja

Ruben Östlund nyolc évvel ezelőtt robbant be a Lavina című filmmel, melyben a felszínes párkapcsolatokat vette górcső alá és figurázta ki sajátos stílusban. Majd érkezett A négyzet, ahol a művészvilágot pécézte ki magának egy még harsányabb görbe tükörben, mely Arany Pálmát és Oscar jelölést hozott a rendezőnek. Első angol nyelvű filmjében úgy tűnhet, hogy kompromisszumokat kötött, de erről szó nincs. A szomorúság háromszöge igazi modern szatíra, és most már nyugodtan kimondhatjuk, hogy Östlund ennek a mestere.

[www.puliwood.hu] Liam Neeson mindent is elfelejt - kivéve gyilkolni

2022-ből nézve már távoli délibábnak tűnik 2008, amikor is az 56. életévébe lépő Liam Neeson megmutatta, hogyan is kell elbánni a rosszfiúkkal - amit mindenki piszkosul élvezett is. Az ír színészlegenda a nyugdíjas évei felé kanyarodva újradefiniálta magát, és megteremtette az őszülő apák/nagyapák a világ ellen alműfajt az akció zsáneren belül. És valljuk be, ez kezdetben irtózatosan jól állt Neesonnek.

[www.puliwood.hu] Történelmi akcióeposz egyenesen Indiából

Az RRR adrenalindús tempója már a legelső perctől kezdve érzékelhető. Bár a film több, mint három órás, az akciójelenetek, a musicalbetétek és a pörgős cselekmény bőven tartogatnak annyi meglepetést, hogy ne terelje el a figyelmünket a hosszú játékidő. Itt nincs megállás, csupán egy-egy drámai tetőpont és harcjelenet között akadnak rövidke hatásszünetek, melyek arra hivatottak, hogy a narratíva ívét továbbvigyék. A történet szépsége valahol az egyszerűségében rejlik: felismerhetjük benne Ben-Hur és Messala drámáját, John Woo korai filmjeinek kézlenyomatát, az indiai mitológiát és napjaink szuperhőstörténeteit.

További írások...

Szavazz: Melyik októberi bemutató érdekel leginkább?

További szavazások...

Random idézet

Gracie Johannsen: Végre esélyünk van arra, hogy normális életet éljünk. Nem kell ölnünk és nem ölnek.
Trixie McFly: Részeg vagy!
Trixie McFly: Gracie. Nem úgy értettem.
Gracie Johannsen: Én reggelre legalább józan leszek. Te meg maradsz egy ribanc.

További idézetek...

Random érdekesség

31 nap alatt forgatták, 6 millió dollárból.

További érdekességek...

A nap toplistája

Kedvenc DC animációs filmek 1993-2013 (DenDo)

További toplisták...