Legfrissebb kommentek

2020-02-18 16:13:56 1917 (2019) acidphase (5) #55

jaja örülök hogy más is értékelte ezeket a dolgokat:) még további emlékezetes rész: a repülölezuhanós jelenet, meg amikor egy ellenséges katonával való összedörrenés után elájul és kis hatásszünet majd feléledés után eccer csak sötétedés és kint körülötte maga a földi pokol jelenik meg, a szintiszta káosz..és ezekután mintegy ellensúlyozásként az erdei éneklős szertartásos jelenet amibe becsatlakozik ö is már teljesen kimerülten, sokkos állapotban. gyönyörü jelenet. (itt ugrott be nekem Kubrick- dicsöség ösvényei zárójelenet, ami hasonló katarzis nálam..és persze amikor találkozott a növel meg a kisbabájával, és nyilván elgondolkodott hogy hagyja az egészet a picsába és ott marad velük, de aztán persze folytatta a misszióját, a parancsteljesitést, ami hát kérdéses hogy végül mennyire is érte meg.

Mégeccer mondom hatalmas film.

előzmény: Bala01 (#54)

2020-02-18 15:54:05 The Farewell (2019) / A búcsú Bogár Bence (4) #3

Egyszerre léleksimogató és mégis nagyon szomorú film, ami olyan dolgokat mond, melyeket sokan már elfelejtettek: hogy néha a kisebb dolgok az igazán fontosak, amiket annyira alapnak tartunk, hogy már csak a hiánya tűnik fel. Érzelmileg több mint hatásos alkotás, különleges zenéi aláfestéssel mond el egy univerzális történetet. Awkwafina pedig tényleg remek alakítást nyújtott.

Tartalom : Fülöp szigeteki terroristák túszul ejtenek egy busznyi turistát és magukkal viszik a dzsungelba őket, hogy értük cserébe a kormány teljesítse követeléseiket. 3 ügynök indul a túszok kiszabadítására.

2020-02-18 15:27:45 Siamo donne (1953) / Nők vagyunk JcWh (5) #1

Öt külön kisfilm összefűzéséből álló alkotás, amelyben betekintés kaphatunk milyen is volt filmsztárnak, de elsősorban nőnek lenni az 50-es évek (olasz) filmiparában és azon kívül. Az öt részből a többség inkább drámai hangvétellel rendelkezik: Isa Miranda és Alida Valli része mellett egy felvezető, szereplőválogatásos rész hivatott bemutatni a női színészek és sztárok mindennapi nehézségeit. Ezek a drámai kisfilmek elég lightosra sikeredtek (főleg mai szemmel tekintve, tudatában pl. Judy Garland és egyéb színésznők sorsának), kicsit lehetett volna mélyíteni a dolgot, de egy 50-es évekbeli filmtől az is nagy szó, hogy ilyen témát megpróbál feltárni. Kissé meglepett, de pont Ingrid Bergman és Anna Magnani részei képviselték a vígjáték műfaját. Nem hittem volna, hogy Rossellini-Bergman párosa valaha is így megmosolyogtat/megnevettet. A drámai részek gyengesége miatt négyest akartam adni, de ahogy Ingrid Bergman hadakozott egy tyúkkal 20 percen keresztül az bearanyozta a napomat, így ment az ötös. :D

2020-02-18 13:09:07 Snatch (2000) / Blöff hollyaudreyanne (4) #34

A "traveller" a pontos kifejezés Brad Pitt karakterére.

előzmény: leszlie (#32)

További kommentek...

A nap filmje

Kimssi pyoryugi (2009)

4,4 ★★★★☆ Kimssi pyoryugi (2009)
Számkivetett a Holdon
(Lee Hae-jun)
dél-koreai dráma, szerelmi történet, vígjáték

Az eladósodott kisember, Kim úr öngyilkosságot kísérel meg, leveti magát Szöul egyik hídjáról, ám a megnyugvást hozó mennyország helyett egy lakatlan szigeten ébred. A folyóparti lakások egyikében él egy lány, aki már három éve nem mozdult ki az otthonából.

Korábbi napok filmjei...

Vapiti-jelöltek

Nézd meg őket február 21-ig (még 2 nap, 5 óra), és szavazz a legjobb filmre, férfi és női színészre.

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.filmtett.ro] Bársonyba öltözött okkersárga klasszikus

Egy egyszerűbb korszak elsuttogott, elbaltázott szerelmi vallomásai és egy csacska hősnő színesre festett világa; rengeteg virág és egy kosárba csomagolt lúd, mint bocsánatkérés – felszínen erre lehet számítani a Jane Austen Emma című regényének legújabb reinkarnációjától, de ahogyan az angol szerelemnél lenni szokás, ez a film is rejt apró meglepetéseket.

Tovább...

[filmsomnia.hu] Közel a horizonthoz (Dem Horizont so nah – 2019)

Ha valaki azzal a céllal indul meg a moziba, hogy egy klasszikus fiatal felnőttekről szóló romantikus filmet nézzen meg, aminek a vége felhőtlen happy end, bizony nem kis meglepetés érheti a Közel a horizonthoz című film alatt. Egyszerűen megfogalmazva, amit látni fogunk az egy romantikába bújtatott tragédia, amit manapság csak életnek hívunk.

Tovább...

[www.magyarkurir.hu] Mindannyian ugyanabban az országban élünk, amit kapitalizmusnak hívnak

Már a cím is érzékletes, mert ember legyen a talpán, aki eldönti, hogy itt ki élősködik kin. A szegények a gazdagokon, vagy épp fordítva? Az Élősködők egy embertelen világot mutat be, olyan stílusban, ami garantáltan mély nyomot hagy minden mozinéző lelkében. „Valójában mindannyian ugyanabban az országban élünk, amit kapitalizmusnak hívnak” – nyilatkozta Bong Joon-ho.

További írások...

Szavazz: Vége az évtizednek. Számodra melyik a 2010-es évek legtúlértékeltebb filmje?

További szavazások...

Random idézet

Zarina hercegnő: Tudod, lehet, hogy az apám nem akarja majd átadni a trónt.
A kobold: Nem baj. Meg fogom ölni.
Zarina hercegnő: Hogy merészeled? Ő az apám! Én fogom megölni.

További idézetek...

Random érdekesség

Dredd hangja Clint Eastwoodéra emlékeztet, és ez nem véletlen. Dredd figuráját ugyanis részben Piszkos Harry alakja ihlette, míg kinézetét a David Carradine által játszott Frankenstein inspirálta a Roger Corman-féle Death Race 2000-ből. A képregényben Dredd bíró a Rowdy Yates blokkban lakik, ami utalás a Rawhide című western-sorozatra, amiben Eastwood Rowdy Yatest játszotta,

További érdekességek...

A nap toplistája

Howard Hawks TOP 5 (BonnyJohnny)

További toplisták...