Legfrissebb kommentek

2020-11-26 19:21:28 The Servant (1963) / A szolga macready (5) #1

„Úr és Szolga
A film két kevésbé „nyilvános” olvasat-lehetősége, a szociálpszichológiai és a filozofikus értelmezés a hatvanas évek Losey-jának más filmjeihez is jól használható kulcs. A szolga voltaképpen egy hasonló emberi viszonynak az elvontabb vizsgálata: az angol úriember-lét eszményének és kelléktárának bűvöletében élő Úr és a szolgavilág mentalitását hiánytalanul megtestesítő Szolga kapcsolatáról szól. Pontosabban párharcáról, méginkább mérkőzéséről. Mindketten a játékszabályok betartásával játszanak, a versengés tétje mégis véresen valóságos: a teljes dominanciáért, a másik lelki megsemmisítéséért folyik. Ez a játék egyébként mélységesen determinált: lelkület és nyelv, neveltetés és beidegzés készen kapott lépéseit alkalmazza, kívülről megszabott fondorlataival él; résztvevőiben a környezet ölti az én látszatát. Losey ezt a determinizmust vizuálisan is hangsúlyozza a filmben: A szolga uralkodó színtere a házbelső, a szereplőkre örökkön rádőlni készülő lépcsőház, s a nyomasztó környezet jelképeként vissza-visszatérő homorú tükör, mely nevetségessé, sőt, felismerhetetlenné torzítja a játékosokat.”

Az 1945-ben készült Késői találkozást szerintem össze lehetne kapcsolni a Zuhanás a szerelembe c. filmmel.

Hello

A Következő filmeket szeretném kérni.

Tartalom : Los Angeles vezetőit egy veszélyes banda megzsarolja, hogy vagy fizetnek nekik 5 millió dollárt vagy ártatlan embereket kezdenek meggyilkolni. A pénz leszállítására Joe Cutler taxisofőrt jelöli ki a banda. Miután Joe nem akar belekeveredni az ügybe és nemet mond, a banda megöli a barátját és elrabolja barátnőjét. Joe ennek hatására kötélnek áll, de elhatározza hogy megnehezíti a banda dolgát amig kideríti, hogy mért pont öt választotta a banda.

Tartalom : Jacques egy egészen kényes feladattal néz szembe, ugyanis nem csak az áhított nővel való randiját kénytelen lemondani, de egy veszélyes csomagot is le kell szállítania.

Köszönöm.

2020-11-26 17:57:46 [In Memoriam...] dikalosz #2768

Nyugodjék békében a giallok királynője!

Végtelen hosszúságúra nyújtott, álmosító, halál unalmas romantikus szenvedés Scorsesetől. Kizárólag a megvalósítás, a korhű ábrázolás, a díszletek meg a kosztümök működnek jól a filmben. Semmi más! A régi időkben játszódó alkotás egy fájdalmasan gyengére sikerült eresztés a rendező életművében.

További kommentek...

A nap filmje

White Stripes: Under Blackpool Lights (2004)

4,5 ★★★★☆ White Stripes: Under Blackpool Lights (2004)

(Dick Carruthers)
amerikai-angol zenés film

A The White Stripes 2004 januári koncertfelvétele.

Korábbi napok filmjei...

Legfrissebb írások

[www.filmtekercs.hu] Bizonyos értelemben az év filmje – Jiu Jitsu

Mi más lehetne 2020 tökéletes filmes megfelelője, mint egy kaotikus, értelmetlen, bizarr katyvasz, ahol a főszereplő csak bambán sodródik az eseményekkel? Íme a Jiu Jitsu!

Tovább...

[promotions.hu] Nicolas Cage olcsó Predator utánzatával kínozni lehet – Jiu Jitsu

Olyan pocsék ez a film, hogy inkább a földönkívüli gyilkosnak szurkolunk, hátha hamarabb véget ér a szenvedés.

[player.hu] Nincs mese, ezt a mesét mindenképpen látnod kell - A tenger dala

Hogy nem ez a mozi nyerte a legjobb animációs filmnek járó Oscart, az hallatlan. A tenger dala ízig-vérig tradicionális, de semmihez sem hasonlítható, tökéletes rajzfilm.

További írások...

Szavazz: Sean Connery 90 éves lett a napokban. A KT-n legnézettebb 12 filmje közül szerinted melyikben nyújtotta a legjobb alakítást?

További szavazások...

Random idézet

Freddy Lounds: Ne feledjék, jótett helyébe jót várok. Ha a sztori miatt a Fogtündér rátör Grahamre, és elkapják a mocskot, exkluzív interjút akarok.
Jack Crawford: Kapja be. Ha látjuk a sztorit, akkor majd eldöntjük, mi legyen a vádemeléssel.
Freddy Lounds: Öröm magukkal üzletelni. Tuskók.

További idézetek...

Random érdekesség

Ha minden igaz,Hitch ebben a filmben nem jelenik meg,nincsen cameója.

További érdekességek...

A nap toplistája

(Ön)életRAJZ - filmek, amelyekben ott vagyok, külső-belső történéseimmel, körülményeimmel, egyéniségemmel - nézni ezeket olyan, mintha kitakartak/kitakaróztam volna (mimóza)

További toplisták...