Legfrissebb kommentek

Méltatlanul elfeledett, nagyszerű hangulatú, látásmódját tekintve pedig egészen egyedi revizionista western. A Culpepper Cattle Co. és a Bad Company mellett engem John Wayne Cowboyok című opuszára is emlékeztetett, persze ez egy jóval karcosabb, pesszimistább, könyörtelenebb mozi. Lee Marvin kolosszális, de ifjú színészpartnerei is ritka erényeket csillogtatnak.

2022-08-17 20:06:56 They/Them (2022) BonnyJohnny (2) #1

Nem akarok gonosz lenni, de ez a film végső soron egy slasher, és annak rettentő unalmas és gyenge. Nyilván az lenne hivatott kiemelni, hogy LMBTQ karaktereket vonultat fel egy "átnevelő" táborban, de a kétdimenziós karakterek sertepertélése egy órán keresztül nem javít az élményen.
Az egyetlen, ami említésre méltó az Kevin Bacon karaktere és játéka. Az jó, de nem elég az üdvösséghez.

2022-08-17 19:43:59 Oasis (2002) / Oázis mimóza (5) #9

Nagyon örülök, hogy - 4 év elteltével - az előző kommenttel a film ismét főoldalon szerepel. Még az emléktől is meginog a lábam, ha csak rágondolok. Amennyiben mindenki megnézné, aki kívánságlistára jelölte, máris megduplázódna az Oasis értékelőinek száma, és (nagyrészt) a kedvelők tábora is. (Hiszen én még mindig bízom a KT tagjaiban.)

2022-08-17 16:45:10 Basic Training (1985) oscarmániás (2) #1

Érdekes szatírának indulna korrekt filmzenével, de aztán egy nagyon összetaknyolt romkom-kémes/titkosügynökös-nudizós kombináció lesz az eredmény. Tényleg a meztelenkedésen kívül semmi értékelhetőt nem lehet felfedezni benne.

2022-08-17 14:49:21 Elvis (2022) bambula (4) #13

Egy feliratos újranézés után muszáj feljebb tennem 3-ról 4-re.Szerintem most a szinkron rengeteget ront az élményen, főleg a főszereplőnél,de ez esetben Hanksnél is.

További kommentek...

A nap filmje

Voici le temps des assassins (1956)

4,5 ★★★★☆ Voici le temps des assassins (1956)
Eljött a gyilkosok ideje
(Julien Duvivier)
francia dráma, thriller

André Chatelin jó hírű párizsi vendéglős, magányával megbékélten, kiegyensúlyozottan él. Anyagilag támogat egy szegény diákot, Gérard-t, aki az atyai jó barát segítségével orvosnak készül. Chatelin békés életét felbolygatja Catherine, volt feleségének válásuk után született leánya. A leány árván maradt, s nem tud máshoz fordulni segítségért. Chatelin megengedi, hogy beálljon hozzá dolgozni, s a leány meg is hálálja a jóságát, ügyesen dolgozik, kedves a vendégekhez. Chatelint rég eltemetett érzés keríti hatalmába: szerelmes lesz Catherine-be. Miközben az új életét szövögeti, és a boldogság ízével ismerkedik, nem veszi észre, hogy Catherine ördögi csapdába hajszolta őt és Gérard-t...

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.puliwood.hu] Nem - Kritika - Van valami a levegőben

Jordan Peele napjaink egyik legizgalmasabb alkotója. A komikus, amióta (teljes joggal) berobbant 2017-ben a Tűnj el! című első rendezésével, számos más produkcióban vett részt, akár íróként, akár producerként. Gondolok itt az újraélesztett Alkonyzóna sorozatra, vagy a Kampókéz folytatásra. A minőség már más tészta, de tisztán körvonalazódott Peele stílusa. Második önálló műve, a Mi jóval megosztóbb lett, mint debütáló munkája, de ismét sikerült kreatív módon keverni a horror és thriller műfajok elemeit a társadalmi kérdésekkel, ami friss vért pumpált a zsánerbe. A Nemről szinte semmit sem lehetett tudni, így nehéz volt felmérni, hogy mire számíthatunk, az mindenesetre biztos, hogy a nyár talán legjobban várt alkotásáról van szó és reménykedtünk, hogy a Tűnj el!-ben látott Peele-t köszönthetjük viszont.

[hetediksor.hu] Nem – kritika

Nem-es, jel-es
Jordan Peele-nél mindig van valami. Ezúttal fokozottan reméljük, hogy a teasernél többet senki sem látott. A kritika annak sejtetésén túl nem merészkedik, viszont a nagyobb, Universal által vágott trailerek túl sokat mutatnak és lényegesen ronthatják a filmélményt. A nálunk futó nemzetközi se nagyon köntörfalaz, az amerikait meg még inkább hagyjuk. Ez nem túl biztató a stúdióhoz igazoló Nolannek (bár életrajzival jön), de sokat elárul a Nemről: lett volna mit rejtegetni és határozottan jobban megérte volna.

[www.pcguru.hu] [Filmkritika] A gyilkos járat – ez a vonat túl gyors

A Deadpool 2 rendezője újabb akcióparódiával borzolja a kedélyeket. Sajnos ezúttal megfáradt forgatókönyvből dolgozott.

További írások...

Szavazz: A hirtelen elhunyt Ray Liotta melyik filmben alakította a legjobbját?

További szavazások...

Random idézet

További idézetek...

Random érdekesség

A filmet eredetileg Brian De Palma szerette volna megfilmesíteni, de jogokat nem sikerült megszereznie, ezért a "Gyilkossághoz öltözve című thrillert rendezte meg.

További érdekességek...

A nap toplistája

TOP 5+1 Martin Scorsese (redsovi)

További toplisták...