Legfrissebb kommentek

2021-11-27 21:59:48 House of Gucci (2021) / A Gucci-ház Rorschach (1) #3

Szóval eleve meg se néztem volna, ha rajtam múlik, mert egy sekélyes szarnak tűnt, ami a gazdagok, csillogás, és a fúrós-ármánykodós szappanoperák rajongóit célozza meg, továbbá azokat, akiket egy picit is érdekel a Gucci márka. Aztán mégis megvolt sajnos, és ide a bökőt, hogy ha ezt Gipsz Jakab csinálja meg ismeretlen színészekkel, nem pedig Ridley Scott ilyen húzónevekkel, akkor mozivászon helyett a hetente érkező Netflix-moslékban köt kit, ahová egyébként való.

Ezeréves lerágott csontok füzére egy száraz, félgőzzel felmondott történelemlecke nyakán - két és fél órában. Ez A Gucci-ház. Ebbe a feszes és szűk játékidőbe komolyabb jellemábrázolás ugyan sajnos nem fér bele, de minek is kéne ilyesmire időt pazarolni, mikor a ripacskodó Jared Letóra mindig lehet számítani, bizniszdílek hátterét pedig elég azzal elintézni, hogy "hoztam neked egy cipőt".

Egyedül a külcsín ért valamit, de annyit nem, hogy egyelőre ne maradjak meg az indulatból rácsapott egyesnél.

2021-11-27 21:57:17 Matky (2021) / Anyák The Cortez (3) #1

Cseh dramedy, ami a címből adódóan néhány anyáról szól. A legmegjegyezhetőbb karakter maga a narrátor, aki egy folyamatosan szelfiző-live-ozó, még a saját szülését is élőben közvetítő (pont úgy, mint Berkiék), nem normális influenszer. Az ő szála egyébként kiválóan bemutatja, hogy mekkora kamu a sok gyökér kirakatba tett vigyorgása, boldogságszínlelése a social media platformokon. A 4 vonalon futó sztori nem túl érdekfeszítő, a veszekedések gyakran Barátok közt színvonalúak, a jelenetek között pedig több kínosan röhejes akad. A zenei összeállítás talán a legnagyobb pozitívum, mivel időnként felcsendül pár hangulatosabb track. Harmatgyenge közepes szórakozás, de legalább Kerekes Vicát kihagyták a buliból.

Nagyon látványos kung fu harcok vannak benne. Jet Li egyik legjobbja. A Mátrix kung fu jeleneteinek ez a film szolgált alapul.

2021-11-27 20:19:41 Widows (2018) / Nyughatatlan özvegyek PG (?) #8

Szerintem:

1) De mi volt a a deal? hogy a pénz Rawlingsé, és ezért volt ciki, amikor Mulligan a jachton 1 milliót kért tőle?

Nem, a jachtos jelenetbol kiderult, hogy a penz egy resze ment Rawlings uj eletenek biztositasara, a tobbi a valasztasi kampanyra kellett, de azt a reszt nem kapta meg Mulligan.

2) Rawlings azzal, hogy a noteszt a feleségére hagyta, mit akart elérni?

Hogy Mulligant is kiraboljak es igy vege legyen a politikusi karrierjenek.

3) Az 1) pontban lévő kérés miatt jelenik meg a film végén, azaz pénz kell neki?

Igy van.

előzmény: taxilovearsenal (#4)

2021-11-27 19:40:26 Bűnös város (2021) Bbazsa (5) #18

Egy - két szót kicserélsz és egy akkori társadalmi kritika, aminek minden poénja mögött egy - egy bulvár igazság áll. Szerintem nagyszerű poénok ,amiken igazából kínjában nevet az ember, hogy milyen ügyesen betudták csomagolni.
Nagyszerű film.

További kommentek...

A nap filmje

Only Lovers Left Alive (2013)

4,0 ★★★★☆ Only Lovers Left Alive (2013)
Halhatatlan szeretők
(Jim Jarmusch)
angol-francia-görög-német dráma

A történet középpontjában két vámpír áll, és az örökéletbe oltott szerelmük.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[parameter.sk] Hiányzik a vér a pucájából

Bár az első Venom-film nem nevezhető egy világmegváltó produkciónak, a maga módján megtalálta a rajongóbázisát. A képregényes karakter legfontosabb jellemzőjét, az erőszakot, a brutalitást és a vérengzést azonban joggal hiányolhattuk, ezzel gyakorlatilag a lényegi mivoltát irtották ki. Bizakodva várhattuk a második részt, hogy kívánságunk hátha célba ér, de sajnos süket fülekre talált.

Tovább...

[www.filmtekercs.hu] IMDb 250: A távolban lehet csak hazatalálni – Cinema Paradiso

A Cinema Paradiso egyszerre szicíliai útikalauz és az odüsszeuszi útkeresést megmutatni képes remekmű. Ars poetica, amely nemcsak a művész, hanem médiuma helyét is keresi. Az alkotói szándék talán egyértelmű, de hogy a befogadó melyik oldalát látja erősebbnek és tartja-e emiatt a legjobb 250 film közé valónak, elsősorban rajta múlik.

Tovább...

[www.filmtekercs.hu] Mi a f*sz van?!

Egy arannyal díszített, kétezer éves, kultikus tárgy, Kleopátra tojásának megszerzéséért folyik az ádáz küzdelem fél világon át. Két férfi és egy nő, egyikőjük FBI ügynök, a másik kettő hírhedt műkincstolvaj, akik Különösen veszélyes bűnözők. A kérdés, hogy szerezzék meg Kleopátra tojását: egyedül vagy egymással szövetkezve, netán egymás nélkül, avagy egymás ellenében? Hát, hogy is van ez?

További írások...

Szavazz: Saoirse Ronan az egyik kedvenc színésznőm. Neked melyik filmje tetszett a legjobban?

További szavazások...

Random idézet

Grady Tripp: Milyen filmet láttatok?
James Leer: A Téboly Fiát...Tyrone Power-rel és Frances Farmer-rel.
Grady Tripp: Frances Farmer megbolondult. Gene Tierney szintén megőrült. Jó film lehet.
James Leer: Nem rossz.

További idézetek...

Random érdekesség

A Paramount 100,000 dolláért vette meg a könyv megfilmesítési jogait.

További érdekességek...

A nap toplistája

Kedvenc színészeim legjobb filmjei (Timon)

További toplisták...