Legfrissebb kommentek

Kicsit kritikusan írva egy jól induló film fokozatosan "hanyatlik",majd átmegy Casablancába.

Tényleg nem rossz,de néha untam egy kicsit.Túl sok volt a bohóckodás,hasonlóan Woody más korai filmjeihez,de ide nem illett.Fura módon a rettentően elfoglalt férj és a neurotikus feleség valahogy még érdekesebb is volt.
Keaton és Allen első párbeszédei remekek,de utána már Bogie utánzása határozza meg a történteket.
Viszont meg nem mondanám,ha nem tudnám,ez egy színdarab alapján készült.

A kamera egy nyitott ajtóra fókuszál. Aztán megjelenik Poiré és becsukja az ajtót. Ennyi.

2016-08-29 16:50:24 The Godfather (1972) / A keresztapa tomasso (5) #462

A keresztapa a legnemesebb értelemben vett filmalkotás: makulátlan, kikezdhetetlen. Minden valamire való filmszeretőnek illik ismerni, hisz olyan státusszal bír, ami kiemeli a korszak nagyjai közül. Számomra is kihagyhatatlan darab volt, csupán a megfelelő pillanatra vártam, hogy kellő figyelmet szentelhessek neki. A három órát felölelő terjedelem ellenére egy percig sem unatkoztam, menetrendszerűen szállítja a meglepetéseket, nem egyszer ámultam szájtátva. Gyilkosságokat talán még egy filmben sem láttam ilyen meghökkentő módon ábrázolva. A zene szintén hibátlan, remekül illeszkedik a képsorokhoz. A szereposztás parádés, ugyan Brando néhol nekem kicsit soknak tűnik, Al Pacino a színészet magasiskoláját nyújtja. Összességében gyönyörűen kivitelezett, tökéletes munka ez! A záró képsorok nem katarzisra vannak kiélezve, csak előkészítik a terepet a folytatásnak, nem is bírtam magammal, egyből megnéztem a második részt is!

Közben csak megnéztem,elfogadható(Mécs Károly,Kiss Mari) szinkronnal megy.Hangulat,elegancia és remek filmzene.Nem szájbarágós,inkább sejtelmes.Minden,ami a teljesen felesleges remake-ből hiányzik.

2016-08-29 15:18:06 Don't Breathe (2016) / Vaksötét slawter (3) #2

Hasonlít rá, meg a Green Roomra és még A bőr, amelyben éleket is megidézi :D

Jó hnagulata van, de ha pár dologra egy kcisit jobban odafigyelnek, ütősebb lehetett volna - karakterekről több infó, ezáltal erősebb kötődés irántuk, logikátlanságok megoldása, a vak hapsi szájából érkező mondatok redukálása és inkább képpel történő rávezetés...

(A hangulata annyira erős, hogy a magukat kontrollálni képtelen, mobilozó, fecsegő - paraszt - emberek sem tudtak betenni neki a moziban.)

előzmény: Xaos (#1)

További kommentek...

A nap filmje

Airplane! (1980)

Airplane!

(David Zucker, Jerry Zucker, Jim Abrahams)
amerikai paródia, szatíra, szerelmi történet, vígjáték

Az Airport filmek mulatságos és kacagtató paródiája, melyben a repülőgép legénységét leveri a lábáról valamiféle vírus, és az utasok kénytelenek egy volt háborús pilótára bízni az életüket, aki még nem heverte ki a háború megpróbáltatásait, és csak remélhető, hogy le tud szállni a repülővel. Az utasok sem könnyítik meg igazán a helyzetet, mindenki más lelki avagy testi hibákkal van megáldva, ám a feladatot közösen kell megoldaniuk...

Korábbi napok filmjei...

Facebook

Legfrissebb írások

[aeonflux.blog.hu] usa box office: utolsó lehelet

Ugyan a nyári moziszezont a Labor Dayt jelentő első szeptemberi hétfőt megelőző hétvégéig szokás számítani, naptárilag tekintve lehullt a függöny, és az utolsó felvonásban a Vaksötét kapta a vastapsot: a filléres horror nem tett be a zsáner idei sikerszériájának első helyes debütjével. Jason Statham a szokásos kört futotta A mestergyilkos: Feltámadással, és ez valahol derék dolog egy ilyen felesleges folytatás esetében; a kisebb volumenű újdonságok - akad belőlük pár - eközben a top 10-en kívül helyezkedtek el.

[supernaturalmovies.blog.hu] Sing Street

Filmünk hőse, Conor Lawror, kinek neve úgy cseng, akár egy klasszikus James Bond gonoszé, egy széthullófélben lévő dublini családban tengeti napjait. A hely tehát Írország, az idő pedig a nyolcvanas évek. A gazdasági helyzet szar, a zenék frissek, jók, és körülbelül az egyetlen menekülést jelentik a legtöbb fiatal számára a szegénység és a pocsék családi körülmények által szegélyezett rögvalóságból, még ha csak egy-egy pár perces tiritarka videoklip erejéig is.

Tovább...

[smokingbarrels.blog.hu] Az óceánon senki sem hallja a sikolyodat

Cápás filmekkel Dunát lehetne rekeszteni, igazán komolyan vehetőt mégis alig találni köztük. A Nyílt tengeren és a Zátony azonban mindenképpen a kivételek közé tartoznak. Realista, minimalista és elképesztően feszült/nyomasztó filmek, amelyek után garantáltan nem akarsz majd a tenger köztelébe menni.

További írások...

Szavazz: Érzésed szerint ki volt eddig Meryl Streep legméltóbb férfipartnere a filmjeiben?

További szavazások...

Random idézet

Az én neven La Kun. Én vagyok az ész!

PG

További idézetek...

Random érdekesség

A film az egyik legjelentősebb francia filozófus, Jacques Derrida "La carte postale: De Socrate à Freud et au-delà" (angol fordításban: "The Post Card: From Socrates to Freud and Beyond") című kötete alapján készült.

További érdekességek...

A nap toplistája