Legfrissebb kommentek

Testről és lélekről. Zéel írta valahol, hogy a filmek értékelésében milyen sokat számít a filmélmény, a pillanatnyi személyes hatások (nem pontosan idéztem, de valami ilyesmit mondott). Nekem ehhez a filmhez három személyes élményem is kötődik. A filmeket általában jóval a megjelenésük után szoktam megnézni, gyakran csak akkor, miután lemezen is megjelentek. Ezt a filmet volt szerencsém a bemutató előtt látni. Továbbá ez lett eddig az egyetlen Vapiti nyertes film, amelyre a második körben szavaztam. Végül majdnem nyertem két pontot a mostani Játékban (pár másodperccel maradtam le Ugor mögött), ahol az esélytelenek nyugalmával szoktam megnézni a képeket vasárnap esténként, mielőtt elnavigálok máshova.

+1: végül, de nem utolsósorban eddig ez az egyetlen hazai Vapiti nyertes film…

Csodálatos zenével átitatott, végtelenül szomorú film, megmondom őszintén, sokkal jobban megérintett, mint Nolan Dunkirkje.

Imádom ezt a filmet! A lelked összes húrját megpengeti! Ritkán adok 5-t, ez a második a Kafarnaum - A remény útja után nálam.

2021-03-05 19:59:02 [Megérdemelte-e az Oscart...] Joeker81 #11521

Kizlinger Lillával a Rengeteg – Mindenhol látlak című film rendezője, Fliegauf Bence osztotta meg a jó hírt. A telefonos felvétel most megnézhető a Berlinale Instagram-oldalán.

"Kizlinger alig akart hinni a fülének, sűrű "úristenezések közepette" fogadta a jó hírt: "Jézusom, jézusom, Bence! Ezt nem hiszem el, 20 éves vagyok b*meg, 20 éves vagyok!". Majd ezután, még kicsit lehiggadva még megjegyezte, hogy nagyon furcsa érzés díjazottnak lenni, mert ez az első mozifilm, amelyben színészként szerepel. Az anyja halála miatt az apját hibáztató tinit alakító színész jelenleg filmrendező szakos hallgató a Színház- és Filmművészeti Egyetemen." - HVG

Na így kell örülni egy győzelemnek! :)

Köszi

További kommentek...

A nap filmje

Bacheha-Ye aseman (1997)

4,5 ★★★★☆ Bacheha-Ye aseman (1997)
A mennyország gyermekei
(Majid Majidi)
iráni dráma

A Majidi (a rendező) szülővárosában, Teheránban játszódó film egy elszegényedett testvérpár, Ali és Zahra sorsát követi nyomon, akiket a sors nehéz körülmények közé taszít. Úgy döntenek, a problémájukat nem mondják el szüleiknek, hanem maguk oldják meg, a maguk sajátos módján. Ebből aztán egy gyöngéd, megható mese következik részvétről, elszántságról és mély családi szeretetről. Majidi írta és rendezte A mennyország gyermekeit, mely az emberi reményt és szépséget ábrázolja a durva gazdasági és politikai környezetben.

Korábbi napok filmjei...

Legfrissebb írások

[hvg.hu] Anyád mostantól az én tulajdonom, és nem tehetsz ellene semmit

Totálisan túltolt őrületnek tűnik a Netflix díjnyertes újdonsága, a Fontos vagy nekem alapötlete, de minden kitalációnál sokkolóbb, hogy valós az alapja. Rosamund Pike a Holtodiglanért nem, de ezért a filmért megkapta a Golden Globe-ot. Megnéztük.

Tovább...

[www.kritizator.hu] Rosamund Pike érdektelenségbe fulladó színlelt érdeklődése – I Care a Lot kritika

A nemrég megjelent az I Care a Lot, vagy magyar címén Fontos vagy nekem akár egy olyan film is lehetne, amit ország-világ imád. A témája érdekes és fontos, a szereplőgárdát pedig Rosamund Pike mellett Peter Dinklage is erősíti. Ennek ellenére a film nem aratott egyöntetű sikert. Sokan kedvelik, de legalább ennyien kárhoztatják is különböző okokból. Az előzetes után megpróbálom elmondani, mi lehet az ellenérzések oka.

Tovább...

[www.jelenkor.net] „Tomi” és „Thomas”

Hajdú Eszter a politikai dokumentumfilmjeivel szerzett jelentős hírnevet és díjakban is megtestesülő elismeréseket a magyar filmes kultúrában. Sajnos Barta Tamással foglalkozó új munkájával tőle távol álló terepre merészkedett (valószínűleg csupán családi érintettségének köszönhetően); úgy tűnik, hogy valóban méltányolható érdeklődés és megfelelő szakmai elmélyülés híján.

További írások...

Szavazz: Melyik stúdió intrója a kedvenced?

További szavazások...

Random idézet

-Mi történt? Innen is kiutálták?

További idézetek...

Random érdekesség

Brian De Palma egyik legelső változtatása az volt, hogy megölette Ethan társait az első akciónál, mivel úgy gondolta, a többi IMF-ügynöknek semmilyen karaktere nem volt. Amikor Tom Cruise előállt a folytatás ötletével, De Palma így kérdezett vissza: "Megőrültél?"

További érdekességek...

A nap toplistája

Kötelezően ajánlott - magyar filmek (Jereváni Rádió)

További toplisták...