Legfrissebb kommentek

A pápa részre hajló a migránsokkal szemben mert nem ismeri el hogy vannak illegális bevándorlók, hiszen szerinte mindenki menekült na ez így nem fair.

2019-04-23 01:16:10 Hellboy (2004) / Pokolfajzat Fatupi (4) #24

Egyértelműen Ron Perlman, és az általa megformált Hellboy-figura az, ami miatt 4-est adok erre a filmre. Roppantúl szerethető, és nem egy behemót tuskó, mint amire (a képregény ismerete nélkül) előzetesen taksáltam, hanem egy nagydumás, néhol faragatlan és lobbanékony, de ennek ellenére szelíd, érzelmes és rokonszenves karakter, akiben még a megfelelni vágyó, vagy éppen duzzogó gyermeki énje is ott lapul.
Maga a sztori kissé gyenge lábakon áll, de így is szórakoztató az egész.

2019-04-23 00:47:05 [Tévésorozatok] HejjaX #3451

Nagyságrendekkel jobb volt az előző résznél, hála a normálisan megírt párbeszédeknek és persze Jenny dalának.

2019-04-22 22:26:27 True Romance (1993) / Tiszta románc zéel (5) #20

Tony Scott nagyon szerethette, tisztelhette a színészeit. Mindenkiből a legjobbat, sőt, a zseniálisat hozta ki.
Tudjuk, ugye, hogy a legtöbb rendező csak eszközként tekint a színészre. Csak annyi a jelentőségük, mint egy jól fényképezett pohár víznek. Bergman mondott valami ilyesmit.
Tony Scott szerint viszont az igazi drámát, az igazi izgalmat a színész szolgáltatja filmben. Színész-barát volt az a szokása is, hogy egy jelentet általában háromnál többször nem ismételt.

2019-04-22 22:00:05 Bande de filles (2014) / Csajkor hhgygy (3) #7

Meg is néztem, a legjobb, amit mondhatok róla, hogy "érdekes", bár leginkább lehangoló volt.

előzmény: hhgygy (#6)

További kommentek...

A nap filmje

Delicatessen (1991)

4,1 ★★★★☆ Delicatessen (1991)

(Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro)
francia dráma, sci-fi, szatíra, szerelmi történet, vígjáték

A film valahol Európában, a sötét és kísérteties jövőben játszódik. A "régi" világ és civilizáció törvényei már nem érvényesek. Az élethez szükséges alapvető feltételek, köztük a legfontosabb, az élelem, állandó hiánycikknek számít. Egy bérház lakóinak élete Clapettől, az épület és a hentesbolt tulajdonosától függ. A szomszédoknak van egy közös titkuk: az új albérlőket darált húsként szokták értékesíteni a hentes boltban. Egy nap Louison, a fiatal fiú, munkára jelentkezik Clapetnél. A "friss húst", aki nem is sejti szörnyű sorsát, felveszik. A kegyetlen tulajdonos lánya, Julia, beleszeret a fiúba, és megmentése érdekében felveszi a kapcsolatot a vegetáriánus ellenállási mozgalommal. Közeledik a végső összecsapás az embertelen Clapettel.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[kritikairoda.blog.hu] Dragged Across Concrete kritika

Igazán lassú folyású, régivágású és szikár élmény, két kiváló alakítással.

Tovább...

[magyar.film.hu] Rakétatámadásoktól és a mesterlövészektől féltem - a Kilenc hónap háború rendezőjével beszélgettünk

Jani felnőtté akart válni a háborúban. És amikor hazajött, akkor már azt is tudtam, hogy ez egy elbukott coming-of-age történet lesz. A sereg majd férfivá tesz – ez egy sztereotípia. Szerintem a felnőtté válás a saját tetteidért való felelősség vállalását jelenti. A hadseregben vagy a háborúban pont ennek az ellenkezője történik, nincsenek valós döntési helyzetek, parancsot teljesítesz, nincs más választásod, mint visszalőni.

[index.hu] Pofonokat ad és álomvilágba repít Attenborough új sorozata

A Netflix saját gyártású műsoraival szinte minden műfajt lefedtek már (sőt, újat is teremtettek), de a repertoárból eddig hiányzott egy természetfilmes sorozat. Most már ezt is lehúzhatják a listáról, ugyanis megérkezett a streaming szolgáltató válasza a BBC Bolygónk, a Föld (Planet Earth) című minisorozatára. A mi bolygónk (Our Planet) nyolc részből áll, és a narrátora nem más mint Sir David Attenborough.

További írások...

Szavazz: Melyik februári bemutató érdekel legjobban?

További szavazások...

Random idézet

A szamár "gazdája": A p*csába, már megint kapkodni kell!

További idézetek...

Random érdekesség

Mark Brandon Read javasolta, hogy Eric Bana kapja Chopper szerepét, miután látta őt játszani a Full Frontal című vígjátéksorozatban.

További érdekességek...

A nap toplistája

Kedvenc Bergman filmek (nihil Velvet) (nihil Velvet)

További toplisták...