Legfrissebb kommentek

2024-03-19 01:57:49 Heat (1995) / Szemtől szemben whiteman 01 (5) #152

Egészen elképesztő, hogy ez a film egy darab Oscar-jelölést sem kapott, de ami még durvább: mindezt egy olyan évben, amikor a Mindörökké Batmant 3 díjra is jelölte az akadémia...
Ezek után, amikor valaki azt mondja, hogy az Oscar-díj már elértéktelenedett, már évek óta nem az igazi; hát itt a bizonyíték, hogy már 30 éve sem volt az.

2024-03-18 22:41:33 [Színház] Ugor #281

6SZÍN, A csoport. Igazán érdekes, de tényleg, az egészet a csoport tagjai, azaz a színészek írták, improvizálták össze, igaz történetek gerincére. Először kissé nem tudtam magamat belevinni, de aztán kifejezetten sodró lett, izgalmas, váratlan, meg várt is, ahogy az emberek, azaz a korunk összes függőségét, pontosabban a legjellemzőbbeket sorra hozzák elő a függők. Jó rendezés, jó felvetések és reakciók, menthetetlenség és mentés felváltva. Érdemes megnézni nagyon. Nem árulok el nagy titkot, Kerekes Vicán és Stork Natasán legeltetni megfáradt szemeidet közelről, hát az is egy plusz élmény... gyógyító erővel hat. Gál Réka Ágota meg hát.. sejehaj! És még jól is játszottak! Vastaps.

2024-03-18 22:29:39 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! bvb.alex (?) #76

Én megvárnám a 2. KT-es szavazatát, hogy kiforrottabb legyen a véleményem az ízléséről. :D

előzmény: trockij (#75)

2024-03-18 20:24:26 The Iron Claw (2023) / Vaskarom TheDriver (?) #6

azt nem is vitattam pont, ellenben az összes többi khm..

előzmény: manuva (#5)

El lehet nézegetni Nelmsék filmjét, de többet nem igazán ér. Középszerű farm ahol élünk epizód, csak egy kicsit kicsavarva. Éreztem itt egy kis Tűz a mélybent is, talán a kisvárosi hangulat miatt. Apropó kisvárosi hangulat: ha más nem nagyon, de ez mindenképp el van találva. Orlando Bloom jól játszik, viszont ennél nívósabb filmekben kellene hogy szerepeljen, jobb ő ennél. Andie McDowell mint Big Cat? Rettenetesen kínos őt itt ilyen szerepben látni. Big Cat :'D Nagymacska...atyaúristen. Valahogy annyira komolyan vehetetlen ez az egész produkció, kábé mint a Mel Gibsonos "A dagadék", szintén Nelmséktől. Próbáltak a tesók valami egyedi ízt varázsolni ismét, nagyjából sikertelenül. Nagy probléma még, hogy dögunalmas az egész. A poén az, hogy érezni az igyekezetet rajtuk, de talán az igazság meg az, hogy ők ennyit tudnak. Kettes és hármas osztályzat közötti, hangulatos, ennek ellenére unalmas és üres filmeket gyártanak.

További kommentek...

A nap filmje

La notte (1961)

4,3 ★★★★☆ La notte (1961)
Az éjszaka
(Michelangelo Antonioni)
francia-olasz dráma

Giovanni, a Milánóban élő, sikeres író sivárrá vált belső világa lepleződik le a felesége, Lídia előtt egyetlen nap alatt. Lídia híres magányos sétáját a külvárosban a haldokló barátjuknál tett reggeli kórházi látogatás és az ürességet fényűzéssel leplező nagypolgári estély fogja közre, hogy aztán a hajnal hideg sivárságában szembesítse férjét egykori önmagával...

Korábbi napok filmjei...

Vapiti-jelöltek

Nézd meg őket március 21-ig (még 2 nap, 19 óra), és szavazz a legjobb filmre, férfi és női színészre.

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[player.hu] Amikor fater úgy tolja a toxikus maszkulinitást, hogy a gyerekek belehalnak – Vaskarom (kritika)

A texasi Jack Barton Adkisson a hatvanas években igazi sztár volt a pankráció világában. Annyira a megszállottjává vált a kirakatbunyózás műfajának, hogy hivatalosan is felvette a színpadi nevét. A világ ezután Fritz Von Erich-ként ismerte őt, a több világbajnoki címmel rendelkező pankrátort, majd megismerte családjának több tagját is, Fritz ugyanis az összes fiából sztárt akart faragni.

Tovább...

[www.puliwood.hu] Zac Efron színésszé és férfivá érik a Vaskaromban - Vaskarom (kritika)

Mindenkinek azt javaslom, a film megtekintése előtt ne nézzen mélyebben utána annak, hogy pontosan mi is történt a Von Erich családdal. Annyit árulok el, hogy nagyon kevés fantázia kellett ahhoz, hogy ebből a történetből film szülessen, a valóság ugyanis önmagában is sokkoló.

Tovább...

[www.filmtekercs.hu] Családi szorítóban – Vaskarom (kritika)

A Vaskarom (The Iron Claw) a Von Erich testvérek sportmelodrámaként prezentált igaz történetét meséli el, hogy az 1980-as évekbeli híres pankrátorcsalád példáján keresztül értelmezze újra az amerikai sikermítosz kortárs felfogását.

További írások...

Szavazz: A filmek milyen hatással voltak rád?

További szavazások...

Random idézet

Az egyik nő: Moziba megyek a vasutassal.

További idézetek...

Random érdekesség

A mocsárban-sárban jól kivehető, hogy abban gumikerekes mezőgazdasági gép vájt nyomot, hogy legyen miben zötykölődnie a szekérnek.

PG

További érdekességek...

A nap toplistája

1987 legnézettebb filmjei a magyar mozikban (The Hungarian)

További toplisták...