Legfrissebb kommentek

Számomra biztosan nem gyenge hónap, a Bárányra és a Lőpor turmixra ment a szavazat, de ott van még a Kampókéz, az Új múlt és a The Suicide Squad is, amik érdekesnek tűnnek, de még a Free Guyban is látok potenciált.

Eléggé elvont, nem nevezném a kedvencemnek, de a hangulat és a látványvilág zseniális. Hayao Miyazaki ugyan animerendező, de simán ott van az élőszereplős filmrendezők között, ha tehetségről van szó. Sőt!

2021-08-03 19:40:51 The Ice Road (2021) / Jeges pokol Jason13 (2) #6

Liam Neeson az utóbbi években már többször tett olyan nyilatkozatokat, hogy szeretne már végezni az akciófilmes műfajjal. Ennek ellenére még mindig nem sikerült szögre akasztania a koros hős szerepkört, hiszen az elmúlt időszakban is olyan alkotásokban bukkant fel, mint a Becsületes tolvaj vagy Az oltalmazó.
Legújabb mozija, a Jeges pokol sem egy kimunkált dráma, hanem egy újabb visszafogott zúzás, ahol a változatosság kedvéért nem egy rutinos fegyverforgatót személyesít meg, hanem egy tapasztalt kamionsofőrt, akinek egy befagyott folyón keresztül kell leszállítania egy fontos rakományt.
Megmondom őszintén, az ír színész ehhez hasonló munkáitól én már egy ideje nem várok el semmi eget rengetőt (kár is lenne), maximum annyit, hogy a látottak másfél órára kössék le a figyelmemet.
Ezt nagyjából teljesíti is Jonathan Hensleigh mozija, aminek az alapötlete még egész működőképes. Már alapból tetszett az, hogy egy újabb krimi/thriller sztori helyett egyfajta katasztrófafilmes szituációt kapunk, ahol hőseinknek a zord természettel kell szembeszállniuk, miközben még az idővel is kénytelenek versenyt futni. Emellett a cselekmény is egész kellemes tempóban haladt előre, üresjáratok nélkül, sőt, a játékidő első felében még egy kifejezetten erős haláljelenet is helyet kapott.
Egyfajta bónusz pozitívumnak meg itt volt még természetesen Neeson is, aki hiába kapott megint egy rendkívül egyszerű, sablonos karaktert, képes volt még ezt is megtölteni élettel.
Kezdem azt hinni, adhatnak ennek az embernek bármilyen átlagos/gyenge szerepet, egyszerűen képtelen arra, hogy alakításával ne vigyen bele valamiféle pluszt.
De itt sajnos be is kell fejeznem a Jeges pokol méltatását. Végtére is, ez egy akciófilmnek készült és pont ezen a téren vannak a legnagyobb bajok. A látvány elképesztően pocsék, sose értettem azt, ha bizonyos jelenetekhez nincs meg a kellő költségvetés, miért nem lehet kissé lejjebb rakni a lécet. A történet során találkozhatunk felboruló kamionokkal, nagy robbanásokkal és egy lavinával is, de ezek technikai megjelenítése botrányosra sikeredett, köszönhetően a pocsék CGI- effekteknek.
Emiatt hiába pörög a sztori, ha beindulnak az események, mindig jön valami gyenge látványelem, ami teljesen aláaknázza az élményt. Igaz, a játékidő második felében már találkozhatunk bunyókkal és kamionos üldözésekkel is, ezek se a legjobbak, de legalább épkézláb kaszkadőrmunkával lettek kivitelezve, így igazi felüdülést jelentettek a sok ótvar animáció mellett.
Sajnos a végeredményt nem csak a pocsék vizualitás, de a gyenge rendezés is megtorpedózza, néhol nagyon esetlen a vágás, helyenként pedig az operatőri munka is elég szegényes. Ezek mellett a fő-drámai szálakat is nagyon tessék-lássék módon kezelte a film, mintha a készítők is csak túl akartak volna esni bizonyos érzelmesebb képsorokon.
Azt hiszem, több szót kár is lenne fecsérelni erre a produkcióra. A Jeges pokol egy végtelenül egyszerű Neeson zúzás, melyben akad néhány pozitívum (alaptörténet, tempó), de a szegényes kivitelezés alávág annak, hogy egy szórakoztató móka kerekedjen ki belőle.
Ha már Liam papa és rendrakás, akkor a már fentebb említett Az oltalmazó szerintem egy sokkal működőképesebb darab ebben a kategóriában.

2021-08-03 19:26:21 Old (2021) / Idő miraculum (3) #6

Szokásos Shyamalan-minőség. Egyrészt tele van béna, rossz, tehetségtelenül megoldott dolgokkal, másrészt meg világosan érezni a szeretetet és igyekezetet amivel készíti a filmjeit. Úgyhogy rutinos rókaként azonnal engedtem el azokat a dolgokat, amelyeket már megint elrontott, és egyszerűen csak élveztem, hogy nem egy szokványos, sablonos szalagmunkát nézek. Így fogjuk rá, hogy jól szórakoztam, szerintem megér egy közepest. Zárójelben pedig próbálom azt a sajnálatot is elengedni, hogy ebből az alapanyagból egy tehetséges filmes mennyire frankó művészfilmet kreálhatott volna. De Shyamalan valószínűleg nem is érti, hogy milyen lehetőségei lettek volna. És igen, a következő filmjére is szívesen be fogok ülni, mert legalább próbál valami kreatívat csinálni, és ezzel sajnos a rendezők 80%-nál máris előrébb tart.

Érdekes eszmefuttatás a "szabad véleménynyilvánítás" jegyében, egy Magyarországon is megjelenő politikai kérdés boncolásával. Az idén hosszabb és súlyos betegségben elhunyt rendezőnő több esetben erőteljesen állást foglal a republikánusok mellett, ami bátor kiállásnak is mondható a hagyományosan demokrata Hollywoodban. Bár vannak a filmnek erős jelenetei, összességében nem mondható kiemelkedőnek, inkább átlagos. 6/10

További kommentek...

A nap filmje

California Dreamin' (Nesfarsit) (2007)

4,1 ★★★★☆ California Dreamin' (Nesfarsit) (2007)
California Dreamin'
(Cristian Nemescu)
román dráma, vígjáték

1999-ben járunk egy kis román faluban, ahol az állomásfőnök - egyben a helyi kiskirály - feltartóztat egy katonai felszerelést szállító NATO-vonatot. Az amerikai katonák által védett szállítmány hivatalos papírok nélkül, mindössze a román kormány szóbeli jóváhagyásával utazik keresztül Románián. Az amerikaiak érkezése a falut a lehetőségek birodalmává változtatja

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[hu.ign.com] Akire senki sem lehet büszke, avagy 35 éves a Howard, a kacsa

George Lucas melléfogása a Marvellel
A mennyország kapuja, Waterworld, Ishtar - csak pár olyan cím, amelyek máig úgy élnek a köztudatban, mint a filmtörténet legnagyobb (anyagi, kritikai, forgatási és/vagy stúdiószinten kezelt) bukásai. De miért alakult így? Hogyan lesz egy szimpla forgatásból súlyos dollármilliókat elnyelő és/vagy kreatív rémálommá váló borzalom? Legújabb cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre keressük majd a választ. Ezúttal a George Lucas és kollégái által készített legelső nagyköltségvetésű Marvel-mozifilmet, a Howard, a kacsát vettük górcső alá, amely nem is lenne annyira rossz, ha egy Kevin Feige-kaliberű producer felügyelte volna a munkálatait.

Tovább...

[kritikusszemmel.blogspot.com] Blood and Roses (Et mourir de plaisir) (1960)

A 60-as évek gyorsan leszámolt a múlttal és mai világunk építésébe kezdett rohamléptekkel. A sebességváltás érzékelhető a filmművészeten is. A fekete-fehér mozik kora leáldozott, jöttek a színes csodák a vászonra. Kedvenc műfajunk sem maradt érintetlen ebben a nemzedék- és szemléletváltásban. Kikopnak az amerikai produkciók gigantikus pókjai, óriásszörnyetegei és a körülöttük ugrabugráló papírmasé, szinte mellékes figurák. Megszokottá vált a televízió, a mozgókép, így a produkciók a nagy felhajtások mellett esélyt kaptak az elmélyülésre, a karakterek többdimenziós ábrázolására.

[hu.ign.com] Démoni - Kritika

Erre keresztet vethetünk
Neill Blomkamp a karantén alatt forgatott egy horrorfilmet, de a végeredményt látva bárcsak maradt volna nyugton a s*ggén ülve!

További írások...

Szavazz: Melyik júniusi bemutató érdekel leginkább?

További szavazások...

Random idézet

Ne hagyjatok abba! Jatsszatok tovabb!

PG

További idézetek...

Random érdekesség

A filmet a "Hősi halottak emléknapján" mutatták be.

További érdekességek...

A nap toplistája

TOP 10: Quentin Tarantino legnézettebb filmjei Magyarországon (The Hungarian)

További toplisták...