Legfrissebb kommentek

bizarr, borzasztó, röhejes, zavarba ejtő, érthetetlen, sötét, szarkasztikus, szokatlan és nehezen értékelhető meg még nem tudom milyen, de valamilyen, amilyet csak Lindsay Anderson tudott...

Hármas? Kettes?
Ingadozott ez végig rendesen. Ami mégis megenyhítette a szívem ( a főhős amúgy is nyilvánvaló telitalálat castingján )
Az..
.. a hiéna, a bevásárlás, a hód, meg a kokainporos bunyó ..

Amúgy a csapat borzasztó ergya, teljesen érdektelenek, a muzsika se tetszett..

Kíváncsi vagyok, mit mondasz róla majd :)

Nagyon-nagyon egyszerű hatásmechanizmusokkal operál, de éppen ezért nagyon működik is. Engem kicsit meg is lepett, mert valami sokkal bárgyúbb vígjátékra számítottam, ehhez képest még némi mélység is megjelent (és talán még több megjelent volna, ha egy Omar Sy-nál jobb színész kapja a főszerepet). Megérintett, na, de ebben az is szerepet játszik, hogy hamarosan én is apai örömök elé nézek.

Köszönöm, amit írsz.
Igen, számomra ez az a film, melynek a leírásából többet tudok meg, mint magából a filmből. Vagyis olyan film, melyet a magyarázatok nélkül nehezen értelmezek. Valahogy ki is lóg a többi "sima" vonalvezetése mellől.

előzmény: offerus (#3)

További kommentek...

A nap filmje

La règle du jeu (1939)

4,2 ★★★★☆ La règle du jeu (1939)
A játékszabály
(Jean Renoir)
francia dráma

Robert de la Chesnaye, gazdag arisztokrata meghívja kastélyába Jurieux-t, a híres óceánátrepülőt, hogy a hétvégi vadászparti rangját egy divatos vendéggel emelje. Robert, akinek figyelmét leköti a szeretője, nem is sejti, hogy a pilóta halálosan szerelmes Christine-be, az ő feleségébe. Christine viszont régóta tudja, hogy a férje megcsalja. Az arisztokraták szerelmi játékaival párhuzamosan az egyik szolga és Lisette, a szobalány között is románc alakul ki. Az ő helyzetüket az bonyolítja, hogy Lisette az eszeveszetten féltékeny vadőr felesége. Amikor a vadőr le akarja lőni riválisát, tévedésből a szerelmi légyottra igyekvő pilótát lövi le. A fényes társaság hangulatát megzavarja a kínos incidens, de végül sikerül balesetnek feltüntetni a történteket, és helyreáll a nyugalom...

Korábbi napok filmjei...

Legfrissebb írások

[www.filmtekercs.hu] Bár vak voltam, most látok – Faces of Love

Martin Scorsese filmje hatalmas költségvetéssel és üvöltve mutatja be Isten némaságát. Egy magyar forgatócsoport ennek töredékéből készítette el a Faces of Love című dokumentumfilmet, amely suttogva mesél ennek ellenkezőjéről.

[www.filmtekercs.hu] Az örök éhség pokoli tömlöce – A platform

A Netflixre frissen kikerült A platform (The Platform / El hoyo) nemcsak egy pörölycsapás erejű allegória az emberi faj kielégíthetetlen mohóságáról és fogyasztásáról, de még a fojtogatóan erős hangulatú és brutális, spanyol horrorfilmek hagyományát is továbbviszi.

Tovább...

[index.hu] Zabálj csak, a szegényeknek úgyse jut

Nem ez az első film mostanában, ami a szegények szemszögéből megy neki a gazdagoknak, ott volt a Tőrbe ejtve, vagy a többszörös Oscar-díjas Élősködők is, de a Netflix miatt tuti, hogy Galder Gaztelu-Urrutia filmje lesz az, ami a legtöbb emberhez eljut. Ha nem kapcsolják ki a felénél a brutalitás miatt.

További írások...

Szavazz: Melyek a kedvenc, első körös folytatásaid?

További szavazások...

Random idézet

Ryan Bingham: Ma este a legtöbb embert hálás kutyák és sikoltozó gyerekek fogadják otthon. Megkérdezik tőlük, hogy telt a napjuk, aztán aludni mennek. A csillagok előbújnak rejtekhelyükről. Az egyik kicsivel fényesebb lesz a többinél. Az lesz az én gépem, fenn az egekben.

További idézetek...

Random érdekesség

Bob Peck már nincs az élők sorában. A brit művész 1999. áprilisában hunyt el rákban. 54 éves volt.

További érdekességek...

A nap toplistája

Kedvenc Harry Potterek! :) (Tudomisén)

További toplisták...