Legfrissebb kommentek

2017-03-24 16:14:03 Csillagosok, katonák (1967) critixx (4) #13

Ha így látod, Jancsó világa nem igazán neked való. Ritka, hogy a filmjeiben konkrét "hús-vér" karakterek vannak (a Szegénylegények talán még valamennyire kivétel), nála a szereplők kvázi egy-egy típus vagy viselkedés megtestesítői, "tereptárgyak", sakkfigurák a történelmi játszmában vagy mozgáselemek a nagy történelmi-színpadi koreográfiában. Nem akar személyes drámákat elmesélni, helyette "történelmi balettet" ad elő, motívumokkal, szimbólumokkal tűzdelt nagy koreográfiákat rendez. Még véletlenül sem törekszik rá, hogy háromdimenziós, beleélhető figurák legyenek a filmjeiben (természetesen most erről, a '60-as évek közepétől a '70-es évek végéig terjedő időszakáról beszélek elsősorban). Szóval, megértem, ha nem tudod beleélni magad, szerintem ezzel nagyon nem vagy egyedül.

Igen, kedves Tenebra, olvastam a kritikádat is és nagyjából egyetértünk...Most pillanatra elgondolkodtam, hogy nem e spoilereztem el semmit, de itt nehéz lenne bármit is... :-D

Pontosan a PC sztereotípiákat értettem "tolakodó" alatt. LeFou karaktere katasztrófális is emiatt, nekem teljesen kilóg a film szövetéből, sokkal intelligensebben is jelen lehetett volna, ha már ott volt a reklámduma róla. Nemhiába az oroszok se találtak benne semmi cenzúrázandót :-P

És valóban nagyon érdekes ezeknek a "progresszív" elemeknek a betolása a filmbe, mert valahogy nem elég intelligens, miközben alapvetően konzervatív is akar lenni...inkoherens.

A látvány szép, de rideg. A figurák sokkal idegenebbek, mint a mesében, ami bár gejl volt, de koherens. A "szerethetőséget" valahogy a Dzsungel könyvében jobban megoldották...

Jól megragadtad a lényeget: inkább egy Drakula franchise-t a kastélyba, mint ennek folytatást! :-DDD

2017-03-24 13:02:53 Fleisch (1979) / A motel rejtélye landorko (?) #1

Hogyan lehet a film magyar szinkronjához hozzájutni? A film megvan. Német nyelv, semmi más s felirat sincs!
Kérem

2017-03-24 11:39:02 Betty (1992) Kalevala (4) #1

MARIE TRINTIGNANT!!!
Káprázatos, amit ebben a filmben művel! Ez már nem is szerepjátszás, benne él, megkínlódja ezt a Betty-t, a szerep és a színésznő eggyé válnak. Ilyenkor merül fel bennem a kérdés, hogy a színészeknek nincs-e szükségük pszichológiai segítségre, hogy a film elkészülte után ki tudjanak bújni a szerepből és vissza tudjanak térni saját énjükbe. Egy ilyen szerep után elképzelhetőnek tartom.
De hát ki is ez a Betty?
Egy alkoholista züllött ringyó, vagy egy a kispolgári korlátokhoz bilincselt, kitörni vágyó nő, vagy egy naív, csalódott, ártatlan angyalka, vagy az adottságokhoz könnyen alkalmazkodó simulékony lény, vagy egy kíméletlen egoista, más érzéseit könyörtelenül földbe döngölő szörny, vagy egy önpusztító emberi roncs? Egyik se és mindegyik.
Chabrolnak sikerült olyan árnyalt, a saját ellentmondásaiban vergődő nőalakot ábrázolni, akiről azt hinnénk, hogy mindent megtudtunk. Á, dehogy!

Chabrol kevésbé ismert filmje, a szavazatok száma a 10-et sem éri el. Milyen kár. Nálam erős négyes

2017-03-24 11:23:54 A Tenkes kapitánya (1965) ChrisAdam (5) #10

További kommentek...

A nap filmje

Letyat zsuravli (1957)

4,4 ★★★★☆ Letyat zsuravli (1957)
Szállnak a darvak
(Mihail Kalatozov)
szovjet dráma, háborús film, szerelmi történet

Vera és Borisz kamasz-szerelmébe berobban a háború. Borisz bevonul, a fronton eltalálja egy golyó. Távollétében Vera gyengeségből, tehetetlenségből elfogadja Borisz fivérének mohó közeledését. Ugyanazzal az örvénylő zuhanással esik a nem kívánt férfi karjaiba, mint ahogy Borisz zuhan a pocsolyába, miután halálos lövés érte.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.movieaddicts.hu] Alien: Covenant light

Egyszer nézhető, klisés, gyors tempójú sci-fi-horror. A fordulatokkal szúk markúan bánik, de legalább azok is kitalálhatóak. Soha nem lesz egy klasszikus, de nem is kell minden filmnek annak lennie. Gondoljunk rá előételként az Alien: Covenant előtt, és akkor az emésztése is könnyebb lesz. Bon Appetit!

[www.mozimaniaapp.hu] Bukós szakasz kritika

Bűnvadászok – Leginkább ez a cím ugrik be nekünk magyaroknak, ha motorosrendőrökről esik szó. Ez azonban az óceán túloldalán közel sincs így.

[magyar.film.hu] Testről és lélekről: Endre és Mari

Enyedi Ildikó nagyjátékfilmes visszatérésére tizennyolc évet kellett várni, ám a Testről és lélekről nemcsak azért üdvözlendő alkotás, mert mozgóképművészetünk egyik emblematikus alakja jelentkezett vele hosszú idő után: ritkán látni ennyire nemesen egyszerű, mégis hihetetlenül komplex érzelmeket és finom rezdüléseket felvonultató szerzői filmet.

További írások...

Szavazz: Melyik 2017-es filmeket várod leginkább?

További szavazások...

Random idézet

Jin: Azt hittem, tűz lobog benned, de hideg vagy, mint a jég.

További idézetek...

Random érdekesség

A film első felében látható póker játszámában, a főszereplő ellenfele az ismert profi póker játékos, Gus Hansen.

További érdekességek...

A nap toplistája

Louis de Funés - Top 5 (Semprini)

További toplisták...