Legfrissebb kommentek

2022-01-16 22:26:30 Maid (2021) / Egy szobalány vallomása Ugor (?) #4

Három résszel megküzdöttem, és folyamatosan csökken az érdeklődésem. Főleg, miután megláttam, hogy 10 részből áll. Az elején még nagyon tetszett. Van valaki, aki arra bíztatna, hogy folytassam, vagy nem érdemes?

És most?

előzmény: Zsombi (#14122)

2022-01-16 18:19:47 [Színház] tomside #231

Yasmina Reza: Bella Figura
Pesti Színház, rendezte Török Ferenc

Az ember életébe kellenek felejthető darabok.
Ha valaki más is látta, jelezze már, legyen szíves, hogy sejtett-e benne valami nagyon halvány transzcendens vonalat, (vagy azt csak én képzeltem bele. Utóbbi eset elég gáz lenne a darabra nézve, mert azt jelentené, hogy annak egyetlen élvezhető vonala is csak az én fejemben született meg.)
Halász Judit jó, Stohl nem túl gáz. Örültem, hogy csak egy felvonás. Ha valaki két darab között vacillál, és ez az egyik, jó eséllyel a másikat javasolnám neki. (Nem akarok senkit bántani, utóbbi mondattal csak támogatni szeretném az itt olvasók választását.)

Ez eléggé különvéleményes lett. Nem éreztem azt a lelkesedést a film után, amit a sok pozitív értékelés mutat.
Vagy túl öreg lélek vagyok, vagy az baj, hogy pár év alatt ezen helyzetek nagy része megtörtént (meg még durvábbak is), és valóság ennél sokkal mélyebbnek mutatja magát, jobban megtépi az embert. Ez nekem végig csak egy melodráma szintjén maradt, nem tudott nagyobbat mondani. Illetve pont, hogy csak mondta, de vhogy nem tudtam vele együtt érezni. Mint ahogy a férfiszereplőkkel is csak úgy "bemondásra" volt kémia. (Párszor elmondták egymásnak többféleképpen, hogy ez a kapcsolat most aztán mennyire más...)

Mindazonáltal értettem ezt a generációs korszakot, amit bemutat, amiben igazán egyik életfázishoz sem tartozol. Mert az egyikben már nem vagy, a másikban meg még nem, és mindezt összevissza, a környezeted meg megint más tempóban halad, és mindenki magához képest nyomja az elvárást. Közben az élet meg mintha elhúzna a francba. Értem. De a végére nekem csak amolyan "Hát igen. És?" érzés maradt.

A lány azért persze bőven megérdemli a dicséreteket, díjakat, mert sokféle helyzetbe volt bedobva és egyszer sem hozta kétszer ugyanazt. Igazán sok arca volt. Csak valahogy a film volt kevés alatta, nekem.

Kicsit sajnálom, mert a Thelmat pl imádom. És talán ezzel megint különvéleményes vagyok.

Mindössze két évvel idősebb nála. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#8)

2022-01-15 20:51:02 [Vapiti 2021] Bateman #44

3. Kodi Smit-McPhee [A kutya karmai közt / The Power of the Dog]

További kommentek...

A nap filmje

Az erdő kapitánya (1988)

4,0 ★★★★☆ Az erdő kapitánya (1988)

(Dargay Attila)
magyar animáció, vígjáték

A történet emberi tulajdonságokkal rendelkező állatok kalandjait meséli el. Az erdő nyomozó főfelügyelője és kollégája, Eddie, aki pedig rendőr felügyelő a javából, már régóta próbálkoznak Zéro, a veszedelmes bűnöző macska bekerítésével és elfogásával. Hihetetlen kalandok és veszedelmek árán az akció sikerrel jár és kézre kerül végre a rettegett gonosztevő, a Macska. Mint minden mesében örök igazság, minden jó, ha a vége jó.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.es.hu] Maszk, mágia, mítosz, művészet

A Rítus azt mutatja fel, hogy a művészetben ma is – ha csak kivételesen és időlegesen, de – teremthető igazi közösség.

[444.hu] Egy kommunista vérbíró, aki 56-ban nemet mondott

Szűcs Sándort, az Újpest válogatott focistáját 1951-ben a titkosszolgálat rávette, hogy szökni próbáljon a határon, majd elfogták és kivégezték. A focista a bitófa alatt gyermekei képével a kezében könyörgött a bírónak kegyelemért.
A bíró 1956-ban, a forradalom leverését követően kapott egy listát tizennégy névvel, akiket halálra kellett ítélnie. Erre már nem volt hajlandó. Elment inkább segédmunkásnak.
A film a rendszerváltás után 20 évig dobozban állt, mivel a volt bíró a bemutató után letiltotta a film vetítését.

[www.kortarsonline.hu] A részek összessége

Ironikus, hogy a Beatles egyik legnagyobb kreatív kudarcának tartott projektje a zenekar legjobban dokumentált időszaka is egyben. Peter Jackson gigantikus hosszúságú dokusorozata úgy hozza földközelbe a legendás lemezfelvételt és a Beatlest, hogy megőrzi a beavatottság misztikus érzetét.

További írások...

Szavazz: Melyik "válásfilm" karaktereivel tudtál leginkább együttérezni?

További szavazások...

Random idézet

Lohmann felügyelő: - Sajnos, meghaltam.

További idézetek...

Random érdekesség

A sotetben jatszodo jeleneteket tanitani kellene vilagositok szamara.

PG

További érdekességek...