Legfrissebb kommentek

2024-07-20 18:51:47 [JÁTÉK] manuva #55762

[rejtett komment]

2024-07-20 10:48:29 Barbárok (1966) zéel (4) #4

Horváth Teri. Valóban, zseniális. De hát ő a nagyok, a legnagyobbak közé tartozott.
Örülök, hogy megörvendeztethettelek!

előzmény: Abaamade (#3)

True Things
Magyar cím: Igaz dolgok
Alternatív cím: True Things About Me
PORT.hu: https://port.hu/adatlap/film/tv/igaz-dolgok-true-things-about-me/movie-245858

S1.E1 ∙ Richard II:

Suchet és Stewart csodálatosak , ikonikusak .
Szinte várja az ember mikor következnek ők . 1377-1399.- ig uralkodott II.Richárd . A lovagi lovas ütközet nagyon élethűre sikeredett, s az ír partok is gyönyörűek, de ez az első rész elég lagymatag egyébként. Ez az önző nárcisztikus király egyáltalán nem tetszett. Ez a shakespearei szöveg és forgató könyv nagyon vontatott . A király lemondását is jó bő lére húzták .
2 csillag

S1.E2 ∙ Henry IV, Part 1

Sokkal élvezetesebb mint az első rész .(II.Richard.)
Beale, Hiddleston és Irons remekelnek . Ez a rész teljesen ellentéte az elsőnek . Vidám , életerős , életigenlő.
Itt ismerjük meg V.Henry karakterét ,szívét , jellemét .
5 csillag

S1.E3 ∙ Henry IV, Part 2
V.Henry bemutatása , jellemzése folytatódik . Sokkal többet tudunk meg róla mint apjáról, ki ebben a részben már haldoklik, s jelleme leginkább csak halála közeledtével mutatkozik meg .
4 csillag

S1.E4 ∙ Henry V
Ez is jó volt -a csatajeleneteket itt is bő részre eresztették . V. Henry kicsit olyan volt mint Mátyás király . A nép kedvence , a csőcselék lelkesedett érte. Szerették és félték egyszerre. Hiddleston jól hozza a karaktert , s látszik , hogy élvezi ezt a shakespearei drámát, s a hosszú , sokszor dagályos szövegeket .
4 csillag.

S2.E1 ∙ Henry VI Part 1
Ebben a részben Szent Johanna alakja fogott meg ,s a kínzásának ábrázolása. Viszont a többi szereplő , a király kivételével (Tom Sturridge) nem fogott meg . Nem elég erősek a karakterek. Olyan színpadias az egész .
S nem értem mit keres az 1400 -as évek Francia országában egy nigériai hercegnő ….beállítva francia hercegnőnek . Tudom hogy szürkíteniük kell a fehér világot a rendezőknek , de ez nevetséges . Anjou Margit egy hófehér nápolyi lotaringiai hölgy volt …. Az előző részben York hercege : fekete ….. lehetetlen …
3 csillag

S2.E2 ∙ Henry VI Part 2
Tom Sturridge jó színész , s teljesen átadja magát a szerepnek .
Sajnálom de Sophie Okonedo visszataszító volt ebben a szerepben . Nem tudom elfogadni .
Sophie miatt 2 csillag . Benedict miatt 5 csillag .
Vegyesek ezzel a részzel kapcsolatban az érzéseim .
Összesen 3 csillag

S2.E3 ∙ Richard III
Benedict szokásos módon hozza a karaktert . Az őrült szerep jól áll neki , s ő rendszeresen vállal is el ilyen karaktereket . Ebben nem volt semmi új . Sokszor beszél hozzánk , a nézőhöz . Ez sem volt új .

A Rózsák háborúja kb 40 évet ölelt fel , véres , szinte megállíthatatlan harcban a koronáért , melyért mindent is megtettek . Mindenki mindenkit elárult , ölt , akár gyermekeket is .
III. Richárd halálával lett vége ennek a harcnak , s az ő idejéhez kötik a középkor végét is .
Ez a rész 3 csillag .

Összesen 24 csillag /7 = 3,42
S összesítésben túl pátoszos , dagályos és színpadias az egész mű . Persze ez : Shaespeare. Másképp nem is lehetne . De mégis a szövegek sokszor mesterkéltek , mely okán alkalmanként mintha nem passzolnának a szereplők szájába . Nagy fokú Shaespearei imádat szükséges ahhoz , hogy 5 csillagra értékeljük a sorozatot egészében . IMDb-n 7-8 csillag között mozog / 10 .

További kommentek...

A nap filmje

Soshite chichi ni naru (2013)

4,2 ★★★★☆ Soshite chichi ni naru (2013)
A fiam családja
(Koreeda Hirokazu / Hirokazu Kore-eda)
japán dráma

Egy házaspár már hat éve neveli gyermekét, amikor a kórházból hívás érkezik - a gyerekük nem a gyerekük, hat évvel ezelőtt véletlenül rossz babát adtak nekik.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[hang.hu] Sosem lehet túlfélteni a gyereket. Vagy mégis?

Izgalmas kérdéseket boncolgat az Anyai ösztön, a két remek színésznő (különösen Jessica Chastain) pedig garantálják, hogy élvezet legyen nézni a filmet, és találgatni, mi is zajlik valójában. (A színészi játékot illetően továbbra is áll, ahogy mindig: bár a hazai mozis hálózat a blockbustereket szinte kizárólag csak szinkronnal vetíti, de itt is érdemes lesz előnyben részesíteni az eredetit.)

Tovább...

[telex.hu] Minden este csak ült, netezett és nem érzett semmit

A dokumentumfilm agresszív troll, online domina és a nézettségért hányásig piáló influenszer segítségével mutatja be, hogyan manipulálják addig az érzelmeinket online, hogy a végén nem érzünk semmit.

[kepmas.hu] Miért szökik el egy ikerpár a gyermekotthonból? – Széllel szemben

Egy tizennégy éves ikerpár, Lili és Léna elszöknek a gyermekotthonból, és elindulnak haza régen látott édesanyjukhoz. Chilton Flóra kisfilmje, a Széllel szemben júniusban a Magyar Mozgókép Fesztiválon a legjobb kisjátékfilm kategóriában győzött.

További írások...

Szavazz: Az inflációt is beleszámítva ez a 20 film volt minden idők legnagyobb bukása a mozikasszáknál. Melyik film érdemelt volna nagyobb sikert?

További szavazások...

Random idézet

További idézetek...

Random érdekesség

Dustin Hoffman:
Az apám, anyám és bátyám, és persze az anyám is hasonlóak voltak a filmbeli szereplőkhöz.

PG

További érdekességek...

A nap toplistája

Piranha (1-5) RANGSOROLÁS (Horror_ADDICT)

További toplisták...