Legfrissebb kommentek

Amerikai szépség=Amerikai álom, de tudom sokaknak Amerikai szépség=Mena Suvari, mint ahogy régebben nekem is. A film erről a bizonyos álomról, vagyis a kamu idillről, a látszat boldogságról, a nyugati, azon belül leginkább az amerikai társadalom képmutatásáról, és a legnagyobb hazugságai egyikéről rántja le a leplet. Bemutatja, hogy semmi/senki nem az, mint aminek/akinek látszik. Se a családod, se a házasságod, se a szomszédod. Ez az alkotás az ébredésről szól (érdekes, hogy pont 1 évben jött ki a Mátrixal), arról amikor ráeszmélsz arra, hogy mi az ami körül vesz téged. A sztori szerint ezt teszi Lance is, a kapuzárási pánikban szenvedő, családos béta pali, miután a lánya barátnőjével való megismerkedés hatására, kőkemény önfejlesztésbe vág bele. Lance magasról szarni kezd a képmutató környezet elvárásaira, és azt csinálja amihez kedve van.
A téma, a történet, a rendezés kiváló, mint ahogy a zenék is. Spacey dumáit sokadszorra is simán végig lehet röhögni, a film végi váratlan fordulatok pedig minden alkalommal ütnek.
A fontos mondanivaló persze nem lehet mindenkinek egyértelmű, valószínűleg az Akadémiának sem volt az, mivel a mozi elég rendesen meg lett szórva díjakkal.

2017-02-26 01:28:43 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #9868

Egyrészt úgy sem nyert volna, másrészt ezeket a hülye szabályokat eltörölhetnék már. Ha sok millióért agitálsz embereket, azt szabad, de pénz nélkül ne merészeld.

És közben megvolt az Independent Spirit Awards, ami személy szerint nekem még mindig a hétvége legjobb díja: Hell or High Water, Manchester by the Sea, The Witch, Moonlight, Elle. Csúcs :) A hat díj mondjuk meglepett, még a Spotlight sem nyert ennyit tavaly. És ha nincs a hülye új szabályuk*, még hét is lett volna.

*aki Robert Altman-díjat kap (színészgárda+rendező+ szereposztó rendező), az nem kaphat színészi jelölést. De rendezőit igen. Marhaság.

előzmény: Vektor (#9867)

Észrevettem, hogy - pont ahogyan most te is - lejjebb sokan automatikusan bosszúként kezelik, hogy a férfi végül nem jelenik meg a találkozón.

A film nem közli velünk Edward szándékait, csak azt látjuk, ahogy Susan csapásként éli meg a "felültetést." Az viszont messze nem biztos, hogy Edward eleve bosszút szeretett volna állni a nőn, hisz gondoljunk bele, ő honnan is tudná, hogy a volt felesége pont most van padlón? A nő lencséjén át látjuk a történetet, így mi tisztában vagyunk vele, hogy vakvágányra futott az élete, de Edward ezt nem tudja. Nem valószínű, hogy arról lenne szó, hogy várt, amíg a nő kilátástalan helyzetbe kerül, hogy aztán végrehajtsa a kegyelemdöfést.
Simán meglehet, hogy el akart menni a randira, találkozni akart a nővel, de végül nem volt hozzá elég bátorsága. És akkor a konklúzió nem az, hogy jól megeteti a Susannel a főztjét, hanem az, hogy még húsz évvel később sem érez magában annyi erőt, hogy belenézzen az egykoron szeretett nő szemébe, aki nem mellesleg tönkretette az életét.
Ezen gondolat mentén haladva azt tudom elképzelni, hogy Gyllenhaal a terápiás jelleggel megírt könyv, illetve az eltelt évek után úgy érezte, végre kész lezárni a múltját és civilizáltan megbeszélni az ex-nejével a történteket, csak aztán bepánikolt, mert húsz év ide vagy oda, az ő sebei ennél mélyebben gyökereznek.
Ez is lehetséges, pláne, hogy a "regénybeli" Gyllenhaal is inkább amolyan érzékeny, töprengő és sebezhető forma volt, mintsem nagy bosszúálló.

Gondolom nem kell mondani, hogy nekem ettől a lehetőségtől a film csak még faszább lett :)

előzmény: adikaland (#29)

2017-02-26 00:35:12 [Tévésorozatok] redsovi #2927

Aztamocskos tyűha! Még épp fel kell dolgoznom az utóbbi évek egyik legerősebb és legcontentdúsabb pilotját. A Legion kétségkívül a szürrealista és szuperhőssorozatok mekkája. Az audiovizuális ingerek meg nem csak az agyat tornásztatják nonstop, még a lelket is terhelik. Nyomokban David Lynch, Wes Anderson, Kubrick, no meg Noah Hawley (Fargo S1-2-3), lévén, hogy ő felelős a sorozatért. Nem tudom utoljára mikor kellett ennyire kapkodnom a fejem a folyamatos mindfuckok és plottwistek után, de amit ezalatt az egy rész alatt nyújtani tudott, azt tanítani kéne. Más átlagseries ennek a talapzatát sem képes verdesni 4-5 évad során. Még pár nap biztos, mire teljesen képes leszek megemészteni, ezáltal egyáltalán nem tartom darasorozatnak. Ugye 8 rész, egy rész 1 chapter, így azért elég nagy teret és időt kaphat az (eddig sem hétköznapi és könnyen értelmezhető) eseményhalmaz. Vagy pár perc alatt megimádod, vagy kinyomod 2 perc után. Az FX az új Netflix? Méjbi. 10/9,5

2017-02-26 00:26:33 Sznezsnaja koroleva (2012) / Hókirálynő o0o (2) #1

Íme az orosz Jégvarázs, ami egy évvel megelőzte az "igazi" Jégvarázst, és grafikában beérte a Toy Story 1-et...

További kommentek...

A nap filmje

Million Dollar Baby (2004)

4,1 ★★★★☆ Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
(Clint Eastwood)
amerikai dráma, sportfilm

Frankie Dunn számos nagyszerű bokszbajnokot nevelt ki edzői pályafutása során. A legfontosabb tudnivaló, amit megtanított nekik, saját életfilozófiájának összefoglalása volt: mindig, mindenképpen védd magad. Miután lányával véglegesen megromlott a kapcsolata, Frankie senkit nem engedett közel magához. Egyetlen barátja Hepaj, az egykori bokszoló, ő tartja rendben Frankie edzőtermét. Csak ő tudja, hogy a férfi goromba külseje olyan embert álcáz, aki az elmúlt 23 évben csaknem mindennap misére járt, hogy feloldozást találjon bűnei alól. Frankie életében egyszer csak megjelenik Maggie Fitzgerald. Maggie-t nem kényeztette el az élet, de egy dologban jóval szerencsésebb, mint a legtöbb ember a világon: tudja, hogy mit akar, és minden áron el is akarja érni. Ahhoz, amit eddig meg tudott szerezni magának, tehetségével, kitartásával és rendíthetetlen akaraterejével jutott. Maggie azonban leginkább arra vágyik, hogy higgyen benne valaki. Frankie viszont arra vágyik a legkevésbé, hogy felelősség szakadjon a nyakába. Kíméletlenül közli Maggie-vel: túl öreg ahhoz, hogy bajnok lehessen, ő pedig egyébként sem foglalkozik női versenyzőkkel. Ám a visszautasítás süket fülekre talál, Maggie nem akar vagy nem képes lemondani életcéljáról, ezért naponta eljár Frankie edzőtermébe és hatalmas elszántsággal gyakorol. Amikor Frankie látja, hogy Maggie soha nem fogja föladni, morogva ugyan, de elvállalja, hogy profi bokszolót farag belőle...

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[hvg.hu] A régi város teljesen kikészít, hogy megtanítson élni

A hat Oscar-díjra jelölt film a gyász feldolgozásáról szól, de a totális depresszió helyett briliáns érzékkel mutatja meg, hogy bármi történjék, az élet megy tovább. Ha a kis Affleck nem kap Oscart, nincs igazság.

Tovább...

[fidelio.hu] Musical nyerhet nagyot a szomorú filmek és egyszerű történetek Oscarján

A szomorúság és a depresszió uralja az idei jelöltlistát - írták több helyen is az Oscar-nomináltakat szemlézve, és ebben van is valami. A filmek többsége valamilyen veszteséggel, vagy azzal foglalkozik, mire nem képes az ember: szerelemre, felejtésre, vagy épp maga mögött hagyni az őt lehúzó környezetet. A legtöbb jelölést bezsebelő Kaliforniai álom is csak a felszínen egy habos-babos musical, valójában épp azzal foglalkozik, az álmaink és a boldogságunk mennyire összeegyeztethetőek.

[index.hu] A Kojot eddig az év meglepetésfilmje

Az Aranyélet második évadáig elképzelhetetlen álomnak tűnt, hogy egy magyar mozgóképes alkotásban olyan lövöldözést láthasson az ember, amire nemcsak azt mondja, hogy ahhoz képest, hogy magyar, egész jó, hanem azt, hogy ezt bármelyik amerikai sorozatba így ahogy van, át lehet emelni. Ahhoz pedig, hogy egy magyar filmben olyan verekedéseket láthassunk, amiktől szó szerint felszisszenünk, egy elsőfilmes rendező, Kostyál Márk Kojotja kellett. De kurvára.

További írások...

Szavazz: Melyik januári bemutató érdekel legjobban?

További szavazások...

Random idézet

Matt Kirby: Aki barátot talál, aranyat talál.
Wilbur Walsh: Iiigen, és aki veled találkozik, zsaru lesz.

További idézetek...

Random érdekesség

"Annak ellenére, hogy szegény családból származom, soha életemben nem dolgoztam. Inkább éheztem és ábrándoztam. És ez nagyon bejött. ha nem ezeket a filmeket nézem, és nem olvasgatok, akkor soha nem leszek filmes. A Letűnt világot is éhezve rendeztem. Szédültem az éhségtől, de nem álltam le vele. Nem érdekelt a pénz."

További érdekességek...

A nap toplistája

Annyira rossz, hogy már jó!!! (nejmed)

További toplisták...