Legfrissebb kommentek

2019-07-24 07:47:14 Kon-Tiki (1950) oscarmániás (5) #4

Ha már ez a nap filmje , itt elérhető:
Kon-Tiki (1950 Film)
Nem magyarul, de a képek önmagukért beszélnek, van könyv és wiki szócikk is a témában, érdemes utánajárni.

Remek film, a '30-as évek termésének talán legjobbja. Végig lekötött, nem járt felette el az idő, pedig már alig pár év kérdése és 90 esztendős lesz eme remekmű. Nagyon tetszett, hogy szinte az egész város (rendőrök, alvilág, átlagemberek) szemszögéből is láthatjuk a történetet. Számomra az M a legjobb eddig látott sorozatgyilkos-témájú film a Hetedik mellett. Ez volt az első Fritz Lang film, amit megnéztem, de az biztos, hogy nem az utolsó.

Mestermű. Jimmy Stewart szokás szerint félistenként játszott. :)

Több ez, mint western. Elégikus hangvételű dráma. 10/10*

2019-07-23 23:49:56 Secret Agent (1936) / Titkos ügynök ryood (3) #7

bárgyú az egész, és röhejes, csak a jóindulatom miatt nem kettes.

További kommentek...

A nap filmje

Kon-Tiki (1950)

4,2 ★★★★☆ Kon-Tiki (1950)

(Thor Heyerdahl)
norvég-svéd dokumentumfilm

Thor Heyerdahls filmje a Kon-Tiki expedícióról.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[hvg.hu] Megölte az új Oroszlánkirályt a Disney a nagyravágyásával

Az 1994-ben bemutatott klasszikus rajzfilm fotorealisztikus remake-je olyan, mintha az ember félelmetes tárlatvezetésen venne részt egy virtuális természettudományi múzeumban – ahol már csak annyi hiányozna a teljes sokkhoz, hogy a teremőr is együtt énekelje a bizarr műállatokkal a Hakuna Matatát.

[www.filmtett.ro] Zombiapokalipszis Jarmusch-módra

"Parádés szereposztású, szórakoztató, de néhol elcsépelt és unalmas zombimozi az amerikai függetlenfilm ikonikus rendezőjétől."

[popcornproject.hu] A kis kedvencek titkos élete 2. kritika

Egy egyszerű történet, egyszerűen végig vezetve, egyszerű, de aranyos karakterekkel. Ha az ember ennyit vár tőle, akkor pontosan azt kapja, amit szeretne, és még fiatal rokonai figyelmét is lekötheti másfél órára. Abban pedig biztos vagyok, hogy a kisállattartóknak okoz majd néhány örömteli pillanatot, amikor kedvencük jellegzetes viselkedésére ismernek a film során.

További írások...

Szavazz: Szerinted várható-e még olyan nagy technikai áttörés a filmek terén, mint amit a hangos vagy a színes film jelentett?

További szavazások...

Random idézet

Mary Katherine: Uh, olyan szag van idebent mintha meghalt volna itt valami.
Ronin: Meg is.

További idézetek...

Random érdekesség

Audrey Hepburn és Gregory Peck a forgatás alatt híres Igazság Szájához mentek. Egyszer Peck kihúzta a kabátujját, s Hepburn halálra rémült a lógó ruhadarab láttán.

További érdekességek...

A nap toplistája