Legfrissebb kommentek

2023-01-31 22:33:18 [JÁTÉK] ryood #52008

Nem a Portugál az.

Teljesen érthetetlen, hogy tűnhetett el a sorozat ennyire a süllyesztőben (haha), miközben egy igazán minőségi darabról van szó. Nem is annyira a sztori miatt, mert az sok újat nem tud mondani az északi vizek vagy a matrózok kegyetlenségéről, sokkal inkább a hangulat és a színészek miatt. Mindkettő csillagos ötös ugyanis, Colin Farrell pedig egyszerűen zseniális, fenomenális, brutálisan jó ennek az ösztönlénynek a szerepében. Szinte alig lehet felismerni, de minden morgása, hörgése félelmetesen hiteles. És szinte egy jelölést nem kapott sehol. Nonszensz.

A sorozatot jórészt valódi körülmények között vették fel, és ez bizony meg is látszik. Ezerszer átélhetőbb, mint bármilyen zöld háttér-CGI kombó. És tényleg, szinte harapni lehet a sorozatban a hideget, érzi az ember a kilátástanságot, a végtelenséget, miközben a táj valójában meseszép. Csak épp nem embernek való.

Sajnos az utolsó rész már gyengébb és ötlettelenebb, mint a többi. Meggyőződésem, hogy ezt a sztorit a jégen kellett volna lezárni. Illetve itt a vége felé kicsit sok a deus ex jegesmedve/hittérítő/eszkimó.

Egy ideális világban ez az alkotógárda készítette volna el Dan Simmons Terror-feldolgozását, és akkor megszülethetett volna a tökéletes északi vizeken.

Egyetértek

előzmény: -senki- (#17)

2023-01-31 19:56:43 The White Lotus (2021) / A Fehér Lótusz Xuja (4) #13

A második évad jobb, mint az első - továbbra is stílusos, fordulatos dráma remek karakterdinamikával és első osztályú zenével és fényképezéssel. A kissé hosszabb sztori és több karakter miatt sokkal élménydúsabb és mozgalmasabb, mint a kissé statikus első szezon. Annak mondjuk nem örültem, hogy pont az első szezon legidegesítőbb karaktere tért vissza, de az ő szála lett talán a legizgalmasabb és legjobban kivitelezett.

Nem értek egyet azzal, hogy a társadalomkritika kevesebb lenne ebben a szezonban - Lucia szála például egy nagyszerű lenyomat arról, hogy a jótékonykodás nem mindig kifizetődő. De a Plaza által uralt négyes is egy nagyon erős szál - félelmetes, amikor Cameron le se szarva a konfliktust továbbra is jópofizik a gyerekkori haverjával, megtartva a látszatot Igazi pszichopata. De pl. a családlátogatás is nagyon kifejező.

A Portia-Tanya szál meg gyengén indul, de aztán az utolsó két részben az egyik legstílusosabb, megidegőrlőbb maffia leszámolásba torkollik, amit tv-ben láttam eddig A logikát itt tényleg kicsit sutba dobták, de Stifler mamája van annyira eklektikus figura, hogy jól áll ennek a szálnak ez is.

Ami kifejezetten gyenge volt viszont, az a főnökasszony szála, arról egyértelműen látszott, hogy copypastelték az első évad egyik legjobb karakterét, de nem sikerült az átültetés. Amúgy érdekes, hogy számomra a középkorú karakterek világnézete és meglátásai sokkal jobban ültek, mint a fiatalok sokszor a woke-ba hajló, életszerűtlen filozofálgatásai.

2023-01-31 19:37:52 Straw Dogs (1971) / Szalmakutyák Xuja (4) #76

Az első másfél órában azt éreztem, hogy ez egy igencsak középszerű alkotás, Peckinpah eddigi filmjeihez képest meg különösen nagynak éreztem a szakadékot. Hatásvadász, gyenge karakterrajzú, felemás atmoszférájú ez a része, mindent a néző arcába tolva a finom sejtetések helyett (illetve próbálkozik egy-két rejtett szállal, de azok is zömmel kifulladnak a fókuszálatlanságuk miatt). Az autóbaleset után már csak legyintettem, hogy micsoda olcsó húzás..

De az az utolsó félóra.. Egy elképesztően explicit, állatias, a hagyományos horroros vérengzéshez szokott szemnek kifejezetten nyomasztó, ugyanakkor baromi életszerű csörtét kapunk, az addig meglehetősen idegesítő Hoffmann pedig olyan szinten kezd el játszani, amilyet még tőle sem nagyon láthattunk. Igazi filmes ámokfutás, kis túlzással az összes home invasion thriller / horror megcsókolhatja a lába nyomát ennek a szekvenciának. Szóval összességében ez most négyes, de nem kizárt, hogy újranézve már kicsit jobban fogom értékelni a mészárszékig vezető részt is.

2023-01-23 09:17:47 [Vapiti 2022] macready #41

(Közel)

További kommentek...

A nap filmje

Dominion (2018)

4,3 ★★★★☆ Dominion (2018)
Uralom
(Chris Delforce)
ausztrál dokumentumfilm

A film drónok, rejtett és kézi kamerák segítségével tárja fel a modern állattenyésztés legsötétebb bugyrait, megkérdőjelezve az emberiség állatvilág feletti kegyetlen uralmának erkölcsiségét.

Korábbi napok filmjei...

Vapiti-jelöltek

Nézd meg őket február 23-ig (még 3 hét, 1 nap), és szavazz a legjobb filmre, férfi és női színészre.

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[filmsor.hu] A Netflix új romantikus vígjátéka görbe tükröt tartana a társadalomnak

A magadfélék címet viselő új Netflix romantikus vígjáték középpontjában egy zsidó srác és egy fekete muszlim nő eljegyzése áll, na meg a családjaik, akik különösebben nincsenek oda ezért. A jónevű színészfelhozatal ellenére azonban a film félúton eltéved valahol a szatíra és a szitkom műfaja között, a végére pedig semmi nem marad, amit nézőként értékelni lehetne.

[www.kritizator.hu] Az elveszett barátságok emlékére

Kevés értékesebb létezik a világon egy igaz és jó barátságnál. Ám amikor mindez véget ér, sebek szakadnak fel és hatalmas űr marad a lelkekben. Martin McDonagh rendezése, A sziget szellemei (The Banshees of Inisherin) egy olyan fájdalmas témát dolgoz fel, ami minden ember életében, legalább egyszer bekövetkezik.

[movieaddicted.blog.hu] Rekviem egy álomért kritika

Ez az alkotás sokkal hatásosabb, mint egy drogellenes kampány, mivel képekkel és zenével kommunikál, melyeket az ember sokkal könnyebben befogad.

További írások...

Szavazz: Változnak az idők és a szokások: Te manapság milyen felületről szerzel be, hol nézel meg egy filmet/sorozatot? (A 3 legjellemzőbb választ jelöld!)

További szavazások...

Random idézet

Hartman őrmester: Ma este, emberek, a puskáitokkal háltok.
Női nevet adtok neki, mert ez az egyetlen punci, amit kaptok.

További idézetek...

Random érdekesség

"Hol a helye a (magyar) filmtörténetben?

Janisch Attila trilógiájának kevés hazai előképe van, az egyetemes filmtörténetre ugyanakkor nagyban épít. Megidézi Hitchcock suspense technikáját, Bergman lélektani megközelítését, Buñuel szürrealitását és Alain Robbe-Grillet, illetve Alain Resnais filmjeinek időrendfelbontásos szerkezetét. Ha nem olyan mértékben is, mint az Árnyék a havon, de az úgy nevezett fekete széria vonulatához is kapcsolódik, vagyis azokhoz a filmekhez (Kárhozat, Szürkület, Woyzeck), amelyekben a magyar táj túlvilági térként jelenik meg." (filmarchiv.hu)

További érdekességek...

A nap toplistája

Afro-amerikai színészek (Hannibal Lecter)

További toplisták...