Legfrissebb kommentek

nekem bejött ez az éjsötét humor. a "bodycount" meglepett, és talán kicsit kevesebb hullával is operálhatott volna, ám így is remek szórakozás volt ez, és még szólt is valamiről...

Az a kezdő jelenet, ráadásul többször is vissza"kísért", szóval elég fontos része a filmnek, és vélhetően az egyetlen emblematikus is. A filmben nincs is több. Ritka unalmas, semmire való slasher.

2021-09-25 21:07:33 Kundun (1997) / Tibet végnapjai The Cortez (1) #3

Ez a film egy hatalmas nagy hugyfolt Scorsese bácsi életművének alsónadrágján. A biopic a rendező vallási trilógiájának második, egyben legszarabb darabja. Minden megvan benne, ami egy nézhetetlen filmélmény elengedhetetlen feltétele: komótos, vontatott sztorivezetés, csigalassú rendezés, álmosító párbeszédek, érdektelen történések, röhejes színészek, fos alakítások, idegesítő gyerekszereplő, autentikusnak szánt, cinkesen tré zene stb. Egyedül a fényképezés ér valamit az egészben, mivel akadnak erősen összerakott képek. Eleve a téma is unalmas volt, ráadásul Scorsese még csak meg sem próbálta feldobni, pedig mindig ment neki az egyszerű történetek felrázása. Az alkotás hasonlít Bertolucci az Az utolsó császár + A kis Buddha című műveire, viszont ez egyértelműen sokkal rosszabb azoknál.

Ez is az a film lesz, amit a kritikusok szeretni fognak, a közönséget pedig nagyjából hidegen hagyja (ma hárman voltunk a moziban). Kár. Nem igazán tudok rosszat mondani róla, jót annál inkább. Kevés dolog történik benne, de a hatás magas fokon nyomasztó. Nincs egy fölösleges szó. A természet ’alájátszik’ a történetnek, a fényképezés úgyszintén (a Természetes fény nem csak a film alapjául szolgáló regény címe, de utalás a mesterséges világítás kerülésére is). A szereplőválasztás remek, az ismeretlen kérges arcok, a korhű felszerelések, környezet elhitetik, hogy akkor és ott járunk.

Több film is beugrott a film nézése közben. A nyitó jelenet a havas erdővel, a szarvassal, majd annak feldarabolásával megidézte a Testről és lélekről-t, a lényegét tekintve ez a történet is a test és lélek gyötrődéseiről szól. A kamerakezelés, a főhős gyakori követése megidézte a Saul fiát, a történet pedig a Jöjj és lásd-ot. Ez utóbbinál ez a film szikárabb, nem patetikus. Abban a kategóriában játszik, mint az említettek, még ha a visszafogottsága miatt valószínűleg nem is lesz annyira népszerű. A magyar szerepvállalás kapcsán említhetnénk még a Hideg napokat is. De a háború az háború. A gonosz sűrűsödési pontja, a próbatételek időszaka. Ahogy ryood is írja, univerzális történet ez, nem igazán számít, hogy most éppen magyarok a negatív főszereplők.

Nekem annyiban is fontos volt ez a film, hogy egyik nagyapám katonatisztként volt Ukrajnában ebben az időszakban és utólag semmit nem mondott erről az időszakról. A másik nagyapám munkaszolgálatban tűnt el ugyanitt, ő már nem mondhatott el semmit. Az ilyen művek pótolják a hiányzó történetek miatt űrt. Én elhiszem, hogy így történt. Így is történhetett.

További kommentek...

A nap filmje

Rossz versek (2018)

4,1 ★★★★☆ Rossz versek (2018)
Bad Poems
(Reisz Gábor)
magyar dráma, szerelmi történet, vígjáték

A 33 éves Merthner Tamás magánélete romokban, mert Párizsban ösztöndíjjal tanuló barátnője, Anna éppen most szakított vele. Tamás önsajnálatában, a múltjában kezdi keresni a választ arra, hogy a szerelem valóban csak akkor létezik-e, amikor már gyakorlatilag nincs. Magánéleti problémáinak feldolgozása mellett emlékeiből ébred rá a mai társadalom elveszettségére is, ezúton kapunk egy rendkívül szubjektív képet Magyarország jelenéről.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.pcguru.hu] Éjszaka a házban

Az Éjszaka a házban jóval több mint fordulatos vagy félelmetes alkotás. Gyönyörűen dolgoz fel egy egzisztenciális válságot, épp ezért fogunk rá emlékezni évek múltán is.

[hu.ign.com] Az elengedés horrorja

Kiválónak azért kiváló, mert olcsó ijesztgetések és szellemeffektusok helyett lassan építkezik, hagyja kiforrni a karaktereket, egészen pontosan Beth karakterét, kinek bőrében a nagyszerű Rebecca Hall a gyász majdnem minden lépését bemutatja, hogy aztán szépen, fokozatosan telepedjen rá a rémület hosszú, atmoszférával rendesen megpakolt jelenetek formájában, melyek addig-addig nyújtják a feszültséget, míg az idegeink cérnavékonyra nem nyúlnak, hogy aztán még kicsit tovább gyalulják őket.

Tovább...

[roboraptor.24.hu] Egyszer volt, hol nem volt, ennyi volt?

Mindig örömteli esemény, amikor egy itthoni geek kultúrához köthető mű lát napvilágot. A popkultúrához ismeretterjesztő szándékkal, vagy egyenesen akadémikus igényességgel közelítő könyvekkel már egészen jól állunk, legyen szó akár fantasztikus művek pedagógia (pl. Nevelj jedit), gazdasági szemszögű elemzéseiről, vagy éppen a hazai képregénykutatás aktuális állását tükröző tanulmánykötetekről. Filmek terén már más a helyzet. Ezen hivatott változtatni a Volt egyszer egy képregény című dokumentumfilm, ami tévéműsorokhoz inkább passzoló hosszából is fakadóan nem tud elég mélyre ereszkedni akár történeti, akár tematikai síkjairól beszélünk, de a képregénykultúra virágzására csak mostanában ráeszmélő nézőknek megfelelő gyorstalpaló lehet.

További írások...

Szavazz: Melyik filmnek adnád idén a legjobb film Oscarját?

További szavazások...

Random idézet

Lancey Howard: Na, jó, legyen neki új pakli!

További idézetek...

Random érdekesség

Az eredeti film megsemmisult, egy 1935-os masolatbol rekonstrualtak ujra.

PG

További érdekességek...

A nap toplistája

Női rendezők (tematikusan) (Dibon)

További toplisták...