Legfrissebb kommentek

2018-02-20 14:59:19 [Vapiti 2017] Mizi #90

Na, tegnap megnéztem az utolsó filmet is a tíz jelöltből. Fura, de csak egyre tudtam hármasnál jobbat adni közülük. Pedig szerintem nem osztályozok szigorúbban, mint 3 éve. Az az egy viszont tényleg kivételes film, magasan kiemelkedik a mezőnyből, és igazán érdemes arra, hogy díjazzuk. Nyerjen a legjobb: Blade Runner 2049

2018-02-20 14:17:10 A répa (2016) maguska (3) #1
2018-02-20 13:06:00 The Man from Earth: Holocene (2017) St4nt0N (?) #12

A hulladék filmeket biztos kézzel szállító, zs-kategóriás rendező vélhetően itt (is) csak bérmunkás volt, a kulcsfigura a forgatókönyvíró-producer, aki az eredeti film alapjául szolgáló sci-fi novella szerzőjének, Jerome Bixbynek a fia.
Ez a folytatás a bizonyítéka annak, hogy ami az eredetiben kicsit is érdekes volt (maga a történet), az apu hagyatékából származik.

2018-02-20 12:05:12 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #20

nekem, mint filmnézőnek, mozinézőnek a teljesen hülyére vétele ez, h angol nyelvű a film, és el akarja velem hitetni, hogy m fassbender egy ízig-vérig norvég nyomozó..
az, hogy a nagyközöség igénytelen, és bekajál bármit, meg h milyenek a blockbusteres trendek, engem teljesen hidegenhagy.
(érdekes, a fejvadászok norvég nyelven, norvég színészekkel is világhírűvé, globálisan népszerűvé tudott válni)

További kommentek...

A nap filmje

I, Daniel Blake (2016)

4,2 ★★★★☆ I, Daniel Blake (2016)
Én, Daniel Blake
(Ken Loach)
angol-belga-francia dráma

Egy középkorú ács, aki állami gondozásra szorul szívrohamát követően, megismerkedik egy hasonló sorsú egyedülálló anyával.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[efesasanisimasa.wordpress.com] Jólét (Good Time, 2017) - kritika

A Jólét nem egy tipikus szajréfilm. Legalább annyira dráma is (erős társadalomkritikai töltettel), de azért rendesen pörög. Unatkozni nem fogunk rajta, legfeljebb lehangol. Mert a cím merő irónia: a sztori láttán inkább az az érzésünk, hogy ennél elcseszettebben már nem is mehetnének a dolgok.
A Jólét egyetlen őrült nap – vagy inkább éjszaka – története. Lidérces, félálomszerű ámokfutás New York aljas utcáin, fura alakok társaságában; az alkotók pedig minden eszközzel támogatják ezt a „bad trip”-jelleget. Legjobban azonban a fények és a zene járul hozzá, hogy az egész egy rossz álomnak tűnjön. Oneothrix Point Never (Daniel Lopatin) elektronikus soundtrackje mindvégig remekül passzol a valóságtól elemelkedett képsorokhoz. Csaknem folyamatosan szól, néha pofátlanul előtérbe tolakszik, eluralkodik a látványon. (Cannesban elnyerte a legjobb filmzene díját, csak szólok, érdemes rákeresni a fickóra a YouTube-on.)

[www.prae.hu] Próbáljon nem álmodni

Fontos, érzékeny témát dolgoz fel a málenkij robot munkatáborban játszódó Örök tél című magyar tévéfilm. Nagy kár, hogy a megvalósítás annyi sablonnal van tele.

[www.kortarsonline.hu] Szerelem a pokolban

A szovjet kényszermunkatáborokról sokáig nem beszélhettek a magyar túlélők. Szász Attila és Köbli Norbert műfajfilmes keretek között invitál történelmi ismereteink kibővítésére, a traumák feldolgozására. Az Örök tél premierje február 25-én lesz a Duna tévén.

További írások...

Szavazz: Az Antal Nimród által rendezett alkotások közül melyiket tartod a legjobbnak?

További szavazások...

Random idézet

Scott Lang / Ant-Man: Hívnunk kéne a Bosszúállókat.

További idézetek...

Random érdekesség

Martin Scorsese édesanyja Cathreine itt is feltűnik.
Ő játsza Piscano anyját

További érdekességek...