Legfrissebb kommentek

2019-10-22 00:17:20 Catch-22 (2019) / A 22-es csapdája necksprain (2) #2

ami eszembe jutott kozben, hogy a majdnem mindenki altal lesajnalt war machine sokkal jobban működik, mint ez. ez erolkodik, az nem görcsöl annyira. lagymatag, szeretne csak szatirikus lenni a maga modjan, honaljszagu erolkodesnek hat.

2019-10-21 23:54:23 [Könyvajánló] critixx #375

Én sem kötekedni akartam. Valóban jó könyv arra, hogy valakit bevezessen a filmtörténetbe, megismertesse vele a nagy alkotókat és műveket. Én a 17. születésnapomra kaptam annak idején ajándékba az első magyar kiadást.

2019-10-21 23:37:33 Joker (2019) pietro (3) #150

Én ezt elfogadom árnyalásnak, persze úgy egyetértek, hogy annak kicsit felületes és homályba van hagyva. Én úgy éreztem az akta fényében egyfajta revelációja volt az anyjával kapcsolatban, ott és akkor tudatosodott benne, hogy az élete mekkora hazugságokon alapult, meg hogy mi mivel függ össze (pl. nevetéskényszer - anyja állandó elvárása, hogy mosolyogjon, még a traumatikus bántalmazása során is, stb.) ami oda vezetett, hogy afféle bosszúból megölte. Előtte láthattuk, hogy kevesebbért is ölt már. A megrendültség egy egészséges(ebb) elme normális reakciója lett volna, ő viszont nem egészséges. De ez a sírva röhögés is általában érzelmileg stresszes helyzetekben jött elő belőle, tehát felfoghatjuk a megrendültség patologikus formájának. Azért kíváncsi lennék egy pszichiátriai véleményre, hogy mennyire konzekvens és hiteles Joker őrülete.

előzmény: caulfield (#148)

2019-10-21 21:56:55 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák Xaos (4) #84

Mintha egy Suspiria&Texasi láncfűrészes ötvözete lenne a film. A szerelmi szál túl sok volt, ahhoz képest, hogy horrorfilm. Emiatt (sem) ötös.

2019-10-21 21:42:01 Toy Story 4 (2019) / Toy Story 4. BonnyJohnny (5) #11

"A 3. rész után az ember el sem tudta képzelni, hogy lehetne ezt a sztorit úgy folytatni, hogy ne tűnjön rókabőrnek, de sikerült."
Egyébként már ez is elismerésre méltó, szerintem. :)
(Mindamellett, hogy zseniális film.)

előzmény: Edwest12 (#10)

További kommentek...

A nap filmje

Der Fuehrer's Face (1942)

4,0 ★★★★☆ Der Fuehrer's Face (1942)
Donald Duck in Nutzi Land
(Jack Kinney)
amerikai animáció, háborús film, rövidfilm, vígjáték

Donald kacsa rémálmaiban a náci Németországban sínylődik...

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.prae.hu] Megáll a YouTube-videó

A közösségi médiát lehet kapcsolatépítésre, de lehet mások és saját magunk lejáratására is használni. A Remélem legközelebb sikerül meghalnod után újabb magyar film, Hartung Attila FOMO-ja foglalkozik ezzel az aktuális és egyre kétségbeejtőbb problémával, ám egyúttal tovább is lép egy még ennél is súlyosabb kérdéskör felé.

[www.filmtekercs.hu] Két szuperdühös ember – WATCHMEN

„Mi történt az amerikai álommal?” – kérdezte Éji Bagoly. „Valóra vált!” – felelte a Komédiás. Csak épp semmi sem rózsaszín, szivárványos vagy derűs. Kitűzője smiley, de a mosolyt kevés választja el a lefelé konyuló ajkaktól. A Watchmen világa ezekre a nüánszokra épített mindig is, jó szokását az HBO is megtartotta.

Joker ámokfutása kapcsán sokan úgy vélik, ezzel a darabbal lett igazán komolyan vehető a képregénykultúra, de valljuk be őszintén, nem újdonság, hogy a filmesek mélyebben kapargatják meg a műfaj felszínét. Az 1994-es A holló vagy a 2002-es A kárhozat útja sem mondható könnyen fogyasztható popcorn mozinak. Az igazán széleskörű áttörést azonban 2005 hozta: Christopher Nolan áldásos tevékenysége Batmannel, de ami esetünkben még fontosabb, a V, mint vérbosszú.

[www.filmtekercs.hu] A „nagy talán” – Alaska nyomában

Végre megtörtént, hogy a filmvilág nem csak elvétve, hanem koncentráltan foglalkozik a tizenévesek problémáival.

Olyan súlyos kérdésekkel, mint a depresszió, a drogproblémák, a lelki terror, az önmegvalósítás, a bullying, az öngyilkosság vagy a gyász. Ezek az alkotások tinédzserekről szólnak, a tinédzserekhez szólnak, de felnőtt módon teszik azt. Támogatnak és párbeszédet generálnak, ami különösen fontos egy olyan generációnak, amely úgy véli, magára maradt.

További írások...

Szavazz: Melyik szeptemberi bemutató érdekel legjobban?

További szavazások...

Random idézet

Sun-woo: Egy késő őszi éjjel a tanitvány felébredt. A mestere azt kérdezte tőle: "Rosszat álmodtál?" "Nem." "Szomorút netán?" "Nem," mondta a tanitvány. "Gyönyörű álmom volt." "Akkor miért sirsz?" A tanitvány letörölte a könnyeit, és azt mondta: "Mert az álmom nem vált valóra."

További idézetek...

Random érdekesség

Hitchcock eredetileg a "The Man up Lincoln's Nose" címet akarta adni a filmnek.

További érdekességek...

A nap toplistája

Legjobb filmek évtizedenként (talán) (Gyorvik)

További toplisták...