Legfrissebb kommentek

2017-01-16 13:20:32 Hurok (2016) BonnyJohnny (4) #12

igényesen elkészített magyar munka
Nemzetiségtől függetlenül is egy igényesen elkészített alacsony költségvetésű film. Ha már a magyar mivoltát is belevesszük, akkor a műfaji úttörési próbálkozásért is jár a respect.
Amúgy, lehet, hogy csak hármas lenne, de egyszerűen érződik rajta a tehetség és a lelkesedés, és ez kerekít a filmen. A film közben eszembe jutott a Predestination és a Timer Lapse (nem a konkrét story, csak az idővel babrálós thriller mivolta miatt), amelyek egyike sem tudta (paradoxon nélkül) kitölteni a filmidejét. Ellenben ez végig pörög.

előzmény: noresz02 (#11)

Persze, manapság a slashereknek már nincs súlyuk, amikor premier plánban beleznek, vagy rémisztenek halálra démoni lények a vásznon. Nekem egyébként jelen filmünk az első horror filmek között volt, amit gyerekként láttam még a 80-as évek közepén, és bele is égett a retinámba minden egyes képkockája. Valószínű ő szerettette meg velem a slasher műfajt, ezért nem is tudok nem elfogult lenni vele. :)

előzmény: Csende Kristóf (#6)

2017-01-16 12:30:38 Zárás (1999) Atazzz (4) #3

Én sem tartom kiemelkedőnek, de azért erős kijelentés, hogy minden filmje blöff. Ez szerinted például miért blöff?

Gyermekkorom egyik nagy kedvence, így nem is vagyok hajlandó 5 csillagnál rosszabbat adni. Kellemes kis családi mozi, ami tele van egy csomó olyan dologgal, ami megmosolyogtató, ha egy kicsit is jobban belegondolunk. Ha a bájos naivitástól eltekintünk, akkor nagyon szórakoztató kis film.

2017-01-16 10:47:45 Phantasm: Ravager (2017) Edwest12 (4) #1

Valamiért nekem szívügyemmé vált ez a horror széria. Gyakran homályos, talán még azt is mondhatjuk, hogy zavaros, de valahogy magával ragadja az ember figyelmét. Nincs ez másként ezzel az utolsó fejezettel sem. 2017-ben annyi régi horrorikont kaparnak elő, hogy bátor kijelentés valamiről azt mondani, hogy utolsó, viszont Angus Scrimm (Tall Man) halála, és az a tény, hogy milyen nehezen és sokára készült el ez a felvonás, erre enged következtetni.
Szóval a rajongók örömére sikerült még egyszer összerántani az eredeti színészgárdát, hogy a negyedik rész felemásra sikerült lezárása után adjanak egy lezárást a sztorinak. Szájbarágós magyarázatokat és a teljes megvilágosodást ne várjon senki! Sokkal inkább egy újabb adag kibogoznivalót.

"Nem akarom elkeseríteni, de szerintem minket meghalni hoztak ide."

További kommentek...

A nap filmje

Easy Rider (1969)

4,1 ★★★★☆ Easy Rider (1969)
Szelíd motorosok
(Dennis Hopper)
amerikai dráma, kalandfilm

Wyatt és Billy egy jól sikerült drogüzlet után motorra szállnak és nekiindulnak Amerikának. Különösebb cél nélkül tartanak Los Angelesből New Orleans felé. A két "vadnak született" hippit sehol sem fogadják kitörő örömmel, egy kisvárosban börtönbe is kerülnek. Itt megismerkednek a helyi társaságból úgyszintén kilógó alkoholista ügyvéddel. Kiszabadulásuk után George is velük tart.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[nepszava.hu] Sárgarépa kondommal

Szerebrennyikov filmje nem a hitről, nem a vallásról, de még nem is a Bibliai igazságokról szól, hanem az őrületté fokozódó hatalomvágyról egy tehetetlen környezetben. Ki más érthetné ezt kristály tisztán, ha nem mi, itt Európa keleti felén. Venjamin legfőbb segítőtársa a többiekben megbúvó gyávaság, a morális űr. Aki az abszurddá váló hatalmi tobzódással felveszi a harcot, azt kidobják maguk közül a nyugalom kedvéért.

[filmsor.net] Utazók kritika

Jennifer Lawrence és Chris Pratt mostanára egyértelműen néző-és pénzmágnesek lettek. Két sikeres ember. Két összeillő ember. És még nincs közös filmjük? Dehogynem. Most már van. Csak minek?

[filmsor.net] Egységben a csillagokon túlra

1961. Tombol az űrverseny. A NASA mindent megtesz annak érdekében, hogy a szovjeteknél előbb juttassanak embert az űrbe, akit aztán remélhetőleg egy darabban vissza is tudnak hozni a szülőbolygó földjére. Igazság szerint azonban csak hiszik, hogy mindent megtesznek. A szegregáció és a nagy erejű társadalmi előítéletek között a fekete polgárok munkahelyi előmenetele rendkívül bonyolult, a komolyabb eredmények eléréséről szőtt álmok beteljesülési valószínűsége pedig a lehetetlenség határait súrolja.

További írások...

Szavazz: A Walt Disney Animation Studios ismét az élvonalban. Az elmúlt tíz évből melyik animációs filmjük tetszett a legjobban?

További szavazások...

Random idézet

Nem szakítottunk, csak hozzám vágott egy kitömött hódot.

További idézetek...

Random érdekesség

A szkeccsfilm 6 magyar rendező vizsgafilmjeit tartalmazza a '70-es évekből. A filmek a következők:
Fehér György: Öregek
Bódy Gábor: Egy bagatell
Dárday István: Miheztartás végett
Jeles András: A meghallgatás
Tarr Béla: Hotel Magnezit
Wilt Pál: Ságpuszta.

További érdekességek...

A nap toplistája

Kedvenc Sci-fi filmjeim (D0ndraper)

További toplisták...