Legfrissebb kommentek

2021-10-21 23:06:00 Dune (2021) / Dűne dikalosz (1) #20

Kicsit kevesebb, mint egy órája jöttem ki a moziból, hát mit mondjak... Gyakorlatilag úgy érzem magam, mint aki az elmúlt több, mint három órában nem nézett semmit. Nem nagyon találkoztam még ilyen szintű közömbösséggel filmnézés során. A rendezés gyenge volt, karakterábrázolás szó szerint 0, egyszerűen egy pillanata sem volt, ahol bármit is megmozgatott volna bennem.
Állítom, a film élvezhetetlen, értékelhetetlen a regény ismerete nélkül, s biztos vagyok abban, egyáltalán nem volt tervben az, hogy a laikusokat akár csak egy kicsit is megcélozzák. Ha mint filmet értékelném, egy kettest megérne, azonban most frissen az élmény dominál. Elpocsékolt két és fél óra, ez most egyelőre egyes. Azért a második részt majd letöltöm, mikor le lehet, hátha annak függvényében megváltozik a véleményem erről a részről valamelyest.

Ui.: ilyen rosszul koreografált, komolynak szánt (?) harci jeleneteket nem is tudom, láttam-e már valaha.

2021-10-21 22:52:38 Elk*rtuk (2021) mrfaktor (4) #97

A film jó lett, sokak bánatára. Pörög, jók a karakterek, az események bemutatása is új nézőpontból lett bemutatva. Illetve nem ezt vártam, de Gyurcsány sem egy utolsó szemétként van beállítva, épp ellenkezőleg, ravasz, nagy stratégaként aki átreformálta az emberek igényei alapján az MSZP-t. Szóval nem kell elátkozni a filmet, nyugodtan meg lehet nézni. Senki nem lesz Fideszes.

Nagyjából ezt a színvonalat támasztja alá egy kormánypártisággal nem vádolható oldal kritikája is:

Ezt kerem, koszonom:

kategoria:
Mimoza-fele zsebkendos film.

Egyebkent meglepoen jo, "alacsony koltsegvetesu film".

Sziasztok!

Kilenc idegen adatlapjához.
Tartalom: Kilenc ember a legkülönfélébb okoknál fogva úgy dönt, hogy befizet egy tíznapos gyógyüdülésre. Van, aki fogyni akar, van, aki a válságba jutott házasságát reméli helyrehozni, de olyan is akad, aki egyszerűen csak pihenni akar, kiszakadva a hétköznapok taposómalmából. Az isten háta mögötti Oltalom Háza minden tekintetben megfelelő helynek tűnik céljuk eléréséhez, hogy tudniillik tíz nap múlva felfrissülve, megújulva térjenek vissza régi életükhöz.
port.hu link: https://port.hu/adatlap/film/mozi/nine-perfect-strangers/movie-229456
en.wiki (jelenlegi a könyvre mutat): https://en.wikipedia.org/wiki/Nine_Perfect_Strangers_(miniseries)

2021-10-21 21:20:23 Night Teeth (2021) / Az éjszaka fogai VVega (1) #1

Értékelhetetlen. A díszleten és a világításon, meg egy 5 perces cameón kívül minden eleme rettenetes. A Netflix horrorjainál szerintem elvárás, hogy majdnem két óra játékidőre maximum 30 perc tartalom jusson. Különben nem adnak pénzt a forgatásra. Én ilyen unalmas filmet nem tudom mikor láttam utoljára.

További kommentek...

A nap filmje

Dune (2021)

3,8 ★★★★☆ Dune (2021)
Dűne
(Denis Villeneuve)
amerikai-angol-kanadai-magyar dráma, kalandfilm, sci-fi

Paul Atreidesre olyan sors vár, amelyet senki fel nem foghat: sem más, sem ő. A távoli jövőben, a bolygóközi királyságok korában járunk. A királyságok az Arrakis bolygó feletti uralomért harcolnak, de a naprendszereken átívelő cselszövések, háborúk és politikai manőverek közepette van egy ember, aki talán békét hozhat az univerzumnak. De ehhez harcolnia kell. Ellenséges bolygók, fantasztikus tájak, különös lények és emberfölötti teljesítmények története ez. És két évszázados királyi ház, az Atreidesek és a Harkonnenek viszályáé. És egy szerelemé, amelyet egész hadseregek sem tehetnek semmissé...

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[art7.hu] Száz dühös szónak is egy a vége

A Tantrum szövegírói és színészi bravúr – bárcsak az általa elmesélt történet is ilyen remek lenne!
Nagy Borús Levente író-rendezői debütálása egészen álomszerűnek tűnik: miután sorozattervei valamilyen ponton egytől egyig megakadtak a megvalósulás útján, a pandémia alatt, egyszerű kreatív nekibuzdulásából íródott filmjét rögtön az egyik legnagyobb magyar filmsztár karolta fel, hogy a Tantrum a legpatinásabb hazai fesztiválon, majd pedig a mozikban debütáljon minden terjedelmi és formai besorolhatatlansága ellenére is.

[art7.hu] A távolban pislákoló fény

A Szupernóva érzelmes, szép és végtelenül jelentéktelen filmélmény.

[art7.hu] Matt Damon csak a giccset nem tudja legyőzni

A Stillwater sokáig mesteri, de végül egyre inkább pocsék szájízt hagyó feldolgozása egy eleve számos csapdával terhelt toposznak.

További írások...

Szavazz: Mikor legyen a KT 18. szülinapi bulija? (több napot jelölj meg, ha jönnél)

További szavazások...

Random idézet

További idézetek...

Random érdekesség

Dargay Attila úgy nyilatkozott, hogy a rajzfilmet nagyon kevés pénzből, 6 millió forintból készítették, ami most kb. 600 millió forintnak felelne meg.

További érdekességek...

A nap toplistája

Kihagyhatatlan filmek - műfajtól függetlenül (Semprini)

További toplisták...