Legfrissebb kommentek

"Nem jó, de nem is tragikus", hogy egy "klasszikust" idézzek... Wind Riverként indult a marcangolás, aztán egyfajta modernizált Farkasok szövetsége utáni érzés-falat ülte meg a gyomrom, míg végül, mint egy visszaböfögött Bíbor folyók szerű újra megrágott nyesedéként próbáltam megemészteni a látottakat...nem sikerült igazán bent tartani, ahogy ilyen formán sajnos Saulniernek sem, pedig hallgathatott volna magára a filmcímet alapul véve, és igazán bent tarthatta volna ezt a sötétséget magában. Biztos vagyok benne, hogy William Giraldi azonos című könyve, melyből készült az adaptáció, sokkal-sokkal többet ad (vagy nem, dunsztom sincs, mer' nem olvastam el), mint amit ebből Saulnier valójában át tudott nekünk nyújtani (akit kicsit jobban érdekel a háttere egy jó kis interjú olvasható az íróval itt.)

(Most jön a De) ilyenkor jön az, hogy de átadom magam a filmnek, és felülök arra a vonatra, hiszen azért szeretem a filmeket nézni, mert azt akarom, hogy elvigyen valahová. Na, és miután ezt a 'rózsaszín' szemüveget felvettem, és átadtam magam a filmnek na akkor...nagyon szép fényképezést láttam, a zene magával ragadó volt - legnagyobb pozitívum a filmben -, és némi kis túlzással egész jó színészi játékot szinte mindenkitől a Skarsgård-Wright-Badge Dale-Keough vonalon. Basszus mi lett volna, ha egy jó forgatókönyvet is kaptak volna??.. A hentelések látványosak, mellbevágóak voltak, az ősi és ösztönös erőszak/kegyetlenség/gonoszság jelenléte végig erősen jelen volt a filmben, akciólátványból adódóan is természetesen, ahogyan a zene/helyszínek által megteremtett atmoszférából, és a karakterek tetteiből adódóan is. Amit láttam - figyelem belemagyarázás következik: ez a történet a zsigeri gonoszságról szól. Nem akarja a történet megmagyarázni az okokat, a tetteket, hogy mi miért történik, mert a gonoszság eredetét, miértjét nehéz is lenne megmagyarázni (miért ölt valójában Charles Manson vagy Ted Bundy, miért voltak követőik?). Egyszerűen farkasokhoz hasonlítanak minket, akik falkában vagy egyedül, de ösztönösen és gépiesen ölnek a puszta túlélésért, a halálért és a vér szagáért, bosszúért, bármiért csak megtehessék a legnagyobb bűnt...ölhessenek. Éppen ezért nem kapunk látványos, egybefüggő sztorit, mert egy megfoghatatlan és velejéig beteg, körülírhatatlan téma az alap. Magyarázkodási kísérletek persze vannak (pl. hiedelmek/babona/ősi szokások/éhség/betegség), de ez az emberi oldal gyatrasága, hogy megpróbáljuk megmagyarázni a megmagyarázhatatlant (pont ezt teszem én is most ;-)). Ezért nincs igazán lezárása a filmnek sem, ezért aki nem szereti a nyitott végű filmeket, aki minden felvetett kérdésre/szereplők tetteire a filmtől választ is vár, annak nem javaslom a megtekintését, mert fel-fogja-kúrni-magát-rajta!

Szóval, ha mindezt feldobom a mérlegre, akkor kap egy erős hármast, pedig közhely jön...kár érte, mert ebben több potenciál volt.

Kedves, érzelmes történet egy nagy szerelemről és annak nehézségeiről. A film alapjaiban nem rossz, ugyanakkor vannak bennem negatív érzések is rendesen. Az elfogadható, hogy egy mélyebb film nem a cselekményekkel, hanem az érzelmi hatásokkal kíván sikert elérni, de az nem feltétlenül jó, ha azt veszed észre, hogy már 10-15 perce nem történt semmi érdemleges. Összességében véve nem lehet sok rosszat mondani erre a filmre, de nem érzem úgy, hogy szegényebb lettem volna nélküle. 6/10

2021-04-12 21:55:48 Kung Fury (2015) miraculum (?) #22

Poénnak jó, de egy átlagos film kontextusában értelmezhetetlen, nem is tudom osztályozni. Nyilván lehetne egyes és ötös is, de tényleg felesleges az értékelés ebben az esetben.

2021-04-12 21:27:59 Mortal Kombat (2021) Joeker81 (?) #5

A régi verzió nekem is tetszett, pedig nem vagyok oda ezért a műfajért. :) Még talán a Penge Confusion - New Order 'Bloodbath' remixe, aminél szívesen tekerem fel a hangerőt. Na, de majd meglátjuk, hogy a filmmel együtt mennyire visz el minket a zene.

Totál nézhetetlennek tűnt a bemutató alapján, ezért is nem néztem meg korábban. Ahhoz képest elment egynek :D

További kommentek...

A nap filmje

Interiors (1978)

4,0 ★★★★☆ Interiors (1978)
Belső terek
(Woody Allen)
amerikai dráma

Woody Allen ezúttal "idegen" területre merészkedik: Csehov tollára és Bergman kamerájára méltó drámát készített egy amerikai középosztálybeli család lassú széthullásáról. A középpontban három amúgy is súlyos problémákkal küzdő nővér áll, akik tehetetlenül szemlélik, hogy apjuk elválik lelkibeteg anyjuktól, s új kapcsolatot kezd.
Az eladdig harsány poénokkal teletűzdelt vígjátékok szerzőjének elkönyvelt rendező ezzel a kortárs drámák területére tett kiruccanásával először mutatta meg a közönségnek a megszokottól gyökeresen eltérő, "véresen komoly" arcát.

Korábbi napok filmjei...

Legfrissebb írások

[www.filmtett.ro] Nincs visszaút, Aida.

Jasmina Zbanic ezúttal nem a boszniai háború okozta traumákat, és az örökre nyitva maradt sebeket vizsgálja, mint ahogy tette azt korábbi filmjeiben (Szerelmem, Szarajevó; Úton), hanem a konfliktus egyik legvéresebb és legkegyetlenebb eseményével, a srebrenicai mészárlással néz szembe egy nő történetén keresztül.

[www.youtube.com] Piszok látványos, de Kong az ürességtől

Godzilla és Kong összecsapása tud szórakoztató lenni, de érdemi történetet senki ne várjon tőle.

[www.filmtekercs.hu] Vihar a biliben – A lecsap csapat

Melyek manapság a legtrendibb topikok? A lista persze szubjektív, vannak azonban biztos befutók, amolyan „a csapból is ez folyik” típusú témák, mint a szuperhősök, a politikai korrektség és a feminizmus. A Netflix legújabb vígjátéka, A lecsap csapat (Thunder Force) ezt a magas labdát igyekszik lecsapni, egy izzasztó szett végén, hatalmas nyögések közepette.

További írások...

Szavazz: Melyik a kedvenc filmed, amelyet a gyerekszereplő(k) alakítása tesz feledhetetlenné?

További szavazások...

Random idézet

Nem errol volt szo!

PG

További idézetek...

Random érdekesség

"There were a few extended and deleted scenes that were not featured in the original version of the movie, but were in some made-for-TV versions. 1. There was an extended scene where Ernest was washing himself in a washing machine, and was staggering after he stepped out. 2. A scene where Ernest was trying to sneak out of jail and was found by the searchlights. Then, he was making shadow puppets. 3. An extended scene where Nash (as Ernest) was in Mr. Penalsmythe's office negotiating the clerk job. 4. A deleted scene where Ernest was working as a bank clerk." (imdb.com)

További érdekességek...

A nap toplistája

Dél-Korea legjobb filmjei (nkinki)

További toplisták...