Legfrissebb kommentek

Nekem többek között a kedvenceim:
-senki-, [: Azuroo andrew :], acidphase, Ágó, alecar, allegra, angel, angie, azazell0, beatbeach, Bebek, berto, Brumi, budaik, carmine, Cesare Gonzago, ChrisAdam, coles, csabaga, cucu, Daemiaen, deathcode, Denice, depositum, dézi, Dió, dorothygale, Dougie, dr. caligari, emőke, Eufrozina, fatbastard, Freee, gaben, gringo, harsanyi, hazsee, hedike, henisz, hgl, hhgygy, hirien, hollyaudreyanne, Hornyai Lili, Irak7, Ivan/, Jereváni Rádió, jesi, JeszKar, Jill, k3pl3r, Kalevala, Kalti, Killjoy, Kremy, Leslie, limupei, Livcsy, macready, Marla Singer, MicaHiro, Mizi, mortimer ezredes, nejmed, nihil Velvet, Ninety-Four, nony_15, oguszt, Olórin, Oscee, osi, Pandora, Paul Ricard, PG, pókmacska, puttancsospeti, Raul, Rea, Rituska, ronin07, Rorschach, ryood, sep, Sexy Robee, shadowfax, sleepingdancer, somogyireka, stanleykubrick, tasiorsi, terika, The Hungarian, The man who laughs, Timon, tractorking, treff13, Ugor, Umberto, ussr, verdeleth, wayage, Xuja, yuriko, Yuriko-chan, z0z0, zéel
meg régebben még voltak mások is, az abszolút legjobb fejek ők ( no persze szubjektívan ): Cesare,nejmed,coles,zéel,Ugor és nem utolsó sorban Jereváni Rádió, meg cucu, meg Ivan/ és még sokan mások...

2016-07-26 17:37:37 Green Room (2015) / Zöld szoba noresz02 (3) #5

Szerintem a castingnál nagyon benézték szegény megboldogult Yelchin gyereket, a többiek stimmeltek, de mivel ő volt az egyik főszereplő, sokat rontott az összélményen. Imogen Poots-nak csak lerobbant punk csajt kellene alakítania ezek után, annyira övé volt a szerep, hogy az hihetetlen. (mondjuk az adottságai is inkább ezt támasztják alá, nem pedig egy romantikus film főhősnőjét). Az alap szituáció és a helyszín zseniális, de én a véres darálások között sokszor éreztem úgy, hogy laposodik a film.

2016-07-26 16:28:39 Mistress America (2015) kaamir (1) #2

Legnagyobb erénye, hogy mindössze 84 perc, de az is bőven sok ebből a végtelenül ostoba, irritáló, sekélyes, felszínes, humortalan izéből. Gyakorlatilag két hülye p*csa másfél órás érdektelen, bárgyú gagyogása, mű-életekkel, mű-konfliktusokkal, mű-mindennel. A koronát a színészek totál amatőr játéka teszi fel. Talán a New York-i sznob, ál-értelmiségi hipsztereknek tetszhet, mindenki más meneküljön, amerre lát.

2016-07-26 09:21:41 Strings (2015) / Bátrak városa Adam Taylor (3) #3

Baromi hullámzó és egyenetlen film, ami szerintem főleg abból ered, hogy túl sokat akar fogni, és nem tudja eldönteni hogy mi is legyen. Indul egy vagány srác a kisvárosba kerül outsider-tinifilmnek, aztán hirtelen erős dráma akar lenni, majd átvált dramedybe, zenés és sportfilmbe...
Az a helyzet hogy összességében ezt a katyvaszt én élveztem is, kimondottan hangulatos volt a kisváros mejelenítése, és amikor nem akart moralizálni, csak a megfelelő papírfigurákkal működő teenage movie lenni, akkor egészen jó is volt. A többfelé húzó drámai szál viszont nem túl erős, főleg úgy nem, hogy konkrétan egy értelmes párbeszéd nem volt az egész filmben. Aztán amit az alkotók úgy gondoltak, lezártak, a többit meg, gondolták, úgyis elfelejtettük már menet közben.

További kommentek...

A nap filmje

Manon des sources (1986)

Manon des sources
...és a pokol
(Claude Berri)
francia-olasz-svájci dráma

Provence gyönyörű, de kopár dombjai közt nehezen élnek meg az emberek. Jean de Florette megörököl egy szerencsés adottságú tanyát, ahol van ugyan forrásvíz, de a szomszédok titokban eltömítik, hogy őt elűzzék. Tíz év elteltével Manon, az elhunyt Jean leánykája szépséges nővé cseperedik, és szívében különös titkokat és emlékeket őriz a helybéliek viselt dolgairól...

Korábbi napok filmjei...

Facebook

Legfrissebb írások

[smokingbarrels.blog.hu] Mégsem kellenek a folytatások, rebootok és a nosztalgia?

Bukás bukás hátán: a 2016-os év box office jelentései meglehetősen egyhangúak voltak, a nagy dobásnak tűnő blockbusterek sorra hasaltak el a pénztáraknál, az elemzések pedig sikerek helyett az olyan döbbenetes anomáliákkal foglalkoztak, mint hogy a Warcraft bevételeinek már csak ca. 10%-át szerezte az USÁn belülről. Ez nem egy példa nélküli trend, a hangsúly folyamatosan tolódott el az évek folyamán a nemzetközi (és köztük a kínai) piacok felé, a különbség csak annyi, hogy amíg például a Jurassic World vagy a Furious 7 pusztán az USÁban mutatott szereplésével is nyereséges lett volna, 2016-ban rendre mentőövként merülnek fel a külföldi box office eredmények.

[www.filmtett.ro] VILLANY LEÓ

A pazar Valami követ/It Follows után ismét készült egy egyszerű, de nagyszerű meta-horror, ami a műfaj egyik legősibb, ordas klisévé avult gegjét használja alapkoncepciójaként, ámde roppant kreatív és újszerű módokon.

[tiszatajonline.hu] A klán

Az argentin mozinak jó éve volt 2009-ben, a Szemekbe zárt titkok idején, ami elnyerte a legjobb külföldi filmnek járó Oscar-díjat és hollywoodi remake készült belőle. Az argentinok legutóbbi Oscar-nevezettje, A klán ugyanolyan jó film, és noha nem jutott el a jelölésig, Velencében a direktor, Pablo Trapero elnyerte a legjobb rendezésért járó Ezüst Oroszlánt.

További írások...

Szavazz: A Rush kiváló példa arra, hogy a Forma-1-ről is készülhet zseniális film. Szerinted melyek azok a szezonok, versenyzők, párharcok és karrierek, amelyek jó alapanyagként szolgálhatnak egy újabb F1-filmhez?

További szavazások...

Random idézet

Slim: Oké, öreg, ugye kiereszted az oroszlánokat is?
Tom: Nem, őket te fogod kiereszteni.

További idézetek...

Random érdekesség

Justin Lin:
A Gurkha erejének bemutatására tökéletes volt nekiereszteni egy Chargernek.

PG

További érdekességek...

A nap toplistája

Az öt legjobb kortárs európai rendező (Tenebra)

További toplisták...