Legfrissebb kommentek

Furcsa film, mert az egyik pillanatban meglepően életszagú, a következőben meg annyira teátrális, hogy a fejemet vakartam - ezt most komolyan gondolták? Így fordulhat elő, hogy egy húsbavágó vita után jön egy ügyvédes jelenet, amit mintha valamilyen filléres amerikai vígjátékból kopiztak volna (ehhez mondjuk Laura Dern ripacskodása is sokat hozzátesz). Aztán a groteszkségében is reális családlátogatás után Adam Driver úgy dönt, hogy dalban mondja el az érzelmeit. WTF?

Talán emiatt érzem én is úgy, hogy a film csak a felszínt kapargatja, és módszeresen megtorpan, amikor a dolgok mélyére kéne nézni. Meg amiatt is, mert a főszereplők jóval túl vannak az átlagember szintjén. Basszus, a halandók világában a válás sokszor azt jelenti, hogy egyik-másik félnek komoly lakhatási gondjai lesznek, urambocsá hajléktalanná válik. Itt meg az a probléma, hogy jaj, fenn kell tartanom egy lakást LA-ben és NY-ban. Jaj, hogy osszuk el a 600 ezer dolláros ösztöndíjat. Mintha Baumbach nem igazán látna ki a saját kis buborékjából. És mintha azt sem tudta volna eldönteni, hogy pontosan mire szeretne fókuszálni, így mindenből kapunk egy kicsit - felszínesen, összecsapva.

Szóval nagyon kettős a dolog, mert a csodásan intim és hiteles pillanatokra rendre jön valami nagyon amerikai műanyag. Igazából a két zseniális színész tartja a víz felett, mert nélkülük még jobban kilógna a lóláb.

Hát ezt jól beszívtuk... Köszi.
ez
az
én töröltem a szavazatomat mindkettőről, szerintem mások is tegyék ezt, aztán meglátjuk, mi marad :D

előzmény: Ragemarci (#13225)

2019-12-12 20:32:03 [Megérdemelte-e az Oscart...] robeeX #11248

A mellekszereplo kategoriaba van eselye vegre Bradnek behuzni egy szineszi oscart? Ahogy neztem a tobbi eselyesnek van mar minimum 1 oscarja. Pacino,Pesci, Hanks, Hopkins.
Meg talan Willem Dafoeban lehet bizakodni. De egyelore fogynak az eselyei a jelolesre.

2019-12-12 19:31:46 [Hamarosan a mozikban!] Ugor #6455

Így aztán be is került a köztudatunkba.

előzmény: Mikkey (#6454)

2019-12-12 19:20:41 하루 (2017) / Ismétlődő nap Ragemarci (4) #1

Time loop mozi a megbocsátásról a szokásos dél-koreai minőségben.

További kommentek...

A nap filmje

Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom (2003)

4,4 ★★★★☆ Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom (2003)
Tavasz, nyár, ősz, tél... és tavasz
(Kim Ki-duk)
dél-koreai-német dráma

Senki sem mentes az évszakok hatalmától, azok évenkénti születési, fejlődési és hanyatlási ciklusától. Még az a két szerzetes sem, akik a hegyekkel körülvett tavacska mellett osztoznak egy remetelakon. Az évszakok változása nem csak a természetre, hanem a benne élő emberekre is erős hatást gyakorol. Felpezsdít, energiával tölt meg, sebeket gyógyít és elmélkedésre késztet. Az öreg szerzetes vigyázó szemei előtt, egy gyermekből lassan fiatalember lesz, aki megtapasztalja az ártatlanság elvesztését, amikor a játék kegyetlenségbe torkollik... a szerelem ébredését, amikor egy nő belép zárt világukba... a féltékenység és a megszállottság gyilkos hatalmát... a megváltás árát... a tapasztalat adta felvilágosodását. Éppúgy, ahogyan örök az évszakok váltakozása, úgy lesz a remetelak mindig a lélek otthona a jelen és az örökkévalóság között lebegve.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[divany.hu] Ezért isznak annyi tejet a filmekben

Az, hogy egy karakter mit iszik a filmvásznon, sokat elmond róla. James Bond Martinit kér: rázva, nem keverve. Mert ő a két lábon járó sárm. Ha valaki egy pohár whiskyre ül le a nap végén, akkor az azt jelentheti, hogy elégedett, jó munkát végzett. Ha a filmben chardonnay-t rendelnek, akkor az eleganciát sugároz. De mi van a tejjel?

[kritikairoda.blog.hu] Élősködők kritika

Bong Joon Ho új, kiváló rendezése láttán szinte az összes idén kijött Hollywoodi film elbújhat a sarokban!

[hu.ign.com] Házassági történet - Kritika

Nicole, a színésznő (Scarlett Johansson) és Charlie, a színpadi rendező (Adam Driver) válnak. Kollégáik nehezen tudják feldolgozni ezt a tényt, mivel mindig is ők voltak A Páros, és a film zsenije, azaz hogy mennyire hatásosan tudja elmesélni történetét, már a nyitányban megmutatkozik, ugyanis még csak pár perce látjuk őket a vásznon, de már mi sem tudjuk elhinni, hogy ezek ketten válnak. Pedig el fognak válni - ez nem spoiler, ez a film lényege.

További írások...

Szavazz: Sára Sándor halála kapcsán, melyik ismertebb operatőri munkáját tartod a legjobbnak?

További szavazások...

Random idézet

Minerva 'Mini' Droggs: A Flachsman mellett álló pasi a szomszédunk Mike Rudell. Nagymenő tévéproducer. Vele dugatja meg magát az anyám, ha a játékában lemerül az elem.

További idézetek...

Random érdekesség

Talán ez volt az első "Ismerd meg Magyarországot" szellemű film. ;) Debrecen, Pécs, Sopron is feltűnik egy-egy jelenet erejéig.

PG

További érdekességek...