Felhívás: önkénteseket keresünk

Idén 15 éves a KT. Mondd el videóban, miért vagy itt!

Az oldal újabb mérföldkőhöz ér, így videós összeállítással készülünk, melyhez a Te segítségedet is kérjük. Kattints ide és tudj meg többet!

Legfrissebb kommentek

Ne szakadj el, Neck!
Semmi baj nincs, minden rendben van! :D :D :D

előzmény: necksprain (#31)

2018-10-15 09:41:58 Egy nap (2018) hhgygy (5) #4

Azért ez nehéz kérdés, hogy önző-e az ember, nem olyan egyszerű. Nem kötelező gyereket vállalni, de lehet, még egy meddőnek is, ha nagyon akarja. Én 50+ éves házas, gyermektelen férfiként felvállalom, hogy _ebből a szempontból_ önző vagyok. A film egyébként nagyon kemény volt, leizzadtam, hogy mit kell keccsölnie egy háromgyerekes szülőnek, és nemcsak az anyukának, akit végig látunk, hanem a férfinak is, akiről csak azt tudjuk meg, hogy egy hűtlen g*ci, de azért a reggelizős jelenetekben ott van, hogy milyen kemény nap mint nap végigcsinálni azt az "egy nap"-ot.

előzmény: dittike (#3)

ennél művészibb, már bocs?!

előzmény: dittike (#45)

Egy rossz szó nem érheti a színészeket, sőt, csak szuperlatívuszok. Lady Gaga alakítása a régóta remélt gyógyír a Madonna okozta sok évtizedes nézői retinasebekre. Játéka teljesen hiteles, mentes mindennemű modorosságtól, vagy esetlen maníroktól, a mikrofon előtt pedig átütő. Cooper nyomtalanul eltűnik, illetve állandóan felépül és szétesik az érzékeny sztár folyamatos másnaposságában. (Lehet rutinja, volt már párszor filmen másnapos, mégha olcsó poénok végett is.) Az arcokra tapasztott rendezése letisztult és közvetlen, igazi csemege ahogy teret enged Sam Elliott lefegyverző karizmájának. (Neki talán méginkább járna díj, főleg mivel Cooper szerepét valahol már Jeff Bridges révén bearanyozták egyszer.)
Bajom viszont az, hogy mindezen magas minőség ellenére csak pillanatokra tud megérinteni. Talán az elcsépelt téma, a bevett fordulatok teszik, - hiába a rugalmas és friss jelenetezés (igen, a rendezést nem lehet eleget ajnározni, illetve...) - összeségében viszont, és bár ez igen furcsán hangzik, a tökéletesre csiszolt színészvezetés valahogy felhígítja magát a sztorit. Mintha egy idő után Cooper nem tudna ellenállni saját karaktere vergődésének és belerészegül a szerepbe. Cudar dolog a vágóolló, főleg ha közben színész-rendezőként hízik az ember mája, de időnként hasznos tud lenni, bármennyire is fáj megválni brillírozó pillanatoktól. Hiába a prímán átélt játék, ha a néző kimarad belőle.

További kommentek...

A nap filmje

Bringing Up Baby (1938)

4,2 ★★★★☆ Bringing Up Baby (1938)
Párducbébi
(Howard Hawks)
amerikai szerelmi történet, vígjáték

Katharine Hepburn rendkívül sokféle szerepet alakított mind a színpadon, mind a filmvásznon. Drámai erővel formálta meg az irodalom nagy klasszikusainak nőalakjait, de szívesen komédiázott is. Hogy mennyire értett a humor nyelvén, arra bizonyíték ez a fergeteges vígjáték, ahol Cary Grant oldalán egy mindenre elszánt dollárhercegnőt alakít, aki rámenősségével, kitartásával felülkerekedik minden nehézségen, s mint egy nősténytigris harcol azért a férfiért, akit szenvedélyesen szeret. A képtelenebbnél képtelenebb helyzeteket csak fokozza egy valódi leopárd feltűnése.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.prae.hu] A menekültlány, aki itt maradt

Érdekes, hogy míg a hírek az egyre nagyobb mértékű elvándorlásról szólnak, addig vannak olyan emberek, akiknek éppen Magyarország lesz új hazájuk. Ilyen Kafiya is, Zurbó Dorottya Könnyű leckék című dokumentumfilmjének főszereplője.

[popcornproject.hu] Remélem, legközelebb sikerül meghalnod :) kritika

Felnőttet játszó, mégis érzelmileg fejletlen kamaszok, elérhetetlen szülők, első szerelmek, külsőségek, bántó szavak, összetört bizalom és menekülés a halálba… Ezt a történetet meséli a magyar tinifilm, amely legalább annyira szól a szülőknek, mint a kamaszoknak.

[ujszo.com] Rendező születik

"A film, amelyről talán a legtöbbet beszélnek, cikkeznek mostanság világszerte, Oscar-esélyt emlegetve, nem is egy kategóriában. Bradley Cooper nagyot robbanthat vele, nem érdemtelenül. Pedig ez már a negyedik feldolgo-zása ugyanannak a sztorinak."

További írások...

Szavazz: Mely' "nu metal" banda frontemberének élete kiált megfilmesítésért?

További szavazások...

Random idézet

Gazfickó: Elutazunk hármasban vidékre.

További idézetek...

Random érdekesség

"Michael Bay 2005-ös sci-fi akcióthrillere már a bemutató előtt megkapta azt a fajta médianyilvánosságot, amire egy rendező sem vágyik: kiderült, hogy egy 1979-es mű készítői plágiumért beperelték Bayt és társait. És nem ok nélkül! A Parts: The Clonus Horror története szinte mindenben megegyezett A szigetével: mindkettőben egy titkos tenyésztelepen járunk, ahol klónokat nevelnek fel, hogy szükség esetén az eredeti példányok donorjai lehessenek, ami persze az ő halálukkal jár, de nem kár értük, hisz csak másolatok. Csakhogy egy klónfiú és egy klónlány rájön a dogra, megszöknek, majd Dél-Kaliforniában kötnek ki, hogy véget vessenek a programnak és felfedjék az igazságot – igen, még a földrajzi helyszínek is ugyanazok. És még egy közös nevezője volt a két filmnek: mindkettő pocsék volt, de a Clonus készítői védekezhettek azzal, hogy fillérekből dolgoztak, Bay nem. A felek végül peren kívül állapodtak meg, és egy jelentős összeg cserélt gazdát." (port.hu)

További érdekességek...

A nap toplistája

Az elmúlt két évben látott legjobb filmek a szélkerekek alatt VOL 1. (erasto)

További toplisták...