Legfrissebb kommentek

2016-12-07 22:44:24 Allied (2016) / Szövetségesek ChrisAdam (?) #8

Köszi szépen!

Biztos nagyon szuperek mindezen kütyük, de mit érnek egy tehetséges emberi szem nélkül? Aki meg tehetséges, az egy húszéves Nokiával is jó filmet csinál, 320x240 felbontásban. Nem minden a technikán múlik, ezért felesleges túlfetisizálni azt.

Ugyanúgy, ahogy egy 60 éves 35mm-es kamerával és egy 8K-s RED Weaponnel sem tud jó filmet csinálni a rendező tehetséges emberi szem nélkül. :) A kettő nem függ össze, nem zárja ki egymást. De ha egy tehetséges rendező kezében egy Weapon 8K és egy Movi Pro van, akkor mérföldekkel jobb lesz a néző élménye, mintha egy Nokia telefont használna.

Teljesen egyetértek veled, a "színes-szagos" celluloid az igazi, ha valaha egyszer odakerülök és lesz lehetőségem rá, 35-ös filmre filmezek.
Ugyanakkor a kettő nem zárja ki egymást, mindkettőnek - a digitális és analóg filmnek is megvannak az előnyei, célcsoportjai. Egy kisfilmet, reklámvideót nem biztos, hogy 35mm-re fogok forgatnék, de egy nagyjátékfilmet annál inkább arra.

Ódivatúnak mondanám én is magamat inkább, mert szeretem, ha egy film képe szinte zsong, bizsereg a molekuláktól és nem csak 1 és 0 számsorozat sűrű váltakozása, de a fejlődést sem vetem meg, főleg, ha ezek állnak rendelkezésemre.

Hát ez szerintem egy eléggé kihagyott ziccer volt.Nagyon jó kis őrült karácsonyi film lehetett volna,de most néha lett kicsit őrült sokszor pedig eléggé kiszámítható vígjátékocska.Ez a film Gordon és Peck helyett Todd Phillipsnél biztosabb kezekben lett volna.
És nem értem,hogy ha már szereznek egy olyan vicces arcot mint Rob Corddry,akkor miért csak alig szerepeltetik,és akkor is gyenge poénokkal.
Batemannak viszont örülök,hogy ismét Gyabronka József lett a szinkronhangja.

Rogue One bemutató előtti újranézés folytatása. Ez az epizód nálam már komplexen illeszkedik a Star Wars univerzumba, tuti a hangulata végig. Az első rész "remek" humorát hozó Jar Jar-t stílusosan építik le, megkapjuk helyette C-3PO fanyar, szerethető poénjait. Lucasnak csak azt kellene végre megértenie, hogy csatajelenetben, katartikus pillanatokban nem kell szórni a humorbonbonokat. Ewan McGregor Obi-Wan-ja szép ívet ír le, jól építkezik az előző részre a játéka. Én megbarátkoztam Hayden Christensen Ani-jával is, a hisztis, nyávogós, gyerekes jelzővel ellátott kritikáknak nem sok értelme, hisz ezt a szerep karakterfejlődése adja. Dooku gróf végre egy összetettebb főgonosz, az arra hajlamosak már tudnak szorítani neki is. Kezdek belelendülni.

Eastwood szerintem sem nagy színész, de a karizmájával így is fel tud érni a legnagyobbakhoz.
Politikai hozzáállás alapján nem ítélkezem, nem is nagyon érdekel, említett nyilatkozatról sem hallottam. De nem lep meg. Eastwood mindig is aktív republikánus volt.

előzmény: PG (#11491)

További kommentek...

A nap filmje

A legszebb férfikor (1971)

4,3 ★★★★☆ A legszebb férfikor (1971)

(Simó Sándor)
magyar dráma

A negyvenes éveiben járó Alker Tamás üzemi újságíró, elvált, körülményei rendezetlenek, lakása nincs, mint annyi más hasonló körülmények között élő kortársának. Szerelmével, Eszterrel sem élhet együtt, mert az asszony nem mer elválni, fél a bizonytalantól. Tamás most két évre bérbe vehetne egyet, de ehhez húszezer forintra lenne szüksége. Megkezdődik a pénz utáni hajsza. A munkahelye nem segít, Alker megpróbálja hát apránként előteremteni az összeget. Volt felesége még a bútorait is eladja, sőt a vállalati takarítónő is beszáll. A lakásavató azonban veszekedéssel végződik: Eszter nem akar válni...

Korábbi napok filmjei...

Legfrissebb írások

[www.filmtett.ro] HA MAGYARORSZÁGRA JÖSSZ...

A Menedék Filmklub keretén belül mutatták be először Vranik Roland legújabb játékfilmjét, amely egy igen aktuális jelenséggel, a menekültek beilleszkedésével foglalkozik. Az állampolgár erőssége, hogy nem didaktikus módon beszél erről az érzékeny témáról, helyette egy emberi drámát mutat be, melynek főszereplői különböző élethelyzetekben próbálnak megküzdeni a bürokratikus világ nehézségeivel.

Tovább...

[index.hu] Azt mondták, megfilmesíthetetlen, akkor kezdett el érdekelni

Kanada és az Egyesült Államok után Magyarországon forgatják Pálfi György új filmjét, Az Úr hangját. A sci-fi közel egymilliárd forintos költségvetésének nagyobb részét, 600 millió forintot a Nemzeti Filmalap állja, a többit pedig külföldi koproducer. A támogatást nem befolyásolta a rendező korábbi vitája Andy Vajnával egy másik filmterv, a Toldi kapcsán. Az Úr hangja egy Stanislaw Lem regény alapján készül, főszereplője Polgár Csaba. A forgatáson jártunk, ahol a rendező elmondta, hogy a Toldit sem adta még fel.

[www.filmtekercs.hu] Hideg hegyek – A természet a maga nyelvén beszél

Egy film, amely megmutatja, milyen az élet a hegyen, milyen a napi kemény munka, a tűz melege, és a különböző évszakok eljövetele. A Hideg hegyek dokumentarista-etnográfiai érdeklődéssel vizsgája szereplőit, mégis egy megkomponált, üzenetet megfogalmazó alkotásról van szó – kérdés, hogy értjük-e azt a nyelvet, amin elmondja nekünk?

További írások...

Szavazz: Számodra fontos szempont egy filmnél, hogy teljesítse a Bechdel-teszt feltételeit?

További szavazások...

Random idézet

Evelyn Kruipen: Mit jelent áldozatot hozni? Mindig azt mondjuk, hogy változunk, de minden nap ugyanazt a szarságot csináljuk. De ez sem igazolja, amit apám tett. Vagy tenni próbált. De szeretném ha tudnák, hogy hitt abban, hogy segít rajtunk és ezért mindent feláldozott. Még önmagát is. Azt hittem, az emberek nem változnak meg. Hogy nem vagyunk képesek többre, minthogy minél jobban érezzük magunkat, mielőtt eljön a vég. De most nem akarom, hogy eljöjjön!

További idézetek...

Random érdekesség

[[Bryan Singerr]] a forgatás közben találta ki, hogy Jean Grey haljon meg a film végén, hogy aztán a harmadik részben Főnixként éledjen újjá. Famke Janssen örömmel belement mindebbe, és ha megnézzük a film utolsó kockáit, a Sós-tó vízén valóban ki is rajzolódik egy madár alakja.

További érdekességek...

A nap toplistája

Kedvenc háborús filmjeim (yeteee)

További toplisták...