Legfrissebb kommentek

Probald meg a Short Night of Glass Dolls-ot. Hatha

előzmény: GothMan (#18)

Nagyszerű akció. A történet nem túl mély, de legalább közel sem irritáló, olyan, amilyennek a tökéletes akciófilmnek lennie kell. A morálisan megkérdőjelezhetetlen hős humánusan szétrúgja mindenkinek a seggét.
+ a végét meg is lehet könnyezni:
az a mosoly Moby kezdő riffjeire brutális adrenalinbombát dob az emberre.

2016-08-28 18:45:32 [Általános fórum] critixx #6564

Szerintem Hoffman mindig is sokkal jobb színész volt mint Hanks. Ez nem olyan meglepő kijelentés.

előzmény: Adam Taylor (#6563)

2016-08-28 18:43:43 Stretch (2014) / Felnyomva iris orai (4) #8

Tipikusan az a film, amely félig zseniális, félig elmegy vagy rossz.
Ami elmegy, az a történet egyszerűségéhez képest kissé mesterkélten fordulatos cselekmény, a néhol erőltetetten vagányra szabott jelenetek vagy a kissé túlírt monológok. Ezek számomra a végére megbocsáthatók lettek, és az önútkereső faszagyerek kalandja enyhe Ford Fairlane-i hangulatot teremtett.
A rossz a vége, bár ez szubjektív, valaki a falat kaparja az ilyen 20 kilométeres kliséktől, valakinek viszont megbocsátható, vagy egyenesen kívánatos ez a fajta, nagy könyvben megírt romantikus happy ending.
Ami miatt mégsem lehet jónál alacsonyabbra értékelni, az a zseniális jelenetek sora, amiből szerencsére nem egy van.
Ott van mindjárt a kezdés. Számomra egészen biztosan a filmtörténet egyik legjobb, leg-eszméletlenül-zseniálisabb filmindítása ez, ha nem A legjobb.
Vagy pl. a "the worst it gets, the better I am" jelenet.
Vagy Hasselfhoff jelene, Úristen. Ezek simán olyan kultfilmmé tehetnék a Stretch-et, mint amilyen a fent említett opusz.

2016-08-28 16:23:09 Szoljarisz (1972) / Solaris Prüstü (5) #72

Az általad említett lassú és kitartott képek, az szellemi elmélyülést segítik a filmhez, meditatívvá teszi, ami szerintem egy jó dolog, én legalábbis imádom az ilyesmit. Tarkovszkij művészetéhez ez hozzátartozik, ahhoz hogy igazán megszeressük a filmjeit ezt meg kell szokni, befogadónak kell lenni. Ami nyilván valóban nem könnyű főleg hogy a mi generációnk nem ilyen tempójú filmeken nőtt fel........persze kivételek biztos vannak.

Meg lehetne vágni ezt a filmet, de akkor már nem lenne ugyanaz, nekem így egész, ahogy van. Utólag én biztos sajnálnék tőle minden kivágott képkockát.

Ettől független a te véleményed is megértem, mind különbözőek vagyunk.

További kommentek...

A nap filmje

Szegénylegények (1965)

Szegénylegények

(Jancsó Miklós)
magyar dráma

1869-ben gróf Ráday Gedeon kormánybiztos megkezdi az ország közbiztonságának helyreállítását. Tevékenységének egy része arra irányul, hogy felkutassa, és ártalmatlanná tegye azokat a szegénylegényeket és betyárokat, akik a '48-as szabadságharcban Rózsa Sándor vezetésével részt vettek. Az elfogottakat egy alföldi sáncban tartják, ahol néhány magánzárka kivételével szabad ég alatt, puszta földön élnek a rabok. A kihallgatások egy közeli tanyán folynak. Szabályszerű ítélet itt nem születik. A hatalom emberei a legkülönbözőbb kegyetlen lélektani módszerekhez folyamodnak az emberek megtörésére.

Korábbi napok filmjei...

Facebook

Legfrissebb írások

[index.hu] Negyven éves az első magyar western

Szomjas György filmrendező legalább egy marék emlékezetes filmet tudhat maga mögött. Ha megkérdeznénk egy csoportot, hogy melyik a kedvenc Szomjas-filmje, akkor valószínűleg fej-fej mellett állna a Kopaszkutya, a Falfúró, és a Talpuk alatt fütyül a szél. Ez a cikk most az utóbbiról szól, ugyanis pénteken, augusztus 26-án van negyven éve, hogy bemutatták az első easternt, azaz a keleti körülmények közé helyezett westernt,

[hu.ign.com] TOP 10: AZ ŐSZI SZEZON LEGJOBBAN VÁRT FILMJEI

Mindjárt vége a nyárnak? Sose búsulj, egyrészt az évad amúgy se sikerült olyan jól, mint szerettük volna, másrészt a most induló őszi (szeptembertől decemberig tartó) mozis évad is tartogat majd sok-sok érdekességet. Sőt, olyan sokat, hogy ajánlónkat kétfelé szedtük: az első etapban a könnyedebb szórakozást nyújtó, ha úgy tetszik: látványfilmeket vesszük lajstromba, míg a második, később érkező listán az elgondolkodtatóbb, drámaibbnak ígérkező alkotásokból választjuk ki a szerintünk legizgalmasabb tízet.

[hu.ign.com] RÚTÁLLATOS ÉS ÖKLENDETES

Trükkös dolog a regényadaptáció. Ha túl közel maradsz a forráshoz, akkor szolgai adaptációt kiáltanak, ha meg elhajolsz tőle, akkor azzal feldühíted a rajongókat. Akárhogy is van, egy biztos: Roald Dahl rendkívül elégedett lett volna A barátságos óriás filmváltozatával. Dahl állítólag – jó angol szerző módjára – nehezen találta meg az összhangot a filmesekkel, főleg azokkal a jenkikkel, ezért is szaporodtak meg a Dahl-adaptációk az író 1990-ben bekövetkezett halálát követően.

További írások...

Szavazz: Melyik augusztusi bemutató érdekel legjobban?

További szavazások...

Random idézet

Matthew: Meghallgattad a demómat?
Aldous Snow: Meg akartam, de aztán úgy döntöttem, hogy inkább élem az életemet.

További idézetek...

Random érdekesség

Az dvd-n az extrák között a film előzetese és képgaléria van.

PG

További érdekességek...

A nap toplistája

Színész-rendező Top 5 (Semprini)

További toplisták...