Legfrissebb kommentek

2021-06-24 06:03:05 [Foci EB 2021] Mikkey #52

Ott lógott a csoda a levegőben! Nekem most még ez fáj picit, jó lett volna néhány napig fürdőzni az örömben, büszkeségben! De persze minden várakozást felül múltak a srácok és grat az egész stábnak!

2021-06-24 00:15:44 [Filmet keresek] Atréyu #2967

Ismét egy feladványt kaptunk. Talán valakinek ismerős lesz a film. Melyik lehet?

Egy rendőrnő vagy valami ügynökféle a főszereplő. A film elején súlyosan megsérül. Felépülése idejére - talán mert keresik is - egy távoli helyen húzza meg magát a hegyek közötti faházban egy kutya társaságában. Ha valamire szüksége van, lenn a völgyben egy kis településen tud beszerezni, vagy rendelni, persze álnéven, amit egy fiatal postás srác hoz ki neki, ha éppen úgy adódik. Egy éjjel zajra figyel fel és kint egy sérült férfit talál lőtt sebekkel. Beviszi a házba és a lehetőségekhez képest ápolni kezdi. Pár nappal később amikor hazaér a házát nyitva találja és több férfit talál ott, akik állításuk szerint repülő szerencsétlenséget szenvedtek és ott maradnának a vihar elvonultáig. Lassan azonban kiderül, hogy egy bűnbandáról van szó, éppen ők lőtték meg a sérült férfit, mert tanúskodott volna egy maffia főnök ellen. Megölik a lány kutyáját és a pajtában a postást is. Ezután a lány felkészül és felveszi a harcot a bűnözőkkel szemben, csapdákat állít, míg le nem számol velük egyenként.

2021-06-24 00:04:35 [In Memoriam...] Xaos #2883

10 éve halt meg Peter Falk.

2021-06-23 22:28:12 Skinner (1993) / A megnyúzott nők The Cortez (3) #1

Egy alig ismert alkotás a VHS-korszakból. A hentelések kezdetben hihetetlenül olcsón, 1-1 villanásnyi snittben vannak megjelenítve, ráadásul mindig ugyanaz a nem túl ötletes vágókép követi őket. Ám később egy ultrabrutális gorejelenetnek (melyben pluszban megismerjük a vicces kinézetű pszichopata sorozatgyilkos eredettörténetét), meg egy szintén kemény, de rohadtul groteszk képsornak lehetünk szemtanúi. Az utóbbi részekben Iván Nagy nem gurít fekáliával, illetve a maszkmesteri munka emelhető még ki, viszont ezeket leszámítva, a horrorfilmet nagy fokú, jól látható sóherség járja át. Traci Lords is felbukkan benne időnként, azonban a bosszúsztorija kevéssé izgalmas, a szövegei pedig fárasztóak, sőt egyenesen szarok.

2021-06-23 20:52:09 Andrej Rubljov (1969) somogyireka (4) #36

Számomra ez a film Tarkovszkij párbeszéde a művészettel, melyet látványos, orosz eposzba csomagol. Mivel Andrej Rubljov a címe, vártam, csak megtudok valamit az ikonfestés titkáról, ami évek óta nem hagy nyugodni, hogy miként születhet ember által olyan mű, ahol nem a néző nézi a képet, hanem abból néz ki rá „valaki”.

Ebben a rendező és művészet közötti párbeszédben nekem az első és az utolsó rész számít igazán, a többi látványos történelmi tabló, lenyűgöző díszlet. Kezdetben a rendező még értetlenkedik, mintha ő is fel akarna szállni a művel az égbe, mint ahogy az első epizódban a fellegek között pár percig lebegő ember teszi. Ott még nem érti igazán, a művésznek egyetlen feladata van, hogy hátralépjen, s az alkotás nélküle emelkedjen fel, ez a jutalom nem jár az énnek. Aztán több, mint két óra múlva nagyjából ott folytatódik a film, ahol az elején abbahagyja, csak közben eltelt pár év, és a történelem vájt pár új járatot az életbe, de a választ, mi az alkotó ember sorsa, s meddig érnek lehetőségei, csak az utolsó jelenetben kapjuk meg.

Boriszka, a fiatal harangöntő elkészíti nagy művét, a harang az égbe emelkedik, de a fiúnak esze ágában sincs azzal tartani. A sárban tapicskol, majd a döbbenettől, a kimerültségtől, a megérintettségtől alá is rogyik, és könnyeivel áztatja tovább a már amúgy is nedves földet. Akkor fogja fel, anélkül alkotott, hogy az apja, az idős harangöntő a mesterség valódi titkát átadta volna neki. De hát akkor, hogy készülhetett el a mestermű, mely hangjával legyőzte percekre a világot is megtartó csendeket…? A mű felszáll, az alkotó a földön, a sárban marad. Ennyi, nincs több, és ez egyáltalán nem kevés. A titok titok marad.

További kommentek...

A nap filmje

Berlin Alexanderplatz (2020)

3,6 ★★★☆☆ Berlin Alexanderplatz (2020)

(Burhan Qurbani)
francia-holland-kanadai-német dráma

Francis nyugat-afrikai menekült. Amikor valahol Dél-Európában partra sodorja a tenger, elhatározza, hogy ezentúl rendes életet él. De a mai Berlin, ahová végül eljut, ugyanolyan kíméletlen egy hontalan, munkavállalási engedéllyel nem rendelkező emberrel szemben, mint Franz Biberkopf bérmunkással szemben volt Döblin klasszikus regényében. Francis kezdetben még visszautasítja az ajánlatot, hogy drogot áruljon a Hasenheide parkban, ám lassacskán mégis egyre inkább neurotikus szállásadója befolyása alá kerül. Amikor megismeri Micit, az eszkortlányt, Francisnak életében először van része egy kis boldogságban.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[magyar.film.hu] Kreatív Európa történetek a forgalmazásról: KineDok

A régió kreatív dokumentumfilmjeinek legnagyobb támogatója, a prágai Institute of Documentary Film (IDF) az EU Kreatív Európa programjának finanszírozásával hozta létre a forgalmazási ágaként működő KineDokot, mely alternatív úton juttatja el az IDF által felkarolt alkotásokat a közönséghez nyolc országban, köztük hazánkban. Szirony Szabolcs, a KineDok szakmai koordinátora mesélt működésükről a Kreatív Európa történetek sorozatban.

Tovább...

[hvg.hu] Elkészült Quentin Tarantino első regénye, és jött hozzá egy trailer is kivágott filmjelenetekkel

Tarantino öt éven át dolgozott a Volt egyszer egy... Hollywood könyvváltozatán. A kötethez készült egy trailer is, amely a filmből kivágott jeleneteket tartalmaz.

Tovább...

[www.filmtett.ro] A nap, amikor minden elveszett - Michel Franco: Nuevo orden / Új világrend

Michel Franco kifogástalan stiliszta, s hangulatteremtő készsége is jócskán átlagon felüli, csakhogy az Új világrend azt sugallja, hogy a rendező még többre vágyik. Mindenható vizionáriussá kíván előlépni, ám kísérlete szükségszerűen csődöt mond.

További írások...

Szavazz: Kurt Russell ma (márc. 17.) 70 éves, melyik a legjobb filmje (mint színész)?

További szavazások...

Random idézet

Dr. Alan Grant: Alapos mérlegelés után úgy döntöttem, nem támogatom a parkját.

További idézetek...

Random érdekesség

A filmet a Miskolci Színház színészei játszották.

További érdekességek...

A nap toplistája

Kedvenc rendezőim - Top 12 (Semprini)

További toplisták...