Legfrissebb kommentek

Nehéz dolog ez. Mert egyrészt biztosan filmtörténelmi jelentőségű alkotás, kétségkívül bravúros, monumentális, elképesztő méretekkel bír, természetesen a Végtelen háborúval karöltve. De ugyanakkor pedig mégis rendkívül mérges vagyok rá, mert rengeteg lehetőséget hagyott ki, és amilyen jól vezette fel a történetet, olyan semmilyen lezárás volt. A "gyülekező" felkiáltástól habár próbál grandiózus lenni, képtelen rá. Pedig egészen addig még az ötösön is gondolkodtam: mert folyamatosan meglepett. De onnantól kezdve, hogy visszajönnek a karakterek, akiknek onnantól kezdve az ég egy adta világon semmi súlyuk nincsen, csak vannak (Póki, Strange, stb.), kész, vége minden tétnek, totál kiszámítható és unalmas lesz.Ahogy sikerült a Végtelen háborúban összefogni ezt a rengeteg karaktert, úgy volt itt sikertelen ez a végjáték alatt.
Persze mégis vannak olyan jelenetek, amik előtt le a kalappal: Natasha halála igazán megrendítő, talán a film legjobb jelenete (bár egy ügyes remake-je Gamorra előző részbeni halálának). De a felütés is egészen briliáns. És vannak még csemegék. Vasember pillanata is nagy, de valahogy mégis hiányzott valami, ami nem ez a túltolt dráma, ugyanígy a Kapitány esetében. Tudom, hogy ez nem Trónok harca, de én több halálra számítottam. Oké, hogy megéltük mindezt egy éve, de azt hiszem, egy igazán ütős finálé mert volna még elpatkoltatni egy-két kevésbé, vagy akár fontos karaktert. Tény, hogy ez megint macerás, hisz így kevésbé tudtak volna Vasember hiányára fókuszálni, és nem is lett volna egyes halálokra elegendő idő, mégis...
A logikai bukfencek felett én szemet húnyok, nem az a film, meg amúgy se volt alkotás, ami nagyjából rendesen jött volna ki az időutazásos sztorijából. A poénok is ültek, inkább hallgattam az ökörségeket, mint pl. Kapitány komolykodó arcát.

11 év, 23 film, még szép, hogy a filmtörténelem legnagyobb vállalkozása, ami elképesztően tette magát A leghíresebbé, és kétségtelen, hogy egy ilyen esetben mekkora teher nyomja az írók vállát, de azt gondolom, egy sokkal inkább sablonoktól elrugaszkodó történet, végkifejlet habár több vitát generál, mégis marandandóbb nyomot hagy. Így is sikerült meglepnie, nem is egyszer, és jóval több olyan dolog volt benne, ami túlnőtte a Marvel határait, én kifejezetten örültem, hogy kevesebb időt és energiát szántak az akcióra, a kalandra, a drámára, a csöndes pillanatokra viszont nem spóroltak.

Erős hármas, gyenge négyes, de ezt nem feledjük könnyen. Újra kell majd nézni fél év múlva.

Az értékelés (közepes-gyenge filmeknél nem ragaszkodom annyira az eredeti nyelvhez) és a tévéadás (itt nincs választási lehetőség, igaz egyre ritkábban nézek tévében filmeket).

Tízzel több, mint akkor.

2019-04-26 13:13:03 Annie Hall (1977) zéel (5) #50

Ott már nem, de ITT még igen.

Tegyünk valamit tisztába:
Ők nem katonák. Az egész (félmezkóban gyúrnak, meg dobálgatják a patkót, meg kiképzés) nevetséges. Nem amerikai katonák, hanem tűzoltók.
Ezektől az amerikai ömlengős, mi vagyunk a legjobbak és mi vagyunk a világ urai viselkedéstől lesz a film nevetséges. Persze, amikor az USAban a moziban vetítették, akkor ment az éljenzés, füttyögés a "YEAAAAA" és állva tapsolás, mert ott kint ez kell.
Érted? Beszél a tűzhöz! Meg megkérdi tőle, hogy mi a terve? beszarsz.
Aztán az a viszony a feleségével, amikor ott nyáladzanak a kádban, amaz meg a lóval beszélget, valami elképesztő az egész.
Látványra a film teljesen vállalható.
A színészekre nincs panasz, mondjuk nem túl nagy színészkedés kell.
Nem értem ezt a hypolást és azt sem, hogy miért nem lehetett egy rendes tűzoltós izgalmas filmet forgatni, miért kellett 50X a mézes cukros mázba beleforgatni.
Nézhetetlen, fröccsöntött

További kommentek...

A nap filmje

La dolce vita (1960)

4,4 ★★★★☆ La dolce vita (1960)
Az édes élet
(Federico Fellini)
francia-olasz dráma, szatíra

Marcello valaha komoly írói ambíciókkal érkezett Rómába, ahol most egy bulvárlap munkatársa, a Via Venetóval jelképezett fényűző, hazug és cinikus társasági élet ismert figurája. S noha a hamis csillogású filmipar képviselőinek orgiáin, a letűnt arisztokrácia, az értékválságba került értelmiség, a szenzáció- és pénzhajhász tömegkommunikáció szánalmas vagy kegyetlen "szertartásain" egyaránt teljes erkölcsi és érzelmi kiüresedést tapasztal, végül mégis ennek a világnak adja el magát.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[24.hu] A Végjáték tökéletes lezárása mindennek, amit szuperhősfilmnek hívtunk

A Marvel Studios nem pusztán leforgatta tíz év alatt a világtörténelem leghosszabb egybefüggő filmsorozatát, hanem új paradigmát is hozott filmgyártásba, a Bosszúállók: Végjátékkal pedig végre az ékkő is felkerült arra a koronára, amit egyébként is régóta viselt a stúdió.

[divany.hu] A szovjet világbéke a Vénuszról érkezett volna

A sci-fi műfaja határtalan érdekességet és lehetőséget rejt, ezt már Jules Verne óta tudjuk. Az pedig szintén érdekfeszítő, hogy hol, hogyan használják ki ezt a műfajt. A Szovjetunióban is virágzott a tudományos fantasztikum. Talán nem éppen úgy, ahogy ma.

Tovább...

[hvg.hu] Az utolsó Bosszúállók-film pont az a csodás finálé, amit a rajongók megérdemelnek

A Végjáték nem csak arra ad választ, hogy mi történik Thanos univerzumfelezős csettintése után, de érzelemgazdagon, büszkén, és igen, önmagába is szerelmesen összefoglalja az utat, amelyen elkísértük a Marvel Cinematic Universe karaktereit.

További írások...

Szavazz: Melyik inaktív legendás színésztől/színésznőtől számítasz még egy nagy visszatérésre?

További szavazások...

Random idézet

Polgármester: Mint polgármester azt mondom, szakítsunk végre a szírdínia konzerváló múlttal és nézzük a jövőt. A SZARDÍNIA TURIZMUS!
Közlöm, hogy egy személyes döntéssel halfalva teljes idei büdzséjét elköltöttem erre a valamire, amit ünnepélyesen leleplezünk ma délben.

További idézetek...

Random érdekesség

[[Gene Anthony Ray]]:
Korábban soha nem volt tévés szereplésem, és nem is tanultam semmit, csak utcai táncos voltam, és minden évben megnyertem a városi bajnokságot, ezért hívtak be a film válogatására. Alan Parker mondta, hogy el kell végeznem egy fél éves tanfolyamot.

PG

További érdekességek...

A nap toplistája

Best of James Bond (időrendi sorrend) (peti0290)

További toplisták...