Legfrissebb kommentek

2020-06-03 21:33:59 [JÁTÉK] ryood #34358

a vége felé van az a jelenet, amikor a hajón találkozik Carl Netevel, és "bebeléndekezik", utána már homályosabban lát, amikor követi a hajó kinti részére...

előzmény: Hanoi (#34357)

Meglepően jó film. Bár szerintem az utolsó két percre nem feltétlenül lett volna szükség. Az aláfestő zenéje is nagyon hatásos volt, de ez filmhez komponált/szerkesztett változat nem lehetett olyan régi.

A 1940-ig készített filmjei közül a 39 lépcsőfok után talán a legerősebb alkotása, a Londoni randevúval karöltve.

7,5/10

2020-06-03 19:51:38 Rain Town (2011) / Esők városa mimóza (5) #4

Harmadjára is gyönyörű. Megszólít, hív és bevon. Az aláfestő hangok pedig becsukott szemmel is békét úsztatnak a lelked nehezen elérhető szegletébe...

"Nem kell mindig mindent elmagyarázni, százszor leírni, hogy tudjuk az a dolog létezik, hogy van, és ez a szerelem, no."

No de mi van azzal a másik szerelemmel, aki otthon várja őket. Miért jobb ez a szerelem, mint az a másik? Ezt nem magyarázza el nekem a film.

előzmény: Lady Ópium (#9)

Azért az más tészta.:)
Arra próbálok kilyukadni, kénytelen kilépni a szerepköréből, ha nyerni akar manapság valamit, sajnos.
Az főszereplő Oscarok felét az elmúlt húsz évben életrajzi szerepre adták.
Most is, lásd: Judy, Zellweger díja.

előzmény: Jereváni Rádió (#46)

További kommentek...

A nap filmje

My Name Is Boffer Bings (2012)

4,3 ★★★★☆ My Name Is Boffer Bings (2012)

(Csáki László)
magyar animáció, krimi, rövidfilm, thriller

A „Keserű Bierce” néven elhíresült író, Ambrose Bierce Ebolaj című novellájának adaptációja négy évig készült Csáki László alkotói műhelyében. A 18 perces krétafilm egyedi megoldásai a készítés folyamatában fejlődtek tovább a művész keze alatt, a film egészét jellemző leheletfinom technika karakteres egyensúlyt teremt a kibontakozó kegyetlen történet és a szétmálló krétapor adta levegősség kettősében.

A film sztorija a 20. század eleji amerikai irodalom groteszk és gyakran szadisztikus hangvételű Bierce írásán alapszik, aki a végletes borúlátás, maró gúny és szarkazmus képviselője volt írott műveiben és életében egyaránt. Pengeéles stílusban megírt rémtörténetei szinte megkívánják a tömör éjszaka mélységeinek látványát a vásznon; az általa teremtett kíméletlenül sötét miliő a most bemutatásra kerülő animációs film krétafehér elevenségében és tisztaságában, valamint letörölhető porhanyósságában oldódik fel vizuális válaszként.

Korábbi napok filmjei...

Legfrissebb írások

[index.hu] 30 éve pukkantak ki Schwarzenegger szemgolyói

A 30 éve megjelent Az emlékmás (Total Recall) arra a játékra emlékeztet, amikkel általában a kisiskolásokat lehet elbűvölni. Egy papírkorong két oldalán van egy-egy kép, amire én emlékszem, azon egy üres kalitka, és egy madár van. Amikor megpörgetjük a papírt egy zsineggel, akkor olyan gyorsan mozognak a képek, hogy egybeolvadnak, és látjuk a madarat a kalitkájában. Az 1990-es, Arnold Schwarzenegger főszereplésével, Philip K. Dick novellájából, Paul Verhoeven rendezéséből készült film olyan, mintha egy rettentesen ostoba, és egy megdöbbentően rafinált akciófilm peregne a szemünk előtt egyszerre. Ha megállunk megnézni az egyes pillanatait, akkor lehet, hogy az egyik lesz rá igaz, vagy a másik, de folyamatában egyszerre két dolog igaz rá.

[www.youtube.com] Egy gengszterfejedelem megrendítő hanyatlása

Tom Hardy új filmjében a legendás maffiózó, Al Capone bőrébe bújhatott. De vajon maga a film hogy sikerült?

Tovább...

[divany.hu] Hogyan látja a filmvilág a járványapokalipsziseket?

Most, hogy egy kisebb apokalipszist élünk át, érdekes látni, hogy a filmesek miként képzelték el, ha egy járvány közepette áll feje tetejére a világ.

További írások...

Szavazz: Az elmúlt 30 év legnézettebb májusi filmjei itthon. Melyikre ülnél be legszívesebben ismét?

További szavazások...

Random idézet

Borat Sagdiyev: Kazahsztánban törvény tiltja, hogy egy helyen öt nőnél több összegyűljön. Kivéve bordélyházban, és tömegsírban.

További idézetek...

Random érdekesség

Ben Stiller a következőket nyilatkozta a film világpremierjén Londonban: „Ha a nézőknek tetszik a második rész, azt hiszem, mindannyian boldogan belevágunk még egy folytatásba. És akkor talán egy nagy európai múzeum lesz a színtér: a British Museum, vagy a Louvre. Biztos ott is van mit összetörni…”
(László Ági, filmpont.hu)

További érdekességek...

A nap toplistája

Külföldi vígjátékok - amiket látni kell! (Semprini)

További toplisták...