Legfrissebb kommentek

Ennyire filmelőzetes már rég vágott át,mint ennek a filmnek az előzetesei.
Ha már több díjat akarnak átadni az Oscar esten,akkor létrehozhatnának egy díjat a trailerek vágóinak,e filmnek a vágója tutira nyerne.
Kiváncsi lennék,hogy a kritikusok is ezt a két órás verziót látták-e a sajtóvetítésen,mert ha igen akkor elég furcsa,hogy az első részhez hasonlítják,miközben ennyi felesleges mellékszál,untató rész tuti,hogy nem volt.
Denzelnek meg jobb lett volna,ha továbbra sem vállal be folytatást vagy ha mégis és mindenképpen egy Fuqua által rendezett filmben akarta ezt meglépni,akkor inkább a 2 Gunst kellett volna folytatnia Wahlberg párjaként.
Mikor lett ilyen nyugger Fuqua?
Mi a fene az sok felesleges moralizálgatás a filmben?
Ha már ennyi felesleges időt szántak a kisöregre(akiről én azt hittem ,hogy végig hogy egy festményt akar visszaszerezni),meg a drogos ,de művészi hajlamokkal rendelkező kis gengszter gyerekre,akkor a #metoo jegyében a kis kertet csinálgató nénikére is szánhattak volna egy felesleges negyedórát-félórát a végeredményt tekintve teljesen mindegy lett volna.
Mint ahogy az is,hogy Bill Pullman alakította Melissa Leo férjét,akire megint csak egy-két percet szántak.
Simán alakíthatta volna egy senki is,miért kellett erre a szerepre elpazarolni Pullmant?
Az meg,hogy Pedro Pascal rossz fiú volt?Most komolyan volt aki nem szúrta ki már elsőre?

Tényleg nem sok hiányzott,hogy másokat követve én is elhaggyam film közben a mozitermet,annyira idegesítő volt néha a film.

A másik dolog,ami még nagyon idegesített a korhatár bizottság.Ez a film szerintük tényleg 18-as karikát érdemel,a film előtt vetített Fapálca(Az apáca) előzetes pedig 16-os karikás?Kezdem azt hinni,hogy elmondás alapján döntik el,hogy egy-egy film milyen korhatár besorolást kapjon.Valaki megnézi az ismerőseik közül előre a filmet,majd elmeséli,hogy milyen volt és,hogy számára voltak nagyon(valójában egy kicsit)véres részek és ez alapján meghozzák a döntést,hogy ez bizony szigorúan 18-as karikát érdemel.

Azt hiszem a player.hu-n írták,hogy ez a film félórával hosszabb a kelleténél,szerintem egy órával hosszabb legalább.
Szomorú vagyok,mert nem mostanában éreztem úgy legutóbb,hogy szívesen visszakérném a mozijegy árát mint ennél a filmnél.

Azt hiszem most legalább annyira csapongó voltam írás közben,mint eme a film alkotói.

Szóval,aki egy 18-as kategóriás jó kis akciófilmet szeretne megnézni moziban,az szerintem kerülje ezt a filmet,mert lehet,hogy csalódni fog.

2018-08-21 16:21:50 Titanic (1997) kaamir (5) #98

Dehogynem jó, vagy legalábbis lehet jó. A Star Wars ugyanilyen sematikus (khm...szegény fiú és gazdag lány szerelme), népmesei elemekből szőtt film, mégis az egyik legelismertebb klasszikus.

előzmény: budaik (#96)

Ne kerüljétek, a lassú cselekményvezetés is lehet érdekes, és egy maximális fordulatszámon pörgő akciófilm is hamar unalomba fulladhat. Minden csak kivitelezés kérdése. Ez pedig egy szépen építkező, kerekre formált, balladisztikus hangvételű western, amihez ez a forma passzolt.

2018-08-21 14:59:03 [PC- és konzoljátékok] Hannibal Lecter #760

Idén újra elővettem a Max Payne-sorozat egyes darabjait. Úrrá lett rajtam a nosztalgia. Az első epizód - mellyel utoljára talán 15 éve játszhattam -, rá kellett jönnöm, utcahosszal veri a másodikat: brutális műremek, mely nemcsak miliőteremtésében, stilisztikájában és történetvezetésében egyedi élmény, de a főhős monológjai olyannyira pazarok, hogy e játék voltaképp ingyenes mesterkurzus minden magára valamit is adó hollywoodi forgatókönyvírónak. A nyirkos-havas éjjeli New York képei ma is beleégnek a retinánkba, és a game remekül "öregedett", főként generációjának többi tagjához képest. Vinnie Gognitti, Jack Lupino, a szétmart tudatú "drogzombik" és egy sereg más, színpompás toldalékfigura teszi kerekké a játékmenetet. A második rész még mindig fantasztikus, bár az első árnyékba borítja. A harmadik viszont - és ezúttal revideálnám korábbi, évekkel ezelőtti álláspontomat - súlyos melléfogás. Irányíthatatlan, hosszú, nehéz és unalmas - Max monologizálása pedig merő kliséparádé. Pedig akár jól is elsülhetett volna, hogy kinavigálják a szériát a megszokott noirközegből.

2018-08-21 13:59:51 Upgrade (2018) tomside (4) #12

Az ausztrálok azért baromi jó dolgokra is képesek az utóbbi években.

További kommentek...

A nap filmje

Såsom i en spegel (1961)

4,3 ★★★★☆ Såsom i en spegel (1961)
Tükör által homályosan
(Ingmar Bergman)
svéd dráma

"Az Isten alászáll, és befészkeli magát egy emberbe. Először csak olyan, mint valami hang, mint valamilyen súlyos dolognak a tudása, mint valami parancs. Fenyegető vagy kérlelő, visszataszító, de izgató is. Aztán egyre jobban megismerteti magát, és az ember próbára teheti az isten erejét, megtanulhatja szeretni, feláldozni magát érte, és eljuthat a teljes odaadásig és a teljes ürességig. Amikor eléri ezt az ürességet, az Isten birtokba veszi emberét, és vele végezteti el a munkáját. Aztán magára hagyja üresen, kiégve, megfosztva az evilági élet további lehetőségeitől. Az történik Karinnal. A határvonal, melyet át kell lépnie, a tapéta különös mintázata." (Ingmar Bergman)

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[ujszo.com] Rettegés az okosházban

"A Bizalmas ellenség az első olyan szlovák–cseh játékfilm, amely a mesterséges intelligenciával foglalkozik, pontosabban azzal, hogyan fordul(hat) szembe az alkotójával."

[popcornproject.hu] Könnyű leckék kritika

A főhős legszembeötlőbb vonása az a csendes elszántság, amivel felveszi a harcot az „új hazában”. Szorgalmasan tanul, modellkarrierjét építi és esténként egy moziban takarít. Egyértelműen tenni akar azért, hogy helye és teljes élete legyen Magyarországon. Céltudatos (de soha nem törtető) lánynak tűnik, akikről jó sokan nem sejtik, hogy mennyit őrlődik legbelül. Magába forduló ember, akinek nehéz lehetett megnyílni. Mégis megtette. Mi, nézők pedig nagy köszönettel tartozunk ezért neki és a rendezőnőnek egyaránt.

Tovább...

[popcornproject.hu] A kém, aki dobott engem kritika

A végeredmény ugyan nem borzalmas, sőt egyszer talán érdemes is lehet megnézni, de a A kém, aki dobott engem sokkal több geget is elbírt volna, mert ez így sajnos félő, hogy ugyanolyan könnyen felejthető lesz, mint Kunis kisasszony minden második filmje. Amúgy meg, ha már Budapest+vígjáték+női titkos ügynök kombó, akkor inkább százszor is A kém…

További írások...

Szavazz: Melyik 2018-as magyar filmet várod legjobban az alábbiak közül?

További szavazások...

Random idézet

Briszéisz: Ismerlek jól.
Akhilleusz: Nem, egyáltalán nem láttál még hozzám hasonlót.
Briszéisz: Miért, miben kulonbozol a tobbi ezernyitol?

PG

További idézetek...

Random érdekesség

Állítólag a főszerepre először Bruce Willis-t szemelték ki te ő visszadobta és így kapta Hasselhoff.

További érdekességek...

A nap toplistája

Vapiti 2017 (folyamatosan frissülő, min. 7/10-es filmek) (Raul)

További toplisták...