Legfrissebb kommentek

2018-12-14 14:10:41 [Animáció] oscarmániás #276

Miracle on 34th Street, a klasszikus, Natalie Wooddal.

2018-12-14 12:54:18 [Kritikus kód] Ugor #2071

Úgy is megoldható lenne, hogy amikor a tomside által nem preferált irodalmár ideír, akkor tomside-ot tiltsa ki a rendszer addig, amíg a kellemetlen komment le nem csúszik a képernyőről. Talán ez lenne az ízibb véj.

előzmény: tomside (#2070)

2018-12-14 11:09:21 [Megérdemelte-e az Oscart...] kaamir #10751

Arra gondolok, hogy itt soha nem fog labdába rúgni egy Szent szarvas meggyilkolása vagy egy You Were Never Really Here. Akárhogy nézzük, itt a komoly marketinggel, lobbierővel megtámogatott, alapvetően nézőbarát filmek játszanak.

Én ezt a változást se látom. 5-6 éve ugyanígy voltak nagy filmek, kicsik, stúdiófilmek és függetlenek. Sőt, a 90-es években is.

2018-12-14 10:58:08 Melancholia (2011) / Melankólia ryood (4) #63

egészen kiváló film az új filmje. előzetesen én se tudtam, mire számítsak, aztán hamar kiderült, hogy sokan félreértették (cannesban is, meg kritikusok is). majd olvasd el a topikjában, amit írtam róla. szóval Ugor is megerősített benne ott, hogy a helyes megközelítésen múlik az egész, hogy mit kezdesz az új filmjével. persze az nem árt, ha az emberhez közel áll a fekete-humor, a groteszk, a morbid.. de a legjobb az egészben, hogy semennyire sem veszi komolyan önmagát lars, szóval tele öniróniával..
egyébként egy snitt erejéig megidézi a melankóliát az új filmben. alapvetően nem saját filmrészleteket akart ott bevágni, de túl drága lett volna másik filmet használni, így lett ez a megoldás.

előzmény: somogyireka (#62)

További kommentek...

A nap filmje

Platoon (1986)

4,4 ★★★★☆ Platoon (1986)
A szakasz
(Oliver Stone)
amerikai-angol dráma, háborús film

Önkéntesnek jelentkezik a vietnami háborúba az ifjú Chris Taylor. Otthagyja az egyetemet, hogy Vietnamba menjen harcolni egy olyan ügyért, amelyről azt hitte, hazáját és Vietnam felszabadítását szolgálja. A repülőről leszállva azonban máris egy másik világban találja magát. Szakaszát két sokat tapasztalt katona vezeti: Barnes őrmester, akinek sebhelyek szántotta arca híven tükrözi lelke romlottságát, és Elias őrmester, a morál és a tisztesség élő szobra, aki másokkal ellentétben még mindig az első sorban harcol. A két vezető között kibontakozó éles konfliktusban Chris számára hamarosan kirajzolódik a vietnami háború igazi, értelmetlen erőszaktól fűtött képe, amelyben a katonák nem az ellenséggel harcolnak, hanem saját magukkal.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[supernaturalmovies.blog.hu] Top Gun

Tony Scott a meglepően nyers és művészi vámpírfilmje után teljesen új vizekre evezett, és megrendezte a 100%-ig amerikai Top Gun című filmet, mely nem csak a 80-as évek egyik legsikeresebb alkotása lett, de akkora hatással volt a fiatalokra, hogy a premiert követően a hatszorosára nőtt azok száma is, akik az amerikai haditengerészethez jelentkeztek. Nem utolsó sorban pedig ez a film hozta meg Tom Cruise-nak is az igazi áttörést és vált nagybetűs szupersztárrá.

[popcornproject.hu] Ruben Brandt, a gyűjtő kritika

A Ruben Brandt tömve van „összművészeti” utalásokkal, valóságos kavalkádja a hol kevésbé, hol igen gondosan elrejtett célzásoknak. (Elsősorban a filmes relikviákat gyűjtő washingtoni magánnyomozó révén) mozis utalásokat fedezhetünk fel lépten-nyomon, de a legkülönfélébb művészettörténeti „kiszólásoknak” tömegkelege lett elhelyezve a jelenetekben, nagyon sokszor gegek formájában.

[filmkultura.hu] Varga Balázs: A program

Beszélgetés Igor Buharovval, Ivan Buharovval, Horváth Lászlóval és Nyolczas Istvánnal

További írások...

Szavazz: Melyik minden idők legjobb karácsonyi filmje?

További szavazások...

Random idézet

Robert McNamara: Ha elveszítettük volna a háborút, mindegyikünket háborús bűnösnek ítéltek volna.

További idézetek...

Random érdekesség

Amíg a Harry Potter-filmek készültek (tehát tíz éven keresztül), a három főszereplő szerződése megtiltotta, hogy bármilyen veszélyes sportot űzzenek és a frizurájukat sem változtathatták meg drasztikusan.

További érdekességek...

A nap toplistája

Legjobb filmek évtizedenként (talán) (Gyorvik)

További toplisták...