Legfrissebb kommentek

2017-05-24 09:20:29 Neco z Alenky (1988) / Micsoda Aliz dikalosz (5) #8

Az is. Orulok, hogy a nap filmje. Zsenialis alkotas.

2017-05-24 09:14:00 Alien: Covenant (2017) Tenebra (3) #112

Ridley Scott szerintem a '90-es évek óta elég hullámzó színvonalú. Azóta mindig is jellemző volt rá, hogy gyártott egy igen szar filmet, majd visszatért, majd megint visszacsúszott, majd megint visszatért. Utóbbi 10-14 évet nézve is ez a jellemző. Gladiátor - Hannibal - Mennyei királyság - Amerikai gengszter - Robin Hood - Prometheus - A jogász - Exodus - The Martian - Alien Covenant. Persze ki-ki eldöntheti, hogy ezek közül melyik jobb és gyengébb (én mondjuk a 2000-es évek elejéről a Hannibalt tartom a jobbnak, a Gladiátort a gyengébbnek - de ezért a kijelentésemért már akartak meglincselni engem :D), de ha egy függvényt kéne felrajzolni, erősen hullámzó lenne a jelleggörbe.

Én úgy érzem, Ridley Scott igazából ugyanúgy tipikusan az álomgyár áldozata, mint sokan mások. Megcsinál olyan filmeket a pályája elején, mint a Párbajhősök, a Szárnyas fejvadász, az Alien, és még azt is bebizonyítja, hogy tud intelligens akciófilmet rendezni (Black Rain), aztán jön a G. I. Jane... :D Totális agyelszívás.

Vagy csak szimplán megöregedett. Elvégre Hitchcock is elég középszar filmeket csinált a hatvanas évektől, lehetne erre is fogni.

2017-05-24 01:58:36 Café Society (2016) Ugor (3) #8

Hát, olyan kis közepeske... kilúgozott egy történet, halvány és érdektelen szerelmi szál, nem túl bonyolult dolog az egész, a korra kötelező gengszterizmus meg olyan zsenge, mint egy kis háttérzene. Néha szép hangulatok is vannak, néha kellemes zenék, néha meg profi látvány, néha meg pocsék vágások is, de valahogy nem fog meg benne igazán semmi.

Jòt akarnak, de mègis csak a felszint pedzegetik...

2017-05-23 23:09:27 Hodejegerne (2011) / Fejvadászok kfiro (5) #18

Igazi gyöngyszem, még a skandináv palettán is, mert hogy ott is vannak már nem túl míves darabok.
Ráadásul alig ismert, tök véletlenül találtam rá itt a KT-n kutakodás közben..........hát megérte :-)

Ez nagyon jó volt, végig izgalmas és egyben humoros és a történet is olyan, amit nem nagyon lehet kitalálni előre, szóval meglepetésekkel teli, főleg a vége felé.

Lehet, hogy túlzás az ötös, de annyira jó kis színfolt ez a mai filmek palettáján és annyira nem szokványos és komikus a történet, hogy meg kellett kapnia az ötöst.

És ami a poén, hogy a főszereplő Aksel Hennie (aki nagyon jót alakít), játszott a Mentőexpedícióban is, ami szintén az egyik kedvencem. Persze az teljesen más téma, nem is értem hogy került oda, hisz az egy szokványos hollywoodi produkció. :-)

Jó szórakozást!

További kommentek...

A nap filmje

Neco z Alenky (1988)

4,4 ★★★★☆ Neco z Alenky (1988)
Micsoda Aliz
(Jan Švankmajer)
angol-csehszlovák-nyugat-német-svájci animáció, fantasy, horror, kalandfilm, vígjáték

Švankmajer első nagyjátékfilmjében egy gyermek sötét és vad fantáziavilágába pillanthatunk be. A groteszk-szürreális történet irodalmi alapját Lewis Carol Alice csodaországban című világhírű regénye szolgáltatja. A film főszereplője, Alíz, Kristýna Kohoutová az egyetlen emberi alak a filmben. Alíz vándorlásai során egy kitömött nyulat követve belép a csodavilágba, ahol agyagfigurákkal, bábokkal, különös groteszk-kinézetű lényekkel találkozik, többek között saját baba-formájú lényével is.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.filmtett.ro] EZ A KALÓZHAJÓ MÁR ELÚSZOTT

A Karib-tenger kalózai legújabb részének alkotói nem haladnak a korral, és továbbra is azt gondolják, hogy egy mainstream filmbe minimális intelligenciát sem szabad becsempészni.

[trashneveles.blog.hu] Motorlovagok

A zombicézárként elhíresült George A. Romero egyik legkülönlegesebb és legszemélyesebb rendezése. Egy "zenekari film", a Szelíd motorosok és a Különben dühbe jövünk motoros viadalainak kereszteződéséből született zseniálisan furcsa lovagtörténet. Nem mellesleg a Motorlovagok Ed Harris első főszerepe is. Valódan páratlan filmélmény.

[www.movieaddicts.hu] Tengerre kalóz!

Vannak túl érzelgős pillanatok, főként a film záró jelenete; és túl monumentális jelenetek, amik még ebben a meseszerű történetben is túlságosan elrugaszkodott a valóságtól. Ezeket leszámítva egy bámulatos és szórakoztató nyári kalandfilmet kapunk, ami az első nagy sikerű részre erősen reflektál, de önálló történetként is remekül megállja a helyét, aki most találkozik először a szériával az is remekül fog szórakozni. Remek munkát végeztek az alkotók, mind az akciójelenetekben, és mind a rejtély kidolgozásában. Mindenkinek csak ajánlani tudom!

További írások...

Szavazz: A közelgő Wolverine-film, a Logan kapcsán: te melyik szuperügynök nyugdíjba vonult idős énjének haláláról néznél meg egy filmet?

További szavazások...

Random idézet

[Todd]: Ez Brahmstól a "Magyar táncok No. 6"-ra hasonlított.

További idézetek...

Random érdekesség

A Batman magyar szinkronját a műfaj legjobbjai között szokás emlegetni, és Sinkó László színművész Joker-alakítását sokan egyenesen minden idők legnagyobb szinkronalakításaihoz sorolják.

További érdekességek...

A nap toplistája

Rendezőim...akik inspiráltak I. (toalettkacsa)

További toplisták...