Legfrissebb kommentek

Tulajdonképpen négyest kellene rá adnom, néhány baromi fontos ponton megcsúszik a film szerkezete és elég kizökkentővé válik olyankor. Lehet, hogy ez tudatos rendezői döntés, de én nem tudtam megnyugtató magyarázatot találni rá. Talán az emocionális töltetet szolgálta volna tompítani, megtartani a végére, de engem így is zavart. Egyébként elképesztő erejű mozi, Daniel Day-Lewis meg... Hát nem kicsit lett szegényebb a mozi világa az ő visszavonulásával :(

2017-06-24 20:34:59 Slava (2016) / Az óra bakocsa (5) #2

Ugyanolyan hitelesen és érdekfeszítően mutatja be a rendezőpáros az átlagember küzdelmeit, mint előző alkotásukban, A leckében. A hatás pedig szintén nem marad el, a megtekintés alatt végig egyben volt a gyomrom. Remek, elgondolkodtató film. (Viszont fura volt teljesen egyedül nézni a Toldiban ma délután...)

Javier Bardem kinézete (pláne haja) és pár jól sikerült viccet leszámítva szvsz elég kis béna volt.

Túl öreg lennék már ehhez?
Kétlem, hiszen mindig is szerettem az egyszerű, de szórakoztató látványparádékat és az eddigi Transformers mozik is (a második epizódot leszámítva) közel állnak hozzám.
Hiába köpködte őket a kritika és a közönség, én a folytatásokra is bátran ültem be és eddig nem is kellett csalódnom. De most megtörtént a baj.
Az utolsó lovag esetében is mellőztem a rossz fogadtatást és vidáman ültem be a közeli mozi vetítőtermébe, miközben biztos voltam benne, nekem nem fog csalódást okozni a végeredmény. Hatalmasat tévedtem.
Kezdeném a sztorival. Az eddigi epizódok története is bitang egyszerű volt, a két dimenziós karakterek A-ból mentek B-be, miközben komplett városok estek áldozatul a robotok háborújának. De lehetett érteni, hogy épp melyik szuper-fegyverért is zajlik a küzdelem és a bot egyszerű figurák is kaptak maguk mögé legalább két mondatban összefoglalható motivációt. Arról nem is beszélve, hogy a folytatások nagyjából figyelembe vették azt, mik is történtek az előzményben.
Jelen esetben viszont búcsút mondhatunk a józan észnek és hiába kapaszkodunk a Kihalás korába, az ott történtek nagy része is értelmét veszti. A forgatókönyv nem más, mint egy hatalmas massza, ahol semminek sincs értelme és a szereplők is szinte teljesen ad-hoc módon jelennek meg a különböző jelenetekben.
Bevallom őszintén, én az első órában még próbáltam kimatekozni, hogy akkor most mi is történik a vásznon, de egyszerűen belesajdult a fejem.
Így inkább hátradőltem és próbáltam élvezni a látványt. De ilyen téren is csalódnom kellett. Pedig Michael Bay az a rendező, akinek még a vérében is kreatív akciójelenetek folynak, de itt jól láthatóan nem volt formában. Sehol egy ütős zúzás, az összes mozgalmasabb képsor teljesen átlagos és a rendező stílusjegyei se vonulnak fel olyan erőteljesen, mint az előző részekben. Tudom, sokak már unják a naplementéket és az alulról fotózott szereplőket, de az ehhez hasonló megoldások nekem nagyon hiányoztak innen.
A fináléban látható hatalmas ütközet volt az, ami kellően dinamikusra sikerült és ott volt már néhány emlékezetesebb momentum is, de ezt is a harmadik rész végéből sikerült kiollózni, csak sokkal sterilebb és ötlettelenebb módon.
Aztán itt a zene. Steve Jablonsky nagyon sokat hozzátett ehhez a szériához fantasztikus dallamaival, de ez a rész ilyen téren is csalódást keltő. Nincsenek epikus betétek, se drámai tételek, egyedül az előzményekhez szerzett muzsikákat nem érheti panasz, de azok is nagyon ritkán szólalnak meg.
Komolyan mondom, egyedül a humor volt az, ami nálam még be is talált. Pedig nem a frenetikus viccekért szeretem a sorozatot, itt viszont tényleg akadt pár egész megmosolyogtató jelenet.
És itt vannak még a színészek. Róluk felesleges hosszan értekezni, hiszen annyi dolguk volt, hogy meggyőzően fussanak a robbanások között, néha pedig beszóljanak egymásnak. Egyedül Anthony Hopkins emelkedett ki a többségből, de ő is csak azért, mert jól láthatóan élvezte a forgatást.
Sokan biztos azt gondolják, hogy felesleges ennyi szót pazarolni erre a produkcióra és valószínűleg igazuk is van. Azonban számomra sokat jelentett ez a széria, hiszen emlékezetes és szórakoztató élményként élnek bennem az eddigi epizódok, melyeket már többször is újra néztem. Ezért is fáj, hogy az Utolsó lovag ennyire mellément.

2017-06-24 18:25:00 Goldfinger (1964) critixx (4) #28

Igen... Ez egy teljesen más film mint az előző. És annyira sikeres volt, hogy később az itteni formulát próbálták a készítők lemásolni, illetve fejleszteni. Nem veszi magát annyira komolyan mint az elődei, ez helyenként jól áll neki, Connery is lubickol a szerepben. Mint mások említették, itt már kiforrott a karakter.

A költségvetésre ismét rátoltak egy milliót az előzőhöz képest, ami ismét csak meglátszik, habár a Miami-ban játszódó jeleneteket (hasonlóan mint az előző filmben Velencét) stúdióban, vetített háttérrel vették fel. Egyébként tetszik, hogy mennyire ügyesen éreznek rá ezek a filmek a világ különböző pontjainak hangulatára. Míg a Dr. No-ban végig a karibi világ dominált, az Oroszországból szeretettel ízig-vérig a Balkán hangulatát árasztotta magából, ezúttal a '60-as évek Amerikájának világába csöppenünk, KFC éttermekkel és floridai strandokkal. (Amúgy ezt a filmet már szándékosan az amerikai közönségnek is készítették. Az előző kettőt még inkább az európai / brit nézőknek szánták.)

Csabagához csatlakozok én is, Goldfinger szerintem is egy karizmatikus főgonosz, aki az előző filmben látott vérfagyasztó figurákkal ellentétben egy igazi ripacs. Vicces, de közben mégis félelmetes, az ellenfeleit hidegvérrel és gyorsan elintézi, nem könyörül senkinek sem. Saját üzletfeleit is szemrebbenés nélkül legyilkolja.

Jereváni Rádió kérdéseire: A filmben egyértelműen kimondják, hogy Pussy árulta el Goldfingert (mennyit ér egy jó szex!), ő figyelmeztette Washingtont Goldfinger tervére, a repülők pedig ártalmatlan anyagot szórtak szét,
a katonák csak megjátszották hogy elájulnak. Ha figyelmesen nézed, ez onnét is látszik, hogy ugye elmondják,
a mérges gáz színtelen, a levegőben nem látható, mégis, amikor a repülők szórják az "anyagot", látszik egy szürkés gáz, amit kifújnak.

További kommentek...

A nap filmje

Persepolis (2007)

4,3 ★★★★☆ Persepolis (2007)

(Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud)
amerikai-francia animáció, dráma, életrajzi film

Egy koraérett és szókimondó iráni kislány felnőtté válásának története a forradalom alatt.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[hessteg.com] Transformers: Az utolsó lovag (2017) – kritika

IMAX 3D-ben nagyon jól néz ki az egész film. Nekem sokszor a természetes környezet jobban tetszett, mint a CGI-al felépített, hisz ott hozza az igazi minőséget a dupla IMAX kamerás rögzítési mód. Sajnos annyi látványos robot átalakulás sincs, mint az előző részekben.

DE! És itt egy hatalmas de! Ha szereted a Transformers-t, mert ezen nőttél fel, ha nem kritikus szemmel nézed a filmet, mint én, hanem kikapcsolódásra, szórakozásra vágysz, mindezt egy látványos film keretében, akkor ne vegyék el a kedved az általam leírtak, mert kikapcsolódásra szinte tökéletes. mehetsz akárkivel, az egész családot is elviheted, mert mindenki megtalálhatja azt a szereplőt, aki számára vicces, szimpi, vagy, akivel együtt érez.

[roboraptor.24.hu] Michael Bay kiharapott a lelkünkből egy darabot

Újabb csapás, még egy pofon. Kicsi halál. És már megint felsejlik, ezúttal egészen közelről hallod, ahogy sikolt a filmvilág dicsősége. Még küzdött volna, de élve eltemették. A mozipénztáraknál sorokban hömpölygő zombiseregnek hiába könyörög, ők nem segítenek. Inkább IMAX-szemüvegben nézik, ahogy koporsójába újabb szöget vernek. A kalapács Michael Bay kezében. Már megint.

Tovább...

[roboraptor.24.hu] Egy kis Guy Ritchie, egy kis Tarantino, meg egy csipetnyi Scorses

Nem igazán kiemelkedő, de kétségtelenül több, mint korrekt, akár még kultstátuszra is szert tehet az esztendők múlásával. Mert itt van Brie Larson, Cillian Murphy, Armie Hammer és Sharlto Copley, ráadásul még jól meg is szórják egymást ólommal.

További írások...

Szavazz: Ki a kedvenc ítészed a minden idők 20 legszószátyárabb KT-se közül?

További szavazások...

Random idézet

Johnny 5: Johhny 5 kutat, fúrja a lukat, közben megüti a guta!

További idézetek...

Random érdekesség

A bemutatása után "kasszasiker" volt, mert a szereplők egymást hívták, hogy nézzék meg, milyen jók, és amikor látták, hogy nem várják őket rendőrök a kijáratnál, csapatokban nézték a moziban. Közben hangosan kiabáltak egymásnak, amikor felismerték az ismerőseiket.

PG

További érdekességek...

A nap toplistája

Winona Ryder TOP 10 (Semprini)

További toplisták...