Magyar vígjáték - TOP 12

Semprini toplistája, 2007. június 19.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Indul a bakterház (1980)

Mihályfy Sándor vígjáték 1279 4,3 Ha van magyar kultfilm, akkor ez az! Tökéletes szereposztás, falrengető poénok, aki nem látta, azonnal pótolja!:-)
2 Zimmer Feri (1998)

Tímár Péter krimi, vígjáték 670 3,0 Tímár Péter a legjobb vígjátékrendezőnk, nem véletlen, hogy három filmje is felkerült a tízes listámra, mi több: az első ötbe!:-)
3 A tizedes meg a többiek (1965)

Keleti Márton szatíra, vígjáték 772 4,5 Immár klasszikus ez a fekete-fehér alkotás. Csak annyit mondok: oroszok - spájz...:-)
4 Egészséges erotika (1986)

Tímár Péter szatíra, vígjáték 591 4,1 Ez is fekete-fehér, de ez ne riasszon el senkit; a kefírrázogatós ládagyári főnök és az újdonsült tűzoltóparancsnok "Bazodi elv" kukkolós kalandja is kihagyhatatlan darab!
5 Csinibaba (1997)

Tímár Péter vígjáték, zenés film 782 3,6 Sok régi sláger színesíti ezt a filmet, kicsit megbolondítva a Kispál és a borz hangszerelésével; nekem nagyon bejött!
6 Portugál (2000)

Lukáts Andor vígjáték 161 3,6 És most valami egész más: magyar valóság, lepukkant kocsma, jellegzetes figurák, mindez Egressy Zoltán nagysikerű színdarabjának filmváltozatában.
7 Csak szex és más semmi (2005)
Just Sex and Nothing Else
Goda Krisztina szerelmi történet, vígjáték 780 3,2 Nekem kifejezetten kellemes meglepetés volt ez a színházi milliőben játszódó filmecske, kitűnő alakításokkal, és -ami egyre ritkább: jó forgatókönyvvel!
8 Szamba (1996)

Koltai Róbert dráma, vígjáték 173 3,1 Nekem ez a kedvenc Koltai-filmem, a milliő itt is színházi, de a stílus egész más, ezt is látni kell!
9 Üvegtigris 2. (2006)

Rudolf Péter vígjáték 990 3,1 Az első rész nem került be a Top 10-be, de a folytatás igen, szerintem sokkal jobb lett, bár megoszlanak a vélemények.
10 Argo (2004)

Árpa Attila akciófilm, vígjáték 895 3,3 A "suttyófilm" - Balogh Tibi és bandája - kicsit Tarantinós, kicsit magyar, de a mienk - kellett már egy ilyen film is!
11 Liliomfi (1954)

Makk Károly szerelmi történet, vígjáték 300 4,2 Az első színes magyar filmek egyike, egy klasszikus magyar vígjáték adaptációja, megannyi színészóriás közreműködésével.
12 Magyar vándor (2004)

Herendi Gábor kalandfilm, vígjáték 1123 2,5 Ha nem is lett belőle magyar Gyalog galopp, azért nem lett ez rossz, bár megoszlanak a vélemények... Nekem bejött. Tudom, hogy sok minden kimaradt, de hát vígjátékban elég jók vagyunk...:-)