Alan Smithee

Tapasztalat: 1912 film
Súly: 1937
Regisztráció: 2009. március 15. (15 év)

Bemutatkozás

· tweetelek: @Mediageci
· blogoltam: http://mediageci.blog.hu/
· erre-arra publikálok (változó, ezzel nem összekötött nickek alatt)

Leginkább csak magamnak pontozgatok itt, teljesen szubjektíven, jegyzetfüzetnek és játszótérnek tekintem az oldalt. Ezeket figyelembe véve ne vegyétek komolyabb ítéletnek, kritikának és véleménynek, amit ide bevések, sőt néha felül is bírálom magam.

Grace Is Gone
Super 8

4 2016-09-07 3,5
Joy

3 2016-08-30 3,4

Én mindháromra ránézek, különösen, amikor még nagy az ingadozás (pl. a fanok 10-esei birkóznak a fikamatyik 1-eseivel). Régi, köhögő scriptekkel ki is húzom az IMDb lapra a többi pontszámot. Leginkább persze a Rotten Top Critics elemzésekre adok, erre böktem.

Az IMDb 250-ből: Ryan közlegény, Csillagok között, Életrevalók, Whiplash, Django, Nader és Simin, A vadászat, 3 félnótás, Agymanók, A szoba, Deadpool, Zootropolis, Szemekbe zárt titkok, Warrior, A Wall Street farkasa, Felperzselt föld, Út a vadonba, Mary és Max, Holtodiglan, Hajsza a győzelemért, Mad Max: A harag útja, A visszatérő, Spotlight, 12 év rabszolgaság, Eszeveszett mesék, Hacsi, A halál jele, Harry Potter és a Halál ereklyéi - II. rész (az elsőig megvoltak, de nagyon untam már, könyvben is kimaradt), Szigorúan piszkos ügyek, Mentőexpedíció, Fogságban, Ip Man, Kódjátszma, Bosszúállók, A segítség, A galaxis őrzői, Kapj el, ha tudsz, Lagaan.

Persze van még rengeteg lista és jelentős mozi, csak egy sor pótlandót válogattam magamnak is emlékeztetőként.

Átfutva, jól tükrözi, hogy az utóbbi 6-7 évben a régebbi filmekre koncentráltam, illetve pár korábbi Spielberg is kimaradt.

2016-02-18 02:33:55 [In Memoriam...] Alan Smithee #1874

Elhunyt Andrzej Zulawski, 75 évet élt.

2015-09-22 01:01:04 [Filmet keresek] Alan Smithee #1823

Aphrodité öröksége vagy Az Aphrodité-örökség, ma már nehéz fellelni a pontos magyar címet (eredetileg The Aphrodite Inheritance).

Tényleg, mennyi köszönést meg alapszót tanultunk anno ezekből, a Sógunban meg japán nyelvlecke ment. :)

előzmény: Killjoy (#1822)

2015-09-18 05:33:49 [Filmet keresek] Alan Smithee #1814

A lelökés dereng, az autós kitörés egyáltalán nem, sok falak közti mászkálás is volt. Borzasztó régen láttam, ugyanakkor meglepne, ha nem ez lenne a megfejtés. Voltak benne jó ötletek, ezért nem tartottam rossznak, de azért nem túl erős az értékelése, itt sem, olyan egyszer nézős. Annyira nem volt para, alapvetően horrorkomédia, ha a szituáció és a jelenetek ijesztően is hathatnak gyermekkorban. Remélem ennyi még nem offolás vagy spoilerezés.

előzmény: czuni09 (#1813)

2015-09-17 01:25:52 [Filmet keresek] Alan Smithee #1811

Üdv! Nekem is az ugrott be, amit ichi írt, a további szűkítéseid (fekete kissrác) csak ezt erősítik. Everett McGill és Wendy Robie, a Twin Peaks egyik furcsa házaspárja a fogva tartó, szerintem ez esetben Ving Rhames az, aki Mr. T-ként rémlett. Nézz rá a film adatlapjára, a leírás és a képek segíthetnek felidézni.

előzmény: czuni09 (#1810)

Második, de részben technikai okokból. Viszonylag nagy gyűjtő voltam, de zsinórban, fizikai sérülés nélkül (olyat is, amit nem játszottam még le, csak éppen belenéztem, aztán PC-n ellenőriztem a felületét) egy rakás filmemet tönkretette a lejátszóm, máig is rejtély a dolog. Ott behúztam a féket, ha már a gyári lemezek is ennyire megbízhatatlanok. Meg aztán van Blu-ray lejátszóm, célszerűbb lenne arra váltani, ugyanakkor arra meg már túl drága az anyag, így legfeljebb pár kedvenc kap esélyt.

Sok éve nagy rajongójuk vagyok, a filmjeik persze szarok, de ügyesen felépítették a céget. Először a "különleges marhaság" dolog húzott be, mint vadPINGvint, még hazai fanblogot is terveztem, de valaki gyorsabb volt. Ez az érzés persze most nálam is kopott kissé, hogy ennyire mainstream jelenséggé váltak, illetve valamennyire minden ponttal egyetértek (az "utálom őket" és "nem érdekelnek" részeket leszámítva), a hármasra böktem.

Inkább hármas, publikáltam már effélét aprópénzért printben (párszor, nagyon régen), valószínűleg fogok gyakrabban online, de filmkritikából nagyon kevesen élhetnek meg itthon, főleg ma, amikor ennyi amatőr blog van a témában, és a filmes lapok is felkerülnek scannelve a "virágboltba". Az amatőrfilmezés mocorgott még bennem, de vidéki porfészekben még nehezebb ehhez embereket találni, így főleg blogokon és mikroblogokon eresztem ki a tematikus gőzt.

Tudom, cinkes Michael Bay, de most leginkább a Pain & Gaint nézném meg.