tractorking

Regisztráció: 2009. január 1. (15 év, 2 hónap)

Születési év: 1957

Pillangó

5 2015-07-19 4,0
Pillangó

3 2015-07-19 2,9
Mit csinált felséged 3-tól 5-ig?

3 2015-07-18 3,5

The Imitation Game
Kódjátszma
5 2015-05-04 3,9

2015-10-03 23:08:08 [Kritikus kód] tractorking #1076

'generalodjon automatikusan egy-egy komment is az uj irasokhoz, hogy kapjanak vizibilitast'

Ezt sehogysem értem; ha felkerül egy film, amiről még senki nem írt, valami automatikusan állítson elő egy kritikai hozzászólást? Vagy linkeljen be egy külső hivatkozást? - Nonszensz...
A KT a saját tagjainak a véleményét közölje elsősorban.

előzmény: cucu (#1074)

2015-10-03 22:14:10 [Kritikus kód] tractorking #1066

Nagyjából erre utaltam, lejjebb, a 'vihar egy pohár vízben' megjegyzéssel. A fiatal nemzedékben is vannak jó kritikusi vénával megáldottak és fogékonyak akár a régebbi filmes korszakok iránt is. Badarság sopánkodni, hogy hova tűntek a régi motorosok, az oldalt érintő változásokkal összefüggésbe hozni, pedig végképp. Én magam közel hét éve itt vagyon, s nem sűrűn, de a saját érdeklődésem területén közel háromszáz filmről írtam kisebb-nagyobb szösszeneteket.
A szinvonal szinten tartása, az már sokkal bonyolultabb kérdés, a moderálásra továbbra is nagy szükség lenne. (Alpári stílus, szószátyárság, méltatlan jelzők - "hát ez egy rakás fos" és hasonlók kiírtása -).

előzmény: Killjoy (#1056)

2015-10-03 19:47:49 [Kritikus kód] tractorking #1045

Akadémikus, parttalan vita, hogy a fórum felépítésének változása rávett volna egy esetleges kilépésre, vagy akár csak a ritkább hozzászólásokra sokakat. Ezek a változások, amennyire tapasztalom, elsősorban technikai jellegűek és inkább megkönnyítik, kényelmesebbé teszik az eszmecserét, a fórum használatát. A KT alapvatő jellegén nem változtatanak - s ezt így is szeretjük. Kizárt, olyan apróságokért, hogy egy szövegkiemelés zölddel van, vagy hogy a keresés mennyire prediktív, etc. bárki ne írjon véleményt egy filmről. Mert az oldal voltaképpeni célja ez, hangot adni gondolatainknak és azt megosztani másokkal. A többi: statisztikák, testreszabott listák, valószínűleg egyre összetettebb SQL-sztringeket, programozói munkákat jelentenek elsősorban (elismerés érte cucu-nak!). De nem érintik a fórum mélyrétegeit.
Szóvak kicsit vihar egy pohár vízben.

2015-09-26 08:25:36 [Kritikus kód] tractorking #984

A Kommentek olvasásánál még mindig nagyon hiányzik a 'Csak a filmesek/Összes érdekel' szűrés lehetősége.

2015-09-06 09:22:16 [Kritikus kód] tractorking #832

A kommenteknél a külföldi filmek esetén, zárójelben legyen feltüntetve a magyar cím is.

2015-08-26 21:02:34 [Kritikus kód] tractorking #600

Azért mégis a magyar nyelvé legyen az elsőbbség. Ha kérdezi valaki, mit néztél a moziban, nem azt válaszolod, hogy a 'Simindis kundzuli'-t, hanem hogy a Kukoricaszigetet.

2015-08-26 18:36:19 [Kritikus kód] tractorking #594

Felvetés: külföldi filmeknél a magyar címek jelenjenek meg (ha van) elsőként, és zárójelben az eredeti.

2015-08-25 02:21:04 [Kritikus kód] tractorking #553

Az egyéni profilnál nincs feltüntetve, ki törzstag. Ezt talán már a kommenteknél is fel lehetne tüntetni egy szimbólum megjelenítésével...

2015-08-25 02:16:10 [Kritikus kód] tractorking #552

Esetleg megoldható lehetne a kommentek 'like'-olása?

előzmény: Mizi (#551)

2015-08-23 18:55:56 Zöldár (1965) tractorking (4) #13

Gaál lelkiismeretesen, szinte mindent el akar mondani, amit az ötvenes évek egyetemi ifjúságáról és a környező társadalomról tudni kell. Jól érzékelteti a korszak sajátos levegőjét, hogyan élte meg egy fiatalember az '50-es évek ellentmondásait.

A film képi világa (operatőr: Herczenik Mikós) kulturált, visszafogott líraisággal ábrázolja a városi környezet esztétikumát. Ízekkel, hangulatokkal teli Marci reggeli mosakodása a szülői ház udvarán és utána Pestre utazása.

A részletekben megnyilvánuló szépség mégse adja együttesen úgy a valóság atmoszféráját, ahogy azt a rendező előző filmjéből megkaptuk.

Mert a Sodrásban című filmmel az összevetés elkerülhetetlen. Érzelmileg fűtötten idézi meg a kort, mégse tudjuk azzal az együttérzéssel és azonosulással nyomon követni, mely a Sodrásban katarzisával megajándékozna. Mert a film dramaturgiája inkább oknyomozónak tűnik, melyben a rendező az emberi etikát ütközteti politikai tényezőkkel. Legérdekesebb konfliktusa a szerelmi szál lehetne, ha nem volna túlságosa vázlatos.

A Bori szerepét alakító Dőry (akkor még Darab) Virág mint főiskolás, meglep érett játékával. Maradandó emléket hagyott Koncz Gábor is, és Marci nővérének rövid de fontos szerepében Horváth Teri nyújtja megszokott magas színvonalát.

Gaál túl sokat akart markolni ebben a filmjében, hogy mindent elmondhasson az ábrázolt korról.
Mindazonáltal tiszta szándékú és míves alkotás, amit áthat az a romantikus líraiság, mely Gaál István sajátja.