HaMikkancs

Regisztráció: 2008. június 22. (15 év, 9 hónap)

Születési év: 1986

5 2011-08-19 4,1
Black Swan
Fekete hattyú
2 2011-08-19 4,2

kicsit hiányérzetem volt az utolsó pillanatban. Vártam volna egy kis folytatást, hogy mi történik mindezek után...

:) rég láttam ilyen szar filmet. ideje volt. uncsi. és ez a befejezés... :D kínomban röhögtem.

Picit bővebben, hogy ne csak annyit írjak: "szar volt" Elmondom miért gondolom:

Kidolgozatlan: látszik a filmen, hogy a költségvetése a béka segge alatt van. Egy ház és egy kamera kell hozzá. A fordulatok kiszámíthatóak, a sztori meg nevettséges, az első 10 perc után egyenesen idegesítő, aztán meg belejön egy vallásos belemagyarázós szar, ez a mélypont.
Fantáziátlan: Megnézed a filmet, és érzed, hogy eltelt másfél óra, de nem lettél vele több. Még elgondolkodni sem tudsz, mert tudod, hogy a téma abszurd és lehetetlen. Feleslegesen rágódtál hülyeségeken, mert nincs min elgondolkodni. Nincs tanulság és nincs happy end sem. Még tragédia sincs, hiszen az élet megy tovább. (csak hogy ne spoilerezzek:P)
Eseménytelen: Végig egy helyben van minden statikusan. Home videó feeling. Csak a vita van megminden.

Bár különbözőek vagyunk, mindenkinek más jön be, ez nekem nagyon nem jött be.
és igazad van, Nekem is ezek fájtak a legjobban.

Én Karl May regényeken nőttem fel annó, és megragandak ezek a jól kidolgozott westernfilmek. Az egész hangulata tetszik. Ha ezt átérzed, nem fogsz törődni a kidolgozatlan csúcspontokkal és a "nosztalgikus" ízekkel.

2009-07-05 22:00:10 Die Welle (2008) / A hullám HaMikkancs (5) #17

Mivel már úgyis lelőtték a soileres csattanót, írom: mindenképpen meg kell halnia valakinek a végén, a film dramaturgiája szempontjából. Csak így tudják elérni azt a döbbenetes katarzisos hatást. Ha nem hal meg senki: nincs nagy következménye a "hullámnak", ergó mehetne tovább.. ..

Talán azért ragadott meg annyira, mert olyan mint az életünk. Rettentő sok küzdelem vár ránk, hogy egy kitűzött célt megvalósítsunk. Ebben a filmben megvan a kockázat, a kaland, a váratlan fordulatok, a forgatókönyvíró úgy tekerte csavarta a sztorit, hogy egészen "lédús" lett :o)!!

Ilyen lapos összekuszált unalmas kidolgozatlan fordulat nélküli, eldobom az agyam stílusú ,fantáziátlan eseménytelen szart még sosem láttam, pedig már ezer filmen is túl vagyok :). Egy szó, mint száz: nem jött be, valami nem stimmel, nem ragad meg. Talán ha pörgősebb és tényszerűbb, objektívebb lett volna, de így... ...

2009-03-08 12:34:17 In Bruges (2008) / Erőszakik HaMikkancs (2) #61

Whiteman, ez kár lett volna, ha benned marad. Kicsit bővebben akkor: Nem ragadott meg a film. Értelmetlenül sok káromkodástól hemzsegő vontatott városnézős komédia lanyha zenével, gyenge szorival. Tudom mindenki a maga szerencséjének a pogácsa, én a pörgősebb filmekhez szoktam. Ennyi :o).

2009-03-06 17:50:58 Good Will Hunting (1997) HaMikkancs (1) #16

úúúncsi, és nem életszerű. :) ennyi