eD

Regisztráció: 2008. március 27. (15 év, 11 hónap)

The Devil Wears Prada

2 2008-06-03 3,5
South Park: Bigger, Longer and Uncut
South Park: Nagyobb, hosszabb és vágatlan
5 2008-06-03 4,0

Egy középkategóriás angol-amerikai film. Elviselhető lácolat, de a vége, szerintem, kissé elhamarkodott. Vagyis, hiányos. Nem a befejezetlenségével van a baj hanem, valahogy azt a hatást kelti, hogy oké, most Vége kell legyen és VÉGE.

2008-04-04 17:00:44 Baraka (1992) / Világok arca: Baraka eD (5) #6

Egyébként, akinek teszett a Baraka, ajánlom, h nézze meg a Chronos-t. Elképesztően látványos film. Meg a Qatsi trilógia is közel áll ehhez. Mindhárom rész érdekes. Szóval feleim éjlen A film!:)

előzmény: sapgabor (#164)

2008-04-03 19:06:04 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] eD #163

félédes van, mivel megállítják a bor forrását hamrabb.nem kell cukrozi egyáltalán. én is ittam életemben már elég sok bort. hidd el, elég sokat tudok már a borokról. Egyébként, a félszáraz és száraz borokat inkább férfiak kedvelik, míg az édes és félédeset nagyobb számban nők. Az apszolut kedvencem az, amit az apukán készít.

előzmény: sapgabor (#161)

2008-04-01 22:29:43 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] eD #159

részemről jó ,de jobb szeretem a félédest:P

előzmény: allegra (#158)

2008-04-01 18:32:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] eD #157

Egy nagy pohár tej-re gondoltam

előzmény: eD (#4)

2008-04-01 18:31:51 Baraka (1992) / Világok arca: Baraka eD (5) #4

Nagyon érdekes film. Csodák képvilággal. Végig élvezhető szerintem. Annyira sok minden van benne. A szem az elsődleges célpont, a képi hatások által válik zseniálissá. Egy nagy pohár tej melett megnézni ..:P....

2008-04-01 18:21:35 Nora (2000) / Nora és Joyce eD (5) #2

James Joyce a kedvenc írom. Az államvizsgám is az ő munkájából írom. Egyszerűen, nem tudok mást mondani a filmre mint azt, hogy zseniális. Elfogult vagyok, de érdemes megnézni, meg kell nézni 1x. Igen csak realisztikus képet kapunk Joyce-ról. Egyébként kurikuláris anyag.

2008-04-01 18:16:59 Don Juan DeMarco (1994) eD (4) #1

Érdekes Film. Kételyek közt hagy. Nem olyan nyálas, mint amilyenre számítottam.

Arra a következtetésre jutottam, hogy az ember jó, ha egy kicst bolond. Ettől lesz egyéniség.

Érdemes megnézni. Nem a legjobb film, de jónak mondható. Szerintem, figyelni kell a részletekre...kicsit cseles.

2008-04-01 17:35:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] eD #156

Szerintem, nem lehet olyat mondani, hogy valaki kedveli az Eyes Wide Shut jellegű filmeket és ez kizárja az Amerikai Pite és egyébb tömegkultúrás filmek iránti figyelmét. Azt hiszem, ez sokban függ az illető állapotától (lelki, fizikai, hangulat, stb). Ha fáradtan hazajövök egyetemről, nem az Eyes Wide Shut-ot fogom megnézni, hanem inkább egy olyan filmet, ami kevésbé igényes és szórakoztató. Nem kell sznobnak lenni feltétlenül. Néha szükséges az olcsó szórakozás is, máskor pedig, inkább a magasabb kultúrát kell követni. Ez az én véleményem erről:).

Áthelyezve a(z) Eyes Wide Shut topikból.

előzmény: Paul Ricard (#3)

2008-04-01 17:26:24 The English Patient (1996) / Az angol beteg eD (4) #11

Tartalmát tekintve, a film Posztkolóniális, formailag pedig posztmodern. Ha, egy szóban akarom jellemezni tematikáját, nem szerelmet mondanék, nem romantikát, hanem inkább dekostrukciót. Leépülés jellemző az összes karakterre (testi és lelki egyaránt). Párhuzamosan a Villa szétesésével a szereplők is mennek tönkre, lépésről lépésre. Kritikusok, a film első jeleneteit a Britt Birodalom szétmorzsolódásának szimbólumaként tekintik (Almássy grófot pedig a Birodalom megtestesítőjének, mivel kiléte Angliával társul, Ő az angol beteg...a beteg Anglia).

Identitáskeresés, egy másik lényeges pont. Minden karakter önmagát kell megtalálja, önmagával kapcsolatos kérdésekre a választ.

A modern és az Ó keveredése (a Herodotosz féle mítosz kiegészítése a jelennel).

A film valóban kevésbé értékes, ha csak sima love story-ként fogjuk fel, de értelmet nyer, ha kicsit a elszakadunk a szerelemtől és a korabeli problémákra koncentrálva nézzük, el kell gondolkodni rajta. Nem olyan egyszerű film, mint amilyennek tűnik elsőre. Szerintem érdemes megnézni, elgondolkodni rajta és továbblépni.:)