Ilith

Regisztráció: 2008. február 18. (16 év, 1 hónap)

Nem: nő

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Jégkorszak 3.: A dinók hajnala
3 2016-01-05 3,3

2016-11-13 10:34:51 Arrival (2016) / Érkezés Ilith (5) #15

Női Isten-Jézus történet (is) ... nagyon tetszett!!!

Megnézhető, könnyed (néhol irreálisan bárgyú) film.

Annyira szép film az igaz értékekről. (Habár néha a 21. század emberének brutálisan őszinte, naturalista).

Én szeretem ezt a történetet. A könyveket is olvastam. De maradok az első résznél.
Ebből a részből totálisan kimaradt az izgalom, kihagyták belőle a kétértelműséget. A könyv majdnem a végéig lebegteti, hogy Katniss kit választ majd, hogy az új elnöknek mik is a céljai. Nem tudtam azonosulni Peetával, de Finickkel sem.
A csapdák jók voltak viszont, a főszereplő hiteles, mégis hiányzott az erő ebből a filmből.

Valószínűleg :)
Bár Bella utolsó mondata már nekem is sok volt.

előzmény: Ptrskay (#38)

2015-12-20 00:12:55 Seppuku (1962) / Harakiri Ilith (5) #26

Azért tetszik nagyon, mivel a történet (ha úgy tetszik a mondanivaló) minimum felét nem a story adja, hanem a mód, ahogyan az meg lett jelenítve. A film első fele szándékosan emberi előítéleteket épít fel (pl. a semmirekellő ex-szamuráj, akinek még annyi becsülete sincs, hogy a kardja meglegyen), aztán lerombolja azokat. Többször fordul a világ a nézővel.
Talán az utolsó monológ nem kellett volna, anélkül is egyértelmű volt a szamurájok (általában a hatalom) hozzáállása az egyszerű emberek problémáihoz.
De ettől függetlenül megható, szép és mindenek előtt okos film.

2015-12-19 15:54:01 The Martian (2015) / Mentőexpedíció Ilith (2) #85

Ez a film elméletileg azért készült (azon kívül, hogy sok-sok pénzt termeljen), hogy felhívja a figyelmet az ember nagyszerűségére. Arra, hogy mindent képesek vagyunk túlélni, eszünkkel tudunk alkalmazkodni, testi erőnkkel építeni, a Mars hátán is meg(fogunk tudni)élni. Legyőzünk minden óriási, kezdetben legyőzhetetlennek hitt akadályt annak tudatában persze, hogy ez fontos. Ennek bemutatásához viszont szükséges az emberi élet nagyszerűségében, értékességében való hit megmutatása. Ebben a filmben a főszereplő viszont pehelykönnyű, pusztulása nem lett volna értékveszteség... ő maga sem éreztette sorsának tragikumát, esetleges bukásának jelentőségét. Persze, bátornak kellett lennie, talán vakmerőnek is, hogy egyáltalán oda kerüljön... de ő "fullba nyomta a kretént"...talán egy jelentnél érződött a marsi akció jelentősége.

Vannak jó pillanatai a filmnek, kétségtelen, hogy egyedi nézőpontból közelíti meg a szerelmet. Az nagyon tetszett, ahogyan a különcséget összekapcsolta valamilyen testi különlegességgel, valami olyan lelki beállítódással, ami kívülről, a testen is meglátszik.
Azonban ellentmondásosnak érzem a kerítő által vallott elveket azzal, amit megvalósít. A kerítő az "igazi" szerelemről beszél, azaz lelkiről, azonban bizonyos embereket nem tart elég jónak jóképű vagy vonzóbb emberekhez. (Azon túl is, hogy a könyvtárosnak azért nem engedte át Clarát, mert szerelmes volt belé.) Vagy a csodálatosan szép emberek belülről is makulátlanok lennének? Lelki sérülés nélkül? Múltból hozott sebek nélkül? Erre ellenpélda lehet Clara, aki ugyan szép volt, de labilis. Én itt érzem az ellentmondást.

Nincs egyben a hős (egész nap az alagsorban dolgozik), de gördeszkázni profin tud, ja és az erőnlétével sincs semmi gond. Úszik (sőt elüldöz egy cápát), fut, mászik... A motivációt sem értem, egész életében csak álmodozott az izgalmas kalandokról, és a lökést, egy amúgy is elveszített állásba való kapszkodás adja ... ???

előzmény: Ilith (#23)

(Szép) mozgóképek sorozata laza füzéren. Se több, se kevesebb. :( De nem film. Semmi izgalom vagy várakozás. A főszereplő annyira béna (meg a szituk is), hogy nem lehet vele azonosulni. Csalódás.