matykocska

Regisztráció: 2007. december 20. (16 év, 2 hónap)

Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, kalandfilm, krimi, thriller, vígjáték
Országok: amerikai, angol, francia
Korszakok: Külön nem emelnék ki egy korszakot sem, de leginkább a "régi" filmek

Születési év: 1986

4 2023-10-10 4,1
Roma, città aperta
Róma, nyílt város
3 2023-10-09 4,4
Falco - Verdammt, wir leben noch!
Falco - Az ördögbe is, még élünk!
3 2023-09-20 3,4

Az ilyen és ehhez hasonló filmeknek köszönhetően kezdem kompletten megutálni a vígjátékot, mint kategóriát. Sajnos úgy látom, hogy ez az olcsó, eszetlen, altesti, üres, fantáziátlan, értéktelen moslék jellemzi a mai modern "vígjátékot". Szomorú vagyok, hogy ide jutottunk, hogy az ilyen trashfilmeken kellene jól szórakozzunk.

Nemrég újranéztem sok év után. Háát... kicsit megkopott sajnos. A színészek jók benne, és tetszik, hogy a németeket nem állítják be tökelütött idiótának, ahogy az a legtöbb hasonló filmben lenni szokott. Az akciójelentetek viszont szerintem elég nevetségesek benne, főleg amikor eltalálnak valakit. Ennél még én is hitelesebben eljátszanám. Történelmileg sem egészen hiteles, de ezen most emelkedjünk felül: aki a történelmi részletekre kíváncsi, az nézzen meg egy dokumentumfilmet. Ettől függetlenül kár, hogy a Madrid-környéki hegyekben forgatták a filmet. Nem kell világutazónak lenni ahhoz, hogy feltűnjön a különbség az Ardennek és a dél-európai hegyvidék között. Emiatt a finálé kissé viccesre sikeredett a 20 fokos kopár spanyol dombokon :D . Nem tudom mivel lett vona drágább Belgiumban forgatni :) . Na de mindegy, lehet, hogy ez csak engem zavar.

2018-09-07 00:58:16 [In Memoriam...] matykocska #2348

Dehogynem!

előzmény: dikalosz (#2347)

2018-07-31 21:52:58 Predator (1987) / A ragadozó matykocska (2) #145

Nem értem a film népszerűségét, ez valami oltári nagy baromság.

Újranéztem, nem kellett volna. Az osztályzatot lerontottam kettesre, holott végig sem tudtam nézni. Anno 17 évesen, amikor először láttam a filmet még nem tartottam rossznak. Be kellett látnom, hogy tele van logikátlanabbnál logikátlanabb, hiteltelenebbnél hiteltelenebb jelenetekkel. Olyan szinten, hogy ez már a néző hülyének nézése. Ennél egy Bud Spencer és Terence Hill film akciójelenetei is hihetőbbek. Az egyedüli jó dolog a dél-francia táj látványa volt. Ez a film egy tökéletes kettes: meg lehet nézni, de minek?

Ez olyan anyámnak való film. Persze csak a vasárnapi ebéd utáni sziesztára. A "magamfajtának" legalább 3 doboz energiaital elfogyasztása ajánlott megtekintés előtt :D . Jóindulatból adok egy hármast, mert a kettes azért igazságtalan lenne, a képek és a hangulat végülis jók, de nem mondanám maradandó filmélménynek. Holnap már azt se fogom tudni, hogy miről szólt. :D

Nem, még mindig nem szántam rá magam :)

előzmény: coles (#2)

Történet:

Gazdag rokon szeretné eltenni láb alól a kis 8 éves örökös kisfiút. Felfogad mellé egy zárt intézetből kihozott lányt, akit gyógyultnak nyilvánítanak. Úgy szeretné rendezni, mintha a lány elborult elméjével elrabolná a kisfiút, megölné, majd önmagával is végezne.

Történet:

Konrád a jóképű fiú a háború utáni Ausztriában egy elszegényedett, özvegy grófnő kastélyában kap komornyiki állást. Hamarosan ő irányít mindent a kastélyban és elhatározza, hogy a grófnő jóképű fiát összeházasítja egy gazdag kereskedő csinos lányával, így újra felvirágoztathatja a kastélyt.