project640

Regisztráció: 2007. október 18. (16 év, 5 hónap)

Születési év: 1975
Lakhely: Szombathely

Dune: Part Two
Dűne: Második rész
3 2024-03-03 4,3
Indiana Jones and the Dial of Destiny
Indiana Jones és a sors tárcsája
4 2024-01-07 3,1

Avatar: The Way of Water
Avatar: A víz útja
5 2023-01-08 3,5

2023-11-27 18:57:39 Napoleon (2023) / Napóleon project640 (3) #7

Számomra az év legvártabb filmje volt. És sajnos csalódás, pedig nagyon reménykedtem. A remény az volt, hogy lehúzták az utolsó prábajt, és a mennyei királyságot is, amik nekem 5+-osok ... de a Napoleon sajnos nem ez :-(. Érteni vélem, hogy Jozefina, és Napoleon kapcsolata van fókuszban, akkor viszont inkább koncentrált volna inkább a császárnéra, és ne Napoleonra. Akkor ne tett volna be csatákat stb. A csaták is számomra felemás-ra sikeredtek. Míg a bemutatóban lenyűgözőek, addig a filmvásznon ott is éreztem egyfajta összecsapottságot. A kozák támadás egészen szánalmasra sikeredett pl.
Amiért viszont még nem pontozok: a színészi játék, a kosztümök fantasztikusak ... az össze-vissza ugrálás, a fő dramatrugia szál viszont simán összeáll az eredetileg tervezett rendezői változatba. Szóval + órával lehet, hogy pont sikerül egy egészet alkotni ebből a kavalkádból, mert mégegyszer: maguk a jelenetek, a színészek, a kosztümök fantasztikusak ... a vágás a legnagyobb probléma ... azzal viszont megvárom az apple bemutatót, majd akkor értékelet .-)

2023-07-19 10:27:58 Hadik (2023) project640 (2) #13

nem baj, csak nem értem, hogy számodra 3-as egy Silence, meg egy Hadik is?
A hadik messze jobb, mint az aranybulla, de könyörgöm, minek kellenek egy történelmi filmben tenkes kapitánya szintű poénkodások ... amikor Reviczky állítja az ágyút, hát azt hittem, hogy ez egy rossz vicc
2-est csak azért adtam , mert konzekvensen jobb, mint az aranybulla ... nyilván 10-es skálán jobban lehetne mozogni

előzmény: budaik (#12)

2023-07-17 15:52:13 Hadik (2023) project640 (2) #11

@budaik
bocsi, de egy kicsit úgy érzem, hogy elfogult vagy :-( ... vagy az 5 pont nem alkalmas a korrekt besorolásra :-)
ugyanennyi pontot adtál a Silence, az Apollo 13, A kémek hídja filmekre is pl.

úgy érzem, hogy nem ugyanazt a filmet néztük!

2023-07-10 09:55:25 Hadik (2023) project640 (2) #7

Mindig, és mindig bennem van valami gyerekded naivitás, hogy egyszer lesz nekünk is egy méltó történelmi filmünk. Aztán mindig felébredek. Az aranybulla egy szégyen, és ugyan ide -függetlenül, hogy jobb annál- mehet a Hadik is. Borzalom ez a színházi hangulat. Sokszor már azt hiszem, hogy a magyar nyelv hangzik ilyen szarul ... DE közben eszembe jut a mennyei királyság, amit szinkronnal néztem, és fantasztikus volt.
Jön Uram serege... mond meg Szalahadinak hogy Jeruzsálam eljött - és a távolból kirajzolódik a kereszt, és a fantasztikus zene ..... beleremegek az ilyen jelenetekbe
... és elképzelem, amikor a földet remegtető hangon megszólalnak a török ostromágyúk Nándorfehérvárnál, port, mocskot szórva az izzadt, félmeztelen török tüzérekre, akik már készítik elő a következő ágyúgolyót .... röpködnek a török parancsszavak ... közben a kamera hátrébb megy, ahol egy sebhelyes arcú, mocskos páncélingben lévő török janicsártiszt szemei keresnek valamit/valakit a bástyákon
a kamera végisöpör a kilőtt ágyúgolyóval a 'senki földjén', majd egy cserzett arcú, sok csatát megjárt végvári vitáz arcán nyugszik meg .... és a néző tudja, hogy a janicsár, és a vizét testvérek ---- és ezt a frogatókönyvet még Andy idejéből lesöpörték .... és tudom, hogy soha nem lesz ilyen filmünk ...., ilyenhez kevés egy Rákay Philip, .. ilyenhez több kell ... sokkal több

szatirikus film a Szovjetunio végnapjaiból .... érdekesség az inkeri nép, és nyelv hallása .... eredeti nyelven való nézés még jobban emeli az élményfaktort

2022-01-06 08:23:23 Így vagy tökéletes (2021) project640 (2) #3

egyszerűen nem értem .... a streaming szolgáltatóknál az ember nap, mint nap beleütközik fantasztikus rendezésekbe, ezáltal az emberbe kialakul egy minimum elvárás ...., de az így vagy tökéletes még ennek sem felel meg .... ezt nem veszik észre az emberek?
A magyar filmekere oly jellemző kamarai hangulat köszönt vissza minden egyes páreszéddel. Vegyük észre, hogy így nem beszélnek emberek, így nem viselkednek emberek. Mintha egy színházban ülnék ... erőltetett, színpadias párbeszédpanelek ... életszerűtlen viselkedésminták. Pocsék történet, pocsék megvalosítása.

2022-01-05 11:28:44 Post Mortem (2020) project640 (2) #30

könyörgök, mondja meg nekem valaki, hogy 2021-ben forgatott magyar filmben miért néz ki egy század eleji magyar falu úgy, mintha most lett volna kitakarítva, lefestve minden ...... Franco Nero óta hozzászokhattunk, hogy az ősmagyarok frissen borotvált, patyolat-tiszta ruhákban voltak .... de , könyörgöm, miért!!!?????

lehet szar egy story, de ha ez a horror egy mocsokos, szürke-tónusú, valód század eleji faluban zajlódik, akkor a film már 3-tól kezdődik
a 60-as évek spaghetti westernjében már arra is figyeltek, hogy a fog tényleg rohadjon .... 2021-ben meg ott tart a magyar filmezés, hogy a főszereplő egy szerep kedvéért még bepiszkítani sem akarja az arcát .... és a párbeszédek olyanok, mintha egy színházban ülnék?
valami nagy baj van a magyar filmekke :-( .... nagyon nem jönnek át, nagyon nem életszagúak, nagyon sterilek.... egyszerűen szarok .... miközben a netflixen ontják a klasszisokkal jobb sorozatokat

2021-10-22 12:53:27 Dune: Part One (2021) / Dűne project640 (5) #21

az intergalaktikus utazást említették a filmben, hogy az lehetetlen a fűszer nélkül .... ide azért had tegyem hozzá, hogy itt nem csupán 'kitágított tudatú navigátorokról van szó', hanem gyakorlatilag a fűszer által teljesen módosult 'valaha emberi' entitásokról ... az első Lynch féle verzóban valahogy ábrázolták őket (bár ne tették volna) ... a mostani változatba nem tették be őket, inkább :-) ... ugyanis nagyon nehéz őket elképzelni, pedig gyakorlatilag a fűszer körüli ramazurinak ők az alfája-omegája

az, hogy kardokkal mennek egymásnak, miközben űrhajóik vannak, azt tudjuk be annak, hogy ez a Dűnei világ ... ettől autentikus ... hasonlóan, mint mondjuk a steampunk-ban is, hogy bizonyos techonlógiában előrébb vannak, bizonyosban viszont hátrébb, mint a mai kor embere ... pl. figyeljétek meg a kopterek kezelőszerveit :-) (ebbe nem kell belekötni, ez a lényeg)

a spiritualitás, és a technológia furcsa keveréke a Dűne világa ... ettől olyan nagyszerű ... egyébként a rendező számos dolgot egy az egyben átvett a Lynch féle adaptációból, csak azt lényegese jobban jelenítette meg ... ez egy furcsa világ ... ez nem star wars, ez nem marvel .... a szrányas fejvadászhoz hasonló meditatív, minimalista ábrázolás, stb.... ez valakinek vagy bejön, vagy nem ... nekem igen :-)

2021-09-29 11:02:16 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] project640 #26125

Próbálok veled egyetérteni, de akkor hogy a fenébe sikerült deportálni rekordgyorsasággal fél millió honfitársunkat? Amikor kimentek a falvakba egy teherautóval, harmadmagával, az házuk előtt 'szépen' felsorakozott zsidókhoz, akkor kicsit félrenézhettek volna ... de nem tették!!!! sok 10 ezer ember munkájára volt szükség a deportálások lebonyolításához ....
az 1945 című film gyönyörűen mutatja ezt a fajta kollektív felelősséget
amikor 44-ben bezárult az ostromgyűrű Budapest körül, akkor Budapest lakossága karácsonyra készült ... fel sem fogták, hogy mi zajlik körülöttük
, amikor a németek felrobbantották a Duna hidakat, a margít hídon teljes forgalom alatt tették ezt!!! a dunába lőttek embereket, miközben a szomszéd utcában már a szovjetek voltak ... hol voltak a magyar katonák, rendőrök, csendőrök, hogy megállítsák ezt az őrületet? ... szinte alig hallani pozitív példát :-( ... ma ott tartunk , hogy lassan a nyilas párt tagjait rehabilitáljuk, akik a legnagyobb söpredéke volt ennek a nemzetnek
A természetes fény az emberi lény, állatias önmagát mutatja be döbbenetes erejű képekkel. És amikor valaki ideteszi, hogy miért nem forgatnak dicső haditettekről filmeket, akkor azoknak halkan megsúgom, hogy olyan nem létezik, hogy dicső haditett ... mert, ahogy a Sztálingrád című filmben: 'ti tisztek, még a náciknál is rosszabbak vagytok' ... a háború maga a tömény emberi nyomorúság ... abban egy perc szépség sincs ... minden háborús film, ahol csalárd módon nem képesek ezt a nyomort ábrázolni, az nem háborús film, hanem háborús színezetbe tett akciófilm

Áthelyezve a(z) Természetes fény topikból.

előzmény: oscarmániás (#26124)

'A háború betegség, mint a tífusz'.
A doktor Zsivágóból jut eszembe: ' ...akinek családja van, akinek élete van az nem vonul be önként, megvárja míg behívják'
Beteg ember, beteg lélek az, aki a harcot valami akcióként godolja átélni .... Mel Gibson, Hazafi-ból: 'ez a háború nem valami távoli határvidéken fog zajlani, hanem házainkban'
A II. VH Magyarország történelmének talán legsötétebb fejezete ... annak is talán 2 fejezete, ami magyarként maximális szégyenre ad okoz ... az egyik a holokauszt (apaként fel sem tudom fogni, hogy magyar csendőrök, magyar családokat, gyerekestül teherautókra laknak), a másik, hogy szinte büszkén hirdetjük, hogy mi voltunk az utolsó csatlósok, bezzeg a románok ... ha még fokozni lehet a háború nyomorúságát, akkor azt a magyarország hadszíntérre tevése tette még elviselhetetlenebbé ... és ennek első számú felelősei a teljes magyar, királyi, darutollas, díszmagyarba parolázó, katonai felsővezetés, akik korábban Horthy-ra esküdve, elárulták annak fegyverszünetre vonatkozó parancsát .... mert szar, szervilis, gyáva alakok voltak mindig is, akik német gazdáiknak akartak megfelelni

előzmény: Abaamade (#13)