jamaicamaci

Regisztráció: 2007. október 10. (16 év, 5 hónap)

Moana
Smoke Sauna Sisterhood
3 2024-03-08 4,0
Ricky Stanicky

3 2024-03-08 3,2

Köszi a gombokat, melyek segítségével már lehet sorba rendezni a karakterprofiloknál, így már remekül működik firefoxon is!

Látom nem csak nálam jelentkezett a probléma, mely szerint nem lehet rendezni a rendezőknél, színészeknél értékelés, szavazatok száma stb szerint. Viszont az érdekes, hogy csak firefox(7.0.1) alatt jelentkezik a probléma, chorme és explorer alatt nem.

Ugyan Malick minden filmjét láttam, azon kívül pedig rengeteg mást is sikerült már megtekintenem, azonban mindezek ellenére bizton állíthatom, ilyet még nem láttam, ilyet még nem láttunk. A képi világ és a zene hihetetlen összhangban van, illetve olykor a annak a hiánya, a csend is fontos szerepet játszik. Emmanuel Lubezki-re már korábbi munkái miatt is felfigyeltem, azonban most már bizton állíthatom, ő a világ legjobb operatőre, ami nem kis szó. A film szinte bármely képkockáját be lehetne keretezni, és kitenni a falra. Be kell vallanom viszont, hogy sok minden volt a filmben amit nem értettem, talán majd ha 10 év múlva újra megnézem, több minden világos lesz, mindenesetre ilyen mély filozófiájú filmet az Az újvilág óta nem láttam. A zenék nagyon jók a filmben, de ezt már írtam, bár több helyen nem tudtam megállapítani, hogy desplat, vagy egy másik szerző műve szól éppen, mindenesetre biztosan meghallgatom még.

Ez a film nem való mindenkinek, de akinek igen, annak fokozottan, szinte kötelező jelleggel. Most, megtekintése után úgy gondolom, nem tartom kizártnak, hogy megnézem majd moziban is, ha persze lesz rá lehetőség.

Végezetül egyetlen kérdés fogalmazódott meg bennem:"Attól, hogy valami mozgókép, törvényszerűen kell-e következnie, hogy film is legyen?" Véleményem szerint a Tree of life nem egy film. Sokkal inkább olyan "audióvizuális esszé", amelyben Malick ismerteti véleményét a természet szépségeiről, családról, apáról, fiúról, életről, halálról...

Minden osztályban levetíteném...

2010-07-22 21:12:40 Inception (2010) / Eredet jamaicamaci (5) #41

Azzal a gondolattal jöttem ki a moziból, hogy nagyon jól fel volt építve a ház, de nagyon sok téglából állt. Majd a második nézés után könnyen lehet, hogy zseniálisnak fogom tartani

2008-11-17 10:29:01 Little Man (2006) / Kiscsávó jamaicamaci (1) #2

ez egy szégyen ez a film...

Szégyen, hogy ilyen filmek készülhethetnek...

Kedvnec jelenetem szintén a hóseés(amikor angyalt farag).A normális ember azt kérdezné, hogy hogy került oda akkora jégtömb. Én csak annyit tudtam mondani, hogy csaodálatos. Nem akarok normásis lenni