Semprini

Regisztráció: 2007. május 24. (16 év, 9 hónap)

Monty Python Live (Mostly)

5 2014-08-17 4,1

4 2013-02-25 3,8
Grave Encounters
Síri találkozások
3 2013-02-13 3,1

Brigantyk mint háborús film - kac kac! Gyakorlatilag egyetlen háborús jelenet se volt benne.

2010-04-19 17:00:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #7679

Nem akadályozásról van szó, hanem olyan felsőbbrendű hangnemben torkoltok le mindig, mintha teljesen természetes lenne, hogy ab ovo nem lehet semmiben igazam (persze ez nem új, csak egy ideje a fórumon már nem adok rá alkalmat, mivel oda nem írok).

Áthelyezve a(z) Melyik volt a 2000-2009-es évtized legjobb kalandfilmje? topikból.

Szerintem az animáció műfaji kategória, és azon belül vannak technikai kategóriák: rajzfilm, komputeranimáció, stop motion bábfilm, gyurmafilm.

Ezek a műfaji besorolások pedig legalább az esetek felében (de inkább kétharmadában) erősen vitathatóak, sőt továbbmegyek: vannak filmek, amelyek legalább két-három műfajba beletartoznak, de csak egy helyen lettek indítva, mások pedig máshol, mint ahova tartoznak (A Karib 1. sztem sokkal inkább kalandfilm mint fantasy).
Persze a listák kész vannak, nem lehet módosítani, de véleményem azért talán lehet (bár ITT már ezt is megkérdőjelezem.)

Tökmindegy hogy szerintem mi lehet és mi nem, ha egyszer olyan szabályokat szabtok, ami eleve kizárja a műfajba tartozók nagy részét, aztán egy csomó olyan kerül bele ami köszönőviszonyban sincs a műfajjal.

Hát igen. Múmia-epizódok sehol, Karib-tenger kalózai epizódok sehol (az első rész a fantasynál lett indítva- ez is fura azért), Indiana jones 4. része sehol. Viszont itt van egy rakás animációs film meg egy pár olyan, amelyik jóindulattal sem nevezhető kalandfilmnek.
Amúgy meg naná hogy a King Kong! ;-)

Talán azért, mert az évtized legjobb horrorjai közt a helyük. Amúgy ráadásul elég sok szavazatot is kaptak, már csak ezért is értelmetlen a kérdés.

Az Avatar bevétel szempontjából MINDEN MÁS filmet megelőzött (mármint nemcsak az elmúlt évtizedben, hanem a filmtörténelemben), úgyhogy az erőlködő fikázók hiába is kínlódnak, bizony filmtörténelmi jelentőségű tettet hajtott végre. Még akkor is ha egy klisés kalandfilmről van szó. Spelberg, Jackson, Lucas, és a többiek: Lehet utána csinálni!

Gondoltam, különben nem lenne itt egy sereg, teljesen humortalan film is.

A Nyomozó és a Sin City tetszett, a többit nem érdemesítettem ara, hogy megnézzem.