nejmed

Regisztráció: 2007. március 16. (17 év)

Rendezők: Akira Kurosawa, Aleksandr Petrov, Andreas Hykade, Andrei Tarkovsky, Bill Plympton, Christopher Nolan, Darren Aronofsky, Miyazaki Hayao, Shinkai Makoto, Wes Anderson, Woody Allen
Színészek: Natalie Portman, Nicole Kidman
Műfajok: animáció, anime, dráma, rövidfilm
Országok: cseh, japán, kanadai, magyar, szovjet
Korszakok: mindegyik

Mielensäpahoittaja Eskorttia etsimässä
A Zsémbes: Egy Escort nyomában
4 2023-01-16 3,3
Shelby
Shelby: A kutya, aki megmentette a karácsonyt
2 2023-01-16 ?

2023-06-15 12:30:12 Asteroid City (2023) nejmed (3) #7

Kellemes vígjáték volt, sok finom humorral, de nem ér fel a rendező korábbi filmjeihez.

Tegnap újra megnéztem - kb 15 év után. Megdöbbentően jól kiállta az idő próbáját, sőt kifejezetten nagyon tetszett, ahogy fényképezve volt. A 2007-es énem 3-ast adott rá. Milyen kis sznob voltam. :D

2021-11-06 09:53:02 Post Mortem (2020) nejmed (2) #28

Hát ez jó nagy marhaság volt! :D

A barátnőm gyerekotthonban dolgozik, kb ilyen sztorikkal járt haza. Elég reális a film, azzal együtt is hogy nem ad válaszokat, Miért is adna, hisz jelenleg nincs sok válasz a valóságban sem.

Nem véletlenül emlegette zéel Wes Andersont, ha vizuálisan nem is, de bizonyos jelenetek abszurditásában abszolút hozza azt a világot. Egyébként egy nagyon jó kis dráma, novellákra hajazó felépítéssel, kis abszurd humorral, szép fényképezéssel, jó gondolatokkal. Nagyon kellemes meglepetés volt.

Az a véleményem, hogy a Rowling által felépített világ eléggé kulissza-szerű, amely a varázslóiskola falain belülről nézve még teljesnek tűnik, de mihelyt kiszakadunk ebből össze-vissza csuklanak és dőlnek le az összetákolt díszletek. Ezek a baromi nagy sötét foltok kézzel tapinthatóak a Fantastic Beast filmekben, amiket bármennyire is szeretnék szeretni, egyszerűen nem megy sajnos.

2018-10-07 02:23:42 Napszállta (2018) / Sunset nejmed (1) #107

Én ugyan nem várok egy hetet, hogy leülepedjen! :D Egy szóval: Csapnivaló! A filmre jellemző kétsoros párbeszédek sem voltak rendesen megírva! Nem tudom, hogy ez azért van-e, Nemes László is tudja, hogy egy átlag magyar színészre még mindig nem lehet rábízni egy sornál többet, de mindegy, ezt hagyjuk most. :3

Ami még zavaros volt számomra, hogy mire volt jó annyira ragaszkodni a koncepció tisztaságához a kamerakezelésben? Néha fél percek is elteltek úgy, hogy tiszta homályos volt a kép, mire végre bejött valaki az élességi tartományba. De mindegy, ezen túlteszem magam, de annyira nem éreztem, hogy nekem, nézőnek készült a film, ennek szól a karó. Nem tudom, de ez az iskolapadban elsajátított, tervezőasztalon tökéletesre csiszolt művészet nem működik. Majd biztos bekerül az esztétika tankönyvekbe, és élvezkednek rá a bölcsészek, de filmnek csapnivalóan rossz volt.

Ez a nap is eljött. :3

előzmény: nejmed (#16)

2018-05-23 10:48:45 Entebbe (2018) / 7 vérfagyasztó nap nejmed (4) #2

Semmi, de semmi elvárással nem rendelkeztem, mikor beültem a filmre, talán annyival csak, hogy a túszdrámák nem a kedvenceim. Ennek ellenére nemcsak hogy nem unatkoztam a két óra alatt, de meglehetősen lekötött. Tetszett az a megközelítés, hogy a feszültség forrása máshol volt, mint a hol a zsáner megkövetelte volna ti. általában a túszejtőkkel nem azonosul a néző, úgy vannak bemutatva, mint gonosz. Itt meg ilyen zavaros eszméktől hajtott szánalmas nyomorultak, akik attól rettegnek, hogy mi van, ha tényleg meg kell ölniük a túszokat.
Kiemelendő a színészi játék is, kivétel nélkül, de főként a főszereplők: Daniel Brühl és Rosamund Pike.

2018-05-20 23:34:21 Annihilation (2018) / Expedíció nejmed (1) #102

Minden pocsék és talmi volt ebben - nem is értem miért néztem végig - onnantól, hogy milyen bénán nézett ki, odáig hogy mennyire nem volt megirva senki karaktere. Értelem meg aztán pláne semmi.