tarax

Tapasztalat: 1912 film
Regisztráció: 2006. március 26. (17 év, 11 hónap)

Születési év: 1984

2 2023-12-20 2,9
Barbie

3 2023-12-20 3,4

2016-03-05 11:53:48 Brooklyn (2015) tarax (4) #19

Először is mindenképpen el akarom olvasni a regényt!
Már a díjszezon elején tudtam, hogy meg akarom nézni a filmet, mert a témáját tekintve nekem való. Amikor viszont elkezdtem nézni kicsit zavart a túl lassú sodrás, az emberek mozdulatai, a stílus. Szerencsére gyorsan túljutottam TV-filmszerű megvalósításon, ami sok esetben a kevés befektetett pénznek volt köszönhető. Helyette kaptam egy történetet, amiben nagy szerepet játszik a ma már ódivatúnak számító fogalmak, mint a tisztesség, hűség stb. és az emberszerű "átlagos" karakterek. Senki nem kicsapongó, szélsőséges megmondóember. Negatív karakterekből is csak egy van. Ami igazán erőteljesé tette a történetet, az Eilis és Tony kialakuló kapcsolata. Mégis, nem állíthatom, hogy számomra egy kerek történet.
A hazatérését követően Eilis személyisége megváltozott. A végén ugyan Tony mellett dönt, de a film nem ad egyértelmű választ, hogy miért? Ha csak egy ígérettel hagyta volna ott, ugyanígy döntött volna? Nem tudom, nem hiszem. Túlságosan elmerül Jimmel való kapcsolatban, túl jól érzi magát. Édesanyját sem kéri meg, hogy tartson vele, ha nem is most, hanem később, amikor már kialakult életük van. Végülis nem dönthet másként, ha kiderül, hogy házas, a közösség megvetése ellehetetlenítette volna az írországi életét, még ha Jim vele is maradt volna. A jóhírének vége, és ebben a korban ennek, nagy jelentősége van. Ezért érdekel a könyv, hogy vajon ott a hangsúlyok egyértelműbbé teszik a döntést?

2016-02-29 10:48:08 [Megérdemelte-e az Oscart...] tarax #9252

Annyira örülök! Teljesen megérdemelt a Spotlight győzelme.

2016-02-15 05:35:51 [Megérdemelte-e az Oscart...] tarax #8877

Ismételten csalódás. Nem feltétlen a díjazottak, hanem maga a BAFTA. Volt időszak, amikor ügyesen egyensúlyoztak az amerikai filmek, a hazai alkotások és az izgalmas nemzetközi (főleg európai és néhány ázsiai) remekek között. Teljesen normálisnak gondolom, ha a saját nagyjaikat emelik ki. De mostanság ezt egyre jobban elfelejtik.

2015-12-04 20:05:42 [Megérdemelte-e az Oscart...] tarax #8433

Bármennyire szeretem a NBR-t, idén nagyon nem az én ízlésem alapján szavaztak. A Mad Maxhez túl szentimentális vagyok, A marsi meg egyszerűen középszerű az alapanyaghoz képest. Mindenesetre örülök, hogy az idei szezonban végre több olyan filmet tudok felsorolni, ami érdekel: Room, Brooklyn, Spotlight, Love and Mercy

2014-11-11 09:53:25 Interstellar (2014) / Csillagok között tarax (3) #113

Ahhoz viszont megfelelő eszközök kellenek, lombikokat nem nagyon mutogattak. Meg különben is, a rengeteg gyereket fel kell nevelni, etetni kell és nem mellékesen arra nevelni, hogy a következő generációnak a béranyáivá váljanak. Erre jobb esetben lett volna 3 (+1 ha a 10 évvel előtti előörsöt beleszámítjuk) férfi és 1 nő. Ha nem hal meg senki. Ja, meg a robotok. Persze az már szóba se került, hogyan építik fel az új társadalmat, milyen tudást visznek át nekik a Földről stb.

2014-11-11 09:43:29 Interstellar (2014) / Csillagok között tarax (3) #111

Oké, de hogyan? Ki fogja megszülni az első "adag" embert? Az egyetlen nő, aki velük ment?

2014-11-11 09:31:02 Interstellar (2014) / Csillagok között tarax (3) #108

Be kell vallanom, ez nekem se tetszett. Dr. Mann nem érdekel, szerintem az ellentétpárokban való gondolkodás koncepciójába beleillett. De összességében nagyon nem kerek egész, sok a jelentős hézag.Elmagyarázná nekem valaki, hogy a B-terv pontosan micsoda?

2014-10-23 09:46:50 Gone Girl (2014) / Holtodiglan tarax (3) #68

Ez most nekem nem jött be. Sok a logikai baki, elvarratlan szál. És béna a befejezés.

2014-02-10 18:44:56 [Vapiti 2013] tarax #184

Jó gondolat lenne, de én pl. egyiknek se adtam ötöst. Négyest is csak ímmel-ámmal. Viszont van egy csomó, amit nem láttam. Ezek közül a legtöbbet nem fogom megnézni, vagy mert nem érdekel (Django, Prisoners), vagy mert más okból nem vonz (Jagten - Mikkelsen azok közé a színészek közé tartozik, akiket nem tudok egyszerűen elviselni, bármennyire is lehetnek jók) vagy most nem szánok rá időt (Before Midnight - gyűjtöm még a hangulatot az egészre). Egyedül a Mastert pótolom be esetlegesen.
Szóval én a négyesek közül választhattam, nem néztem meg még hiányzó darabot, de a szavazatom attól még számít (legalábbis remélem :). Abból is lehetne következtetni, hogy ki hogyan szavazott a rendezők előző filmjeire, de nálam ez se válna be. Magyarán, saját magamat is meglepve a Rush lett a befutó. De nyerni szerintem attól még a Django fog. :)

Nem értem mit esznek annyira David O. Russellen, amit láttam eddig tőle nem győzött meg, ez pedig most kőkemény értelmetlenség volt. Feltűnő ruhák, érdekesnek ígérkező alaptörténet, totálisan felesleges párbeszédek, nagyon béna színészvezetés. De legalább jól le tud zárni egy filmet. Mindenki, aki divatos benne van. Ennyi, amit tud.