Xcat

Regisztráció: 2015. május 28. (8 év, 10 hónap)

Star Wars: The Rise of Skywalker
Star Wars: The Last Jedi
Star Wars: Az utolsó Jedik
1 2017-12-19 3,2

2024-03-13 20:27:35 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! Xcat (?) #10

Mert a mi pénzünkből fizeti Philipposz a TCs sört. Adófizetők pénzéből mentek rá milliárdok. És nem oktatásegészégügyözni akarok, csak nézhető történelmi filmet a sok hulladék után. Írom ezt egyre kritikusabb, de sok mindent lenyelő kormánypártiként. Ja és a Hídember tetszett. Abból volt utoljára ekkora hiszti. De Bereményi-Eperjes más liga.

előzmény: Umberto (#8)

2024-03-13 11:04:12 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! Xcat (?) #4

Két kritika: https://www.valaszonline.hu/2024/03/13/petofi-film-rakay-philip-marcius-15-magyar-tortenelmi-filmek-most-vagy-soha-kritika/

akkor csinálja meg a szabadságharcot flashback jelenetekkel, nem egy idióta fikciós szállal...elképesztő.

Ha az oldalon nem is mindennel, de ezzel a kritikával egyetértek: https://888.hu/article-eljott-a-nap-amikor-kiabrandultam-a-star-warsbol

2017-06-29 12:20:45 Baby Driver (2017) / Nyomd, Bébi, nyomd! Xcat (?) #7

Nagyon kúl, randifilmnek sem utolsó!

Igen, kedves Tenebra, olvastam a kritikádat is és nagyjából egyetértünk...Most pillanatra elgondolkodtam, hogy nem e spoilereztem el semmit, de itt nehéz lenne bármit is... :-D

Pontosan a PC sztereotípiákat értettem "tolakodó" alatt. LeFou karaktere katasztrófális is emiatt, nekem teljesen kilóg a film szövetéből, sokkal intelligensebben is jelen lehetett volna, ha már ott volt a reklámduma róla. Nemhiába az oroszok se találtak benne semmi cenzúrázandót :-P

És valóban nagyon érdekes ezeknek a "progresszív" elemeknek a betolása a filmbe, mert valahogy nem elég intelligens, miközben alapvetően konzervatív is akar lenni...inkoherens.

A látvány szép, de rideg. A figurák sokkal idegenebbek, mint a mesében, ami bár gejl volt, de koherens. A "szerethetőséget" valahogy a Dzsungel könyvében jobban megoldották...

Jól megragadtad a lényeget: inkább egy Drakula franchise-t a kastélyba, mint ennek folytatást! :-DDD

A Disney már kínosan a pénztárca-nyitogatásra hajt...Ami jó benne az a régi mesében is megvan, ami újítás az szükségtelen, nem igazán ad hozzá. A PC a Hamupipőkében még nem volt tolakodó, mostmár az és szükségtelenül az...

2015-12-25 16:46:12 [Star Wars - The saga is complete] Xcat #57

Nekem elképesztően tetszett az új rész, sorry.

1. VII 2. V 3. IV 4. III 5. II 6. VI 7. I

Ewokok és Jar Jar...

Elolvasva angolul a hivatalos könyvet, az nagyon sok részletet kibont és megválaszol, pl. kompletten leírja mi történik Poeval, Maz Katanás jelenet, politikai blabla. Nagyon ajánlom!

Generációkat összekötő epikus MESE, új Gyűrűk Ura. Véleményem szerint jobb, még a klasszikus trilógiánál is. Engem nagyon szíven ütött, jól tudtam azonosulni vele és minden főbb karakter kíváncsivá tett.

Rendkívül érzékenyen reflektál korunk emberének a problémáira, főként az én korosztályoméira (mai 30-asok). Spoilerben az észrevételeim.

A nosztalgia érzést és a többit már előttem kiveséztétek.

A mai 30-asokat megtestesítő Poe, Hux, Kylo gyakorlatilag lefedik a mai 30-as generáció szinte teljes skáláját Poe: jóképű, jógyerek, menő csávó; Hux: a befutott nyomulós, versengő, a szabályokhoz vonzódó típus; Kylo: a durván apa és nagyapa komplexusos, rajongó, gyerekes, elnőiesedett "férfi", aki mellesleg nem hiába Hayden Christensen leszármazottja (hiszti, hiszti, hiszti)... De összegezve azért már mind a hárman megtalálták a saját útjukat, amin már el is értek valamit.

A fiatalok is a kor gyermekei, a facebook generáció megtestesítői: Finn maga se tudja (erőszak? hisz ebben nőtt fel...) mi elől menekülő vízió és cél nélküli fiatal, Rey: meg a poszt-feminista nő mintapéldánya, aki már eléggé emancipálódott, ugyanakkor nőies is, de voltaképpen ő is csak sodródik.

Megvolt pár órája a premier LA-ben. Az első kritikák szerint jó és vigyorogva jöttek ki a vetítésről az emberek. Csak a spoilerektől meneküljünk meg csütörtökig!