Pandora

Regisztráció: 2013. május 23. (10 év, 10 hónap)

Nem: nő

3 2018-02-06 3,4
That Touch of Mink
Egy kis ravaszság
3 2017-07-25 3,2

Nálam is csalódás volt. Pedig szeretem az ilyen és ehhez hasonló témájú filmeket. Attól függetlenül hogy a Dracula és vámpíros filmek már lerágott csontok, mutatott azért valami újat is. Tetszett, ahogy bemutatta a Dracula történetét, hogy "született" meg maga a karakter.
Egy valamire azért rájöttem, hogy manapság ritka a jó fantasy film.

Magával ragadó történet. Tetszett a képvilága, a zenéjét is eltalálták. Rég láttam ilyen jó filmet. :)

Láttam már sok hasonló filmet (Egy bogár élete, Z a hangya), de ez teljesen más, és új élményt nyújtott. Nekem amúgy a katica volt a favorit. :) S egyet értek az előttem szólóval, hogy korosztálytól függetlenül, többször is meglehet nézni.
Annak idején láttam egy rajzfilmet a W.B-tól (Looney Tunes). Pár perces kis film 1941-ből, ahol szintén a hangyák kaptak szerepet, no meg a piknikes kosár. A képeket nézegetve a filmről, eszembe juttatta. Meg is találtam:

2014-01-06 10:42:15 Marley & Me (2008) / Marley meg én Pandora (4) #10

Előzetes információszerzés nélkül néztem meg ezt a filmet. De mikor megláttam a szereposztást, én is azt hittem, hogy egy szokásos amerikai, csöpögős, romantikus vígjáték lesz, ám mégis folytattam. De pozitív csalódás volt. Nem sejtettem, hogy a hangsúly tényleg a kutyuson lesz, és (az újságírós amerikai álommegvalósításos vonalt leszámítva) valóban egy szép kis történet kerekedett ki belőle.

A napokban alkalmam nyílt rá, és megnéztem a filmet. Nem csalódtam benne!

Jónak tűnik. Már várom, hogy láthassam. :)

2013-10-07 14:25:38 Zerkalo (1975) / Tükör Pandora (5) #23

Valóban nem könnyű darab, amit Tarkovszkij többi alkotása is bizonyít. De annál szebb látványvilága van a maga tisztaságával, nyugalmával és egyszerűségével. Nehezen állnak össze a film mozaikdarabjai, éppen ezért én is újra fogom nézni. Viszont első megtekintés után is kiderült, s ami nyilvánvaló, hogy egy nagyon szépen kidolgozott film, a művészi aspektusokkal együtt.

Az első részt nagy nehezen megnéztem. Persze tudtam, hogy nem azt fogja visszaadni amit gyerekkoromban néztem még rendes rajzfilm!! formájában. Nem gondoltam volna, hogy csinálnak 2. részt is. De ha ezt meg is nézném (amit nagy eséllyel nem fogok) akkor az egy merénylet lenne a gyerekkoromban felépített emlékeimmel szemben, amit az első rész is rendesen lerombolt.

Nekem Meryl Streep az egyik kedvenc színésznőm. Ebben a magával ragadó történetben is nagyszerűen alakítja a szerepét. Szerintem nagyon szép történet, tetszett a film. Ajánlani tudom! :)

Két filmet is megtudnék említeni, amik eszembe jutottak a film nézése közben. Egyik (talán nem meglepő módon) a Labirintus (1986-ból), Jim Hensonra jellemző sajátos stílus abban a filmben is maximálisan megnyilvánult. A másik film pedig a Wolfgang Petersen féle Végtelen történet; több olyan momentum is volt, amit a végtelen történethez tudnék kapcsolni.
Jen - Atreyu /más néven Atráskó/: (mind a két esetben egy fiatal fiún múlik a birodalom fennmaradása)
Szilánk - Varázsfonat: (mind két esetben egyfajta segítségként funkcionál a küldetés végrehajtásához)
Misztik - Morla: (idős, bölcs Misztik; illetve egy idős, bölcs óriásteknős, akik útba igazítják a főszereplőt)
Aughra - Engywook: (a főszereplőket kisegítik útjuk során és tanácsokkal látják el; Aughra egy boszorkány, Engywook egy gnóm)
Kristályt őrző vár - Elefántcsonttorony: (a birodalom palotái)

Összességében szerintem érdekes és látványos film, a 80-as évekre jellemző fantáziavilággal.