CaNcOe

Regisztráció: 2012. június 23. (11 év, 9 hónap)

Elk*rtuk

3 2023-07-09 3,2
Gekijô-ban poketto monsutâ - Myûtsû no gyakushû
Pokémon: Az első film
3 2023-07-01 2,3

Vannak nevesek színészeink meg egy olyan alaphelyzetünk, amiből akár jó filmet is lehet csinálni. Mi a cél? Hogy hassunk a nézőre. Kétféleképp csinálhatjuk: elegánsan vagy erővel. Utóbbi ritkán működik jól. Most sem. Legalábbis én nem akkor sírok, ha duruzsolnak a fülembe, hogy 'öreg, sírjál már, mert ez baromi szomorú'.

Pedig ennek nem szabadott volna működnie. Annyi minden szólt ellene, és mégis egy igen jó kis film lett, amit a hibák ellenére is lehet élvezni

Kihagyott ziccer. Ebből lehetett volna egy jó, humoros kalandfilm, ehhez képest amit kaptunk, az büdös nagy káosz. Nehezen követhető szálak, kibontatlan karakterek, akiknek az érzéseivel (vannak érzéseik?) nem tudunk azonosulni, túl lassan csordogáló sztori, felesleges és humortalan jelenetek, rossz ütemű vágás. Kár a jó színészekért, biztos ők is unatkoztak...

Nyilván szórakoztatóbb a Django, meg talán jobban is élveztem, de ehhez a témához így kell stílusosan nyúlni. "Könyvszerű" film (a hosszan kitartott vágóképekkel és részletesen megmutatott arcokkal olyan, mintha olvasná az ember a sztorit), ami engem hamar megvett. Zimmer viszont sajnos csalódást keltően dolgozik Az őrület határán sablonjaival.

2013-10-24 02:25:47 Shame (2011) / A szégyentelen CaNcOe (4) #73

Az én olvasatomban ez egy olyan film, ami valójában minden emberről szól. Nem tudod azt mondani, hogy "vannak ilyen emberek is". Mert nem csak, hogy vannak, mindenki ilyen. Mindenkivel előfordult, sőt legtöbbünknél igen gyakori, hogy a kisebb-nagyobb mániáink, szenvedélyeink, hobbijaink, addikcióink, vagy akárminek is nevezzük ezeket felülírták azokat a törvényeket, amik belénk kellene, hogy kódolva legyenek, mégpedig, hogy mennyire fontosak és megőrzendőek az emberi kapcsolatok (a film esetében éppen a család). És ebben megvilágításban ez a film nem más (számomra legalábbis), mint borzasztóan nyers, provokatív kitekintés az emberiség egyik legnagyobb negatívumára, amit olyan kíméletlenséggel tol az arcodba, hogy még arra sem vagy képes, hogy elfordítsd a tekinteted. És éppen emiatt hatásos, mert nyomot hagy. Filmként nem biztos, hogy a saját, szubjektív toplistámon helye van, de filmÉLMÉNYként egész biztosan, mert kőkeményen elgondolkodtat.

Agatha Christie könyve, a Tíz kicsi néger, azért sokkal erősebb, mint ez a film, mégis szolid, de bátor (a hatvanas években színésznőt alsóneműre vetkőztetni? cöcöcö) újramesélése ez a történetnek.

Zsúfolásig van a film logikai hibával, amiknek csak egy része fogható arra, hogy ez valójában egy mese. Egy annyira szépen fényképezett mese, hogy ott akarsz lenni a jelenetekben. A zene is kellemes, bár Zimmer elég takaréklángon égett és rengeteg sablont használt, mégis jó hallgatni.

2013-06-17 00:25:07 The Internship (2013) / Gyakornokok CaNcOe (3) #1

Sokkal kevésbé volt rossz, mint amire számítottam, de tény, hogy borzasztóan sablonos. Azért egynek elmegy, még nevetni is lehet rajta.

2013-06-11 00:42:19 The Rum Diary (2011) / Rumnapló CaNcOe (3) #27

Kicsit füstös, kicsit karibi, kicsit mocskos. Összességében viszont nem is kicsit semmilyen...