Kalevala

Regisztráció: 2012. április 24. (11 év, 11 hónap)

Una giornata particolare

4 2024-02-23 4,0
Perfect Days
Tökéletes napok
4 2024-02-23 4,3

Ha ráértek a karácsonyi ünnepek után, vegyétek már fel ezt a filmet Edvard Munch életéről.

Köszönöm szépen!

Néhány napja láttam a filmet, de nem megy ki a fejemből. Nem tudok szótlanul elmenni mellette. Nem is azzal foglalkoznék, hogy gyilkosság, öngyilkosság vagy baleset történt-e. Az én szememben a film egy olyan társadalmi problémát vet fel, hogy vajon lehet-e, szabad-e egy nőnek sikeresebbnek lennie egy ferfinál?? Szabad-e egy nőnek ennyire egoistán, tekintet nélkül bármire és bárkire a saját útját járni, csakis a saját érdekeit előtérbe helyezni, a karrierjének élni, az egyéni szabadságát mind a munkájában, mind pedig a szabadidejében könyörtelenül kiélni. Vajon a mi mai társadalmunkban elérkeztünk-e már oda, hogy azt, amit a férfiaknál évszázadokon keresztül elfogadtunk, elvártunk, sőt támogattunk, egy nőnél is elfogadjuk? Vagy még mindig ott tartunk, hogy egy ilyen nőt “szörnyetegnek” titulálunk (ha jól emlékszem, ez elhangzott a filmben), mert azt teszi, amit a férfiak évszázadokon keresztül tettek.
Ez az egész bírósági tárgyalás arról is szólt, hogy elítéljünk-e egy nőt, mert nem úgy viselkedik, ahogy azt a társadalom egy nőtől elvárná. És bizony az államügyészkeményen szuggerálta belénk, hogy egy ilyen nő csak bűnös lehet (és nem csak a vád szerint!)
Aki ismeri a film végét, talán megkapja az optimista válszt a fejtegetéseimre: igen, a filmben tovább léptünk.

A film rövid leírása:

Egy fiatal férfi és egy kislány lakókocsiban utazik Dél-Németorszagban. Szokatlan pár, sokat nevetnek, önfeledten táncolnak, játszanak, de valami mégsem stimmel. Ezzel párhuzamosan Rómában Milia Demetz rendőrbiztos a kiberneten nyomoz, és egy pedofil hálózat nyomában van. Amikor felfedez egy lányt egy névtelen videón, hamarosan biztosra veszi: a ravaszul fényképezett gyermek Magdalena Senoner, aki ötévesen tűnt el Dél-Tirolban. De ki áll a kamera mögött? Vajon sikerül az eltünt gyermek nyomára akadnia?

Sziasztok,
ezt a filmet érdemes felvenni az adatbázisba, mert nagyon megérdemli. Senkit ne tévesszen meg az alacsony átlag az imdb-n, ez a film lényegesen több pontot érdemel.

Sziasztok,
nem lehetne a Schachnovelle/Sakknovella filmeket valahogy összekötni? Már három is van. Köszi! --> Sakknovella adaptációk

2022-10-06 13:19:34 L'événement (2021) / Esemény Kalevala (4) #7

Gratulálhatunk Annie Ernaux-nak, a könyv írójának, most kapta meg az idei Nobel-díjat!!

2022-01-07 22:25:22 [Vapiti 2021] Kalevala #31

A Természetes fényt én is megnézném, de külföldön nem jutok hozzá.

2022-01-07 21:53:35 [Vapiti 2021] Kalevala #27

Én a Rengetegre (Fliegauf) is fogok szavazni, pedig tudom, hogy semmi esélye sincs. De kell....

Wow! Ez aztán gyorsan ment! Egy pillanat műve! Nagyon köszönöm!

Az Ok.ru-n fedeztem fel ezt a filmet, a KT-n még nincs fent, ezért kérném szépen:

A felhők mögött - Achter de Wolken

Leírása (szintén az OK.ru-ról) : Férje temetésén egy nő 53 év után látja viszont egykori szeretőjét . Románcuk újra fellángol, de a múlt az útjukba áll.

Köszönöm !!