Klown13

Regisztráció: 2011. október 3. (12 év, 5 hónap)

Kontroll

5 2013-12-14 3,5
The Hobbit: The Desolation of Smaug
A hobbit: Smaug pusztasága
5 2013-12-14 3,6

Jó kis film, nekem bejött, mondjuk túl nagy elvárásaim nem voltak. Pörgős, szórakoztató akciófilm, és még a képregényhez is igyekszik hű maradni. Színészi téren is nagyszerű, Andrew Garfield fényévekkel hihetőbb, mint anno Tobey volt. Leszámítva pár apróbb hülyeséget, nekem csak egy nagy hibám volt a filmmel: a zene, ami általában az átlagosat karcolgatta alulról, egyszer-kétszer pedig annyira rossz volt, hogy már a filmre se tudtam koncentrálni. Visszasírom a Raimi-féle filmek zenéit, ott legalább volt egy jól hangzó főtéma.

Így első megnézés után azt kell mondanom hogy túl rövid, még néztem volna vagy egy fél óráig...kár érte. Sztori kissé kusza, de jó pár jelenet beleégett az agyamba, és a zenék is zseniálisak.
"Azt hiszem, a létezésem csupán azon alapul, hogy a környezetem ezt állítja."
Na ez az a mondat, ami számomra tökéletesen összefoglalja a film lényegét.

2011-12-13 20:09:12 Sucker Punch (2011) / Álomháború Klown13 (2) #96

Elfecsérelt 60 perc(több nem sikerült így elsőre), sok pozitívumot nem tudnék említeni. Érdekes módon azok a részek, amikre azt hittem, meg fogják menteni a filmet, halál gagyik voltak, itt-ott Uwe Boll jobb pillanatait idézték, néha már nekem sült a pofám. A zenéje legalább ingadozó, vannak egész jó számok benne...habár inkább érdekesek, mint jók. Senkinek se ajánlom.

Ez még egész kellemesen Lynches rövidfilm, képi világa nagyon el van találva. Van ennél bőven rosszabb kisfilmje.

2011-11-04 18:09:29 The Amputee (1974) Klown13 (2) #4
2011-11-03 12:31:18 Hell's Bells (1929) Klown13 (4) #3

Szerintem eléggé Disney-s :)

Azért nem olyan érthetetlen film ez, viszont egyértelműen szemét. Minden tárgynak, és minden képkockának jelentősége van, minden összefügg mindennel, ezért pedig nem lehet olyan teóriát felállítani, ami minden pontjában tökéletes. Valahol úgyis el fog vérezni. Én többé-kevésbé egyetértek ezzel a teóriával, viszont itt is van sok dolog, amit meg kéne magyarázni:
- Miután Rita leejti a kék dobozt, és Diane felébred az álomból, akkor mit keres ott Ruth néni?
- Ki a kék hajú hölgy az operában?
- A cowboy miért az igazságosztó? Az álomban biztos jót cselekedett?
- Mi van az idős házaspárral?
- Mit szimbolizál a hobo a Winkie's mögött? A végén megkaparintja a kék dobozt, ezt ne feledjük.
- Azt mondtad, a film eleje, egészen az ébredésig álom. Biztos minden jelenet Diane álmának a része?

Mondjuk a fent felsoroltak nagyrészt csak szimbólumok, azokat pedig nehéz megmagyarázni, főleg Lynch beteges jelrendszerét. De mégy így is bezavarnak, ezzel pedig tovább fokozzák a néző bizonytalanságát.
Amúgy maga a film, ha belegondolunk, miről szólszerintem itt a hangsúly nem a szerelmen, hanem Diane változásán, szörnyeteggé és korccsá válásán van a hangsúly, az amerikai álomgyár valóságán, ridegségén. Gyakorlatilag egy mentálisan egészséges, alapvetően boldog lány, aki még egy táncversenyt is megnyert(emlékszünk az első képsorokra?:), teljesen megőrül, depressziós lesz, mindez egy tipikus hollywoodi rendező miatt. Végül öngyilkos lesz., egy hihetetlenül szomorú, drámai történet, ami azért lesz sokkolóan tragikus, mert túl életszagú, nincs benne semmi kitaláció, fantázia (az álomképek, és Lynch ellenére is). Ez a valóság, bármilyen fájdalmas is.

előzmény: morcosmedve (#8)

2011-10-24 21:18:17 Sunshine (2007) / Napfény Klown13 (5) #41

Mint azt már sokan elmondták, tényleghülyeség, és érthetetlen döntés volt behozni a gonosz figuráját. Bárhogy is gondolok rá, csak az jut eszembe, hogy a forg. írók sehogy máshogy nem tudták előrelendíteni a történetet, és kellett valami, amin továbbvihetnék. Na ekkor nyúltak Hollywoodhoz. Azt viszont el kell ismerni, hogy amikor Capa rájön, hogy 5-en vannak - na az egy erőteljes jelenet volt.
De ennek ellenére ez a film lenyűgöző. Az atmoszférája, a karakterei, a felvetett kérdése mind-mind a helyén van. Egy ilyen helyzetben hányan tudnánk megtartani emberségünket? És hányan tartanánk fontosabbnak a küldetést, mint a saját életünket? Mondjuk tény, hogy bővebben is fejtegethette volna a második kérdést is.
Akkor miért adok ötöst? Nagy eséllyel a sok erőteljes jelenet miatt, amikben közreműködött az operatőr, Danny Boyle, és John Murphy, a zeneszerző. A film teli van ilyenekkel, ezek pedig a céljukat tökéletesen elérik: sokkolnak, elkábítanak, és megvakítanak gyönyörűségükkel minket.
Kaneda halála emlékezetes lett, de számomra az örök kedvenc, ami még sokáig megmarad a filmből, az Searle halála. Az a kép, amikor leül a Megfigyelőben a nap elé, és felveszi a szemüveget, beleégett az elmémbe. Hátborzongató, és gyönyörű.

2011-10-23 16:11:16 'Mad World' (2007) Klown13 (4) #5

Tényleg őrült animáció, viszont kellemesen és békésen őrült:) Viszont zenéhez tényleg nem passzol.

2011-10-22 18:34:38 Hamlet (1990) Klown13 (5) #2

Egyetértek, első megnézés előtt nem hittem volna, hogy ekkora kedvenc lesz belőle. Teli van ütős színészi játékkal, mellesleg a magyar szinkron egyszerűen fenomenális (kiemelném Szakácsi Sándort), talán jobb, mint az eredeti. Nagyon bennem maradt, amikor Mel a mindenki által ismert "Lenni, vagy nem lenni..." kezdetű monológ első-második során gyorsan végigment (hisz azt mindenki tudja), és sokkal nagyobb hangsúlyt fordított a többi részre. Még nagyon kíváncsi vagyok a '48-as Laurence Olivier féle változatra, remélem az is lesz ennyire jó.