Shakti

Regisztráció: 2010. november 30. (13 év, 3 hónap)

Gravity

4 2013-03-10 4,5
Argo
Az Argo-akció
3 2013-03-10 3,8
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
Borat: Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika

3 2011-01-24 4,0
Álom.net

1 2011-01-21 1,2

2011-02-01 00:37:04 Despicable Me (2010) / Gru Shakti (5) #14

Egy szóval (ami nem egészen biztos, hogy létezik) tudnám jellemezni: atomcuki!
Komolyan, tüneményes kis film. :)

2011-01-22 12:07:06 Álom.net (2009) Shakti (1) #317

LBM+AFC=WTF?
Súlyos.

2011-01-08 20:49:03 Mary and Max (2009) / Mary és Max Shakti (5) #15

Én még nem voltam úgy moziban, hogy a film elején a közönség hangosan nevetett, a végén pedig többen sírtak. Na ez olyan. Nekem remekmű.

2011-01-04 22:38:45 Pi (1998) Shakti (2) #16

Minden tiszteletem Mr Aronofskyé, sőt, egyenesen rajongva szeretem munkásságának nagy részét, de ez a film szörnyű volt.
Na nem olyan értelemben szörnyű, hogy értéktelen, vagy - bár igaz, hogy 2-t adtam neki - rossz. Inkább annyira feszült, zaklatott, hogy helyenként már-már elviselhetetlennek éreztem. Ám ezzel a feszültséggel nem is lenne baj, ha volna mellette valami más, vagy ki tudna teljesedni valami gyönyörű konklúzióban. De én ezt valahogy nem kaptam meg. Nekem ez a film a feszültségről és annak fokozásáról szólt. Mégpedig a végtelenségig, feloldozás nélkül. A történet nem nagyon bontakozik ki, végig vontatott, nehézkes, és határozottan unalmas, ráadásul helyenként teljesen érthetetlen és következetlen.
Megszakad a szívem, de ez most nem tetszett.

2010-12-29 00:36:18 Üvegtigris 3. (2010) Shakti (4) #20

Én is keveselltem a többi - már jól ismert - karaktert, és sokalltam a nőt, meg az extremitást. Szóval ez a forgatókönyv nekem egy kicsit már elszállt, és tele van jól ismert, már-már unalmas fordulatokkal.
Mindezek ellenére, sokkal rosszabbat vártam. Attól még, hogy a történet egy nagy vaskos nulla, maguk a beszólások, a poénok, teljesen rendben vannak, sőt!
Tehát ha el akarnám mesélni, miről szólt, félúton elszégyellném magam, hogy hogy nézhettem meg egy ekkora marhaságot, ugyanakkor végig nagyon jól szórakoztam, és összességében azt kell mondanom, hogy érdemes megnézni.

előzmény: goromba (#19)

Mert szexiiiiiiiii!

(bocsánat, de ezt nem lehetett kihagyni:)

Én úgy eldöntöttem, hogy na majd jól megvédem ezt a filmet, meg az adaptációkat ab ovo. Mert hát lehet az adaptációt teljesen önálló filmként is értékelni, nem kell mindig az eredetit keresni benne stbstb.

De.

Ezt a filmet sem önmagában, sem pedig az eredeti mű fényében nem lehet értékelni. Ketten néztük meg a barátnőmmel, ő nem olvasta a regényt. Folyamatosan fel kellett zárkóztatnom, mert a film egyszerűen elfelejtett elmagyarázni, kifejteni fontos dolgokat.

Például a szülők viszonyát egymáshoz és a kislányhoz nem különösebben fejti ki. Arról nem is beszélve, hogy a mutter betegsége/viselkedése a filmen megmagyarázhatatlan. A cellaszomszéd megjelenése szintén értelmetlen, akárcsak a nővér "érdeklődése". A rendezőnő valamibe belekezd, és csírájában el is fojtja.

Én viszont olvastam az eredetit, és így is igen komoly hiányérzetem volt. Vannak elég olcsó megoldások, jelentéktelen részek felesleges szájbarágása, de ezt még talán el lehetne nézni. Viszont Hidalgo megváltoztatott és/vagy kihagyott lényeges részeket, amiktől felszínessé, értelmetlenné, és feleslegessé válik az egész film. Nekem nagyon nem tetszett. Pedig kár, mert a képei igazán szépek, és adott volt a remek (bár kétségtelen, hogy nehéz) alapanyag.

Ha valaki még nem ismerné =)
Simon's Cat

Velük szívem szerint minden fórumot floodolnék (bár inkább a zene miatt):
Kula Shaker - Peter Pan R.I.P.

Nekik viszont tényleg a klipjeiket is imádom, különösen ezt:
Garbage - Push It

Helyenként igazán kreatív, nagyon jó ötletek vannak benne, de összességében nekem kicsit unalmas volt. Egyszer mindenesetre megéri megnézni.