zs93

Regisztráció: 2009. október 31. (14 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Értékeléseim magyarázata:

1pont: a filmet nem bírtam végignézni, vagy végignéztem, de nagyon nem tetszett
2pont: a filmet végignéztem, és nem tetszett
3pont: a filmek többsége ide tartozik, nem kiemelkedőek, középkategória.
4pont: a film tetszett, ajánlanám másoknak
5pont: a film valami okból kedvenc (ezért van néhány film talán érthetetlenül ötösre pontozva), és/vagy kiemelkedő alkotás

Műfajok: dráma, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, magyar, német
Korszakok: 80-as évektől felfelé

3 2024-03-02 2,6
12 Feet Deep

3 2024-02-28 3,2

2024-03-14 19:43:16 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! zs93 (?) #26

Eszméletlen nagy problémának tartom, hogy a poszter szerint maga Petőfi Sándor, Szendrey Júlia, stb. játszanak a filmben. Ez egy nettó történelemhamisítás.

2023-12-03 21:55:28 Dog (2022) / Katonadolog zs93 (2) #2

Túlságosan semmilyen. Számos más film is készült már hasonló történetvezetéssel, kifejlettel, happy enddel. Még ettől jobb történettel is.

2023-10-05 18:53:33 The Twin (2022) / Az iker zs93 (2) #1

Sokszor eljátszott "fordulattal" operáló dráma. Semmi horror vagy thriller.

2023-09-18 16:28:33 She Said (2022) / Azt mondta zs93 (2) #3

Kicsit unalmasra gyártott film, egy fontos, valós eseményől.

Már az is zavaró, hogy a filmben csak Ashley Judd vállalta a saját személyét, más szereplők, még a kulcsfontosságú Rose McGowan pedig nem. Még Gwyneth Patrow szerepeltetése sem sikerült, helyette egy kellemetlen vágás volt, mikor besétált volna a jelenetbe.
Nagyon sok az ülés, beszélgetés, kevés a valós cselekmény.

2023-08-27 11:41:36 The Lake (2022) / A szörny zs93 (1) #3

Eléggé követhetetlen mi történik itt. Talán egy legendát próbált elmesélni a film?
Mindenestre röhejes párbeszédek, rémes vágás és történetvezetés jellemzi az egészet.

Elég gyengusz, gondolom a főszereplők reunionja miatt lett volna nagy dobás, de a történet nagyon kevés, és azért nem is túlzottan vicces.

2023-05-28 17:57:20 65 (2023) zs93 (1) #13

Az előzetes alapján én is azt gondoltam, hogy ez egy Asylum film, és az ADS ismét behozott a moziba valami rémületet.
Lehet az egyébként jobb lett volna.

2023-05-04 21:26:15 Scream VI (2023) / Sikoly VI. zs93 (2) #8

Számomra is ez az első Sikoly-film, ami már nem tudott megfogni. Az előző résznél írtam, hogy az új főszereplők nem szimpatikusak. Itt is volt a gond. Az előző részben ugye kinyírtak egy eredeti főszereplőt, most pedig a sorozat igazi főszereplője már szerepet sem vállalt az egészben. Teljesen az újakra volt hagyva az egész, és nem bírták el magukon a filmet.
Az egyetlen pozitívum (utólag belegondolva) negatívum is: egy horrort nagyvárosi térbe helyezni merész húzás, de azért a bejáratott helyszínek valahogy mégis otthonosabbnak hatottak.
Ügyesen csinálják (a rendezők, a rombolást): az előző részben teljesen átlag mellékszereplőkké nyilvánították az eredeti főszereplőket, erre a részre a hiányuk sem tűnik fel, mert az eddigi törzshelyszín, Woodsboro is semmissé és érdektelenné vált. Itt már nem számít, hogy mi volt a Sikoly 1-3-ban, mi volt a Döfés-filmekben, ez az igazi reboot talán, nem is az előző rész.
Kirby karakterének visszahozása számomra egy marketingfogás: gyakorlatilag nem is emlékeztem, hogy volt egy ilyen karakter, de egy Twitter posztra elég volt nemzetközi szinten, Billy Loomis második cameoja meg már kínos.

2023-03-23 13:30:29 Kill Her Goats (2023) zs93 (1) #1

Ez életem egyik legrosszabb filmje.
De mit is vártam? Miért néztem meg? A plakátot szerintem ütősre hozták össze, és azt vártam, hogy egy kecske üldözi a csajokat (srácokat, vagy bárkit). Valamiféle horrorvígjátékra gondoltam, kicsit "A bárányok harapnak" stílusában. Jelenleg pedig értékelések még nincsenek az IMDB-n sem, mintha meg sem jelent volna meg a film (pedig de!).
Hozzá kell tennem, hogy láttam, hogy ez egy Kickstarter csoda, tehát egy amatőr elképzelés. Nincs mögötte pénz. De rá kellett jönnöm, hogy elképzelés és tudás sincs. Se forgatókönyvírói, se forgatókönyvfejlesztési (ha lenne kidolgozott karakter benne, de szerintem csak odarángatták a csajokat és mondták nekik, hogy te vagy a bula#1, te a bula#2, és legyél ilyen bulás, a fizetésetek meg az, hogy rátok lesz verve a ****), se operatőri, se rendezési, se vágási tudás.
Azt gondolná az ember, hogy legalább olyan embert találnak a helyi filmes szakkörben (esetleg még be nem futott tiktokkert), aki vágni, vagy színészkedni tud, vagy legalább nem remeg be a keze a kamera tartásakor. Vagy esetleg találnak olyan embert, aki végig bírja nézni a filmet, és megmondja: tele van vágási problémákkal, megakad a 'dramaturgia', logikátlanul minden beállításra valami teljesen más, oda nem illő képet vágnak rá.
A szereplőket kiöregedett Playmatek játsszák, mindegyik neve előtt ott virít, mikor meztelenkedett a playboyban (a legfrisebb kannás is hat éve mutogatta magát). A film felének a sztorija, hogy az egyik csaj zuhanyzik (nyugi, a többi is) majd utána látványosan minden xs-es kivágott topot felpróbál. :D Ahm, és ami még nagyon vicces volt az egészben, a főszereplő bula valamiféle agyi zavarban szenved: folyamatosan magában beszél, és úgy mozog meg cigánykerekezik mint egy hatéves.

2023-03-15 18:46:24 Cocaine Bear (2023) / Kokainmedve zs93 (2) #4

Veszélyes mindig a horrorvígjáték műfajkeveredés, mert van egy határ, amit ha átlépnek, az egész nevetséges lesz, az ijesztőnek szánt jelenetek pedig már nem hatnak ijesztően.
Gagyi és kisajtolt poénokkal operál a film, ami miatt a kevés véres jelenet eltörpül, az animációk pedig egyáltalán nem szépek. Önmagában vígjátéknak pedig kevés, arról nem is beszélve, hogy inkább promózza a szerhasználatot, mintsem eltántorítana tőle.