kritikus tömeg

Mi a kedvenc horrorfilmed?
(2004. szept. 4. - 2005. jan. 14. Leslie)

30 ember 53 szavazata alapján az eredmény:
  3% ... The Thing - A Dolog
  0% Ichi the killer
  0% Ideglelés
  0% Tudom, mit tettél tavaly nyáron
A %-ok azt jelzik, hogy a válaszadók hány százaléka szavazott arra az opcióra (ezért lehet 100%-nál több az összeg).

2004-10-05 19:45:27 limupei
Remélem...

2004-10-04 21:11:26 gande
Holtak hajnala alatt ugye az eredetire szavazok?

2004-09-15 15:17:17 Olórin
Nem hinném, hogy egy fim akkor horror, ha a szereplői térdig gázolnak a vérben. Ilyen erővel néhány John Woo-mozira, vagy Tarnitno Kutyaszorítóbanjára is rá lehetne húzni a horror jelzőt, több vér és hulla van bennük mint a Bárányok hallgatnakban, az biztos. Szerintem egy filmet a hangulata, a stíulsa, a sztorija és a nyomasztó feszültség tesz horrorrá, nem a vér mennyisége.
Nekem egyébként az Ómen a nagy kedvencem.

2004-09-13 18:10:30 wayage
A kedvenceim: Cápa Kör,Rémálom az Elm utcában,
de a igazi nagy kedvenc a THE THING - DOLOG/VALAMI
(John Carpenter 1982-ben készült filmje Kurt Russellel a főszerepben)

2004-09-09 17:09:50 Leslie
A Hatodik érzéket mondjuk jó régen láttam, de nem maradt meg bennem, hogy olyan félelmetes lett volna.

2004-09-09 17:07:57 Leslie
A két rendőrre és Jame Gumb-ra gondoltam a háromnál. A levágott fej, hát az már elég régóta ott volt. A nő tényleg nem ugrott be, de asszem ő sem filmidőben lett hulla, hanem korábban.

2004-09-09 16:37:20 limupei
hullák száma a bárányokban: 1 megnyúzott nő (mutatják), 1 levágott fej (mutatják), egy kibelezett-fellógatott rendőr (mutatják), a levágott arcú őrmester (mutatják), Buffalo Bill (mutatják), fényképen mutatnak még párat, és a mentősök+túrista akiket nem mutatnak.
Hatodik érzék: halott biciklista(elég véres), átlőtt fejű gyerek (elég véres), öngyilkos nő (véres), Willis inge is véres, stb.
De szerintem , hagyjuk már ezt:)

2004-09-09 15:36:49 Leslie
Én kb. a splash and splatter (asszem vér és iszony-filmeknek fordítják) és a scary-movie-kat tartom horrornak.
Szerintem az számít milyen elemből van több a filmben. A Bárányokban sokkal több a krimi és pszicho elem (szinte csak ez van), mint a horrorelem. Kb. 5 perc horror van benne: arcletépés, és a pince a végén. Hulla talán 3, de az se biztos, hogy meghaltak. Alig mutatnak valamit.
Míg egy (szerintem igazi) horrorban kibeleznek jópárat. Szerintem az a horror, amit annak is szántak.
A Drakula elmegy, mert az anno talán ijesztő volt, azóta más lett az ingerküszöb. De egy Shyamalan-film inkább misztikus thriller, mert a természetfeletti elemek a fontosak, kicsit borzongat, de ennyi. Még egy 12 éves is simán megnézheti. A texasi láncfűrészest nem biztos.
Hitchcock filmjei közül a viszonylag ijesztőbbek is legfeljebb pszichothrillerek (pl: Psycho), de a nagy része inkább krimi.

Pont a minőségi különbségek miatt gondolom, hogy nem mindegy a vita. Mert egy sima kis horrornak (splash, splatter, scary) semmi esélye a Bárányokkal szemben. Mert ez a film pl mást is tartalmaz, többet nyújt, klasszikus, zseniális. És így simán nyeri a szavazást. Egy "igazi horror" pedig, amit eleve annak is szántak, nem tud olyan minőségi lenni. (Nem is azért csinálják, és nem is azért szeretjük)

Akkor úgy kellett volna feltenni a kérdést: melyik a kedvenc vér és iszony-filmed? Habár lehet, hogy még akkor is idekeveredik. :) A Hatodik érzékben van egyáltalán vér?

2004-09-09 12:42:39 Order
Teljesen felesleges azon vitázni, hogy az említett filmek horrorok, vagy thrillerek. A különböző műfajok merítenek egymásból, balgaság lenne minden filmet skatulyába szorítani. Mindkét film igenis alkalmaz horror és thriller elemeket is és tökéletesen beleillik a fenti felsorolásba.
Limupei amerikai ismerőse kiválóan ismeri a horror filmeket a filmes fogalomszótár is hasonló képpen kategórizál és a filmes iskolában is így tanítják.
A Lugosi féle Drakulán is inkább mosolygunk, mint félünk, mégis horror.

2004-09-09 10:24:32 limupei
Megkérdeztem egy amerikai ismerősömet erről, és azt válaszolta, hogy a köznyelvben legalább hat-hét kategória létezik. Horrornak a rémtörténeteket hívják (Drakula, Frankenstein, Psycho, Álmosvölgy...,stb.), a Sikoly, Rémálom az Elm utcában, Halloween,stb. filmeket ők splasher-nek nevezik (vagy splatter), de van még trash (Holtak hajnala), mystery (Manderley-ház asszony). Az ijesztegetős tini-filmeket scary movie-nak hívják, ami már kezd átragadni a régi "klasszikusokra" is. Itt minőségbeli különdségek is vannak amúgy (a splatter enyhén becsmérlő).
A bárányok hallgatnakra sok mindent mondanak, de valami újságíró philosophical-horrornak hívta, és ez egy tök jó kategória, amibe egy film tartozik:)

2004-09-08 16:28:30 Leslie
A hivatalost csak idézőjelben írtam. A port.hu szerint pszichothiller (nekem ez tetszik), a tévéújságok szerint (múlt héten volt M1-en) is thiller. Az imdb szerint: thiller/horror/krimi. Itt is a thrillert írták előre.Így értettem a "hivatalost".

Az lehet, hogy a műfajok keverednek, de ennyire azért nem. A Hatodik érzék soha a rákba nem lesz horror. Alig félelmetes. És Hitchcock filmjei sem horrorok. A durvábbak is legfeljebb pszichothrillerek.

2004-09-08 16:24:48 papa1
Hát nem is Lecter:)

2004-09-08 14:55:43 Order
Biztos Jodie Foster mondta neki:)

2004-09-08 14:07:55 limupei
"A bárányok hallgatnak "hivatalosan" is thriller, nem?"
Ezt, hogy érted? Az ilyen ügyekben van hivatalos álláspont?:)

2004-09-08 09:57:37 Order
Manapság a műfajok keverednek, nem úgy, mint a filmtörténet kezdetán. Ma már igen ritka a tiszta műfajfilm.
A bárányok hallgatnakban is keverednek a horror, thriller és krimi elemek.
A Hatodik érzék szintén alkalmaz jócskán horror motívumokat. A rendezőjét Hitchcock követőjének mondják és ugye, mint tudjuk a Mestertől igen sokat koppintottak a mai horror filmek.

2004-09-07 18:08:29 Leslie
A bárányok hallgatnak "hivatalosan" is thriller, nem?
Az más kérdés, hogy zseniális, és sokkal félelmetesebb sok horrornál.

A Hatodik érzék semmiképpen sem horror. Inkább misztikus thriller.

2004-09-07 08:45:00 Order
Ezek kivétel nélkül horror filmek, csak a horron belül más-más alműfajt képviselnek.

2004-09-05 15:45:57 papa1
Attól függ.
Szerintem a Bárányok hallgatnak félelmetesebb sok tutibiztos horrornál.

2004-09-05 02:46:09 Leslie
A bárányok hallgatnak inkább thriller, nem horror. A Cápát sem mondanám horrornak, a Hatodik érzéket sem, és A kört is csak nagy jóindulattal.