Előadók a filmművészetben. Ki(k)nek van/volt helye a vásznon? 👁

elzablues kérdése, 2020. október 28.-2021. március 9.

•   16% (14) David Bowie (Labirintus)
  •   11% (10) Lady Gaga (Csillag születik)
  •   10% (9) Björk (Táncos a sötétben)
  •   9% (8) Cher (Holdkórosok)
  •   9% (8) Tom Waits (Törvénytől sújtva)
  •   8% (7) Iggy Pop (Halott ember)
  •   8% (7) Justin Timberlake (Llewyn Davis világa)
  •   6% (5) Awkwafina (A búcsú)
  •   3% (3) Meat Loaf (Harcosok klubja)
  •   3% (3) Paul Simon (Annie Hall)
  •   2% (2) Bing Crosby (A magam útját járom)
  •   2% (2) Eminem (8 mérföld)
  •   2% (2) Janaelle Monae (A számolás joga)
  •   2% (2) Madonna (Evita)
  •   2% (2) Más, megírom kommentben
  •   2% (2) Sting (Dűne)
  •   1% (1) Debbie Harry (Videodrome)
  •   1% (1) Keith Richard (A Karib-tenger kalózai)
  •   1% (1) Tina Turner (Mad Max)
  •   1% (1) Whitney Houston (Több, mint testőr)
  •   Erykah Badu (Árvák hercege)
  •   Flea (A nagy Lebowski)
  •   Mariah Carey (A boldogság ára)
  •   Mary J. Blige (Mudbound)

2020-10-28 21:20:50 manuva #26

Sting a Hazug angyalban nagyon jó, Phil Collins pedig a Szigorúan piszkos ügynökben, de a Busterben sem rossz.
Mos Def még egy jó színész szerintem.

2020-10-28 19:42:14 Xuja #25

Henry Rollins eleg badass volt a He never died-ban, o sem csak punkzeneszkent karizmatikus.

A listarol egyebkent Awkwafina-ra szavaztam, rola nem is tudtam hogy eloado, de egy gyors check utan asszem neki inkabb a szinesznoi karrierje lesz maradando :D

2020-10-28 17:55:28 critixx #24

Ezért írtam. Streisand-ot általában gyűlölték a kollégái. OFF vége.

2020-10-28 17:05:35 csabaga #23

És Juliette Greco, aki a Louvre fantomja, a maga idejében nálunk is híres tévésorozatnak volt a főszereplője?
Még a Jó reggelt, búbánatból emlékszem rá, ott csak egy énekesnő, egy dallal.

2020-10-28 16:59:56 csabaga #22

Streisandról már kevesebb jót hallottam.
Külön történet az ellentét a Hello Dolly két főszereplője között.

2020-10-28 16:24:42 elzablues #21

Elzának nem kell mentség, örül, ha tanul. :)
Szigorúan vett klasszikusok tekintetében nagy általánosságban az a helyzet, mint zeneileg: ha valamit/valakit nagyon megelőz a híre/hírneve, hajlamos vagyok figyelmen kívül hagyni. Vagy legalábbis úm. időszakosan félretenni. Ennek fényében nem láttam Fred Astaire-től semmit, akárcsak a Keresztapa trilógia egy darabját sem, és az Apokalipszis, most-ot is csak nemrég. Van, ami hidegen is hagy, de szorgalmasan pótolgatok és jegyzetelek, legutóbb háborús filmeket. Az információkra mindig vevő vagyok, a többi hangulatfüggő.

2020-10-28 15:43:31 critixx #20

Fred Astaire-t szerintem mindenki a filmes munkásságáról ismeri és maximum azoknak rémlik színpadi táncosként, akik 80-90 évvel ezelőtt láthatták őt és a nővérét színpadon. De ilyenek már nem sokan élnek... :)

Amúgy teljesen OFF és hosszú történet, de facebookon ismerősöm egy amerikai néni, aki fiatalon háttértáncos volt többek közt a Szivárványvölgyben és a Hello, Dolly-ban is. Astaire-ről csakis szuperlatívuszokban beszélt, azt mondta, nagyon kedves, közvetlen és melegszívű ember volt, aki senkire sem tudott haragudni, az egész stábbal barátságosan viselkedett. Streisand-ról még nem kérdeztem...

2020-10-28 15:31:22 BonnyJohnny #19

Elzablues mentségére mondom, hogy Yves Montand kedvelt színészem, de sanzonénekes munkásságát nem ismerem.

2020-10-28 15:04:50 csabaga #18

Yves Montand sanzonénekes is több filmklasszikusban játszott főszerepet.
Streisand a fénykorában nem csak sok zenés filmben énekelt, sőt, nem zenés filmjében ( Ilyenek voltunk) is ő énekelte a főcímdalt.

2020-10-28 14:43:41 elzablues #17

Streisand kimaradásának ugyanaz az oka, ami pl. Kris Kristofferson-énak is: színészként tartom őket számon, mivel jóval később ismertem meg a zenei munkásságukat, mint a vásznon levőt, és nincs az ismereteim közt, h melyikben működtek előbb. Ennek okán az az alap, ahogyan nálam alakult a sorrend.
Sok hiány van, több sebből vérzés meg pláne (főleg nemzetiségi sokszínűség terén), de szerencsére vannak itt nálam tapasztaltabb emberek, akik legalább hozzászólás szintjén ki tudják ezt némileg eszközölni. :)

előzmény: Interracial Facial Creampie (#25675)

2020-10-28 14:25:51 Kempesbaba #16

Celentano +1 szavazat!

előzmény: Interracial Facial Creampie (#25675)

2020-10-28 14:17:36 zéel #15

Azt sem lehet véletlen, hogy a film szereplői (lényegében) amatőrök. Pl. a Bandit alakító bizonyos Horváth Károly nem más, mint Charlie, az énekes! Aki már a film készítése idején, 1968-ban is énekes volt. Méghozzá a kemény rockzenét játszó Olympia együttesé: Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Animals számokat játszottak főként (angolul). A kor egyik legbrutálisabb zenekara volt, Horváth Charlie pedig az underground jeles figurája!
- írtam régebben még a Fejlövés c. Bacsó filmhez, amelyiknek a női főszereplője meg Kovács Kati volt.

2020-10-28 13:58:53 csabaga #14

Hirtelen a színpadi gyerektáncosként kezdő, Adele nővérében párban, Fred Astaire jutott az eszembe.
Igaz, mikor Hollywoodba került, teljesen megragadt a filmes világban.
Az ABBA koncertfilm is élmény volt nekem, ajánlom a Mamma Mia helyett.

2020-10-28 13:37:57 elzablues #13

Egy valószínűleg elég szűk réteget képviselek ezzel, de én kimondottan nem szeretem a Beatles-t. Filmes vonatkozásban csak a Yesterday-t láttam, de az más kategória, ugye. Viszont ott és máshol is nehezen visel/tem még azt is, ha nem általuk van/nak előadva a számaik. A Metallicával és Motorhead-del is épp, h elkezdtem barátkozni az elmúlt hetekben, hónapokban, pedig se a Beatles, se az ő stílusuk nem áll távol tőlem alapvetően, sőt. Csak azt hiszem, van bennem valami alap taszítás aziránt, am/kinek nagy a rajongótábora, hivatkozási alap, vagy szép kifejezéssel hype-olva van. Nyomást érzek, h ha az emberek 85%-a szereti, akkor már úgy üljek le elé, h nekem is muszáj. Sikerül ebből engedni, és nyitni, de lassan. Mindenesetre kaparom magamnak, amit fontosnak tartottatok megjegyezni. :) (És lehetne esetleg olyan opció majd egyszer, h utólagosan lehessen a kérdésekhez plusz válaszlehetőségeket adni.)

2020-10-28 13:32:35 critixx #12

Én úgy tudom, hogy Johnny Depp eredetileg zenésznek készült, de miután húszévesen megkapta a Rémálom az Elm utcában egyik főszerepét (a szokásos sztori: egy barátját kísérte el a válogatásra...) és sikert aratott vele, inkább színészként folytatta.

előzmény: Kempesbaba (#11)

2020-10-28 13:12:29 Kempesbaba #11

Sinatra nálam legalább annyira színész mint énekes.
De ilyen alapon említhetnénk Jennifer Lopez-t is. Nálam ő egyik műfajban sem kiemelkedő,de el kell ismerni,valamit nagyon jól csinál,ha ennyi ideje a csúcson van.
De fordíthatunk is a dolgon,itt van például Johnny Depp,aki a Hollywood Vampires nevű ,,amatőr" zenekarban elég szépen el muzsikálgat.

2020-10-28 13:01:12 critixx #10

Deák Bill és Vikidál - István a király. Szerintem mindketten teljesen rendben voltak. Nagy Feró már kevésbé, ő harminc éve ugyanazt a pozőrködést hozza.

A külföldiek közül hiányolom pl. a Beatles tagjait, az Egy nehéz nap éjszakájában minden színészi előképzettség és tapasztalat nélkül kiválóan hozták a rájuk bízott komikus - önironikus szerepeket. Frank Sinatra, akinek a maffia egyengette a karrierjét, pedig még Oscart is kapott színészként. Elvis már kevésbé volt színésztehetség, de több tucatnyi jobb-rosszabb filmben szerepelt vagy tizenöt éven keresztül. Én még Lemmy-t is talán megemlíteném, aki több filmben is szerepelt, bár ő inkább csak poénból, kvázi önmagát alakítva.

2020-10-28 11:43:57 BonnyJohnny #9

David Bowie vászonra (is) termett. A fiatalabbak közül Justin Timberlake szintén megállta a helyét a mozifilmeken.
A hölgyek közül Cher sem vallott szégyent, a fiatalabbak közül pedig Lady Gaga hódította meg a filmnézők szívét.
Meat Loafhoz tegyük hozzá a Rocky Horror Picture Showt is. ;)

2020-10-28 11:41:51 Kempesbaba #8

Igen,egy időben nagy divat volt énekeseket szerepeltetni magyar filmekben. (Kovács Kati,Koós János,mondjuk ők inkább a hatvanas évek)

előzmény: Ivan/ (#5)

2020-10-28 11:39:36 mimóza #7

Ugyan csak a hangja jelenik meg a film elején, ő maga nem, de Sebestyén Márti jutott eszembe az Angol beteg c. film elejéről. <3

2020-10-28 11:37:46 Kempesbaba #6

Ó Johnny Hallyday, de bírtam azt a faszit!

2020-10-28 11:15:04 Ivan/ #5

Magyaroknál nálam egyértelműen Cseh Tamás a nyerő!

2020-10-28 11:05:27 zéel #4

...és a franciák:
Yves Montand, Charles Aznavour, Johnny Hallyday, Patrick Bruel...

2020-10-28 10:55:09 Kempesbaba #3

Ha már Hobo,akkor ne hagyjuk már ki a Kopaszkutyát se

2020-10-28 09:53:37 offerus #2

Kris Kristofferson (Alice már nem lakik itt)
Hazel O’Connor (Üvegtörők)
Földes László (Agitátorok) - hogy legyen egy hazai is

2020-10-28 08:18:03 elzablues #1

Meglepődtem, h ez ilyen hamar kikerült, de köszönöm. :)
Azt is, ha vki hozzájárul a szavazatával, mert mocsokmód kíváncsifáncsi vagyok.
(Persze, esélyesen kihagytam eseteket, ami másnak esetleg alap, de azt valószínűleg jómagam nem láttam.)