Legfrissebb kommentek

Annak ellenére, hogy történetről itt sem beszélhetünk, mivel nincs, szerintem ez jobb lett, mint az előző rész. 3D-ben néztem, és annál a jelenetnél, amikor összeérnek a piramisok csúcsai, megszűnik a gravitáció, és elkezdenek a levegőben pörögni, forogni, egymással összeütközni, konkrétan szédülni kezdtem, és még a gyomrom is felkavarodott kicsit. Még soha semmilyen film nem váltott ki ilyen hatást belőlem, ezért felfelé kerekítek, és megkapja a 3-ast. :D

2024-03-28 19:08:25 Poor Things (2023) / Szegény párák arylacee (1) #27

Ezzel teljesen egyetértek.
Vizuális művész lévén nekem nagyon bejött a látvány világa, az csillagos 5ös.

A történet pedig jól szemlélteti a korszakunkat.

Adott egy békés, védő, szerető közeg amiben teremtve lettünk.
Ezután felnövünk és azt mondjuk,hogy megyünk a saját fejünk után, mert a másik út az vonzóbb.
Aztán szembesülünk a világ gonoszságával, lessokkol, és rájövünk,hogy mennyire ráb*sztunk és illúzió az egész boldogságunk.
De ezután még mindig azt gondoljuk,hogy akkor ebben valahogy kell létezni. Itt fiúk karrier és bmw, lányok onlyfans meg kis jógázás.
Eztán meg a hazatérés.
De a film itt valahogy mégis megkavarja, megjelenik a múlt, az előző férj. Szembesülünk a múlttal, nem tudjuk letagadni. Ez is rendben van.
Leszámolunk vele. Azután valahogy tényleg nem világos a vége, és nem tud választ adni. Az a válasza,hogy your body your choice, minden házasság rossz, minden férfi csak egy gonosz nő lekezelő szolgatartó nemtommi, vagy pedig valami elképesztő nagy balf*sz, maradj szingli inkább, ezért mondtam,h feminista szutyok. Az a válasza,hogy jó az onlyfans, jó a bmw. Nincs válasz. Maradj a nihilben. Nincs válasz mert nincs válasza. Nem tud válaszolni. Ezért hiányzik a tanulság is, mert nincs benne. Ezért poor things.

előzmény: Szabó Dániel (#26)

Ilyen lehet az, amikor egy nyolcéves kisgyerek (vagy egy géppuskaszájú rapper: RZA!) álmodik éjszaka egy akciódúsat. Nagyon hitvány, nagyon látszik, hogy egy baromság, de viszonylag szórakoztató, szóval a hibái ellenére és Russell Crowe miatt még el-el lehet nézegetni. Mondjuk a másodikat már nem merem megnézni.

Mehetett volna a párbajra autóval és akkor nem lett volna olyan fájó a párizsi rendőrség teljes hiánya a város elbontása során...
Amúgy akció sci-fi műfajban teljesen korrekt

2024-03-28 16:54:42 [Box-Office] bambula #456

47.Blokád - 24 néző/össz. : 63.795 néző

(Forrás :Filmforgalmazók Egyesülete)

További kommentek...

A nap filmje

Godzilla x Kong: The New Empire (2024)

Godzilla x Kong: The New Empire (2024)
Godzilla x Kong: Az új birodalom
(Adam Wingard)
amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi, thriller

A mindent eldöntő, minden eddiginél nagyobb háború nem ért véget azzal, hogy Kong és Godzilla szembetalálkozott és összemérte erejét. Ugyanis az ember most már kénytelen belenyugodni, hogy nem ő a legerősebb a földön. És nem ismeri igazán a saját világát: várja még néhány rejtve maradt meglepetés. Bujkál valami a föld alatt, ami felébredt, és pusztítani akar. Amit az emberiség képtelen megállítani. Talán Kong és Godzilla is képtelenek. De ha ők ketten összefognak, akkor megmenekülhetnénk... mi is…

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[filmtett.ro] Bhutánban mindenki boldog? - A boldogság ügynöke (kritika)

Zurbó Dorottya és rendezőtársa, Arun Bhattarai filmje a Sundance-en kezdte meg pályafutását, és az ötévente sorra kerülő boldogságfelmérést tematizálja. Amber, egy kérdezőbiztos útján keresztül ismerkedhetünk meg boldog – és egy idő után úgy tűnik, hogy inkább kifejezetten boldogtalan, ám méltóságteljes – bhutáni emberekkel.

[www.streamingstar.hu] Godzilla x Kong: Az új birodalom (2024) - Kritika

Nehéz megfogalmazni hosszabb terjedelmű véleményt/kritikát egy olyan filmről, ami pepitában csak arról szól, hogy óriási szörnyek pofozzák bucira egymást. Ennek ellenére megpróbálkozok a feladattal, már csak azért is, mert a MonsterVerse korábbi filmjeiről is sikerült összehoznom egy összefoglaló írást.
Az elején annyiban visszakanyarodnék a fentebb említett cikkhez, hogy a Warner és a Legendary stúdió közös univerzuma 2014-es indulásával még teljesen más irányból közelítette meg a kaiju műfajt, mint a legutóbbi 3 epizód. Gareth Edwards Godzillája és a 2017-ben azt követő Kong: Koponya sziget még megpróbálkoztak azzal, hogy viszonylag komolyan vehető módon prezentálják a hatalmas Titánok összecsapását, majd ez a megközelítés a folytatásokból aprólékosan kiveszett.

[www.delmagyar.hu] Egy család tragédiája

Megrázó élmény megismerkedni a Von Erich család 1980-as, illetve ’90-es évekbeli történetével. Annak idején az a szóbeszéd járta, hogy átok ül a családon. Látva a róluk szóló Vaskarom című filmet, sajnos nehéz megcáfolni ezt a szóbeszédet.

További írások...

Szavazz: Mindössze 12 év alatt a legnagyobbak közé - melyik A24 stúdiós film a kedvenced?

További szavazások...

Random idézet

Orvos: Mindig megvizsgálhatjuk még jobban.
Ben: "Jobban megvizsgálni." Minél jobban?

További idézetek...

Random érdekesség

A film kezdő és záró képsorai, ahogy az emberek üdvözlik egymást a reptéren, valódiak. Rejtett kamerákkal vettek fel rengeteg jelenetet egy héten keresztül a Heathrow reptéren, majd az egyes snittek után, utólag mentek oda azokhoz, akikről jól sikerült pillanatokat sikerült elkapni, és engedélyt kértek tőlük, hogy felhasználhassák őket a filmhez.

További érdekességek...

A nap toplistája