Legfrissebb kommentek

2024-03-29 16:04:19 Madame Web (2024) Gruden Gergo (?) #11

Nem tudom, lehet, hogy én vagyok a kritikus, de szerintem Te pedig elég elnéző vagy. Legalábbis abból kiindulva, hogy az általad értékelt 842 filmből 294 film kapott 5-ös, azaz Zseniálist. Nálam pl ez a szám 1235-ből "csak" 140. De pl Bambulánál 11047!!!! értékelt filmből is "csak" 526 ZS film van.
Csak, hogy számszerűsitsem: Nálad közel 35%, nálam 11%, mig Bambulánál pedig 5% alatt van a ZS filmek értékelése.

Persze ezzel nincs semmi baj, lehet, hogy nagyon imádod a filmeket vagy CSAK remek filmeket nézel. Csak kontextusba akartam rakni, hogy valahogy nem tudom az ilyen értékeléseket komolyan venni :/

előzmény: arylacee (#9)

Egy cikk szerint ez egy rövidítés és "együttműködést/társulást" jelent.

előzmény: Umberto (#4)

2024-03-29 14:49:06 Macskafogó (1986) dorothygale (5) #85

Annyira jó ez. A szinkron, a zene, a poénok. 5*.

2024-03-29 14:01:23 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! HZ (2) #83

"Egyéni véleményre nincs szüksége egyiknek se."
Dosztojevszkij
Bőven elég nekik az érzelmek, előítéletek mentén kialakított vélemény.

előzmény: budaik (#82)

2024-03-29 04:58:57 The Killer (2023) / A gyilkos Boxer (4) #21

Remek film volt, és egyben hiánypótló alkotás.
Megmutatta, hogy milyen a világ egy másik, egy kevesek által, kevéssé ismert nézőpontból.
Kidolgozottság terén és filozófiai síkon is abszolút megállja a helyét. A hiátust bennem csak a történet kellően alapos megágyazása. pontosabban, ennek elspórolása keltette.

További kommentek...

A nap filmje

Macskafogó (1986)

4,5 ★★★★☆ Macskafogó (1986)

(Ternovszky Béla)
kanadai-magyar-nyugat-német animáció, kalandfilm, vígjáték

Az egerek sorsa megpecsételődött. Az X bolygón a vérszomjas macskák semmibe veszik a jogot, és az egértársadalom felszámolására törekednek. Ám megcsillan egy reménysugár, az egerek főtudósa feltalálja a megoldást. A titkos szolgálat azonnal aktiválja legjobb ügynökét, Grabovszky-t, hogy még időben célba jusson a tervrajz.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[ujszo.com] Méhészek (via)dala

"Középutas sikerfilmnek szánhatták, lendületes vérfürdővel. Ám hiába a korhatáros besorolás meg a begyűjtött A listás mézengúzok, a felborult méhkaptár nem zsong eléggé."

[www.es.hu] Tíz amerikai rockszám

Wenders ragyogó fantáziával ötvözte a hagyományos japán értékeket, a természettel való bensőséges kapcsolatát, a másik emberrel szembeni mély tiszteletet az amerikai rockzene önkifejező vagányságával, bátor érzelmességével, s alkotott a kettő keresztezéseként a Tökéletes napokkal egy szívet melengető szerzői mozit.

[www.streamingstar.hu] Hellraiser (2022) - Kritika

A Hellraiser-széria az idők során megjárta a poklok poklát. A különböző horrorsorozatok esetében nem szokatlan az, hogy egy jól sikerült, netán klasszikus első részt követően a későbbi folytatások lejjebb adják a lécet és szépen lassan földbe döngöljék a komplett franchise-t.
Clive Barker 1987-es remekműve, a magyar keresztségben Pokolkeltő (illetve Kísértház) címet kapó alkotása ezt az utat járta végig. A 3. epizódig még tartott egy bizonyos szintet a széria, de aztán jött a kreatív nézetletérések össztüzében elkészült 4. epizód (a Vérvonalak) ami sírba tette a sorozatot.

További írások...

Szavazz: Kinek adtad volna a Vapiti-díjat hatvan évvel ezelőtt?

További szavazások...

Random idézet

Leslie nagynéni: Majd telefonálunk,ha földet értünk.Nem lesz semmi baj.
Frank bácsi: Ez rettenetes,rettenetes.Bizony rettenetes.
Kate McCallister: Hogy tehettünk ilyet? Otthon felejtettük.
Peter McCallister: Ugyan dehogy drágám,csak elszámoltuk.
Kate McCallister: Hát milyen anya vagyok én?
Frank bácsi: Ha ez megvigasztal,én is otthon felejtettem az olvasó szemüvegemet.

További idézetek...

Random érdekesség

A film Dél-Koreában a legmagasabb nézettségi rekordot érte el. Az ország több, mint 20%-a, összesen 13 019 270-en nézték meg a filmet. Természetesen ebbe beletartoznak azok is, akik több alkalommal is megnézték a filmet.

További érdekességek...

A nap toplistája

Top 2018 (frissül) (BalaKovesi)

További toplisták...