Legfrissebb kommentek

2024-03-28 13:13:35 Wilkolak (2018) / Werewolf fempolip (4) #1

Nos, szerintem valahogy így kell egy igazi horrordrámának súlyt adni és nem csak hisztériát körülötte, hogy mi az alapja. Nem is látnám, hogy olyan sokan ismernék, hát kicsit népszerűsítem. Kemény alaphangulat, drámai jelenetek, szerethető valós karakterek és csodálatosan vitték át a vászonra. Eléggé megedzettem magam, de így egyben, felvezetve pár dolognál azért felszisszentem, drukkoltam. Azért nem minden alkalommal fordul velem elő ilyesmi. Sőt legtöbbször, legtöbb filmben a negatív karaktereknek kezdek szurkolni, mert annyira idegesítő pár “áldozat”.

Remekül törekszik a hitchcocki hangulatra és ez sokszor sikerül neki. Tovább fokozva némi Argento feelingel. A lezárás pedig emlékezetes. Hiába spanyolok is tudnak!

Leírás:

Ji-suk és Hee-jin régi iskolatársak még a középiskolából. A 20-as éveik közepén egy véletlen révén újra találkoznak. A lánynak sikerült megvalósítania az álmát, hiszen fodrász lett. A srác, aki írói álmokat dédelget, újságkihordásból tartja el magát. A barátjával nemrég szakító Hee-jin heccből azt javasolja Ji-suknak, hogy próbaképp járjanak együtt egy hónapig, aztán váljanak el nagyvonalúan. Látszólag semmi közös nincs bennük. A volt osztályelnök jófiú, komoly könyvmoly, az egyszerű lány pedig tele van pajkos játékossággal. Ezalatt az egy hónap alatt azonban egy új világ tárul fel mindkettőjük előtt.

2024-03-28 07:58:06 Garden State (2004) / A régi környék bumbayo (2) #25

Zach Braff, akinek itt a Gyönyörű lányok Willie Conway-ének kellett volna lennie, ehelyett furcsa volt, sótlan volt, váliummal és anélkül is. Ehhh.

Látvány: pornó,
Sztori: sztornó.

Igazából senkinek, nekem sincs jogom sírni, hogy nem volt sztorija a filmnek, meg hogy elképesztő logikai bukfencek vannak benne, mert mostanra pontosan tudjuk, hogy ez az univerzum erről szól. Pont ezért mentem moziba, nagyvásznon akartam látni. Egy részletes pontozásnál a látvány ötöst kapna, a zene négyest, és minden más maximum kettest.

További kommentek...

A nap filmje

Godzilla x Kong: The New Empire (2024)

Godzilla x Kong: The New Empire (2024)
Godzilla x Kong: Az új birodalom
(Adam Wingard)
amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi, thriller

A mindent eldöntő, minden eddiginél nagyobb háború nem ért véget azzal, hogy Kong és Godzilla szembetalálkozott és összemérte az erejét. Mert az ember most már kénytelen belenyugodni, hogy nem ő a legerősebb a földön. És nem ismeri igazán a saját világát: várja még néhány eddig rejtve maradt meglepetés. Bujkál még valami a föld alatt, ami felébredt, és pusztítani akar. Az emberiség képtelen megállítani. Talán Kong is képtelen volna. És Godzilla is. De ha ők ketten összefognának, akkor esetleg megmenekülhetnének ők is és mi is…

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[www.streamingstar.hu] Godzilla x Kong: Az új birodalom (2024) - Kritika

Nehéz megfogalmazni hosszabb terjedelmű véleményt/kritikát egy olyan filmről, ami pepitában csak arról szól, hogy óriási szörnyek pofozzák bucira egymást. Ennek ellenére megpróbálkozok a feladattal, már csak azért is, mert a MonsterVerse korábbi filmjeiről is sikerült összehoznom egy összefoglaló írást.
Az elején annyiban visszakanyarodnék a fentebb említett cikkhez, hogy a Warner és a Legendary stúdió közös univerzuma 2014-es indulásával még teljesen más irányból közelítette meg a kaiju műfajt, mint a legutóbbi 3 epizód. Gareth Edwards Godzillája és a 2017-ben azt követő Kong: Koponya sziget még megpróbálkoztak azzal, hogy viszonylag komolyan vehető módon prezentálják a hatalmas Titánok összecsapását, majd ez a megközelítés a folytatásokból aprólékosan kiveszett.

[www.delmagyar.hu] Egy család tragédiája

Megrázó élmény megismerkedni a Von Erich család 1980-as, illetve ’90-es évekbeli történetével. Annak idején az a szóbeszéd járta, hogy átok ül a családon. Látva a róluk szóló Vaskarom című filmet, sajnos nehéz megcáfolni ezt a szóbeszédet.

Tovább...

[filmtett.ro] Gute Reise! - Kék Pelikan (kritika)

2024 egyik legvárósabb magyar filmje a kultikus Moszkva tér világába repít vissza, amikor a kalandvágyó, de csóró fiatalok – hasonlóan kalandvágyó és csóró fiatalok jóvoltából – kedvezményes árú, hamisított vonatjegyekkel ruccanhattak ki a foszladozó Vasfüggönyön áttündöklő Nyugatra. Csáki László első nagyjátékfilmjét személyes élmények inspirálták: a 2000-es évek elején maga is ilyen simlis vonatjegyekkel kalandozta be Európát.

További írások...

Szavazz: A KT első közkérdése volt: Az Alient nem számítva, melyik Sigourney Weaver legjobb filmje?

További szavazások...

Random idézet

Először az eszeddel kell küzdened, és csak azután a szíveddel.

További idézetek...

Random érdekesség

Ez Stanley Kubrick utolsó filmje, a rendező nem sokkal a bemutatója előtt halt meg.

További érdekességek...

A nap toplistája