Legfrissebb kommentek

Mehetett volna a párbajra autóval és akkor nem lett volna olyan fájó a párizsi rendőrség teljes hiánya a város elbontása során...
Amúgy akció sci-fi műfajban teljesen korrekt

2024-03-28 16:54:42 [Box-Office] bambula #456

19.(14.)(-56%)Lefkovicsék gyászolnak - 1.188 néző/össz. : 24.902 néző
21.(premier) Bonnard - Egy festő szerelme - 1.023 néző
47.Blokád - 24 néző/össz. : 63.795 néző

(Forrás :Filmforgalmazók Egyesülete)

Az előző rész jobban tetszett.
Itt a végén a nagy bunyónál, már alig tudtam kivenni, hogy ki kivel verekszik.
Ha a következő etapból (már, ha lesz kövi, bár a Warner nem feltétlenül következetes úgyhogy tutira lesz) kihagyják Rebecca Hallt és a kicsi lányt (ami sajnos a mostani rész miatt gondolom már esélytelen) akkor még boldogabb leszek.
És az sem lenne baj, ha Paper Boi hanyagolná az okoskodó és mindig parázó afro-amerikai szerepeket.
Kíváncsi leszek, hogy ki lesz majd a következő áldozat Skarsgard és Stevens után. (már, ha esetleg nem több filmre szerződtek Stevens-szel)

Ez a film számomra tipikus példája annak, hogy jobb a saját szemünkkel meggyőződni a minőségről, mert attól, hogy mások rossznak vagy egyszernézősnek ítélnek egy filmet, neked még válhat nagy kedvenceddé.

Nagyjából az jött velem szembe, mikor először hallottam a filmről, hogy a feléig jó, de utána lejtmenet, és átvált az egész valami denevéres marhaságba. Hát, én nem így tapasztaltam, nem így értékeltem a látottakat. A Jeepers Creepersben Victor Salva egy emlékezetes horrorikont alkotott meg, aki méltán jelenik meg a horrorfilmes all-star képeken.

Nekem az első pillanattól az utolsóig képes volt fenntartani az érdeklődésemet, jól adagolták a feszültséget. Azt nem tudom cáfolni, hogy valóban van a sztoriban egy törés, és talán jobb lett volna, ha a denevérszárnyakat és a szörny fején lévő karmos csápokat nem erőltetik; elég ijesztő volt a Creeper anélkül is. Ugyanakkor nekem így is tetszett, el tudtam fogadni ezt a megoldást. És hát akkor beszéljünk arról, hogy több olyan hátborzongató és izgalmas jelenetet sikerült beletenni a filmbe, melynek láttán az egyszer horrorrajongó elégedetten elmosolyodik. Kedvencem ahogy a testvérpár beszélget a kocsiban, miközben látszik, hogy az őket kísérő rendőrautó tetején ott áll a szörny. De említhetném azt is, ahogy a rozoga furgon utasa becsomagolt holttestnek látszó tárgyat dob az út melletti elhagyott kápolna szellőzőcsövébe. Vagy a madárijesztős jelenet, ami olyan jól sikerült, hogy megismételték a folytatásban is. Számomra nem kicsit volt rendben a film, és hogy véleményemmel nem vagyok egyedül, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy ha nem is azonnal, ha a 3. és 4. nyögvenyelősen is, de kijött három folytatás. A minőséget persze ne firtassuk! :)

2024-03-28 13:13:35 Wilkolak (2018) / Werewolf fempolip (4) #1

Nos, szerintem valahogy így kell egy igazi horrordrámának súlyt adni és nem csak hisztériát körülötte, hogy mi az alapja. Nem is látnám, hogy olyan sokan ismernék, hát kicsit népszerűsítem. Kemény alaphangulat, drámai jelenetek, szerethető valós karakterek és csodálatosan vitték át a vászonra. Eléggé megedzettem magam, de így egyben, felvezetve pár dolognál azért felszisszentem, drukkoltam. Azért nem minden alkalommal fordul velem elő ilyesmi. Sőt legtöbbször, legtöbb filmben a negatív karaktereknek kezdek szurkolni, mert annyira idegesítő pár “áldozat”.

További kommentek...

A nap filmje

Godzilla x Kong: The New Empire (2024)

Godzilla x Kong: The New Empire (2024)
Godzilla x Kong: Az új birodalom
(Adam Wingard)
amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi, thriller

A mindent eldöntő, minden eddiginél nagyobb háború nem ért véget azzal, hogy Kong és Godzilla szembetalálkozott és összemérte erejét. Ugyanis az ember most már kénytelen belenyugodni, hogy nem ő a legerősebb a földön. És nem ismeri igazán a saját világát: várja még néhány rejtve maradt meglepetés. Bujkál valami a föld alatt, ami felébredt, és pusztítani akar. Amit az emberiség képtelen megállítani. Talán Kong és Godzilla is képtelenek. De ha ők ketten összefognak, akkor megmenekülhetnénk... mi is…

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[filmtett.ro] Bhutánban mindenki boldog? - A boldogság ügynöke (kritika)

Zurbó Dorottya és rendezőtársa, Arun Bhattarai filmje a Sundance-en kezdte meg pályafutását, és az ötévente sorra kerülő boldogságfelmérést tematizálja. Amber, egy kérdezőbiztos útján keresztül ismerkedhetünk meg boldog – és egy idő után úgy tűnik, hogy inkább kifejezetten boldogtalan, ám méltóságteljes – bhutáni emberekkel.

[www.streamingstar.hu] Godzilla x Kong: Az új birodalom (2024) - Kritika

Nehéz megfogalmazni hosszabb terjedelmű véleményt/kritikát egy olyan filmről, ami pepitában csak arról szól, hogy óriási szörnyek pofozzák bucira egymást. Ennek ellenére megpróbálkozok a feladattal, már csak azért is, mert a MonsterVerse korábbi filmjeiről is sikerült összehoznom egy összefoglaló írást.
Az elején annyiban visszakanyarodnék a fentebb említett cikkhez, hogy a Warner és a Legendary stúdió közös univerzuma 2014-es indulásával még teljesen más irányból közelítette meg a kaiju műfajt, mint a legutóbbi 3 epizód. Gareth Edwards Godzillája és a 2017-ben azt követő Kong: Koponya sziget még megpróbálkoztak azzal, hogy viszonylag komolyan vehető módon prezentálják a hatalmas Titánok összecsapását, majd ez a megközelítés a folytatásokból aprólékosan kiveszett.

[www.delmagyar.hu] Egy család tragédiája

Megrázó élmény megismerkedni a Von Erich család 1980-as, illetve ’90-es évekbeli történetével. Annak idején az a szóbeszéd járta, hogy átok ül a családon. Látva a róluk szóló Vaskarom című filmet, sajnos nehéz megcáfolni ezt a szóbeszédet.

További írások...

Szavazz: A KT első közkérdése volt: Az Alient nem számítva, melyik Sigourney Weaver legjobb filmje?

További szavazások...

Random idézet

További idézetek...

Random érdekesség

Robin Cook írásából forgatták.

További érdekességek...

A nap toplistája