Legfrissebb kommentek

2024-03-29 04:58:57 The Killer (2023) / A gyilkos Boxer (4) #21

Remek film volt, és egyben hiánypótló alkotás.
Megmutatta, hogy milyen a világ egy másik, egy kevesek által, kevéssé ismert nézőpontból.
Kidolgozottság terén és filozófiai síkon is abszolút megállja a helyét. A hiátust bennem csak a történet kellően alapos megágyazása. pontosabban, ennek elspórolása keltette.

Annak ellenére, hogy történetről itt sem beszélhetünk, mivel nincs, szerintem ez jobb lett, mint az előző rész. 3D-ben néztem, és annál a jelenetnél, amikor összeérnek a piramisok csúcsai, megszűnik a gravitáció, és elkezdenek a levegőben pörögni, forogni, egymással összeütközni, konkrétan szédülni kezdtem, és még a gyomrom is felkavarodott kicsit. Még soha semmilyen film nem váltott ki ilyen hatást belőlem, ezért felfelé kerekítek, és megkapja a 3-ast. :D

2024-03-28 19:08:25 Poor Things (2023) / Szegény párák arylacee (1) #27

Ezzel teljesen egyetértek.
Vizuális művész lévén nekem nagyon bejött a látvány világa, az csillagos 5ös.

A történet pedig jól szemlélteti a korszakunkat.

Adott egy békés, védő, szerető közeg amiben teremtve lettünk.
Ezután felnövünk és azt mondjuk,hogy megyünk a saját fejünk után, mert a másik út az vonzóbb.
Aztán szembesülünk a világ gonoszságával, lessokkol, és rájövünk,hogy mennyire ráb*sztunk és illúzió az egész boldogságunk.
De ezután még mindig azt gondoljuk,hogy akkor ebben valahogy kell létezni. Itt fiúk karrier és bmw, lányok onlyfans meg kis jógázás.
Eztán meg a hazatérés.
De a film itt valahogy mégis megkavarja, megjelenik a múlt, az előző férj. Szembesülünk a múlttal, nem tudjuk letagadni. Ez is rendben van.
Leszámolunk vele. Azután valahogy tényleg nem világos a vége, és nem tud választ adni. Az a válasza,hogy your body your choice, minden házasság rossz, minden férfi csak egy gonosz nő lekezelő szolgatartó nemtommi, vagy pedig valami elképesztő nagy balf*sz, maradj szingli inkább, ezért mondtam,h feminista szutyok. Az a válasza,hogy jó az onlyfans, jó a bmw. Nincs válasz. Maradj a nihilben. Nincs válasz mert nincs válasza. Nem tud válaszolni. Ezért hiányzik a tanulság is, mert nincs benne. Ezért poor things.

előzmény: Szabó Dániel (#26)

Ilyen lehet az, amikor egy nyolcéves kisgyerek (vagy egy géppuskaszájú rapper: RZA!) álmodik éjszaka egy akciódúsat. Nagyon hitvány, nagyon látszik, hogy egy baromság, de viszonylag szórakoztató, szóval a hibái ellenére és Russell Crowe miatt még el-el lehet nézegetni. Mondjuk a másodikat már nem merem megnézni.

Mehetett volna a párbajra autóval és akkor nem lett volna olyan fájó a párizsi rendőrség teljes hiánya a város elbontása során...
Amúgy akció sci-fi műfajban teljesen korrekt

További kommentek...

A nap filmje

Macskafogó (1986)

4,5 ★★★★☆ Macskafogó (1986)

(Ternovszky Béla)
kanadai-magyar-nyugat-német animáció, kalandfilm, vígjáték

Az egerek sorsa megpecsételődött. Az X bolygón a vérszomjas macskák semmibe veszik a jogot, és az egértársadalom felszámolására törekednek. De megcsillan egy reménysugár, az egerek főtudósa feltalálja a megoldást. A titkos szolgálat azonnal aktiválja legjobb ügynökét, Grabovszkyt, hogy még időben célba jusson a tervrajz.

Korábbi napok filmjei...

Bemutatók

További bemutatók...

Legfrissebb írások

[filmtett.ro] Bhutánban mindenki boldog? - A boldogság ügynöke (kritika)

Zurbó Dorottya és rendezőtársa, Arun Bhattarai filmje a Sundance-en kezdte meg pályafutását, és az ötévente sorra kerülő boldogságfelmérést tematizálja. Amber, egy kérdezőbiztos útján keresztül ismerkedhetünk meg boldog – és egy idő után úgy tűnik, hogy inkább kifejezetten boldogtalan, ám méltóságteljes – bhutáni emberekkel.

[www.streamingstar.hu] Godzilla x Kong: Az új birodalom (2024) - Kritika

Nehéz megfogalmazni hosszabb terjedelmű véleményt/kritikát egy olyan filmről, ami pepitában csak arról szól, hogy óriási szörnyek pofozzák bucira egymást. Ennek ellenére megpróbálkozok a feladattal, már csak azért is, mert a MonsterVerse korábbi filmjeiről is sikerült összehoznom egy összefoglaló írást.
Az elején annyiban visszakanyarodnék a fentebb említett cikkhez, hogy a Warner és a Legendary stúdió közös univerzuma 2014-es indulásával még teljesen más irányból közelítette meg a kaiju műfajt, mint a legutóbbi 3 epizód. Gareth Edwards Godzillája és a 2017-ben azt követő Kong: Koponya sziget még megpróbálkoztak azzal, hogy viszonylag komolyan vehető módon prezentálják a hatalmas Titánok összecsapását, majd ez a megközelítés a folytatásokból aprólékosan kiveszett.

[www.delmagyar.hu] Egy család tragédiája

Megrázó élmény megismerkedni a Von Erich család 1980-as, illetve ’90-es évekbeli történetével. Annak idején az a szóbeszéd járta, hogy átok ül a családon. Látva a róluk szóló Vaskarom című filmet, sajnos nehéz megcáfolni ezt a szóbeszédet.

További írások...

Szavazz: 2026-ban új kategóriát vezetnek be az Oscar-gálán, Best Casting (legjobb szereposztás) néven. Mit szólsz hozzá?

További szavazások...

Random idézet

Deke DaSilva: Miért ölte meg a nőt?
Wulfgar: Kedvem volt.
Deke DaSilva: Engem, miért nem öl meg?
Wulfgar: Eljön majd az ideje.

További idézetek...

Random érdekesség

A 70 millio USD koltsegvetesu film a ketszereset hozta bevetelben vilagszerte.

PG

További érdekességek...

A nap toplistája

Top 2018 (frissül) (BalaKovesi)

További toplisták...