Vapiti 2022 👁

(vissza a topikok listájához)

2023-02-25 18:14:29 lizardking #69

Én a tavalyi év (és az utóbbi idők) egyik legjobb filmjének tartom a Minden mindenhol mindenkort, úgyhogy nagyon örülök a győzelmének - egy Mavericken vagy Avatar 2-n kiborultam volna, számomra totál középszer mind a kettő. Michelle Yeoh is jó volt, de szerintem erőteljesebbet játszott a lányát alakító színésznő - őt jelölték is Oscarra. Mindkettejüknél jobb volt azonban Jessie Buckley, aki a tavalyi év másik legjobb filmjében, az Őkben ment hatalmasat, rendesen meglepődtem, és üdvözöltem, hogy bekerült a 10 Vapiti jelölt közé. Ralph Fiennes is teljesen rendben volt, de én már a Vapiti jelölésén is elámultam, a győzelmén meg főleg. Mindegy, soha rosszabbat, szerintem változatos és igényes tizes listákat hoztunk össze (néhány kakukktojással), én elegédett vagyok :)

2023-02-25 13:59:58 Danesz99 #68

Gratulálok a győzteseknek, (nagyon) nem őket vártam befutónak, de abszolút elfogadom!!

Nekem a szavazataim így alakultak:
Triangle of Sadness
Norma Jeane (sokat vacilláltam közte és Pearl között, de aztán az ő alakítását egy paraszthajszállal többnek éreztem. Egyébként botrány, hogy Mia Goth alakítását még egy nyavalyás golden globera sem jelölték. Amit ez a lány ebben a filmben művel, azt már azt hiszem tanítani sem lehet.)
Nick Cage (itt meg közte és Larry között őrlődtem, de végül úgy döntöttem hogy Benettet megajándékozom egy zseniális szavazattal, Nicolas Cage meg, na szóval, öröm volt őt látni, így látni, feltámadni.

2023-02-24 23:02:17 Mikkey #67

Nemzetközi trendek beszivárogtak xD

2023-02-24 22:43:43 Ágó #66

Mondjuk simán nyerhetett volna a Top Gun is. Alig kevesebb zseniális szavazat és jobb átlag. De most a formabontóbb filmre ment a népek voksa.

előzmény: Xuja (#64)

2023-02-24 21:18:52 ryood #65

Ez valami vicc.

2023-02-24 21:05:31 Xuja #64

Na igen, én a szavazatszám + átlag kombót szoktam nézni, de tény, hogy logikusabb, amit te írsz, hiszen az ötösök fogják jelölni, és egy nem túl magas átlagú, de megosztóbb filmnek (ami sok ötös, de sok hármas, kettes is) nagyobb esélye van, mint egy 4.0 körüli átlagúnak szinte csak négyessel.

előzmény: Ágó (#63)

2023-02-24 20:53:51 Ágó #63

Megint az a film nyert, aminek a legtöbb zseniális szavazata van a KT-n. Ilyen értelemben nincs meglepetés.

2023-02-24 20:42:02 supernadal #62

Csalódás, ennél azért magasabban kéne lennie a mércének.

2023-02-24 20:31:26 Raul #61

Az első Vapiti győztes, amit nem bírtam végignézni :)

2023-02-24 20:20:06 Xuja #60

Fiennes sikerét abszolút nem vártam, de örülök neki, megérdemelte. A másik két eredmény meg.. de maradjunk annyiban hogy lehetett volna rosszabb is :D

2023-02-24 20:15:30 ChrisAdam #59

Michelle Yeoh // Everything Everywhere All At Once

Férfi Ezüst
Ralph Fiennes // The Menu

2023-02-24 19:54:11 ChrisAdam #58

Hamarosan indul egy élő közvetítés a KT Facebook oldalán az eredményhirdetéssel!

2023-02-24 17:31:30 Amokh #57

Úgy tűnik nekem is sikerül majd csatlakozni

2023-02-24 16:34:27 ChrisAdam #56

A szomorúság háromszöge // Michelle Yeoh // Eden Dambrine

Ugyanakkor fontos megjegyeznem, soha nem voltam még ennyire tanácstalan. Egyik jelöltet sem éreztem olyan magasan kiemelkedőnek... na de az esti találkozón kibeszélünk mindent, gyertek!

2023-02-24 11:42:59 Mikkey #55

A világ legrosszabb embere

Renate Reinsve - A világ legrosszabb embere

2023-02-24 11:24:48 Xuja #54

Arany
Heojil kyolshim (A titokzatos nő)

Női ezüst
Renate Reinsve (A világ legrosszabb embere)

Férfi ezüst
Eddie Redmayne (A másik nővér)

2023-02-24 11:14:30 Ágó #53

Ma este Szilvakék Paradicsom! Találkozó és Vapiti díjátadó! Gyertek, gyertek! :)

2023-02-23 20:48:37 oscarmániás #52

A titokzatos nő meg A vörös rakéta (:))

2023-02-23 12:04:09 Ágó #51

Az utolsó órákhoz érkeztünk! Szavazásra fel! Aztán gyertek a díjátadóra! :)

2023-02-21 10:37:15 ChrisAdam #50

Nekem van még pár tartozásom, amit a következő napokban igyekszem leróni, de az eseményen biztosan ott leszek!

2023-02-21 10:22:10 kaamir #49

Nem az én évem ez Vapiti szempontjából, a filmeknél egyetlen jelöltem se jutott be a döntőbe (Nyugaton a helyzet változatlan, Az Északi, A látogatás).

Így jobb híján ez lett, de a filmeknél egyikre sem tudok igazán jó szívvel szavazni:

Eden Dambrine - Közel

2023-02-21 10:08:30 lizardking #48

Arany
Minden mindenhol mindenkor (Everything Everywhere All at Once)

2023-02-18 12:37:53 hferi #47

A titokzatos nő

Renate Reinsve - A világ legrosszabb embere

Eden Dambrine - Közel

2023-02-12 06:49:55 BonnyJohnny #45

Na... én biztos, hogy nem leszek ott. :/

előzmény: cucu (#43)

2023-02-12 00:47:06 Ugor #44

Ott a helyünk!

2023-02-11 22:01:52 cucu #43

Megírom ide is: Vapiti-buli február 24-én péntek este 6-tól a Szilvakék Paradicsomban (Budapest, 13. kerület Pannónia utca 5). Eredményhirdetés este 8 körül.

Ki jön? :-)

(Minden mindenhol mindenkor)

Eden Dambrine
(Közel)

2023-01-23 07:20:50 ryood #40

Én szorgosan jártam moziba tavaly, főleg ősszel láttam sok filmet, és számomra az utóbbi évek egyik legerősebbje lett a 2022-es esztendő. A világ legrosszabb embere, Menekülés, Memoria, Vortex, A szomorúság háromszöge, Esemény, Szent pók, Közel, Fiú a mennyből, Larry, A titokzatos nő... Nem akármilyen sorozat ez.. Persze ezek közt több olyan film is van, amit itt alig láttak páran...

2023-01-22 23:49:37 Xuja #39

Persze, a Menü sem a legacélosabb jelölt, de azért (jelenleg) mégis jóval több szavazata van, és az átlagukban hiába nincs (jelentős) különbség, nincsenek kétségeim, hogy a "meselófaszt" a tékások pár hónap múlva 2-3 tizeddel gyengébbre fogják pofozni.

Sajnos azt nem tudom megítélni, hogy mennyire volt erős az év, mert szégyentelenül kevés filmet láttam, és így nem is jelöltem semmit. Talán az is lehet az egyik "probléma", hogy viszont sokan meg jelölték ezeket a filmeket, úgy is hogy alig láttak valamit a kínálatból (tudom, hogy súlyozott a szavazás, de sok kicsi sokra mehet).

2023-01-22 23:25:52 ChrisAdam #38

Szerintem különösen gyenge év volt a tavalyi, egészen péntekig nem is tudtam igazán, mit jelölhetnék (akkor láttam a Triangle of Sadnesst). Szóval nem érdemes köszörülni a nyelvet az Avataron, egyrészt szerintem sokkal jobban megérdemli a helyét, mint az irgalmatlanul nagy blöff és üres, lelketlen Menü (aminek szintén alacsony átlaga van egyébként), másrészt pedig még mindig elfelejtik itt sokan, hogy a Vapiti nem szakmai díj, hanem közönségdíj, ergó az fog előnyben részesülni, ami a legnézettebbek között a legjobb. Az Avatar, bármennyire is fájdalmas itt bárkinek ez a tény, átlagban jó film a legnépszerűbbek között, borítékolható volt a 10-es listán való jelenléte. Ha erős év lett volna (mint amilyennek ígérkezik a 2023, remélem!), akkor tényleg nem lehet majd 3,6-os, 3,7-es átlaggal itt szerepelni.

Sosem voltam még ennyire meglőve egyébként a jelöltjeim kapcsán, bár tény, hogy pár film még hátravan (pl. Larry, amit látlatlanban is sajnálok, hogy nem került be, az elmúlt években, ha jól emlékszem, mindig volt egy-egy magyar jelölt), a többi meg mind-mind szubjektív megítélés, pl. az is, hogy a Dűne lelketlen blockbuster, mert szerintem nagyon nem az (a tavalyi jelöltem is volt).

2023-01-22 21:31:06 Raul #37

Igen, eddig ha jól emlékszem, nem lehetett 3,7-es átlag alatt a top 10-be bekerülni. Gondolom az időben viszonylag közeli bemutató az oka.

2023-01-22 20:17:53 ryood #36

Ez elég egyszerű így:

Női ezüst:
Renate Reinsve (A világ legrosszabb embere)

Ffi ezüst:
Vilmányi Benett (Larry)

2023-01-22 20:13:01 Locke(d) #35

Szerencsés helyzet: mindhárom kategóriában jelölhetem a kedvenceim Vapitire! :)

Film: Everything, Everywhere, All at Once
Színész: Ralph Fiennes (The Menu)
Színésznő: Mia Goth (Pearl)

2023-01-22 20:11:38 Xuja #34

Milyen mélysége volt? Akkora tucatfantasy, mint a ház (nyilván a könyv sokkal több, de amilyen mélysége annak lehet, abból semmit sem sikerült átvinni).

Nem is annyira ízlésről akartam most vitázni, hanem csak tényszerűen mondom, hogy a szavazatszám és átlag kombó alapján az Avatar 2 az utóbbi nemtom hány év leggyengébb Vapiti jelöltje lehet.

előzmény: supernadal (#32)

2023-01-22 19:52:54 BonnyJohnny #33

Szerintem a Batman jó helyen van a jelöltek között. :)
A Top Gun Maverick... hát, érdekes... de megjegyzem, hogy a Kritikus Tömegen az átlaga magasabb, mint a The Batmannek, vagy a Dűnének... szóval, innen nézve nem is annyira meglepő. :D
Az Avatar engem is meglep. :|

előzmény: supernadal (#32)

2023-01-22 19:24:22 supernadal #32

Hát, izé, a Batman és a Top Gun is erősen véleményes, hogy mit is keres itt.
Jó volna már ezekből a nagy filmstúdiók által sablonformában legyártott filmekből kinőni végre itt Magyarországon is.
Azért a Dűne című filmnek volt mélysége is, meg mégiscsak Denis Villeneuve film.

2023-01-22 19:09:51 Xuja #31

Az Avatar azért meglep, hogy bekerült. Igaz, hogy a tavalyi mezőnyben is volt egy monumentális, de baromi lélektelen és üres blockbuster (Dűne), de annak azért nem 3.6-os az átlaga..

2023-01-22 15:03:36 supernadal #30

Na, akkor hajrá Szomorúság háromszöge, Közel és A világ legrosszabb embere.

2023-01-22 14:20:14 ifj. Ó. Posszum #29

Na ilyen még nem volt, egy film és egy férfi jelölésem se jött be. Viszont a nők közül mind a három :D

Penélope Cruz - Út a díjesőig (Competencia oficial)
végül megváltoztattam erre: Tang Wei - A titokzatos nő (Heojil kyolshim)

Mia Goth vagy Jessie Buckley? Kő papír olló, bárcsak lehetne két első helyezett. Ha valamelyik nyer, én már elégedett vagyok.

2023-01-22 13:53:16 cucu #28

És a várva várt pillanat: megérkeztek a jelöltek!

Szigorúan ABC-sorrendben:

Simon Rex - Red Rocket
Woody Harrelson - Triangle of Sadness

---
Statisztikák:
225 ember jelölt az Aranyra (109 filmet), 164 a Férfi Ezüstre (124 színészt), 159 a Női Ezüstre (98 színésznőt).

Kb ugyanannyian szavaztak, mint tavaly. Ami jelentős különbség, hogy jóval változatosabban: +11 film, +30 férfi, +15 női színész. Vagy jobb volt idén a felhozatal, vagy kevésbé egyértelmű, vagy mindkettő.

2023-01-22 13:26:43 Kalti #27

Minden mindenhol mindenkor

The Batman

Női ezüst

Michelle Yeoh (Minden mindenhol mindenkor)

Renate Reinsve (A világ legrosszabba embere)

Penélope Cruz (Út a díjesőig)

Férfi ezüst

Antonio Banderas (Út a díjesőig)

Oscar Martínez (Út a díjesőig)

Eden Dambrine (Közel)

2023-01-22 13:23:32 shrek #26

Competencia oficial

Női ezüst
Penélope Cruz (Competencia oficial)

Férfi ezüst
Bradley Cooper (Nightmare Alley)
Austin Butler (Elvis)

2023-01-22 13:07:23 mimóza #25

Addig is, amíg a 2. fordulóba jutott jelöltek közzétételére várakozunk, jó a jelöléseiteket olvasgatni! :)
A magam kis listája így fest...

Los renglones torcidos de Dios / Isten útjai kifürkészhetetlenek
Vanskabte Land / Isten földje

Anamaria Vartolomei [L'événement / Esemény]
Bárbara Lennie [Los renglones torcios de Dios / Isten útjai kifürkészhetetlenek]
Jessica Chastain [The Good Nurse / A másik nővér]

EO
Nine Days

Margaret Qualley - Maid
Zazie Beetz - Nine Days
Szamár - EO (csakazért is:)

Luis Zahera - As Bestas
Denis Ménochet - As Bestas
Eddie Redmayne - The Good Nurse

2023-01-21 16:05:08 supernadal #23

Én is leadom a jelölésem, bár sajna relatíve kevés filmet láttam a tavalyi felhozatalból. A listámon szerepelt volna még a Banshees of Inisherin, A Quiet Girl is, de ezek 2023-as bemutatók és az Aftersun is, de arról még semmi hír.

EO
A szomorúság háromszöge (Triangle of Sadness)
Fűző (Corsage)

Női ezüst
Vicky Krieps - Fűző (Corsage)
Tang Wei - A titokzatos nő (Heojil kyolshim)
Penelope Cruz - Párhuzamos anyák (Madres paralelas)

Zlatko Buric - A szomorúság háromszöge
Eden Dambrine - Közel (Close)
Felix Kammerer - Nyugaton a helyzet változatlan (Im Westen nichts Neues)

2023-01-21 15:54:06 macready #22

Mark Rylance [The Outfit]
Park Hae-il [Heojil kyolshim / A titokzatos nő]

2023-01-21 12:23:58 Joeker81 #21

Arany
A titokzatos nő (Heojil kyolshim)
Közel (Close)
Út a díjesőig (Competencia oficial)

Női ezüst
Tang Wei - A titokzatos nő (Heojil kyolshim)
Penélope Cruz - Út a díjesőig (Competencia oficial)
Renate Reinsve - A világ legrosszabb embere (Verdens verste menneske)

Férfi ezüst
Park Hae-il - A titokzatos nő (Heojil kyolshim)
Austin Butler - Elvis
Felix Kammerer - Nyugaton a helyzet változatlan (Im Westen nichts Neues)

Megteszem én is a tétjeimet, azt hiszem ebben a hátralévő pár órában már nem változnak a jelöltjeim. Idén is lehetőségem volt viszonylag nagy merítésből válogatnom (123 film, jó pár kimaradt a lehetséges jelölés-esélyesek közül még így is), de azt kell mondjam, hogy sajnos a fogás kissé elmaradt a várttól, mert kevés jó film született a tavalyi évben is, csakúgy mint az elmúlt pár évben. Bízom benne, hogy az idei évtől ez a tendencia változni fog jó irányba, vannak ráutaló jelek, szépen lassan mintha kezdenének visszakúszni a szerzői filmek a köztudatba, de még mindig sok az olyan cím ami mögött egy sorszám van, franchise-t bővít vagy remake jelzőt kap, ami nem feltétlen jár együtt kéz a kézben a minőséggel. Egyetértek lizardkinggel abban, hogy az idei Vapiti kapcsán a női mezőny volt az erősebb, megnehezítve a jelölt-választást, míg a férfiaknál kiegyensúlyozottabbak voltak az alakítások, azonban többségében messze nem kiemelkedőek, így az a pár jó alakítás könnyebbé tette a jelölt-választást. A női és férfi szekcióban én is csaltam, szándékosan legalább a harmadik helyre egy-egy kevésbé fókuszban lévő jelöltet választottam az érdekesség kedvéért: a nőknél idén Renate Reinsve norvég színésznő lett a befutó, aki A világ legrosszabb embere c. filmben nyújtott alakításával több jelölést és díjat is elnyert (2021 Cannes: Legjobb női alakítás díja), míg a férfiaknál Felix Kammerer osztrák színész a Nyugaton a helyzet változatlan újrázásban nyújtott kiemelkedő alakítást. Felix teljesen newcomer, még nem halmozták el szerepekkel és díjakkal, de mindenesetre szívesen látnám majd más szerepekben is az újoncot. Sajnálatomra magyar jelölést idén nem tudtam hozni, egyszerűen már az európai mezőnyben jobb filmek és alakítások voltak idén, amelyek beelőzik azt pár magyar jót, ami közül érdemes választani. Szóval összegezve az évet nálam Európa megérkezett, a Kelet tarolt, Hollywood pedig elbukott.

2023-01-21 10:51:56 lizardking #20

Ők (Men)
Minden, mindenhol, mindenkor (Everything Everywhere All at Once)
Az északi (The Northman)

Jessie Buckley - Ők (Men)
Suzanna Son - Vörös rakéta (Red Rocket)
Ana de Armas - Blonde (Szöszi)

Mark Rylance - Bones and All
Eden Dambrine - Közel (Close)
Paul Dano - Batman (The Batman)

Filmeknél talán csaltam egy kicsit, mert miután tegnap újranéztem a Minden, mindenhol, mindenkort, úgy gondoltam, hogy ő a tökéletes első jelölt, de szerintem kapni is fog elegendő szavazatot, ellenben az Őkkel, amit szintén a tavalyi év kiemelkedő alkotásának tartok, így kampányolok neki, hátha többen megnézik. Még akkor is, ha pontosan tudom, hogy rétegfilm még a rétegműfajon belül is.

Tavaly meglepően sok kiváló női alakítással találkoztam, eddig nem ez volt a jellemző. Ugyanakkor a három jelöltem annyira kiemelkedett még abból a sok remek alakításból is, hogy nem nagyon volt kérdés, hogy kik lesznek a befutók, max a sorrenden agyaltam kicsit.

Nem úgy a férfiaknál, ahol úgy kellett levadásznom a három jelöltet. Még pont időben jött a Close, hogy legalább két betonbiztos jelölés legyen, Paul Dano játéka pedig emlékeim szerint azon kevés dolog közé tartozott a Batman kapcsán, amit kiválónak találtam. Meg kell itt is említenem azonban Michael Stuhlbargot, aki a Bones and Allban, a 4-5 perces szerepével megfagyasztotta a véremet, mondjuk meg is volt a fizimiskája hozzá. Mégsem akartam ilyen kevés játékidővel jelölni, bár lehet, hogy kellett volna, még most sem vagyok biztos benne... De mindenképpen említést érdemel.

Kíváncsian várom a tíz-tíz-tíz bejutót, nézzetek meg még gyorsan pár filmet éjfélig, szavazzatok minél többen, jó móka :)

2023-01-21 09:23:14 Raul #19

Én is megraktam tétjeimet, januárra találtam is három olyan filmet, amit jó szívvel tudok jelölni.

Doraibu mai kâ / Vezess helyettem

Michelle Yeoh [Everything Everywhere All at Once / Minden mindenhol mindenkor]

Simon Rex [Red Rocket / Vörös rakéta]
Eddie Redmayne [The Good Nurse / A másik nővér]
Tom Hanks [Elvis]

További részletek a toplistámban: Vapiti 2022 (folyamatosan frissülő, min. 7/10-es filmek) + Ezüst jelöltek

2023-01-20 08:05:44 oscarmániás #18

Nos, nekem tetszett a Nope megoldása; míg az elején kibontakozó, felszínes négeres túljátszást nem csíptem , de aztán Steven 'Glenn Rhee' Yeun felbukkanása mentette a dolgot.
A Maverick vadászgépeiben veszettül szédültem, csúcs egy élmény volt.
A luxusjachton elszabaduló rókafalka pavlovi reflexet indított be nálam, e savanykás keserű íz egészen a film végéig kitartott. És mennyire vicces tudott lenni a film második harmada? Nagyon!

Nem ezekre szavaztam, de nyerhetnek nyugodtan. :)

2023-01-19 19:23:06 marcilu #17

Egy ajánlással jövök, az egyetlen olyan jelöltemmel, ami (aki) kevesebb eséllyel indul, de fontosnak érzem, hogy továbbjusson. Jordán Tamás Az unokában felejthetetlen alakítást hozott a nagyjelenetében, nagyon szeretném, ha legalább a második fordulóba bejutna, arról álmodni sem merek, hogy meg is nyerje...

2023-01-16 00:00:16 Brumi #16

Austin Butler [Elvis]
Park Hae-il [Heojil kyolshim / A titokzatos nő]
Tom Cruise [Top Gun: Maverick]

2023-01-15 12:25:06 ryood #15

Örülnék, ha valami csoda folytán bekerülne az ezüst jelöltek közé Vilmányi Benett. Persze nincs nagyon rá esély, pedig nagyon megérdemelné a Larry miatt...

2023-01-15 11:28:10 mimóza #14

Van az úgy, hogy az ember plafonig ugrál örömében. Na, most nálam ez történt. Köszönöm!
És, hogy 123-at láttál a jelölhető filmek közül, s a Közel mégis bekerült a Top 3-ba, azért az mond (sőt, kiált!) Valamit.

előzmény: Joeker81 (#13)

2023-01-15 11:19:07 Joeker81 #13

Köszi mimóza, hogy felhívtad rá a figyelmem, ki is pipáltam a megnézendők listájáról, nálam szintén bekerült a Vapiti jelöltek közé, mert kétségtelenül nekem is az idei év egyik legjobb filmje a Közel a látottak közül.

előzmény: mimóza (#10)

2023-01-15 10:54:42 mimóza #12

E topik első hozzászólásában találsz információkat: 2022-12-30 23:19:16 cucu
Teljes leírást az oldal főmenüjében a "filmek"-re kattintva a Vapiti-díj menüpontban.
Szavazni a főoldal felső, rögzített bejegyzésében az "Arany Vapiti", "Női" és"Férfi" Ezüst Vapiti" kifejezésekre kattintva tudsz január 21-éig. Utána a második szakaszban már a következő fordulóba bekerült 10 film, illetve 10-10 női/férfi szereplő közül szavazhat mindenki egyre. Eredményhirdetés a tavaszi KT talin.
Csak azokra a filmekre tudsz szavazni, amelyeket leosztályoztál itt, a KT-n.
Jó filmezést és szavazást!

előzmény: supernadal (#11)

2023-01-14 22:40:45 supernadal #11

Meddig lehet erre szavazni és mik a versenyben lévő filmek?

2023-01-14 08:02:50 mimóza #10

Minél több filmet nézek meg a versenyben lévők közül, és minél tovább elmélkedem a látottakon, annál biztosabb vagyok abban, hogy a Close [Közel] érdemli meg leginkább az idei Arany Vapiti díjunkat. De legalább azt, hogy esélyt kapjon tőlünk. 33-ak, kik bejelöltétek megnézendőnek, kérve-kérlek, ne halasszátok, míg késő lesz jelölni!

A második helyezettem a gyönyörű izlandi film, az Isten földje, a harmadik még kérdéses.

2023-01-14 04:18:29 oscarmániás #9

Vörös rakéta
Préda
Mosolyogj!
Maverick
Nem könnyű választás, és még pár filmet meg akarok nézni egy héten belül.

2023-01-06 08:10:09 ifj. Ó. Posszum #8

Arany
Fabian: A vég kezdete (Fabian oder Der Gang vor die Hunde)
Bones and All
C'mon C'mon - Az élet megy tovább

Férfi ezüst
Colin Farrell mindent visz A sziget szellemeiben (The Banshees of Inisherin), még Joaquin Phoenix-et is kenterbe vágja, de mivel a januári mozis bemutató miatt ez 2023-as Vapiti lesz, ezért az ezüst a következő:

Joaquin Phoenix - C'mon C'mon - Az élet megy tovább

Férfi Ezüst Vapiti díj
Vilmányi Benett [Larry]
Denis Ménochet [Peter von Kant]

2022-12-31 19:32:14 cucu #5

Hangsúlyoznám, hogy a szezon után beszéljünk majd erről (hogy ne kavarodjon össze magával a Vapitivel és a filmekkel), de azért reagálok.

Egyrészt igen, éjfélig kell elérni a 20 szavazatot.

Másrészt ez a probléma mindig is fennállt (ami nem jelenti azt, hogy ne lehetne vele kezdeni valamit): a december legvégén moziban bemutatott filmeknek általában kevés esélyük volt/van a Vapitire, hiszen ugyan indultak/nak, de nem látják őket annyian, hogy nyerhessenek. A hibrid rendszerben ehhez jön hozzá az, hogy ha szilveszter éjfélig nem ér el 20 szavazatot, akkor nem is indulhat. De ha indulhatna, se lenne esélye.

Természetesen bárhol van az évek közti határ, ugyanez a probléma előjön.

Úgyhogy a legreálisabb az, amit Raul javasol, hogy a határ marad a naptári év, csak épp nem január 1-től indul a Vapiti szavazás, hanem mondjuk egy hónappal később (a 10-15 napot kevésnek tartom). Így a december végén moziban bemutatott filmek illetve az ekkor Netflix/HBO/Disney/satöbbire kerülő filmek össze tudnának szedni akkora nézettséget, hogy esélyük legyen az év korábbi részében (pláne első felében) megjelent filmekkel szemben.

Ez legegyszerűbben azt jelentheti, hogy február 1-től 21-ig lenne az első forduló, és február 22-től március 2x-ig a második. Vagyis egy hónappal később lenne a Vapiti-díjkiosztó is, de ma már úgysincs nagy jelentősége, hogy az Oscar-hoz képest (ahol eleve részben más filmek indulnak, hiszen máshogy vágják az évet) előbb vagy később van a Vapiti.

2022-12-31 08:29:42 Raul #4

Lehet, hogy én tudom rosszul, de azt hiszem, ma éjfélig kell elérni a 20 szavazatot.

2022-12-31 08:12:12 BonnyJohnny #3

Szerintem, ha a film 20 nap alatt nem szed össze 20 szavazatot, akkor az utána lévő egy hónapban sem tud megmozgatni elég embert a vapitihez. :/
Pl. az Üveghagyma egy hét alatt 200 felett jár! :O

előzmény: Raul (#2)

2022-12-31 06:37:46 Raul #2

Akkor továbbra is javasolom, hogy az első kör kezdetét toljuk el kb. 10-15 nappal, hogy az év utolsó napjaiban streaming-en bemutatott alkotásoknak is legyen esélyük összeszedni 20 szavazatot.

előzmény: cucu (#1)

2022-12-30 23:19:16 cucu #1

Január 1-től ismét indul a Vapiti-szezon!

A tavalyihoz (és azelőttihez) hasonlóan idén is hibrid rendszerben, vagyis azok a filmek indulnak, amiknek:
- idén, 2022-ben van mozibemutatójuk
- vagy egyáltalán nem mutatják be őket moziban (se idén, se jövőre), viszont legalább 20 szavazatot elértek már (és nem rövidfilmek, klippek vagy minisorozatok)

Ebben a topikban lehet esélyeket latolgatni, kampányolni kedvenc filmek/színészek mellett, megosztani a jelöléseket, vagy csak simán beszélgetni.

(A tavalyi szezon után végül elmaradt a rendszer újragondolása. Idén - szintén a Vapiti-szezon után - majd lehet újra, ha akarjuk.)