Kogitsune Helen (2006) ☆ 👁

(Kono Keita)

japán dráma

?,?

2010-04-27 12:50:00 Gina_88 (5) #2

Csak megerősíteni tudom azokat, amiket leírtál a filmről. Kerülve minden túlzást, mégis pontosan ábrázolja azt az odaadást, amit egy pici, kiszolgáltatott lény gondozása jelent, aki ráadásul sérült. A kis srác megtanul a rókán keresztül egy csomó dolgot, többek között a legfontosabbat, hogy nem szabad feladni. A kis róka is küzd a maga módján, és mindenkinek ad valamit a létezésével.
Ahogy Taichi, a kisfiú saját magához hasonlítja Helent, mert őt is elhagyta az anyukája, mivel nagy távolságra kapott munkát, így kinevezi magát Helen anyukájává. És a szaglás nélküli kis rókát, megtanítja enni, inni, és egy idő után Helen képessé lesz arra, hogy ugató hangot adjon ki. Mindezt Taichi kitartásánai köszönhetően.
(Gyerekeknek mindenképpen felnőttel ajánlom, mert sok-sok kérdést vet fel egy gyerek szemszögéből.)

előzmény: Ivan/ (#1)

2008-11-03 19:58:33 Ivan/ (5) #1

Hihetetlenül szép és megindító film. A kis róka már önmagában elvinné ezt a filmet, de hála isten a történet is igen jó lett. Az külön tetszett, hogy a befejezést nem vágták haza felesleges happy endel, ráadásul emellett a fényképezés és a színészi játék is igen tetszetős. Szerintem aki teheti nézze meg mert nehezen tudom elképelni, hogy csalódna a filmben. (mondjuk a magyar szinkron egy katasztrófa, de ezen nem is csodálkozik már mostanában az ember…)