kritikus tömeg
átlaga:
4,57
Forrest Gump [1994]
(Robert Zemeckis)
amerikai dráma, szatíra, szerelmi történet, vígjáték
 IMDb 8,8   PORT.hu
 RT  trailer
 Wikipedia  Wikipédia
Bemutató: 1994. dec. 8.

IMDb.com Memorable Quotes

Forrest Gump: Az élet olyan mint egy doboz csokibonbon, nem tudhatod hogy mit veszel ki belőle.

Bébé: A nevem Benjamin Buford Blue és úgy szólítanak, hogy Bébé.
Forrest Gump: Az én nevem Forrest Gump és úgy szólítanak, hogy Forrest Gump.

Forrest Gump: Van úgy, hogy az embernek nincs elég köve.

Jenny Curran: Forrestnek hívják.
Forrest Gump: Mint engem.
Jenny Curran: Az apjáról neveztem el.
Forrest Gump: Az apját is Forrestnek hívják?
Jenny Curran: Te vagy az apja Forrest.

J. F. Kennedy: Gratulálok! Hogy érzi magát?
Forrest Gump: Nagyon kell pisilnem.

Milyen volt Vietnam:

Forrest Gump: Mindig nagyon sokat mentünk és mindig egy Charlie nevű fickót kerestünk.

(Forrest a katonatársairól)
Forrest Gump: Ott volt Dallas...Phoenixből, Cleveland,-ő Detroitból jött-, és Tex..., nos, arra nem emlékszem, hogy Tex hol lakott.

- A vietnámi kurva háború!!!

Jenny Curran: Fuss Forrest!!! Fuss!!!

Forrest Gump: Jenny meg én úgy voltunk egymással, mint a borsó meg a héja.

Forrest Gump: Mikor kisbaba voltam, Mama a polgárháború nagy hőséről, Nathan Bedford Forrest tábornokról nevezett el. Azt mondta, a szeg végéről rokonságban vagyunk vele. Na és a tábornok arról híres, hogy ő alapította azt a Ku-Klux-Klán nevű klubot. A tagok fölvették a ruháikat meg a lepedőjüket rá és úgy járkáltak, mint a szellemek, vagy kísértetek vagy micsodák volnának. Még a lovukra is lepedőt húztak, úgy vágtattak mindenfelé. Elég az hozzá, hogy innét való a nevem: Forrest Gump. Mama azt mondta, hogy a Forrest név arra emlékeztessen, hogy mindenki csinál néha olyasmit, szóval olyat, aminek nincs értelme.

Dan Taylor: Ki ez a gyerekgyilkos?

Forrest Gump: Ha tudtam volna, hogy akkor beszélek vele utoljára, valami jobbat találok ki.

Forrest Gump: Az ígéret szép szó, ha megtartják.

Forrest Gump: A mamám mindig azt mondta, hogy az a hülye, aki mondja.

Mrs. Gump: Ha Isten azt akarta volna, hogy minden ember egyenlő legyen, mindenkinek a lábára járógépet rakott volna.

Bébé: Na szóval, ahogy mondtam már neked, amit mi fogunk az tengeri rák. Meg lehet sütni parázson, főzni, párolni, sütni roston és hirtelen. Van rákvagdalthús, rák kreol módra, gombás rák, serpenyős rák, zsírban sült, olajban sült. Van ananászmártásban, citrommártásban, kókuszmártásban, bormártásban. Van rákleves, rákragu, ráksaláta, rák sültkrumplival, rákburger, rákos szendvics... Ennyi, azt hiszem, más nincs.

Forrest Gump: A mama mindig azt mondta, hogy ha új életet akarsz kezdeni, hagyd magad mögött a múltat.

Dick Cavett: Forrest Gump, John Lennon.
John Lennon: Welcome home.
Dick Cavett: You had quite a trip. Can you, uh, tell us, uh, what was China like?
Forrest: Well, in the land of China, people hardly got nothing at all.
John Lennon: No possessions?
Forrest: And in China, they never go to church.
John Lennon: No religion, too?
Dick Cavett: Oh. Hard to imagine.
John Lennon: Well, it's easy if you try, Dick.
Forrest: (voice-over) Some years later, that nice young man from England was on his way home to see his little boy and was signing some autographs. For no particular reason at all, somebody shot him.

Miután Forest egy gyakorlaton összerakta a puskáját.
Kiképző: Jézusom, hiszen ez új századrekord!! Magából egyszer még százados lesz, Gump!! Na gyerünk, szedje szét és rakja össze újra!!

Kiképző őrmester: GUMP! MI A LEGFONTOSABB FELADATA EBBEN A HADSEREGBEN?
Forrest Gump: Az, hogy mindent megtegyek, amit mond nekem őrmester!
Kiképző őrmester: AZ ISTEN VERJE MEG GUMP! MAGA ISTENVERTE LÁNGÉSZ! ENNÉL KITŰNŐBB VÁLASZT MÉG NEM HALLOTTAM SOHA! MAGÁNAK LEGALÁBB 160 AZ ISTENVERTE IQ-JA! MAGA EGY ISTENVERTE TEHETSÉG GUMP KÖZLEGÉNY!

Forrest Gump: Én nem vagyok egy okos ember, de azt tudom, hogy mi a szerelem.

Forrest Gump: Nem tudom, hogy Mamának vagy Dan hadnagynak volt-e igaza, hogy van-e rendeltetésünk, vagy csak ide-oda sodor bennünket a véletlen, mint a szél, de azt hiszem, kicsit mindkettő igaz.

Forrest Gump: Bébé volt a legjobb jóbarátom.

Forrest Gump: Sajnálom, hogy elrontottam a Fekete Párduc bulijukat!

Mrs. Blue: Maga bedilizett, vagy csak teljesen hülye?
Forrest Gump: Az a hülye, aki mondja.

Forrest Gump: ... az orvosok azt mondták, ez egy egymillió dolláros seb. De a pénzt a hadsereg kaphatta, én egy centet sem láttam belőle...

- Jól van, Forrest, most már kinyithatod a szemedet!

Forrest Gump: Úgy fél kilométerre laktunk a 17-es úttól...

Forrest Gump:Tudja, az a fura, hogy valamire emlékszik az ember, valamire nem. Emlékszem a legelsõ buszozásomra az iskolába, jól emlékszem. Igazán fura, mik maradnak meg az ember fejében. A születésemre például nem emlékszem. És nem bírom felidézni az elsõ karácsonyi ajándékomat, vagy hogy mikor vittek elõször a folyópartra piknikre. Viszont arra jól emlékszem, mikor hallottam elõször a világ legédesebb hangját. Sose láttam olyan szépet életemben, mint az a kislány. Olyan volt, mint egy angyal. (...) Attól kezdve mindig együtt voltunk, úgy voltunk, mint a borsó meg a héja.

Ezek nem igazán voltak benne a filmben, hanem a könyvben, de párat megosztok:

Hadd mondjam el már az elején: idiótának nem piskóta dolog!

Attól még senki sem került bajba, hogy tartotta a pofáját.

Ha állatkertbe mégy, mindig legyen nálad valami, amivel megetetheted az állatokat - még ha ki is van írva, hogy ,,Az állatok etetése tilos!'' Nem az állatok tették ki ezt a táblát.

Jó sokat kell beszélni, hogy nem legyen a válasz.

Ezt ne feledd el soha: miközben mindenki seggedet puszilgatja, ezzel az erővel bele is haraphatnak...

Ne szopd az ujjadat - persze másét se, ha már erről van szó!

Ne zongorázz, ha zselés az ujjad. És persze ne szaxofonozz, ha zselé van a szádban.

Ne feledd, többet ér a lelki jóság, mint egy jó segg!

Igencsak gyanakodjál, ha valaki azt mondja, meg akarja filmesíteni az élettörténetedet.

Az életben le kell nyelni némi sz*rt, csak arra vigyázz, egyszerre ne legyen több egy kanálnál!

Spórolj az energiáddal, ne keresd a bajt; jó esélyed van rá, hogy hamarosan ő talál meg!

Több legyet tudsz mézzel fogni, mint ecettel, persze sokkal többet tudsz szeméttel, mint a másik kettővel - már ha egyáltalán akarsz legyet fogni.

Ha a szar már majdnem eléri a ventillátor lapátjait, akkor tegyél valamit - az se baj, ha az rossz.

Ha választanod kell a tiszta test és tiszta lélek között, gondolj arra, hogy ez nem verseny!

Lehet, hogy az élet egy nagy klotyó, épp ezért ne csináljunk hullámverést!

Dan Taylor: Kipróbálnám hogy milyen a matrózjárás.
Forrest Gump: De nincs lába Dan hadnagy.
Dan Taylor: Én is észrevettem!!!