Indecent Proposal (1993) ☆ 👁

(Adrian Lyne)

amerikai dráma, szerelmi történet

3,3

John Gage: Akarom magát!
Diana Murphy: Nem, maga tárgyakat gyűjt!

John Gage: Emlékszem egyszer még fiatal koromban mentem hazafelé moziból vagy nem tudom honnan, a metrón. Szemben velem ült egy lány, és emlékszem a ruhájára, végig gombok, egészen idáig. Soha még olyan gyönyörűt nem láttam. Akkor még szégyenlős voltam. Amikor visszanézett rám, elkaptam a szemem. Aztán kicsit később megint visszanéztem, és ő állta a tekintetem. Mikor eljött az én megállóm, leszálltam, az ajtó bezárult, és ahogy a kocsi távolodott, ő kísért a szemével, és alig észrevehetően elmosolyodott. Borzalmas volt. Szerettem volna feltépni az ajtót. Minden este visszamentem oda, ugyanabban az időben. Heteken át. De soha többé nem láttam. Ennek már 30 éve. De nem múlt el egyetlen napom se azóta, hogy ne jutott volna az eszembe. Nem akarom, hogy ez megismétlődjék velem.

David Murphy: Figyelj, D, szeretnék veled beszélni arról, ami történt.
Diana Murphy: Ne. Kérlek, ne.
David Murphy: Ne tiltakozz. Muszáj. Hallgass meg. Úgy érzem, hogy ott követtem el a hibát Las Vegas-ban, hogy azt hittem, el tudjuk felejteni, ami történt. Azt képzeltem, hogy legyőzhetetlenek vagyunk. De most már tudom, hogy azok a dolgok, amiket az ember a szerelemben elkövet, megmaradnak. Ha két ember együtt marad, az nem azért van, mert elfelejtik, ami történt, hanem...hanem, mert megbocsátják. Egyszerűen féltem, hogy vágyódsz utána. A legjobban attól féltem, hogy igazad van, ha vágyódsz utána. Mert úgy éreztem, hogy...hogy ő a jobbik. De most már...most már tudom, hogy nem. Csak több pénze van.