Vigyázat! Vasúti átjáró! (1983) ☆ 👁

(Kováts Miklós)

magyar dokumentumfilm

?,?

2023-03-20 19:52:58 tomasso (4) #6

Kellemes időtöltés Kováts Miklós filmjei között bogarászni, egyik kiemelkedő munkája ez. Az emberi butaság és felelőtlenség szórakoztató képsorokat eredményez, az említett tragédia viszont legkevésbé sem az. Ezek a filmek elnyűhetetlen érdemmel szolgáltak a közlekedési morál fejlődésében, sajnos ilyen borzalmas balesetek árán is, amikről nem szabad elfeledkeznünk.

2018-11-15 17:43:00 Ugor (?) #5

Arra még nem jöttem rá. De nyomozom.
Tippeljünk 1983-ra. A szárazréti katasztrófa 1982-ben volt, ez meg azután készült közvetlenül.

2018-11-15 17:41:09 tomside (4) #4

És ez a film mikori?

2018-11-15 15:48:56 Ugor (?) #3

Kicsit utánanéztem, az "Sorompó" címen is megtalálható, és inkább úgy tettem fel. 1959-es film.

2018-11-15 14:06:33 tomside (4) #2

BeletettéK a bélát is rendesen, jó néhány autót megtörtek, élvezetes sofőri és kaszkadőrmunka. Az egész elbeszélésen átsüt az a kor... ami ebből a biztonságos távolságból már-már szerethető, lévén nosztalgikus. :)

Itt pedig annyi a hasonlóság, hogy már-már remake-nek nevezném az újabbat. :)

A liinkelt régebbinek amúgy még inkább epic a szövegkönyve, gondolok itt pl. a narrátor alábbi kérdésére: Horváth Sándor gépocsivezető vajon melyik hibába esett?

Nem beszélve arról, hogy akkora, már-már filmtörténeti baleseti jelenetet forgatnak benne a tyúkos asszonnyal, hogy a fal adja a másikat. Szakadtam. :D

Jó lenne tudni az évszámokat. :O

2018-11-15 11:42:48 Ugor (?) #1

Itt