Revenge (2017) ☆ 👁

(Coralie Fargeat)

belga-francia akciófilm, exploitation, thriller

3,5

2024-01-20 15:23:05 branton (4) #79

Többedjére nézve is egy baromi hangulatos, őrülten izgalmas akcióthriller. A képi világ nagyon eltalált, van az egésznek egy "feel good" hangulata, pedig nem éppen jó dolgok történnek hősünkkel. A színészek egytől egyig jók, maga a casting is egész faszán jött itt össze. Évente simán a rabja vagyok Coralie Fargeat filmjének. Betonbiztos négyes!

2022-06-16 22:10:42 Norbert Simon (4) #78

Egy szó mint száz véresen izgalmas. Percekről percekre fokozódik az izgalom. Véresen látványos, kemény film. Végig izgultam a főhősnőnk bosszúját.

2022-05-22 18:41:29 dittike (5) #77

Végre egy igazi női bosszúfilm a javából, remélem a nő társak, akiket megaláznak a pasik, vérszemet kapnak e film láttán.

2020-12-08 01:49:45 Ugor (4) #76

Az a helyzet, hogy ez a film szépen érik bennem, és egyre jobb... már vagy háromszor ösztönösen előkaptam és újranéztem, mert néha hiányzik. A végén még megötösödik. Úgy látom már, mint a műfajának a semmiből előcsillanó gyöngyszeme. Valami, amit úgy lehet komolyan venni, hogy tudod, hogy nem is komoly, nem is várod el, de a ráhagyatkozás, az önelengedés, az utazás, amire rábízom magam, az nagyon is az. Kevés film tudja ezt.

2020-07-01 18:05:41 Rorschach (4) #75

A Becky-t nézve többször is eszembe jutott, hogy talán kéne még egy esélyt adnom ennek a filmnek, és de jó is, hogy így tettem. Valami felébredt bennem az exploitationök iránt, most ugyanis határozottan élveztem a Revenge-et. Teljesen jó múvi fasza hangulattal, humorral, fantasztikusan megcsinált maszkokkal. A vége ugyan kicsit leült, de annyi baj legyen.

2020-04-22 00:17:23 dézi (5) #74

gyönyörű, brutális, ötletes, izgalmas, feminista (fogjuk rá), szóval leesett az állam. én nem tudom, honnan került elő ez a rendező, de bravúros első film.

2018-12-10 12:00:33 Adam Taylor (5) #73

Szerintem pont az az izgalmas benne, ahogy az exploitation elemekbe beleszövi feminista filmelméleti gondolatokat. Na meg hogy baromi stílusos, és tele van remek ötletekkel. A lentebb írtak közül több dolog engem is zavart, de összességében nem zavarta a filmélményem.

2018-11-14 14:45:03 tomside (3) #72

Van a csajnak egy igen jó arca, szép, a szerepre tökéletesen alkalmas, és kábé ennyi. Vibrálnak a színek és a zenék, van egy sajátos íze, amit mégsem éreztem finomnak. Nem tudom megindokolni, hogy mitől is volna ez igazán jó.

2018-10-03 01:26:18 Ugor (4) #71

A szürreális meg az egészen jó részek váltakoztak benne... még az elején egy kicsit bosszantott is. De a végére egységes hangulattá dobta össze magát, sok-sok élvezhető, izgulható részlettel, amik felszaporodtak benne. Mindenképpen megérdemel egy négyest. A zene is említhető, sokszor nagy találat a háttérben, sokszor meg direkt előrejön. A miérteket nem kerestem, megbékéltem sok kis megmagyarázhatatlannal. Besöpörtem őket a szőnyeg alá.

2018-09-18 12:03:38 dikalosz (4) #70

Simán! :D

Otthon valaki elrajzolgatott, aztán ez lett a vége..
Lehet többször kéne nem túlgondolni a dolgokat, csak haladni a flow-val. Kellenek az ilyen filmek is.

2018-09-18 08:49:23 BonnyJohnny (4) #69

Hozzátenném, hogy az alkotói szándékban szerepelt, hogy minél menőbb és badassebb legyen. ;)
Pl. az a kép, mikor alsóneműben, tökig... mármint, hogy... szóval nagyon véresen, fegyverekkel és egyébbel megpakolva, a hasán egy sörmárka menő logójával keményen áll a sivatagi napfelkeltében.
Megkockáztatom, legelőször ez a kép volt meg, és aztán köré húztak egy filmet. :D

előzmény: dikalosz (#68)

2018-09-18 05:59:29 dikalosz (4) #68

Csináljunk már egy filmet, ahol a főszereplő mindent túlél, ahol az emberek a lehető legaljasabbak, ahol folyik a gusztustalankodás, szex, vér. Persze kell egy hallucinogén is, hogy még jobban szét lehessen vinni. Valami kerettörténet is legyen azért, ott a jó öreg rape & revenge, azzal nem lehet mellényúlni.
Hogy hiteles lesz-e? Leszarom. Sérüljön meg minél jobban, hogy minél irreálisabb faszság tegye helyre. Ami a csövön kifér!

Én nagyjából így tudom elképzelni az alkotói szándékot.

előzmény: Leo_Stotch (#65)

2018-09-17 16:59:13 ChrisAdam (5) #67

Hát valaki komolyan veszi, valaki nem. Minek ezen összeveszni, srácok? :D Amúgy meg annak ellenére, hogy szerintem sem veszi magát halálkomolyan, halálra izgultam magam és bele tudtam magam élni.
Inkább örüljünk neki, hogy Matilda Lutz múlt csütörtökön világra hozta első gyermekét. :)

2018-09-17 16:51:56 BonnyJohnny (4) #66

Ami ennyire kemény és badass, azt már nem lehet komolyan venni. :D

előzmény: Leo_Stotch (#65)

2018-09-17 16:29:31 Leo_Stotch (3) #65

Lehet, hogy nem lehet komolyan venni, de a készítők biztos komolynak gondolták. Minden pillanatából süt, a na mi most egy kemény badass mozit csinálunk.

2018-09-17 15:50:04 BonnyJohnny (4) #64

Direkt nem szóltam bele (időm sem volt most a hétvégén), de ez a film nem veszi komolyan magát. Tényleg, nem értem minek kellett volna történnie még ahhoz, hogy ne gondolja ezt valaki komolynak. Amellett ez exploitation. (És akár műfaj, akár nem, a Kritikus Tömeg rendszerében létezik ilyen műfaj, szóval felvehető lenne.)

2018-09-17 14:31:19 Leo_Stotch (3) #63

Én se láttam 2000 , ilyen jellegű filmet.
;)

Mindegy. Máshogy látjuk.
Ha arra ott az elején jobban figyelnek, jobban is tetszik a végeredmény.

előzmény: betti (#61)

2018-09-17 14:28:42 betti (3) #62

Nem az értékelésén vitatkozunk :-)

előzmény: Leo_Stotch (#57)

2018-09-17 14:28:07 betti (3) #61

1) Ezt az egészet akkor tudnám igazából elfogadni, ha maga a film első másfél órája alapvetően a realitás talaján állt volna, és mondjuk az utolsó fél órában történik olyan szitu, mint a fáraesés - akkor az ember azt mondja, h basszus átvertek, felépítették a film kétharmadát úgy, h elhigyjem, ez "bárkivelmegtörténhet", erre egyszercsak beleraknak egy teljesen irracionális dolgot. De ha egy filmben az első fél órában történik meg ez, akkor egyértelmű, hogy a film készítői ezt így akarták, maga a film így, ezzel együtt kerek, nem kell hitelességre, életszerűségre törekedni a továbbiakban sem.

2) Kiégetős jelenet: persze, volt már egy csomó filmben, hogy sebeket, akár súlyos sebeket kiégetnek. De - bár én nem láttam 2000 ilyen jellegű filmet :) - tapasztalatom szerint piszkosul nem olyan sebet, amikor egy min 5 cm átmérőjű, szabálytalan körvonalú, göcsörtös, szálkás fa full keresztülmegy az embernek a TÖRZSÉN, hasán. Egy levágott lábfejet pl kiégetnek, mert kilógnak az erek stb., de ott - ha már az elvérzést megakadályozták, és a sokkba nem hal bele az ember - tényleg van rá esély, h így túlélje, megtörtént ez az emberiség pármillió csatájában, nem csak rambofilmekben. Dettó egy láb, kar stb sérülésnél.
Hasi, mellkasi sérülést, főleg, ha ilyen "mély" (ez már a "mély"-nek nevezett seb kimaxolása...) mit, hogyan éget ki? Ahol tüdő, máj, gyomor, belek, méh, epe, lép, vese sérülhet, mert ott vannak egymás hegyén-hátán...
Ennyi erővel basszus nem is kellett volna szétvágnia a sörösdobozt, forrósította volna fel csak úgy a hengert, aztán dugta volna be a lyukon, ugyanilyen hiteles lett volna, és akkor legalább egyértelmű, hogy kívül-belül-elöl-hátul ki van égetve, le van fertőtlenítve, a csaj meg szép átlátszó lett volna egy szexi nagy kerek lyukkal a hasán. :D

előzmény: Leo_Stotch (#60)

2018-09-17 08:51:18 Leo_Stotch (3) #60

A barlangos jelenet azért nem zavart, amiért mondjuk egy Rambóban se, meg sok másban se, mert ahogy “megműti” magát igenis előfordulhat. Az, hogy ezt hogy jelenítik meg a vásznon, a sörösdobozzal, stb nem oszt nem szoroz.De a faágról való menekülés, olyan magasról ràzuhanás, pont úgy ég meg a fa, h letörjön, de a haja semmilye nem kap rögtön làngra, el tud három egészséges ember elől menekülni, na ez igazán nem illett ebbe a meginnt csak ki kell mondjam, komolynak gondolt filmbe. Ez van :)
Lőtték volna vállon és esik be a szakadékba, folyóba, akárhogy. Egy rossz szavam se lenne.

Nagy szègyen, h más a véleményem mint Neked?
Érdekes..

előzmény: dikalosz (#58)

2018-09-17 03:17:20 dikalosz (4) #59

Még annyi, hogy sajnos amit lentebb írt Bonnyjohnny #22 hozzászólásában az valós jelenség. Ezek a népszerű rendezők tönkrevágták a zsánert, így ha már a klasszikus iskola által megálmodott, fricska és túlzó poén nélkül készül el egy exploitation, a legtöbbek (ahogyan te is) értetlenül állnak előtte.
Szex, gusztustalankodás (csámcsogás ugye..), alantas emberi perverziók, ösztönlények, vér, narkó és miegymás. A valósághűség nem opció.

előzmény: Leo_Stotch (#52)

2018-09-17 03:09:05 dikalosz (4) #58

Tele van teljesen abszurd és irreális dolgokkal, és erről vitatkozunk? Elég nagy szégyen, hogy több mint 2000 filmmel a hátad mögött ilyeneket írsz, ha már említetted (mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem releváns ilyen szempontból, hány filmet láttál). Egyébként világosan le lett írva, hogy mennyi túlzó f*szság van benne (arról nem is beszélek, hogy láthattad magad is), ezeket figyelmen kívül hagyod, és továbbra is állítod azt, amit.

Az, hogy a barlangos jelenet nem zavart, viszont a fatuskóra esés igen, megint csak elég érdekes :D. Konkrétan ha van jelenet, aminek az volt a célja, hogy még a legtufább néző is megértse, ezt nem kell komolyan venni, az az.

Sajnálom, innentől kezdve nem tudom hova lenne érdemes ezt még ragozni.

2018-09-16 23:29:29 Leo_Stotch (3) #57

Amúgy.. tényleg egy szinte ugyanolyanra értékelt mozin “ vitatkozunk”?

előzmény: betti (#55)

2018-09-16 22:03:07 Leo_Stotch (3) #56

De ha azok nincsenek benne, akkor nem egy tök egyszerű, vérgőzös menetelés? De az. De amíg ahoz eljutunk, kell egy olyan fordulópont, ami számomra hiteltelen, hihetetlen.

Azt meg továbbra is állítom, ezt a készítők teljesen komolyan gondolták!
A film alapötlete egyáltalán nem abszurd és nem hihetetlen. A mai világban ezernyi rosszabb megtörténhet..

előzmény: betti (#55)

2018-09-16 20:52:30 betti (3) #55

"nem látom ebben a moziban, hogy tele van háttérmondandóval, kikacsintással, rejtett utalással, fekete és vagy túlzó humorral, másod és / vagy harmadszintű réteggel."

hát nincs is. de ki állított ilyet? :)

Nem értem, azt írod, "azt, hogy a finàlé tartogat néhány túlzást, betudom az adrenalinnak a szereplőktől", majd kiderül, hogy az egyik legalapvetőbb túlzást, ami már a film legelején lezajlik, és ami az összes többinek megalapoz, azt meg már nem, az "szétkúrta a filmet". Na de ez az egész film, erről szól! Van egy teljesen abszurd alapszitu, amibe simán bele kéne halnia a csajnak, de ő ehelyett túlél és megvalósítja a címben foglaltakat. Ez a film sztorija, semmi több, ebbe nem hiszem, h bármi extrát bele lehet látni akár "2000", akár 2 megnézett filmmel a hát mögött.

előzmény: Leo_Stotch (#54)

2018-09-16 19:36:52 Leo_Stotch (3) #54

El is engedem ezt most..
Több mint 2000 megtekintett filmmel a hátam mögött, nem látom ebben a moziban, hogy tele van háttérmondandóval, kikacsintással, rejtett utalással, fekete és vagy túlzó humorral, másod és / vagy harmadszintű réteggel.

Szerintem ez egy olyan film, amiben három gazdag férfi egy nő ellen fordul, hogy a saját bőrét mentsék, elfajulnak a dolgok, a nő meg visszavág. Az, hogy a finàlé tartogat néhány túlzást, betudom az adrenalinnak a szereplőktől.
Az, ahogy a barlangban rendbeteszi magát, lehetne jobban is megcsinálva, a hegek, sebek. De az, ahogy életben marad a fán, szétkúrta a mozi nagy részét.

2018-09-16 18:33:11 betti (3) #53

Szerintem már ott komoly véleménykülönbség van, h ki mire mond(hat)ja azt, hogy "egyszerű történet", és pláne, azt, hogy "bárkivel megeshet". Ez utóbbi az érdekes, merthogy...
- az, hogy összejön egy kiscsaj egy nős pasival, az, ha bárkivel nem is esik meg, de azért elég tipikus ahhoz, hogy ezt rámondhassuk
- azt, hogy ha egy "veszélyesen élő" (erre azért vannak jelek) pasi (pláne 3) előtt egy dögös kiscsaj előadja a 9 és fél hetet, akkor előfordulhat, h vmelyikük pöttyet kanos lesz - erre is rá lehet mondani, h "megeshet"
De az, hogy:
- egy csaj felhergel egy pasit, az megerőszakolja,
- a pasija ahelyett, hogy megpróbálná megnyugtatni, elsimítani a dolgokat, inkább megpróbálja rögvest kinyírni,
- a csaj túléli hogy ráesik egy fára ami keresztülnyársalja de se tüdeje, se a mája, se a veséje, se a gyomra, semmi olyasmi nem sérül,amibe egyébként rövid időn belül belehalna, addig meg ocsmányul agonizálna,
- a 3 pasi megpróbálja kinyírni, a csaj szépen sorban levadássza mindegyiket, mer' van neki kábítószere, öngyújtója, meg profi tetoválószalonja,
- rendkívül súlyos belső és külső sérülések meg úgy gyógyulnak, hogy súlyos égési sebeket okozunk rajtuk, de ennek nyoma sincs (a tattoo nem égési seb, az égési seb az ocsmányul összehúzódott, vörös, ráncos, stb bőr meg annak hiánya, meg hólyagok, stb),
- a súlyos be- és kimeneti sebek, a belső sérülések és az égési sérülés nem fáj, főleg kiégetés után aztán egyáltalán nem fáj...

szóval, ha ez mind olyan, ami "bárkivel megeshet", hát ez nekem így most hirtelen az a gondolatom támadt, hogy a Galaxis őrzői is olyan, hogy bárkivel megeshet :-D

előzmény: Leo_Stotch (#52)

2018-09-16 17:34:48 Leo_Stotch (3) #52

Semmi olyan, hiper szuper dolgot nem láttam benne, ami miatt azt gondolhatnám, h ez ne lenne teljesen komolyan véve a készítők által. Szerintem felesleges ebbe bármit belemagyarázni. Ez egy tök egyszerű film, egyszerű történettel, sok vérrel. Igen, bárkivel megeshet. Ezért cseszte szét az élményt a lány szabadulása. Picit máshogy írják meg, semmi bajom nem lett volna, adok a vègèn egy négyest. De ez kizökkentett.

Miért gondolom, h ezt a készítők komolyan gondolták? Semmi fricska, semmi túlzó poén nem jött le. Ez nem Terrorbolygó. Nem Crank. Nem Golyózápor. Most csak elôkaptam három random címet.

előzmény: dikalosz (#51)

2018-09-16 12:45:14 dikalosz (4) #51

Mondd, egy akkora blődség után mint amit leírtál (Teljesen komolyan veszi magát, elmesél egy egyszerű történetet, ami szinte bárkivel megeshet), mégis mit írjak erre? Az ember arcába van tolva konkrétan, hogy ez egy neoexploitation. Ráadásul nekem kicsit furcsa, hogy azt írod, itt nem fér el ilyen dolog, mert ez egy realista film. Mi lenne, ha onnan közelítenéd meg, hogy mivel ez megtörtént, ezért nem veszi komolyan magát?
Lentebb írtam egyébként, hogy: Tehát nem baj, ha már az első sérülés halálosnak tűnik, úgyse lesz az, "égjen bele az a rohadt sas sebhelynek, hát mennyire gizda lenne már", rohangáljunk szétlőve egy 5x5 méteres, négyzet alakú folyosón körbe-körbe, miközben ÖMLIK a vér, ilyenek.
Alapjaiban mond ellent annak az általad felállított ténynek, hogy ez egy realista, önmagát komolyan vevő film. Ha a film stílusából ez nem jön le, legalább a valós tényeket, megtörtént dolgokat vedd figyelembe. S ha ezekből indulsz ki rájössz, hogy az értelmezésed nem állja meg a helyét.
Nézd meg a Hobo with a Shotgun-t (csak hogy maradjunk a modernebbeknél), majd állítsd párhuzamba ezzel a művel. Szerintem jóval könnyebb lesz elfogadnod, hogy egy exploitation esetében a valósághűség nem szabad meghatározó szempont legyen. Vagy vegyük például a Brawl in Cell Block 99-et. Ott is leírnád ugyanezeket?
Egyébként hány, nem reális dolognak kellett volna történnie még a filmben, hogy ezt: Teljesen komolyan veszi magát, elmesél egy egyszerű történetet, ami szinte bárkivel megeshet ne írd le?
Egy ilyen filmre megjegyezni hogy komolyan veszi magát, és az ilyen jelenetek miatt válik hiteltelenné olyan, mint egy sci-fire azt mondani, nem hiteles, mert ilyen dolgok nem léteznek.

előzmény: Leo_Stotch (#50)

2018-09-16 09:07:24 Leo_Stotch (3) #50

Miért, az kőbe van vésve, hogy sokan félreértelmezik?
Azért, mert ez a Te véleményed?
Érdekes :)

előzmény: dikalosz (#48)

2018-09-16 03:44:40 dikalosz (4) #49

Azon, hogy az exploitation műfaj-e vagy sem, szerintem kár vitázni.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#47)

2018-09-16 03:42:11 dikalosz (4) #48

Értem, teljesen komolyan veszi magát. Akkor ez így most kőbe van vésve. Még jó, hogy ennyire egyértelműen látszik, a balga ellenvéleményezők meg valamit nagyon nem értenek. Vágom, vágom...

előzmény: Leo_Stotch (#46)

2018-09-15 23:24:02 Interracial Facial Creampie (?) #47

Jelezném szelíden, hogy magam sem értettem ám félre, azok a bizonyos idézőjelek kiszúrják az ember szemét, egyébiránt az exploitation nem műfaj.

előzmény: dikalosz (#45)

2018-09-15 19:57:31 Leo_Stotch (3) #46

Teljesen komolyan veszi magát, elmesél egy egyszerű történetet, ami szinte bárkivel megeshet.
Nem gondolnám, hogy nem értettem meg a filmet. Annyira azért nem jó, nem nagy szám...

előzmény: dikalosz (#45)

2018-09-15 17:14:31 dikalosz (4) #45

Ez a film a legkevésbé sem akar realista lenni. Írok a szerkesztőknek az exploitation műfaji megjelölés végett, mert látom, enélkül sokan félreértelmezik.

előzmény: Leo_Stotch (#44)

2018-09-15 14:23:32 Leo_Stotch (3) #44

Vehetjük. Vehetnénk.
De ezt én egy teljesen realista filmnek tartom, itt nem fér el ilyen dolog. Mert a kábszis kèpzelgés oké. De ez megtörtént, vagy , hogy fogalmazzak.

Mert ha olyan lenne a film, mint pl a mother! hogy csak a közelmúltból említsek egyet, akkor nyilván nem kérek ilyen dolgokat számon.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#43)

2018-09-15 14:16:07 Interracial Facial Creampie (?) #43

Vehetjük úgy, hogy a felnyársalódás szimbolikus, ezért a túlélésben nem is kell racionalitást keresni.

2018-09-15 13:55:30 Leo_Stotch (3) #42

Ami nagyon tetszett, hogy pár pillanat alatt, hogy el tudnak b@szódni a dolgok.
Meg a vér. Meg a táj. Meg nem szuperhős szuperokos lesz a lány 5 perc után.
Ami nagyon nem :
Az átszúrt test.. ahogy megmenekül a fáról, tüzet gyújt, nem kap lángra semmilye, a kábszi hatására elölről rendberakja magát de hátul? A bemeneti seb? Slendrián ötlet, h a tüzecske kiégette, helyrerakta.

Persze, lehet mondani, elbírja a műfaj, belefér, de engem az ilyenek magyon ki tudnak zökkenteni, mert nem lényegtelen dolog, hanem a film teljes folytatása, maga a film ezen áll vagy bukik.
A finálé megmenti a mozit. Na ott kapaszkodtam. És ott például a hasbalőtt ember még tud rohanni pár percet, adrenalin, stb... de a fáról lekerülés borzasztó lehetetlen, főleg h utána végig csetli botolja a fél filmet.

2018-09-15 02:17:21 necksprain (4) #41

szerintem meg picit túl sebész- és belgyógyászkodtad. sztem csak fejére esett, leesett neki, hogy mi van (ribanc vagyok örökre ebben a kis világunkban, én és ti hárman és a sivatag), és leesett. onnantól jön a többi.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#40)

2018-09-14 15:31:18 Interracial Facial Creampie (?) #40

Szándékos hibának tűnik, egyébként az IMDB-n is szerepel, csomó másikkal egütt. Egyetértek a magyarázatoddal (#36).
Egy ilyen becsapódás a valóságban sokkal durvábban roncsol (izomzat, belső szervek, gerinc stb.), de a csaj így is végzetes sérüléseket és vérveszteséget hever ki néhány óra alatt. Mellesleg tűzálló, és a teljes regenerálódáshoz elég neki pár korty sör, némi kábszi meg minimális alvás.

előzmény: necksprain (#39)

2018-09-14 03:10:53 necksprain (4) #39

ezért (is) illene odabiggyesztenie a szerkesztőknek egy exploitation címkét az akciófilm és thriller mellé.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#38)

2018-09-14 00:48:11 Interracial Facial Creampie (?) #38

A 'MEXICAN BEER' feliratnak tükörírással kellett volna megjelennie a csaj hasán.

2018-09-08 21:15:44 KicsiPeti (4) #37

Bevallom nagyon vártam ezt a filmet,a kritikák felcsigázták az érdeklődésemet,na meg persze az ígéretes ajánló is.
Baromi egyszerü történet,de iszonyú erös kivitelezés,ha túl tesszük magunkat ,néhány hihetetlen dolgon ,egy baromi jó bosszú moziban vehetünk részt,a véresebb fajtából. Én a főszereplö csajt nagyon megkedveltem,jól állt neki a szerep,persze férfi szemmel nézve a dolgokat sem vallott kudarcot:) :) voltak benne ötletes részek,a vége...ott még az aláfestőzene is telitalálat volt,de én pucér leszámolást eddig nem láttam :)) nem okoztott csalodást

2018-08-13 02:30:38 necksprain (4) #36

sztem mikor felfúródott oda, akkor ő ki is lehelte a lelkét. ez az ő saját forgatókönyv szerinti bosszúja. álom ez, lidércálom.

előzmény: betti (#35)

2018-08-12 22:56:29 betti (3) #35

Én nem is látom hősnek a csajt, csak egy túlélőnek :)
(Más kérdés, hogy egy teljesen abszurd történet túlélőjének... konkrétan az agyam eldobom attól, amik a fára kerülése után történnek vele - viszont az vhol mégiscsak tetszik, hogy ponthogy nem "hősies", nem derül ki róla, hogy zseni, vagy hogy nagyon jó, különleges stb ember lenne. Olyan alap dolgokat használ, amik tényleg a keze ügyébe akadnak, és azokat is csak a legprimitívebb felhasználási módon, szóval sem nem kis Einstein, sem nem jóseggű Schwarzeneger, csak ugyanaz a liba, éppcsak dolgozik benne a életösztön. Persze, egy életszerűtlen filmben :) ).

előzmény: The Cortez (#34)

2018-08-12 18:33:33 The Cortez (3) #34

Nem egészen egy műfaj, de nem is őket állítja be fősként a film :)

előzmény: betti (#33)

2018-08-12 15:26:24 betti (3) #33

Nem igazán értek egyet azzal, hogy ezek természetes, normális dolgokként vannak bemutatva. Be vannak mutatva teljesen egyértelműen, az már a nézőn múlik, hogy ezt természetesnek és normálisnak tartja-e. Más kérdés, hogy a férfiak (főleg a pasija) reakciójához képest (kinyírni mindenáron) nyilván eltörpül az ő bűne - de az meg talán nem vita köztünk, hogy a hűtlenség ill hűtlenségre csábítás, és a kurvás viselkedés nem egészen ugyanaz a kategória, mint feltűzni vkit egy fára, mint egy lepkét...

előzmény: The Cortez (#32)

2018-08-12 12:54:40 The Cortez (3) #32

„Nyilván lehetne fordított felállás, gonosz nők üldöznek egy szegény pasit, de az azért nagyon más benyomást keltene”

Mert ilyet még nem nagyon láthattunk, leszámítva a Halálbiztos utolsó pár percét.

„h nem kéne hergelni a pasikat, ha 3 kanra csak ő van egyedül nő. Ja, és simán ráhajtott ugye egy családos pasira”

Igen erről lenne szó, de ezek valahogy teljesen természetes, normális dolgokként vannak bemutatva a filmben.

előzmény: betti (#31)

2018-08-06 17:50:44 betti (3) #31

Ezzel viszont pont nincs gondom. Ez a film iszonyú egységsugarú, vannak a szemét üldözők és van a menekülő, ennyi; a jellemek árnyalására (a csaj "bűneinek" bemutatása stb) nem azért nem kerül sor, mert direkt utolsó szemétnek akarnák kihozni a Férfit mint olyat, a Nőt meg (mint olyat :) ) meg ártatlan szenvedő áldozatnak, hanem mert ez a film semmit nem árnyal, a legérzékenyebben ábrázolt karakter basszus egy hangya. (És ő az egyetlen, akiért izgulni lehet :)
Nyilván lehetne fordított felállás, gonosz nők üldöznek egy szegény pasit, de az azért nagyon más benyomást keltene, még bennem is, pedig emancipált is vagyok, délután 3 és 5 között feminista is meg minden, de azért valahogy bírnék röhögni a pasit megerőszakolni akaró csajon, a pasin aki nyafog a helikopterért, aztán meg szaladgál bunkósbottal a pocijában... Szerintem megvalósítható, de talán nem thriller lenne a műfaj :)

(Egyébként, ha már bűnök meg árnyaltság: nyilván több "bűne" derült ki a férfiaknak, de épp csak annyi, amennyi a sztoriban kihagyhatatlanul szükséges. De a csaj sincs ártatlan báránykának beállítva, inkább egy hülye libának, akinek annyi esze sincs, h nem kéne hergelni a pasikat, ha 3 kanra csak ő van egyedül nő. Ja, és simán ráhajtott ugye egy családos pasira).

előzmény: The Cortez (#29)

2018-08-06 17:38:49 betti (3) #30

Egyszer kell ilyet is látni, legalább most már tudom, mi az, ami biztos nem az én műfajom. :)

Leírtátok, hogy ebben a műfajban teljesen elfogadható, h mindent, és még azon is túl mindent túl lehet élni - mivel engem viszont ez mégiscsak zavart, ezért akinek a fenti alap, nyugodtan tekerje túl a kommentemet :)

Ami tetszett:
- A bárgyúságig egyszerű: nos, ez nálam általában nem pozitívum, de itt bírtam, hogy ennyire tompaszögű a történet. Három agresszív kismalac, egy menekülő, majd vadból vadásszá változó liba mint főszereplők, "jóól kinyírlak", mint bonyolult meseszövés. Izgi :)
- Esemény esemény hátán: zajlott az élet, és mivel igen későn néztem, ha nem így van, valszeg elalszom.
- Helyszín.
- A csaj nem, nem okos, és nem is válik hirtelen zsenivé, tényleg csak azt használja, ami a keze ügyébe akad, és azok használatát sem kombinálja túl, igen, az öngyújtóval lehet tüzet gyújtani, kábítószert be lehet venni, a fém kujvaforró. Nagyon zavart volna, ha hirtelen kiderül róla, hogy suttyomban kémikus, atomszakértő és profi agysebész. De nem derült ki.
- Kábítószeres álom és ébredések.

Ami nem tetszett:
- Hát a fenébe, akkor is átszúrta egy (legalább) csuklónyi vastag faág!! Túléli? Lehet. Úgy, hogy utána fekszik és sír és jön a mentő, de izibe. Én elhiszem, hogy nem szúrta át és -meg létfontosságú szervét (máj, vese, belek, gyomor, tüdő, semmi ilyesmi), hanem mondjuk átment a méhén/petefészkén, és mivel perpill nem akar szülni, ezért ez nem okoz nagy lelki törést, de hát vérzik a gyöngyöm, kifele-befele, egyik ocsmányabb ügy mint a másik - és ő jön-megy, embert fejbeszúr, miegyebek, és mindenközben nem vérzik el meg kezd el agonizálni.
- Meggyújtja a fát, és épp csak annyira gyullad meg, hogy ő szépen leessen. Meg, gondolom a tűz volt olyan jófej, hogy korrektül kiégette a hátán lévő sebet, de a ruháját már nem gyújtotta meg, és a haját sem, alapvetően semmit, ami plusz terhet róna szegényre.
- Lenne még sok egyéb részlet, de a legszebb: kiégeti a sebet, sörösdobozt matricáz magára, stb. Igen, és utána sétál, meg fut, meg guggol, meg minden, és közben _szeme se rebben_. Mer' ha kiégette, akkor már utána nincsenek fájdalmai sem ugye?! (Vagy a kábítószernek van 24 órás hatása?) Az átszúrt hasán, meg az égési sebein, ami eü dolgozók elmondása szerint a legfájdalmasabb sérülések közé tartozik... (Az, hogy az égési seb nem égési seb hanem egy gyönyörű tetkó, lépjünk túl :) ). Komolyan voltak pillanatok, amikor ott nyígtam a tévé előtt, hogy legalább egy kicsit mutasd már, hogy fáj, te csaj, ne ess össze, ne halj meg, ne vonszold magad, de az, hogy még aprócska összegörnyedés sincs néha-néha... (A csajt megcsókolta a tűz, és terminátor lett belőle, tudom).

Szóval, ezek azért zavartak.

2018-08-04 20:14:39 The Cortez (3) #29

Ez a francia alkotás a korai Tarantino-mozik, és a Grindhouse: Halálbiztos filozófiáját viszi tovább, miszerint a trasht igényes, művészfilmes elemekkel kell összemosni. Ennek megfelelően tele van színvonalas kameramunkával, hosszú, vágatlan snittekkel, vibráló színekkel, látomásszerű képekkel, szimbólumokkal + liternyi vérrel, erőszakkal, valóságtól elrugaszkodott túlzásokkal, egysíkú karakterekkel meg bűn rossz színészi alakításokkal.
A Revenge az exploitation movie-kon belül, leginkább a rape and revenge cuccok előtt akar tisztelegni, így az alapsztori rohadtul sablonos, és szándékosan vannak beleírva hiteltelen baromságok. Azt nem lehet tudni, hogy a színészeket direkt castingolták-e ki ilyen szarul, de valami borzasztó amit előadnak, egyedül a főellenséget játszó pali mutat valami értékelhetőt.
A film egyébként szemétnek meg erőszaktevőnek mutatja be a férfiakat (mivel 1 pozitív karaktert sem szerepeltet), míg a női főszereplő bűneiről mélyen hallgat. Jobb lett volna, ha a mozi nem a füttytörvény hazájából származik, és ha nem a MeToo-terror idején jelenik meg, mert így szinte képtelenség eltekinteni a benne lévő politikai propagandától.

2018-05-24 22:48:38 deathcode (4) #28

Akinek tetszett, nagyon szíves figyelmébe ajánlom a Fair Game-et! De lehet, annak is, akinek ez nem jött be annyira...
Ezt holnap fejezem be, de hogy a következő a Fair Game lesz, az holtbiztos!

2018-05-22 23:48:11 VVega (5) #27

Őrült energiája van ennek a filmnek. Vibráló színek, pazar fényképezés, remek alakítások, brutális mestermű.

2018-05-22 19:54:45 bambula (4) #25

Kiváncsi vagyok rá,mikor csap le Hollywood a film remake jogaira,+ hogy a rendezőnőt felkeresték-e már egy esetleges hollywood-i karrier lehetőségével(amire remélem nemet mondana).

2018-05-21 07:53:20 guybrush (4) #24

Érdemesebb szerintem a lány felnyársalására jelképesen tekinteni. Amilyen pózban lógott azon a rúdon, nekem egyből Jézus keresztre feszítése jutott eszembe. Később a főnixes tetkó is azt a teóriát erősíti meg, hogy valójában meghalt korábban az emberiség (vagy ez esetben inkább a férfiak) bűneiért.
Mindezek mellett az olyan vallási szimbólumuk is, mint az almába harapás, vagy a "vérző" Szűz Mária-portré is a film hangsúlyosan feminista narratíváját igyekeznek még inkább kihangsúlyozni.

2018-05-21 02:17:22 dikalosz (4) #23

Valóban. Az említett rendezők esetében egyébként legtöbbször (számomra) hiányzik valami, céltalan végeredményt képez a brutalitás, gusztustalankodás, pornográfia, stb... ilyen irányú megközelítése.
Ebból adódóan úgy gondolom, más szemmel kell nézni ezeket a filmeket hogy hassanak. Viszont azzal a szemmel egy olyan zsánert, melynek célja hogy 'a lehető legolcsóbban' és legcélratörőbben kiszolgálja az emberek cenzúrák által elfojtott fantáziáját, vágyait (polkorrektség, korhatáros karikák, szex, vér, narkó, stb..) nem lehet.
(Egyébként az exploitation filmek előfutárai tudtommal a szexuális felvilágosító filmek voltak :D)

A túl véreztetés, nos igen. Itt is azért meg kell különböztetni a horror-os vérengzést az exploitation-ostől.
Míg előbbieknél általában a karakterek ismeretének köszönhetően aggódunk (ezáltal félünk), vele együtt 'fáj' (adódóan reális mivoltukból), addig az utóbbinál legtöbbször semmi mást sem érezni, mint hogy ez kifejezetten a fentebb leírt dolgok céljából valósul meg. Tehát nem baj, ha már az első sérülés halálosnak tűnik, úgyse lesz az, "égjen bele az a rohadt sas sebhelynek, hát mennyire gizda lenne már", rohangáljunk szétlőve egy 5x5 méteres, négyzet alakú folyosón körbe-körbe, miközben ÖMLIK a vér, ilyenek.
A betolakodóban éppen ezért szerintem is zavaró egy idő után, hogy a reálisnak mondhatónál jóval több mindent túlélnek a szereplők. Itt ez nem is érdekelt :D
És az explo-kban úgy en bloc általában nem érdekel, nem érint meg, csak folyjon a vér, mészároljanak, ordibáljanak, b*sszanak, alázzanak, drogozzanak, ésatöbbi..
Szégyen, nem szégyen, vállalom.
Úgyhogy a lentebbi vitában is abszolút melletted állok.

Komolyabb megközelítéssel pedig egy teljesen más forgatókönyvet kellene írni, teljesen más film lenne az egész :)

Rorschach érvével abszolút ki vagyok békülve én is.

2018-05-20 23:54:25 BonnyJohnny (4) #22

Tarantino és Rodriguez nagy tisztelői az exploitationnek, de kb. tönkre is vágták a zsáner megítélését. Ha egy exploitation nem ironizál önmagán, akkor az emberek gyomra már nem veszi be.
A túl véreztetés meg francia stílus. A betolakodónál például kevesebbeket zavart. Pedig ott (a komoly hangvétel miatt) szerintem zavaróbb, hogy féltávnál nem vérzik el a főhősnő. Ez a film nem akar komoly lenni. Ezért is írtam lentebb, hogy nem szerencsés butaságnak nevezni. Hiszen direkt ilyen. Mintha lebutaságoznánk Picasso stílusát. Milyen butaság már, hogy élethű képek helyett négyszögekkel fest. :P
De ismétlem, komolyabb és realistább megközelítéssel nekem is jobban tetszene. Mint ahogy Picassonál is jobban tetszik Rembrandt. De azért nem butaságozom le Picassot.

Viszont Rorschach nem tetszik érve teljesen korrekt.

előzmény: dikalosz (#20)

2018-05-20 23:31:11 Rorschach (4) #21

Nincs kiégve, egyszerűen csak nem tetszik, amit látunk, az exploitation sem való mindenkinek.

Szerintem pölö kurva igénytelen egy film ez, öncélú vásári gagyi, amin sehol, egy fél másodpercig sem tűnne fel valami szándékos önreflexió, valami ötlet, valami szándék. Tipikusan "senkit nem érdekel, mit adunk ki a kezeink közül" filmnek tartom, végig sem tudtam nézni. De a trash ilyen formája sose volt nekem való.

előzmény: dikalosz (#20)

2018-05-20 22:06:16 dikalosz (4) #20

Hihetetlen, hogy az emberek exploitation-reléje milyen szinten ki van égve. Ez nem valós, az hülyeség.. Azért, mert nem tolják az ember pofájába hogy mi van (lsd. pl.: Toxic Avenger), azért még illene észlelni. Szomorú ezt látni...

2018-05-20 21:41:32 Kövecs Ildikó (2) #19

Gagyi... Mert:
csaj felnyársalódik és túléli... Amikor kihúzza magából a fát, akkor sem vérzik el.. Nuku belső vérzés...Biztos a belső szerveit is összeforrasztotta a felmelegített sörösdobozzal.. A sörösdoboz nem volt dombornyomott, a csaj hasán visszamaradó tetkó röhejes... +A film alatt többször is beugorhatott a sivatagban a fodrászhoz.. Először csak egy melírra, majd egy barna hajfestésre lol...nem lett volna egyszerűbb csak simán összesározni a szőke haját... Ezt a filmet max a jó csajért érdemes megnézni... Mondjuk egy ribanc volt, én nem hasonlítanám Lara Crofthoz...

2018-05-18 21:45:44 Mikkey (4) #18

Frankó, nekem ilyen egy Lara Croft film, micsoda egy amazon a kisasszony! :-)
Maszkolás, sebek marha jól néznek ki, tiszta retro érzés lett rajtam úrra, a régivonalas arcok tudják miről beszélek! :-) néhol túl van tolva, de soha rosszabbat!

2018-05-17 23:12:51 necksprain (4) #17

nekem az említett első jelenet tette nyilvánvalóvá hogy marha jól fogok szórakozni azt ennyi

2018-05-17 19:50:54 BonnyJohnny (4) #16

Pedig ez is exploitation. Csak mint írtam lentebb, nem olyan hivalkodó (pláne nem önironikus). De ízig-vérig az.

előzmény: VMVKWA (#15)

2018-05-17 19:46:17 VMVKWA (3) #15

Pont hogy direkt nem kene ilyennek lennie. Ez egy kokemeny film ezert nem fer el benne ilyen jason statham fele dolog... crankben pl nos ott elfert mert annak pont olyan stilusa van.Szerintem ott nem sokan vetnek fel hogy miert eli tul a faszi a 3000m szabadesest.

2018-05-17 19:31:39 VMVKWA (3) #14

A lenyeg,hogy a film stilusahoz nem illett ekkora f...butasag :). Mert amugy igen rideg es feszult. Ha pl. a Terrorbolygo jegyeben keszult volna,nem zavar.

2018-05-16 19:02:40 MicaHiro (?) #13

Én úgy értettem, hogy lentebb a fórumtárs a filmbeli események biológiai megalapozottságát kritizálta, ami szerintem egy teljesen megalapozott felvetés lehet. Ennek mintájára azt én nyugodt lélekkel nevezem butaságnak, amiről úgy gondolom, hogy nincs összhangban objektív (természettudományos) ismereteimmel.

Azt autós példádat is lehet tőlem butaságnak nevezni, ha valaki nagyon akarja, viszont azt én sem nevezném annak :) A vízválasztó talán az, hogy mennyire vannak összhangban a film történése az objektív tényekkel. Ha nincs, igenis nevezzük butaságnak, függetlenül attól hogy szeretjük-e :)

2018-05-16 18:18:48 BonnyJohnny (4) #12

Ezt én korrektségtől függetlenül sem tudom butaságnak gondolni. Hiszen direkt ilyen. Mondhatni az a lényege, hogy ilyen legyen.
Ennyi erővel mondhatnám, hogy butaság tíz percen keresztül mutatni, hogy egy autó megy a forgalomban, vagy hogy butaság szintén hasonló ideig színes fényeket mutatni, aztán már is lebutaságoztam a Solarist meg a 2001-et. Mindezt úgy, hogy az utóbbi annak ellenére is zseniálison áll nálam. (A hipertérben utazni 10 percig, még belefér egy sci-fibe... na de a szovjet forgalomban... :D)
Na persze, ha ilyen értelemben használjuk a butaság kifejezést (bár lentebb nem ez hangzott el :P), akkor belefér, csak mondom... az enyém jól neveltebb. :)

előzmény: MicaHiro (#11)

2018-05-16 18:00:38 MicaHiro (?) #11

Nézd, szerintem ebből kár ilyen "korrekt kifejezés-nem korrekt kifejezés" kérdést csinálni, mert az értelmes párbeszédet lehetetleníti el.

Ha valamire azt mondom, hogy butaság azzal nem azt mondom, hogy akinek tetszik az buta. Lehet, hogy csak ő felül tud rajta emelkedni, én meg nem. És attól, hogy valami szerintem butaság még azt sem mondom, hogy azért tudom ezt mert jobban értek hozzá. Simán azt gondolom hogy butaság, de nyugodtan meg lehet győzni az ellenkezőjéről.

2018-05-16 17:38:48 BonnyJohnny (4) #10

Azt gondolom, hogy, ha egy stíluselemről azt gondoljuk, hogy butaság, akkor azt fejezzük ki, hogy mi jobban tudjuk, mint a többiek, akik szerint nem az.
Ezen a fórumon dívik ez a fajta nézőpont, de én nem vagyok a híve.

Én inkább azt mondom, hogy nekem nem tetszik.

előzmény: MicaHiro (#9)

2018-05-16 17:30:23 MicaHiro (?) #9

A "jó" szót én is csak az utolsó mondatomban használtam, kicsit már tágabb értelemben. Addig én is végig a butaság/nem butaság kapcsán reagáltam; ha van kedved próbálj az ott felvetettekre reagálni.

2018-05-16 17:21:53 BonnyJohnny (4) #8

Nem azt mondtam, hogy jó lesz, hanem azt, hogy nem butaság. Azok után, hogy megemlítettem, hogy nekem sem tetszik, nem is értem, miért kaptam ezt a kommentet.

Az más kérdés, hogy én el tudom különböztetni azt, hogy van egy nekem nem tetsző stíluselem (Kb. minden a rap zenében...), attól, hogy butaság lenne.

előzmény: MicaHiro (#7)

2018-05-16 15:26:56 MicaHiro (?) #7

A filmet nem láttam (jó eséllyel nem is fogom), de erre mégis hadd reagáljak.

Szerintem az rossz érv, hogy valami azért nem butaság (kicsit családbarátabbá téve a kifejezést :) ), mert hozzátartozik a stílushoz. Igenis lehet azt gondolni állandósult stíluselemről is, hogy butaság. Nagyon nem jó hozzáállás szerintem a cselekmény valamilyen elemét azzal mentegetni, hogy ez egy ilyen stílus. Persze az felvetődhet, hogy a film stílusához illik valami, ami más stílusú filmnél nehezebben lenne tolerálható, de akkor ebből az irányból érveljünk az adott dolog mellett, ne úgy hogy ez egy stíluselem, szóval meg sem lehet kérdőjelezni.

Pláne, hogy magad is elismered hogy jobb lenne realistán. Szóval a lényeg a lényeg: csak azért nem lesz valami jó egy filmben, mert a film stílusával jár.

2018-05-16 13:47:15 BonnyJohnny (4) #6

Ez nem "faszság", hanem a film stílusával jár. Mint a wuxiában a "repülő" emberek. (Amit persze lehet nem szeretni.)
Bár nálam is jobb lenne komolyabban, realistábban. Akkor menne a First Blood mellé, zseniális értékeléssel.

előzmény: VMVKWA (#4)

2018-05-16 10:37:30 hellcat (5) #5

Ütős kis film! Kedvenc bosszúhősnőm Sarah Butler (I Spit on Your Grave 1, 3) mellé azt hiszem csatlakozik Matilda Lutz is.

2018-05-16 07:11:12 VMVKWA (3) #4

Jo film lett volna,de olyan szinten hazavagta az a faszsag,hogy a csaj zuhan 30 metert,atvagja a belso szerveit egy faag es gyakorlatilag semmi baja, hogy nem tudom kozepesnel jobbra ertekelni.

2018-05-15 22:23:21 BonnyJohnny (4) #3

Kiválóan megidézett rape and revenge hangulat, és nagyszerű modern exploitation '70-es évek zene, meg korszakot idéző technikai beállítások nélkül. A képi világa lenyűgöző (konkrétan minden egyes képkocka gyönyörű és/vagy menő), brutalitás tetőfokon. Hátránynak éppen azt hoznám fel, hogy túl megy a realitáson. Persze értem én, hogy ez direkt az a francia brutaltalitás, mint a L'intérieur-ben, de nekem jobban tetszett volna realistábban.

2018-05-15 16:54:56 TheDriver (4) #2

Valójában papírvékony történet és százszor látott panelek, de a nagyon erős hangulat, az eszméletlen dögös és kemény főszereplőnő és a hihetetlen erős képei miatt sokáig megmarad az ember emlékezetében. A felhasznált vérmennyiségről meg ne is beszéljünk...

2018-04-22 19:46:56 ChrisAdam (5) #1

Ízig-vérig zseniális pokoljárás, az első minutumtól az utolsóig izzó feszültségben fürdik. Talán az egyik legnyersebb, legvéresebb film, amit életemben láttam - ami miatt sokszor öncélú is, de hát ez már csak ilyen guilty pleasure, Matilda Lutz pedig nem csak gyönyörű, de iszonyú jó főhőse a filmnek, mindvégig uralja a vásznat. Egyedi megoldásokkal bír, melyeket öröm nézni, filmnyelvileg nagyon szépen összeszedett kis darab, a finálé egyenesen makulátlan, az izgalom a tetőfokára hág. Tarantino ujjonghat örömében, az explotation rajongói dörzsölhetik a kezüket és joggal, piszkosan jó film A bosszú. Nézzétek. 90%