Suburbicon (2017) ☆ 👁

(George Clooney)

amerikai-angol-kínai dráma, krimi, vígjáték

3,1

2019-08-20 10:08:38 ChrisAdam (2) #15

Hát ez baromi nagy kínszenvedés volt, pedig minden adott volt, hogy működjön, de sehogy se áll össze. Kifejezetten frusztráló film, borzalom. Nem is tudom, mire adok kettest.

2019-06-25 23:51:33 bambusz11 (2) #14

Rég idegesített valami ennyire

2018-04-06 13:39:37 kovi1970 (3) #13

Aki nem értené:
Van egy idillinek tűnő lakópark, ahol szinte minden felnőtt bűnös. A gyerekek természetesen nem, mert bűnösnek nem születik az ember, csak később lesz azzá.
A rasszista szál meg azért kellett, mert a lakóparkban aki nem gyilkos, bűnöző, az legalább rasszista. Mindenesetre illeszkedik a cselekménybe, mert bizonyos cselekedeteket nem lehetett volna e nélkül a szál nélkül kivitelezni, és bemutatni, hogy a még ártatlan, felnőtt világon kívül élő, eltérő bőrszínű gyerekek mindenféle előítélet nélkül haverkodnak egymással.
A végkifejlet pedig előrevetíti milyen sors vár a gyerekekre is. Miközben simán eldobálgatnak egymással, közben benn a házban ott van az apuka, a nagynéni, a nagybácsi és a maffiózó hullája.

2018-03-25 21:20:21 Mikkey (4) #12

hát igen, jól hozza ezt az oldalát is
a filmre visszatérve, olyan mintha egy B oldalas serious man-t néztem volna, esszenciál Coen, meg ugye Oscar Isaac is.., nem tudom Clooney mit tett hozzá a maga részéről :D

2018-03-25 21:12:02 BonnyJohnny (2) #11

Szerintem tökéletes szakaszába. Mivel, hogy a szokásos Damon karakterekből (csodabogár/zseni fiú és akciósztár) kiöregedett.

előzmény: Mikkey (#10)

2018-03-25 20:58:59 Mikkey (4) #10

huhh én ebben pozitívan csalódtam,
bejött ez a coeni zűrzavar és abszurditás :)
szerintem az lehet a negatív hangok oka, hogy itt az átlag filmnéző nem azt kapja mint amire gondolt előzetesen :D
Damon ezzel meg a kicsinyítéssel milyen fura szakaszába érkezett már pályájának :)

2018-03-24 19:30:10 kfiro (3) #9

Érdekesen nem jó ez a film, de azért a közepes szintet megütötte nálam.
Én sem értem a rasszista vonalat benne, teljesen külön életet él és szerintem nem is valószerű.
Nekem egy kicsit, olyan Amerikai szépség feeling-je van, ezért nem éreztem annyira rossznak. Volt valami a hangulatában, ami megfogott.............

Jó szórakozást!

2018-03-24 13:42:43 BonnyJohnny (2) #8

Érezni benne a coeni hatást. A fekete humorral átitatott családi dráma-krimi kiváló alapanyag, csak éppen elfelejtettek bele drámát, krimit és humort írni. Kár érte.
A rasszizmus szál konkrétan zseniális lenne ha egyfajta burtoni, vagy andersoni ferde tükörrel tálalnák, és értelmet adnának neki. Azért mondom ezt, mert komolyan (mármint tálalás szerint megrázóan) venni nem lehet, és láthatóan nem is volt alkotói szándék. Így viszont az is egy zseniálisan görbe tükrös alapszituáció, amivel nem kezdtek semmit. A kedves postás mintha az ötvenes évek Disney filmjeiből lépett volna ki, és ahogy lehervad a giccses vigyor az arcáról, olyan sok kiváló, komikusan előadott, de fontos dolgok kiindulópontja lehetett volna (mert bár sok újat nem lehet a témában mondani, kétlem, hogy a rasszizmus rossz tanmeséknek lejárt volna az ideje), hogy szívfájdító belegondolni.
És mivel ráadásul a két szál mintha két külön film lenne (megkockáztatom, Coenéknál is két különböző scriptként indult, csak nem tettek ki egy filmet), tovább gyengítik egymást, pedig saját jogon is legfeljebb közepesek. Hannibal Lecterrel egyetértve, én is úgy érzem, hogy a film kettes és hármas keskeny határmezsgyéjén billeg, és hozzá hasonlóan, én is a gyengébbik jegy felé hajlok. Pedig itt én két erős négyes film alapjait láttam. Talán a Netflixnek kellett volna eladni, nem George Clooneynak. :P És akkor lehetne egy Suborbicon tematikus minisorozat (Black Mirror mintájára). Mert egyébként ez a két történet külön-külön, háromnegyed órában, jól megrendezve... plusz még mellé egy-két ilyen... lenne benne fantázia.

2018-02-10 19:29:13 Rorschach (2) #7

A Suburbicon nem jó film és a világon senkinek nem tudom ajánlani. Egyszerűen csak nem áll össze, uncsi, kiszámítható, bután megrendezett film. Ám lenne itt egy kérdésem annak, aki volt olyan szerencsétlen, hogy megnézte:
a fekete család mégis mi a lófaszt keres ebben a filmben? Szerintem az eddigi kétezer film közül, amit láttam, egyben sem volt olyan subplot, ami ennyire wtf módon létezne a fő szál mellett, semmit hozzá nem adva, érdemi kötődési pont nélkül. Botrány...

2018-01-31 12:38:02 Hannibal Lecter (2) #6

Minden adott lenne ahhoz, hogy egy abszurd humorral vegyített, ütős domestic thrillert kapjunk, azonban ez a film egyetlen ziccert sem képes gólra váltani. Nem csoda, hogy a Suburbicon forgatókönyve évtizedekig porosodott a Coenek fiókjában: most sem lett volna érdemes előhúzni a kalapból. Dramaturgiailag a produkció borzasztóan egyenetlen, a cselekményvezetés akadozó és átgondolatlan (rengeteg az éles perspektívaváltás: kezdetben úgy tűnik, a kisfiú a főhős, aztán teljesen háttérbe húzódik a karaktere, majd végül ismét ő kerül középpontba), a fekete család kálváriáját bemutató cselekményszál pedig zavaróan kilóg az egész filmből. Kettes és hármas keskeny határmezsgyéjén billeg. Clooney régebben sokkal jobb rendező volt.

2017-11-04 12:04:16 Mikkey (4) #5

hát nekem már a műkincsvadászokkal is alulmúlt egy szintet :D

előzmény: Benny Bug (#3)

2017-11-03 22:24:37 Mizi (?) #4

Clooney nyilatkozata a Weinstein-üggyel kapcsolatban valószínűleg nem nagyon tetszett a feministáknak.

előzmény: Benny Bug (#3)

2017-11-03 22:14:32 Benny Bug (4) #3

Nem láttam a filmet, de nekem is feltűnt hogy a fenébe van 5 alatt IMDb-n.
Rosszabbul áll ott mint az új Transformers. Pedig az nem létezik hogy annál is rosszabb. Legalábbis remélem hogy nem.

2017-11-03 22:11:48 gringo (3) #2

inkább te meséld el, miért volt nagyon nagy élmény?

2017-10-30 14:15:33 stormy (5) #1

Érdekelne a véleményetek, hogy bár nem vagyok filmszakértő, de moziban nekem nevezzük így "nagyon nagy élmény" volt ez a film. Természetesen tudom hogy eltérő az emberek ízlése, de vajon miért van IMDb-n ennyire lehúzva?