Az Elmenetel (2015) ☆ 👁

(Lisztes Linda - Tóth Barnabás)

magyar dráma, rövidfilm

3,4

2015-12-23 09:39:24 ryood (2) #9

van egy-két snitt, ami nem a műtőben játszódik, ill. nekem már az alapkoncepció, maga egy giccs.

2015-12-22 23:57:15 Ugor (5) #8

Érdekes ez a "giccs" szó. Nekem valószínűleg a 4000. helyen jutott volna eszembe, ha valaki rákérdez. Nekem a giccs az kerti törpétől a my little pony-ig elég sok dolog, de egy véres nőgyógyászati műtétről biztos, hogy nem jutott volna eszembe. A közönséges, a naturális, stb. szó nyilván előbb beugrott volna. De kinek mi... Viszont Romsics Rozina sem tartozik a művészi alkotásnak látszani kívánó, de valójában kereskedelmi bóvli kategóriába. Sőt!

2015-12-21 18:15:52 ryood (2) #7

ez az én ízlésemnek nagyon giccses volt, és kissé didaktikus, (olcsó) hatásvadász is..

2015-12-16 20:58:01 zéel (4) #6

Valóban kiakasztó. (Nagyon találó kifejezés. Fogom is használni.)
Kiakasztó és elgondolkodtató. Nagyon jó film.
Bálint Andrást ilyen jónak még semmiben nem láttam. (Talán színházban.)

2015-12-16 19:24:58 Ugor (5) #5

Nekem meg az jutott eszembe, hogy 18 éves koromban bedobtak a "mélyvízbe" és pont egy ilyen műtőben dolgoztam és bizony ugyanilyen volt, még ha 40 év el is telt közben.

előzmény: oscarmániás (#4)

2015-12-16 19:14:06 oscarmániás (5) #4

Nekem erről az egyik munkatársnőm jutott az eszembe , akit "megkatáztak" , elmesélte az élményeit , hu az nagyon kiakasztott mindenkit . Meg unokatesóim nagyanyja , akinek lehetne öt gyereke is , csak kettőt szült , akik közül az egyik fiatalon meghalt , és ezt számtalanszor elmesélte a menyének , aki már a hatodikkal volt várandós . De egyébként tényleg giccses , de rettentően gondolatébresztő , és nem feltétlenül mitológiai/vallási témájú .

2015-12-16 18:26:43 Ugor (5) #3

Hát nem is tudom... ha a KMA (Dunai Ágota) filmekre mondtad volna, akkor ok. Egyébként meg persze, hogy hatásvadász. Az a dolga. De ebben a megvalósításban azért gondolatok bujkáltak. Nekem erről sok dolog jutott az eszembe. Még úgy is, hogy az a mitológia, amire utal, nem feltétlenül a sajátom.

előzmény: Milona (#2)

2015-12-16 16:36:33 Milona (2) #2

Hogy giccs, az kevés. Hatásvadász, ízlésficamos borzalom. Kiakasztó.

2015-12-16 08:16:50 Ugor (5) #1

Szerintem ne hagyjátok ki!
"A film a Facebook-oldalán írtak alapján csak december 31-ig lesz fent a Vimeón."
Itt találod.