The Nice Guys (2016) ☆ 👁

Rendes fickók

(Shane Black)

amerikai akciófilm, dráma, krimi, thriller, vígjáték

3,8

2022-09-27 16:40:11 ryood (?) #36

ő ennél cifrább dolgokat is szokott kommentelni filmekről...:)

előzmény: pelu (#35)

2022-09-27 14:24:21 pelu (2) #35

Sok mindent hallottam már erre a filmről, de azt még nem, hogy tanulságos... :)

előzmény: dittike (#34)

2022-09-27 01:01:43 dittike (5) #34

Csodás zsarupáros egy igazán fordulatos és tanulságos krimiben.

2022-09-18 10:27:38 pelu (2) #33

Elképesztő kreténség, ami lehetne pozitív jelző is, de sajnos itt nem az. Nekem kifejezetten erőltetett lazaságként jött le, ami csak nagy ritkán tudott mosolyt csalni az arcomra, kitörő nevetést pedig nem is. Pedig a két fickó tényleg jó pofa, mindent beleadnak, amolyan Los Angeles-i Bud Spencer - Terrence Hill páros, viszont a mellékszereplők csak jól elkészített bábfigurák, a kiscsajt túltolták, több esetben is abszolút nem lenne képernyőn a helye. A sztori egy az egyben B kategória, és ha a jól eltalált 70-es évek hangulat nincs a két király főszereplővel, akkor már 1 óra után kikapcs lett volna belőle. Ők mentették meg. Rendes dolog volt tőlük. Kettes.

2018-06-15 21:16:43 betti (4) #32

Eszetlen jót szórakoztam ezen a filmen.

2017-12-03 22:01:46 Norbert Simon (3) #31

Nem lopta be magát a szívembe ugyan de azért azt sem mondhatnám ,hogy nem éreztem magam jól miközben néztem. Humoros megnézhető filmnek tartom. A két fő karakter szerintem egész jó. A Gosling és a Crowe szerintem egész jó alakításokat nyújtottak. A kis csaj az engem egy kicsikét zavart. A sztorija nem túl jó. Inkább a a nyolcvanas évek hangulatát próbálja meg visszaadni azt szerintem nem teszi olyan rosszul a film.

2017-05-23 13:23:00 lakatoszoltan01 (3) #30

Könnyű szórakozás, de nem hozza vissza a 80-90-es évek akciófilmjeinek humorát. Többet reméltem a filmtől. A jelmezek és díszletek helyett több humorral és jobb sztorival toldottam volna meg a filmet. De megnézős darab.

2017-04-25 03:23:03 Ugor (3) #29

Igazán kellemes és könnyed szórakozás, számtalan eredeti ötlettel. Nem lehet közepesnél rosszabb és négyesnél jobb. Legyen még hármas, aztán majd kialakul bennem a hozzáfűződő viszony, futó kaland ez vagy sem.

2017-01-29 20:38:30 Mikkey (5) #28

ez annál szofisztikáltabb film, mintsem azt vártad tőle :)

előzmény: paksiendre (#27)

2017-01-29 18:42:49 paksiendre (1) #27

Valami könnyed kis filmet kerestem így vasárnapra, sokan dicsértek ezt a filmet gondoltam megnézem. Egy óra után ki is nyomtam, egy poén nem volt benne addig, a sztori lapos, az akció nulla, a karakterek semmilyenek. Fáj is a szívem mert 2 nagyszerű színész játszik benne, de ha az ember nem bír végignézni egy filmet akkor nem adhat rá kettest, vagyis nálam ez ilyen íratlan szabály... Majd legközelebb.

2017-01-07 01:17:36 ChrisAdam (4) #26

Shane Black reméljük, nem olyan rendszerességgel fog filmet készíteni, mint eddig. Habár nem olyan király, mint a Kiss Kiss Bang Bang, csupán egy lépéssel marad le tőle, ami lehet, hogy Downey miatt van, lehet azért, mert az volt előbb. Mindenesetre Crowe-Gosling páros elképesztően jól működik, mint ahogy a tinicsajszi is beleillik a képbe - herótom van, ha indokolatlan tinicsajszik szerepelnek a filmben, de itt most nagyon helyén volt. Sokszor sírva nevettem, röpködnek a poénok, egysorosak, helyetkomikum, spriccel rendesen a vér, hangulat és izgalom a köbön, jó zenék, izgalmas, csavaros sztori, pörög, vágtázik, egészen az utolsó minutumig rettenet jó szórakozás.
Az ilyen filmek hiányoznak manapság a mozikból, még néztem is volna! 85%

2016-12-27 13:21:24 noresz02 (2) #25

Tegnap a DIGIFILM-en még 1X végigszenvedtem (egyébként nem jött ki ez kicsit hamar kábeltévére?), mert annyi hype-olást kapott itt is, hogy nem akartam igazságtalan kettest adni rá. Gondoltam esetleg rossz passzban néztem, fáradt voltam stb.
Hát a helyzet az, hogy teljes mértékben tartom a korábbi (rossz) véleményem, sőt még bejött mellé Holly March iszonyat idegesítő végig kilógó karaktere is.

előzmény: noresz02 (#13)

2016-11-08 23:58:47 Modric (5) #24

500. filmnek valami különlegeset kerestem, így a Rendes fickókra esett a választottam.

Nem is csalódtam benne. A mai vígjátékoknak nevezett gagyikból erősen kiemelkedik. Lehet, hogy csak én vagyok így,de engem kilóra vett a 70-es évek hangulata,mintha nem is 2016-ban forgatták volna a filmet. :)

Gosling parádés volt,akárcsak Crowe. Kedvenc jeleneteim: Amikor Crowe és Keith David verekednek a teraszon, majd valamelyikük lelövi a fának öltözött fickót, majd Gosling döbbent arcát mutatják :D Meg az jó volt, amikor a végén németül hadovál :D

2016-10-22 23:05:13 desmond (3) #23

Hát a kritikák alapján jobbra számítottam... De nem valami nagy durranás.

2016-10-18 23:49:33 kfiro (4) #22

Azért akik nézhetetlent adtak erre a filmre, azok nézzenek már körül egy kicsit, akkor nekik mi a nézhető? (2 db) :-) No de nem vagyunk egyformák :-)

Valóban a mai hollywoodi kínálatából kimagaslik ez a film.
Azért én sem ájultam el tőle, ez egy gyenge négyes, de az már nálam nagyon jónak számít. :-)

Jó szórakozást!

2016-10-10 20:48:11 Hoqspok (4) #21

Nagyon jó film aki ezen sem tud nevetni azt csak sajnálni lehet

2016-10-06 22:09:42 tomside (4) #20

Kedves, szerethető.
Óriási pofon Detroitnak, ha a mából tekintünk vissza.
Jó a páros, de a hármas már kicsit erőltetett, nyálas, s habár a kiscsaj jól alakít, nem bántam volna, ha kevesebbet látom, mert egy kicsit Reszkessetek betörők-feeling társult hozzá. A zseniálisat mindenképpen túlzásnak tartom, de egy gyenge négyesre jó.

2016-10-05 11:51:50 goromba (3) #19

A kritikákat olvasva számomra kissé csalódás, de Gosling tényleg nagyon jó, és Kim Basingert is tessék nyugodtan beletenni több filmbe, tudjuk öregszik, de sajnos mi is.
Én azért remélem, Black a Predatorra összeszedi magát kissé.
Azért ez nem volt egy világmegváltás, ismerjük be.

2016-09-20 23:46:35 slawter (4) #18

Gosling zseniális! :D

2016-09-12 20:10:48 Dió (5) #17

Így van, maximálisan egyetértek, de ugyanakkor ez persze a Shane black féle figurák érdeme is, hogy ráéreznek a piaci lyukra, és egy ilyen filmmel így odateszik magukat. Ha nem hiánypótlóként osztályoznék, akkor is négyötöd lenne amúgy nálam, úgyhogy orbitális felfele kerekítés azért nem volt:)

előzmény: lizardking (#16)

2016-09-12 19:41:26 lizardking (4) #16

Kicsit szomorú az, hogy bizony néha már azért vagyunk jobb véleménnyel egy filmről, mert hiánypótló. Én is szoktam így érezni, ennél a filmnél pont nem tettem, pedig amúgy hiánypótló.

2016-09-12 19:09:49 Dió (5) #15

Nem vagyok nagy Shane Black rajongó, úgyhogy ezért is lepett meg a Nice guys: filmen így, a nevetéstől a térdemet csapkodva, már rég röhögtem. A sztorival nem váltja meg a világot (elég kis egyszerűcske), helyette a három karakter a film fő ütőkártyája. Russel Crowe nagyon jól játszik el egy tisztességes karaktert, Gosling önmaga paródiája (hál istennek, mert pont ettől működik), és mint ilyen, lubickol a szerepben. A kiscsaj pedig nem egyszer lopja el a show-t. Nem hibátlan, és BonnyJohnnyhoz hasonlóan én is négyest akartam adni, de aztán aludva rá egyet rájöttem, milyen ritka az ilyen vígjáték manapság, ami fingás helyett csakis és kizárólag old-school helyzetkomikumra és karikaturista figurákra épít, és ilyen mesterien teszi azt. Ötös.

2016-09-10 23:50:33 Vitelotte (1) #14

Istenem de idegesítő volt a szőke kispicsa. Főleg akkor lettem rosszul amikor megláttam hogy két órás a film, és még csak a felénél vagyok... A bukfencező jelenet után Gosling karakterét is megutáltam. Nem csak a szereplők, de a sztori is annyira vérszegény volt, hogy kajak csak azért fejeztem be, mert gecire unatkoztam otthon, és amúgy se vagyok egy félbehagyós típus, pedig néha tényleg sok elvesztegetett időt spórolnék rajta. Szóval a kettes szép lassan lecsúszott nálam egyesre.
Eskü örültem amikor kinyírták a menekülős ribancot. A végén komolyan kiakad a gyilkosságon a kiscsaj, amikor körülötte hullanak az emberek mint a legyek? Mit keres ez a morális agyfasz egy akciófilmben?

2016-09-07 13:22:03 noresz02 (2) #13

Lehet meglett volna a hármas, de a szinkron nálam elvett egy osztályzatot a filmből, végig idegesítő volt, gondolom eredeti hanggal élvezhetőbbek voltak kicsit a nagyon gyenge és idegesítő humoros jelenetek. A történet recseg ropog, nyilván nem az akart a film erőssége lenni, de más sem tudott. Csalódás, az is, hogy a Crowe - Gosling páros mennyire nem működött nálam.

2016-08-17 14:31:29 Mizi (2) #12

Mondhatnám, hogy csalódás ez Shane Black-től, de valahogy érezhető volt, hogy színvonalban elmarad majd a Durr, durr és csóktól. Utóbbi film persze annyira zseniális, hogy szinte lehetetlen lett volna túlszárnyalni, sőt megközelíteni is, de a Nice Guys jóval gyengébb eresztés, mint, ami elvárható lett volna a direktor úrtól. Mint már előttem is írták, a tralierekben már ellőtték a legjobb poénokat és ezek sem egetrengetően jók. Tehát nem igazán tudtam nevetni a filmen, ráadásul a történet sem volt eléggé csavaros, ami ellensúlyozhatná az ergya humort. Tré jelenetektől sem mentes, gondolok itt a opening scene-re, na meg a kiscsaj filmvégi fenyegetőzésére.
A karakterek sem túl erősek, nagyon megszeretni sem tudtam őket, mondjuk azon nem csodálkozom, hogy Goslingot még Black sem tudta velem megkedveltetni.
Szóval még azt is nehéz megindokolnom, hogy miért kapta meg a hármast... nagyon valószínű, hogy megy ez még lejjebb, de talán alszom rá még egyet.

2016-08-15 21:47:19 Mikkey (5) #11

fúú gyerekek, ez jobb volt mint hittem! vastagon benne van a kult faktor.
az elején szokni kellett a stílusát, elbeszélését, de aztán magával sodort, bele van pakolva minden, ami miatt szerethető a műfaj :) mintha régről ismert legjobb filmes jelenetek lettek volna 1 csokorra felfűzve :D

2016-08-10 00:24:22 necksprain (1) #10

egyre kerekebbre tágultak a szemeim, szemöldököm már az arcom felett lézengett az első 30-45 percben, utána már csak belenyugvón nyugtáztam, hogy faarcom annyi mosolyra húzódott a film közben, mint a nagyfater elszabadulnál.

2016-08-04 22:55:33 ifj. Ó. Posszum (2) #9

Ühü. Kiss Kiss Bang Bang 2, Kiss Kiss Bang Bang light...

2016-06-07 23:29:44 Xuja (4) #8

Fasza eresztés az új Black. Gosling és Crowe párosa fantasztikus (ahogy az várható volt), és a kissé feledhető felvezetés után a KKBB nyomvonalán járva, egy őrült és poénos ámokfutást kapunk. Bár kicsit megfárad a vége fele, ez így is az év eddigi legszórakoztatóbb moziélménye.

2016-06-04 08:30:50 BonnyJohnny (5) #7

Aludtam is rá egyet, és úgy érzem, hogy csak rá kell dobni a zseniálisat. :) Olvastam kritikákat, direkt okot keresve arra, hogy miért ne adjak azt, de nem találtam. :D (feliratosan néztem)

2016-05-30 17:43:37 frogman (4) #6

Shane Black tud még mindig. ennyi slapstick-et még nem láttam a filmjeiben (Riggs imádja a Three Stooges-t), itt a vécéajtó, a szétlőtt fej, a magasból zuhanás, a medence, a bokapisztoly, az üveg és a motorháztető adják a másikat. jó kis vicces noir, ami a '70-es évek pesszimizmusát (Kínai negyed) egyrészt megtartja, másrészt úgy kiforgatja, ahogy kell. az meg egy nagy fricska a kemény csávós akciófilmeknek, hogy egy buddy cop movie-ban a haverok helyett egy tini nyomoz. de a pornó, mint establishment elleni "basszátok meg az anyátokat!" is tetszik. John Boy figuráját sok egyében kívül a Halálvágta című James Bond-film főgonosza is inspirálta. Ryan Gosling magyar hangja Terence Hill, Russell Crowe magyar hangja Bud Spencer.

2016-05-28 18:57:48 bruce (4) #5

Abszolút Shane Black-re jellemző film.Pörgős sztori laza,vicces egysorosok abszolúte szórakoztató film ami igazi hiánycikk a mai filmes világban. Mondjuk az előzetes sok poént lelőtt de még így is nagyon jó volt. Gosling Crowe kettőse kiváló párosítás érdemes nézni Gosling arcjátékát bizonyos helyzetekben kibaszottul zseniális a pali :)

2016-05-27 23:28:41 Jason13 (5) #4

Shane Black visszatért!
Igaz, sokaknak tetszett a Vasember 3., amibe itt-ott azért sikerült belevinnie a rá jellemző egyediséget, de a végeredmény láttán én egyáltalán nem voltam elégedett.
Viszont megérkeztek a Rendes fickók, ami végre az olyan mozik világát idézi meg, mint az Utolsó cserkész vagy a Durr, durr és csók.
Amiről itt szó van, az egy rendkívül vicces akció-krimi, ahol nincs finomkodás. Ömlik a vér, vonaglanak a meztelen nők és repkednek a káromkodások. Hogy ez elég lenne egy jó filmhez? Dehogy, szerencsére a rendezőúr megint egy igencsak fordulatos sztorival rukkolt elő. A prímet azonban a két főszereplő, Russell Crowe és Ryan Gosling viszik. Hihetetlenül jól lett megírva a figurájuk és játékukkal is sokat hozzátesznek a látottakhoz. Működik közöttük a kémia, így a buddy-movie jegyek is remekül érvényesülnek.
A cselekmény a hetvenes évek végén játszódik és ezt a korszakot is ügyesen ragadták meg a készítők. A dögös zenék, az akkori öltözékek és a rejtettebb utalások is működnek, így a hangulat hibátlan.
A történet is gyors tempóban halad előre, zúdulnak ránk az ütős poénok és a realisztikus, ennek ellenére látványosan megkoreografált akciójelenetek.
Számomra már az első előzetes eladta a mozit és szerencsére az összképben se kellett csalódnom. Nagyon örülök, hogy így a nyári popcorn-szezonban is találni még ilyen bevállalós és tökös alkotásokat.
Remélem Black következő munkájára nem kell sokat várnunk.

2016-05-26 22:55:12 McCl@ne (5) #3

Black sokkal jobb író, mint rendező, de ez egyrészt a legrosszabb dolog, amit a filmről el lehet mondani, másrészt úgy lett megírva és megrendezve, hogy ez a legkevésbé se zavarjon.
Sírva röhögős poénok és ízlésesen - majdnem - elő - sem - adott dráma, zseniális Gosling.

2016-05-26 18:51:00 bambula (4) #2

Sajnos egyet kell ezzel értenem.Kicsit többre számítottam én is.
Persze még így is fantasztikus felüdülés a mega,giga költségvetésű filmek között.
A szórakoztató faktora tökéletes.
Viszont volt egy jelenet,ami számomra elég furcsa volt
mégpedig,amikor John Boy kilöki a kiscsajt az ablakon,Goslingék megérkeznek és a következő pillanatban már a kocsijánál sétál John Boy.És azt sem egészen értettem,miért nem a házánál parkolt akkor Gosling.

Kár,hogy nem az ilyen filmek hoznak több százmilliós bevételt.

És mindenképpen köszönet a Freeman Filmnek ,hogy nem csak pláza mozikban van feliratos kópia.

Ja és még több ilyen szerepbe Ryan Goslingot.Fantasztikus volt. :)

2016-05-26 16:51:41 Rorschach (3) #1

Nem rossz film, ugyanakkor nem is az erősebb fajta négyes. Túl sokat mutattak a trailerekben, Crowe eléggé háttérbe szorult, ez a Shane Black pedig már messze nem az a Shane Black.
Gondolok itt pölö a film eleji két belső monológra odahányt narráció gyanánt... Nagyon kilógott a film tónusából, többször elő sem került, csak azért kellett, hogy a két karakter kvázi papírról olvasva a néző szájába rágja a múltját. Amatőr húzás.
A néha meg-megbicsakló rendezést leszámítva amúgy humoros, pörgős múvi, Gosling brillírozik, a befejezés meg baromira tetszett.