Dirty Grandpa (2016) ☆ 👁

(Dan Mazer)

amerikai vígjáték

2,4

2023-01-01 23:23:56 Mizi (2) #19

Nem is emlékeztem, hogy ilyen zseni muzsika szól az intrójában ennek az izének.

2021-04-06 18:21:33 kekmedve32 (1) #18

Van egy olyan gyanúm, hogy Hollywoodban már szociopaták írják a forgatókönyveket. Itt is azt gondolták, hogy ha minden második szó valami primitív káromkodás, akkor attól már humoros lesz a film. De mondjuk az vicces, hogy valaki fagyiskocsiból ad el drogot gyerekeknek? Az vicces, hogy valaki arról beszél egy temetés után, hogy kell kutyákat kézzel "szaporítani"? Az vicces, hogy egy öregember a felesége temetésének másnapján fiatal lányokat akar dugni? Az vicces, hogy valaki lövöldözik az üzletéből, ami járokelőket találhat el, de őt nem érdekli? Remélem, ennél a filmnél már nincs lejjebb vígjáték kategóriában, de attól tartok, túl optimista vagyok.

A nőknek/lányoknak annyi pozitívum van a filmben, hogy láthatják ezt a Zac Efront majdnem teljesen ruha nélkül pár percig, bár az illető elég törpe termetű, és finoman szólva nem férfias. Férfiként én csak Zoey Deutch-ot tudom értékelni. Ez a lány szép, de nagyon, a tekintetében is van valami, ami megfogja az embert. Remélem, kap még jobb szerepeket is (bár ennél jobbat nem nehéz). De Niróról meg mit mondjak? Eljátssza ezt is, ahogy kell, csak minek?

2020-10-13 09:01:38 Xuja (2) #17

Társasággal néztem, némi alkohol kíséretében, és kövezzetek meg, de így megér egy gyenge kettest (csakis De Niro miatt, na meg A.Plaza popsija húzta még fel). Jó kis egybites tahóhumor (persze vannak benne olyan részek is, ahol elkapott a szekunder szégyen).

2020-09-18 15:56:23 sptt (3) #16

Kettős érzés van bennem a film megtekintése után. Egyrészt örülök minden pillanatnak, amikor De Niro-t még láthatom egy-egy újabb filmben, mert senki nem örök, és valószínűleg már nem sok ilyenben lehet részünk. És tudom, hogy sokan most nem értenek velem egyet, de szerintem itt is kihozza a maximumot a szerepből. És én nem ítélem el azért sem, mert elvállalt egy ilyen filmet. Mindent eljátszott már tökéletesen, amit el lehet játszani, miért ne jelentene új kihívást számára egy "őrült" nagypapa szerepe? Szóval, ez a pro. A kontra pedig sok minden más... Ez nem egy jó film, néhány poénnál pedig én éreztem magam kényelmetlenül. 5/10

2018-01-01 00:53:29 dorothygale (4) #15

Elnèzèst hogy ez nekem tetszik, de irtò jò dumàk vannak benne. Ahogy a vèn kecske is mondja: megnyalja a sòt, s ez tènyleg igaz. Szerintem a nagypapik mind ezt tennèk , csak ôk nem Robert de Nirok. Persze a film sablonos, kiszàmîthatò, s Zack hozza a szèpfiù figuràt.... :D

2016-08-30 21:26:21 Fonghi (1) #14

Csak úgy fél órát láttam belőle. Pacino annak idején egy árnyalatnyival jobb kéjvágyó öreguras roadmoviet fogott ki.
Kemény ez a kétdimenziós értékválság a felszínes karrierista nyárspolgáriság, és a felszínes romlott kéjencség viszonylatában.

2016-07-17 08:16:27 Hoqspok (2) #13

így igaz.. 2 pont

előzmény: noresz02 (#11)

2016-06-02 13:40:42 schankox (3) #12

Nem volt ez azért _annyira_ szar. Ami egyáltalán nem működött, az az öncélú trágárság. Miért kellett pl. látnunk, ahogy Robert DeNiro maszturbál ? Vagy a farkát (még ha valójában ne is az övé ? Zac Efron bujkálása menyasszonya elől viszont tartogatott humoros pillanatokat. Részemről egy gyenge hármas.

2016-05-31 18:24:33 noresz02 (2) #11

Most már biztos hogy de Niro elérte a szaros gödör legalját. Kizárt hogy innen lenne még lejjebb.

2016-05-30 21:40:09 BonnyJohnny (1) #10

Pedig az első fele a "viccesebb". :P

előzmény: necksprain (#9)

2016-05-30 21:32:36 necksprain (1) #9

én 10 perccel többet. délelőtt kezdtem neki, mondván hogy nézek valami szemetet két mosás között. fel sem húzott, egyszerűen csak untam az egyszerűségét és humortalanságát.

előzmény: banana (#8)

2016-05-30 21:19:24 banana (1) #8

30 perc. Ennyit bírtam.

2016-05-04 23:35:00 coles (3) #7

Dick... Találó név De Niro pályájának ezen suckaszára. Ha már Jeff Bridges és Michael Douglas sem vállalta...

2016-02-09 11:28:29 acdctibi (1) #6

Borzalmas film, tele fingós-b@szós viccel, amin kb. a 15 évesek nevetnek (no offense). Szörnyű volt látni DeNiro-t egy ilyen filmben.

2016-01-30 15:59:12 BonnyJohnny (1) #5

Nem a tahósága a baj. Nem is az, hogy DeNiro égeti magát (amúgy ő és Reviczky így is kiemelkednek a filmből). Nem is az, hogy a forgatókönyv kiszámítható szálon futó, elcsépelt sablonokból felépülő, humortalan katyvasz. Nem is az, hogy (a Rossz szomszédságban amúgy jól működő) Zac Efron idegesítő biodíszletként működik, és Zoey Deutchal bemutatott romantikus szálukra az unalmas szar a legpozitívabb jelző.
Hanem az, hogy a film első fele után a film elveszíti azt a tahó humorát, ami, ha nem is a szórakoztatás akadémiai színvonalán, de a maga egyszerű és tahó módján vicces momentumokat és szövegeket is tartalmazott (fogékonyságtól függően kinek-kinek többet vagy kevesebbet), és konkrétan humortalan, de idegesítően humorizálni akaró, unalmas, de erőltetetten izgalmasnak látszani akaró, komoly hangokat is megütni akaró, de elcsépelt frázis pufogtatáson és kínos romkom kliséken kívül semmit nem tud felmutatni.
Így aztán átcsúszik a nézhetetlen kategóriába. Pedig az elején simán közepesnek is kinézhetett volna.

2016-01-29 15:27:17 ChrisAdam (1) #4

18-as metascore engem meggyőzött a nem akarom megnézni gombra. :( Nem is érdekelne, hogy szar, ha nem DeNiro lenne benne.

2016-01-29 13:48:30 Anonnim (3) #3

De Niro ezzel a filmmel elkezd szép fokozatosan beállni Nicolas Cage és Bruce Willis mőgé. (Ők már az égegyadta világon bármilyen szerepet elvállnak, csak azért, hogy el ne felejtsék őket!)

2016-01-29 11:32:13 Ubul (1) #2

és sajnos az is

előzmény: desmond (#1)

2016-01-29 10:59:53 desmond (?) #1

Jaj, ez nagyon alpárinak tűnik...