The Danish Girl (2015) ☆ 👁

(Tom Hooper)

amerikai-angol dráma, életrajzi film

3,2

2018-10-31 12:15:38 Ubul (3) #27

"több ismerősöm kb úgy jött a filmről, hogy ez a filmek alfája és omegája"
jujj..azért annyira nem nagy szám a film, és Eddie Redmayne fejétől a mai napig kiráz a hideg...csak azért néztem meg, mert páromat érdekelte. Hasonlóan álltunk fel a film után, egynek elment, és kb. ennyi.

És nem értem, miért adtam én rá 3-t, most így megnézve az osztályzatom :D

2018-10-31 11:01:42 Calavera (?) #26

Amikor ment a mozikban, több ismerősöm kb úgy jött a filmről, hogy ez a filmek alfája és omegája, kész van a világ legjobb filmje, nincs többé imdb 250 lista, egy lista van és csak ez a film van rajta. Mondom legyen, kötve hiszem azért.
Megnéztem, mert azért na, csak lessük meg meg hát azért Alice Vikander miatt sem olyan nagy baj
Jó volt, egyszer megnéztem, felfogtam, értem, de kb ennyi. Az 7.1 imdb kb tükrözi ezt, de azért ne legyünk elájulva az egésztől, mert egy vergődés az egész egy olyan környezetben ahol kb semmi nem történik.

2016-04-25 11:37:35 Rice (2) #25

Nem értem ezt a Redmayne-t miért sztárolják ennyire. Jó filmeket húz le a mocsárba a csapnivaló színészi játékával. Jelen esetben mondjuk nekem a film is eléggé lassú volt, és nem hozta azt a drámát, amit ebből ki lehetett volna hozni, de Redmayne "játéka" végképp tönkretette. Alicia Vikander jó, de azért ő sem megy akkorát, mint az Ex Machina-ban. Viszont a film csak miatta nem lett egyes nálam.

2016-02-23 13:34:22 Bubu (3) #24

Abban egyetértek a korábban írott vélményekkel, hogy a film felszínes, és elidegeníti a nézőt. De én ezt nagyobb részben a forgatókönyvnek tulajdonítom. Nem lett bemutatva eléggé a korábbi életük ahhoz, hogy a veszteségükkel együtt érezhessek. Nem tudhatom, milyen érzések játszódnak le egy transzszexuális ember lelkében. Főleg ezért néztem meg a filmet, de nem kerültem közelebb. Többet kellett volna beszélni erről a sok tükörbe bámulás és a szégyenlős mosolyok helyett. Azt sem értettem, hogy az, hogy valaki a nemi identitását a testén kívülinek érzi, miért kell skizofréniához hasonlóan bemutatni. Einar festő volt, nem volt túl domináns, de nyitott volt, humoros, megértő. Azzal, hogy Lily "előjött", miért változott meg minden más is? Ezzel erősítették a tudathasadásos bemutatást szerintem. Lily egy felszínes karakter lett, akinél nem láttam a komoly indokot arra, hogy lerombolja a korábbi életét, és kockáztassa az egészségét.
Ami a színészi alakítást illeti, Eddie Redmayne nagyot kockáztatott, és látom az igyekezetet, de ez nem jött most be. Ahogyan a film, ő is sokat akart fogni, és nem sikerült a dolgok mélyére hatolni. De mint mondtam, a forgatókönyv sem volt nagy segítség ebben.
Alicia Vikander viszont lemosott a pályáról mindenkit. Már az Anna Kareninában is sikerült elérnie, hogy mellékszereplőként jobban érdekeljen, mint a főhős, de itt most kellő teret is kapott az alakításra. Ha valaki empátiát tud ébreszteni a filmben, az a cserbenhagyott és félredobott feleség, nem a transznemű férj. Számomra ő a dán lány...
A kosztümök, a díszlet és az operatőri munka kiváló. Bár abban a jelmezeknek, sminknek nagy szerepe van, hogy a főszereplő drámája kikerül a fókuszból.

2016-02-22 12:41:17 purplerain (3) #23

Erősen támogatlak mindkettőben :)

2016-02-22 12:24:50 BonnyJohnny (3) #22

Egyértelmű volt, csak gondoltam egyet értek a női főszereplő méltatásában, és egyúttal belerúgnék a friss Oscar díjas, és ezúttal is jelölt férfi főszereplőbe. :P

előzmény: purplerain (#21)

2016-02-22 10:29:40 purplerain (3) #21

A one (wo)man show-al amúgy Vikanderre céloztam valóban, csak nem voltam egyértelmű :)

2016-02-22 10:03:36 BonnyJohnny (3) #20

Amúgy, ha ez one (wo)man show, akkor inkább Vikianderé, mint Redmayne-é. Aki, szerintem tök súlytalan. És éppen ezért marad kívül a néző. Ahogy mindenki ezt (is) hozza fel a film (legfőbb) hibájaként.

előzmény: purplerain (#19)

2016-02-22 09:48:12 purplerain (3) #19

Fura egy film volt, erre lehet mondani, hogy one (wo)man show :) Ami érdekes, hogy számomra Einar szerepe teljesen súlytalan volt a filmben, semmi nem jött át a drámájából, mondjuk talán nem is volt semmi.. Ellenben Alicia Vikander fantasztikusan alakította a szenvedő feleséget (nem is igazán értettem, hogy mi a pöcsömért tartott ki emellett a degenerált pali mellett, bár ugye más idők voltak akkoriban...). Az egész film alatt azért éreztem, hogy Einar eldöntötte amit akart és véghez viszi bármi áron, egy percre se ingott meg, nem vacillált, meg se próbált ellenállni a másik énjének... Tök lineáris volt az egész.

A viszont a leginkább lepontozásra sarkallt, az az érzés, hogy én az egész filmen kívül maradtam valamiért. Nem értek hozzá, biztos a karakterépítés, vagy ilyesmi hiányzott nekem, de egyszerűen nem tudtam meg róluk annyit a film elején, hogy 'közöttük' tudjam érezni magam, teljesen távolról tekintettem az egészre... Azt gondolom egy filmnél, ami az emberi érzelmekre apellál, ez hiba sajnos, persze ettől még lehet az én készülékemben a baj :)

A lentebb problémázott zenét én most is megvédeném megtekint után, gyakorlatilag rásimult a filmre az egész (rásimult mint a koton, hogy Castor Troy-t idézzem, heheheh) nekem szinte egy osztályzatot dobott az egészen, de egyelőre marad ami marad, idővel meglátjuk még egyszer majd BD-ről is.

2016-02-18 12:20:58 Mizi (1) #18

Dehogy nincs.
Egyébként ha jó lenne a zene, akkor még a a koppintást se rónám fel neki. Persze magában hallgatva biztos szép, de mint filmzene... Például az érzelmesebbnek szánt jeleneteknél vagy eltűnt a zene, vagy olyan volt, mintha ott sem lett volna. Pedig hát a zenével rá kellett volna segíteni a nézőt, hogy jobban átélje a pillanatot, akár el is érzékenyüljön. De mintha Desplat teljesen vakon komponált volna. Ráadásul amire egyedül emlékszem belőle, az pont a "falus" rész.

előzmény: purplerain (#14)

2016-02-18 11:17:34 purplerain (3) #17

Nézd úgy, hogy akkor legalább eltalálta milyen zene kell alá :)

2016-02-18 11:04:20 Olórin (1) #16

Bár nálam lennének, akkor kidobhatnám őket.

purplerain: olyan szempontból tényleg nincs, hogy tökéletesen illeszkedik a film löttyedt szentimentalizmusához:)

2016-02-18 09:27:22 ryood (3) #15

közben megtudtam, h valójában a csaj, elhagyta, és nem volt már vele a végén, ill. hogy ő pedig leszbikus volt, és einar lappangó nősége miatt lett belé szerelmes többek között..
egy pszichiáter ismerős mondta, aki látta a filmet, hogy az, ahogy felszínre tör einar "nősége" azzal a véletlen női ruhába öltözéssel, nagyon leegyszerűsítő, és valótlan, ill. magát a kínlódást, szenvedést, amit ez az új "szerep" okoz, teljesen felszínesen mutatja be a film.

2016-02-18 07:54:13 purplerain (3) #14

Nincs azzal a zenével semmi baj...

előzmény: Mizi (#13)

2016-02-18 03:27:39 Mizi (1) #13

A fényképezés valami elképesztően gyönyörű. Az első fél óra után pedig még bizakodó is voltam. De sajnos amellett, hogy unalomba fullad, az egész teljesen hatástalan. Holott a film a témája alapján a legkevésbé sem lehetne az. Ennek a történetnek bizony ütnie kellett volna.
Nem mellesleg csak én érzem úgy, hogy Craig Armstrong (Távol a világ zajától) után a neves Alexandre Desplat is lemásolta A falu dallamait? Maga a zene egyébként a legutolsó jelenetet kivéve teljesen "semmitmondó", vagyis szokásos Desplat.

2016-02-18 02:24:04 Ugor (3) #12

Nálad van a fickó, meg a díjai? :-O

2016-02-18 01:51:57 Olórin (1) #11

Szépelgő-fontoskodó, közben totál bátortalan, szentimentális altató. Redmayne elviselhetetlenül szar, nem tudom hová tenni a fickót, sem a díjait. Meglenne a kettes, de ő lehúzza karóra.

2016-02-14 21:16:01 GabN (4) #10

Ha valaki a témával meg tud birkózni, akkor érdemes megnézni a filmet.
A két főszereplő nagyon komolyat alakít. A helyszínek, a fényképezés, a kor megjelenítése és a zene is nagyon erős.
Nem vagyok túl befogadó a témával kapcsolatban, de ennek ellenére is meg tudott fogni a film.

2016-02-13 09:14:55 agymosott09 (2) #9

hát ez egy ilyen iskolás emancipációs célzatú film, mindenféle gondolatébresztő jelleg, vagy ügyes, netán bravúros filmszerkesztési megoldás nélkül. a melegek sokkal jobban jártak a hasonló célzatú brokeback mountainnel, mert az egy jól megcsinált film, aminek van flowja. ebből semmi nem marad meg. igen, vannak emberek, akiknek ilyen problémája van, igen, ezeknek az embereknek régen elég rossz dolguk volt, igen, az élet kegyetlen.

2016-02-10 21:02:47 ryood (3) #8

egészen jó ez a film. megérint, érzékeny, bár néhol túl érzelgősbe, hatásvadászba csap át.
mégis, ami a leginkább zavar, az a tény, hogy egy ízig-vérig dán történetről van szó (még a film címe is a dán lány) és akkor angolul beszélnek..ez engem nagyon lehúz.ezt sehogy se tudom lenyelni..(ez bizony egy osztályzat mínusz)
(az új barátnőhöz nem hasonlítanám, az egy nagyon mai történet, persze vannak hasonlóságok, az nekem sokkal természetesebb, közelebbi élmény)

2016-02-08 21:05:09 hedike (3) #7

igen, nekem is hasonló gondolataim támadtak a film közben.. valahogy sokkal érzelemteljesebben jött át az egész történet.

előzmény: hhgygy (#5)

2016-01-30 22:02:27 Ugor (3) #6

Én is nemrég láttam az Ozon-filmet és óhatatlanul összehasonlítottam.

előzmény: hhgygy (#5)

2016-01-30 21:50:11 hhgygy (5) #5

Óhatatlanul adja magát az összehasonlítás Ozon filmjével, az Új barátnővel. Nos, ez a film ezerszer jobban tetszett, beleértve a férfi/női főszereplőt is.

2016-01-30 20:12:40 ryood (3) #4

hát még egy dán fürdőszoba..

2016-01-30 19:23:06 Ugor (3) #3

Valahogy kívül maradtam ezen a filmen. Nem igazán sikerült a veleélés. Pedig nem volt rossz, a téma sem zavart, inkább érdekes volt, jók az arcok, szépek a belső képek (nahát, milyen puritán egy dán lakás!), meg az esemény úttörő, orvos- és világtörténeti jellege is izgalmas volt, csak a film nem teljes valahogy. Pedig a téma még most is élénken foglalkoztat.

2016-01-29 01:27:16 GeryFlash (3) #2

Lehet érzéketlen és súlyosan behatárolt vagyok, de szerintem egy egész kis tűrhető black comedy volt, jó színészi alakításokkal.

2016-01-02 22:53:28 Bong (?) #1

Mintha lekoppintották volna a Sátán Sikátora előzetesét, Síró Majom esélyes film.