Batman Returns (1992) ☆ 👁

Batman visszatér

(Tim Burton)

amerikai-angol akciófilm, fantasy

3,5

Oswald Cobblepot/Pingvin (Batman-nek): Ugye nem gondolja komolyan, hogy a végén maga nyer?

Selina Kyle / Macskanő: Valaki halat emlegetett? Ma még nem ettem egy falatot sem.
Batman / Bruce Wayne: Egyen padlót! Az is szálkás.

Selina Kyle / Macskanő: Batman, ő a tüske az oldalunkban. Az üröm az örömünkben.

Oswald Cobblepot / Pingvin: (miközben irányítja a Batmobilt) Lehet, hogy nem a legjobbkor említem, de a jogosítványom régen lejárt.

Oswald Cobblepot / Pingvin: (mialatt a beszéde végén dobálják) Miért van az, hogy az emberek tojással meg paradicsommal járnak szónoklatot hallgatni?

Batman / Bruce Wayne: Belehalhat az ember, ha fagyöngyöt eszik.
Selina Kyle / Macskanő: De egy csók még halálosabb lehet

Oswald Cobblepot / Pingvin: Szárnyas patkányok, mazsolázzatok!

Oswald Cobblepot / Pingvin: Valld be, hogy féltékeny vagy, mert én valóban szörnyeteg vagyok, neked pedig maszkot kell viselned!

Oswald Cobblepot / Pingvin (Screck-nek, az első találkozásukkor): Látom nem talál szavakat, de legszívesebben azt mondaná, hogy Áááááááá!!!!!

Oswald Cobblepot / Pingvin: Kénytelen vagy elismerni, hogy úgy játszom ezzel a tetves várossal, mint az ördög a templomi orgonán.

Max Shreck: Bizony a hízelgés olyan kereszt, melyet nehéz elviselni.

Oswald Cobblepot / Pingvin: Az ő űrét szeretném betölteni.

Selina Kyle / Macskanő: Én sosem féltem a lököttektől, azok legalább valamilyenek.